PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic 1.4 chip

gökan
02-11-2008, 01:02
Konuyu aslında öğrenmek istedğimden ve merakımdan açtım...

civic 1.4 lere chip yada beyin tarzı bi uygulama yapılabilirmi..alacagımız en yuksek hp nedir??

MuratB
02-11-2008, 01:09
hiç ugraşma kanka sat vti al

gökan
02-11-2008, 01:10
hiç ugraşma kanka sat vti al

puahahaha yok kalsın kanka:)1.4 iyidir asker spec:)

dogan
02-11-2008, 01:46
araç üzerindeki beyin kodunu bana söylersen, sana yaklaşık bi değer verebilirim.

gökan
02-11-2008, 01:47
hım beyın kodunu nasıl bulabılırım...

cem
02-11-2008, 01:51
d14z2 .

gökan
02-11-2008, 10:30
görüşlerınızı beklıyorum..

3rk4n
02-11-2008, 10:58
Sanırım chiplenmiyor 1.4 ler özgün e sormuştum birinde komple beyin takmak lazim oda 5 6 hp + sı olur demişti değmez demişti tabi benim 1.4 olsa bence değer sonuçta illa vti im olacak diye birşey yok.

gökan
02-11-2008, 12:30
Sanırım chiplenmiyor 1.4 ler özgün e sormuştum birinde komple beyin takmak lazim oda 5 6 hp + sı olur demişti değmez demişti tabi benim 1.4 olsa bence değer sonuçta illa vti im olacak diye birşey yok.

biyerde okudum chıplenmıyor demışlerdı ımmobılıserle ılgılı sorunmu ne cıkıyormuş ama dogruysa evet beyın lazım ama ne tur bı beyın bu beynı herzaman programlıyabılrmıyız...

dogan
02-11-2008, 18:18
eğer tesisat ve ecu değiştirmediysen, mevcut fabrikasyon beynine birşey yapılmıyor.
piggyback bağlayabilirsin, yada obd0 > obd1 harness ve obd1 p28 gibi bir beyinle chip yapılabilir

M_PROJECT
02-11-2008, 18:25
harciyacagin para karsiligi alacagin guc cok dusuk olacaktir her kosulda . illa guc istiyosan 50 yada 75 shot nos sana en dusuk maliyetle en gusel gucu verecektir .

gökan
02-11-2008, 18:37
harciyacagin para karsiligi alacagin guc cok dusuk olacaktir her kosulda . illa guc istiyosan 50 yada 75 shot nos sana en dusuk maliyetle en gusel gucu verecektir .

yok ciddi anlamda merakımdan sordum:)beyın felan takılır dıye duydum ondan:):)

dragon07
02-11-2008, 18:40
kanka headers cai p28 tarzı ecu çok iyi sonuç verir bence sonuçta önemli olan elinde olanı degerlendirmek.

tool
02-11-2008, 18:43
kanka headers cai p28 tarzı ecu çok iyi sonuç verir bence sonuçta önemli olan elinde olanı degerlendirmek.

araba 1.4litre ve tek egzantrikli, neresi cok iyi sonuc verecek...

gökan
02-11-2008, 18:44

az da hp verse denemek lazım :)

dragon07
02-11-2008, 18:51
iyi hp verir dediysek 50-60 hp demedikkiii...anlaşamıyoruz bi türlü :S eskisinden daha iyi olur demek istedim.

tool
02-11-2008, 18:51
az da hp verse denemek lazım :)

50shot wet dene bence, en temizi :)

dragon07
02-11-2008, 18:54
kol piston cabası degilmi onur abi ? piston kırılır sekman kırılır uğraş dur sonra..

M_PROJECT
02-11-2008, 18:59
kol piston cabası degilmi onur abi ? piston kırılır sekman kırılır uğraş dur sonra..

50 shotla bisi olmaz . zaten 2 3 tisladinmi yetio . insanlar bundan cekinior . nos dedinmi korkuyorlar . zamaninda arkadasim poloya takmisti pt52 li 106lari geciyordu

tool
02-11-2008, 19:00

160bindeki e36 318e zex nos kullandik, 15bin kilometredir sorunsuz gidiyor, limitler abartilmadikca cam bardak degil bu kirilmaz :)

dragon07
02-11-2008, 19:04
biz antalyada scooterlara yapıyoruz.nası bişi oldugunu az çok biliyoruz.ama illaki kırıyor bi yerleri.hele bikaç kere üst üste kullanınca kesin sekman kırar.ecu,headers,cai daha iyi degil mi?daha temiz güç degil mi?bu uygulamalar nihayetinde bi anlıkta degil...kaç tane nos kullanan gördüysem çogu motor kırdı.

dragon07
02-11-2008, 19:07
160bindeki e36 318e zex nos kullandik, 15bin kilometredir sorunsuz gidiyor, limitler abartilmadikca cam bardak degil bu kirilmaz :)

kullanım şekline baglı sen nosu tak ayda bir bas e tabii kırılmaz.artı 318 dedigin arabada hacim var...1.4 degil.iyi ozaman nosu takalım 300000km yapalım hiç kullanmayalım yılda bi kere tıslatalım :rolleyes: sona 300000km dir kullanıyorum diye havamız olsun...

M_PROJECT
02-11-2008, 19:07
biz antalyada scooterlara yapıyoruz.nası bişi oldugunu az çok biliyoruz.ama illaki kırıyor bi yerleri.hele bikaç kere üst üste kullanınca kesin sekman kırar.ecu,headers,cai daha iyi degil mi?daha temiz güç degil mi?bu uygulamalar nihayetinde bi anlıkta degil...kaç tane nos kullanan gördüysem çogu motor kırdı.

nasi bukadar kesin konusabiliosun kirilmasi bakimindan anlamadim . ayrica scooter dedigin motorla otomobil motoru arasindaki saglamlik farki cok yani kiyasalaman yanlis . belirli devirlerde 2 ser 3 er saniyelik basmaktan bisi olmaz . onurun verdigi ornek ortadaki 50 shot kullaniyorlar .50 likle hicbisi olmaz .

dragon07
02-11-2008, 19:12
mustafa nosu olupta basmayan görmedim.hayır scootera bile takıyoruz anlamında söyledim arabayla motoru kıyaslamıyorum, kimsenin korktugu yok :) günde ayda bikere bas tabiiki bişey olmaz demek istiyorum...kullanım önemli olan bence anlık güç mü lazım yoksa devamlılık mı?

senna
02-11-2008, 19:13
scooterla seri üretim bir otomobil motorunu bir tutma lütfen çok fark var hem scootera kaç shot basıyosunuzki ayrıca ki yakıt avans ne durumda oluyor bunlarıda sorgulamak lazım sizin kırılır dediğiniz otomobilde enjektör ve onu kontrol eden ecu var yakıtın yanması daha güzel daha bir sürü avantaj sayabilirim scooterla otmobil motorunu bir tutma

50 shot bencede mantıklı uzun süre kullanılır limitlerini bilerk kullandıktan sonra

dragon07
02-11-2008, 19:14
lütfen olayı scooter-araba muhabbetine çevirmeyelim biz ona bile takıyoruz korkmadan diyorumm.

gökan
02-11-2008, 19:16
nosu çok kişi önerdi ama fazla sıkmaktan kırabılırsın zarar gelebılır demışlerdı nos için .. turkıyed 1.4 e nos deneyen varmıdırkı???

M_PROJECT
02-11-2008, 19:16
ya ben zaten nosu seven biri degilim ama guc cikmayacak araclarda guc isteniyorsa en dusuk maliyetle bu yontem kullaniliyor . onurunda dediig gibi cam degil ya . bizim bahsettigimiz kisler nosu sende ayda bir basan kisilerden degil . gunluk kullanan sahislar . ha 50 shot basmissin ha turbolamissin 1.4 u assa yukari motorun gorecegi stress ayni . egt ler belki turboda daha yuksek olur . dusuk hacimli belirli bir hp ye sahip araclarda anlik guc seni tatmin eder .

dragon07
02-11-2008, 19:17
1.2 palıoya takıldı ben birmotta çalışırken adam sadece dragta kullandı ve kırıldı 50hp shot nos :)

M_PROJECT
02-11-2008, 19:19
1.2 palıoya takıldı ben birmotta çalışırken adam sadece dragta kullandı ve kırıldı 50hp shot nos :)

benim bahsettigimde 1.4 polo idi . ha nos takmaninda bi yontemi var tabi . bununda hava yakit karisimini ayarlaman lazim fakire kalir kirarsin . bi tup nozzle bagla bitmio . bunnairda bilmek gerekir .

mar1lyn
02-11-2008, 19:20
p28 ile birçok ayarı yapıp eylencelibir hale getirilebilir
mesela
lounch control güzel kalkışlara imza atılabilir kendi klasmanında
rev limit daha ust devire alınabilir komple kaldırmaktansa
yapılan modifikasyonlara göre ayar yapılıp daha çok verim alınması sağlanabilir
headers cai vs vs

tool
02-11-2008, 19:22

kullanici hatasi hic yokmu arkadasim, suc nostami simdi :)

dragon07
02-11-2008, 19:23
tamam uzatmanın manası yok benim 1.4civicim olsa cai,p28,headers takarım.sizin olsaydı sizde nos takarmışsınız.:D bakalım gökan hangisini tercih edicek ??

gökan
02-11-2008, 19:25
tamam uzatmanın manası yok benim 1.4civicim olsa cai,p28,headers takarım.sizin olsaydı sizde nos takarmışsınız.:D bakalım gökan hangisini tercih edicek ??

benim yüzümden tartısma olmasın valla ben takmaktan zıyade cıddı anlamda bılmedıgım birşey neler yapılır ogrenmek ıstedım..:)

M_PROJECT
02-11-2008, 19:25
bilincli yaparsan hic bisi olmaz . sonucta yurumeyecek arabda yok yapilmaycak iste .

tool
02-11-2008, 19:26
benim yüzümden tartısma olmasın valla ben takmaktan zıyade cıddı anlamda bılmedıgım birşey neler yapılır ogrenmek ıstedım..:)

butcen varsa direk turbola diyim ozaman :D

dragon07
02-11-2008, 19:27
o zaman herkezin dedigi olsun gökan :) p28,cai,hea+nos. baska piston olayına felan girersin en fazla bence ama oda gereksiz gibi duruyor.

chaylak
02-11-2008, 19:30
1.4 ya da 1.6 ies'e uzerindeki beyini sokup p28 baglanirsa bunun maliyeti ne olur?
ne artisi olur? ne ile desteklemek gerekir? :)

gökan
02-11-2008, 19:33
butcen varsa direk turbola diyim ozaman :D

valla 1 sene askerlık cıkarsa düşünmedım deıl alcagım maaşla olabılır:)

Dragger
02-11-2008, 19:39
Bence önce headers yap, kamerin arabayı cok degistirmisti sanırım :)

Gerisine de hic girme, 1 sene icin yaptıgın masrafa degmez.

Tayfun-E30
02-11-2008, 19:57
nos çok mantıklı,palio dragta kırmış e bu araba drag yapmıyo... kullanıpta motor kıran tanımıyorum...

gökan
02-11-2008, 20:42
nos çok mantıklı,palio dragta kırmış e bu araba drag yapmıyo... kullanıpta motor kıran tanımıyorum...

nos mantıklıda insan korkuyor cunku motor yapmak kolay deıl kırmakta ıyı bişi deıl:)onu saglıklı kullanan bı cıvıc varsa bılmek gormek lazım

dragon07
02-11-2008, 22:22
dragta bi seferlige kullanıldıgı halde kırdı ecu ya mudahele etmeden sürekli kullanım zor,bu tabiiki benim görüşüm.her gelen kanka bi nosa bassana felan der her binen bi nosla kanka :)görelim ne kadar fark ediyor gib vs vs...benim kullanıpta motor kıran çok tanıdgım var...madem bu kadar verimli bir uygulama herkez nos kullansın turboya ne gerek var yapanlar demekki bişey bilmiyor...

M_PROJECT
02-11-2008, 22:27
dragta bi seferlige kullanıldıgı halde kırdı ecu ya mudahele etmeden sürekli kullanım zor,bu tabiiki benim görüşüm.her gelen kanka bi nosa bassana felan der her binen bi nosla kanka :)görelim ne kadar fark ediyor gib vs vs...benim kullanıpta motor kıran çok tanıdgım var...madem bu kadar verimli bir uygulama herkez nos kullansın turboya ne gerek var yapanlar demekki bişey bilmiyor...

senin tanidigin bilgisizliginden kirmis , kendin diosun ecuya mudahele etmedne zor die . afr ayarlamadan nosmu basilir . fakirde kalir kirarsin zaten . ayarlarsin outputlari ecudan sen bile acmazsin belirli devirlerde acilir kapanir bakalim ozman kiriliomu . su mantiginizda super ha madem bukadar verimli hede hodo . bak bakim sen topend arabalarda ek olarak nos kullaniliormu kullanilmiormu . yani yaziosunda sirf burda inat edim bisiler kanitlayim ediim die yaziosun . ha sunuda solim gokhanin 1.4 e turbo yapilsin birde nos baglansin nosun daha safe olacaginia iddia ediorum . soncuta egtsi bile turbodan dusuk cikacak. turbo ypmaya varsiniz nosa hayir :D nie bunu bi aciklayin baride bilelim . abim dayim amcam kirdi ondan ...

KMR2-GT
02-11-2008, 22:36
ya arkadas tak headersını egzosunu fıltrenı.ekstradan ıes emme manıfoldu tak.4unu kısalt,hafıflet bitti:)
bak eleman neler yaratmıs:)yollamıstm sana heralde

quality bolt ons will get you around 120hp
You can choose a more economical way however.
d16z6/y8 intake manifold, exhaust header 55mm exhaust and obd1 chipped ecu will get there.

http://www.youtube.com/watch?v=ihDJBWWF4kM

4e dıkkat:)

http://www.youtube.com/watch?v=covtr4cC6L0

dragon07
02-11-2008, 22:38
ilk önce sana gülüyorum :) amca dede felan boşver ben kendi yaptıgım araçlardan bahsediyorum ;)madem öle sen herşeyi 10numara biliyosun neden beyin almadan böle bi işe kalkışma demiyosun....kullanan araçların internalleri saglamm nası olcak bu iş?inat yok abicim sonuçta dogruyu yanlışı burda ögreniyoruzz.ben 1.4 civicten bahsediyorum stock internallerle turbo daha tehlikeli bencede ama noslu kullanımdada kırmıyacagını iddaa edebilirmisin? 1.4 civicten bahsedersek

M_PROJECT
02-11-2008, 22:44
ilk önce sana gülüyorum :) amca dede felan boşver ben kendi yaptıgım araçlardan bahsediyorum ;)madem öle sen herşeyi 10numara biliyosun neden beyin almadan böle bi işe kalkışma demiyosun....kullanan araçların internalleri saglamm nası olcak bu iş?inat yok abicim sonuçta dogruyu yanlışı burda ögreniyoruzz.ben 1.4 civicten bahsediyorum stock internallerle turbo daha tehlikeli bencede ama noslu kullanımdada kırmıyacagını iddaa edebilirmisin? 1.4 civicten bahsedersek

gul sen bana :D ustamisin sen ? kendin mi bagladin ?

ayrica iki bise soledim die herseyi 10 numara bilirmi oldum :D

beyin almadan bole bi ise kalkisma dememmi gerekir . zaten artik cogu nos kiti beyinli sekilde satilio , biraz arastirisan . cidden bazen sasiriyorum bu nosu ne saniosunuz ? ben sana 50 yada 75 lik diorum . 50 lik nosu 02 de vosvoslara basiolardi ankarada . herseyin yolu yordami var dimi . bak onur ne demis 150 shot basioruz demis . 50 nere 150 nere . herneyse biz yazioruz ama sen mantikli bi tartisma ortami yaratamiosun . madem ole ile baslayan cumlelerle zaten bu is olmaz . internet elinin altinda . otur arastir .

dragon07
02-11-2008, 22:51
evet demende gerekir madem nos bagla tak diyosunn yaa...benim yeterince bilgim var merak etme sen.bu işin okulunu okumuşlugum var ve çalışmışlıgım var.yani hem teorik hem pratik...sen sorduklarıma cevap versene mustafa:) 1.4 diyorum tosba demiyorum...zex mi diyeceksin ne diyeceksin...bunlar bildigimizx seyler.150 shot nosu bassın hergün basabiliyormu demogojiye giriyor biraz butür söylemler benim arkadasım poloya nos basmış diyorsunuz ama kendinden örnek ver sen taktınmı?kullandınmı???elin söyledikleriyle olmaz bencede kendin tak kullan bizede açıkla çok iyi verim aldım diye ok?nasioc girmeyle olmaz bencede...:D

Schumi
02-11-2008, 22:59
Nos ile birinci viteste sıkıp kalkış yaparak birde kesiciye girersen tabi kırarsın motoru. Bilinçli kullanmayınca ağrıkesici bile adam öldürüyor.

M_PROJECT
02-11-2008, 23:00
evet demende gerekir madem nos bagla tak diyosunn yaa...benim yeterince bilgim var merak etme sen.bu işin okulunu okumuşlugum var ve çalışmışlıgım var.yani hem teorik hem pratik...sen sorduklarıma cevap versene mustafa:) 1.4 diyorum tosba demiyorum...zex mi diyeceksin ne diyeceksin...bunlar bildigimizx seyler.150 shot nosu bassın hergün basabiliyormu demogojiye giriyor biraz butür söylemler benim arkadasım poloya nos basmış diyorsunuz ama kendinden örnek ver sen taktınmı?kullandınmı???elin söyledikleriyle olmaz bencede kendin tak kullan bizede açıkla çok iyi verim aldım diye ok?nasioc girmeyle olmaz bencede...:D

ne sacmaliosun ?? nasioc felan ??

ben sana ustamisin dedim sadece kendin takmissin gibi yazdin bir onceki postta . sorduklarina cevabi ben bi onceki postlarimda zaten verdim diorum anlayamadin mi ? 1.4 e 50 shot safe gider diorum . sen nosu nasi bisi hayal ediosan hala anlamadim hergun basmak felan .mutfak tupu diil bu aciosun vanasini surekli gelio :) kendimden ne ornek verecem sana , kendi aracima nos baglamadim ki . bi iddianmda yok ona buna taktim die . ozman susucaksin senin mantiginda gidersek hatatinda 1.4 civic in oldumu ?

ya hakkatten sacmaliosun bende sana uyup sacmaliorum , sen takil kendi aleminde okulunda isinde gucunde biz sana karismayalim . oldumu guzel kardesim .

gökan
02-11-2008, 23:08
beyler tartısmayalım konuyu actım olay cıktı:(:(:(

Selçuk
02-11-2008, 23:11
Nosun vanasını kapatalım konuda kapansın o zaman :) 1.4 lere ies emme si takılınca neler olur? Bunun hakkında bilgisi olan varmı?

tool
02-11-2008, 23:13
gul sen bana :D ustamisin sen ? kendin mi bagladin ?

ayrica iki bise soledim die herseyi 10 numara bilirmi oldum :D

beyin almadan bole bi ise kalkisma dememmi gerekir . zaten artik cogu nos kiti beyinli sekilde satilio , biraz arastirisan . cidden bazen sasiriyorum bu nosu ne saniosunuz ? ben sana 50 yada 75 lik diorum . 50 lik nosu 02 de vosvoslara basiolardi ankarada . herseyin yolu yordami var dimi . bak onur ne demis 150 shot basioruz demis . 50 nere 150 nere . herneyse biz yazioruz ama sen mantikli bi tartisma ortami yaratamiosun . madem ole ile baslayan cumlelerle zaten bu is olmaz . internet elinin altinda . otur arastir .

150degil,
50 sadece oda wet :)

dragon07
02-11-2008, 23:30
ne sacmaliosun ?? nasioc felan ??

ben sana ustamisin dedim sadece kendin takmissin gibi yazdin bir onceki postta . sorduklarina cevabi ben bi onceki postlarimda zaten verdim diorum anlayamadin mi ? 1.4 e 50 shot safe gider diorum . sen nosu nasi bisi hayal ediosan hala anlamadim hergun basmak felan .mutfak tupu diil bu aciosun vanasini surekli gelio :) kendimden ne ornek verecem sana , kendi aracima nos baglamadim ki . bi iddianmda yok ona buna taktim die . ozman susucaksin senin mantiginda gidersek hatatinda 1.4 civic in oldumu ?

ya hakkatten sacmaliosun bende sana uyup sacmaliorum , sen takil kendi aleminde okulunda isinde gucunde biz sana karismayalim . oldumu guzel kardesim .

eyw saol :rolleyes:

sochcivic
03-11-2008, 10:46
Civic beyinlerine chip uygulaması oturmuyor, oturtmaya çalışıldığında ara ünitelere ihtiyaç duyuluyor ve bu da çok pahalıya mal oluyor. Alınan güçte %8-10 civarında. Yani harcanan paraya alınan güç koskocaman bir hiç..

Dereceli egzantirik falan tavsiye ederim..

3rk4n
03-11-2008, 11:38
Şimdi olayı yekün olarak ele alır isek p28 ecu yu 1.4 e bağlamak için hangi malzemeler ve nekadar maaliyet gerekli bunun haricinde ise Headers ara borular son susturucu gibi uygulamalar yapıldıktan nos un montajı yapıldıktan sonra mı p28 takılıp ayarlanmalı sıralama nasil olmalı en verimli düzenek ne olur sat vti al diyip kestirip atılmasın. :)

ha_SaaaN
03-11-2008, 15:41
gökhanda da bende de 1.4 civic var ikimizde aracımızı mantıklı ve düzgün bir şekilde eskı halinden daha iyi yürütmek istiyoruz ve siz daha tecrübelisiniz ondan sizin fikirleriniz ve önerileriniz gercekten cok önemli ;) yaklasık 500 milyona header , düz boru ve eksoz sistemi halloluyor ;) bir filtre kiti ve cai uygulamasıda yapıldı dielim ;) başka neler önerirsiniz bize fikirlerinizi beklıyoruz :)

RAI
03-11-2008, 17:57
ben bekleyip başka bir araç almanızı öneririm... bu işe sadece yaw yeni araba daha pahalı biz az masraf yapıp bişiyler yapmak istiyoruz olarak bakmayın...

sonuçta o masraflarınızı daha sonra satmak istediğinizde nakte çeviremiceksiniz hiç pahasına gidicek.. yani cebinizden belli bir mebla havaya uçup gidicek.. geri dönüşsüz..

ve alacağınız güçler.. üzerine biraz daha ekleyip te alacağınız daha güçlü bir arabaya asla yaklaşmıcak

senna
03-11-2008, 21:13

kimse hakkında hele yüz yüze görüşmediğin insanlar hakkında yersiz saçma sapan ithamlarda bulunma!

zex demiş mex demiş ne alaka tutturmuşsunuz bi nos kırar o kırar bu kırar ister bağla ister bu işin okulnu oku umrumda değil demekki yetmemiş adam gibi devirde bassmassan motorda kırarsın kapakta kaldırırsın yeri geldiğinde avansta vurursun bu 2 2 4 uzatmanın manası yok adamlar defalarca yazmış uygun şekilde kullanılırsa diye hala ne yazmışsın madem teorisini okuduysan bu işim adam akıllı nosun volumetrik verime giriş sıcaklıklarına ne gibi etkileri var onuda bilysoundur(uygun kullanıldığı takdirde tutupta burdanda saçma sapan birşey çıkarma)

burda herkes bir sürü forum takip ediyor tuutp insanları aşağılaıyıcı postlar atma, senin ne iş yaptığn ne okuduğun umrumda değil! bbunu başka konulardada yaptın bu ilk değil sonda değil burda kimse senin bu postlarını görmek istemez(Mustafayla ne gibi bi samimiyetin var umrumda değil)

nosa anlık güç vs diyebilirsiniz ama nos basan kırar falan diyemessiniz aynı şey turbo içinde geçerli s/c içinde atmosferik toplanan motor içinde herşeyi kurallarına göre yapmassan illa sorun çıkaracak yada verimli çalışmayaack bu kadar basit

bladerk
03-11-2008, 22:09
1.4 is i güzel yüklemek istiyosanız N/A sohc vtec kapak port polish 76mm piston 12 cr i es intake manifold 62mm gaz kelebeği 240lık enjektör 4 2 1 headers 51mm düz boru 4.90 final drive p28 v.s. ecu v.s. düzdün bi ayarla bişeyeler olur nosla da verim alınabilir turboyla da bu şekilde uzun zamandır kullana insanlar var ama sadece yazıldığı gibi olmuyo hepsini yapmak emek ister en basit yöntem nos o da düvenli biçimde kırmadan kullanıldı daha önce d14de

3rk4n
04-11-2008, 07:15
ben bekleyip başka bir araç almanızı öneririm... bu işe sadece yaw yeni araba daha pahalı biz az masraf yapıp bişiyler yapmak istiyoruz olarak bakmayın...

sonuçta o masraflarınızı daha sonra satmak istediğinizde nakte çeviremiceksiniz hiç pahasına gidicek.. yani cebinizden belli bir mebla havaya uçup gidicek.. geri dönüşsüz..

ve alacağınız güçler.. üzerine biraz daha ekleyip te alacağınız daha güçlü bir arabaya asla yaklaşmıcak

Buradaki insanların çoğu bunun farkın 1.4 araba ile cok fazla verim alamıyacağının ve parasının karşılığını alamıyacağının ama bunun farkında olarak bunu yapmak istiyorlar bu zevk işi benimde 1.4 üm olsa bende yaparım varsın vtec çiple 12 hp alsın 1.4 de 6 hp alsın zaten bunların maaliyet hesaplarını satarken ki edeceğin zararın hesabını yaparsan arabalardan uzak dur alcan direk bincen hiçbişi yapmadan.

Kaan
04-11-2008, 08:12
Chip filtre egzos header la ne alacak hadi beyin olayınıda çözdü diyelim?

Bence gereksiz ve mantıksız.50shot oturtmak onun yerine daha mantıklı.Atmosferiğe vereceği o paraların üstüne biraz daha ufak bi maliyet ekleyip tc yapabilirde.

Ayrıca vti ne alaka adam aracını seviyodur maddi gücü ona yetiodur.iLLa giden araba olcak die vti almasına gerek yok.Ayrıca Vtec parasına önü açık olan giden tarzda daha mantıklı araçlar var şuanda

17-19 bin YTL arası a3 1.8 T ler bu ara bence alınabilitesi en mantıklı araç

dragon07
04-11-2008, 12:11
kimse hakkında hele yüz yüze görüşmediğin insanlar hakkında yersiz saçma sapan ithamlarda bulunma!

zex demiş mex demiş ne alaka tutturmuşsunuz bi nos kırar o kırar bu kırar ister bağla ister bu işin okulnu oku umrumda değil demekki yetmemiş adam gibi devirde bassmassan motorda kırarsın kapakta kaldırırsın yeri geldiğinde avansta vurursun bu 2 2 4 uzatmanın manası yok adamlar defalarca yazmış uygun şekilde kullanılırsa diye hala ne yazmışsın madem teorisini okuduysan bu işim adam akıllı nosun volumetrik verime giriş sıcaklıklarına ne gibi etkileri var onuda bilysoundur(uygun kullanıldığı takdirde tutupta burdanda saçma sapan birşey çıkarma)

burda herkes bir sürü forum takip ediyor tuutp insanları aşağılaıyıcı postlar atma, senin ne iş yaptığn ne okuduğun umrumda değil! bbunu başka konulardada yaptın bu ilk değil sonda değil burda kimse senin bu postlarını görmek istemez(Mustafayla ne gibi bi samimiyetin var umrumda değil)

nosa anlık güç vs diyebilirsiniz ama nos basan kırar falan diyemessiniz aynı şey turbo içinde geçerli s/c içinde atmosferik toplanan motor içinde herşeyi kurallarına göre yapmassan illa sorun çıkaracak yada verimli çalışmayaack bu kadar basit

ben konuyu uzatmak istemiyorum.mustafayala msndende koınuştum.sonuçta burda dogruyu yanlışları paylaşıyoruz,en iyi çözümü bulabilmek için herkez aynı şeyi düşünmek zorundada degil.bana denilirse eger 15000km kullanıldı bişey yok 150 shot nos bastık bişey yok bende kırar derim.nosun gerçek güç olmadıgını tehlikeli oldugunu herkez biliyor herkez sizin kadar bilgilide olmayabilir.bu benim görüşüm.sen niye bu kadar panikledin senna olay çözüldü bitti bi daha niye alevlendiriyorsun onuda anlamış degilim. senin ne okudugunda benim umrumda degil...ben kafandan kırar demedim zaten düzgün kullanımda kırmaz ama riske girmeyede deymez diyorum.tak beynini kafan rahat kullan dedim kötümü dedim riske girmeye değer mi sizce?belki yaptırım gücü olmaya bilir kırıldıgı zaman araç.farzedinki yanlış kullanım oldu nolcak? saygılar diliyorum hatalı mesajımı görürseniz uyarırsınız uzaklaştırırsınız yada banlarsınız...

tool
04-11-2008, 12:18
uzatan kim belli dragon..

hala nosu tavsiye edenler var neyse?:D

3rk4n
04-11-2008, 12:31
Adamın konusunun içine s... sonrada sıvandı.

senna
04-11-2008, 16:58
ben konuyu uzatmak istemiyorum.mustafayala msndende koınuştum.sonuçta burda dogruyu yanlışları paylaşıyoruz,en iyi çözümü bulabilmek için herkez aynı şeyi düşünmek zorundada degil.bana denilirse eger 15000km kullanıldı bişey yok 150 shot nos bastık bişey yok bende kırar derim.nosun gerçek güç olmadıgını tehlikeli oldugunu herkez biliyor herkez sizin kadar bilgilide olmayabilir.bu benim görüşüm.sen niye bu kadar panikledin senna olay çözüldü bitti bi daha niye alevlendiriyorsun onuda anlamış degilim. senin ne okudugunda benim umrumda degil...ben kafandan kırar demedim zaten düzgün kullanımda kırmaz ama riske girmeyede deymez diyorum.tak beynini kafan rahat kullan dedim kötümü dedim riske girmeye değer mi sizce?belki yaptırım gücü olmaya bilir kırıldıgı zaman araç.farzedinki yanlış kullanım oldu nolcak? saygılar diliyorum hatalı mesajımı görürseniz uyarırsınız uzaklaştırırsınız yada banlarsınız...

gerçek güçmüş değilmiş safsatalarını bi bırak bence artık güç güçtür sürekliğine bak gerçeği sahtesi yok bu işin

yanlış kullanılabilecek bir şey sadece nos olamyabilir turbodada olur atmosferik beslemedede

benim panikleme gibi bi durum söz konusu değil saygısızlık yaptın canım sıkıldı bunu belirttim olay bu kadar

hatalı postunu yada başka birşeyi görürsem yapacağım ilk şey banlamak rahat ol

gni_GTI
04-11-2008, 17:14
1.4 motora yapacan superchargerı sefanı süreceksin :D varmı başka yolu?

ha_SaaaN
04-11-2008, 18:35
header , düz boru , son susturucu , filtre kiti ve cai ;) bunlar yapılması gerekenler gibi gözüküyo :) tabiki ilk etapda ;) ben bu aydan sonra uygulamaya baslıcam bu işlemleri eminim eskisinden cok daha güzel olcaktr ;)

KMR2-GT
05-11-2008, 19:39
düz boru çektirmeyın mutlaka ortada susturucu olsun

gökan
05-11-2008, 20:33

askerden sonra surda kaldı 23 gun:)

ha_SaaaN
05-11-2008, 21:55

abi neden öle dedin ki düz boru rahatlatmazmı arabayı ?

mar1lyn
05-11-2008, 23:08
pardon bişey soracam
herkes bi nos shottan bahsediyor araba ile sadece yarışılmakmı isteniyor ben anlamadım sonuçta nos her saniye tüp açık içi dolu bas kullan vaziyette bekleyemez buda ciddi bir bütçe demek ama diğer modifikasyon işlemlerine extra olara kkullanılabilir kanısındayım yani buişlemlerden sonra arabanın karekteri değişiyor resmen şehir için kullanımı uzun yolu kalkışı hissedilir değişiyor nos bas bas nereye kadar herdakkada basılmaski bu nfs deki gibi dolsa keşke :)

M_PROJECT
06-11-2008, 00:32
pardon bişey soracam
herkes bi nos shottan bahsediyor araba ile sadece yarışılmakmı isteniyor ben anlamadım sonuçta nos her saniye tüp açık içi dolu bas kullan vaziyette bekleyemez buda ciddi bir bütçe demek ama diğer modifikasyon işlemlerine extra olara kkullanılabilir kanısındayım yani buişlemlerden sonra arabanın karekteri değişiyor resmen şehir için kullanımı uzun yolu kalkışı hissedilir değişiyor nos bas bas nereye kadar herdakkada basılmaski bu nfs deki gibi dolsa keşke :)

ben nosu harciyacagin para karsiligi alacagin guc orantisi bakimindan soyledim . 1.4 de atmosferik olarak harcanicak parayla zaten en az 5 tup doldurursun. ayrica cok ucuk meblalar degil nos doldurmak takmak felan .

mar1lyn
06-11-2008, 01:38
değil tabi ama yarış amaçlı bir uygulama gibi geliyor bana ne bileyim bu benim fikrim yani aracın sürekli bir güç üretmesinden yanayım hepsi olsun nosda takılır bir rekabet olduğunda kullanılır diyorum yani her vites arasındada nos basılmaz :)

M_PROJECT
06-11-2008, 01:42
haklisin aslinda hayatta nos seven biri degilimdir . ama hacim dusuk motor cok verimli olmayip harcanilan para karsisinda da alinacak guc bakimindan dsunulurse en makulu bu oluyor. ama bide sole de dusune biliriz normalde 1.4 hic bi degisiklik yok . gazlican zaman tisliosun okadar . sunu taktim yakit bukadar artti demiosun nezaman basarsan ozaman fazla yakmaya baslicaksin . tabi tercih meselesi . dedigim gibi para ve alinan guc bakimindan en avantajlisi bu gibi .

KaanKY
06-11-2008, 12:06
kanka bişiler ıstıyosan noss ben de diyorum keşke nos yapsadyım :D baska uğraşma bakma araştırmada ben bılıom bişi olmuyo bu namussuzlara

maskaran
13-03-2010, 19:37
özgün istanbuldamı ?

MyDream
13-03-2010, 19:40
Hort :D......

levent
13-03-2010, 20:03
2 yıllık hort olmuş :D

Oz`
14-03-2010, 02:14
kısaca yazimsana dist var arabanda biliosun Afr bitakip bak değerlerini yaz

Gerekirse safc tak distiributordende 2-3 derece ileri al suanki değerlerini afr yi 13.2 13,5 felan ayarla al sana uzcuz beyinidğeiştirmeden çip güle güle kullan :D