PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Hakkında Yorumunuzu İstiyorum

BuğraTuna34
22-09-2015, 21:16
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı yeni sattım. Tanıdıktan bir araç düştü elimize. Araç zengin aracı. Bayiden sıfır araç alacaklarmış. Alırken bu aracıda takasa vereceklermiş. Takasa ölü fiyata sayarlar aracı ben alayım dedim.

Araç 64.000'de Mercedes-Benz 2010 model C 180
Komp. BlueEfficiency Luxury paket.

7 ileri otomatik .

Aracın 10 tane felan hasar kaydı var. en büyüğü 5 bin tl. Toplamda hepsi 25.000 tl yapıyor.

Kadın sadece aynı kapının 2 kere değiştiğini söylüyor. Başka bir bilgi vermiyor. Bu aracın piyasasını bilen arkadaşlar 63 bin tl'ye bu aracı sizce almalı mıyım? Araç full servis bakımlı. Her şeyi yetkili serviste yapılmış.

Fotoğraflarını ekliyorum. Yorumlarınız değerlidir. Piyasasını bilmediğim bir araç. İlk defa hasar kayıtlı araba işine giricem. Kafadan kazası bu arada.

http://i.hizliresim.com/d2YQY7.jpg (https://hizliresim.com/d2YQY7)

http://i.hizliresim.com/aDk9k7.jpg (https://hizliresim.com/aDk9k7)

http://i.hizliresim.com/8bpqVA.jpg (https://hizliresim.com/8bpqVA)

http://i.hizliresim.com/rVPWWV.jpg (https://hizliresim.com/rVPWWV)

http://i.hizliresim.com/AqB44r.jpg (https://hizliresim.com/AqB44r)

http://i.hizliresim.com/aDk94B.jpg (https://hizliresim.com/aDk94B)

BuğraTuna34
22-09-2015, 21:20
Kafadan kazası yok yazacaktım yanlış yazmışım Edit yerini bulamadım. Kafadan kazası yok dedi bayan arkadaşlar.

BuğraTuna34
22-09-2015, 21:24
Birde asıl soruyu sormamışım :) amaç al sat yapıp elimdeki bütçeyi artırmak. Yoksa senede 30k'dan fazla yol yapıyorum. Bu araç bana gelmez. Birazcık arkadan itişin tadına bakıp satıcam. Zarar eder miyim? 63 bin tl'ye alsam tahmini kaça satarım?

ghibli06
22-09-2015, 21:33
temiz, hatasız olanlar hasar kaydı olmayanlar bile 70 e zor satılıyor, bu araba zamanında kampanyada 100 bin TL ye satıldı, 50 ilk sene 50 ikinci sene şeklinde... 63 bin tl, 25bin hasar kaydı olan bir araba için yüksek bedel, satarken zorlanırsın...

mert_can 41
22-09-2015, 21:36
63 binin altına düşmezsiniz ona emin olabilirsiniz min um 67 maxsimum 75 falan eder şuanki piyasada

İstanbul
22-09-2015, 21:38
C serisinin en boş versiyonu..emsallerinin temizleri 70-73 civarında gidiyor,25 bin liralık hasar kaydı ve bomboş olmasını göz önüne alırsak ederi 65 civarı diyebiliriz..yani binecekseniz fiyat makul alın ama satiym derseniz bi karınız olmaz

BuğraTuna34
22-09-2015, 21:49
Hasar kaydı bu şekildedir.

http://i.hizliresim.com/95k6kN.jpg (https://hizliresim.com/95k6kN)

F.KARACA
22-09-2015, 21:50
Makyajsız kasalar 5 ileri.7 ileriler makyajlı kasada geldi benim bildiğim

i-vtec07
22-09-2015, 22:05
şuan piyasanın hızıda fena değil ama rakam çok arada . ben şahsen ticaret için almazdım bu arabayı . ama nasip işi sonuçta . iyi araştırmak lazım .

birde şu var bizim insanımız gösteriş meraklısı ben sokakta hiç boş c180 görmüyürum alayı cam tavanlı amg paket . fiyatı iyi bile olsa ne kadar sürede satılır yada satılırmı iyi düşünmek lazım . hayırlısı olsun

onursumer
22-09-2015, 22:10
binmek için düşünülebilirde bence rakam ticarete para kazandırmaya çok uygun değil belki uzun vadede beklersen alıcı bulabilirsinki turkiye şartlarında ufacık seye laf edilirken seni zorlar satışı

Mutu
22-09-2015, 22:15
Lanetli bence bu araç. 5 senede 9 hasar kaydını başka şekilde açıklayamazsın satarken =)

Berkan
22-09-2015, 22:16
7 ileri olma şansı yok bunun.

Niye

1- start stop(eco tuşu) vardır ordan çözebilirsin bunda zaten yok makyajda geldi

2- ilk 2011 de 1.8 hacimli olanda geldi onunda farı makyajlı ve altta ledleri var sis yerine içi farklı vs.

BuğraTuna34
22-09-2015, 22:29
Evet arkadaşlar arabam.com'un 2009 yılında testi var araç 5 ileri 7 değil. Pazartesiye kadar zamanım var. Herkesin yorumu benim için çok değerli.

KOSEREN
22-09-2015, 22:35
En kötü 2 lira yedirir ben olsam alırım.İlk sahibinden ve yetkili bakımlı olması,km si büyük artı.60-70 lira arasıdaki C ler feleğin çemberinden geçmiş ağzı yüzü başka yere bakan araçlar genelde.Bu tarz arabalardan illallah etmiş,bütçesi bu civarlarda olan müşteri bu arabayı kaçırmaz.

cgnozdmr
22-09-2015, 23:04
şu an ki piyasada temizleri 72-75 aralığında. Satarkende cok aceleci davranmassan bence 65 in altına satmassın tahminimce sen bilirsin.

İbrahim33
22-09-2015, 23:08
Lanetli bence bu araç. 5 senede 9 hasar kaydını başka şekilde açıklayamazsın satarken =)

o ne ki :) hatta geçen bi jetta vardı 2012 model arabada 20 tane hasar kaydı vardı :)

http://i.hizliresim.com/5kZpkz.jpg

şaka bi yana hasar kaydına falan takılmayın , araba ok gibi duruyor , fiyatıda uçuk sayılmaz bence.

grkm
22-09-2015, 23:13
Aracın 2.el piyasası düşünülerek satın alınmasını ön plana alırsak bir kere araç gerçek anlamda boşline.

Hani bu aracı iddialı ve albenili kılan şey AMG paket zaten yok. Bunun yanında farlar halojen, cam tavan yok, iç tarafta standart donanımda. Kısacası hasarları olan bir aracı 2.elde değerlendirmek zor. Tek elle tutulur yanı kmsi. Sadece binmek niyetinde olsan kesin alabileceğin bir araç olurdu ama satarım kar ederim mantığında sahip olup hüsrana uğrama.

exclusive
22-09-2015, 23:29
66 67 rahat satar 2011 var bende 1 aydir bekliyor avantgarde olmasina rağmen luxury biraz daha zor satar ben olsam alırım o fiyata

Octane
22-09-2015, 23:46
Ticaret amaçlıysa çok. Adam tek kalemde 25 bin hasar kayıtlısını 47ye aldı 65e çaktı birine galerici bir tanıdık. İşler böyle yürüyor. Alınıp binilir ama araç güzelmiş.

CasabLanca
23-09-2015, 01:38
al tak keyfine bak
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-mercedes-w204-kasa-amg-c63-bodykit-221557155/detay

Ertekin
23-09-2015, 02:11
İşin içinde biri olarak söylüyorum al arabayı. Ben 55 verirdim. Sen 63 bine al en kötü 3 yada 4 ay biner en kötü 67-70 aralığında satarsın.

tylan
23-09-2015, 06:52
Ticaret amaçlı çok ekmek yedirmezcunku araç çok boş boş olanlar pek tutulmuyor mercedeste hasar kayidi da çabası 65 e de zor satılır bencr

GuneyOnur
23-09-2015, 09:43
Bir kere 25 bin lira hasar kaydı çok adam 5664 mesajını görünce gözleri fal taşı gibi açılır.Hadi 3 bin 5 bin 7 bin olsa neysede.

Bu aracın satacağı para 64-65 oda belki.

efe_
23-09-2015, 09:49
Mercedes Mercedes'tir boşda olsa ama 25 bin tl fazla bir değer

makif84
23-09-2015, 10:05
Yeni araç alacağı bayi ne fiyat veriyorsa 1-2 fazlasını verin alın.

GuneyOnur
23-09-2015, 10:10

Eğer yine Mercedes alacaksa yüksek bir fiyat verirler.Gerçi başka marka alacaksada sıfır alacağı için yüksek fiyat verme olasılıkları yüksek.

Alacakları araçta bence tahmini 100k veya fazlası olur heralde.

vectra-tuner
23-09-2015, 10:12
9 Adet kazaya karışmış bir araç benze kesinlikle alınmaz...

free-hifi
23-09-2015, 10:24
bayiler artık takasta araç alırken üzerine kar payı koyup satıyorlar yada anlaşmalı galeriye yoksa aldığı rakama satsalar belki 2. el yüksek olmaz bu kadar

makif84
23-09-2015, 10:30
Arkadaşım Sıfır mercedes c200 aldı.Alırken kendi aracını(SKODA RAPİD kendi aracı) takasta kullanmak istedi.Satış temsilcisi bir kaç galeri aradı sonra bir fiyat verdi.Verilen rakam normal galerinde düşük geldiği için aracı başka şekilde sattı.Araç sahibi bayan ve çok kaZaya karışmasından dolayı bayinin yüksek fiyat vereceğini zannetmiyorum.Bayi yüksek verirse,işine gelmezse de almaz.

driftboy
23-09-2015, 10:34
al 63 e binerken 67 70 gibi satarsın. ilanda durur. en kötü takas filan yaparsın bişeylerle.

driftboy
23-09-2015, 10:36
25 bin fazla diyenler honda degil he bu 200 300 liraya tampon far değişsin biraz mantıklı konuşun servis fiyatlarından haberiniz olsun. 100 liraya parça boya yapanlar mercedes olunca 300 400 fiyat çekiyo. bide tek parça degil hasar kaydı oda var.

alpy
23-09-2015, 10:57
Bana kalırsa binilebir ama satarken ahım şahım kar yaptırmaz.65-66 gibi gider ama kmnin düşük olması aracın hanesine +1 puan yazdırır.

GuneyOnur
23-09-2015, 12:34
25 bin fazla diyenler honda degil he bu 200 300 liraya tampon far değişsin biraz mantıklı konuşun servis fiyatlarından haberiniz olsun. 100 liraya parça boya yapanlar mercedes olunca 300 400 fiyat çekiyo. bide tek parça degil hasar kaydı oda var.

Kim ne derse desin 10bin liraya kadar gayet normal hadi mercedese 15 diyelim bol bol söyliyelim.25 milyar bu yani sonuç olarak parça parçada olsa 9 kaza ayrı ayrı olsada adam o rakamı görünce bi nevi uzaklaşacak yani.

Şimdi araç alıcak kişilerin tek sorduğu soru 5664'te ne kadar hasar kaydı çıkıyor.Adama meblağ yazmayan kazayı bile anlatamıyorsun araç satarken kaldıki gelde 25 milyarı anlat.

O yüzden ya bekliyecek yada takas tukas bi şekilde değerlendirecek aracı.

immortalboss
23-09-2015, 13:31
Aracın piyasasını bilmem ama önce bir 2. el alan servise götürülür.Konuşursunuz fiyat alırsınız.Sonra galeriye götürüp fiyat alırsınız 1-2 üstünü vererek hem siz kazanırsınız hem de satan arkadaş kazanır.Ama 25 000 hasar kaydı olan aracı satarken ister istemez biraz tedirgin olan insanlar olacaktır.Tercih sizin.Piyasa çıldırmış durumda.10 000'e 94 model şahin sattılar.Sahibi araba ucuz gitti diye sayıklıyordu...Öyle söyleyeyim yani...

metin_1989
23-09-2015, 13:38
aklın varsa bulasma hasarı bır yana arabayı bayan kullanmıs anasını bellemıstır uzak dur bence

huseyinturk
23-09-2015, 13:52
İki tane hasar kaydı var ciddiye alınacak diğerleri fasa fisodur, kullanıcının bayan olduğunuda göz önüne alırsak hasarlara çok takılmamak lazım.
25.000TL lik kazası olan araçla 25000Tl parça parça hasarı olan araç aynı şey değildir, piyasasına çok hakim değilim bir kaç galeriden fiyat almaya çalışın verikleri rakam o miktara yakınsa alınır

B.Koçer
23-09-2015, 13:52
Sen bu arabayı bayiye götür kaç veriyorsa 3 lira altına al en kötü galeriye verirsin ama mercedes bmw tarzı araçlarda roof cok büyük etken bunda roof da yok 1 ayda satılcagına 3 ayda satılabilir.

CNR
23-09-2015, 13:59
Cam tavan olsa kesin alın derdim.Aracın herşeyi serviste yapıldıysa muhtemelen servis kayıtlarındada herşeyi vardır, kaza fotoğraflarına kadar..Servisten bir tanıdık ile geçmişini öğrenip fiyatı 2-3.000 kırdırıp alınır bence..Hasar kaydı toplam 25.000 olabilir ama hepsi küçük tutarlarda..Sonrasında c63 body yapılıp 19 jant takılıp misler gibi binilir.

mmtrıza
23-09-2015, 14:34
Hasar adeti çok ve rakami yüksek sahsen ben alacak olsam sorgulatınca karsima bu sonuç cikinca vazgecerdim

BuğraTuna34
23-09-2015, 23:40
temiz, hatasız olanlar hasar kaydı olmayanlar bile 70 e zor satılıyor, bu araba zamanında kampanyada 100 bin TL ye satıldı, 50 ilk sene 50 ikinci sene şeklinde... 63 bin tl, 25bin hasar kaydı olan bir araba için yüksek bedel, satarken zorlanırsın...

Satarken mesela 60'a alsam 63'e verebilir miyim?

63 binin altına düşmezsiniz ona emin olabilirsiniz min um 67 maxsimum 75 falan eder şuanki piyasada

Benimde fikrim bu yönde ama sazan gibi de atlamak istemiyorum.

C serisinin en boş versiyonu..emsallerinin temizleri 70-73 civarında gidiyor,25 bin liralık hasar kaydı ve bomboş olmasını göz önüne alırsak ederi 65 civarı diyebiliriz..yani binecekseniz fiyat makul alın ama satiym derseniz bi karınız olmaz

Kar etmek önemli değil önemli olan arkadan itişin tadına bakıp zarar etmeden satmak.

şuan piyasanın hızıda fena değil ama rakam çok arada . ben şahsen ticaret için almazdım bu arabayı . ama nasip işi sonuçta . iyi araştırmak lazım .

birde şu var bizim insanımız gösteriş meraklısı ben sokakta hiç boş c180 görmüyürum alayı cam tavanlı amg paket . fiyatı iyi bile olsa ne kadar sürede satılır yada satılırmı iyi düşünmek lazım . hayırlısı olsun

Evet en azından 17 jant ve amg paket olsa bende düşünmezdim.

binmek için düşünülebilirde bence rakam ticarete para kazandırmaya çok uygun değil belki uzun vadede beklersen alıcı bulabilirsinki turkiye şartlarında ufacık seye laf edilirken seni zorlar satışı

Eğer diyorum 60'a alırsam o fiyata alıcı bulabilirim heralde.

En kötü 2 lira yedirir ben olsam alırım.İlk sahibinden ve yetkili bakımlı olması,km si büyük artı.60-70 lira arasıdaki C ler feleğin çemberinden geçmiş ağzı yüzü başka yere bakan araçlar genelde.Bu tarz arabalardan illallah etmiş,bütçesi bu civarlarda olan müşteri bu arabayı kaçırmaz.

tramer göz korkutuyor ama araç gerçekte çok diri duruyor.

şu an ki piyasada temizleri 72-75 aralığında. Satarkende cok aceleci davranmassan bence 65 in altına satmassın tahminimce sen bilirsin.

Bende öyle umuyorum :)

Aracın 2.el piyasası düşünülerek satın alınmasını ön plana alırsak bir kere araç gerçek anlamda boşline.

Hani bu aracı iddialı ve albenili kılan şey AMG paket zaten yok. Bunun yanında farlar halojen, cam tavan yok, iç tarafta standart donanımda. Kısacası hasarları olan bir aracı 2.elde değerlendirmek zor. Tek elle tutulur yanı kmsi. Sadece binmek niyetinde olsan kesin alabileceğin bir araç olurdu ama satarım kar ederim mantığında sahip olup hüsrana uğrama.

Amacım binmek değil. Bu paraya çok daha mantıklı araçlar var. Amaç 1-2 lira kar bıraksın yeter.

66 67 rahat satar 2011 var bende 1 aydir bekliyor avantgarde olmasina rağmen luxury biraz daha zor satar ben olsam alırım o fiyata

Zaman sıkıntım yok. Kapıda dursun. Satılmasını bekleyebilirim.

Ticaret amaçlıysa çok. Adam tek kalemde 25 bin hasar kayıtlısını 47ye aldı 65e çaktı birine galerici bir tanıdık. İşler böyle yürüyor. Alınıp binilir ama araç güzelmiş.

Aracı bir gün alabilirsem galerilerden fiyat almayı deneyeceğim.

al tak keyfine bak
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-mercedes-w204-kasa-amg-c63-bodykit-221557155/detay

Çok pis gaz veriyorsun :)

İşin içinde biri olarak söylüyorum al arabayı. Ben 55 verirdim. Sen 63 bine al en kötü 3 yada 4 ay biner en kötü 67-70 aralığında satarsın.

55'e vereceğini sanmıyorum. Ama burdaki yorumlardan sonra 60 felan teklif edicem.

Ticaret amaçlı çok ekmek yedirmezcunku araç çok boş boş olanlar pek tutulmuyor mercedeste hasar kayidi da çabası 65 e de zor satılır bencr

Çok yedirmesine gerek yok. 1 lira bıraksa kar.

Bir kere 25 bin lira hasar kaydı çok adam 5664 mesajını görünce gözleri fal taşı gibi açılır.Hadi 3 bin 5 bin 7 bin olsa neysede.

Bu aracın satacağı para 64-65 oda belki.

O parayı edecekse ben razıyım.

Mercedes Mercedes'tir boşda olsa ama 25 bin tl fazla bir değer

Şöyle örnek vereyim 5800 küsür tl gözüken kazada sadece bir kapı değişmiş.

Evet o teklifi sunucam.

Arkadaşım Sıfır mercedes c200 aldı.Alırken kendi aracını(SKODA RAPİD kendi aracı) takasta kullanmak istedi.Satış temsilcisi bir kaç galeri aradı sonra bir fiyat verdi.Verilen rakam normal galerinde düşük geldiği için aracı başka şekilde sattı.Araç sahibi bayan ve çok kaZaya karışmasından dolayı bayinin yüksek fiyat vereceğini zannetmiyorum.Bayi yüksek verirse,işine gelmezse de almaz.

Şahsen bayiden aldığı fiyatın 1 lira fazlasını vericem. Teklifim bu yönde olucak.

al 63 e binerken 67 70 gibi satarsın. ilanda durur. en kötü takas filan yaparsın bişeylerle.

Zaman sıkıntım yok. 2 ay da durabilir. Acelem yok.

Hasar kaydı konusunda haklısın. 5800 tl olan kazada sadece 1 kapı değişmiş.

Bana kalırsa binilebir ama satarken ahım şahım kar yaptırmaz.65-66 gibi gider ama kmnin düşük olması aracın hanesine +1 puan yazdırır.

km düşük. Kafadan kaza yok bu özelliklerine güvenmek istiyorum aracın.

Kim ne derse desin 10bin liraya kadar gayet normal hadi mercedese 15 diyelim bol bol söyliyelim.25 milyar bu yani sonuç olarak parça parçada olsa 9 kaza ayrı ayrı olsada adam o rakamı görünce bi nevi uzaklaşacak yani.

Şimdi araç alıcak kişilerin tek sorduğu soru 5664'te ne kadar hasar kaydı çıkıyor.Adama meblağ yazmayan kazayı bile anlatamıyorsun araç satarken kaldıki gelde 25 milyarı anlat.

O yüzden ya bekliyecek yada takas tukas bi şekilde değerlendirecek aracı.

Şahsen binmeye alsam hayatta bulaşmam bu araca.

Aracın piyasasını bilmem ama önce bir 2. el alan servise götürülür.Konuşursunuz fiyat alırsınız.Sonra galeriye götürüp fiyat alırsınız 1-2 üstünü vererek hem siz kazanırsınız hem de satan arkadaş kazanır.Ama 25 000 hasar kaydı olan aracı satarken ister istemez biraz tedirgin olan insanlar olacaktır.Tercih sizin.Piyasa çıldırmış durumda.10 000'e 94 model şahin sattılar.Sahibi araba ucuz gitti diye sayıklıyordu...Öyle söyleyeyim yani...

Bayiden ne fiyat alırsan 1 lira fazlası diye anlaşıcam en sonunda.

aklın varsa bulasma hasarı bır yana arabayı bayan kullanmıs anasını bellemıstır uzak dur bence

Haklısın ama aracın yürüründe hiçbir sıkıntı yok :)

İki tane hasar kaydı var ciddiye alınacak diğerleri fasa fisodur, kullanıcının bayan olduğunuda göz önüne alırsak hasarlara çok takılmamak lazım.
25.000TL lik kazası olan araçla 25000Tl parça parça hasarı olan araç aynı şey değildir, piyasasına çok hakim değilim bir kaç galeriden fiyat almaya çalışın verikleri rakam o miktara yakınsa alınır

Aracı bir gün alabilirsem galeri galeri gezip fiyat alıcam.

Sen bu arabayı bayiye götür kaç veriyorsa 3 lira altına al en kötü galeriye verirsin ama mercedes bmw tarzı araçlarda roof cok büyük etken bunda roof da yok 1 ayda satılcagına 3 ayda satılabilir.

Zaman sıkıntım yok. O şekilde yapabilirim.

Cam tavan olsa kesin alın derdim.Aracın herşeyi serviste yapıldıysa muhtemelen servis kayıtlarındada herşeyi vardır, kaza fotoğraflarına kadar..Servisten bir tanıdık ile geçmişini öğrenip fiyatı 2-3.000 kırdırıp alınır bence..Hasar kaydı toplam 25.000 olabilir ama hepsi küçük tutarlarda..Sonrasında c63 body yapılıp 19 jant takılıp misler gibi binilir.

Ruhsatı alıp servise gitsem araca yapılanların bütün dökümünü vermezler mi ?

HaKo
23-09-2015, 23:49
en güzel cevabı yukarıda bir arkadaş vermiş , bayii kaça sayıyorsa 2-3 bin tl üstüne al.

01ayk01
24-09-2015, 00:19
Arkadan itisin tadina varmak icin cok yanlis bi arac. Esnaf 50 anca verir bu araca. Bayii kac verir bilmiyorm