PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yalova-gölcük civarında yaşam

R.I.P
09-11-2015, 15:11
iş değişikliği nedeni ile önümüzdeki ay yalova-gölcük civarına taşınmam gerekecek(her türlü tanıdık nakliye firma bilgisi de ayrıca işime çok yarar). Çalışacağım yer yalova taşköprü tarafında.
Eşimin çalışma durumunu da düşünecek olursam iki lokasyon arasında kalıyorum ve buralarda yaşayanların tavsiyelerini almak isterim

Seçenek - 1 Gölcük : kocaeli-izmit tarafındaki iş imkanlarını düşünürsek gölcük orta nokta gibi görünüyor. üstelik kiralar ilginç derecede uygun ve biraz şüphede kaldım nasıldır diye.

Seçenek -2 Yalova : gebze-yalova arası feribotla işe git gel yapılabilecek rahat ulaşım imkanlarına sahip midir? Bu durumda gebzedeki iş imkanları nedeni ile yalova daha cazip hale geliyor.

ahmetgurlek
09-11-2015, 15:22
gölcük'e 5 km mesafede değirmendere'yi geçer geçmez yazlık gibi bi evimiz var. sürekli yaşamıyoruz ama her yıl gider geliriz. özellikle depremden sonra ev fiyatları dibe vurdu, yavaş yavaş etkileri geçiyor olsa da izlerinin silinmesi mümkün değil. bizim orda en baba 3+1 i 120k ya kimse almıyor.

gölcük bayağı büyük bir ilçedir, canlıdır, merkez nüfusu 100.000'in üstündedir. aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. izmit merkeze aşağı yukarı 20 km. vapur vs ile karşıya rahat geçebilirsiniz.

yalova'ya da en son kurban bayramında gittim. bursa yolu üzerinde köprü çalışması vardı, yol bi tıkandı, 1 saatte açıldı (neyse konumuz bu diil). yalova'dan deniz otobüsü ile yılın 12 ayı gebze'ye gitmek mümkün olmaz, kötü hava koşullarında iptaller olur vs. yalova'nın il olması, termal gibi çınarcık gibi turistik yerlerinin olması, bursa'ya yarım saat gibi bir mesafede olması avantaj tabi. ama asıl avantaj körfez geçiş köprüsü açılınca ortaya çıkacak. yalova'ya yanılmıyorsam 15 km gibi bir mesafeden geçiyor. gebze ve çevresine ulaşım çok ama çok kolay olacak, dolayısıyla istanbul ulaşımı da. ancak 35 usd gibi geçiş rakamları duydum, doğru mu bilemiyorum. tabi bu körfez geçişi gölcük ve izmit için de biraz dezavantaj olacak çünkü artık yol güzergahında bulunmuyor olacaklar.

aklıma gelenler bunlar.

oKsEAt
09-11-2015, 15:22
Bildiğiniz üzere 99 Marmara depreminin merkez üssü Gölcük'tür. Orta hasarlı binalar dış mantolamayla sıfır görünüme dönüştürülmüş durumda.
Çok iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

mert_can 41
09-11-2015, 15:23
Gölcükte kiranın ucuz olmasının sebebi depremde oranın çok hasar görmesidir eğer yeni yapılan bir ev bulabilirseniz olur gölcük güzel yerdir ama gebzenin iş imkanı izmitte göre bence daha çok

ahmetgurlek
09-11-2015, 15:26
gölcük'e 5 km mesafede değirmendere'yi geçer geçmez yazlık gibi bi evimiz var. sürekli yaşamıyoruz ama her yıl gider geliriz. özellikle depremden sonra ev fiyatları dibe vurdu, yavaş yavaş etkileri geçiyor olsa da izlerinin silinmesi mümkün değil. bizim orda en baba 3+1 i 120k ya kimse almıyor.

gölcük bayağı büyük bir ilçedir, canlıdır, merkez nüfusu 100.000'in üstündedir. aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. izmit merkeze aşağı yukarı 20 km. vapur vs ile karşıya rahat geçebilirsiniz.

yalova'ya da en son kurban bayramında gittim. bursa yolu üzerinde köprü çalışması vardı, yol bi tıkandı, 1 saatte açıldı (neyse konumuz bu diil). yalova'dan deniz otobüsü ile yılın 12 ayı gebze'ye gitmek mümkün olmaz, kötü hava koşullarında iptaller olur vs. yalova'nın il olması, termal gibi çınarcık gibi turistik yerlerinin olması, bursa'ya yarım saat gibi bir mesafede olması avantaj tabi. ama asıl avantaj körfez geçiş köprüsü açılınca ortaya çıkacak. yalova'ya yanılmıyorsam 15 km gibi bir mesafeden geçiyor. gebze ve çevresine ulaşım çok ama çok kolay olacak, dolayısıyla istanbul ulaşımı da. ancak 35 usd gibi geçiş rakamları duydum, doğru mu bilemiyorum. tabi bu körfez geçişi gölcük ve izmit için de biraz dezavantaj olacak çünkü artık yol güzergahında bulunmuyor olacaklar.

aklıma gelenler bunlar.

edit olmadığı için bi daha yazıyorum. gölcüğe yeni bağlanan beldeler (halıdere, ulaşlı vs) genelde muhafazakardır ancak gölcük merkez gayet cosmopolittir, o konuda kafanız rahat olsun. hele değirmendere falan yazın gayet turistik bir akdeniz beldesi gibidir. eşiniz akşam vs gezmelerinde sıkıntı yaşamaz.

R.I.P
09-11-2015, 15:46
cevaplar için teşekkürler. zaten genel olarak deprem bölgesi olması veya çok yakın olması nedeni ile yeni binalardan bakıyorum.
açıkcası hem yalova hemde gölcükten sosyal imkanlar olarak çok bir beklentim yok, sadece ev/muhit düzgün olsun yeterli.
peki taşköprü tarafında bir işiniz olduğunu ve eşinizinde başka bir işte çalışacağını(öncelikle işi bulmak gerek tabiki) düşünürsek en uygun konum neresi olur?
Ayrıca yalova ve gölcükte uzak dur yada kesinlikle oradan ev bul diyebileceğiniz mahalle/semt var mıdır?

EREN34
09-11-2015, 16:01
Gölcük te çalışıyorum. Gölcük sakin bir ilçe. Herşey var ve pahalı değil. Genelde asker memur ve yerlisi yaşar. Hava karardığında hayatın tamamen durmadığı ama şehir gibi de canlı olmayan bir yer.

Arkadaşların yazdığı gibi binaların çoğu doğan görünümlü şahin. İyi araştırmak lazım. Site olsun. Site dışında hayat olmasa da olur dersen Gölcük Kavanium da ev bakabilirsin. Güvenlikli site. yakınında bir market ve site dibine kurulan halk pazarı var. Toplu taşıma ne durumda bilmiyorum ama aracın varsa merkez 6 dk sürer. Kiralar 3+1 için 500 civarı. Yapılalı 3 yıl oldu. Alçak 3 katlı binalar. Havuzlu ama havuz devrede değildi en son sanki

ahmetgurlek
09-11-2015, 16:02
cevaplar için teşekkürler. zaten genel olarak deprem bölgesi olması veya çok yakın olması nedeni ile yeni binalardan bakıyorum.
açıkcası hem yalova hemde gölcükten sosyal imkanlar olarak çok bir beklentim yok, sadece ev/muhit düzgün olsun yeterli.
peki taşköprü tarafında bir işiniz olduğunu ve eşinizinde başka bir işte çalışacağını(öncelikle işi bulmak gerek tabiki) düşünürsek en uygun konum neresi olur?
Ayrıca yalova ve gölcükte uzak dur yada kesinlikle oradan ev bul diyebileceğiniz mahalle/semt var mıdır?

iş konusunu bilemiyorum, izmit civarında gerçekten çok sanayi tesisi var, adapazarına doğru da var tesisler ama iş biraz nasiple de alakalı. benim tavsiyem e-130 üzerindeki evlerden uzak durun şeklinde olur. 7/24 araç gürültüsü var, kamyon sesinden zor uyursunuz. değirmendere oldum olası hoşuma gitmiştir ama 365 gün yaşamadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim. oralarda yaşayan arkadaşların yönlendirmesi daha doğru olur..

KÖROĞLU
09-11-2015, 16:16
Eşimin ailesi gölcükte yaşıyor, sürekli gidip geliyorum kesinlikle huzur dolu bir yer.

Merkezi zaten avuç içi gibi. Bizimkiler donanma kapısına çok yakınlar tam merkez yani.

Her şey elinin altında, aracın varsa çıkıp izmite gitmen en fazla 20 - 25 dk.

Yaz aylarında değirmendere çok güzel oluyor. Sosyal sınıf asker ve emekli ağırlıklı, insanlar gördüğüm kadarıyla saygılı ve yardım sever.

Merkez bölgesi eski evlerden oluşuyor, bizimkilerin ev de eski ama güçlendirme yapılmış şuan sorunsuz oturuyorlar. Yeni tercih etmek en güzeli.

Kiralar hakkında bilgim yok iyi araştırarak bulunur mutlaka. İş imkanı konusunda birşey diyemem ama büyük firmaların servisi vardır, benim eşim gölcük - sakarya geliyordu evlenmeden önce.

Benim imkanım olsa ben yaşarım şahsen.

Rockford
09-11-2015, 16:21
değirmendere gölcük merkezden daha iyidir yaşamak için.
değirmenderede yüzbaşılar tarafında bakabilirsin evlerin pek çoğu yeni ve düzgündür.

Sezgin
09-11-2015, 17:56
Golcukte yeni bina var mi ki ? Gecen tv'de golcuk belediye baskani vardi; " yeni projelere izin verilmiyor, insaat yapilmiyor, riskli oldugugu icin. Bu yuzden golcuk gelisemiyor ve yeni insanlar gelmiyor." Demisti.

fatihcakin
09-11-2015, 18:18
Gölcüğün genelinde yeni yapılanmalar var hatta şuan adalet sarayı yapılıyor.

MustafaCam
09-11-2015, 19:39
Abi karamürselde yaşıyorum , gerçi şuan istanbuldayım okul nedeniylede karamürselliiyim ailem sülalem hala ordadr :) taşköprü ve gölcük arasında gayet güzel bir yerdir araştırırsan görürsün zaten sakin sessiz sahili boylu boyunca... Şuan dışardayım özelden yazarsan ilerleyen saatlerde istediğin soruyu cevaplıyabilirm :)

oKsEAt
09-11-2015, 19:46
Golcukte yeni bina var mi ki ? Gecen tv'de golcuk belediye baskani vardi; " yeni projelere izin verilmiyor, insaat yapilmiyor, riskli oldugugu icin. Bu yuzden golcuk gelisemiyor ve yeni insanlar gelmiyor." Demisti.

Kavanium Gölcük yeni yapıldı.

optimus_prime
09-11-2015, 20:47
bizim bir arkadaşda gölcük fen lisesi cıvarında yeni yapılan sitelerde oturuyor ayda 1 falan gidip kalıyorum

bana göre on numara yer hem sessiz sakin hem de 10 dk da merkeze inip istediğin her şeyi yaparsın

bildiğim kadarıyla körfezin pis havası da o tarafa gelmiyor heralde sırf kosovalı koftecisi için yaşanır orda :D

poseidon
10-11-2015, 08:43
Yarı Gölcüklü sayılırım.
Şu bilgileri verebilirim.
Eğer Yalova ile Gölcük arasında kaldıysan kesinlikle Gölcüğü öneririm.
Kiralar 450 - 500
Eskiden köy denilen yerler depremden sonra yapılan konutlar çevre düzenlemeli çocuk parkları okullar vs..vs..sebebiyle artık şehir olmuştur.
Satılıklar 90 -120 arası oynar. Bunların tamamı deprem sonrası yapılan evlerdir.
Yaşamak için Yukarı Değirmendere, Yüzbaşılar mahallesi (Değirmendere sahilededir) ve Saraylı kalıcı konutlarını öneririm.
Bu saydıklarım Gölcük merkeze 1-2 km mesafededir.

Ulaşım olarak şehir içinde çalışan minibüsler ile ulaşamayacağın nokta yoktur diyebilirim. En ücra noktalara bile artık birkaç minibüs hattı çalışıyor.
En uzak mesafeye gidiş süren minibüs ile yarım saati geçmez.
İstanbul'a her 15 dakikada bir (Yolculuk 1,5 saat) veya Ankaraya her 2 saatte bir (Yolculuk 4 saat) şehirlerarası otobüs kalkar.

Nüfusun 1/5'i öğrenci ve donanmadan dolayı askerdir.
Yaşayanların yarısı da Gebze-İzmit-Adapazarı aralığındaki büyüklü küçüklü fabrikalarda çalışır.
İnsanı temizdir. Büyük şehirlerdeki çakalları orada göremezsin.
Şöyle ki gece 12 de Değirmendere veya Gölcük merkezde istisnai durumlar hariç bir bayan yanlız başına yürüyebilir.
Özellikle Değirmendere sahili ve Kavaklı sahili ki buraların birbirine uzaklığı araba ile 10 dakika yoktur yazları festivaller, sahilde kurulan incik boncuk tezgahları
20-40 yaş aralığına hitap eden cafeler ile çok canlı olur.
Merkezi de denildiği gibi kozmopolittir. Canın sıkılmaz diyebilirm.

Benim diyebileceğim bu kadar.

R.I.P
10-11-2015, 10:19
gölcük kavaniumu inceledim kiralar dahada ucuz ama işe gidip gelirken arada servis kullanacağımı da düşünerek ana caddeye 10-15dklık yürüme mesafesindeki bölgelere bakmam daha doğru olacak.
yorumlar geldikçe ve o bölgede yaşayanlarla görüştükçe yalovada çiftlikköy-ismetpaşa civarı, gölcükte ise atatürk mahallesi taraflarını düşünmeye başladım.
yeni bina (3-4 yıllık) site içi, ana caddeye yakınlık, öncelikli ara kat olmazsa çatı dublexi gibi kriterlerim oluşmaya başladı ilanları da inceledikçe.
yorumlar için tekrar teşekkürler

atituti
10-11-2015, 10:25
senelerce orada yaşadım , rahatlık bakımından eşin çoluğun cocugun varsa onlarında saglıgı sıhhiyatı bakımından yaşayabileceğin tek yer subaşı kalıcı konutlarıdır.taşköprüye zaten cok cok yakın , site ama öyle duvarları falan yok girişinde jandarma karakolu var cok büyük , özelden detaylı yazacağım simdi