PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanisteri iptal etmek

0M42
14-09-2015, 15:42
Selam,

Kanister komple iptal edilirse bir eksikliğini görürmüyüm ? Bildiğim kadarıyla sadece eksoz emisyon oranını dengelemek için kullanılan bir sistem.Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum iptal olursa şunlar olabilir şuna sebebiyet verebilir vs. türden diyeceğiniz şeyleri esirgemeyin lütfen.

ilovedrifting
14-09-2015, 17:27
Bende iptal ettim bir fark göremedim ama kafamda soru işaretleri var. ???

0M42
14-09-2015, 17:30
Harun kanister valfi soketin şu anda boştamı duruyor komplemi sistemi söktün yoksa sedece valfin soketinimi çıkardın ? Arıza lambası vs yakmadı değilmi ?

ilovedrifting
14-09-2015, 17:47
Benim canister de soket yok. Elektrik bağlantısı yok. Benzin deposuna ve emme manifoltuna giden boruları var. Birde aracın altına ucu açık bir boru çekmiş.

ghibli06
14-09-2015, 17:47
cannister depo havalandırmaya bağlı değil mi sizde?

0M42
14-09-2015, 18:05
Bende öyle evet kabaca tarif edersem kanisterin bir ucu depo havalandırmaya diğer ucu selenoidvalf e giriyor selenoid valfin diğer ucuda manifolda bağlanıyor.Ama benim sistem ecu kontrollü belirli sürelerle yada belirli devirin üzerinde ecudan valf e sinyal geliyor val açıyor manifold kanisterin içindeki gazı emiyor ve bir süre sonra valf kapanıyor.

tunerviper
14-09-2015, 19:22
Benimde merak ettiğim bir konu. Bende standalone beyin var canister valf bağlantısını yapmadım. Yani aktif olarak çalışmıyor. Fakat iptal edersem depo havalandırma çıkışını dışarı bırakırsam bu sefer de benzin kokusu gelecek diye korkuyorum. Ayrıca açık havaya verdiğimizde depo içindeki benzin daha çok buharlaşmayacak mı ?

0M42
14-09-2015, 19:35
Eski araçlarda kanister sistemi yoktu depodaki ince bir havalandırma deliğinden hortumla aracın altına doğru uzatılır bırakılırdı.Önceki aracımın sistemi böyleydi ve hiç benzin kokusu almazdım.Sanırım buradaki önemli olan nokta havalandırma deliğinin benzinin buharlaşarak uçamayacağı kadar küçük çapta bir delik olması gerekiyor keza aracımda öyleydi delik çapı 2 - 3 mm gibi bir şeydi ve dediğim gibi hiç benzin kokusu almazdım.

alfa75
15-09-2015, 22:55
Eski araçlarda kanister sistemi yoktu depodaki ince bir havalandırma deliğinden hortumla aracın altına doğru uzatılır bırakılırdı.Önceki aracımın sistemi böyleydi ve hiç benzin kokusu almazdım.Sanırım buradaki önemli olan nokta havalandırma deliğinin benzinin buharlaşarak uçamayacağı kadar küçük çapta bir delik olması gerekiyor keza aracımda öyleydi delik çapı 2 - 3 mm gibi bir şeydi ve dediğim gibi hiç benzin kokusu almazdım.

aynen dediğiniz ölçülerde o deliğin çapı,serumun biraz kalını bi hortum plastik bi parçaya takılıyor,o plastikde baya dar iç kısmı.benim bagajdan koku geliyodu,yerinden çıkmış hortum,ondandı.

fsunnetci
16-09-2015, 21:12
1991 Honda Integra'da Kanister valfli sistem ve çoğumuzun bozuk ve iptal.iptal olması bi zarar vermiyor aracın çalışmasınada pek etki etmiyor,koku felanda verdiği yok o yüzden iptal edebilirsiniz diye düşünüyorum..

0M42
18-09-2015, 11:57
Sistemi söktüm arkadaşlar şimdilik koku vs yok depo havalandırma hortumunu arkada bıraktım deponun yanından aşağıya doğru ucu açık bir şekilde bıraktım.

Oldschool
27-09-2015, 22:32
1991 Honda Integra'da Kanister valfli sistem ve çoğumuzun bozuk ve iptal.iptal olması bi zarar vermiyor aracın çalışmasınada pek etki etmiyor,koku felanda verdiği yok o yüzden iptal edebilirsiniz diye düşünüyorum..

aynen benim araçta da bu valf calışmıyor sadece depo kapagını açtıgımda pısss diye gaz cıkıyor yani basınc depoda birikiyor tehlikeli bir durum aslında ama nasıl düzeltilir kurcalamak lazım