PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam değişimi hakkı

golgeoyunu03
25-11-2015, 10:57
Merhabalar
Ön camım catladı ve kaskodan değiştirmeyi düşünüyorum.
Senede 1 kere hak muhabbeti kasko yenileme tarihinden yenileme tarihine kadar mı yoksa 2015 sonuna 2016 sonuna kadar mı?
Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

AyrtonSenna
25-11-2015, 11:13
Merhabalar
Ön camım catladı ve kaskodan değiştirmeyi düşünüyorum.
Senede 1 kere hak muhabbeti kasko yenileme tarihinden yenileme tarihine kadar mı yoksa 2015 sonuna 2016 sonuna kadar mı?
Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Eğer kaskonuzdan hiç cam hakkınızı kullanmadıysanız kaskonuzun bitiş tarihine kadar hakkınızı kullanbilirsiniz.

golgeoyunu03
25-11-2015, 11:16
Eğer kaskonuzdan hiç cam hakkınızı kullanmadıysanız kaskonuzun bitiş tarihine kadar hakkınızı kullanbilirsiniz.

Cevabınızdan anlaşıldığı üzere hakkım kasko yenilendikçe sıfırlanıyor, hiç kullanmadım,değiştikten sonra bir kere daha taş gelir vs o yüzden ağustosta yenilediğim için bir süre daha bu şekilde idare edeyim..
Teşekkürler

TT_BOY
26-11-2015, 09:45
peki takılan cam orjinal mi oluyor ?

volkan_gs
26-11-2015, 09:53
Kasko firmasına yada kapsama göre değişkenlik gösteriyor olabilir ama Anadolu' da, araç 1 yaşına kadarsa orjinal 1 yaşından büyükse muadili ile değişiyordu.
Model yılından dolayı serviste orjinalle değiştirmiştim ben alalı 1 yıl dolmamıştı henüz.

Slammed
26-11-2015, 10:00
peki takılan cam orjinal mi oluyor ?

Anlaşmali yerlerden taktırabiliyorsunuz olimpia ,doraglass ,Sekurit (saint gobain) vs

AyrtonSenna
26-11-2015, 10:15
Anlaşmali yerlerden taktırabiliyorsunuz olimpia ,doraglass ,Sekurit (saint gobain) vs

Sekurit başka bir olay @Slammed bey lütfen müdahale etmeyelim sadece olimpia,doraglass ve carglass var cam bayiler olarak onlarda çoğu sigorta şirketi ile anlaşmalı:D

Eworen
26-11-2015, 10:25
Ben polonun on camini 5-6 ay once serviste orjinaliyla degistirdim ufacik catlaktan dolayi
Arac 3 yasinda policenin kapsami ile alakali olabilir evvela yetkili servise gidin olur olmaz soyliyeceklerdir
Benim bildigimde sene sonu degilde kasko nun yapildigi ay gecerli

turkerrr
26-11-2015, 10:46
Cam hakkı 1 poliçe dönemini kapsar.

Bazı şirketler orjinal cam verir, bazıları anlaşmalı cam servislerinde yan sanayi cam verir veya orjinal cam için fark vererek serviste değişim yapar.

Çalıştığım şirketler arasından Allianz ve Ak camın orjinalini vermek için poliçeyi keserken seçenek sunuyor.

R.I.P
26-11-2015, 10:54
tam olarak teminatları hatırlamıyorum fakat 2 gün önce orjinal olarak serviste değiştirdim herhangi bir ücret ödemedim, asıl soruya cevap verecek olursak sigorta başlangıç bitiş tarihlerini kapsar bahsedilen aralık

Durango
26-11-2015, 11:17
Geçtiğimiz sene 9 yaşındaki mercedes'in ön camı çatlak olduğu için serviste değiştirmiştim. Anadolu hayattı sigortam. Hiç para ödememiştim :)

HkN
27-11-2015, 19:28
Kasko başlangıç ve bitiş tarihleri arasında.

Bazı kasko şirketleri orijinal camı taktırmak istemez. Taktırırsanızda Muafiyet uygular.