PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : usta memnuniyeti veya memnuniyetsizliği...

fatihdurutuna
07-10-2015, 23:40
Arkadaşlar sürekli ustalar ile alakalı sıkıntılar yaşıyoruz veya yıllarca bir araca binip o araç ile alakalı gerekli çevre ve tecrübe edinip işimizi her şekilde gördürüyoruz ancak farklı bir araç aldığımızda sıkıntılar başlıyor en azından ben çok sıkıntı yaşıyorum. Bilmiyorum forum yöneticileri uygun bulur mu reklam vs denir mi ama bu konu altında gittiğimiz ve gerçekten memnun kaldığımız veya tam tersi memnun kalmadığımız ustaları kısaca yazarsak bence çok iyi olur örn;

x araç izmir 6. sanayi x servis x usta gittim gördüm beğendim tavsiye ederim

veya gidip sıkıntı yaşadığımız yerleri

x araç x yer gittim hiç memnun kalmadım

tarzında kısa bilgiler yazarsak olabilir die düşünüyorum daha farklı fikirleriniz varsa uygulayalım :)

dursun81
07-10-2015, 23:56
Maslak kurtez racing huseyin usta Gc8 imi ve Toyota mi ona götürüyorum.hem insanlık olarak hem esnaflık olarak hemde ustalık anlamında kesinlikle çok iyidir.

ECD
08-10-2015, 00:04
E36 bmw aracımı Bostancıda Doğa Bmw'5ye götürüyorum. Herşey mükemmel; esnaflık, işçilik, ilgi alaka.. Piyasadaki birçok turbolamanın altında imzaları var zaten..
Bostancı Gider Egzos Savaş abi. İşçilik, fiyatları mükemmel..
Bostancı ///M Garage işten anlamıyorsanız affetmiyor saplıyor 5i 25 100ü 500 yapıyor düşmanıma tavsiye etmem..
Bostancı Naimler Oto Rot-Balans herhalde memleketteki en güzel insanları bir araya toplamışlar diyebilirim.. Aklıma geldikçe eklerim..

fatihdurutuna
08-10-2015, 00:06
bornova 3. sanayi emek bmw servisi haşmet usta babam ve bmw lerimizi götürüyorduk biraz tuzludur ama ustalıkları ve esnaflıkları iyidir , gaziemir 6. sanayi akn performans akın, üniversiteden de arkadaşım kendisi honda konusunda çok başarılıdır.

jeffy
08-10-2015, 00:06
eğer uygun görülürse ve reklam olarak kullanılmazsa çok faydalı bir konu olabilir..

106 yı aldıktan 4 ay sonrasından satasıya kadar sürekli İzmir Karabağlar Sanayii de Coss Garage Ceyhun Balkaya da yaptırdım saolsun hiç üzmedi..

Daha sonra 3.18ti Compact aldım Buca 6. Sanayiide İlmer Oto Ali ustayla tanıştım eski Hasmer ustabaşısı kendisi. her arızaya telefonla bile teşhis koydu ve birkere bile şaşmadı.. komple şanzıman yaptırdım otomatikti araç ondanda çok memnun kaldım..

Şu anda Corsa var onuda genelde Coss Garage a götürüyorum Ceyhun yapamam diyesiye kadarda ona giderim sanırım..

Boya içinde yine karabağlar sanayii Özmüze Mehmet var. eli biraz ağırdır dediği tarihte hayatta teslim etmez ama hasta işi yapar arabayı :) Corsa nın kaput tavan güneş yanığı vardı 3 hafta sürdü ama boya 90-100 çıkıyor mesela..

ckrc
08-10-2015, 00:15
Kartal Sanayi Hurriyet Usta, boya konusunda efsanedir yaptigi boyayi muayenede farketmedi orada ki tekniker bile zor inandi.

sagi
08-10-2015, 02:04
Bende honda marka araçlarımı İkitelli sistem honda Murat ustaya götürüyorum hem insanlığından esnaflığından hemde uygun ücretlerden oldukça memnunum

Octane
08-10-2015, 03:26
Benim ustalarım genelde her araçtan anlıyor. Teknolojiyi takip ediyolar. Farklı markalar yapıyorlar. Ben de öyle sayılırım. Zaten içten yanmalı motorlarda dizayn farkı var, montaj farkı yok ki usta farklılık göstersin. Her markanın motoru aynı çalışıyor, hiç birinin pistonu yukarıda egzantriği aşağıda başaşağı çalışmıyor. Wankelden yıldızdan da anlıyolar. İngilizce biliyolar, çok bilemez bulamazlarsa bana soruyolar, müşteri geldi arabası şu bunun kollarını kapağını kaça hangi sırayla torklayacaz diye misal, 5 dakikalık araştırma yeterli oluyor, haynes manual'ını ya da workshop manual'ını buluyorum. Çok çok çok detay için, sadece o marka ustalardan da çevreleri var, mesela kianın yağ filtresini değiştirmek için aparat lazım, megane'ın balatasını değiştirmek için balata lazım, gidip onlardan ödünç alıp gelip yapıp götürüyolar. Launchları da var, obdden takıyo ne varsa söylüyo.

Ama şu bir gerçek, ankara ustaları istanbuldakilerden genel anlamda çok daha iyi yetişmiş. Buradan bilinen high end istanbul firmalarına *** atmıyorum, ankaradaki osman usta istanbuldaki hakkı ustadan iyi oluyor genelde diyorum.

1998corsa
08-10-2015, 04:02
Benim ustalarım genelde her araçtan anlıyor. Teknolojiyi takip ediyolar. Farklı markalar yapıyorlar. Ben de öyle sayılırım. Zaten içten yanmalı motorlarda dizayn farkı var, montaj farkı yok ki usta farklılık göstersin. Her markanın motoru aynı çalışıyor, hiç birinin pistonu yukarıda egzantriği aşağıda başaşağı çalışmıyor. Wankelden yıldızdan da anlıyolar. İngilizce biliyolar, çok bilemez bulamazlarsa bana soruyolar, müşteri geldi arabası şu bunun kollarını kapağını kaça hangi sırayla torklayacaz diye misal, 5 dakikalık araştırma yeterli oluyor, haynes manual'ını ya da workshop manual'ını buluyorum. Çok çok çok detay için, sadece o marka ustalardan da çevreleri var, mesela kianın yağ filtresini değiştirmek için aparat lazım, megane'ın balatasını değiştirmek için balata lazım, gidip onlardan ödünç alıp gelip yapıp götürüyolar. Launchları da var, obdden takıyo ne varsa söylüyo.

Ama şu bir gerçek, ankara ustaları istanbuldakilerden genel anlamda çok daha iyi yetişmiş. Buradan bilinen high end istanbul firmalarına *** atmıyorum, ankaradaki osman usta istanbuldaki hakkı ustadan iyi oluyor genelde diyorum.

neresi oldugunu da yazsaniz secret degil ise

bskone
08-10-2015, 04:52
kendi aracım honda için ikitelli sistem honda murat usta:icon_tup:

DOA
08-10-2015, 04:58
maslak sanayi, A.Y.N. Auto. her aracimi gozum kapali biraktigim servis. ozellikle mini ve honda alanlari. iscilikleri cok titiz ve temiz. ekspertiz bakim vs icin tavsiye ederim.
ayni zamanda maslak sanayi Fartuning, Erdinc Eralp. cok uzun zamandir taniyorum, cok fazla aracimi yaptirdim. daha bir kere memnuniyetsizlik yasamadim.
ikisi de guzel yerler, sahipleri ve calisanlari guzel insanlar. tavsiye ederim.

Emre Ekrem
08-10-2015, 07:22
Ankara, Psa grubu için Karaca Motorsport Nurettin usta bilgi, tecrübe ve işçilik olarak çok iyidir

fthdrn
08-10-2015, 09:27
Şimdi Reklamlar..

alihansirin
08-10-2015, 09:46
Bostancı Sanayii de Doğuş BMW Servisinin hizmeti işçiliği ilgi alakası tek kelime ile kusursuz.. BMW aracımı oradan başkasına götürmem...

Ümraniye Sanayii de GT Performance Malesef berbatlar arasında, zaten konu da açmıştım. Kesinlikle tavsiye etmem

Onamdar
08-10-2015, 09:47
İzmirde klima ile ilgili sıkıntınız olursa 3. sanayide delta klimayı öneririm.

fatihdurutuna
08-10-2015, 10:59
İzmirde klima ile ilgili sıkıntınız olursa 3. sanayide delta klimayı öneririm.

bende iyi bir klimacı arıyorum kendi civic imde klima sökük tüm tesisatı üzerinde sadece kolpresör kayışlar ve radyatörü sökük montajını yapabilirmi ve tahmini ne kadar alır ?

sahnnn
09-10-2015, 09:39
Ben bütün araçlarımı kaporta boya olarak feriköyde dilek oto tekin usta ya yaptırıyorum. Özellikle boyacısı efsane tavsiyedir

yagizs
09-10-2015, 10:01
6. Sanayi Boss Tech firmasını kesinlikle tavsiye etmem

Ufuk
09-10-2015, 10:01
VW Tech İlkan usta kesinlikle tavsiye ederim. Gözüm kapalı arabayi bırakırım. Hayatımda sanayide araba birakmamis insanımdır.ilkan ustaya gözüm kapalı bırakırım arabayi.

Onamdar
09-10-2015, 10:28
bende iyi bir klimacı arıyorum kendi civic imde klima sökük tüm tesisatı üzerinde sadece kolpresör kayışlar ve radyatörü sökük montajını yapabilirmi ve tahmini ne kadar alır ?
Muhtemelen yaparlar, maliyet konusunda birşey diyemem ama piyasaya göre normal ücretleri pahalı değil.

6. Sanayi Boss Tech firmasını kesinlikle tavsiye etmem
Bende iş yaptırdım bayada memnun kaldım özel değilse ne sıkıntı çektiniz paylaşabilirmisiniz bizde bilelim.

serkanaygün
09-10-2015, 14:18
Maslak mekateknik Doğan usta, epey oldu gitmeyeli, hala orada mıdır onu bile bilmiyorum :) Ama yaptırdığımız işlerde memnuniyetsizlik görmedik.

hfk
09-10-2015, 15:49
Maslak mekateknik Doğan usta, epey oldu gitmeyeli, hala orada mıdır onu bile bilmiyorum :) Ama yaptırdığımız işlerde memnuniyetsizlik görmedik.

Doğan Abi şu an 2. kısıma Metro durağına yakın yeni dükkan

Ozan'S
09-10-2015, 16:11
Topkapı savaş motorsport savaş usta usta demiyorum artık arkadaşımız kardesımız 20 yıldır...
maslak pasaoglu savaş aynı sekılde ıkısınden başkasına araba elletmem...
allah ıkısındende razı olsun...

Orhan
09-10-2015, 16:16
Bizim Kalecikte bi Ercan usta var gayet memnunuz çok iyidir. Az paraya çok iş yapar.
Birde Ali usta var oda masseylerde çok iyidir

fasterhan
09-10-2015, 16:24
Honda varken gidip memnun kaldığım garajlar : Bar honda , Hondacı Kadir ( genel bakımlarda üzmez, güleryüzlü )
volkswagen varken : nam otomotiv ali temel tek geçerim efsane bir usta , sorun çözmede bir numara tekrar vw alsam başka yere gitmem
Ford var şimdi : başkent sanayi öner ford - tuncay usta güzel esnaf , işçilik güzel şimdilik bi sorun yok

rodya
09-10-2015, 16:25
hyundai konusunda uzman bir usta tavsiyeniz var mıdır arkadaşlar?

bymurat___61
09-10-2015, 21:12
Suana kadar bılgısıne tecrubesıne en guvendıgım ınsanlardandır Serhat abi , Fren konusunda HIKAS FREN. ZAten gerı kalan mekanık işlerimi kendım arkadasımla beraber yapıyoruz.

Kesınlıkle siddetle tavsıyemdır. Fiyatlarıda emın olun yaptıgı ısın kalıtesını goruncede hıc hıc hıc fazla deıldır.

gökan
09-10-2015, 21:36
izmirde varmı düzgün kazıkcı olmayan hondacı servis tamirhane

pirasa
09-10-2015, 22:13
bursa küçük sanayi - güven oto. adı gibi tamirhane. hee mesela ben kat iptali yapacağım, hadi bunun egr iptal edelim dediğimde elini sürmez orası ayrı ama stock sorunlarda nokta atışı çalışıyor fiyatlarıda uygun .

Kadyr
09-10-2015, 22:20
Kimse mercedes tavsiye etmemis
Vw olarak vw tech birde benim sahsen tanidigim pendik kaynarcada yigit oto var.tanidik tanimadik ayni muamele ve islerinde iyiler opel +vw

Grimlord
09-10-2015, 22:22
Anka Sunroof (Ankara-Şaşmaz) işlerinin arkasında durmuyor,müşteri seçiyorlar.
Para alırken eyvallah,tekrar iş düşünce hadi yallah :)

Burak K.
09-10-2015, 23:25
Bursa CM Motors - Turbocu Cem / Arabam ne olursa olsun bakımda,arızada hep ona götürürüm bugüne kadar hiç yanlış bişeyini görmedim işçiliği vs çok düzgün fiyatları da uygun tavsiye ederim.

sagi
09-10-2015, 23:44
Vw Bora aracım ise EKN Garage Tamer Ekinci'ye götürdüm sorun yaşamadım,Yukardaki bir postta bahsedildiği gibi az çok motorlar mantıklar aynı iş bilen tecrübeli bir usta bir çok şeyi halletmekte

!KO
09-10-2015, 23:46
atölye özge -sanko tek geçerim

FK.Sub
10-10-2015, 01:11
Check Up servis maslak bir tanıdığımın vasıtası ile gittim ne kadar eski american araçlarına baksalarda yardımlarını esirgemediler,işçilikleri iyidir tümer'i bulursanız dükkanda herşeyde yardımcı olur.
er-mu otomotiv maslak yine tanıdığımın vasıtası ile gittim ancak boyanan parçanın yoklama hataları yüzünden araçtan soğuyup sattım kaporta boya sıfır.
Bursa dynomos check up servis expertiz için gitmeyin.
Maslak mekateknik doğan usta subarular için iyidir,birşey yaptırmasanız bile fikrini,yardımını esirgemez.
Maslak opc opel konusunda her zaman tavsiye ederim işçilikleri ve insanlıkları iyidir.
Yenibosna Doğan mekanik PO karşı sokağının içinde bulgar göçmeni 2 arkadaştır kendileri işçilikleri muhteşemdir ve inanılmaz ucuzdur liftleri yoktur nereye geldim ben amk dersiniz ama şaşarsınız.
Metin usta melih'in babası çok iyi ve babacan adamdır ama subarum varken götürdüm memnun kalmamıştım.Techten görüp ,götürdüm çamurlukta dalgalar + sağ kapıyı menteşesinin altından delil,delip göçük düzeltmesinden sonra bir daha kimseye tavsiye etmiyorum.
Topkapı savaş usta

Aklıma geldikçe yazacağım.

fatihdurutuna
10-10-2015, 01:12
arkadaşlar sunroof tamiri konusunda izmirde önerebiliceğiniz bir usta var mı 3. sanayi kilitci yusuf haricinde ??

Ufuk
10-10-2015, 06:59
Istanbulda sunrooftan anlayan kim var. Yeni a serisi aracımizda servisin bütün makaralari, halatlari kizaklari değiştirmesine rağmen açılırken cit cit cit kırılma sesi var. Sanki yerde cam kırıkları var onların üstüne basınca çıkan ses gibi bir ses.

F4R
10-10-2015, 08:10
RS im varken arabami Bursa Besevler Sanayi 10. blok ilhan Usta ya goturuyordum. Triger haric tum bakimlarimi orda yaptirdim. Zaten bursada rs den anlayan tek odur, saglam renaultcudur. Fiyatlari gayet uygundur. Kesinlikle cok iyi bir usta, tavsiye ederim.

yagizs
10-10-2015, 09:18
Bende iş yaptırdım bayada memnun kaldım özel değilse ne sıkıntı çektiniz paylaşabilirmisiniz bizde bilelim.

detaya girmek istemiyorum kısaca anlatayım, aracı teslim ettim gaz pedalı arızası sebebi ile. Sözde yapıldı ancak 1 hafta sonra arıza tekrarladı ve bütün işimi gücümü bırakıp tekrar götürdüm, aracın bir gün kalması gerektiğini söyledi eyvallah dedim, bıraktım urlaya geri döndüm. Aracı ofise getirecekti aynı gün akşam. Fakat getirmeden sağolsunlar baya hırpalamışlar arkadaşlarıyla. Ertesi gün sabah 15-16 km yol gittim aracı almak için, keşke gitmeseydim. teslim aldığım gün de aracımı satılığa çıkardım ve sattım. Aradım böyle böyle diye izah ettim durumu, bayan arkadaşları adına özür diliyormuş. Fazla uzatmadım ben de.

Yigit-Y
10-10-2015, 09:46
Florya Besyol Burak Oto cevat basgan , güngören adem ekinci oto ,savas motorsport elektrikci kadrom goksal reis haznedar erol baba besyol sanayi, vag grubu istanbul sefiri vural elektronik apo valla hepsi kral hepsinin bir özelliği var bende.

Jantçım okul arkadasim selim kankam aklas sirinevler.

Valla vazgecmem bu ustalarimdan:)

Yazilim basta dr ve baycu gerisi ben kıstas bile almam.

gökan
10-10-2015, 10:35
İzmirde x döşemeciye gttım kızak sorunlu bana bn ugrasamam dedı abi dedım niye sonucta hakkını verıcem dedım yok dedı... Doymuş çogu zaten 200 den asagı yapmam dedı aynı işi 40 tl yaptırdım izmirde ustalar cok garıp bn çözemedım alt takım için x garage gttım bni rot balanscıya yolluyor ılk defa böyle bişi gördum neanlar alt takımdan rotbalanscı traversı takozu fişegı nebilir direk ayrıldım ordan zaten

fatihdurutuna
10-10-2015, 11:06
İzmirde x döşemeciye gttım kızak sorunlu bana bn ugrasamam dedı abi dedım niye sonucta hakkını verıcem dedım yok dedı... Doymuş çogu zaten 200 den asagı yapmam dedı aynı işi 40 tl yaptırdım izmirde ustalar cok garıp bn çözemedım alt takım için x garage gttım bni rot balanscıya yolluyor ılk defa böyle bişi gördum neanlar alt takımdan rotbalanscı traversı takozu fişegı nebilir direk ayrıldım ordan zaten

kızak sorununu koltuklarda mı yaşadınız yoksa sunroof da mı benimde sıkıntılarım var yaptırdığınız yer nerede ?

Baris
10-10-2015, 11:14

Gökanım alt takıma rot balansçı bakar liste çıkarır tamircide parçaları değiştirir bu hep böyledir yani onda bi sorun yok :)

gökan
10-10-2015, 21:14
Rotbalanscımı işk defa siDen duyuyorum kardesım bunu rotbalanscı arka traversı bnasıl bılcek saçmalık gercekten

SHOCKİNG
10-10-2015, 23:11
Oes oto ekspertiz servisi İST/Beylikduzu işlerinde o kadar profesyonellerki kendim doğuş oto da değiştirdiğim Sol ön çamurluguma orjinal diyip. , asla ve asla boyatmadigim kaput ve çamurluga boyalı demeleri sonucunda aracimi satamadim. Allaha havale ediyorum. Kendileri haricinde araca 3 4 kaportaci boya makinesi ile baktı kimse aracın kaputunda çamurlugunda boya bulamadı. Kesinlikle kimseye önermiyorum. Aracını bu taraflarda ekspertiz yaptırıcam lara önemle duyururum

exclusive
10-10-2015, 23:22
Florya Besyol Burak Oto cevat basgan , güngören adem ekinci oto ,savas motorsport elektrikci kadrom goksal reis haznedar erol baba besyol sanayi, vag grubu istanbul sefiri vural elektronik apo valla hepsi kral hepsinin bir özelliği var bende.

Jantçım okul arkadasim selim kankam aklas sirinevler.

Valla vazgecmem bu ustalarimdan:)

Yazilim basta dr ve baycu gerisi ben kıstas bile almam.

Aklas Selim abiden aşırı memnunum hem adam hem esnaf kim jant alacak olsa oraya yönlediriyorum

Geçen gün tavsiye üzerine bostancı sanayi Süreyya ustaya gittim eksoz için gayet ilgili ve samimi

c20let
10-10-2015, 23:56
Rotbalanscımı işk defa siDen duyuyorum kardesım bunu rotbalanscı arka traversı bnasıl bılcek saçmalık gercekten

Valla bana da hep aynısı oluyor. Rot balansçı liste çıkartıyor. :D

By_emre
11-10-2015, 00:29
Oes oto ekspertiz servisi İST/Beylikduzu işlerinde o kadar profesyonellerki kendim doğuş oto da değiştirdiğim Sol ön çamurluguma orjinal diyip. , asla ve asla boyatmadigim kaput ve çamurluga boyalı demeleri sonucunda aracimi satamadim. Allaha havale ediyorum. Kendileri haricinde araca 3 4 kaportaci boya makinesi ile baktı kimse aracın kaputunda çamurlugunda boya bulamadı. Kesinlikle kimseye önermiyorum. Aracını bu taraflarda ekspertiz yaptırıcam lara önemle duyururum

Oto Ekspertizcilere araç götürmüyorum. Sanayi felan yok. Ustanı al gel bak yada yetkili servis

Araca *** atıyorlar ve yalan yanlış sallıyorlar ve bunlar yüzünden araç satamadım bende Allah'a havale ettim bosh car servisinde yaşadım rezaletlik

gökan
11-10-2015, 07:47
Adanada varmı warex takılcak mekan

RafetAraç
11-10-2015, 07:57
Gökanım alt takıma rot balansçı bakar liste çıkarır tamircide parçaları değiştirir bu hep böyledir yani onda bi sorun yok :)

Aynen sistem bu sekilde isliyor zaten heryerde

01ayk01
11-10-2015, 08:33
Adanada varmı warex takılcak mekan

Seckin Egzoz. 05346374546 Buda numarasi.

AlwaysFast
11-10-2015, 09:44
Dizayn Eksoz Savaş Erence,Topkapı Ferik Egsoz Savaş Ferik,Mekanik her daim Savaşmotorsport,Yazılım Yüreğir Tekeli ve Dr.Ecu bence bu işlerin uç insanlarıdır.

fdoganb
11-10-2015, 09:56
kırmızı kapaklı hondalarda maslak kurteze gittim. gerçekten memnun kaldım tavsiye ederim.
standart hondalarım eğer garanti dışıysa ümraniye güven sanayi sitesi yusuf abiye giderim yağ bakımı ve küçük ıvır zıvırlar için. harika bir insandır onu da kesinlikle tavsiye ediyorum.
egzoz işleri içinse bostancı sanayi süreyya usta

BoOoM
11-10-2015, 14:22
KONU BAŞARILI BENCE RESERVED.

BMWci arkadaşlara Bostanci Sanayi DOĞA 10 üzerinden 10 alir bir servis.

İbrahim33
11-10-2015, 16:59
Araba sahibi olduğum günden beri tek bir ustam var , oda sanayide Vedat usta. Motor & mekanikçi kendisi. Hiç bir zaman yüzümü kara çıkartmadı. İçinden çıkamayacağı araba yok'tur , dodge challenger bile topladığını gördü bu gözler. En önemliside paragöz değil , parada para diye yakana yapışmaz. Onarımla kurtarılacak parçayı kurtarır masrafa sokmaz. Tamir sırasında gerekli parçaların listesini sana verir , en uygun yerden parçayı alırsın , onada sadece el işçiliği atarsın. Geçirmece durumu olmaz yani. Eşimi dostumuda yönlendiriyorum sürekli , herkes çok memnun.

KOSEREN
11-10-2015, 17:12
Bostancı mert elektronik..İmkanınız varsa kapısından geçmeyin.Baya doymuş belli..Sanırsın içeride atom parçalıyor....

Yigit-Y
11-10-2015, 17:28
Bostancı mert elektronik..İmkanınız varsa kapısından geçmeyin.Baya doymuş belli..Sanırsın içeride atom parçalıyor....

Aynen :) sonra is yok.com

SHOCKİNG
11-10-2015, 17:30
Oto Ekspertizcilere araç götürmüyorum. Sanayi felan yok. Ustanı al gel bak yada yetkili servis

Araca *** atıyorlar ve yalan yanlış sallıyorlar ve bunlar yüzünden araç satamadım bende Allah'a havale ettim bosh car servisinde yaşadım rezaletlik
Aynen öyle çok dikkatli olmak lazım bende bu işten ekmek yiyorum. Allah a havale ettim.

Mesut-RR
11-10-2015, 19:07
Beylikdüzü ve civarında iki üç sanayi sitesi var ancak bildiğimiz yer yok ufak tefek şeyler için, var mı önerecek olan ? A3'e uygun arka silecek bulamamıştım, buna uygun silecek yok demişlerdi beykent sanayide mesela.

Haramidere'de uzmanlar servis var vag için, o da nasıl iş yapar bilmiyorum.

Lee-on!
11-10-2015, 19:44
Adana egzoz da Rasim Usta on numaradır. "Seçkin Egzoz"

Bu arada Adana'da aracı baştan aşağıya yaptırabileceğim (motor bakım, turbo revize, elektrik tesisatı (bov, basınç gösterge vs), alt takım vs) bakan bir yer var mıdır? Project 01 motor yapıyor ama geri kalan işlere bakıyorlar mı bilmiyorum. Elektrikçiye ayrı alt takımcıya ayrı motorcuya ayrı koşturmak istemiyorum. Ki yarım yamalak iş yapıyorlar... Dilim çok yandı...

Ozan Özer
11-10-2015, 21:35
Maslak Teknik BMW.
Aracımı gözü kapalı bırakırım.

aldatmaca
11-10-2015, 21:48
Mehmet TURHAT Antalya yağmur oto izmirde oturuyorum aracıma mehmet turhat bakar thp nin atasıdır........

aldatmaca
11-10-2015, 21:55
izmirde de 3. sanayi fullcar işini severek yapan ender kişilerden ............

tuzemen
11-10-2015, 22:04
ankarada,

rot balans için karaca rot balans ali abi,
egzoz çopur egzoz yücel usta ,
ford için öner otomotiv tuncay usta,
citroen-peugeot periyodik ve ufak tefek bakımlar için volkan otomotiv volkan usta (ucuz ve temiz işçilik),

öneririm.

tuzemen
11-10-2015, 22:05
eklemeyi unuttum vag grubu için atak otomotiv naim usta diyorum.

dkaya87
12-10-2015, 08:05
İstanbul Maslak için,

Dizayn Egzoz Savaş Usta
Procar Barbaros Usta,
Car Life Yusuf Usta,
Yıkamada Emin abi.

düzgün kalan nadir esnaflardan hepsi.

serkanaygün
12-10-2015, 08:19
Yenibosna tarafında bi elektrik ustam var, tam kırık. Kafaya koyduktan sonra yapamadığı şey yok, aklınızda olsun :)

ZX-636R
14-11-2015, 14:33
faydalı bir konu olmuş bence her daim üst sıralarda olmalı.

THP motorlar için İstanbul da kimi önerirsiniz

tuFAN
14-11-2015, 14:48
faydalı bir konu olmuş bence her daim üst sıralarda olmalı.

THP motorlar için İstanbul da kimi önerirsiniz
Savaş motorsports topkapı

Std bakım olsun forgedleme olsun Sayısız thp makine elinden geçti tek gittiğim yer

Wankel Batu
14-11-2015, 16:19
BOSTANCI DENIZ HONDA Atilla abi nin isciligini hicbir ustada gormedim.Ben kefilim güvenle aracinizi emanet edebilirsiniz

pirasa
14-11-2015, 17:08
arkadaşlar bursada fiyatları cüz-i egsozcu arıyorum. varmı tavsiyeniz ?

erdem325
18-11-2015, 10:42
ankara da boyacıolarak kimi tavsiye edersiniz?
gerçekten adam gibi araba boyayan kim var?
10-12k fiyat çekmeyen, gerçekten hakkını alan işini de hakkıyla yapan?

Vintage
11-02-2017, 09:49
Honda için bu siteden tavsiye alıp gitmiştim ve son derece memnunum Honda Ferit ilgi,güven,güleryüz gayet iyi bir abimiz,ustamız Maltepede yeri
Vw için eski vwler için konuşuyorum bilhassa Ömer Usta golf1-2-3 konularında uzmandır Merterde yeri

konu biraz hort oldu ama şimdi aynı özellikleri Toyota için arıyoruz bir arkadaşa
güvenilir,dürüst bir ustaya ihtiyaç var Toyota için bakımlarını felan götürebileceğimiz içimiz rahat aracı bırakabileceğimiz varsa tanıyan bilen Anadolu yakası öncelikli olmak üzere öneriye açığız

İbrahim33
11-02-2017, 10:34
Kadıköy göztepe , metin usta santimlik kaporta ekspertizi yapar. baştan savma olmaması hoşuma gitti.

Kadyr
11-02-2017, 11:54
Fiat icin rese oto var bostancida iki arkadas gittik memnun kaldik. Yetkili servis olarakta ben talip oto atasehirden memnun kaldim.

Octane
11-02-2017, 12:24
Pejo sitroen için ankarada usta tavsiyeniz var mı bugün için?

Trance-R
11-02-2017, 12:29
Alfa Romeo Teknik Servis için ; Alfa Garaj - Muttalip Usta diyorum, başka da bir usta demiyorum

VAG Grubu için Ümraniye Sanayi - Özer usta,

Ufuk
11-02-2017, 13:41
Kadıköy göztepe , metin usta santimlik kaporta ekspertizi yapar. baştan savma olmaması hoşuma gitti.

Dükkanın adı ne ? Göztepede yeri nerede ? Aklımızda olsun yakınmış.

Kadyr
11-02-2017, 14:20
Aslinda en lazim olanlardan biride kaporta ustasi tavsiyesi

EOZDAG
11-02-2017, 15:04
2005 LR FREELANDER : Samsun Gülsan Sanayi OTO PALA servis için uzun yıllardır tercih ediyoruz, saolsunlar herşeye yardımcı olurlar işçilikleride esnaflıklarıda çok iyidir gerek olmayana gerek yok derler ama arabanın sağlığınıda gözetirler.

VAG Grubu için şuana kadar sahibi olduğumuz tüm vag araçlar (1.9tdi passat b5.5, 1.4tsi passat b6, 1.6tdi golf7) için Samsun Çakallı yolunda WOSSA var orda yaptırdık- yaptırıyoruz, onlarında yine işçilikleri de esnaflıklarıda çok düzgündür.

Vintage
11-02-2017, 16:02
Aslinda en lazim olanlardan biride kaporta ustasi tavsiyesi

yağlı çekiç-boyasız düzeltme diye bir konu var forumda ona bakın avcılardaydı sanırım iyi bir usta sanat yapıyor adeta

Kadyr
11-02-2017, 16:49
Boyasiz gocuk ustam var bostanci dinamik oto. 3 arac falan yaptirdim o konuda sikinti yok. Ama bazen boya durumuda lazim oluyor. O ustam bile duzgun boyaci oneremiyor cunku adet gunleri oluyor diyor:D

Leonardo
11-02-2017, 17:31
Kayseridende soyleyebiliyomuyuz :D

İbrahim33
11-02-2017, 18:05
Dükkanın adı ne ? Göztepede yeri nerede ? Aklımızda olsun yakınmış.

istanbulu çok iyi bilmediğim için tam olarak tarif edemem ama sanayide olduğunu biliyorum. değişen sökülen takılan ayar yapılan lokal boyanan vernik herşeyi söylüyor detaylıca.

numarası bu : 533 726 41 seksen dokuz

Birkan61
11-02-2017, 18:16
Yenibosna tarafında bi elektrik ustam var, tam kırık. Kafaya koyduktan sonra yapamadığı şey yok, aklınızda olsun :)

serkan baba, reisin adresi teli verme şansın var mı taşınmadıysa.. 406 kardeşin bi ince ufak işi var hasta işi :D

evime yakın iyi ustalara bayılırım

Birkan61
11-02-2017, 18:18
Bu arada peugeot 406 için usta tavsiyesi isteyenlere Maslak sanayi 2. kısımda Paris Oto dan Dursun ustayı öneririm

Kendisi mahalleden komşum olur ve kendisindede 2 tane 406 var. Esnaflığı insanlığı on numara bir insandır

UM1196
12-02-2017, 01:15
Motor Mekanik : AHM (Ahmet Usta ) & Maslak Deniz Oto ( Hidayet Usta ) Yaklasık 6 senedir belirttiğim ustalarım harıcınde silecek suyu dahil degıstırmıyorum baska yerde , Allaha şükür onların yaptıgı araçlarımda hiçbir sorun yaşamadım

Elektrik : Topkapı Sanayi Sabri Usta - işin sonudur hacı abimiz yakın geçmişte götürmeye başladım araçlarımı son derece memnunum

darkmoon
12-02-2017, 01:31
sıfır araç alıpda 1 sene kullanıp bu kadar memnun kalan insan görmedim.. millet ne kadar memnunmuş eskilerden.. :)

AşkınS.
12-02-2017, 10:24
Zonguldak merkezde gelip aracı arıza yapan olursa yardımcı olurum her türlü marka model farketmez yönlendiririm her türlü

Wromm
14-02-2017, 12:45
Peugeot 207 dizelin ağır bakımı yaklaştı İstanbul Avrupa özellikle Avcılar/Haramidere civarı önerisi olan var mı ?
Paris Oto çok duydum ancak maslak uzak kalıyor gitmeye değer mi fiyatlar nasıldır ?

Birkan61
14-02-2017, 12:55
Peugeot 207 dizelin ağır bakımı yaklaştı İstanbul Avrupa özellikle Avcılar/Haramidere civarı önerisi olan var mı ?
Paris Oto çok duydum ancak maslak uzak kalıyor gitmeye değer mi fiyatlar nasıldır ?

Valla bence değer :)

İkitellideki bağcılar güngören sanayi'de pax oto var, triger seti vs bir ağır bakım yaptırdım dursun usta istanbulda yokken aciliyetten. Pax'dan memnun kalmadım..

Arabayı yaptırmadan önce, yaptırırken parayı alana kadar gayet iyi. Bir kaç gün sonra değersiz yoldan geçen bir vatandaş muamelesi görürsün

Triger tarafından ses geliyordu, ben şehir dışındaydım diye 55 yaşında babam iki kez gitti pax oto'ya bu sorun için ilk gün müsait değiliz yarın gelin demişler. Ertesi günü olan cuma günü gitmiş yoğunuz cumadan sonra bakalım dediler.. Namaz saati geçmiş kaç saat orada bekledi babam saat 15.00 civarı e hadi artık bakmayacakmısınız dedi sen git p.tesi gel dediler adama. Bir daha sokaklarından dahi geçmem şikayet sitelerinede yazacağım.. He bu arada triger kapağı düzgün kapatılmamış vibrasyondan tırrr tırr ses yapıyordu paris oto halletti sağolsun

Birkan61
14-02-2017, 12:56
Editleyemiyorum mesajı, rakamsal olarak gayet normal fiyatlar. Bedava iş beklenmesin ama normalin üstü falanda değil kesinlikle hakkı neyse onu alıyor.

Wromm
14-02-2017, 13:00
Valla bence değer :)

İkitellideki bağcılar güngören sanayi'de pax oto var, triger seti vs bir ağır bakım yaptırdım dursun usta istanbulda yokken aciliyetten. Pax'dan memnun kalmadım..

Arabayı yaptırmadan önce, yaptırırken parayı alana kadar gayet iyi. Bir kaç gün sonra değersiz yoldan geçen bir vatandaş muamelesi görürsün

Triger tarafından ses geliyordu, ben şehir dışındaydım diye 55 yaşında babam iki kez gitti pax oto'ya bu sorun için ilk gün müsait değiliz yarın gelin demişler. Ertesi günü olan cuma günü gitmiş yoğunuz cumadan sonra bakalım dediler.. Namaz saati geçmiş kaç saat orada bekledi babam saat 15.00 civarı e hadi artık bakmayacakmısınız dedi sen git p.tesi gel dediler adama. Bir daha sokaklarından dahi geçmem şikayet sitelerinede yazacağım.. He bu arada triger kapağı düzgün kapatılmamış vibrasyondan tırrr tırr ses yapıyordu paris oto halletti sağolsun

Teşekkür ederim ay sonunda Dursun ustaya uğrayacağız o zaman.

Birkan61
14-02-2017, 13:02
Teşekkür ederim ay sonunda Dursun ustaya uğrayacağız o zaman.

Ben tavsiye ederim memnun bırakır, yan dükkanında beraber çalıştığı trakyalı bi elektrikçi abimiz var. O da işten peugeottan anlayan güzel neşeli bir abimiz :D

Wromm
14-02-2017, 15:25
Ben tavsiye ederim memnun bırakır, yan dükkanında beraber çalıştığı trakyalı bi elektrikçi abimiz var. O da işten peugeottan anlayan güzel neşeli bir abimiz :D

konu açılmışken sorayım cruise control aktivasyonu konusunda yardımcı olur mu :) Aliexpress'ten sipariş ettim elime ulaşır yakında.

Mehmet Opc
14-02-2017, 16:20
Peki önericeğiniz istanbulda boyasız göçükçü ve çiziklere dolgu yapabilecek yetenekli bir usta varmıdır

KOSEREN
14-02-2017, 16:24
Land Rover grubu aracı olan arkadaşlar hangi servislere gidiyor Anadolu-Avrupa olabilir?

wonderkid
21-02-2017, 09:28
İzmir 3 üncü sanayide Tekin Supap - Fehmi Tekin usta . Corsa 1.7 dti aracımdaki her türlü problemimi giderdiği gibi gerek maliyet gerek ise sohbet olarak eşi benzerine denk gelmediğim şahsiyettir. Herkese tavsiye ederim

jeffy
21-02-2017, 10:01
İzmir 3 üncü sanayide Tekin Supap - Fehmi Tekin usta . Corsa 1.7 dti aracımdaki her türlü problemimi giderdiği gibi gerek maliyet gerek ise sohbet olarak eşi benzerine denk gelmediğim şahsiyettir. Herkese tavsiye ederim

Corsa lara fısıldayan adam Fehmi :)

EnesAksu
21-02-2017, 10:47
forumda bütün illerden arkadaşlarımızı,abilerimiz var. ayrıntılı olarak il ilçe yer yazarsa bulunması daha kolay olur. 2,3, sanayi diye yazılmış anlamadım :) iş çözmek adına özellikle FORD için kartal sanayi için oto mekanik tavsiye ederim.

Mehmet Opc
21-02-2017, 12:46
Boya rütuj taş izleri dolgu çizikler üstüne Tokyo Garage Salih üstüne tanımam onca yere gittim sorunumu hiç kimse çözemedi salih usta çözdü ve fiyatı çok uygun.İşçilik 10 numara ilgi alaka 10 numara her türlü sorununuzu halleder kefilim.Yeri istanbul Ümraniyede

N0M4dh
21-02-2017, 17:14
Kayseridende soyleyebiliyomuyuz :D

Tabi;

Genel bakım için Otomatik Onur ve Cihan Abiler, biz şirket araçlarımızı da buraya veririz.

Boya için Şirin Oto (Sadece ustası orada ise) çok özel bir araç olursa kardeşi Hakan Abi'de gelir bakar yapar.

Kaporta için Bahar Oto, Orhan Usta ve Babası iyilerdir fakat pahalılardır, acil dediğiniz işe 10 gün derler oda anca tanıdık olacak :)

Cam için Merkay Mercedesin arkasında bir yer ismini getiremiyorum şimdi, kaç tane araç yaptırdık 1 gün düşünmedik, çift katlı bir yer.

KOSEREN
21-02-2017, 18:06
Land Rover grubu aracı olan arkadaşlar hangi servislere gidiyor Anadolu-Avrupa olabilir?

Range sahibi arkadaşlar bakımlarını kendi mi yapıyor? :D

Leonardo
21-02-2017, 22:13
O zaman boyada haci ahmet usta istanbulda bile oylesi zor bulunur bakimlarimi Powerfull orkun abiye yaptiririm aksesuar cam filmi suha oto daha bilgi ogrenmek isteyenler bana ulasabilir reklam amacli degildir gittim gordum yaptirdim oneririm

2jz
21-02-2017, 22:35
Range sahibi arkadaşlar bakımlarını kendi mi yapıyor? :D

Maslakta sakallı Hüseyin usta'ya gitmiştim 3-4 yıl önce. Herkes orayı önermişti.
Ankarada önerebileceğim Nakkaş ve Cafer usta var

AşkınS.
21-02-2017, 23:04
Zonguldak'a yolunuz düşerse her türlü yardımcı olurum. Kendi dükkanımız var.