PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selde kalan arac hakkinda yardim

EserBodrum
22-09-2015, 23:06
İyi geceler, yogun yagmur sonucu arabamin jantlarinin yarisina kadar su altinda kaldi ve icine su doldu paspaslar falan su altindaydi suyun buyuk kismini tahliye ettim.

Bundan sonra nasil bi yontem izlemeliyim tabandaki suyu nasil kuruturum elektrik aksamindan sorun yasarmiyim?

Panikle yazdim kusura bakmayin.
Arac ford fiesta

Aranel Ciryatan
22-09-2015, 23:09
kasko varsa ve doğal afet koruman varsa hiç uğraşma. Kasko firmasını ara durum bu bu de. Servise götürürsün orada giderirler hasarı. Çamurlu su o dolan bir çok yere zarar vermiştir sensörlere falan

EserBodrum
22-09-2015, 23:32
O kadar kaskoluk bi durum olur mu ya ahtapot kurutucuyla falan kurutsam sorun cozulmez mi acaba

Aranel Ciryatan
22-09-2015, 23:37
eski aracımın gideri tıkanmış yağmur suyu tabana akmıştı. Kurutup kokusundan kurtulana kadar canım çıkmıştı. Ahtapot falan baya uğraşmıştık. sadece yolcu tarafı ıslanmıştı. daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka vardır ama kasko bu günler için değil mi zaten? Fazla fazla para veriyoruz zaten adamlara.

mert_can 41
22-09-2015, 23:49
eski aracımın gideri tıkanmış yağmur suyu tabana akmıştı. Kurutup kokusundan kurtulana kadar canım çıkmıştı. Ahtapot falan baya uğraşmıştık. sadece yolcu tarafı ıslanmıştı. daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka vardır ama kasko bu günler için değil mi zaten? Fazla fazla para veriyoruz zaten adamlara.

Sel hasarı işlenirse kaskoya 5 binle çıkıcak hasar varsa satarken 10 bin aşağı satmak zorunda kalır o daha büyük sorun cantların yarısına kadar geldiyse pek eletirik aksamlık sıkıntı çıkıcağını sanmam geçmiş olsun

ruudvan
22-09-2015, 23:50
taban halısını .izolasyon süngerlerini sökmen lazım aksi takdirde kurumaz. kurumuş gibi gözükür.
ahtapot ile mutlaka kurutulur ama sökmek şart.
sökmez isen koku yapar.rahatsız eder.

EserBodrum
23-09-2015, 00:01
arabanin icindeki su pedallara degmiyordu acikcasi. Yrin ilk is ahtapot kurutma aramak olucak eger yagmur durursa. Tamda bayramdan sonra uzun yola cikicakken basima gelen ise bakin ya sinirden catlamak uzereyim

EserBodrum
23-09-2015, 00:04
Bu arada araba sikintisiz calisti daha yuksek yere park ettim onu da belirteyim. Arac dizel bu arada

bad cat
23-09-2015, 00:04
geçmiş olsun. Mertcanın dediği gibi kasko işi biraz sıkıntı yaratabilir.

EserBodrum
23-09-2015, 00:27
geçmiş olsun. Mertcanın dediği gibi kasko işi biraz sıkıntı yaratabilir.

Tesekkur ederim, kaskoyu en son dusunucem artik. ilk isim bi ahtapot kurutucu bulmak olucak

CasabLanca
23-09-2015, 01:41
aracın içini bu şekilde söküp güzelce kuruttuktan sonra birşey olacağını sanmam

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/11863482_10153507742815349_4266734757010053927_n.j pg?oh=8a276185c51a6217aaf0f11c6b31718f&oe=56A3A0FF&__gda__=1449374939_47ed13af9871e960165eeab3f2d3fed e

CTG
23-09-2015, 02:18
geçmiş olsun bodrum bugun felaket olmuş umarım arabadan başka bir şeye veya bir yakınınıza zarar gelmemiştir

dahan
23-09-2015, 03:04
bendede ıslanmıştı izalosyon süngerini söktüm 3 5 gün güneşte kuruttum,,yoksa o sünger kolay kolay kurumaz ,,

EserBodrum
23-09-2015, 11:09
Ahtapot kurutucu takildi arabaya dosemeleri sokmedik. Bakalim eger kurutmazsa istanbulda dosemeleri sokturcem

EserBodrum
23-09-2015, 11:09
geçmiş olsun bodrum bugun felaket olmuş umarım arabadan başka bir şeye veya bir yakınınıza zarar gelmemiştir

Tesekkurler cok sukur es dost akrabadan olen yaralanan yok ancak maddi zarar var cogu kiside

onn_dear
23-09-2015, 11:28
Belediyeye dava acilsa sonuc ne olur ki altyapi eksikligi nedeniyle aracim zarar gordu denebilir.

onn_dear
23-09-2015, 11:31
Herkes bu ulkdede kaderine razi, kendi imkanlarimizla cozmeye calisiyoruz. Bu sel falan degil zaten altyapi eksikliginden kaynakli bur olay. Buraya yagan yagmurun 10 kati yilin her ayi baska ulkelere de yagiyor. Gram su birikmiyor. Mucadeleye ornek verecek olursak, arkadasiml honda city ile belediyenin dogalgaz icin yola actigi kanala girdi sag 2 lastik parcalandi. Dava acti 2 adet yeni sifir lastik ucreti odenmesine mahkum etti.

2jz
23-09-2015, 15:01
Arabamı bodruma tatile giden arkadaşıma vermiştim. Tavana kadar çamur olmuş ayrıca başka araca çarpmış kaporta hasarıda varmış. Bu akşam çekiciyle gelecek.

2jz
23-09-2015, 15:03
Kasko varsa servise çekin kendiniz uğraşmayın derim.

vectra-tuner
23-09-2015, 15:11
Öncelikle geçmiş olsun, Eylül ayında düşen yağışın 10 katı fazlası yağmış, m2 ye 162 kilo deniliyor.. Apaçık doğal afet hani yobazlık gibi olmasın ama oralarda her türlü pislik oluyor.. Gusül absesti almış şehir

STHL
23-09-2015, 15:32
Öncelikle geçmiş olsun, Eylül ayında düşen yağışın 10 katı fazlası yağmış, m2 ye 162 kilo deniliyor.. Apaçık doğal afet hani yobazlık gibi olmasın ama oralarda her türlü pislik oluyor.. Gusül absesti almış şehir

yobazlık olmasın demişsin ama bayaa olmuş abi.şimdi bu yağan yağmurda şehrin, sosyal hayatın vs ne ilgisi var ? ayıp değil mi sen o şehirde yaşayan insanları ne ile itham ediyorsun ? peki kabe de düşen vinç in bu bakış açısı ile açıklaması nedir ? 99 depreminden sonrada bu tip yakıştırmalar olmuştu. yani maalesef ki yalnız değilsin, epey de çoksunuz ha. neyse ki bizde az değiliiz.

yilmazcatalbas
23-09-2015, 15:35
Ahtapot işini yeterince çözmez üstten kurutur ama taban döşemesinin altında kalın takoz gibi izolasyon süngerleri var ve taban halısının değmediği yerlerde de su kalmış olabilir en temizi koltukları taban döşemesini komple söküp kurutup tekrar takmak

vectra-tuner
23-09-2015, 15:50
yobazlık olmasın demişsin ama bayaa olmuş abi.şimdi bu yağan yağmurda şehrin, sosyal hayatın vs ne ilgisi var ? ayıp değil mi sen o şehirde yaşayan insanları ne ile itham ediyorsun ? peki kabe de düşen vinç in bu bakış açısı ile açıklaması nedir ? 99 depreminden sonrada bu tip yakıştırmalar olmuştu. yani maalesef ki yalnız değilsin, epey de çoksunuz ha. neyse ki bizde az değiliiz.

Kabe'deki olay tedbirsizlik göre göre lades, Bodrum'da yaşayan yerel halka birşey dediğim yok zaten, ama turistik yerler zinanın alkolün her nevi pisliğin kol gezdiği yerler genelde. M2 ye 162 kilo yağışta doğal afet demek.. Musibetler Müslümanları vurmıycak gibi birşey kesinlikle söylemem onuda Allah bilir..

CemBerk
23-09-2015, 16:09

babam yaşında adamsın benim söylediklerimi takmazsın belki ama bu düşünce tarzı nedir ya? o insanlar hakkında ne düşünüyorsan umarım geri gelip seni bulur

Caesar
23-09-2015, 17:22

Şöyle ne olur açıklama yapıpda konuyu amacından saptırmayın ban yersiniz. Miami falan günlük güneşlik orada ateistler sevişmiyor muş.

turbo&quattro
23-09-2015, 17:47

Dun Bodrumdaydim sadece 1 gunluk ve bizde selde kaldik. Ben bu sabah ist a geldim Bodrumlu arkadasim suriyeli cocuklar icin bayram alisverisine cikti. Arayip sorayim bari abdestlimiymis.

vectra-tuner
23-09-2015, 17:55
Dun Bodrumdaydim sadece 1 gunluk ve bizde selde kaldik. Ben bu sabah ist a geldim Bodrumlu arkadasim suriyeli cocuklar icin bayram alisverisine cikti. Arayip sorayim bari abdestlimiymis.
Haklısın eyvallah haddi aştım sanırım, zaten Bodrumun yerlisinede bir sözüm yok aslında, ama ormanları yakıp ağaçları kesen, oranın içine eden milleti kazıklayanlar aklıma geliyor işte neyse özür dilerim kırdıysam

FK.Sub
23-09-2015, 17:57
Airbag soketlerini söküp temizletin genelde koltuk altlarında oluyor oksitlenme olabilir.Bunun haricin pedalların oraya kadar geldiğini söylemişsiniz pek bir sıkıntı olacağını sanmam ama tabanın söküp kurutmanızda fayda var.

VETTE
23-09-2015, 18:10
En önemlisi şanzıman su almış olabilir ve uzun sürede fark edilebilir bence ihmal etmeyin daha önce doğan marka aracımızda başımıza geldi 4-5 yıl sonra ortaya çıktı tecrübeyle sabittir.
Size ve tüm Bodrum eşrafına büyük geçmiş olsun

turbo&quattro
23-09-2015, 18:13
Haklısın eyvallah haddi aştım sanırım, zaten Bodrumun yerlisinede bir sözüm yok aslında, ama ormanları yakıp ağaçları kesen, oranın içine eden milleti kazıklayanlar aklıma geliyor işte neyse özür dilerim kırdıysam

Hocam o tayfa bizimde nefretimiz. Ozellikle minik kardesimiz icin gayretinden sonra Iyi niyetinden kesinlikle suphem yok ama yukarida yaZdiklarin biraz talihsiz olmus. Neyse uzatacak degiliz hepimiz zaman zaman gereksiz yazabiliyoruz. Ozur dilemek erdemliktir. Iyi bayramlar..

dahan
23-09-2015, 18:32
içli dışlı gusul abdesti almış araba nasıl kurutulur diye nihat hatipoğluna sormak lazım,,

tayf
23-09-2015, 19:44
sel felaketi yaşayan arkadaşları geçmiş olsun

8.000rpm
23-09-2015, 23:49
Bizim Scenic 2defa selde kaldı
İlkinde 8000lira çıktı serviste , ikincisinde pert oldu
Taban izolasyon süngeri en önemli konu tabii bir de tesisat
Halı vs her şekilde temizlenir
Geçmiş olsun

2jz
24-09-2015, 00:46
Arabamı bodruma tatile giden arkadaşıma vermiştim. Tavana kadar çamur olmuş ayrıca başka araca çarpmış kaporta hasarıda varmış. Bu akşam çekiciyle gelecek.

Arabam akşam 11 gibi geldi. Kadranın içinde çamurlu su var işte gerisini düşünün. Tavanına kadar tüm iç aksam gitmiş. Merkezi kilit bile çalışmıyor. Caddenin başına koydukları arabayı diğer sokakta bulmuşlar. Sel sularından sürüklenip başka arabaya çarpıp durmuş. Ön tampon far kaput sağ çamurluk hasar almış çarpmanın etkisiyle. Kaskoyu önceki yaptırdım. Aldığımdan beri 1.5 yıldır kaskosuz biniyordum.

Bodrumda yaşayanlara ve zarar görenlere çok geçmiş olsun.

2jz
24-09-2015, 00:50
Düzenleme:
"Kaskoyu önceki yaptırdım" -> "kaskoyu önceki ay yaptırdım"

kelalper
24-09-2015, 08:28
Kabe'deki olay tedbirsizlik göre göre lades, Bodrum'da yaşayan yerel halka birşey dediğim yok zaten, ama turistik yerler zinanın alkolün her nevi pisliğin kol gezdiği yerler genelde. M2 ye 162 kilo yağışta doğal afet demek.. Musibetler Müslümanları vurmıycak gibi birşey kesinlikle söylemem onuda Allah bilir..

21.yy da millet uzaya gidip marsta nasıl koloni kurarız diye beyin yorarken sen eğer yağmurdan dolayı oluşan sel için bunu düşünüp bunu yorumluyorsan sen de sıkıntı var demektir. Kabe deki tedbirsizlikmiş de bu allahın verdiği cezaymış. Depremden sonra tsunami olduğu zaman ölen insanlar için ne yorumluyorsun. Ya da 99 yılında olan 2 tane büyük deprem için. Cami de namaz kılarken hayatını kaybeden insanlar vardı. Onlar neden öldü. Tabi devir sizin devriniz başınızdakiler size bu şekilde düşünmeyi öğrettikleri için beyinin gerekli yerleri çalışmıyor. Bindiğin araba da gavur icadı güzel kardeşim binme. Senden önceki sahibi de içinde karı kız götürmüştür arabana sende denize at bi abdest aldır.

Kardeşim geçmiş olsun. Sel suyundaki en büyük problem suyun içerisine kanalizasyondan atıklarda karıştığı için sen kurutsan bile bakteriler zamanla koku yapmaya başlıyor o nedenle sadece kurutmak yetmez her yerini ilaçlı suyla iyice temizle. Yani detaylı temizlik yap ya da yaptır.

Wankel Batu
24-09-2015, 10:21
yaptigi yorumun yanlis oldugunu anlamis ve ozur de dilemis daha fazla ustune gidip ortami germenin bi anlami yok bence herkese iyi bayramlar kardesim sanada gecmis olsun umarim koku,cürüme vs yapmaz

vectra-tuner
24-09-2015, 10:59
21.yy da millet uzaya gidip marsta nasıl koloni kurarız diye beyin yorarken sen eğer yağmurdan dolayı oluşan sel için bunu düşünüp bunu yorumluyorsan sen de sıkıntı var demektir. Kabe deki tedbirsizlikmiş de bu allahın verdiği cezaymış. Depremden sonra tsunami olduğu zaman ölen insanlar için ne yorumluyorsun. Ya da 99 yılında olan 2 tane büyük deprem için. Cami de namaz kılarken hayatını kaybeden insanlar vardı. Onlar neden öldü. Tabi devir sizin devriniz başınızdakiler size bu şekilde düşünmeyi öğrettikleri için beyinin gerekli yerleri çalışmıyor. Bindiğin araba da gavur icadı güzel kardeşim binme. Senden önceki sahibi de içinde karı kız götürmüştür arabana sende denize at bi abdest aldır.

Kardeşim geçmiş olsun. Sel suyundaki en büyük problem suyun içerisine kanalizasyondan atıklarda karıştığı için sen kurutsan bile bakteriler zamanla koku yapmaya başlıyor o nedenle sadece kurutmak yetmez her yerini ilaçlı suyla iyice temizle. Yani detaylı temizlik yap ya da yaptır.

Cevabımı yazdım , Özür diledim birincisi;

İkinci konu bu söylediklerim yarı serzeniş şeklindeydi , diğer konu Hristiyanlık dahil sodom ve gomora tarzı olaylar Tevrat ve İncilde aynen bu şekilde bahsedilir ki benim beynimin yıkanması söz konusu değil , çıkıp da deprem olduğunda 7.4 yetmedi diyen kesimden kesinlikle değilim bu arada... Burada da can kaybı olmuş olsaydı espiri mahiyetinde yazmış olduğum yazıyı yazmazdım... Konuyu da hemen İslamiyet karşıtlığına dönüştürmeyin (Doğrudan telafuz edilmiyor ama ima yoluyla onu anlıyorum) .. Son husus elbetteki araba alırken içinde içki içilmişini,esrar çekilmişini, karı ...mişini almak istemem ama bunun yobazlıktan değil titizlikten kaynaklandığını düşündüğümden.

dahan
24-09-2015, 13:07
Cevabımı yazdım , Özür diledim birincisi;

İkinci konu bu söylediklerim yarı serzeniş şeklindeydi , diğer konu Hristiyanlık dahil sodom ve gomora tarzı olaylar Tevrat ve İncilde aynen bu şekilde bahsedilir ki benim beynimin yıkanması söz konusu değil , çıkıp da deprem olduğunda 7.4 yetmedi diyen kesimden kesinlikle değilim bu arada... Burada da can kaybı olmuş olsaydı espiri mahiyetinde yazmış olduğum yazıyı yazmazdım... Konuyu da hemen İslamiyet karşıtlığına dönüştürmeyin (Doğrudan telafuz edilmiyor ama ima yoluyla onu anlıyorum) .. Son husus elbetteki araba alırken içinde içki içilmişini,esrar çekilmişini, karı ...mişini almak istemem ama bunun yobazlıktan değil titizlikten kaynaklandığını düşündüğümden.

hocam aldıgımız aracın içinde içki,esrar içilmedigni nasıl anlarız

vectra-tuner
24-09-2015, 14:08
Dahan,
Sıfırını al imkanın el veriyorsa yoksa temiz birinden al, araba satarken bile içinde sigara içilmemiş diye satıyor... İş Hristiyan arabası o zaman binme diyenlere ise, Ehli Kitap olarak geçiyor onlar kestiği hayvan yenir arabasınada haydi haydi binilir.. Bayram günü çok uzatmak istrmiyorum

EserBodrum
24-09-2015, 16:37
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, foruma giremedim. Kendi otoparkımızda kendi aracım zarar gördü Allahtan başkasının aracına birşey olmadı.Ve hala otoparktaki çamuru temizlemeye çalışıyorlar Çarpık kentleşme her yere ev yapma merakından felaketler başımıza geliyor. Her sene bodruma düzenli gelenler fark etmiştir.Önceki sene orman olarak gördüğü arazi ertesi sene şantiye olmuş. İmara kapalı olan arazileri Ankara'dan halledip inşaat yapıyorlar bunun sonucunda ağaçlar topraklar gidiyor doğal felaket oluyor. Zamanında dereye yapılan evleri söylemeye gerek yok zaten. Belediyeninde en azından atık su giderleri temizlemesi lazımdı ki su rahatça yer altından denize akabilsin.

Arabama gelcek olursak üstteki halı kuru ancak alttaki süngerimsi şey ıslak. Arabanın kapılar açık bekletiyorum saatlerce. Tabanı söktürmeyi İstanbula gelince düşünüyorum ancak uçuk fiyat verirlerse onu da yapmayacağım.