PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CÜnup asker Şehİt olur mu

ORHANAFACAN
13-09-2015, 15:13
Çeneler pek düşük olay dışında.
Şaştım,kaldım televizyon başında.
Şehitlik gündemde canlı yayında.
Sözde Müslimler konu alayında.

Cünup olan asker şehit olur mu?
Cahillerin,fasıkların ne zoru.?
Düşmüş te ciğere ecelin koru

Şehitlik abdestle değil imanla.
İmanı guslü artık iyi anla.
Vatanı koruyor askerle canla

İmanda,amelde kimdedir hüküm?
Olma iki büklüm,etme kem, küm.
Anlattı ya ,Hanzalayı resulüm

ORHAN AFACAN
12.09.2015-İZMİR

Hz.Hanzala /r.a/ Uhud savaşına gerdekten sonra hemen katılır ve şehit düşer.Hanımı Uhuda gerlir.
Resülüllaha durumu anlatır,ağlar.Kısacası efendimiz halen Hanzalanın başını ıslak olduğunu,onu meleklerin yıkadığını söyler.

vectra-tuner
13-09-2015, 15:40
Bu soru birşey değil, ramazanda bi soru geldiydi Nihat hatipoğluna sahurda kaynım travesti onun aldığı evde oturuyoruz mahsuru varmı caizmi diye..

ORHANAFACAN
13-09-2015, 18:49
Bu soru birşey değil, ramazanda bi soru geldiydi Nihat hatipoğluna sahurda kaynım travesti onun aldığı evde oturuyoruz mahsuru varmı caizmi diye..

dini anlamayanlar ancak böyle uğraşırlar.

huseyinturk
13-09-2015, 20:14
Konu başlığın görünce sinirimden bir hışımla girdim, böyle bir konu tartışıldımı gerçekten televizyonda?

ORHANAFACAN
13-09-2015, 20:38
Konu başlığın görünce sinirimden bir hışımla girdim, böyle bir konu tartışıldımı gerçekten televizyonda?

internette videosu var

halili
13-09-2015, 20:39

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/365871/Canli_Yayinda__Cunup_asker_sehit_olur_mu___tartism asi.html

TigeR
13-09-2015, 20:42
Orhan amca kalemine saglik

ZaZy
13-09-2015, 20:54
Orhan amca sen nasıl bir "fake"sin_? :D

ORHANAFACAN
13-09-2015, 21:06
Orhan amca sen nasıl bir "fake"sin_? :D

iki ayaklı,gözlü elli alan

fsunnetci
14-09-2015, 09:18
Kendi aramızda gereksiz yorumlar yapmaktansa Ehli Sünnet ne diyor ona bakmak lzm bence..

ORHANAFACAN
14-09-2015, 09:31
Kendi aramızda gereksiz yorumlar yapmaktansa Ehli Sünnet ne diyor ona bakmak lzm bence..

şehitler yıkanmaz ***** öyle defnedilirler.Ehli sünnet vel cemaat hangisidir.kimlerdir.bilen varsa açıklasın.

poseidon
14-09-2015, 10:12
Bu tip konuların eksik islam bilgimizle "polemik" konusu yapılmasının hem islama hem de birlik bütünlüğümüze zarar verdiği düşüncesindeyim. Haklı bile olsanız savunulması bile polemik sebebidir.

Orhan Bey ne kadar gerçek bir üyesiniz bilmiyorum ama "haklı veya haksız" bu şiiri de tasvip etmiyorum.
Şehadetin konuşulduğu şu ortamda bu hassas konuları ve Ashab'ı dilimize sakız yapmayalım lütfen.
Şayet islama veya değerlerine bir küfür varsa bırakın kefere ettiği küfürle kalsın.
Bunun cezasını kendi kalplerinde müslünlar ve ahirette Allah zaten verir.
Kimin şehit kimin ölü olduğunu da Allah bilir. Siz bilmezsiniz.

HaKo
14-09-2015, 10:21
ağır trol bu orhan baba inanmayın :)

vectra-tuner
14-09-2015, 10:29
İslalimete göre Ameller Niyete göredir, Yani şu anlama gelir ; Diyelim siz Allah'a inanıyorsunuz ama şartlar gereği her şey olabilir örneğin dağda bayırda yıkanma imkanı olmayabilir vs. Ama söylediğim gibi kişinin niyeti çok önemli. Herşeyden önce bu Şehit olan kardeşlerimizin çoğu gariban ve Asker ocağı Peygamber ocağıdır... Asıl Askerden kaçanlar düşünsün bu konuyu, O Şehitlerin hepsinin hakkı olucak üzerlerinde... Son zamanlarda malesef bizi ayakta tutan en önemli değerlerimizi lime lime ettiler, Askerliği kötüleme karalamayı adet edindik. Burada size Allah'ın ayetlerinden pek çok örnek verebilim, Tam tersi "Savaştan kaçmak" büyük günahlardan birisidir.

ORHANAFACAN
14-09-2015, 11:33
Bu tip konuların eksik islam bilgimizle "polemik" konusu yapılmasının hem islama hem de birlik bütünlüğümüze zarar verdiği düşüncesindeyim. Haklı bile olsanız savunulması bile polemik sebebidir.

Orhan Bey ne kadar gerçek bir üyesiniz bilmiyorum ama "haklı veya haksız" bu şiiri de tasvip etmiyorum.
Şehadetin konuşulduğu şu ortamda bu hassas konuları ve Ashab'ı dilimize sakız yapmayalım lütfen.
Şayet islama veya değerlerine bir küfür varsa bırakın kefere ettiği küfürle kalsın.
Bunun cezasını kendi kalplerinde müslünlar ve ahirette Allah zaten verir.
Kimin şehit kimin ölü olduğunu da Allah bilir. Siz bilmezsiniz.

bu ikazı bana değil kanalda konu yapanlar yap.
Ashabı dolay sakız yapan o zatlar.1 trolyana ramazanda kanallarda vaaz edenler.veya günlüğüyirmi bin tl ile aylık proğram yapanlan,canlı yayında ölü kefenleyenler.
vs. benim ashab ve ehlibeytle bir sorunum yok şükür

ORHANAFACAN
14-09-2015, 11:36
ağır trol bu orhan baba inanmayın :)

onların durumları ayet tariflerinde belli.