PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec2 yükleme.

Y.Emre
15-11-2015, 16:33
Selamlar arkadaşlar, 2001 model vtec2mi biraz yüklemek istiyorum, önceki konuları da okudum fakat sormak istediğim noktalar var, Birden fazla konuyu hortlatmamak adına adına tek konuda hepsini sorayım istedim.

4-2-1 51lik düz boru sona orjinal son susturucu olacak şekilde yapayım diyorum egzoz sistemini. Stok son susturucu çok sıkar mı arabayı ? Çok sıkarsa essiz olması kaydıyla ne takabilirim sona?
Alt devirlerde stok halinden fazla bi ses istemiyorum. Ufak bi hırıltı olabilir ama 3bin devre kadar rahatsızlık oluşturmasın orjinal gibi olsun istiyorum kesinlikle. Araya bir susturucu daha takmam gerekir mi ?
4-2-1'de dc ile iyi işçilikli yerliler arasında fark çok var mı ?

Intake olarak orjinal emme manifoldu olduğu müddetçe filtre kiyitle pek bir verim alınamıyor diye okudum, İes emmesi takmak içinde egr ve gaz kelebeğine flanş yaptırmam gerekiyor sanırım ? Bu flanşları yaptırsam sorunsuz kullanabilir miyim ?

Geçen gün arkadaşın corsa dti'sine ecufaste yazılım yaptırmaya gittiğimizde artık vtec2lere de yazılım yapabildiklerini söylediler. Normalde yapılamıyor diye biliyordum, işin aslını bilen varmı ? daha önce yaptırmış olan falan? Deneme tahtası olmak istemiyorum :)

D17 beyin takmayı düşünüyordum, rolantinin vs fazla bozulduğunu söylediler. Bunu düzeltmek zor mu? Birtane de wideband alayım diyorum, afr'yi takip edebilmek için. Eğer oluyorsa ecufast yazılımın yada d17 beynin yanına birde safc vs almam gerekir mi ?
Bu yazılım işlerinden falan anlamıyorum hiç. kırmayalım arabayı :D

miNNic
15-11-2015, 17:45
Senin ilacın headers için izmirde okan usta baycu , emme ve flanş için bursada yusuf abi ( denon )

esmerhan
15-11-2015, 19:28
Simota filtre kiti headrs düz boru son susturucuda orjinal olmaz sıkar..fazla ses istemiyosun basınca 4 binden sonra cizirdssin istiyosun woltex n egzosunu kullaniyorum ben tam istedigin gibi,ama piyasada pek bulunmuyor,bence sağlam bir egzoscuya gidip istegine gore birsey yatırabilirsin.

levent
15-11-2015, 20:05
Bence başlığa da yazdığın gibi yükle-me Emre :D

Yükleyeceksende paraları koy kenara, şöyle bi sonuç alalım.

http://www.techturkey.com/forum/videolar/178452-vtec2-turbo-60-220-a.html

Y.Emre
15-11-2015, 20:50
O setup'ın maliyeti ne şuanda başgan haberin varmı ? :D Turbo işini özelden bi konuşalım senle birazdan yazayım sana. Atmoyu kolayca stok haline dönebilirim diye istiyorum aslında. Söktüğüm bütün parçaları elimde tutuyorum zaten

tolgaaydın
17-11-2015, 07:21
Sizin gibi geçmiş konuları bende okudum ama bir araya getirildiğinde çok kafa karıştırıyor.
Aynı specleri bende düşünüyorum, hatta hangi parça kimde var onları bile ayarladım. :)
Konuyu dikkatle takip ediyorum.

MrOnur
23-11-2015, 00:18
bende takipteyim ama genelde 4-2-1 51 boru sona hks d17 ies emme simota aero filtre olay tmm diyorlar :) yapan varsa görebiliriz :)

lowfamilia
23-11-2015, 12:39
aracın ağırlığını göz önüne alırsan bence atmosferik arayış olur direk d16 kitle turbolasan aynı paraya gelir ve 0.6 barda çok iyi yürürsün motorun içine girmeden. atmosferik en fazla 150 hp civarı görürsün ama göndüğün para ile orantı kurarsan gereksiz olur. turbo yap yoksa boş yere harcama typer parasına denk gelir.