PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu ölümlerini azaltmak sizin ellerinizde

Sti_Ozan
22-11-2015, 19:29
Merabalar,ulkemizin bariyerlerinin keskinligi su goturmez bi gercek,unutmayalimki bu sadece motosiklet degil her hangibi bir tasit icinde oyle,lutfen duyarsiz olmayalim,bu ulkede yasiyoruz yarin bizim basimiza gelmeyeceginin garantisi varmi?,eger 2 dakikanizi ayirip asagida verdigim linki imzalayabilirseniz cok sevinirim,simdiden tesekkurler,kazasiz belasiz surusler.

https://www.change.org/p/yollara-motosiklet-dostu-bariyerler-koyun-%C3%B6l%C3%BCm-cezas%C4%B1-bizim-i%C3%A7in-hala-devam-ediyor-udhb?recruiter=234446516&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

TolgaUs
22-11-2015, 19:33
ne ilk nede son olacak.
Bu kampanyayı imzalayan 6.635 kişiden birisin.
birşey değişmicek ama imzalıyalım.

Birkan61
22-11-2015, 19:37
İmzaladum, umarım bir yerlerde faydası görülür..

Sti_Ozan
22-11-2015, 19:37
ne ilk nede son olacak.
Bu kampanyayı imzalayan 6.635 kişiden birisin.
birşey değişmicek ama imzalıyalım.

Bende farkindayim dediginiz seyin,ama bi umut be abi hani belki diyorum,belki olurda birilerinin dikkatini cekerde duzelir,imza icin tesekkur ederim

Sti_Ozan
22-11-2015, 19:38
İmzaladum, umarım bir yerlerde faydası görülür..

Ilginiz icin tesekkur ederim

Octane
22-11-2015, 19:49
Bariyere gelene kadar...

Yaz gecesi, sabah 40 derece, Ankara'da bile gece 25-28 derece, bulut yok bir şey yok. Yollar göl ama. Ortadaki refüjleri suluyorlarmış. Ana yol yoncaları su, virajın içi yaa. Motorla da otomobille de büyük tehlike.

Su olmayan yolda mutlaka toz, kum, çamur, çakıl oluyor. Her yer inşaat, her yer şantiye. Kamyon giriyor her yere, tozsuz topraksız günümüz geçmiyor.

Son zamanlar fiber altyapı dangalaklığı başladı, kanal şeklinde yolda hat açıp kapatmadan gitmeler başladı.

Dolmuş taksi zaten rezillik, 2 lira 25 kuruşa müşteri buldum diye herif köprü/tünel çıkışı en soldan panik frenle en sağa kırıp duruyor. Dövüyorsun, senin başın ağrıyor adli makamlarla. O da ilk başta aracın ya da motorunla kurtarabilirsen.

Daha bunlar gibi 50 tane şey var. Kimsenin de umurunda değil. Hele hele bütün yollardaki bariyerleri değiştirmek gibi masraflı bir işe hiç girilmeyecektir. Sadece bundan sonra yapılacak bariyerler, ya da hasar gören bariyerlerin yenisi yapılırken dediğiniz gibi olabilir. O yüzden desteğimi verdim.

Sti_Ozan
22-11-2015, 19:57
Bariyere gelene kadar...

Yaz gecesi, sabah 40 derece, Ankara'da bile gece 25-28 derece, bulut yok bir şey yok. Yollar göl ama. Ortadaki refüjleri suluyorlarmış. Ana yol yoncaları su, virajın içi yaa. Motorla da otomobille de büyük tehlike.

Su olmayan yolda mutlaka toz, kum, çamur, çakıl oluyor. Her yer inşaat, her yer şantiye. Kamyon giriyor her yere, tozsuz topraksız günümüz geçmiyor.

Son zamanlar fiber altyapı dangalaklığı başladı, kanal şeklinde yolda hat açıp kapatmadan gitmeler başladı.

Dolmuş taksi zaten rezillik, 2 lira 25 kuruşa müşteri buldum diye herif köprü/tünel çıkışı en soldan panik frenle en sağa kırıp duruyor. Dövüyorsun, senin başın ağrıyor adli makamlarla. O da ilk başta aracın ya da motorunla kurtarabilirsen.

Daha bunlar gibi 50 tane şey var. Kimsenin de umurunda değil. Hele hele bütün yollardaki bariyerleri değiştirmek gibi masraflı bir işe hiç girilmeyecektir. Sadece bundan sonra yapılacak bariyerler, ya da hasar gören bariyerlerin yenisi yapılırken dediğiniz gibi olabilir. O yüzden desteğimi verdim.

Desteginiz icin tesekkur ederim,bahsettiginiz bu viraj sulama hadisesiyle ilgili farkli bi forumda konusu vardi arkadasin,sulu virajda kayiyor 120 ile giderken sanirim daha sonra kafayi biyere vuruyor (kendisinin hatirlamadigini soyluyo,mevkii ve tahmini saat verdigi icin,oranin herzamanki sulama saati oldugunu diger uyeler soyluyor) kaski goruceksiniz bildigimiz icine gocmus hani oyle ufak tefek degil,ince metale yumruk attiginizi dusunun,hic fena sayilmiycak derecede icine gocer,aynen o sekil kask,1 ay kadar kendini toparlayamadi sanirim,zaten doktorlar yasamasinin bile mucize oldugunu soylemis,demem o ki amacimiz olurda bilinclenirlerde bazi seylerin farkina vararlar,tekrardan tesekkur ederim,iyi aksamlar

ghibli06
22-11-2015, 20:07
ben de imzaladım...

Ancak, ülkemizdeki motor kültürünün de, ölümlerde 1. derece suçlu olduğunu düşünüyorum... İtalya Avrupa'da motorun en çok kullanıldığı ülkedir belki de, bir haftasonu Como gölüne gitmiştim, motorcu buluşması vardı yüzlerce racing motor vardı emin olun içlerinden biri bile yolda garip hareketler yapmıyor boşta gaz açmıyordu... olayın biraz da bu kısmına önem vermek gerektiği kanaatindeyim...

bkaraca
22-11-2015, 20:16
Aynen bariyerlere gelene kadar neleri var.Motor kullananların yüzde 80i uçuk kaçık hareketler yapıyor.O yüzden diğer sürücüler motorlulara daha çok ön yargılı. bende skuter kullanıyorum ufacık ilçede diğer motorlulardan illet oldum.Motoru alan kendini ölümsüz ve yolun hakimi sanıyor (yüzde 20 lik kısım hariç.).

Sti_Ozan
22-11-2015, 20:20
ben de imzaladım...

Ancak, ülkemizdeki motor kültürünün de, ölümlerde 1. derece suçlu olduğunu düşünüyorum... İtalya Avrupa'da motorun en çok kullanıldığı ülkedir belki de, bir haftasonu Como gölüne gitmiştim, motorcu buluşması vardı yüzlerce racing motor vardı emin olun içlerinden biri bile yolda garip hareketler yapmıyor boşta gaz açmıyordu... olayın biraz da bu kısmına önem vermek gerektiği kanaatindeyim...

Size katiliyorum bu konuda,yurt disi motovlogger larindan walterrific diye birisi var,isiklarda araba gibi sira bekliyor,mesela bi kac saniye bi arabanin yanina gidip kartvizit verip tekrar yerine geri donuyo,cok nadir filtreleme yaptigini gordum,motor adamlar icin adeta bi araba,ama trafikleri musait,mesela adamlarda dur yaziyo,bir allahin kulu yok yolda,motorcu duruyo sonra geciyo,cunku kurallar oturmus onlarda,ulkemizde ne yaya gecidi kavrami var ne yaygin bi modifiye kulturu nede yaygin bi motor kulturu var,modifiye bizim milletimiz icin orjinal bijonun degismesi bile sayilabilir,motor denincede hemen 600+cc motorlar acik egzozlar akla gelir,bu yanlisin farkindayim,ama gazlayan motorcular hakkindaki dusuncem ise şu,nasil ki peş peşe iki arkadas arabayla giderken birbirini gazlayip,bir yaris haline giriyolarsa (cogu icin konusuyorum) motorcularda o sekilde,bizde birbirinin pesinden gitme kulturu yok,surekli bi yaris var hizli olan onde gider bizde

Sti_Ozan
22-11-2015, 20:24
Aynen bariyerlere gelene kadar neleri var.Motor kullananların yüzde 80i uçuk kaçık hareketler yapıyor.O yüzden diğer sürücüler motorlulara daha çok ön yargılı. bende skuter kullanıyorum ufacık ilçede diğer motorlulardan illet oldum.Motoru alan kendini ölümsüz ve yolun hakimi sanıyor (yüzde 20 lik kısım hariç.).

Bunuda bi onceki yazdigimdaki gibi,motor kulturunun oturmamasina bagliyorum,motor fiyatlarindan dolayi kolay ulasilabilirligide var tabiki,mart ayinda motor alabilecegim icin motorlari daha bi inceler oldumda,altinda hayabusa kolunda kask,gozunde gozlukle gezen abiler,surekli bi gaz acmalar,virajlarda yanlamalar yok degil haklisiniz,bence burda asil konu kisinin kendini bilmesi tipki bahsettiginiz %20 gibi,motor surmedigim icin ustundeki duygu farklimidir bilemem,ama elimden geldigince bahsettiginiz o yuzdelik dilimi arttirmak icin cabaliycam.

TolgaUs
22-11-2015, 20:27
Yoldaki yeşil alan sulaması yüzünden 34 aYe yi kaybedeli daha 5 yıl oldu zaten.
http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/-Belediye-suyu--hayatina-m%C3%A2l-oldu--WQwroTi64LO5.html

burası Türkiye. değişmez hiç birşey.

Sti_Ozan
22-11-2015, 20:31
Yoldaki yeşil alan sulaması yüzünden 34 aYe yi kaybedeli daha 5 yıl oldu zaten.
'Belediye suyu' hayat (http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/-Belediye-suyu--hayatina-m%C3%A2l-oldu--WQwroTi64LO5.html)

burası Türkiye. değişmez hiç birşey.

Olayi dusmustum ama bilgim yoktu,allah rahmet eylesin,altin elbiseli adaminda dedigi gibi,cayirin cimenin caninin insan canindan daha degerli oldugu bi ulkede yasiyoruz malesef.

TigeR
22-11-2015, 20:33
Kardeşim mtdeki nickin ne? :)
İmza verildi

Sti_Ozan
22-11-2015, 20:41
Kardeşim mtdeki nickin ne? :)
İmza verildi

Abi acikcasi bi turlu uye olamadim,foruma soracak cok sorum var,ama her seferinde ingilizce bi sekilde bana resimdeki karakterleri yanlis girdin dedi,bende bi turlu uye olamadim uzaktan takip ediyorum ancak :)

TigeR
22-11-2015, 20:45
Abi acikcasi bi turlu uye olamadim,foruma soracak cok sorum var,ama her seferinde ingilizce bi sekilde bana resimdeki karakterleri yanlis girdin dedi,bende bi turlu uye olamadim uzaktan takip ediyorum ancak :)

Örnek verdiğin olaydan anlamıştım :) başka bir tarayıcıdan dene olur belki tarayıcıyla alakalıdır

crazydog
22-11-2015, 20:48
imzaladım bende bariyerle birlikte şu sulama mevzusunada el atmak lazım 2 tane dangalak koyuyorlar başına onlarda suları açıyor yol ıslanmış vs umrunda değil malak gibi çimenlerin kuru kısmında yatıyor dayılar en azından yazın benim gördüklerim o şekildeydi

Sti_Ozan
22-11-2015, 21:06
Örnek verdiğin olaydan anlamıştım :) başka bir tarayıcıdan dene olur belki tarayıcıyla alakalıdır
Hemen deniyorum,tesekkur ederim abi :)

imzaladım bende bariyerle birlikte şu sulama mevzusunada el atmak lazım 2 tane dangalak koyuyorlar başına onlarda suları açıyor yol ıslanmış vs umrunda değil malak gibi çimenlerin kuru kısmında yatıyor dayılar en azından yazın benim gördüklerim o şekildeydi
Fiskiyelerini kirip belediye baskaninin eline vermek lazim abi,genelliklede gordugunuzden farksiz degiller. Kuru,agacin altinda golge bi yere uzanip duruyolar oyle. Imza icinde tesekkur ederim.

|KaAn|
22-11-2015, 21:22
Çim sulamayla ilgili bir motor forumunda bir arkadaş "anısını" anlatmıştı..

Gece 1 gibi evine dönerken önceki gecelerde kayıp motoru düşürdüğü viraja giriyor.. ***** yine çimlerden çok virajın içi su kaplanmış, bu sefer bir farkla; çimleri sulayan bey abide orda çimle asfalt karışık sulamaya devam ediyo. 4luleri yakıp duruyo dayının yanına gidiyo kolay gelsin vs.
-Dayı ben geçen burda düştüm sayende,bak asfalt yine öbek suyla dolmuş hiç mi dikkat etmiyosun biz ecel terleri döküyoruz virajda su olunca..
-1 ay önce bizim müdür gece evine giderken yolu kuru gördüğü için yatağımdan kaldırdılar tekrar suladım buraları ben napıyım benim oğlanda motor kullanıyo
Uzun oldu biraz ama; yetkililer birinin kaynı diğerinin amcaoğlu olur üniversitesini okuyan onlarca insan ya işsiz yada apayrı iş sahalarında çalışmak zorunda kalırsa bizim attığımız imzalar mış mışta mış mış olarak kalır maalesef.

Sti_Ozan
22-11-2015, 21:44
Çim sulamayla ilgili bir motor forumunda bir arkadaş "anısını" anlatmıştı..

Gece 1 gibi evine dönerken önceki gecelerde kayıp motoru düşürdüğü viraja giriyor.. ***** yine çimlerden çok virajın içi su kaplanmış, bu sefer bir farkla; çimleri sulayan bey abide orda çimle asfalt karışık sulamaya devam ediyo. 4luleri yakıp duruyo dayının yanına gidiyo kolay gelsin vs.
-Dayı ben geçen burda düştüm sayende,bak asfalt yine öbek suyla dolmuş hiç mi dikkat etmiyosun biz ecel terleri döküyoruz virajda su olunca..
-1 ay önce bizim müdür gece evine giderken yolu kuru gördüğü için yatağımdan kaldırdılar tekrar suladım buraları ben napıyım benim oğlanda motor kullanıyo
Uzun oldu biraz ama; yetkililer birinin kaynı diğerinin amcaoğlu olur üniversitesini okuyan onlarca insan ya işsiz yada apayrı iş sahalarında çalışmak zorunda kalırsa bizim attığımız imzalar mış mışta mış mış olarak kalır maalesef.

Abi heryerde yok siyaset yapmayin falan diyenler oluyoda,aha gene baglandik siyasete,mudurun cahilligine bak,yol islanincami cimler sulanmis oluyor? Bu ulkede herkes mudur oluyor demekki calisan napsin,adamda hakli,calisan adamlara soyleniyoruz dogru,ama bu isleri ona soyleyen yaptiran birileri var lafin tamda oraya gitmesi gerek ama gitmiyo iste,dedigim gibi belki bi yetkili olurda yanlisliklada olsa ciddiye alirda bi ise yarar diye umutla imza atiyoruz abi.

blow07
22-11-2015, 22:59
6667. Destek benden . Umarım inşallah birseyler yoluna girer

Sti_Ozan
22-11-2015, 23:05
6667. Destek benden . Umarım inşallah birseyler yoluna girer

Tesekkurler abi,umudumuz bu yonde

tlgylmz106
22-11-2015, 23:10
Umarım bir faydası olur, imzamızı attık.

Sti_Ozan
22-11-2015, 23:36
Umarım bir faydası olur, imzamızı attık.

Imza icin tesekkur ederim abi,sagolasin

vtiaras
22-11-2015, 23:58
Bende imza verdim hayırlısı inşallah

Sti_Ozan
23-11-2015, 00:09
Bende imza verdim hayırlısı inşallah

Sagolasin abi,umarim biyere variriz,hepimiz bunun icin imzamizi attik bundan sonrasi beklemek

AliGizda
23-11-2015, 07:49
inşAllah bir yararı olur bende imzaladım.

Sti_Ozan
23-11-2015, 08:22
inşAllah bir yararı olur bende imzaladım.

Desteginiz icin tesekkur ederim abi,kazasiz belasiz

Diyadin
23-11-2015, 08:27
Bu kampanyayı imzalayan 6.673 kişiden birisin. Hedefe ulaşmak için 827 kişi daha bulmamıza yardım et.

Umarım bir işe yarar

MK8800
23-11-2015, 08:29
Siz inaniyor musunuz bu imzalar tamamlaninca butun motorcularin hayati kurtulacagina ?

sparcoo
23-11-2015, 08:45
imzaladım. bu eski tip bariyerler araba için de sorun teşkil ediyor. beton bariyer olması şart.
burada çok güzel açıklaması ve incelemesi var http://www.ekatalog.co/yayinlar/tcmb/ekatalog/10/files/10_beton_bariyer_.pdf

Sti_Ozan
23-11-2015, 08:53
Bu kampanyayı imzalayan 6.673 kişiden birisin. Hedefe ulaşmak için 827 kişi daha bulmamıza yardım et.

Umarım bir işe yarar
Desteginiz icin tesekkur ederim,umudumuz bu yonde

Siz inaniyor musunuz bu imzalar tamamlaninca butun motorcularin hayati kurtulacagina ?
hicbisey yapmamaktansa bu kampanyaya destek olup umut etmek cok daha dogru bence

imzaladım. bu eski tip bariyerler araba için de sorun teşkil ediyor. beton bariyer olması şart.
burada çok güzel açıklaması ve incelemesi var http://www.ekatalog.co/yayinlar/tcmb/ekatalog/10/files/10_beton_bariyer_.pdf
yardim icin tesekkur ederim,umarim kampanya biseyleri degistirir.

mikelazi
23-11-2015, 09:27
imzamızı attık.işe yarar inş.

imprezaWRC
23-11-2015, 09:35
Köstebek yuvası kılıklı yolları düzelttiler, sıra motorsiklet kullanıcıları için bariyer takmaya geldi. Ben adamlara proje gönderdim, dikkate almayı bırak, cevap bile vermediler.
Sen orada istersen 60 milyon imza topla; dost acı söyler hiçbir değişiklik olmayacaktır. Canları ne istiyorsa o oluyor çünkü.

Sti_Ozan
23-11-2015, 09:45
imzamızı attık.işe yarar inş.
Tesekkur ederim abi,umudumuz bu yonde

Köstebek yuvası kılıklı yolları düzelttiler, sıra motorsiklet kullanıcıları için bariyer takmaya geldi. Ben adamlara proje gönderdim, dikkate almayı bırak, cevap bile vermediler.
Sen orada istersen 60 milyon imza topla; dost acı söyler hiçbir değişiklik olmayacaktır. Canları ne istiyorsa o oluyor çünkü.
Neresinden tutsan elinde kaliyo abi,yanlislar dogru birakmiyo,bu konuda ne desek boş bence

esdaesda
23-11-2015, 10:17
Egemen Edirneli arkadaşı kaza yaptığı gün gördüm o sırada biz de fn2 ile gazlıyorduk ışıklarda durduk önümüzden geçti yeşil kawa ile 10 dk sonra kaza haberi geldi gittik gördük motosiklet diye birşey kalmamıştı ortada paramparçaydı.

Sti_Ozan
23-11-2015, 10:32
Egemen Edirneli arkadaşı kaza yaptığı gün gördüm o sırada biz de fn2 ile gazlıyorduk ışıklarda durduk önümüzden geçti yeşil kawa ile 10 dk sonra kaza haberi geldi gittik gördük motosiklet diye birşey kalmamıştı ortada paramparçaydı.

Soylenecek cok fazla soz varda,konusuyosun konusuyosun kendi aranda kaliyoya,bir dahada agzini acasin gelmiyo.

esdaesda
23-11-2015, 10:34
O gün bayağı üzüldüm arkadaşa nasıl olurda 2 dk önce gördüğüm adam ileride kaza yapıp ölür diye düşündüm . Hayat çok ince çizgi.

Sti_Ozan
23-11-2015, 11:51
O gün bayağı üzüldüm arkadaşa nasıl olurda 2 dk önce gördüğüm adam ileride kaza yapıp ölür diye düşündüm . Hayat çok ince çizgi.

Belki bunu gormek,gazlarken sizi bi kerede olsa daha fazla dusunmeye itmistir,gidenle gidilmiyo ama onun gidisinden bir ders almak bence cok daha iyi