PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14000 TL' ye Kadar Araç Tavsiyesi

AliGizda
14-09-2015, 15:22
Arkadaşlar Merhaba,

Gelecek ay içerisinde Nişan yapmayı düşündüğüm için şu an kullanmakta olduğum aracımı satıp maks 14000 TL' ye kadar bir araba bakıyorum. Hafta sonları minimum 200 km yol yapacağım için tüplü bişey almak mantıklı olacaktır. Şu an için Corsa B GSİ ya da Sport bakıyorum. Rover 220 Turbo' larda aklımı kurcalamıyor değil. Klima olmasını istiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kartal3urak
14-09-2015, 15:57
220T Tomcat Canavar.. ama Temizi ;) Temizini de Nerden Bulursun, Üstüne Ne Kadar Daha Temizlik Parası Harcarsın Sana Kalmış..

dahan
14-09-2015, 15:58
şimdiki aracın ne

AliGizda
14-09-2015, 15:59
220T Tomcat Canavar.. ama Temizi ;) Temizini de Nerden Bulursun, Üstüne Ne Kadar Daha Temizlik Parası Harcarsın Sana Kalmış..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-kazasiz-rover-220-turbo-223149455/detay/

Forumdan bi arkadaşta sanırım bu araç fakat aldık mı satabilirmiyiz, bakımları nasıldır bunlar hep soru bende :)

onn_dear
14-09-2015, 16:06
Riske gerek yok tek önerim o rakama mazda 323 family 1.5 mis.

dahan
14-09-2015, 16:08
bu arada 220 adamı rezilde eder vezirde ,,7 senedir kullanıyom iki defa yolda kaldım birinde beyin çortladı ateşlame yapmadı,,2.immo devreye girdi çalışmadı ,,immo tamiri 20 tl cekiçi sigortadan.beyin 350 tl,ist ankara çekiçi fiyatı 350 beyni kapının önünde taktım çalıştı:),220 nin radyatör küçük oldugundan sıcag gelmiyo hele bide trafige yakalanmışsan sıkıntı var demektir,,üstüne adam radyatörün önüne klima radyatörü komuş ben kilima radyatörünü iptal ettim ,,alıyım hemen geziyim arabası degil radyatörün ve intercolun büyümesi şart bunlarda,,bu tarz araçların amaçı belli adam ne diye tüp taktıtırır anlamıyom

tylan
14-09-2015, 20:07
KlimaSiz olur dersen 88 3.16 var çok temiz fiyatta anlasiriz

AliGizda
15-09-2015, 06:43
Riske gerek yok tek önerim o rakama mazda 323 family 1.5 mis.

1.5 practica ve 1.8' lerine bakıyorum fakat parçaları nasıldır? İkinci eli nasıl? Bunlar kafamı karıştırıyo. Lantis' lerede baktım o fiyatlara var fakat hep doğuda :)

bu arada 220 adamı rezilde eder vezirde ,,7 senedir kullanıyom iki defa yolda kaldım birinde beyin çortladı ateşlame yapmadı,,2.immo devreye girdi çalışmadı ,,immo tamiri 20 tl cekiçi sigortadan.beyin 350 tl,ist ankara çekiçi fiyatı 350 beyni kapının önünde taktım çalıştı:),220 nin radyatör küçük oldugundan sıcag gelmiyo hele bide trafige yakalanmışsan sıkıntı var demektir,,üstüne adam radyatörün önüne klima radyatörü komuş ben kilima radyatörünü iptal ettim ,,alıyım hemen geziyim arabası degil radyatörün ve intercolun büyümesi şart bunlarda,,bu tarz araçların amaçı belli adam ne diye tüp taktıtırır anlamıyom

Ben sürekli olarak şehir içi kullanacağım, o halde 220 Turbo eleniyor listemizden. Yolda falan kalmak büyük dert olur bana. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

KlimaSiz olur dersen 88 3.16 var çok temiz fiyatta anlasiriz

Özelden fotoğraflarını atabilirseniz bakayım bi. Eğer temizse neden olmasın.

Erdem K.
15-09-2015, 07:35
tomcat çok keyiflidir eminim ancak gerek 2.eli gerekse alınca uğraş gerektireceğini düşünüyorum. Corsa B gsi de fena fikir değil ama ben olsam heycan aramam ve openair + klimalı bir twi kovalardım :) ...

AliGizda
15-09-2015, 07:48
tomcat çok keyiflidir eminim ancak gerek 2.eli gerekse alınca uğraş gerektireceğini düşünüyorum. Corsa B gsi de fena fikir değil ama ben olsam heycan aramam ve openair + klimalı bir twi kovalardım :) ...

Ya onlarada baktım ama artık herkes yaptı onu da ya :) Ben biraz da kimsenin yapmadığı bişey olsun istiyorum. Şu sıra aklıma 323 yattı onlara bakıyorum. Bir tanede 94 model Corsa 1.4 sport buldum bi bakıcam bakalım :) Teşekkürler ilgi için.

evrendogu
15-09-2015, 07:57

Geçenlerde BIH plakalı twi yi arkadaş aldı, günde 45 dakikalık şehirlerarası yolu 120 sabit gidimedi araç :) conta yaktı. sattı 106 1.4 aldı rahat etti. Bu arada araçta lpg vardı. Belki motorda başka sorun da vardı tam bilmiyorum, gördüğümü söylüyorum.

Erdem K.
15-09-2015, 08:18
Geçenlerde BIH plakalı twi yi arkadaş aldı, günde 45 dakikalık şehirlerarası yolu 120 sabit gidimedi araç :) conta yaktı. sattı 106 1.4 aldı rahat etti. Bu arada araçta lpg vardı. Belki motorda başka sorun da vardı tam bilmiyorum, gördüğümü söylüyorum.

araç var araç var ... twi ile alakalı değil, herhangi bir başka marka araçta ta aynısı olabilirdi ... çok şükür ki izmir-kaş arasını tek sefer gidiyor benim twi :) hatta bazen fındık turbo takıp ara sıra şaka mı yapsam diye düşünüyorum ... son hız olarak 130 küsür km/h gördüm ama çok zorlamadım, korktum, sadece merakımdan denemiştim :)

open air'lı + klimalı twi'yi kim sevmez bilemiyorum :) ... şiddetle tavsiye ederim.

onn_dear
15-09-2015, 08:19
Arkadaş imda vardi 323 family 1.5 hem cok az yakar hemde çekişi iyidir. Kolay kolay ariza yapmaz zaten, yedek parçası da cok nadir bir parca degilse bulunabiliyor. O rakama klimali saglam arac bence.

AliGizda
15-09-2015, 08:32

BIH plakalı Twingo favorilerimdeydi, sonra mega fotolarına bakınca araç biraz yorgun geldi bana, sonra satıldı sonra galeride ilanda gördüm :) Hayırlısı olsun, bakımsız araba dert ya tamamen.

araç var araç var ... twi ile alakalı değil, herhangi bir başka marka araçta ta aynısı olabilirdi ... çok şükür ki izmir-kaş arasını tek sefer gidiyor benim twi :) hatta bazen fındık turbo takıp ara sıra şaka mı yapsam diye düşünüyorum ... son hız olarak 130 küsür km/h gördüm ama çok zorlamadım, korktum, sadece merakımdan denemiştim :)

open air'lı + klimalı twi'yi kim sevmez bilemiyorum :) ... şiddetle tavsiye ederim.

Bende çok seviyorum ama artık herkes yaptı o arabayı :) İnternette satılıklarda temizlerine çok para ister oldular. Denk gelirse kafama göre neden olmasın :) Parçası var ustası bol :) ama birazda karakterli bi araba istiyorum şöyle çıtırdan hızlı :) 1.8 rsi' lara baktım onlarında temizi yok :)

Arkadaş imda vardi 323 family 1.5 hem cok az yakar hemde çekişi iyidir. Kolay kolay ariza yapmaz zaten, yedek parçası da cok nadir bir parca degilse bulunabiliyor. O rakama klimali saglam arac bence.

Ciddi anlamda bakıyorum ve 1.8 aliyim diyorum :) Bi tane var Ümraniyede bakıcam en kısa zamanda.

pega
15-09-2015, 17:20
2013 mayıstan berı civic 1.5 ex kullanıyorum.
Aracı alma seruvenım senın gıbı. Evlenecektım ve taksı mınıbus otobus ıle esya almanın, ev duzmenın zor olacagını ve pahalıya cıkacagını dusunup aracı aldım. Valla aldıgımdan bu yana sanayıye bakım ve keyfı seyler harıcı gıtmedım.

Gayet memnunum ve ıyıkı bu sekılde yapmısım. En azından keyıf yaptım taksıde toplu tasımada surunmedım.
Ama artık arac degıstırme vaktım geldı benımde.
Lafın kısası bence bu araclarada bakmalısın.

omrasm01
15-09-2015, 18:14
Ef&Eg macera aramaya gerek yok :)

Burak E.
15-09-2015, 18:53
ben corsa GSİ kullanıyorum 98 model ben cok memnunum klima sunroof cift airbag abs ısıtmalı elektirikli aynalar donanım olarak cok güzel gidişide öyle güzeldir

stak67
15-09-2015, 19:21
Golf mk2 aldım geçen hafta. Tavsiye ederim şiddetle. Temizini bulursan keyif alınır. Klima konusu biraz zor ama elbette klimalı versiyonları mevcut. 4 kapı olacaksa eğer Ankara'da bir tane turbo dizel vardı klimalı.

AliGizda
16-09-2015, 07:11
2013 mayıstan berı civic 1.5 ex kullanıyorum.
Aracı alma seruvenım senın gıbı. Evlenecektım ve taksı mınıbus otobus ıle esya almanın, ev duzmenın zor olacagını ve pahalıya cıkacagını dusunup aracı aldım. Valla aldıgımdan bu yana sanayıye bakım ve keyfı seyler harıcı gıtmedım.

Gayet memnunum ve ıyıkı bu sekılde yapmısım. En azından keyıf yaptım taksıde toplu tasımada surunmedım.
Ama artık arac degıstırme vaktım geldı benımde.
Lafın kısası bence bu araclarada bakmalısın.

Bende o sebeple almayı çok istiyorum, sanayide zaman harcamak istemiyorum. Hondalarada baktım fakat hepsi oynanmış hepsi kurcalanmış. Ne kadar para veriyosun ne istiyosun diyceksindir ama temizine çok para istiyolar :) Yinede bakıyorum, temiz EF bile olsa kafayı bozar alırım :)

Ef&Eg macera aramaya gerek yok :)

Temizi yok temizi temizi olsa :)

ben corsa GSİ kullanıyorum 98 model ben cok memnunum klima sunroof cift airbag abs ısıtmalı elektirikli aynalar donanım olarak cok güzel gidişide öyle güzeldir

Corsa olucak en büyük ihtimalle ama GSİ' lar hep ezilmiş, geçen E5' te internette satılıklarda olan 48 E plaka 94 model bi GSİ var yolda kesiciye sokuyodu arabayı adam GSİ almaktan soğuttu beni :) Bi tane düzgün bi 1.4 Sport var 93 model bi o bir de 98 modeli var ikisine bakıcam bakalım. Yüksek ihtimalle Corsa olucak seçimim. Teşekkürler bilgi için. Çevrenizde eğer varsa temiz bi GSİ düşünebilirim :)

Golf mk2 aldım geçen hafta. Tavsiye ederim şiddetle. Temizini bulursan keyif alınır. Klima konusu biraz zor ama elbette klimalı versiyonları mevcut. 4 kapı olacaksa eğer Ankara'da bir tane turbo dizel vardı klimalı.

Golf MK2 kasa bundan önce vardı bende, dizeli çok az yakıyo ve çokta güzel arabalar. Eski aracım satılığa düşse düşünmeden alırım. O kadar netim :) Ama temizlerine çok ciddi rakamlar istiyorlar o denli eski arabaya o parayı vermek işime gelmiyo açıkcası. Teşekkürler bilgi için.

Emre-Dylan
16-09-2015, 09:57
Lantis 1.8 de çok güzel seçenek bence yüksek model araçlara bakmanızı öneririm 220 turbo v.b hızlı araçlar keyfidir. Aldıktan sonra sıkıntı çıkarmayacak çıkarsada ucuz yoldan halledilcek birşey olmalı maddi açıdan daha fazla yorulmamanız için. 2000 clio 1.4 1.6 rxt olabilir lantis(yakıt parça durumuna bakmalı tam bilmiyorum) olabilir

Vuh
16-09-2015, 09:57

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ustu-acilir-karizma-lpg-li-twingo-bilgi-icin-0532-255-37-88-230056109/detay/
Bu araç sanırım? Yorumu görmem çok güzel oldu favorilerimdeydi araç bizde patlayabilirdi yani..

AliGizda
16-09-2015, 10:44
Lantis 1.8 de çok güzel seçenek bence yüksek model araçlara bakmanızı öneririm 220 turbo v.b hızlı araçlar keyfidir. Aldıktan sonra sıkıntı çıkarmayacak çıkarsada ucuz yoldan halledilcek birşey olmalı maddi açıdan daha fazla yorulmamanız için. 2000 clio 1.4 1.6 rxt olabilir lantis(yakıt parça durumuna bakmalı tam bilmiyorum) olabilir

Clio' lar aldı yürüdü ya :) 16000' ler falan söyleniyo. 1.6 sportlarına bakıyodum ama Renault' a çok bindik artık farklı bişeyler istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ustu-acilir-karizma-lpg-li-twingo-bilgi-icin-0532-255-37-88-230056109/detay/
Bu araç sanırım? Yorumu görmem çok güzel oldu favorilerimdeydi araç bizde patlayabilirdi yani..

Bu araç 1 ay olmadı Tekirdağ' da ilandaydı hemen satılığa düştü sonra. Temiz Twingolar var onlara bakmanızı öneririm.

Vuh
16-09-2015, 11:51
Bu araç 1 ay olmadı Tekirdağ' da ilandaydı hemen satılığa düştü sonra. Temiz Twingolar var onlara bakmanızı öneririm.

Bakıyorum bakmasına da 99+ model klima sunroof az çıkıyor.. Diğer ilanı hatırlıyorum hatta Bihter Twingo satışta diye bi başlığı vardı. :)
Vectra A kasa düşünüyor musunuz? GT olanları gayet iyi duruyor. Biz de aynı bütçe ile bişeyler alacağız hem, beraber bi beyin fırtınası yapalım

Emre-Dylan
16-09-2015, 12:09
Clio' lar aldı yürüdü ya :) 16000' ler falan söyleniyo. 1.6 sportlarına bakıyodum ama Renault' a çok bindik artık farklı bişeyler istiyorum.

Lantis hakkında fikrin nedir abi? Yakıtı parçası kronik sıkıntısı? Aklımı çelmiyor değil lantislerde :)

AliGizda
16-09-2015, 12:13
Bakıyorum bakmasına da 99+ model klima sunroof az çıkıyor.. Diğer ilanı hatırlıyorum hatta Bihter Twingo satışta diye bi başlığı vardı. :)
Vectra A kasa düşünüyor musunuz? GT olanları gayet iyi duruyor. Biz de aynı bütçe ile bişeyler alacağız hem, beraber bi beyin fırtınası yapalım

Dün satışta vardı bi tane ZA plaka su yeşili güzel bi twingo 13400 mü ne yazmıştı fakat satıldı sanırım hemen. Aynen aynen Bihter falan yazmıştı :) Vectra' lara da baktım düşünüyorum da ama temizi benim için önemli olan. Mazda 1.8' lere dün kafa yordum, yorumlar güzel hep, onları da düşünebilirsin. Tabii ki, PM' le iletişime geçebiliriz :) Volvo 850 2.5 T5 var Konya plaka Bursa' da o arabada güzel duruyor bakmanı tavsiye ederim.