PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xsara VTS - 20 Eylül B Seansı 4 Tur - 2:34.36

hepkem
21-09-2015, 12:14
İlk seans 2 kişi keyfine çıktık ve trafik takibi ile geçti. Bu seansta videoda orjinal yorumlar var, biraz üzerine çalışmam lazım :D B seansı benzin bitmeden 4 tur tek atma şansım oldu, en iyi tur 2:34.36 olarak geldi. Iphone 4 kayıt harici kullanmadığımdan mı nedir bilinmez bir türlü kayda geçmedi. El freninin altında yer alan G4'deki HLP ile tur sürelerini aldım, merak edenler olursa ilk turda el freninin altına bakmam zaman tutuyor mu kontrolü için ;) İyi Seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=-lwsSmbHA3E

https://www.youtube.com/watch?v=-lwsSmbHA3E

alperkirman
21-09-2015, 12:21
aracı yakından gördüm çok temiz çok düzgündü maaşallah

M3CSL
21-09-2015, 13:17
Maşallah gidişi sesi soluğu yerinde makinenin tribünden keyifle izledik, sürede güzel yerlere gelmiş..

fthdrn
21-09-2015, 13:35
İki gündür keyifle izleyeceğimiz videolar geliyor konuya. Teşekkürler çok başarılı :)

snrk
21-09-2015, 13:55
Çok rahat sürüyorsunuz, ben hala gerginliği atamadım kaç seans oldu :)
Bu arada sürüş pozisyonunuz da biraz uzak gibi o da rahatlıktan sanırım :D
Teşekkürler video için, elinize sağlık.

hepkem
21-09-2015, 23:12
aracı yakından gördüm çok temiz çok düzgündü maaşallah

İki gündür keyifle izleyeceğimiz videolar geliyor konuya. Teşekkürler çok başarılı :)

Çok teşekkürler.

Maşallah gidişi sesi soluğu yerinde makinenin tribünden keyifle izledik, sürede güzel yerlere gelmiş..

Stage 2 Scirocco ile ilk piste çıktığımda 1.6 Focus ile takip ettiğin günlerden buralara geldik ;) Araba gayet keyifli ve setup da dengeli. Tribünlere de seyir keyfi veriyorsa ne mutlu bana :icon_tup:

Çok rahat sürüyorsunuz, ben hala gerginliği atamadım kaç seans oldu :)
Bu arada sürüş pozisyonunuz da biraz uzak gibi o da rahatlıktan sanırım :D
Teşekkürler video için, elinize sağlık.

Sürüş pozisyonu aslında yakın ama GoPro'da geniş açıda sunroof çekimi olduğundan biraz daha gerideymiş izlenimi veriyor. 2013 Temmuz'da ilk piste çıktığım zamanlar ile arada fark var, rahatlık biraz ondan biraz da Xsara'nın son haline alışmamdan ;)

BRZ hayırlı olsun, sonuçta yeni arabanın tedirginliği normal, zaman içinde alışınca çok daha keyifli turlar ve daha güzel süreler gelecektir :icon_tup:

Zero
22-09-2015, 07:08
Güzel ve temiz sürüş olmuş, frenden daha süre kazanılabilir 1 ve 4 ten de öyle daha ineceksiniz belli ki çünkü çizgiler falan güzel. Tebrikler..

mimarsertac
22-09-2015, 08:47
Sizinde arabanın da maşallahı var. Çok beğendim :)

OrcunInce
22-09-2015, 09:39
Kemal tebrikler :)
Süre güzel, frenlerde daha çok payın var oradan da baya süre gelecektir.
Bir de ayağını gazdan çektikten çok sonra frene basıyorsun, o süre boşa yaktığı süre azıcık daha heyecanlı ol yahu :)
Karışma kardeşim keyfime diyorsan, sustum :D

JDM VTİ
22-09-2015, 10:54
Geçen haliç köprüsünde denk geldim çok güzel aracınız :)

bu arada alınmayın yanlış anlamayın, arabayı utku sürse 2.30 olur bu süre heralde :)))

Keyifli sürüşler.

hepkem
22-09-2015, 13:17
Güzel ve temiz sürüş olmuş, frenden daha süre kazanılabilir 1 ve 4 ten de öyle daha ineceksiniz belli ki çünkü çizgiler falan güzel. Tebrikler..

Sizinde arabanın da maşallahı var. Çok beğendim :)

teşekkürler arkadaşlar.

Kemal tebrikler :)
Süre güzel, frenlerde daha çok payın var oradan da baya süre gelecektir.
Bir de ayağını gazdan çektikten çok sonra frene basıyorsun, o süre boşa yaktığı süre azıcık daha heyecanlı ol yahu :)
Karışma kardeşim keyfime diyorsan, sustum :D

Slm Orçun. 406 brembolar varken daha agresif fren yapıyordum, megane 330mm'ye geçince uzunca bir süre fren denge işini halledemedik, ön çok sıkı tutunca arka resmen havalanıyordu, kw v1 arka amorsitörler çok yumuşak kalıyordu. 205 group a bilstein ile arka nispeten çözüldü. ad048ler bu haliyle bile 3.tur sonrası fazla bırakmaya başlıyor ki agresif fren yapmıyorum. biraz daha iyi bir lastikle daha agresif frenajlı bir pilotaj hedefim var. belki bir sonraki organizasyonda boş tur kovalayıp burda da zorlayabilirim:icon_tup:

Geçen haliç köprüsünde denk geldim çok güzel aracınız :)

bu arada alınmayın yanlış anlamayın, arabayı utku sürse 2.30 olur bu süre heralde :)))

Keyifli sürüşler.

sağolasın. yorumlardan alınacak olsam video paylaşımı yapmamam gerekir :) en son 29 mayıs'da çıkmışım, bir sonraki organizasyona katılışım 3.5 ay sonra, zaman geçince bir miktar paslanma oluyor. ilk seans 2 kişi keyfine çıkınca da pek konsantre bir sürüş olmadı, 2. tur benzin bitmeden bu kadar oldu. bu işte hem kabiliyet hem de devamlılık çok önemli. Utku istanbul park'ı yalayıp yutmuş durumda, her yeni videosunu izleyip feyz alıyorum, daha fazla tur atıp Utku vd. arkadaşları izleye izleye gelişme olacaktır.;)

Schumi
22-09-2015, 14:35
Slm Orçun. 406 brembolar varken daha agresif fren yapıyordum, megane 330mm'ye geçince uzunca bir süre fren denge işini halledemedik, ön çok sıkı tutunca arka resmen havalanıyordu, kw v1 arka amorsitörler çok yumuşak kalıyordu. 205 group a bilstein ile arka nispeten çözüldü. ad048ler bu haliyle bile 3.tur sonrası fazla bırakmaya başlıyor ki agresif fren yapmıyorum. biraz daha iyi bir lastikle daha agresif frenajlı bir pilotaj hedefim var. belki bir sonraki organizasyonda boş tur kovalayıp burda da zorlayabilirim:icon_tup:

Şu kısmı biraz daha açar mısınız ? Sorunuz frene basınca arkanın hafiflikten dolayı yükselmesi ise arka amortisör değil çözümünüz. Ön coilover üzerine daha sert yay takmanız lazım. Sonuçta frenleme demek ciddi bir arkadan öne ağırlık transferi demek. Ön taraf gereğinden fazla öne esnerse arkası her zaman havalanır. Sizin taktığınız amortisör arka tekere ağırlık bindiği zaman iş yapar yükselmesine yapacak bişiyi yok. Ayrıca araçta ABS halen daha mevcutmu ve arkadaki fren limitörü sağlam çalışır halde mi ?

hepkem
22-09-2015, 18:53
Şu kısmı biraz daha açar mısınız ? Sorunuz frene basınca arkanın hafiflikten dolayı yükselmesi ise arka amortisör değil çözümünüz. Ön coilover üzerine daha sert yay takmanız lazım. Sonuçta frenleme demek ciddi bir arkadan öne ağırlık transferi demek. Ön taraf gereğinden fazla öne esnerse arkası her zaman havalanır. Sizin taktığınız amortisör arka tekere ağırlık bindiği zaman iş yapar yükselmesine yapacak bişiyi yok. Ayrıca araçta ABS halen daha mevcutmu ve arkadaki fren limitörü sağlam çalışır halde mi ?

abs hala var. devre dışı bırakınca da aynı problem vardı. limitör çalışıyor. arka amorsitör değişimi sonrası arka eskisi kadar yükselmiyor. önlerin yumuşak kaldığı doğru, önlerde KW V1 var ve sertlik ayarı yok. 406 brembolar ile 12. viraj öncesi düzlük sonu xsara'nın hali aşağıda :) renault brembolar ve kw arka amorsitörler ile muhtemelen dışarıdan görüntü bundan da beterdi :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/673/s0toGF.jpg (https://imageshack.com/i/ips0toGFj)

yay olarak öneriniz nedir ?