PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac basildiktan sonra 2 viteste sarsilma corsa D

metin_1989
17-10-2015, 14:29
Merhabalar abilerim gecen gunler aracimi soguk pressle alcalttim ondan sonra 2 viteste biraz yuklendigimde arac sag taraftan sarsiliyor bugun rot balansciya gittim usta aksa yuk bindiginde yapar diyor tmm eyw anliyorumda bu kadar basik arac var onlarda nasil olmuyorda beni buluyor boyle seyler anlamadim baska biryere sordurayimmi bunun hicmi cozumu yok ? Saygilarimla.

4TheReveNqe
17-10-2015, 15:18
Soğuk pressle araç basarsan olacağı bu kardeşim..
http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-aktarma-ve-frenler/182711-yay-isitmayi-dusunenler-bence-kesin-baksin.html

Berkerr
17-10-2015, 15:27
Soğuk press, kesme vb. uygulamalar sonrasında sıkıntısız binenler çevremde çok az. Onlarda zaten ya gaza basmaya bile erinenler yada arabası çoğu zaman otoparkta yatanlar... :D

dahan
17-10-2015, 15:33
biz eskiden hyundaının önünü bastıydık bakın eskiden diyom:)öle sarsılma vs yaşamadık

Oznsrl
17-10-2015, 16:36
Bu kadar basık araç var onları bulmuyor diye bişey yok çok basik olan araclarin hepsinde var bu olay :D istisnalar var tabi. bendede var 20 30 km hızlarda araba gemi gibi bi saga bi sola gidiyor :D soguk presle ivir zivir.alakasi yok araç çok.basilinca aks.kasintili calisiyor o yuzden oluor.coilde olsa yayda.kesilse airde olsa durum bu. Cozumu var aks kisaltmak :)

HONDA
17-10-2015, 17:03
Bende de aynı sıkıntı var.ilk presslettim sonra cukurlarda tumseklerde tak tak vurunca hem amartisorlerim patlamasin hemde 2.viteste sarsilma olmasin diye gittim eibach prokit aldim istedigim kivamda düştü arac ayriyeten komple aksleride degistirdik sifir parca ile ama gel gorki yine 2 de sagli sollu sarsiliyor cok az da olsa.cozumune ugrastim rot balansciya gittim sıkıntı gorunmuyor dedi basik.oldugu icin akslere biniyor dedi cozumu ne olacak merak ediyorum takipteyim.

turboman
17-10-2015, 17:51
bende air var belli bidüşüklükte gaza yüklenince sallama yapıyo akis kasıntılı olduğundan her araçta yapmaz ama seninkide normal yapmasını istemiosan biraz yükseltcen

Remon
17-10-2015, 20:02
Benim araçtada coil var 2 kere sol aks değiştirdim ve şuanda da körükleri yırtık aksların. Yalpalama bende de var haliyle. Astarı yüzünden pahalıya geldi

metin_1989
17-10-2015, 20:06
Ben bundan once 11 tane arac degistirdim ve nerden baksaniz 8tanesi soguk press yapildi ilk defa bu aracta boyle birsey oldu onyuzden sordum bunun pressle alakasi yok hocam ztn goruldugu gibi hemen hemen hepsinde varmis bu olay aks kisaltma nasil yapiliyorki ?

Ultraleggera
17-10-2015, 20:06
Corsalarda sıkıntı kafayı fazla basıca kalkışta 1 den 2 ye alınca titreme yapar araç oda aks lar tam denk gelmediğinden kaynaklı bi durum normal yani. Bütün corsa d lerde belirli bi basıklıktan sonra karşılaşılan bi sorun ;) press li yayla coilover la falan alakası yok onun.

will
17-10-2015, 21:57
3,5 luk yayda da bu sıkıntı olur mu

Ultraleggera
17-10-2015, 22:01

7-8 cm sonrasında yapıyor 3.5 ve 5 de problem yok.

Chn53
17-10-2015, 23:10
hemen soğuk prese b*k atanlar olmuş :) aracın neyle basıldıgının alakası yok zaten arkadaşlarda yazmış aks kasıntılı çalıştıgından dolayı yapar

Otto_Skorzeny
17-10-2015, 23:13

Olmaz. Merak etmeyin.

Onno
18-10-2015, 10:17
ben 5 cm eibach kullandım corsa D'mde problemsizdi. Söktüğüme pişman oldum :) gene olsa da taksam satmasaydım gitme deyeydim :P

metin_1989
18-10-2015, 11:19
pekı sorun olurmu bu aks bana ?

-ER-
18-10-2015, 11:26
Coilover firmalarının zaten kullanım önerilerinde belli bir cm yada diş yada nasıl ölçekleniyorsa, tembihleri var daha aşağıda kullanırsan kardeşim aksı eline alırsın demenin kibarcasını yazarlar.

Yani sen yay basmışsın ve normal amortisöre birde normal amortisör kule takozu ile kullanıyorsun. Ee birde aks mesafesi var işin içinde.
Tabla ile falanda yani amortisörün ana yeri ile oynandıktan sonra askı rotlarıda bu durumdan nasibini alıyor yani olay aslında sadece arabayı alçaltmak değil bütün yürüyenin dengesini değiştirmiş oluyoruz.
sözün kısası mühendis ölçümlerine göre iş yapın yada göze alıp sıkıntıları (+boşa para) kullanın :)

sinan-s
18-10-2015, 12:03
arabayı bastığınız sürece aksa yuk bıner ver sarsıntı olur..En fazla benım gıbı 3.5 luk yayla işi bitiricen :D

R.I.P
18-10-2015, 14:05
5cm dizel h&r candır, uzun süre kullandım tek problem her sene z rotu değiştirmek gerekiyor ve amortisör takozları ses yapmaya başlıyor.(yan sanayi z rotu ve grande punto orjinal takozu en mantıklı çözüm)

Remon
18-10-2015, 15:40
5cm dizel h&r candır, uzun süre kullandım tek problem her sene z rotu değiştirmek gerekiyor ve amortisör takozları ses yapmaya başlıyor.(yan sanayi z rotu ve grande punto orjinal takozu en mantıklı çözüm)

Bilmediğimden soruyorum neden yan sanayi z rotu kullanıyorsunuz ? daha mı dayanıklı orjinale göre. çünkü aralarında pek fiyat farkı yok orjinalle yan sanayinin

R.I.P
18-10-2015, 15:54
orjinalden kastım GM markalı olanlar, yan sanayi olarak delphi vb diğer markaları demek istedim. güncel fiyatlar ne durumda bilmiyorum fakat aralarında 2-3 kat fark vardı 2 yıl öncesi