PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kazalı aracı hatasız diye satmak(güncel ilan)

ugur///
08-09-2015, 17:39
daha önce böyle bir konu vardı sanırım ama bulamadım ondan yeni konu açtım kusura bakmayın
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-ic-dis-m-paket-borusan-full-plus-full-229084169/detay
ilandaki aracı aradım sabah konuştuk ilk sahibi olduğunu kaza boya ezik çizik hiçbirşey olmadığını söyledi arkadaş fiyatı konuştuk öğleden sonra almaya gidicektim borusandan kayıtlarını sordum
sonuç:ön tampon değişme.arka çamurluk değişme.farlar değişme.airbagler değişme..boyaları söylemiyim:)
ya bu nasıl bir vicdandır arkadaş resmen yer misin yemez misin yapıyorlar

HaKo
08-09-2015, 17:45
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-auto-bilhan-2015-bmw-420d-ic-dis-m-sport-coupe-bayii-230188946/detay

aynı arabanın galeri ilanı herşey yazılmış.. keşke biraz araştırsaydın.

Kazasız olsa bu fiyata neden versin zaten, bu fiyata böyle araba bulsam 2 tane alırım :)

HaKo
08-09-2015, 17:46
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-auto-bilhan-2015-bmw-420d-ic-dis-m-sport-coupe-bayii-230188946/detay

Kazasız olsa bu fiyata neden versin zaten, bu fiyata böyle araba bulsam 2 tane alırım :)

edit aynı araba değilmiş :)

///berke
08-09-2015, 17:47
Abi Allah tan boyasızdı boyalı olsa hahahah :)

ugur///
08-09-2015, 17:55

aracın ederi zaten o fiyat 2013 koltuk ısıtma yok araç ta 195-200 eder fiyatı oyüzden fazla araştırmaya gerek yoktu:)

Kadyr
08-09-2015, 18:09
bu ya..şk lardan dolayı boyasız arabamı satarken zorlandım yahu. her arayan boya yok dimi diyor. uzaktan arıyorum diyor. bende hepsine varsa yakınlarda tanıdığınız gönderin baksın demek durumunda kaldım.en son trabzondan atladı geldi adam baktırdı dediğim gibi çıktı aldı gitti...
boyasız diyosun bmw4 gibi bir araba her türlü ortaya çıkacak yani ucuz araba değilki adam baktırmadan alsın şerefsizler

AliDogukan
08-09-2015, 18:13
bu ya..şk lardan dolayı boyasız arabamı satarken zorlandım yahu. her arayan boya yok dimi diyor. uzaktan arıyorum diyor. bende hepsine varsa yakınlarda tanıdığınız gönderin baksın demek durumunda kaldım.en son trabzondan atladı geldi adam baktırdı dediğim gibi çıktı aldı gitti...
boyasız diyosun bmw4 gibi bir araba her türlü ortaya çıkacak yani ucuz araba değilki adam baktırmadan alsın şerefsizler

En acısı da boyasız olan arabaya iş bilmeyen ustaların servislerin boyalı demesidir bence.Sonra açıkla açıklayabiliyorsan bin dereden su getirmek durumunda kalıyorsunuz.

turbo&quattro
08-09-2015, 18:15
Pert vs tamamda arac boyali olunca ne oluyor?

AliDogukan
08-09-2015, 18:23

Mesele boyalı olup olmaması değil.Mesele boyasız deyip boyasızmış gibi fiyat biçip insanları dolandırmaya çalışmak.Yoksa boyalı arabaya kimse tü-kaka demedi.Boyalı olup veya olmaması benim için alıp almama nedeni değil,fiyat belirleme kıstasım olur ancak.

jeffy
08-09-2015, 18:23

mühim olan boyalı olmasından ziyade boyalı olmasının saklanması..

ugur///
08-09-2015, 18:28
Bilmiyorum insanlar nasıl yapıyor ilk sahibiyim dedi sonra bunları söyleyince 4 ay yurt dışındaydım o zaman kardeşim mi yaptı acaba ben siZe dönücem dedi hala dönücek��

///berke
08-09-2015, 18:30

İnsanları kandırmış oluyor, 1-2 parça boyalı olsaydı kabul edilip ona göre fiyat verilirdi , zaten boyayı geçelim değişen parçalar boyadan fazla

Kadyr
08-09-2015, 18:39
En acısı da boyasız olan arabaya iş bilmeyen ustaların servislerin boyalı demesidir bence.Sonra açıkla açıklayabiliyorsan bin dereden su getirmek durumunda kalıyorsunuz.

ben arabayı 2. el aldım baktırdım ee kendimde görebiliyorum araba boyasızdı. gitti biri makinem yok benim dedi. adama dedim boyacı dediğin makinesiz anlar. sonra baktı etti kaput boyalı olabilir dedi. adam bana güvenmişti boyalı olsada alırım dedi. dedim yok abi kabul etmem giderim ben başka yere gösteririm. sonra başka yer baktı makineyle boyasız çıktı. gerçekten boyalı çıksaydı kızarırdım. sanayiden çıkınca adamada dedim çok şükür yüzümüzü kara çıkarmadı araba diye. yalan dolan bize göre değil.biz hazmedemeyiz ama milletin durumu belli,

ugur///
08-09-2015, 18:46
Ben eski arabamı satarken 4 parça boya olduğunu söyledim arkadaş mersinden geldi aldı ekspertize götürdü.eksperde 1 parça boya var dediler usta ya 4 parçayı kendim boyattım dedim usta kabul etmedi bu araba tek parça boyalı dedi��

turbo&quattro
08-09-2015, 18:47
Ben genel olarak sordum bu konu ile alakali sormadim. Misal araba 10 yasinda boyasi var ama insanlarda bir yaklasim var boyalimi aman uzak dur. Yahu arabanin yuruyen bitmis, motor evlere senlik ama arac boyasiz, ee ! Gectigimiz aylarda aracimin internette bir tane bile fotosunun olmamasina ragmen ciddi iki teklif geldi ( 99 a4 quattro ) . Ikiside arac boyali diye almadi hahaha lan 16 yasinda arac tabiki boya olacak. Komple boyatsan taklali derler, lokal boyatsan pert derler. Insanlar bir tuhaf.

intrepid
08-09-2015, 23:17
Millet taklacı olmuş Adam keyfe keder motor yaptırdım diyor nasıl bir fantezidir 6 bin tl verip motor yaptırmak.

Semii
08-09-2015, 23:23
ortalık üçkağıtçı dolu yaa
arka çamurluk nasıl değişmiş ki ?

drivertech
08-09-2015, 23:34
Parça şeklinde alıp arka çamurluğın belli kısmını punta atıp sonra bıraz kaynak bıraz çekiç macun boya vs. Güzelce değişiyor.

MCN21
08-09-2015, 23:59
Ben genel olarak sordum bu konu ile alakali sormadim. Misal araba 10 yasinda boyasi var ama insanlarda bir yaklasim var boyalimi aman uzak dur. Yahu arabanin yuruyen bitmis, motor evlere senlik ama arac boyasiz, ee ! Gectigimiz aylarda aracimin internette bir tane bile fotosunun olmamasina ragmen ciddi iki teklif geldi ( 99 a4 quattro ) . Ikiside arac boyali diye almadi hahaha lan 16 yasinda arac tabiki boya olacak. Komple boyatsan taklali derler, lokal boyatsan pert derler. Insanlar bir tuhaf.

Piyasada dolandırıcı çok bu algıyı onlar yaratıyor. Benimde arabamda şuan 4 parça boya var ve sol 2 kapı değişti.(Hemde aldıktan 1 ay sonra falan olmuştu kaza o zaman değişti). Şuan 4 yaşında ve herhangi bir sorunum olmadı. Sağ kapı altı ilede arka çamurluğun birleştiği yeri 1 kere vale mantara sürttü bir kerede ben avm otoparkındaki demire sürttüm ve boyandı :) Yani hem kapı hem arka çamurluk sürtmeden dolayı boyalı :) Şimdi satarken gel bu durumu adama anlat. Kendi aracım olduğu için benim içim rahat ve sorunsuz biniyorum. Her sürttüğüm de de gittim boyattım ağzı yüzü vuruk çiziik arabaya mı binicez satarken dert olur diye. Bakımlar yürüyen sorunsuz. Bozuk yolda arada azıcık ses yapıyor diye alt takımdan 1-2 barı değiştirdim(çoğu kişi anlamazdı bile.) Servis 20k da bir bakım der ben en fazla 15k da bir yaptırıyorum...
Ama giderler az vuruğu boyası var diye bakımsız, başka yerleri vuruk aracı boyasız diye çok daha fazlasına tercih ederler. (Hak vermiyorda değilim. Geçmişini bilmediğin aracı almak bu devirde kumar)

kse
09-09-2015, 00:07

boyalı araç olunca örn. 1 parça boyalı olup pert araç gördükten sonra açık söylemek gerekirse piyasasada özellikle galeri ilanlarına olan güvenim sıfır..
hatta yeni moda 'sadece bir iki parça lokal boyalı hatasız orjinal..' gibi ilanlar direk kapatıyorum artık. Bu şekilde satış prensibi olduktan sonra boyalı denilen araçlara da pek fazla güvenim kalmıyor..

onur_S
09-09-2015, 00:33
Ikinci el araba almaya korkar olduk, bende boyasiz bmw 520d vardi motor yedi boyasiz cok temiz arabaydi haha

HKND
09-09-2015, 00:37
Hoşuma giden bir aracı artık sağına soluna bakmadan direk edevletten plakayı sorgulayıp ruhsat tarihine bakıyorum, al-satçılardan o kadar bıktım ki boya ve değişen 2. planda geliyor.

İbrahim33
09-09-2015, 09:11
ne gerzekler var yahu , adamlar 20-30 bin liralık arabayı bile sorgulamadan ekspertize sokmadan almıyor.. senden 4 ü alacak olan adam baktırmayacak mı , göstermeyecek mi ? anca kendilerini rezil eder bu tipler. işin sonundada bir çuval cıvata der çıkarlar işini içinden.

Draniela
09-09-2015, 09:35
Birkaç yıldır tanıdığım bir galerici arkadaş var. Bir araç bakarken boyasız hatasız dedi neyse tamam dedim geliyorum giderken gelme arabayı temizlik boyasına verdik falan dedi. Dedim nereye gidiyorsa göreyim gerek yok dedim. Olmaz vs. derken gönderdiler bana diyor ki sorun yok temizlik boyası o ben zaten arabamın ön tamponunu 4 5 ayda bir boyatıyorum sıkıntı yok diyor :D

Arabası da 208 GTI :D güler misin ağlar mısın ?

enes28
09-09-2015, 09:53
Tanıdık sayılabilecek birisinden Polo 1.4 alacaktık. Araçta sadece tek parça boya var biliyoruz. Neyse biz size güveniyoruz ama yinede bi gösterelim dedik. Usta 3 parça boya var dedi. Arkadaşta en ufak bi belirti yok. Daha sonra aracı ilanlarda boyasız diye gördüm. Herkes birbirine saplama peşinde.

HaKo
09-09-2015, 10:05
aracın ederi zaten o fiyat 2013 koltuk ısıtma yok araç ta 195-200 eder fiyatı oyüzden fazla araştırmaya gerek yoktu:)

ben o 2015 araç sandım ondan öyle dedim aslında. Bu araba kazalıysa edeceği en fazla 180 TL , estoril blue 2013 20 binde araç 180 civarı bi paraya gitti bilgin olsun. 20bin tl trameri vardı.

Yigit-Y
09-09-2015, 10:07
Adam iyi köstürmüş :)

jeffy
09-09-2015, 12:00
Çok rahat bir şekilde ortaya çıkabilecek bir konuda insan neden yalan söylerki?

Herkes buraya kadar gelmişken 300-500 daha almam verir geçerim diyemi düşünüyor nedir?