PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolandırılma için fikirleriniz lazım

stak67
04-10-2015, 00:38
Merhaba arkadaşlar. Dolandırılma olarak açtım başlığı ama çok büyük bir kaybım yok aslında. Ama bu iş 2. defa başıma geldiği için bu sefer işin peşini bırakmaya pek niyetim yok. İlki ise bu sitede Eray Yümsel'e bozuk mal satan kişiye gitti malesef. Yine kaybım 1 takım jant :)
Olayı özetlemek gerekirse, Benim sattığım jetta mk2 aracımı yeniden alan kişiyle jant lastik takası üzerine konuştuk. Bendeki lastikler ve sis farları karşılığında ondaki teneke jant ve lastikleri alacaktım. Üzerine de 90 lira para alacaktım. Bir şekilde buluştuk, ben sis farlarını ve elimdeki lastiklerin takılı olduğu jantları aldım ve bu şahsın lastik alacağı lastikçiye gittik. Sıfır alınan jantlar üzerine benim lastiklerim takıldı. Sonra jantçıya telefonda 100 lira aşağı söyledin deyip kavga edildi ve lastikler geri çıkarılıp jantlar bırakıldı. Haliyle benim alacağım teneke jantları geri takmak zorunda kaldık. Sonra ben lastikten ayrılan jantlarımı aldım eve geldim. Lastikleri ise ben yarın başka bi yerden jant alacağım deyip benden aldı. Anlaştığımız 90 liranın 60'ını bana verdi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bana yeniden facebook üzerinden yazdı. Jant bulamadığını, tatile gideceğini ve bendeki başka bir takım jantı 1 aylığına istediğini söyledi. Biraz tereddüt etsemde kıramadım verdim. Sonuçta 1 takım replika jant için beni dolandıracağı aklıma gelmedi :) Arabasıyla geldi. Benim jantları aldı ve gidip bizim mahalledeki lastikçide taktırdık. Bende bu sırada tenekeleri aldım. Hatta tenekeleri de verde boyatıp vereyim sen iyi adamsın vs. dedi. Ben o sırada biraz işkillendim ve yok ben kendim boyatırım deyip vermedim.
Aradan uzunca bir zaman geçmesine rağmen jantlarımı ve vereceği 30 lirayı bir türlü veremedi. Bir kaç kez arayıp sorduktan sonra kaza yaptım senin jantlardan 2 tanesi kırıldı dedi. Tamir ettireyim getireyim dedi. Yada başta konuştuğumuz parasını vereyim dedi. Bende arkadaşıma jantlar için söz verdiğimi belirtip jantları özellikle istedim. Aynı gün ise benim jantları takasladığı başka bir mk2 kullanan arkadaşım bana yazdı. "Hasan sanırım benim bugün takasladığım jantlar senin. Ben bu adama güvenemedim, sen durumu çaktırmadan ondan paranı kurtar." diye. Bende bunun üzerine aramaya devam ettim. Sürekli kaza yaptım, motorum yandı, param yok bahanesiyle karşılaştım. En sonunda whatsapp üzerinden online görünce yazdım geçen gece. Hala jantları takasladığını söylemedi ve ısrarla reddetti. Bende durumdan haberdar olduğumu söyleyince birden işin rengi değişti :) 300 lira istediğim jant birden 100 liralık oldu. Ardından lastikçide bana 200 lira dedin dedi. Halbuki 1 saat önce facebookta 300 liraya veririm istersen demişim :) Lastikçi de durup dururken neden 200e ineyim. 3-4 güne vereceğini söyledi ve konuşmayı bitirdik. Aradan yine 4 gün geçti bu sefer facebooktan ve whatsapp'tan beni engellemiş :)

Bende bunun üzerine hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Facebook ve Whatsapp konuşmalarının görüntüleri aşağıdaki linklerde mevcut. Lütfen bu konuda bana bir öneride bulunun. Aramızda avukat vardır diye düşünüyorum. Mahkemeye versek ne şekilde ve ne zaman sonuçlanır? Ne üzerinden yargılanır? Fikir verirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Facebook Konuşmaları: http://s571.photobucket.com/user/CMR-5/library/fb%20jetta
Whatsapp Konuşmaları: http://s571.photobucket.com/user/CMR-5/library/WP%20Jetta

DenizKaan
04-10-2015, 00:58
Jantları hasan arkadaşımdan ben alıcaktım parasıyla. Jantı alan Adam kaza yaptım dediğinde arabasını trafikde üstünde çizik dahi yokken gördüm. Bence isimde yazmalısın. İfşa olsun böyle yalancılar

B.Koçer
04-10-2015, 01:02
Bu kişi siteye üye mi ?

stak67
04-10-2015, 01:06
Jantları hasan arkadaşımdan ben alıcaktım parasıyla. Jantı alan Adam kaza yaptım dediğinde arabasını trafikde üstünde çizik dahi yokken gördüm. Bence isimde yazmalısın. İfşa olsun böyle yalancılar

mahkeme sürecinde bence sıkıntı çıkarır :) o yüzden şimdilik isimsiz olsun.

stak67
04-10-2015, 01:07
Bu kişi siteye üye mi ?

Sanmıyorum. En azından aracın konusu yok.

ZX-636R
04-10-2015, 01:30
yine bir vur-kaç konusu, yau biz millet olarak bu kadar mı hırsız olduk? çok yazık...

kardeşim geçmiş olsun, Allah bir daha göstermesin

olay olmuş bitmiş, vukuki süreç için öneri veremeyeceğim ama alış-veriş için en güzel önerim bundan sonra eski usulu kullanman yönünde... peşin satış en güzeli yani mal bir tarafa para bir tarafa.

orcunkar
04-10-2015, 01:32
Nasıl bir ülke olduk daha doğrusu nasıl insanlar olduk sabahtan beri sadece bu forumda 4 konu okudum dolandırılcıkla ilgili. Yargı konusunda hiçbir fikrim yok yardımcıda olamam ama birilerine sopa gerekiyorsa haber ver ...geçmiş olsun çok

alperaslann
04-10-2015, 20:13
Geçmiş olsun. Umarım herkes hak ettiği cezayı alır.

BahadırALTUN
04-10-2015, 20:22
Geçmiş olsun. :(

Bence dolandırıcılık diye ayri bir kısım açılsın. Yada dolandırıcı oldukları kesin olanlarin bir listesi olsun.
Böyle takip etmek zor oluyor.

emregnal
04-10-2015, 21:01
Geçmiş olsun. En kısa sürede olay çözüme ulaşır inşallah.

Sti_Ozan
04-10-2015, 23:22
Abi gecmis olsun,vallahi artik dolandiricilik kotasi epey dustu,hayretle okuyorum bu tarz konulari,gecmis olsun umarim sorun en kisa surede cozulur

suk3b3
04-10-2015, 23:27
Ağzını burnunu kırmak çözüm olabilir

CasabLanca
05-10-2015, 01:24
Hasan geçmiş olsun, olayın kimle ilgili olduğunu bana mesaj atsana kanka yapılacak birşey varsa yapalım

stak67
05-10-2015, 12:43
yine bir vur-kaç konusu, yau biz millet olarak bu kadar mı hırsız olduk? çok yazık...

kardeşim geçmiş olsun, Allah bir daha göstermesin

olay olmuş bitmiş, vukuki süreç için öneri veremeyeceğim ama alış-veriş için en güzel önerim bundan sonra eski usulu kullanman yönünde... peşin satış en güzeli yani mal bir tarafa para bir tarafa.
Teşekkür ederim. Ben biraz eski volkswagen forumumuzdaki ortam gibi düşünüp kandım. Orada herkes birbirine bu şekilde yardımcı olurdu. Ama hiç böyle olaylar yaşanmadı. Sanırım artık eski tayfadan kimse kalmamış :) Bundan sonra alışverişlerimde daha dikkatli olacağım.

Nasıl bir ülke olduk daha doğrusu nasıl insanlar olduk sabahtan beri sadece bu forumda 4 konu okudum dolandırılcıkla ilgili. Yargı konusunda hiçbir fikrim yok yardımcıda olamam ama birilerine sopa gerekiyorsa haber ver ...geçmiş olsun çok
Teşekkür ederim. Niyetim bu olayı yasal yollardan çözmek. Sağolun.

Geçmiş olsun. Umarım herkes hak ettiği cezayı alır.
Umarım dediğiniz gibi olur :)

Geçmiş olsun. :(

Bence dolandırıcılık diye ayri bir kısım açılsın. Yada dolandırıcı oldukları kesin olanlarin bir listesi olsun.
Böyle takip etmek zor oluyor.
Forumda son zamanlarda açılan konuları bende görüyordum ama aralarına dahil oldum ne yazık ki :)

Geçmiş olsun. En kısa sürede olay çözüme ulaşır inşallah.
Teşekkür ederim.

Abi gecmis olsun,vallahi artik dolandiricilik kotasi epey dustu,hayretle okuyorum bu tarz konulari,gecmis olsun umarim sorun en kisa surede cozulur
Teşekkür ederim. Bu gibi insanlar artık hakkı hukuku pek takmıyorlar sanırım.

Ağzını burnunu kırmak çözüm olabilir

:) keşke demek isterdim ama. Sanmıyorum.

Hasan geçmiş olsun, olayın kimle ilgili olduğunu bana mesaj atsana kanka yapılacak birşey varsa yapalım

Tamamdır abi. Ulaşıyorum sana özelden.

spree1903
05-10-2015, 13:38
Mahkemeyle felan ugrasma.arabasinin 4 lastigini yar,kaporta aksaminada çiviyle resim çiz

PiscocuK
05-10-2015, 13:57
benim fikrim satırbaşlarına noktalama işaretlerine biraz daha özen göstermen
okurken zor oluyor artık klişe hale de gelmeye başladı zaten

geçmiş olsun

turkishpower
05-10-2015, 14:17
geçmiş olsun

alp1903
05-10-2015, 14:40
Hukuki ne gibi işlem oluyor merak ettim, bizdede böyle buna benzer bi olay mevcut.