PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volvo V40 Kaza

bahrisefit
23-09-2015, 14:01
İyi günler. Geçen hafta gece yapmış olduğum kaza da aracım bu hale geldi. Aracım şuan Volvo İstinye Otokoç servisine çekildi. Hasarı fotoğraflardaki gibidir. Volvo güvenliğini ve sağlamlığını çok iyi bir şekilde gördüm ve anladım. Aracımın durumu bayramdan sonraya kaldı. Servis ile dün görüştüğümde bana aracımda 25bin tl gibi bir masraf olduğunu ve pert durumunun olmayacağını söylediler. Aracımın pert e çıkmasını istiyorum bunun ile ilgili ne yapabilirim. Yardımcı olabilecek ve/veya fikri olan varsa paylaşabilirse sevinirim. Teşekkürler..

http://oi58.tinypic.com/20h2bo7.jpg

http://oi57.tinypic.com/33di4iw.jpg

http://oi60.tinypic.com/2jbnvw6.jpg

http://oi58.tinypic.com/fu6tkj.jpg

http://oi58.tinypic.com/2itpguh.jpg

http://oi60.tinypic.com/dcsrbp.jpg

http://oi61.tinypic.com/11rajrb.jpg

http://oi59.tinypic.com/27ynzq1.jpg

http://oi57.tinypic.com/28jz0xi.jpg

http://oi61.tinypic.com/2usvfiq.jpg

MeRtCaN
23-09-2015, 14:05
çok gecmıs olsun oncelıkle

bence perte cıkar 25 bınden daha fazla bı hasar gozukuyor

civelek
23-09-2015, 14:05
geçmiş olsun

CNR
23-09-2015, 14:07
Öncelikle çok geçmiş olsun, servis yanlış bilgi vermiş olmasın? Çünkü araç volvo parçalarıda uygun olan bi araç değil gördüğüm kadarıyla yan hava yastıkları+ön hava yastıkları+diz hava yastıkları patlamış üstüne bunların tetikleyicileri falan değişecek.Ön cam değişecek, tampon değişecek.Ön konsol değişecek, alt taraftan şanzuman hasar almış mı belli değil ön takım ne durumda belli değil motor ne durumda belli değil..Bana sorsanız kesin pert derdim.Kaskonuz orjinal parça mı kullanacak?

Ayrıca ufak tutarlı şeyleri tamir ettirmelerine izin vermeyin derim.Tampon tamirine falan girerlerse..Far ayaklarından kırık olan varsa kesinlikle yenisini isteyin çamurluk düzeltip boyarlar muhtemelen ve bunlara rağmen nasıl pert olmayabilir dediler ilginç..

CNR
23-09-2015, 14:16
2.cevap oluyor kusura bakmayın,tekrar bakınca gördüm davlumbaz da değişecek sanırım jant eğmiş jant değişecek lastik değişecek bunların hepsini takip edin kesinlikle iyi takipçisi olursanız 25.000'in çok çok üstünde değerler çıkar, gerekirse itiraz edip başka servise çektirin..

bahrisefit
23-09-2015, 14:24
Sağolun, daha kötüsü olmadığına şükür ettim. Sigortacımla da görüştüm kendimde görüştüm 25bin dediler bende inanamadım. Onarım istemem zaten bir yere de imza atmadan dava açmaya kadar gider bu iş. Ve şuan dolar da yüksek parçaların bu kadar ucuz tutmasına şaşırdım

B.Koçer
23-09-2015, 14:28
Bu arabada kafandan 45 liralık masraf var

otmatik vites topuzu gövdesi kdv dahil 982 tl olan bir markada 4 airbag acmıs araca 25.000 tl demek stajyerlik bence .

CNR
23-09-2015, 14:29
Sağolun, daha kötüsü olmadığına şükür ettim. Sigortacımla da görüştüm kendimde görüştüm 25bin dediler bende inanamadım. Onarım istemem zaten bir yere de imza atmadan dava açmaya kadar gider bu iş. Ve şuan dolar da yüksek parçaların bu kadar ucuz tutmasına şaşırdım

Servisin çıkardığı parçalara bakın, gerekirse tanıdık bi özel servis bulup oraya çektirin birde orada hasar tespiti yaptırın, aradaki parçalarda çıkan fark var mı ona bakın, sonuçta çıkan raporada itiraz etme hakkınız var diye biliyorum..Ve her ne olursa olsun bu arabayı pert ettirmeye bakın.

bahrisefit
23-09-2015, 14:45
25bin tl az bu hasar için. Peki hasar tutarını ben isteyebiliyormuyum yoksa sigortacım mı isteyecek

mert_can 41
23-09-2015, 14:51
Vallah 25 bin çıkarsa bu araca bmw nin kapısına dayanırıdım e90 la yaptığım kazada farda çatlak tampon tırnağı kırık çamurluk göçük rot kolu kırık airbag açmamış halde 20 bin masraf çıkardı sizin sadece airbagler 25 bin eder

CNR
23-09-2015, 14:54
25bin tl az bu hasar için. Peki hasar tutarını ben isteyebiliyormuyum yoksa sigortacım mı isteyecek

Sorduğunuz soruyu anlayamadım, kusura bakmayın.İşlemleri o kadar detaylı bilmiyorum ancak hali hazırda çıkan tutara itiraz etme hakkınız var bildiğim kadarıyla ayrıca eksper değiştirme yada eksper raporuna itiraz etme hakkınızda var bildiğim kadarıyla..Ayrıca kaza ne zaman oldu, servis size yazılı bi parça listesi verdi mi? Bence bayram önü öylesine servisten birinin söylemi olabilir gibi duruyor söylenen hasar bedeli.

bahrisefit
23-09-2015, 14:57
Kaza 16.09.2015 01:30 da oldu. Hayır bana hiç bir belge verilmedi. Bilgi almak için sürekli ben aradım. Servis bana geri dönüş yapmadı

CNR
23-09-2015, 14:59
Kaza 16.09.2015 01:30 da oldu. Hayır bana hiç bir belge verilmedi. Bilgi almak için sürekli ben aradım. Servis bana geri dönüş yapmadı

Bence dediğim gibi bayram önü öylesine söylenmiş bir rakam.Bence asıl parça listesi çıktığında 40.000'inin üstünde rakamlar çıkacak.Servis raporunu bekleyin derim, sonrasında konuyu güncellersiniz, ki bence servis raporu sonucu sizi mutlu edecek bir sonuç olur.

bahrisefit
23-09-2015, 15:07
Ben Tekirdağ da ikamet ediyorum pazartesi günü sabahtan çıkıp servis e gitmeyi düşünüyorum ne olup ne bittiğini görmek için. Faydası olur umarım

qatrio
23-09-2015, 15:18
Geçmiş olsun. Anlaşmalı servisemi çektiler aracı ? Yetkilide 25binde fazla tutucaktır. Zaten konsol airbagler kaldiki sevisinde incik boncuk seyleri değiştirmesiyle pert durumu olabilir. Bu işi takip edin derim ben. Tekrardan geçmiş olsun

Octane
23-09-2015, 15:31
Perte ayrılmaz bu araç. 25 binin 20 bini iç döşemelerdir zaten. Tampon, çamurluk v.s. düzeltilip boyanır. Jantı bile düzeltip boyayacaklar. Geçmiş olsun.

mert_can 41
23-09-2015, 15:37
Perte ayrılmaz bu araç. 25 binin 20 bini iç döşemelerdir zaten. Tampon, çamurluk v.s. düzeltilip boyanır. Jantı bile düzeltip boyayacaklar. Geçmiş olsun.

Araç yetkili serviste yapılcak büyük ihtimal yetkili servis düzeltmeyle uğraşmaz ki sanırım alt takımda dağılmış

CNR
23-09-2015, 15:41

Volvo S80'imiz varken Ankara Grup Volvoda neredeyse rötüşla kapanacak çiziği macun çekip boyadılar, göçükçülerin orjinalinden farksız boyasız yapacağı kapıyı değiştirdiler.Araç eğer yetkili serviste yapılacaksa hiç sanmıyorum jantı düzeltip boyayacaklarını falan..Ayrıca şanzuman hasar almış mı belli bile değil ki şanzumanda olası bir hasar varsa en kötü servis faturasına ekstradan bi +15.000 yazılır bence..

Octane
23-09-2015, 15:41
Araç yetkili serviste yapılcak büyük ihtimal yetkili servis düzeltmeyle uğraşmaz ki sanırım alt takımda dağılmış

Borusan bile jantı boyayıp veriyorsa otokoç hayli hayli yapar. Zaten niye pert olsun ki bu araç, şaside bile bir şey yok.

onursumer
23-09-2015, 15:43
Gecmis olsun

Gorunur hic 25 bin gibi degil, yapilmaya baslandiginda ekstra birsuru sey cikicaktir diye dusunuyorum

CNR
23-09-2015, 15:47
Borusan bile jantı boyayıp veriyorsa otokoç hayli hayli yapar. Zaten niye pert olsun ki bu araç, şaside bile bir şey yok.

Borusan Oto nasıl jant boyayıp veriyor ya Borusan Oto Esenboğada bi aile dostumuz E70 X5'le jant kırdığında kaskodan jantı üstüne rft lastiğide değiştirdiler halada aynı aracı kullanıyorlar.eğer bulabilirsem fotolarını koyarım.

bahrisefit
23-09-2015, 15:47
Geçmiş olsun. Anlaşmalı servisemi çektiler aracı ? Yetkilide 25binde fazla tutucaktır. Zaten konsol airbagler kaldiki sevisinde incik boncuk seyleri değiştirmesiyle pert durumu olabilir. Bu işi takip edin derim ben. Tekrardan geçmiş olsun

İşin peşindeyim bırakmıcam da zaten. Bu kadar düşük tutarı nasıl verdiler ona şaşırdım

İç döşemeler 20bin ise tampon çamurluk radyatör sensörler ve geriye kalan parçaların hepsini onarmak saçma olur

omR35
23-09-2015, 16:02

kasko şirketi perte ayırıp kazalı halde sattığında daha karlı olacaksa ayırır.40bin hasar var diyelim hasarı karşılamak yerine perte ayırıp araç sahibine 60 bin verecekse aracı da 25-30 a satabilecekse perte ayırır.şasede birşey yok pert olmaz bu araç mantığı saçma yani.

mert_can 41
23-09-2015, 16:05
Borusan Oto nasıl jant boyayıp veriyor ya Borusan Oto Esenboğada bi aile dostumuz E70 X5'le jant kırdığında kaskodan jantı üstüne rft lastiğide değiştirdiler halada aynı aracı kullanıyorlar.eğer bulabilirsem fotolarını koyarım.
Aynen rutüş hayatta yapmaz bmw izmit öztorunda hafif bir cantta darbe vardı küçük bir şey onu bile değişiyolardı zor engel olduk

KOSEREN
23-09-2015, 16:06
Eksper gelmeden birazda siz hırpalasaydınız keşke,garanti olurdu enazından.

bahrisefit
23-09-2015, 16:18

Onu yapmayı düşünmedim değil ama zaman yoktu gibi birşey polis falan da gelmişti. Pazartesi göreceğim ne olup bittiğini

omR35
23-09-2015, 17:03

hırpalamak:araca kazadan sonra insan gücüyle zarar vermek?se eğer ne kadar doğru bir hareket olurdu sizce tavsiyenizi yerine getirmiş olsaydı?
sıfır km supersport motosikletim var lüks araçlarla eşdeğer fiyatlara kasko yaptırdım(hayvan gibi para verdim anlayacağınız) geçen bayram arka koltuğunu uçurdum, kilitli halde çıkma ihtimali yok kendi hatam tam bastırmadığımdan kilidi oturmadı sanırım.ve gidip kendi cebimden koltuk aldım.kaskodan alamaz mıydım?hertürlü alırdım.ama doğru bir yol değil bence bu.
yorgun ufak tefek kazalara karışmış araçları değerinden düşüğe alıp bile bile gülerek kaza yapıp kaskodan perte çıkmasını beklemeyi sektör haline getirmiş kişilerden birkaç tanesiyle yanlışlıkla tanışmış buludum bikaç sene önce.şuan bakıyorum da ağlanacak durumdalar.kaskodan kendi hatanın parasını almak bence hırsızlıktan başka birşey değildir, hak yemektir.kimsenin hakkı kimse de kalmaz, er geç çıkar.bunları düşünmek gerek diye düşünüyorum.herkesin kendi kararı tabi.

Onu yapmayı düşünmedim değil ama zaman yoktu gibi birşey polis falan da gelmişti. Pazartesi göreceğim ne olup bittiğini

iyi ki yapmamışsınız.

MCN21
23-09-2015, 17:12
Masraf banada daha cok cikicak gibi geldi. Zaten airbagler falan ciddi para tutuyor. Buyuk ihtimalle on yuruyen takimdada sorunlar vardir.

bahrisefit
23-09-2015, 17:31
hırpalamak:araca kazadan sonra insan gücüyle zarar vermek?se eğer ne kadar doğru bir hareket olurdu sizce tavsiyenizi yerine getirmiş olsaydı?
sıfır km supersport motosikletim var lüks araçlarla eşdeğer fiyatlara kasko yaptırdım(hayvan gibi para verdim anlayacağınız) geçen bayram arka koltuğunu uçurdum, kilitli halde çıkma ihtimali yok kendi hatam tam bastırmadığımdan kilidi oturmadı sanırım.ve gidip kendi cebimden koltuk aldım.kaskodan alamaz mıydım?hertürlü alırdım.ama doğru bir yol değil bence bu.
yorgun ufak tefek kazalara karışmış araçları değerinden düşüğe alıp bile bile gülerek kaza yapıp kaskodan perte çıkmasını beklemeyi sektör haline getirmiş kişilerden birkaç tanesiyle yanlışlıkla tanışmış buludum bikaç sene önce.şuan bakıyorum da ağlanacak durumdalar.kaskodan kendi hatanın parasını almak bence hırsızlıktan başka birşey değildir, hak yemektir.kimsenin hakkı kimse de kalmaz, er geç çıkar.bunları düşünmek gerek diye düşünüyorum.herkesin kendi kararı tabi.

iyi ki yapmamışsınız.

Arabayı çekiciden alırkende yapma dururum vardı yapmadım. Zaten olan olmuş dedim uğraşmadım hiç öyle birşey ile

Masraf banada daha cok cikicak gibi geldi. Zaten airbagler falan ciddi para tutuyor. Buyuk ihtimalle on yuruyen takimdada sorunlar vardir.

Mutlaka vardır pazartesi göreceğim durumu

KOSEREN
23-09-2015, 17:41

iyi ki yapmamışsınız.

Yanlış açıdan bakıyorsunuz olaya.Kaskonun mantığı nedir?Hernagibir zarar durumunda cebimden para çıkmasını engellemek değil mi?Sizin mantığınız kasko yaptırdığınız süperspor motosiklet ile 5 sene kaza yapmayıp,5 sene sonunda sigorta şirketine gidip ödediğiniz parayı geri istemekle aynı şey.Sizin açınızdan bakarsak kasko şirketi 5 yıl boyunca sizden para almış,karşılığında hiçbirşey sağlamayarak sizin hakkınızı yemiştir.
Zarar verme mevzusuna gelirsek Türkiye de dalaverenin en çok döndüğü işlerde sigortacılık işleri üst sıralardadır.Ben zır orijinal arabamla kaza yapıcam,içinde herşey var diye full kasko yaptırıp bi dünya sigorta primi ödicem,benim arabamı yan sanayi parçayla toplayacaklar?Ondan sonra arabanın ağzı biyerde burnu biyerde.Ya da orijinal parça kullanılmasını istersem yan sanayi parça üzerinden ne kadar fark çıkarsa cebimden ödicem.Ne güzel İstanbul.
Bu durumda kaza sonrası kim aracının perte ayrılmasını istemez ki?Ekstra zarar verme konusunda hak hukuk olarak hiçbir ters durum yok bana göre.Hasarsız yıllarda ödenen poliçeler,hasarlı aracın satılması,bi sonraki poliçede çıkacak meblağ ile sigorta şirketi her şekilde karda zaten...

omR35
23-09-2015, 18:28
Yanlış açıdan bakıyorsunuz olaya.Kaskonun mantığı nedir?Hernagibir zarar durumunda cebimden para çıkmasını engellemek değil mi?Sizin mantığınız kasko yaptırdığınız süperspor motosiklet ile 5 sene kaza yapmayıp,5 sene sonunda sigorta şirketine gidip ödediğiniz parayı geri istemekle aynı şey.Sizin açınızdan bakarsak kasko şirketi 5 yıl boyunca sizden para almış,karşılığında hiçbirşey sağlamayarak sizin hakkınızı yemiştir.
Zarar verme mevzusuna gelirsek Türkiye de dalaverenin en çok döndüğü işlerde sigortacılık işleri üst sıralardadır.Ben zır orijinal arabamla kaza yapıcam,içinde herşey var diye full kasko yaptırıp bi dünya sigorta primi ödicem,benim arabamı yan sanayi parçayla toplayacaklar?Ondan sonra arabanın ağzı biyerde burnu biyerde.Ya da orijinal parça kullanılmasını istersem yan sanayi parça üzerinden ne kadar fark çıkarsa cebimden ödicem.Ne güzel İstanbul.
Bu durumda kaza sonrası kim aracının perte ayrılmasını istemez ki?Ekstra zarar verme konusunda hak hukuk olarak hiçbir ters durum yok bana göre.Hasarsız yıllarda ödenen poliçeler,hasarlı aracın satılması,bi sonraki poliçede çıkacak meblağ ile sigorta şirketi her şekilde karda zaten...

ben hala yanlış düşünüyorum, kusura bakmayın.
aracımla kaza yapıpta 'ulan bi de perte ayırmazlar sa:s' diye düşünerek bikaç parçasını da kendim kırmam.kendi aracını kıranı dökeni görürsem de sessiz kalmam.
ben beş sene sonra gidip kaskodan sizin düşüncenizle bedavadan verdiğim paramı geri almak için kasko yaptırmadım.
kasko denilen olayın zorunlu olmadığını hepimiz biliyoruz sanırım.
adamlar diyor ki ben senden yıllık belli bir ücret alırım kapının önünde tepesine saksı düşer, sel götürür,, öküzün biri vurur kaçar, veya istemeden kaza yaparsın sigorta seni haklı bulmaz hasarını karşılarım, hiçbir hasarın olmazsa da girdiğim riskten dolayı ödediğin bedel bana kar kalır.zaten kasko denilen bokun bunun haricinde birşey olduğunu düşünen insana tavsiyem kasko yaptırmasın.
kimse sana aracın yansanayi parçayla toplanacak diye birşey demiyor burda.konuyu neden başka yönlere çekiyorsun anlayamadım.açık açık 'sağını solunu parçala pert olmama ihtimali kalmasın' tavsiyesinde bulunmadın mı?yansanayi parça ne alaka?
kimse de çıkıp kaza yapan arkadaşa senin hakkını yiyecekler parçayı değiştirmeyip tamir edecekler ya da yansanayi parça takacaklar demedi, diyemez.kendisi de umursamaz biri değilse öyle bir olayla karşılaştığında sesini çıkarır hertürlü hakkını savunur, haklı olduğu sürece.
araç belki şuan pert olacak, bilmiyoruz.ama senin kafanla hareket edip daha fazla masraf çıkarsaydı belki hakkı olmadığı için pert olmayacaktı ve kendi başını yakıp hasar kaydını şişirmiş olup pişman olacaktı.

buarada hem benim adıma senaryo yazmışsın hem kasko şirketlerinin kar zarar olayını açıklamışsın.
1-ben senin benim adıma canlandırdığın senaryodaki kişi olsam yani öyle düşünsem kasko yaptırmam.baya baya net konuşuyorsun sanki aklımı okuyor, düşüncelerimi biliyorsun gibi.5 yıl sonra gider paramı istermişim falan.ağır saçmalıyorsun yine de saygımı bozmuyorum.açıklamamı yaptım adam riske girip kar veya zarar ediyor.benden bir yılda bikaç bin kazandı kasko değil mi? bu arkadaştan da ciddi zarar etti, nasıl olacak?
2-kasko yaptıran mal sahiplerinin onda biri senin kafanda olsaydı kasko şirketleri düşündüğün kadar kazanamazdı merak etme.
sen yine de bildiğin yoldan git.ama kimsenin hakkında net konuşma.ben senin tavsiyenin hak olmadığının altını çizerek kendi düşüncem olduğunu belirttim.
Saygılar
Rıdvan

qatrio
23-09-2015, 18:35
2012 yılında minim ile kaza yaşadım aracı sanayiye anlaşmalı oldugu bi yere çektiler. Yan sanayi toplanıcaktı resmen hacı usta tarzı bi yerde hemen çektirdim avcılar borusana pert olmaz dedikleri arabada 34 bin lira hasar çıktı. Ve pert oldu adamlar bu aracı 9bine topluyolardı. Pert olduktan sonra sigorta aracı bi yerde toplattı. Selimpaşada iki kişiye mezar oldu araba neden bilemem ama saçma sapan işler

KOSEREN
23-09-2015, 18:44
ben hala yanlış düşünüyorum, kusura bakmayın.
aracımla kaza yapıpta 'ulan bi de perte ayırmazlar sa:s' diye düşünerek bikaç parçasını da kendim kırmam.kendi aracını kıranı dökeni görürsem de sessiz kalmam.
ben beş sene sonra gidip kaskodan sizin düşüncenizle bedavadan verdiğim paramı geri almak için kasko yaptırmadım.
kasko denilen olayın zorunlu olmadığını hepimiz biliyoruz sanırım.
adamlar diyor ki ben senden yıllık belli bir ücret alırım kapının önünde tepesine saksı düşer, sel götürür,, öküzün biri vurur kaçar, veya istemeden kaza yaparsın sigorta seni haklı bulmaz hasarını karşılarım, hiçbir hasarın olmazsa da girdiğim riskten dolayı ödediğin bedel bana kar kalır.zaten kasko denilen bokun bunun haricinde birşey olduğunu düşünen insana tavsiyem kasko yaptırmasın.
kimse sana aracın yansanayi parçayla toplanacak diye birşey demiyor burda.konuyu neden başka yönlere çekiyorsun anlayamadım.açık açık 'sağını solunu parçala pert olmama ihtimali kalmasın' tavsiyesinde bulunmadın mı?yansanayi parça ne alaka?
kimse de çıkıp kaza yapan arkadaşa senin hakkını yiyecekler parçayı değiştirmeyip tamir edecekler ya da yansanayi parça takacaklar demedi, diyemez.kendisi de umursamaz biri değilse öyle bir olayla karşılaştığında sesini çıkarır hertürlü hakkını savunur, haklı olduğu sürece.
araç belki şuan pert olacak, bilmiyoruz.ama senin kafanla hareket edip daha fazla masraf çıkarsaydı belki hakkı olmadığı için pert olmayacaktı ve kendi başını yakıp hasar kaydını şişirmiş olup pişman olacaktı.

buarada hem benim adıma senaryo yazmışsın hem kasko şirketlerinin kar zarar olayını açıklamışsın.
1-ben senin benim adıma canlandırdığın senaryodaki kişi olsam yani öyle düşünsem kasko yaptırmam.baya baya net konuşuyorsun sanki aklımı okuyor, düşüncelerimi biliyorsun gibi.5 yıl sonra gider paramı istermişim falan.ağır saçmalıyorsun yine de saygımı bozmuyorum.açıklamamı yaptım adam riske girip kar veya zarar ediyor.benden bir yılda bikaç bin kazandı kasko değil mi? bu arkadaştan da ciddi zarar etti, nasıl olacak?
2-kasko yaptıran mal sahiplerinin onda biri senin kafanda olsaydı kasko şirketleri düşündüğün kadar kazanamazdı merak etme.
sen yine de bildiğin yoldan git.ama kimsenin hakkında net konuşma.ben senin tavsiyenin hak olmadığının altını çizerek kendi düşüncem olduğunu belirttim.
Saygılar
Rıdvan
Sana kendi düşüncenle mutluluklar
Tşk
Eren

omR35
23-09-2015, 18:47
Sana kendi düşüncenle mutluluklar
Tşk
Eren

ben teşekkür ederim, iyi dileklerin için de.mutluyum çok şükür.makaraya da almadım senin gibi.kendi düşüncelerimi paylaştım.belli ki olgunluk evresini tamamlayamamışsınız, olsun sıkıntı değil.
size de hayatta başarılar, hayırlı bayramlar.

puntocu
23-09-2015, 21:25
çektirdiğiniz servis muhtemelen yapıştırmış iskontoyu, 25 bin lira doğru olabilir aracı pert etmek yerine her parçasını değiştirmek onlar için karlı oluyor bu nedenle yüksek oranda iskonto uyguladıkları oluyor, son sözü eksper söyler tabiki.

bahrisefit
23-09-2015, 22:24
çektirdiğiniz servis muhtemelen yapıştırmış iskontoyu, 25 bin lira doğru olabilir aracı pert etmek yerine her parçasını değiştirmek onlar için karlı oluyor bu nedenle yüksek oranda iskonto uyguladıkları oluyor, son sözü eksper söyler tabiki.

Bu durumda ki bir aracın masrafı 25bin tl olması şaşırtıcı. O zaman her parça onarım olacak. Böyle birşeyi neden kabul ediyim ki ben

kelalper
24-09-2015, 18:54
Arkadaşlar servisler araba perte çıkmasında işçilikten para kazanmak adına dünya kadar alavere dalevere çeviriyorlar. Nasıl mı oluyor. Herşeyi tamir etmeye çalışıyorlar. Far ayakları mı kırık. Tamir. Tampon kesin tamir. Radyatör tamir Jant eğri ve çatlak kaynak sonra tamir. Ön taşıyıcı vs hop yan sanayi. Kaskon mu yok hop o zaman herşey değiştirilir orjinal takılır parçadan da para kazanılır. Sen girersin 25 bine araba çıkar 35 e. Abi şurasıda varmış görmemişiz burasıda varmış değişmesi lazım diye diye.

jeffy
25-09-2015, 10:07
Öncelikle geçmiş olsun..

Servis arabayı perte ayırtmamaya çalışırki para kazansın..

Sigorta şirketi hasar masrafı ile perte ayırıp sana ödeyeceği para ve aracı satacağı parayı hesaplar daha az masraflı çıkıyorsa perte ayırır..

Yani Servise pek takılmamak lazım pert olmaz dedi diye.. Sadece sigorta şirketine gösterecekleri masraf ve parça listesine dikkat etmek lazım araç perte ayrılmasın diye değişimi gereken parçalara onarım yazıp masrafı düşük tutabilirler..

Berkan
25-09-2015, 13:14
valla perte cıkarmı edermi bilmiyorum ama. sadece ön yan ve dizdeki airbaglarin degişimi, yeni konsol,direksiyon tavan döşemesine 25 bin hasar bana volvo için çok iyimser geldi

bahrisefit
25-09-2015, 13:45
Öncelikle geçmiş olsun..

Servis arabayı perte ayırtmamaya çalışırki para kazansın..

Sigorta şirketi hasar masrafı ile perte ayırıp sana ödeyeceği para ve aracı satacağı parayı hesaplar daha az masraflı çıkıyorsa perte ayırır..

Yani Servise pek takılmamak lazım pert olmaz dedi diye.. Sadece sigorta şirketine gösterecekleri masraf ve parça listesine dikkat etmek lazım araç perte ayrılmasın diye değişimi gereken parçalara onarım yazıp masrafı düşük tutabilirler..

Sağolun. Durum pazartesi günü belli olacak. İşin peşini bırakmayacağım zaten.

valla perte cıkarmı edermi bilmiyorum ama. sadece ön yan ve dizdeki airbaglarin degişimi, yeni konsol,direksiyon tavan döşemesine 25 bin hasar bana volvo için çok iyimser geldi

25bin hasar dalga geçer gibi söylüyorlar. Çoğu parça onarım olacak o halde

B.Koçer
28-09-2015, 12:32
Varmı gelişme ?

evolution_9
28-09-2015, 13:36
Hocam bi defasında benim başıma böyle bi durum geldi sigortamla anlaşıp orta yolu bulduk aracımı perte çıkarttım biraz zararım olmuştu ama hasarlı aracımdan kurtulmuş oldum.

MatraX_07
28-09-2015, 17:13
Öncelikle geçmiş olsun.
Yapılacak yer Yetkili mi özel servis mi
Çünkü;özel servislerde kasko anlaşmasına göre değişiyor.Yani Yan sanayi,cıkma parça kullanarak maliyeti düşürebilirler
Bence kasko sartlarını bi araştırın ve aracı yetkili serviste yaptırın...

ALy
28-09-2015, 17:32
2 yıl önce Volvo C30(Ön bölüm tamamiyle S40 ile aynı) ile kaldırıma çıkıp indik. Hatta fotoları forumda dahi olması lazım.
Bizim araç'da airbag'ler açılmamıştı, iç bölümde gram hasar yoktu, ön ve yan cam'da çizik dahi yoktu, sol ön çamurlukta rötuş'luk boya iş'i vardı, ön tamponda bile büyük sıkıntı yoktu, Radyatör vs gibi şeyler de sağlamdı.
Motor kendini yere bırakmıştı, sol ön teker geri kaymıştı, bunlar şanzumana hasar vermişmiydi hatırlamıyorum, jant'da derin diyebileceğimiz çizikler vardı, lastik yarılmıştı.

Servis 48bin tl hasar kaydı çıkartmıştı ve şok üstüne şok onun üstüne bir daha şok olmuştuk. Sırasıyla bir araca, bir hasar kağıdına aval aval baktık.

Kendi aracımızla kıyaslıyorum, 25bin tl'nin çok çok çok üstünde bir rakam çıkması lazım. Airbag'lerin yerine kese kağıdı mı koyacaklar merak ettim yani.

ahmetbaha-drs
28-09-2015, 18:04
Otokoç yerine Maslak EVO Volvo ve ya MezCar Volvo ile bir görüş bence bu durumu. Geçmiş olsun..

Network
28-09-2015, 18:28
Bence denklem her zaman şöyle:
(yetkili servis ve sigortacının kankilik yüzdesi) x (sigortacının çakallık/menfaat katsayısı) x (araba gerçek hasar miktarı) = (pert olma yüzdesi)
Parçaların tek tek fiyatlarını bilemiyorum tabi ama herhangi bir Volvo yetkili servisinin arabayı 25.000 TL ye yenilemesi takdire şayan bir konu olur diye düşünüyorum, detaylı bir rapor ve fiyat incelemesi bence perte doğru götürür...

bahrisefit
28-09-2015, 20:09
Varmı gelişme ?
Raporu bu akşam üzeri eksper e yollamışlar. Belgeler elime geçicek alınca paylaşırım burada

Hocam bi defasında benim başıma böyle bi durum geldi sigortamla anlaşıp orta yolu bulduk aracımı perte çıkarttım biraz zararım olmuştu ama hasarlı aracımdan kurtulmuş oldum.

Bakalım biz orta yolu bulabilecekmiyiz bakalım. sigorta ile görüşeceğim yarın

Öncelikle geçmiş olsun.
Yapılacak yer Yetkili mi özel servis mi
Çünkü;özel servislerde kasko anlaşmasına göre değişiyor.Yani Yan sanayi,cıkma parça kullanarak maliyeti düşürebilirler
Bence kasko sartlarını bi araştırın ve aracı yetkili serviste yaptırın...

Sağolun. Yetkili servis aracım daha 1 yılını doldurmadı garantisi vs var. Otokoçta olduğu için biraz araştırma yaptım. Otokoç onarım yapmıyormuş parçaları sıfır takıyormuş onarım olacak birşeye müdahale etmiyormuş sigorta şirketi yönlendiriyormuş. Böyle bilgi verdiler bana

2 yıl önce Volvo C30(Ön bölüm tamamiyle S40 ile aynı) ile kaldırıma çıkıp indik. Hatta fotoları forumda dahi olması lazım.
Bizim araç'da airbag'ler açılmamıştı, iç bölümde gram hasar yoktu, ön ve yan cam'da çizik dahi yoktu, sol ön çamurlukta rötuş'luk boya iş'i vardı, ön tamponda bile büyük sıkıntı yoktu, Radyatör vs gibi şeyler de sağlamdı.
Motor kendini yere bırakmıştı, sol ön teker geri kaymıştı, bunlar şanzumana hasar vermişmiydi hatırlamıyorum, jant'da derin diyebileceğimiz çizikler vardı, lastik yarılmıştı.

Servis 48bin tl hasar kaydı çıkartmıştı ve şok üstüne şok onun üstüne bir daha şok olmuştuk. Sırasıyla bir araca, bir hasar kağıdına aval aval baktık.

Kendi aracımızla kıyaslıyorum, 25bin tl'nin çok çok çok üstünde bir rakam çıkması lazım. Airbag'lerin yerine kese kağıdı mı koyacaklar merak ettim yani.

Bu durum beni de şaşırttı. Bu araçta 25bin tl masraf varsa davalık bile olunur

Otokoç yerine Maslak EVO Volvo ve ya MezCar Volvo ile bir görüş bence bu durumu. Geçmiş olsun..

Maslak EVO olabilir ama Mezcar ı hiç beğenmedim. Servis elemanı sıkıntılı ve yetersiz geldi bana ve herşeyden para istiyorlardı

(yetkili servis ve sigortacının kankilik yüzdesi) x (sigortacının çakallık/menfaat katsayısı) x (araba gerçek hasar miktarı) = (pert olma yüzdesi)
Parçaların tek tek fiyatlarını bilemiyorum tabi ama herhangi bir Volvo yetkili servisinin arabayı 25.000 TL ye yenilemesi takdire şayan bir konu olur diye düşünüyorum, detaylı bir rapor ve fiyat incelemesi bence perte doğru götürür...

Ortalıkta bir çakallık dönüyor belli ki yarın rapor elimde olacak burada paylaşacağım

Mivec_4G63
28-09-2015, 21:52
Bundan daha hafifini perte ayırdılar. Tamamen sizde bitiyor olay

bahrisefit
28-09-2015, 21:54
Bugün otokoç a gidip bastırdım. Sabah arayıp raporu isterim

Nightfish
29-09-2015, 06:57
Kasko firması hangisi acaba ? Volvo'nun kendisinden yaptırınca 1 sene içerisinde kaza olursa aynı aracın sıfırını veriyorlardı.

bahrisefit
29-09-2015, 08:14
Kasko firması hangisi acaba ? Volvo'nun kendisinden yaptırınca 1 sene içerisinde kaza olursa aynı aracın sıfırını veriyorlardı.

Ak sigorta dan kasko yaptırmıştım. Bana böyle birşey söylenmedi ama parayı alırsam iyi olur :)

burak_2885
29-09-2015, 09:48
Geçmiş olsun. Ben 2010 da yaptığım kazada airbag açmadığı halde 26.500 çıktı (Sene 2010)

Küçük bi kaza değildi ama o sene için iyi bi paraydı. Senin hayli hayli geçer

http://i62.tinypic.com/2njatrm.jpg

bahrisefit
29-09-2015, 10:08
Sağolun. Biraz önce İstinye Otokoç'u aradım raporu sordum. Aracımda 80bin tl masraf çıktığını ve eksper e yolladıklarını söylediler. Çıkan tutarı mail olarak istedim ama yasak olduğunu bundan dolayı bana atamayacaklarını söylediler. Artık sigorta şirketi ile görüşeceğim

Nightfish
29-09-2015, 10:10
Vur diyince öldürmüşler, 80bin neymiş arkadaş :D

bahrisefit
29-09-2015, 10:21
Evet bende şaşırdım. Parçalar İsviçre den geliyormuş ve euro kur u da önemliymiş. Tanıştığım biri bana 2 3 gün sabret eksper raporu sisteme girsin ben sana atmaya çalışırım evrakları dedi. Hayırlısı bakalım

hanz10
29-09-2015, 10:24
Geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın. Bu kasko serviş işleri kadar uğraştirici yorucu daha bir şey yoktur herhalde.

johnie
29-09-2015, 10:26
hani 25K dı ? 80K nedir arkadaş, şaka gibi :) Aynı dediğin gibi dostum, vur diyince öldürmüşler :D

bahrisefit
29-09-2015, 10:33
Geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın. Bu kasko serviş işleri kadar uğraştirici yorucu daha bir şey yoktur herhalde.
Sağolun. Allah kimseye yaşatmasın. Servis işleri çok pislik. Sahip çıkmayınca peşinden koşmayınca hep kendilerine çalışıyorlar.

hani 25K dı ? 80K nedir arkadaş, şaka gibi :) Aynı dediğin gibi dostum, vur diyince öldürmüşler :D

Uçuk bir rakam oldu evet ama gerisi beni bağlamaz :) Muhattabımız sigorta artık

Berkan
29-09-2015, 11:07
yani sırf airbagler tavan konsol direksiyonun sensörlerin ve arada görünmeyen bir ton ıvır zıvır parcanın toplamı eder okadar şaşırmam bilmedigin etmediğin incik cincik tırnak klips bile fiyata dahil. ben 2012 de pert ettiğimde servis saolsn galiba perte ayrılcak cok hasar var diyince bakmaya gittim araca orda masaüstünde 2 sayfalık parca listem duruyodu :D tabiki pert oldu. rapor onaylanınca sbm'nin sitesinden görebilirsin raporunu degisen eden tüm detaylı parcaları

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00246_1.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00249.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00248.jpg

sag kapılar tertemiz sol tarafta öyle olan sag ön ve sag arka camurluga gelmiş gözüküyor ama listesi asagıda sbm sitesinden indirdigm :)

linkide : http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/Eksper-Raporu-Sorgula.aspx

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/cats_1.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/cats2.jpg

ersin_srndg
29-09-2015, 11:09
çok geçmiş olsun.

Sert@ç
29-09-2015, 11:17
Perte çıkar diyecektimki öyle olmuş
Marka model fark etmeksizin arabanın yaşı ne olursa olsun değişen parça fiyatları sıfır arabanın parçalarına yakın oluyor
Sonuçta o marka parçayı ikinci el piyasasına göre üretmiyor

Alttaki benim geçen yılki kazam 54bin lira çıkmıştı
Sırf yolcu airbagi 23bin lira
https://fbcdn-photos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-0/p180x540/11081083_865841106808697_6261373084646578621_n.jpg ?oh=69699b16bab8167d8cc2aa66b0e7601d&oe=56A3A7E2&__gda__=1452185093_03540b14cd3268abcfe93be343afd56 8
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-0/p180x540/1234786_865841020142039_7814380030259386729_n.jpg? oh=6fe7d1a7126c00401cce7fe2e483ade7&oe=569599FA
https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-0/p180x540/17828_865841036808704_4532564487020365127_n.jpg?oh =0fc9a8b0391042fc125873f310281862&oe=568A1211&__gda__=1452155627_7476d336514ce666463973423e0477f 3

bahrisefit
29-09-2015, 11:35
yani sırf airbagler tavan konsol direksiyonun sensörlerin ve arada görünmeyen bir ton ıvır zıvır parcanın toplamı eder okadar şaşırmam bilmedigin etmediğin incik cincik tırnak klips bile fiyata dahil. ben 2012 de pert ettiğimde servis saolsn galiba perte ayrılcak cok hasar var diyince bakmaya gittim araca orda masaüstünde 2 sayfalık parca listem duruyodu :D tabiki pert oldu. rapor onaylanınca sbm'nin sitesinden görebilirsin raporunu degisen eden tüm detaylı parcaları

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00246_1.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00249.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMG-20121109-00248.jpg

sag kapılar tertemiz sol tarafta öyle olan sag ön ve sag arka camurluga gelmiş gözüküyor ama listesi asagıda sbm sitesinden indirdigm :)

linkide : http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/Eksper-Raporu-Sorgula.aspx

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/cats_1.jpg

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/cats2.jpg
Çok geçmiş olsun size de. Cuma gününe kadar belli olur diye umuyorum

Perte çıkar diyecektimki öyle olmuş
Marka model fark etmeksizin arabanın yaşı ne olursa olsun değişen parça fiyatları sıfır arabanın parçalarına yakın oluyor
Sonuçta o marka parçayı ikinci el piyasasına göre üretmiyor

Alttaki benim geçen yılki kazam 54bin lira çıkmıştı
Sırf yolcu airbagi 23bin lira
https://fbcdn-photos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-0/p180x540/11081083_865841106808697_6261373084646578621_n.jpg ?oh=69699b16bab8167d8cc2aa66b0e7601d&oe=56A3A7E2&__gda__=1452185093_03540b14cd3268abcfe93be343afd56 8
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-0/p180x540/1234786_865841020142039_7814380030259386729_n.jpg? oh=6fe7d1a7126c00401cce7fe2e483ade7&oe=569599FA
https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-0/p180x540/17828_865841036808704_4532564487020365127_n.jpg?oh =0fc9a8b0391042fc125873f310281862&oe=568A1211&__gda__=1452155627_7476d336514ce666463973423e0477f 3
Geçmiş olsun. Aracımın pert olmama durumu bile düşünülmüyordu herkes pert diyordu ama servis değişikti. Pert ettiler sigorta ile görüşülecek artık

turkerrr
29-09-2015, 20:55

bu iş hesap kitap işi senin dediğin denklem kendini bilmezlerin sigortacıları böyle saçma sapan değerlendirmesinden ortaya çıkıyor sebebi de basit bizim aramızda da çürük elmalar var maalesef işini layıkıyla yapamayanların yüzünden bizde böyle muhabbetlerle muhatap oluyoruz.

konuya gelirsek öncelikle geçmiş olsun; araba sıfır alındıysa ve yaşını doldurmadıysa birçok şirkette olan bir teminat "yeni değer klozu" devreye girer ve bunun için kaskoyu volvoda yaptırmaya gerek yok. servis 80 bin TL üzerinden iskonto yapar ama yinede pert olur sanırım.

ortada çakallık döndüğü falan yok servislerde ki ağzı kalabalık personeller hep böyle saçma saçma şeyler söyleyerek müşteriyi ilk anda panikletiyor.

bahrisefit
29-09-2015, 22:39
bu iş hesap kitap işi senin dediğin denklem kendini bilmezlerin sigortacıları böyle saçma sapan değerlendirmesinden ortaya çıkıyor sebebi de basit bizim aramızda da çürük elmalar var maalesef işini layıkıyla yapamayanların yüzünden bizde böyle muhabbetlerle muhatap oluyoruz.

konuya gelirsek öncelikle geçmiş olsun; araba sıfır alındıysa ve yaşını doldurmadıysa birçok şirkette olan bir teminat "yeni değer klozu" devreye girer ve bunun için kaskoyu volvoda yaptırmaya gerek yok. servis 80 bin TL üzerinden iskonto yapar ama yinede pert olur sanırım.

ortada çakallık döndüğü falan yok servislerde ki ağzı kalabalık personeller hep böyle saçma saçma şeyler söyleyerek müşteriyi ilk anda panikletiyor.

Evet aracım sıfır 25.11.2014 trafiğe çıkışı vardır. Kaskomu Tekirdağ'da eski aracımın kaskosunı yaptırdığım yer ile görüştüm orada yaptırdım

jeffy
29-09-2015, 23:57
25 azdı 80 de biraz fazla geldi :)

ama o rakama artık perte ayrılması sanırım garantidir..

tekrardan geçmiş olsun..

bahrisefit
30-09-2015, 00:04
Evet bana da öyle geldi. Parçaları cidden pahalı çıkmış sanırım :) Sağolun

serkanaygün
30-09-2015, 14:48
Gözün aydın diyelim. Hasarın doğru şekilde tespit edilmesi ve aracın perte çıkacak olması iyi olmuş.

Umarım son olur :)

bahrisefit
30-09-2015, 16:06
Sağolun. Eksik iş yapmadıkları için güzel oldu. Yardımcı olan kişilere de çok teşekkür ederim bayağı ilgilendiler durum ile ilgili. Allah kimseye kaza bela vermesin

bahrisefit
06-10-2015, 11:59
Aracım hala sigorta kararı bekliyor. İşi uzatmaya çalışıyorlar. 80bin tl lik masrafın yarısını servis onarırım demiş ve diğer yarısı değişim olacak. Muafiyetsiz kasko da tüm parçaların değişimi olmuyor mu peki ?

KÖROĞLU
06-10-2015, 12:20
Aracım hala sigorta kararı bekliyor. İşi uzatmaya çalışıyorlar. 80bin tl lik masrafın yarısını servis onarırım demiş ve diğer yarısı değişim olacak. Muafiyetsiz kasko da tüm parçaların değişimi olmuyor mu peki ?

Cümleyi doğru anladıysam değişmeyen parçalar haricinde kalan kısım için boya - sökme takma ve onarım oluyor yani 40 Bin TL mi tutuyormuş.

Değişmesi gereken parçaların listesiyle birlikte servis fiyatları size ibraz edilmedi mi ?

Yanlış biliyor olabilirim ama airbag açmış bir araç zaten pert olması gerekmiyor mu ?

bahrisefit
06-10-2015, 12:36
Evet hemen hemen yarısı değişim yarısı onarım olacakmış. O da muallakta şuan. Bana liste vs de verilmedi. Şuan evraklar sigorta şirketindeymiş kararı şirket vericekmiş servisin çıkardığı listeden dolayı

Mehmetmert
06-10-2015, 12:41
Sigorta sirketiniz nedir?

bahrisefit
06-10-2015, 12:48
Ak sigortadan

KÖROĞLU
06-10-2015, 12:50
Evet hemen hemen yarısı değişim yarısı onarım olacakmış. O da muallakta şuan. Bana liste vs de verilmedi. Şuan evraklar sigorta şirketindeymiş kararı şirket vericekmiş servisin çıkardığı listeden dolayı

Başa gelmeden bilinmez ama ben olsam pert olması için elimden geleni yapardım.

Sonuçta kasko bu pert riskini göze alarak size bir prim ödetiyor,

Şahsi görüşüm bu şekilde bir aracın onarılmasına gerek olmadığı yönünde.

Bunu açılan airbag ve alttan görünen hasara göre yorumluyorum. Eminim ki söküldüğünde çok daha fazlası çıkacaktır.

Umarım lehinize bir durum oluşur.

bahrisefit
06-10-2015, 13:08
Öyle yapıyorum sürekli sıkıştırıyorum zaten. Çıkan raporlar a itiraz edicem. Doğru düzgün de bilgi verniyorlar

Aliburakb
06-10-2015, 13:10
geçmiş olsun dostum ALLAH beterinden korusun. umarum istediğin gibi sonuç alırsın.

bahrisefit
06-10-2015, 13:35
Sağol amin amin. Allah kimseye kaza bela vermesin. Umarım öyle sonuçlanır

kelalper
06-10-2015, 13:39
Geçmiş olsun ama pek sevinmeyin. Nedeni de sigorta şirketi bundan sonraki kaskonuzda prim üzerine bayağı bir bindirecek riskli kullanıcı nedeniyle.

bahrisefit
06-10-2015, 13:54
O konuda düşünmüyorum. Kasko bedeli yüksek çıkıcak bundan emimim de bu işlemler için düzgün bilgi yok

ersandeniz
08-10-2015, 11:37
Hayırlı olsun, pert araç ihaleleri bulunan bir sitede aracınızı gördüm, büyük ihtimal perte çıkarıldı aracınız

bahrisefit
08-10-2015, 15:15
Hayırlı olsun, pert araç ihaleleri bulunan bir sitede aracınızı gördüm, büyük ihtimal perte çıkarıldı aracınız

Sağolun. Daha sonuç belli değil. Siteyi bana aktarırmısınız peki rica etsem

Batum
08-10-2015, 16:15
geçmiş olsun.

bahrisefit
09-10-2015, 17:17
Aracım ile ilgili hasar kayıt listesi elime ulaştı. Liste aşağıda ki fotoğraflarda olduğu gibidir. Listede bir kaç parçanın yanında soru işareti var bunlara onarım yapabilirlermiş ve bundan dolayı fiyat düşüyormuş
http://i62.tinypic.com/10wrubm.jpg
http://i62.tinypic.com/2z7h1rp.jpg
http://i58.tinypic.com/9atoub.jpg

Ufuk
09-10-2015, 17:49
86 bin TL hasar var gibi anladım kağıttan. Yanlış mı bakıyorum ?

bahrisefit
09-10-2015, 17:55
86 bin TL hasar var gibi anladım kağıttan. Yanlış mı bakıyorum ?
Evet doğru görüyorsunuz. Bende çok şaşırdım

jeffy
09-10-2015, 23:59
Pert ilanı gördüm diyen arkadaştan link geldimi?

Size ödeme yapmadan arabayımı satıyorlar nedir?

bahrisefit
10-10-2015, 00:39
Pert ilanı gördüm diyen arkadaştan link geldimi?

Size ödeme yapmadan arabayımı satıyorlar nedir?

Evet link geldi doğru. İlan aracımın ilanı. Sonuç ihalede ne oldu bir bilgim yok sisteme giriş olmuyor dışarıdan. Yarın bilirkişi gelicek görüşücez yüz yüze. Sanmam satamazlar ancak alıcı bulmuşlardır biz vekalet vermedik daha

ersandeniz
10-10-2015, 08:32
Sistem soyle isliyor: ihaleye cikiliyor, atiyorum ben 40 bin verdim, size sigorta diyor ki, arabanin bedeli atiyorum 100bin, ister arabayi alin siz yaptirin 60bin verelim size, ister 100bin verelim arabayi baskasina verelim, sizin tercihinize gore vekaletle filan satis yapiliyor, satis en son is zaten

bahrisefit
10-10-2015, 12:26
Sistem soyle isliyor: ihaleye cikiliyor, atiyorum ben 40 bin verdim, size sigorta diyor ki, arabanin bedeli atiyorum 100bin, ister arabayi alin siz yaptirin 60bin verelim size, ister 100bin verelim arabayi baskasina verelim, sizin tercihinize gore vekaletle filan satis yapiliyor, satis en son is zaten

Hmm anladım. Az önce bilir kişi ile görüştük rapor falan tuttuk. Pazartesi günü sanırım haber verirler. Eksper ile görüşecekmişim. Eksper onarım derse onarılacakmış bilir kişi böyle dedi. Hakkımızda hayırlısı artık

TheAce
10-10-2015, 12:34
öncelikle geçmiş olsun, eğer kasko poliçenizde "anlaşmalı yetkili servisler ve anlaşmalı özel servisler" ibaresi varsa; kesinlikle aracınızı yetkili servis harici bir yerde herhangi bir parçanın onarımını kabul etmeyin. ikincisi eğer liste bu ise; 86 bin tl den sonra araç perte çıkarılacaktır. sizin yapmanız gereken sigorta acentesinin de baskılarıyla mümkün olduğunca yüksek bedel talep etmenizdir. kasko firmasının mantığı basit, araç için size ödeyeceği para eğer araç tamiratının hurda satış bedelinden çıkarılması ile elde edilen bedelden fazla ise araç perte çıkar rahatlıkla. bu yüzden siz koparabildiğiniz kadar para koparmaya bakın yoksa aracım yetkili serviste gerekli parçalar orjinalleri ile değişerek kesinlikle tamir görmeyerek yapılsın diye bastırın. bu işte sigorta acentesi de etkili olur onların da kovalaması lazım.

geçmiş olsun tekrardan.

Day Walker
10-10-2015, 14:27
Öncelikle geçmiş olsun pazartesi bana pmden araç ve dosya bilgilerini gönderebilirmisin?

Bi konuşalım nedir ne değildir diye.

bahrisefit
10-10-2015, 16:46
öncelikle geçmiş olsun, eğer kasko poliçenizde "anlaşmalı yetkili servisler ve anlaşmalı özel servisler" ibaresi varsa; kesinlikle aracınızı yetkili servis harici bir yerde herhangi bir parçanın onarımını kabul etmeyin. ikincisi eğer liste bu ise; 86 bin tl den sonra araç perte çıkarılacaktır. sizin yapmanız gereken sigorta acentesinin de baskılarıyla mümkün olduğunca yüksek bedel talep etmenizdir. kasko firmasının mantığı basit, araç için size ödeyeceği para eğer araç tamiratının hurda satış bedelinden çıkarılması ile elde edilen bedelden fazla ise araç perte çıkar rahatlıkla. bu yüzden siz koparabildiğiniz kadar para koparmaya bakın yoksa aracım yetkili serviste gerekli parçalar orjinalleri ile değişerek kesinlikle tamir görmeyerek yapılsın diye bastırın. bu işte sigorta acentesi de etkili olur onların da kovalaması lazım.

geçmiş olsun tekrardan.

Sağolun. Poliçede yazıyor ve yetkili servis haricinde nir yere yaptırtmam. Değişimli onarım isterim ama artık onarım ihtimali olmaz. %99 artık aracım pert durumda.

Öncelikle geçmiş olsun pazartesi bana pmden araç ve dosya bilgilerini gönderebilirmisin?

Bi konuşalım nedir ne değildir diye.
Sağolun tabiki gönderebilirim şimdiden teşekkür ederim

ES353
10-10-2015, 19:08
86 bin lira hasar kaydı nedir ya ? geçmiş olsun valla inş istediğin gibi sonuçlanır

bahrisefit
10-10-2015, 19:23
86 bin lira hasar kaydı nedir ya ? geçmiş olsun valla inş istediğin gibi sonuçlanır

Evet hasar tutarı yüksek çıktı. Sağolun umarım güzel sonuçlanır. Güzel sonuçlanması içinde işin peşini bırakmıyorum

bahrisefit
14-10-2015, 12:47
Sonunda aracıma pert kaydı verildi. Evraklarımı istiyorlar. Teklif edilen fiyat 92bin tl bu fiyat 24 kasım tarihine kadar geçerliymiş. Bayiler sürekli indirimli fiyat veriyorlar anlayamadım bu işten de birşey

turkerrr
14-10-2015, 14:27
92 bin TL ye aynı arabayı alabiliyor musun ?

bahrisefit
14-10-2015, 14:56
92 bin TL ye aynı arabayı alabiliyor musun ?

Evet araştırdım fiyat o para ile aynı paket aynı donanım aracı alabiliyorum ama üst paket tercihim artık

HaKo
14-10-2015, 15:03
geçmiş olsun , sıfırını alabileceğin bir rakam teklif etmişlerse çok zorlamaya gerek yok kabul et. O arabaya 25 bin hasar çıkar diyen ciddi anlamda körmüş , benim ilk gördüğümde aklımdan geçen rakam 45-50 bin oldu ama volvonun parçası ciddi pahalıymış demekki.

bahrisefit
14-10-2015, 15:36
geçmiş olsun , sıfırını alabileceğin bir rakam teklif etmişlerse çok zorlamaya gerek yok kabul et. O arabaya 25 bin hasar çıkar diyen ciddi anlamda körmüş , benim ilk gördüğümde aklımdan geçen rakam 45-50 bin oldu ama volvonun parçası ciddi pahalıymış demekki.
Sağolun evet teklifi kabul ettim zaten piyasa araştırması yapmışlardır bende yaptım ve uzatmadan da kabul ettim teklifi. Bende az demiştim o tutar a en az 50bin masrafı vardı önemli olan sonuçtu benim için. Parçası inanılmaz pahalı bir araç ama araç konforlu ve güvenli

ersandeniz
14-10-2015, 15:41
Bi yoklasaydiniz, rayici 96k yazmislardi sitede, tahminimce sigortadan sadece 30bin cikacak, geri kalanini ihaleden kazanmislardir

bahrisefit
14-10-2015, 15:46
Bi yoklasaydiniz, rayici 96k yazmislardi sitede, tahminimce sigortadan sadece 30bin cikacak, geri kalanini ihaleden kazanmislardir

Araştırdım, teklif falan da aldım 90 - 95 bin arası değişiyor fiyatlar. rayiç bedeli almak çok zor olduğu için kabul ettim teklifi. Alıcı bana 35 bin sanırım ödeme yapıcak gerisini kasko şirketi

Berkan
14-10-2015, 16:13
pert alan sigorta sirketine, sigorta sirketide üstünü tamamlar anlastıgın bedeli sana odeyecek enfazla 30 40 gün içinde.

bahrisefit
14-10-2015, 16:25
pert alan sigorta sirketine, sigorta sirketide üstünü tamamlar anlastıgın bedeli sana odeyecek enfazla 30 40 gün içinde.

Alan kişi ödeme yapıcakmış birde sigorta şirketi yapacakmış böyle söylediler. Olsun problem değil ödeme yapılsın eksiksiz de :)

RafetAraç
14-10-2015, 17:25
Cok gecmis olsun size bisey olmamis. Alacaginiz yeni arac ile kazasiz belasiz surusler dilerim. Bu kasko ve kaza işinin işleyişini yazmaniz bizim icinde iyi tecrube oldu. Boyle konular hakkinda bilgilenmis olduk.

bahrisefit
14-10-2015, 17:38
Cok gecmis olsun size bisey olmamis. Alacaginiz yeni arac ile kazasiz belasiz surusler dilerim. Bu kasko ve kaza işinin işleyişini yazmaniz bizim icinde iyi tecrube oldu. Boyle konular hakkinda bilgilenmis olduk.

Sağolun. Sadece hafif kolum şişmişti o gece biraz haşlandı ama normal o da. Yeni araç daha tam belli değil en uygun teklifleri almaya çalışıyorum. Araştıra araştıra öğrendik herşeyi. Tabiki paylaşılır neden paylaşılmasın. Paylaşım güzeldir

hanz10
14-10-2015, 18:53
Vekalet istediklerinde 15 günlük vekalet vermeyi unutma. Geçmiş olsun tekrardan, iyi fiyat almışsın Allah daha iyilerini nasip eder inşallah.

bahrisefit
14-10-2015, 19:07
Vekalet istediklerinde 15 günlük vekalet vermeyi unutma. Geçmiş olsun tekrardan, iyi fiyat almışsın Allah daha iyilerini nasip eder inşallah.

Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler. Sağolun. Bana da fiyat iyi geldi çok fazla da kurcalamadım. Amin Allah herkes e daha iyilerini nasip etsin

bahrisefit
26-10-2015, 09:37
Hasar az gösterilip pert kaydı çıktı ve listede yazılmayan bir çok şey daha var. Ödemesi bu hafta yapılır umarım
http://i58.tinypic.com/iqlppc.jpg
http://i57.tinypic.com/16k3ko4.jpg

lncdlt
26-10-2015, 10:15
cok gecmis olsun. v40 almayi dusunuyorduk fikrim iyice pekisti.

drago
26-10-2015, 10:49
Bi kablo kutusu yazmışlar, bir de kaplo kutusu 2 kere aynı fiyat vermişler ama kod farklı :D biri 4. sıralarda biri ortalarda.

Şakasına yazıyorum tabi bunları, geçmiş olsun ve ayrıca mağduriyetinizin giderilmesine de memnun oldum.

bahrisefit
26-10-2015, 10:58
cok gecmis olsun. v40 almayi dusunuyorduk fikrim iyice pekisti.
Sağolun. V40 ı öneririm gerçekten güzel bir araç yol tutuşu olsun konfor olsun çok iyi. Test etmenizi öneririm

Bi kablo kutusu yazmışlar, bir de kaplo kutusu 2 kere aynı fiyat vermişler ama kod farklı :D biri 4. sıralarda biri ortalarda.

Şakasına yazıyorum tabi bunları, geçmiş olsun ve ayrıca mağduriyetinizin giderilmesine de memnun oldum.
Sağolun evet bende ona dikkat ettim. 1.5 aydır uğraşıyoruz hala aracımız yok. Sonunda giderildi 2 haftaya yeni aracımızı alırız hayırlısı ile