PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vize Problemi

egeturbo
03-11-2008, 08:48
Dün kafamıza takılan bi soru oldu.Aracınızı sonradan turboladınız.Ve vize tarihi geldi.Vizeden turbolu olarak geçebiliyormuyuz.Yada geçemek için neler yapmamız gerekiyor.

TAM35göztepe
03-11-2008, 08:52
ben bi problem olmadıgını duymuştum turbolu halde vşze yapılabilio ama cok kıllatırlar

Schumi
03-11-2008, 23:11
Dün kafamıza takılan bi soru oldu.Aracınızı sonradan turboladınız.Ve vize tarihi geldi.Vizeden turbolu olarak geçebiliyormuyuz.Yada geçemek için neler yapmamız gerekiyor.
TUV devreye girmeden adam anlamıyorki turbo varmış yokmuş. Yada fabrika çıkışı turbomu sonradan mı ne bilicek adam. Şase motor no bakıyo gönderiyo. LPG olmayan araçlar nasıl muayneden geri dönüyo ben anlamıyorum. Yoksa bendemi bi tuhaflık var. Gidiyorum yapıyorum geliyorum.

DaRkNeSs-
03-11-2008, 23:19
arda turbo yaptıktan sonra makina mühendisleri odasından proje çizdirip ruhsata işlet..
yoksa 2 senede bir turboyu sökmek zorunda kalabilirsin...

Schumi
03-11-2008, 23:30
Saçmalıyorsunuz arkadaşlar :) Kimse sizin yaptığınız turboya proje çizip onaylatmaz. Heleki atmosferik bir araca turbo yapıp bunu proje ile destekliyip izin verip sokağa salacak bir devlet yok bu ülkede. Sanırım dünyada yok :) Yapın turbonuzu. Filmsiz eksozsuz bir şekilde gidersiniz en kötü. Geçersiniz vizeden.

gokhan07
04-11-2008, 01:40
Saçmalıyorsunuz arkadaşlar :) Kimse sizin yaptığınız turboya proje çizip onaylatmaz. Heleki atmosferik bir araca turbo yapıp bunu proje ile destekliyip izin verip sokağa salacak bir devlet yok bu ülkede. Sanırım dünyada yok :) Yapın turbonuzu. Filmsiz eksozsuz bir şekilde gidersiniz en kötü. Geçersiniz vizeden.

makine mühendisleri odası hallediyo proje falan çizip onaylıyo
lpg takılan araçlardaki işlemlerin aynısını yaparak işlete biliyorsun yani
yani makine mühendisleri odası projeyi onaylıyo ama ruhsat işini tam bilmiyorum

_cAgdAsH_
04-11-2008, 02:00
makine mühendisleri odası hallediyo proje falan çizip onaylıyo
lpg takılan araçlardaki işlemlerin aynısını yaparak işlete biliyorsun yani
yani makine mühendisleri odası projeyi onaylıyo ama ruhsat işini tam bilmiyorumhikaye oluyo o makına muhendıslerı odasının cızdıgı proje werdıgı onay ..basıt body kıtı eksozu bıle onlardan onay alarak proje cızdırrerek ruhsata ısletebılıosun guya ama böyle projelı fln ruhsata ıslenmıs bı aracı bıle trafıkten men ettıler gozumuzun onunde.. ruhsata el koydular ıncelemk ıcın 6aydır gayrettepe de proje falan da sallamadılar maalesef..

gokhan07
04-11-2008, 02:07
benim demek istediğim makine mühendisleri odası onayı veriyo işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum

DaRkNeSs-
04-11-2008, 02:16
ruhsaTA işlendiyse hangi akla hizmet ve ne cüretle arabayı bağlıyolar ya :mad::mad:

Chatin
04-11-2008, 02:34
bugün itibari ile tüv ankaradaki şubelerinin reklamını vermişti. radyo da dinledim.. yani işler artık daha zor. istanbulda ve kırıkkalede (ne alaka ise) çok daha önce tüv gelmişti sanırım.

ha birde bu tüv den onay almak ne zaman itibari ile zorunlu olacak ?

DaRkNeSs-
04-11-2008, 02:53
temmuz ayından itibaren sanırım
yani geçtik tüv sistemine...

flexamin
04-11-2008, 05:17
anca milleti soymak için tüv müş püf müş çıkarıyorlar.. bırak onu benim arabada egzo yok bişe yok bağlandı cam filmi yok çift damgalı app wardı :D zor bela çıkardık

Dragger
04-11-2008, 07:11
Eski sistem biyere gidin, ruhsatla halledersiniz ;)

egeturbo
04-11-2008, 07:36
Ben perşembew günü muğlaya gidicem tabni turboyu perşembe takmaya başlıcaktık sözde:S Xenonlar sökülecek egsoz sökülecek hatta diskler toz kanalcıklı diye bi alfa kullanıcısını geri göndermişler bunlar orjinal değil diye bide ben denicem geçmeyi.

DaRkNeSs-
04-11-2008, 13:13
muğlada sorun çıkarmazlar orası eski sistem diye biliyorum ;)

Chatin
04-11-2008, 13:32
kars a falan 50 sene gelmez sanırım.. bir tur düzenleyelim bence :D

techturkey turizm

OnurS
05-11-2008, 00:14
kars a falan 50 sene gelmez sanırım.. bir tur düzenleyelim bence :D

techturkey turizm

ruhsatı kargolatırız o muaynesini olur gelir=)ehuehue

Partyboy
05-11-2008, 19:10
Ya bence Tüvdeki adamda anlamaz ne olduğunu,böyle giderse sadece ortalıkta modifiyesiz VW gurubu araçlar gezicek Türkiyede çünkü Doğuş Oto anca onları onaylar :ofk::ofk:

Schumi
05-11-2008, 20:57
anca milleti soymak için tüv müş püf müş çıkarıyorlar.. bırak onu benim arabada egzo yok bişe yok bağlandı cam filmi yok çift damgalı app wardı :D zor bela çıkardık
neye istinaden ?