PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone 6 mı yoksa Samsung Galaxy Note Edge mi ?

bkaraca
04-12-2015, 14:55
İphone 16 gb olan space gri modeli.Samsung beyaz ve 32 gb . İphone 400 lira daha pahalı.Bu iki modelden hangisini tercih etmeliyim ? Samsung değer kaybı yüzünden çok kafamı karıştırıyor . İphone da 6 çok mu eski ? Yoksa 1-2 sene götürür mu ? Hali hazırda HTC ONE m8 kulllaniyorum.

Anıl E.
04-12-2015, 14:57
İphone 6 ne çabuk eski statüsüne alındı :) . Ben yıllardır note serisi kullanıyorum her zaman memnunum note 4 kullanıyorum 5 almayı düşünüyorum.

İphone 6 bi tık daha ileride bence.

MCN21
04-12-2015, 14:58
iphone her türlü samsung dan fazla götürür :) note edge yerine bence 6 yı tercih edin. illa note serisi olucaksa note5 bakmanızı tavsiye ederim.

PiscocuK
04-12-2015, 14:59
sürekli note serisi kullandım 6+ aldım çok memnunum
kamu spotu samsung pişmanlıktır :D

bkaraca
04-12-2015, 15:03
İphone 6 ne çabuk eski statüsüne alındı :) . Ben yıllardır note serisi kullanıyorum her zaman memnunum note 4 kullanıyorum 5 almayı düşünüyorum.

Benim için stabilite çok önemli birde cihazın duruşu nedense edge kenarı ile samsung çok hoş geldi gözüme.Şimdi eski seri tüm iphonlari kullandım iphone tabiki stabildir ama kamera yada hız olarak edge mi üstün ?

iphone her türlü samsung dan fazla götürür :) note edge yerine bence 6 yı tercih edin. illa note serisi olucaksa note5 bakmanızı tavsiye ederim.
Note 5 rakam olarak bana yuksek geliyor , sırf bu iki cihazla ilgileniyorum.

sürekli note serisi kullandım 6+ aldım çok memnunum
kamu spotu samsung pişmanlıktır :D
sizin iphone 6+ şarj olarak sanırım daha uzun kullanım sunuyor iphone 6 lara göre.Peki note serisine üstünlük olarak bariz neler var ?

johnie
04-12-2015, 15:10

boss, askerlik bitti mi ? :)

iphone kesinlikle..

PiscocuK
04-12-2015, 15:26
Benim için stabilite çok önemli birde cihazın duruşu nedense edge kenarı ile samsung çok hoş geldi gözüme.Şimdi eski seri tüm iphonlari kullandım iphone tabiki stabildir ama kamera yada hız olarak edge mi üstün ?

Note 5 rakam olarak bana yuksek geliyor , sırf bu iki cihazla ilgileniyorum.

sizin iphone 6+ şarj olarak sanırım daha uzun kullanım sunuyor iphone 6 lara göre.Peki note serisine üstünlük olarak bariz neler var ?

note dan sonra dizel araba gibi geldi 6+ gerçekten..benim gibi birine bile tüm gün dolu dolu yetiyor
ikisininde kendince üstün özellikleri var.Ayrıca hangimiz tüm özelliklerini komple kullanıyoruz ki
ben çok fazla mail kontrolü yapıyorum dışarıda olduğum için pdf exel vs tarzı dosyaları her ikiside açıyor
iphone da bir kötü özellik yada yeni olduğundan ben bulamadım gelen maili ekli iletemiyorum yada sıfırdan maile ek resim ve koyamıyorum.mail yazdığım yere ek yapılıyor sadece

onursumer
04-12-2015, 15:28
note edge geç

note 4 veya note5 , iphone alınıcaksa 6s işlemcisi ile 6 yerine almaya değer

johnie
04-12-2015, 15:31
note dan sonra dizel araba gibi geldi 6+ gerçekten..benim gibi birine bile tüm gün dolu dolu yetiyor
ikisininde kendince üstün özellikleri var.Ayrıca hangimiz tüm özelliklerini komple kullanıyoruz ki
ben çok fazla mail kontrolü yapıyorum dışarıda olduğum için pdf exel vs tarzı dosyaları her ikiside açıyor
iphone da bir kötü özellik yada yeni olduğundan ben bulamadım gelen maili ekli iletemiyorum yada sıfırdan maile ek resim ve koyamıyorum.mail yazdığım yere ek yapılıyor sadece

abi o şöyle oluyor ,
mail e girdin, iletmek istiyor isen - sağ alttan 2.ye basıyorsun - dahil et/etme çıkıyor
fotoğraf vs ekleme de,
mail e giriyorsun abi, yazı yazılan yere bir kere tıkla , seçenekler çıkıyor - Seç/Tümünü Seç/Yapıştır/yan sekmelere doğru devam ediyor.

bkaraca
04-12-2015, 15:40

iphone kesinlikle..
Hmmm iphone mantıkli gelmeye başladı peki ama neden iphone ?

Ben çok değer kaybetmesin istiyorum satarken, ne olursa olsun 2.500 lira verip 1 yıl sonra 1000 liraya satmak bana koyar :)

note edge geç

note 4 veya note5 , iphone alınıcaksa 6s işlemcisi ile 6 yerine almaya değer
6s rakam olarak bütçemin üzerinde ama 6 alırsam bir süre kullanıp daha sonra eşime verebilirim Bende iPhone 6s alırım.

PiscocuK
04-12-2015, 15:43
[/SIZE]

abi o şöyle oluyor ,
mail e girdin, iletmek istiyor isen - sağ alttan 2.ye basıyorsun - dahil et/etme çıkıyor
fotoğraf vs ekleme de,
mail e giriyorsun abi, yazı yazılan yere bir kere tıkla , seçenekler çıkıyor - Seç/Tümünü Seç/Yapıştır/yan sekmelere doğru devam ediyor.

o yan sekmelerden foto video ekle sekmesine tıkladığımda eklediğim resim mailin içinde çıkıyor ek olarak çıkmmıyor ve tek seferde birden fazla resim yada dosya ekleyemiyorum satılık iphone6+ var :D

onursumer
04-12-2015, 15:44
cihazdan beklentilerine bakmak lazım aslında, note serisi biraz farklı iphone ile karşılaştırmak yanlış olur hem note serisine hem iphone haksızlık olur

çok işlem kabiliyeti konusunda note zirve , ama kullanmadıktan sonrada bir anlamı yok mesela kaleme ihtiyacın varmı ? , ben şu saatten sonra açıkcası note5 dışında cihaz almam , ama iphone olucaksada 6s alırım , dediğin gibi eşine verme vs durumları varsa iphone6 da değerlendirilebilir

bu arada apple 6s deki A9 işlemci ile uzun bir aradan sonra ilk defa işlemci performansında zirveye oturdu , uzun surede kalır gibi gozukuyor

johnie
04-12-2015, 15:48
Hmmm iphone mantıkli gelmeye başladı peki ama neden iphone ?

Ben çok değer kaybetmesin istiyorum satarken, ne olursa olsun 2.500 lira verip 1 yıl sonra 1000 liraya satmak bana koyar :)

6s rakam olarak bütçemin üzerinde ama 6 alırsam bir süre kullanıp daha sonra eşime verebilirim Bende iPhone 6s alırım.

vallahi bak, hem değer kaybetmesini istemiyorsun - iphone max aldığında 100-200 alt a rahat rahat satarsın ama samsung u satamazsın zor.. alıcısı olmalı.
hız olarak samsung dan daha hızlı, işlev vs vs.. Müzik takıntın yoksa çaldığında şu şu çalsın diye iphone derim.
Bana hızlı açıkçası menüsü çok çok kolay - samsung dan geçtim iphone iyi ki geçtim dedim..
bütçe var ise y dışı 6s 64 olabilir yoksa 6-64 daha iyi olur.
doldu makina zart zurt sıkıntısı yaşamazsın :) iphone candır.

bkaraca
04-12-2015, 15:54
O zaman şu an için en mantıklı olan iphone 6 almak.Ekranına ve telefona alışır isem bunu eşime verir eşimden 5s ini alırım :) onu da satar 6s için basamak yaparım olur biter :). Direkt iphone 6s e para gömmek istemiyorum olurda ekran boyutuna alışamam diye.
İphone 6 16 gb olacak 6s olur ise 64luk 4k videodan dolayı.

06ebt86
04-12-2015, 15:56
iphone 6 bence.reşat altını gibi deger kaybi yok ve kalite :D

Kutluhan
04-12-2015, 16:05
iPhone ölüsü yeter.

johnie
04-12-2015, 16:11
o yan sekmelerden foto video ekle sekmesine tıkladığımda eklediğim resim mailin içinde çıkıyor ek olarak çıkmmıyor ve tek seferde birden fazla resim yada dosya ekleyemiyorum satılık iphone6+ var :D

aynen abi, ek olarak değil - direk mail içinde gönderiyor.
mail trafiği çok yaşıyorsan abi, BB üzerine telefon tanımam :D

RottingChrist
04-12-2015, 16:19
şarj süresi benim için çok önemli olduğundan ve geniş ekran kullanmayı sevdiğim için bu güne kadar note serisinin her birini kullandım. çevremdeki şarj aletlerine bağımlı iphone kullanıcılarını gördükçe alıp kullanmak aklımın ucundan bile geçmedi. 6 plus çıktığında bir arkadaşımın telefonunu deneme fırsatım oldu ve o günden beri iphone kullanıyorum. şahsi fikrim şarjı iyi olan bir iphone başka hiç bir cihazı aratmaz.

16EC813
04-12-2015, 16:43
Aypon 6s diyorum başkada bişey demiyorum Biri merco digerleri şayin ��

bkaraca
04-12-2015, 17:21
iphone 6 bence.reşat altını gibi deger kaybi yok ve kalite :D
Mantıklı :)

iPhone ölüsü yeter.
Mesaj alındı.

şarj süresi benim için çok önemli olduğundan ve geniş ekran kullanmayı sevdiğim için bu güne kadar note serisinin her birini kullandım. çevremdeki şarj aletlerine bağımlı iphone kullanıcılarını gördükçe alıp kullanmak aklımın ucundan bile geçmedi. 6 plus çıktığında bir arkadaşımın telefonunu deneme fırsatım oldu ve o günden beri iphone kullanıyorum. şahsi fikrim şarjı iyi olan bir iphone başka hiç bir cihazı aratmaz.
İphone 6, 6s e nazaran pil konusunda daha iyiymiş.Doğru mudur ?

Aypon 6s diyorum başkada bişey demiyorum Biri merco digerleri şayin ��

:) tamamdir abi .

cupra64
04-12-2015, 17:28
Daha önce de buna benzer bir konuya yazmıştım. Yıllardır Android kullanırım. s2 çıktı aldım s3 çıktı aldım Lg g3 çıktı aldım. En son ani kararla iphone 6 aldım. Şiddetle iphone 6 kardeşim. Hiç şu mu bu mu düşünme derim ben başka telefona bakma :D

cix boy
04-12-2015, 22:00
valla kardeşim note serisini kullandım 5 hariç note 4 ekran kırdım gittim edge aldım.ilk zamanlarda gayet güzeldi ilk çıktığı zaman almıştım bayağı bir ilgi çekmişdi ama olmaz olsun öyle telefon ya durup dururken kendiliğinden abidik gubudik sesler çıkartmaya başladı donuyordu ve ayrıca arka flaş kapağı kutudan çıkmadı yani öyle aldım kaskolu olduğu halde kabul görmedi telefon aldığım yer kabul etmedi garanti kabul etmedi 100tl istediler bende kızdım yaptırmadım ve 3180tl ye aldığım telefonu 1400tl ye sattım 4 aylık bir cihaz da bu kadar zarar olmaz. şuanda iphone 6splus siyah sipariş ettim ilk defa iphone kullancam ama memnun kalacağımdan eminim. ama şöyle birşey var ki edge olsun note nin üst cihazları olsun iphonenin 6 dan sonra ki modellerinden bazı özellikleri daha iyi ama iphone iphonedir diyorum şu saatten sonra bedava verseler asla kullanmam samsung

optimus_prime
04-12-2015, 22:10
eski iphonecuydum sonra note a geçince başka telefon almaz oldum ama gel gör ki 3 senedir 10 tane note değiştirdim 10 kere kalem kullanmamışımdır

düz kullacıysan al iphone bak keyfine

Anıl E.
05-12-2015, 08:38

iphone kesinlikle..

Bitirdik geldik başkan :)

turkerrr
05-12-2015, 08:58
iphone 5 i bile samsung un en yenisine değişmem samsung hatasını bir kere yaptım. iki kere batarya şişti, telefon bi hızlı bi yavaş, rehber desen tam facia, değer kaybıyla pek işim olmaz sıfır alıp 2 sene kullanırım telefonlarımı ama samsung ikinci elde para etmiyor.

melihyilmaz
05-12-2015, 09:19
iphone 6 plus kullanıp satıp yerine lg g4 alan (note 5 e param yetmedi) biri olarak.

iphone değer kaybetmiyordoğru ama bana çok boş geldi be zor kurtuldum yani. sohbetten watsaptan resim geliyor. onları bile klasörleyemedim daha sayamadığım bir sürü şey . android de kafam rahat artık eskisi gibi donma vs. derdi yok ama değer kaybı var.

sparcoo
05-12-2015, 09:43
kesinlikle iphone derim.

Yigit-Y
05-12-2015, 09:46
Kesinlikle G4 derim :)

Black_Eagle
05-12-2015, 10:10
Kesinlikle samsung derim ama note edge degil s6 s6 edge note 5 olabilir. İphone alipta sarjindan memnun kalan görmedim. Alicaksanda mutlaka plus al onun sarji daha iyi. Ayrica burda samsungda sorun yasayan arkadaslar hep eski telefonlari ornek göstermişler su an yeni telefonlarinin hepsi yag gibi akiyor. Ios 9 ile birlikte iphonelarda da artik stabillik eskisi gibi degil. Kamera olarak islemci olarak ekran olarak verdigi özgürlükle fonksiyonellik olarak samsung telefonlar iphonelardan cok daha iyidir. Daha once bilmiyorum iphone kullandinmi ama eger alisik degilsen androidin özgürlüğünü cok ararsin. Biz telefonlarimizi flash bellek gibi bilgisayara baglayip istedigimiz dosya resim sarki video atabilirken bunlarin hicbirini iphone da yapamassin seni itunesa bagimli hale getirir bunlar icin. Samsungda bu gibi forumlarda yazarken ekrani bolerek ayni anda whatsapptan yazismana devam eder veya herhangi bi video izlerken ekranin diger yarilarinda ister whatsappta yazisir ister internette gezmeye devam edersin. Bu özgürlüğü hicbir iphone vermez. Gercek multitasking iphonelarda yoktur. Sarj konusunda zaten basarili bir iphone modeli yok. Ve her programa sarkiya para verme olayida cabasi.Ben sarj cihaziyla gezmeyen iphonucu nadiren gördüm. Mesela ben eve %30 ile donuyorum yemege oturmadan sarja koyuyorum yarim saatte nerdeyse full oluyor hizli sarj ozelligi sayesinde 10 dakikalik sarj 2 saat kullanim verebiliyor. Neyse asagida baska bir markanin reklam videosunu atiyorum baya bi anlamli aslinda onuda izle sonra kararini ver bence

https://youtu.be/-QAaVkU2XR8

bkaraca
05-12-2015, 10:32
Daha önce de buna benzer bir konuya yazmıştım. Yıllardır Android kullanırım. s2 çıktı aldım s3 çıktı aldım Lg g3 çıktı aldım. En son ani kararla iphone 6 aldım. Şiddetle iphone 6 kardeşim. Hiç şu mu bu mu düşünme derim ben başka telefona bakma :D
Tamamdir apple alacagiz o zaman :) teşekkürler.

valla kardeşim note serisini kullandım 5 hariç note 4 ekran kırdım gittim edge aldım.ilk zamanlarda gayet güzeldi ilk çıktığı zaman almıştım bayağı bir ilgi çekmişdi ama olmaz olsun öyle telefon ya durup dururken kendiliğinden abidik gubudik sesler çıkartmaya başladı donuyordu ve ayrıca arka flaş kapağı kutudan çıkmadı yani öyle aldım kaskolu olduğu halde kabul görmedi telefon aldığım yer kabul etmedi garanti kabul etmedi 100tl istediler bende kızdım yaptırmadım ve 3180tl ye aldığım telefonu 1400tl ye sattım 4 aylık bir cihaz da bu kadar zarar olmaz. şuanda iphone 6splus siyah sipariş ettim ilk defa iphone kullancam ama memnun kalacağımdan eminim. ama şöyle birşey var ki edge olsun note nin üst cihazları olsun iphonenin 6 dan sonra ki modellerinden bazı özellikleri daha iyi ama iphone iphonedir diyorum şu saatten sonra bedava verseler asla kullanmam samsung
hmm benimde ilk çıktığı zaman galaxy s3 ile bir maceram olmuştu tovbeliyim aslında .

eski iphonecuydum sonra note a geçince başka telefon almaz oldum ama gel gör ki 3 senedir 10 tane note değiştirdim 10 kere kalem kullanmamışımdır

düz kullacıysan al iphone bak keyfine
Müzik, forum, youtube ve whatsapp harici pek kullanmıyorum cihazı.O zaman iphone daha mantıklı. Teşekkürler.

iphone 5 i bile samsung un en yenisine değişmem samsung hatasını bir kere yaptım. iki kere batarya şişti, telefon bi hızlı bi yavaş, rehber desen tam facia, değer kaybıyla pek işim olmaz sıfır alıp 2 sene kullanırım telefonlarımı ama samsung ikinci elde para etmiyor.
teşekkürler karar verdim gibi iphone alacağım kılıf araştırmaya basladim :)

iphone 6 plus kullanıp satıp yerine lg g4 alan (note 5 e param yetmedi) biri olarak.

iphone değer kaybetmiyordoğru ama bana çok boş geldi be zor kurtuldum yani. sohbetten watsaptan resim geliyor. onları bile klasörleyemedim daha sayamadığım bir sürü şey . android de kafam rahat artık eskisi gibi donma vs. derdi yok ama değer kaybı var.
LG çok güzel ama metal kasaya alıştığım için deri veya plastik hoşuma pek gitmiyor idi.Samsung u da kıvrımlı kenarı dolayısı ile beğenmiştim.birde 3gb ram :) tesekkurler.

bkaraca
05-12-2015, 10:39
kesinlikle iphone derim.
Teşekkürler.

Kesinlikle G4 derim :)
tesekkurler.

Kesinlikle samsung derim ama note edge degil s6 s6 edge note 5 olabilir. İphone alipta sarjindan memnun kalan görmedim. Alicaksanda mutlaka plus al onun sarji daha iyi. Ayrica burda samsungda sorun yasayan arkadaslar hep eski telefonlari ornek göstermişler su an yeni telefonlarinin hepsi yag gibi akiyor. Ios 9 ile birlikte iphonelarda da artik stabillik eskisi gibi degil. Kamera olarak islemci olarak ekran olarak verdigi özgürlükle fonksiyonellik olarak samsung telefonlar iphonelardan cok daha iyidir. Daha once bilmiyorum iphone kullandinmi ama eger alisik degilsen androidin özgürlüğünü cok ararsin. Biz telefonlarimizi flash bellek gibi bilgisayara baglayip istedigimiz dosya resim sarki video atabilirken bunlarin hicbirini iphone da yapamassin seni itunesa bagimli hale getirir bunlar icin. Samsungda bu gibi forumlarda yazarken ekrani bolerek ayni anda whatsapptan yazismana devam eder veya herhangi bi video izlerken ekranin diger yarilarinda ister whatsappta yazisir ister internette gezmeye devam edersin. Bu özgürlüğü hicbir iphone vermez. Gercek multitasking iphonelarda yoktur. Sarj konusunda zaten basarili bir iphone modeli yok. Ve her programa sarkiya para verme olayida cabasi.Ben sarj cihaziyla gezmeyen iphonucu nadiren gördüm. Mesela ben eve %30 ile donuyorum yemege oturmadan sarja koyuyorum yarim saatte nerdeyse full oluyor hizli sarj ozelligi sayesinde 10 dakikalik sarj 2 saat kullanim verebiliyor. Neyse asagida baska bir markanin reklam videosunu atiyorum baya bi anlamli aslinda onuda izle sonra kararini ver bence

https://youtu.be/-QAaVkU2XR8
bu videoyu izledim çok güzel :) daha evvel iphone 2G,3G ve s, 4 ve s birde 5s kullandım. İpad macbook vs de mevcut cihaza uzak değilim .itunes a alternatif programlar var (itunes her şartta yüklü olmak kaydı ile :)) bir nebze daha pratik olabiliyor.Müzik satın almak sorun değil zaten pc den aktarilabiliyor. Ama diğer cihazlarla iletişim sıfır :) whatsapp harici resim alıp gönderdiğimi son 3-4 senedir hatırlamıyorum.Yüzde 99 iphone alacağım ilginize cok teşekkürler.

leader_T
05-12-2015, 18:24
iPhone kesinlikle
Note 4 kullanıyorum aldıgıma pişmanım

evolution_9
05-12-2015, 18:49
kesinlikle iphone

Kahn23
05-12-2015, 19:01
Samsung ve Apple kullanıcıları tam tersi markayı al demez. 6 ay 6+kullandım, 6 aydır da S5 kullanıyorum.
Bana sorarsanız çok fark mı diye yok derim. Apple'ın menü görselliği daha güzel. Android daha sade. 6+'ı 0, S5'i bikaç ay kullanılmış ve temiz bi şekilde aldım. Şu anda kadar kesinlikle batarya ile ilgili sorun yaşamadım.
Apple'ın facetime ve imessage uygulaması bana göre çok iyi. İş'e de yarıyor.

bkaraca
05-12-2015, 20:13
iPhone kesinlikle
Note 4 kullanıyorum aldıgıma pişmanım

İphone alıp begenmezsem eşime verme durumum var on yüzden daha mantıklı geliyor.

kesinlikle iphone
tesekkurler.

Samsung ve Apple kullanıcıları tam tersi markayı al demez. 6 ay 6+kullandım, 6 aydır da S5 kullanıyorum.
Bana sorarsanız çok fark mı diye yok derim. Apple'ın menü görselliği daha güzel. Android daha sade. 6+'ı 0, S5'i bikaç ay kullanılmış ve temiz bi şekilde aldım. Şu anda kadar kesinlikle batarya ile ilgili sorun yaşamadım.
Apple'ın facetime ve imessage uygulaması bana göre çok iyi. İş'e de yarıyor.
İphone 6 her manada daha mantıklı olacak benim için , ama gidip bir yerlerde note edge kurcalamak istiyorum.

Ahmetfikri
05-12-2015, 20:45
benim 4s bozulunca hatunun 5i aldım onada note4 aldık 7ayda deli gibi düştü fiyatı ip6 300 400 lira yükseldi :)

cix boy
06-12-2015, 00:41
note 4 ü 1900e almışdım ilk çıktığında garantisi biteli 2 ay olmuşdu ekranı kırık duruyordu 550tl para verdim gittim 700e sattım. edgeyi 3180e aldım 4 ay sonra 1400e sattım bu kadar zarar olmaz olsun ya. ama dediğim gibi bazı özellikleri iphoneden daha iyi mesela ekran çözünürlüğü samsung şuan en iyisi imiş. ama bakalım samsunga alışmışdım inşallah iphoneden pişman olmam.

burakk.
06-12-2015, 10:56
Merhabalar,kendim bizzat bu işi yaptığım için iki marka adına çoğu telefonu deneme fırsatını buldum.Android olarak ilk izlenim şu oldu,cihazlar yaklaşık 1 yıl sonrasında stabilitesini kaybediyor donmalar,kasmalar vs başlıyor,fakat ios da hala böyle bir şeye denk gelmedim. 8gb-den 64gb ye kadar kullandığım tüm iphone'lar bunu yıkıp sistemiyle yaklaşık 2-3 yıl stabil çalışabiliyor.Bu yüzden iphone tercih ediyorum. Doğru bildiğiniz bir şey varsa oda şudur;apple çok az değer kaybediyor sebebi samsung gibi yılda sürüsüyle telefon çıkarmadığı için.Bu yüzden de iphone tercih edilir. Yani genel geçer şeyleri birleştirdiğiniz zaman kendinizde iphone'un bir tık ileri de olacağını görürsünüz.Kız arkadaşımda konuya ön yargılı idi bu yüzden ona 5s aldım hani kullanamazsa çok fazla paramız gitmesin diye.Kendisi de çok memnun kaldı 2-3 ay gibi bir sürede 6'ya geçiş yaptık. Özetle iphone can sıkmaz düşünün derim:)

blumenberg
08-12-2015, 09:12
samsung'u bi tek aldığın gün sevinirisiniz, bir de sattığınız gün. o yüzden iphone 6s veya plus tercih edin derim ben, şarjı daha uzun gitsin derseniz plus.

mannerboy
08-12-2015, 09:51
samsung denince aklıma gelen
http://www.samsungbeyazesyaservisi.com/images/slide-1.jpg

ACYV
08-12-2015, 10:07
hem note5 hem de 6s plus kullanıyorum, iphone'un sadece pili biraz daha iyi, gerisi ÇÖP benim için. Kilitleniyor, donuyor, takılıyor ve ağır. Yazılımsal eksikleri de cabası.

bkaraca
08-12-2015, 15:05
benim 4s bozulunca hatunun 5i aldım onada note4 aldık 7ayda deli gibi düştü fiyatı ip6 300 400 lira yükseldi :)
Bir arkadaş demişti reşat altını gibi :) teşekkürler.

note 4 ü 1900e almışdım ilk çıktığında garantisi biteli 2 ay olmuşdu ekranı kırık duruyordu 550tl para verdim gittim 700e sattım. edgeyi 3180e aldım 4 ay sonra 1400e sattım bu kadar zarar olmaz olsun ya. ama dediğim gibi bazı özellikleri iphoneden daha iyi mesela ekran çözünürlüğü samsung şuan en iyisi imiş. ama bakalım samsunga alışmışdım inşallah iphoneden pişman olmam.
olmazsınız inşallah :)

Merhabalar,kendim bizzat bu işi yaptığım için iki marka adına çoğu telefonu deneme fırsatını buldum.Android olarak ilk izlenim şu oldu,cihazlar yaklaşık 1 yıl sonrasında stabilitesini kaybediyor donmalar,kasmalar vs başlıyor,fakat ios da hala böyle bir şeye denk gelmedim. 8gb-den 64gb ye kadar kullandığım tüm iphone'lar bunu yıkıp sistemiyle yaklaşık 2-3 yıl stabil çalışabiliyor.Bu yüzden iphone tercih ediyorum. Doğru bildiğiniz bir şey varsa oda şudur;apple çok az değer kaybediyor sebebi samsung gibi yılda sürüsüyle telefon çıkarmadığı için.Bu yüzden de iphone tercih edilir. Yani genel geçer şeyleri birleştirdiğiniz zaman kendinizde iphone'un bir tık ileri de olacağını görürsünüz.Kız arkadaşımda konuya ön yargılı idi bu yüzden ona 5s aldım hani kullanamazsa çok fazla paramız gitmesin diye.Kendisi de çok memnun kaldı 2-3 ay gibi bir sürede 6'ya geçiş yaptık. Özetle iphone can sıkmaz düşünün derim:)
bir çok iphone serisi ve apple kullandım ama ne bileyim emin olamadım.iphone alacağım.tesekkurler.

samsung'u bi tek aldığın gün sevinirisiniz, bir de sattığınız gün. o yüzden iphone 6s veya plus tercih edin derim ben, şarjı daha uzun gitsin derseniz plus.
teşekkürler iphone alacağım.

samsung denince aklıma gelen
http://www.samsungbeyazesyaservisi.com/images/slide-1.jpg
:)

hem note5 hem de 6s plus kullanıyorum, iphone'un sadece pili biraz daha iyi, gerisi ÇÖP benim için. Kilitleniyor, donuyor, takılıyor ve ağır. Yazılımsal eksikleri de cabası.
Stabilitesi ile ünlü bir cihaz da bu dedikleriniz çok garip, cihazinizda bir arıza olabilir mi ? Kullanan herkes çok memnun stabiliteden.

Eren G.
08-12-2015, 15:17
Bende 5s kiz arkadasimda 6 var telefonu yeniliycektim artik disari cikinca ayni telefonu 500 kiside gormekten sikildigim icin, m8 aldim ispanyadan kirmizi 32, bozuk geldi ayni renk yoktu baska ellerinde de iade ettim. 6/6sgold alayim dedim elimdeki telin aynisinin bi boy buyugu sacma geldi ve tipini hic begenmiyorum. Ikisini de kullandim ben bugun yarin note edge siyah alicam acikcasi. Bir yere gittiginde dikkat ceken, kullanirken va Ekstra bir ozelligi ve farkliligi olsun istiyorum. Ikinci eli cok onemli degil 2 senede bir degisen bisi sonucta ha telefon piyasasinin vwni iphone al sat bilmem ne ama gormekten icim bayildi artik.

ACYV
08-12-2015, 15:17
Bir arkadaş demişti reşat altını gibi :) teşekkürler.

olmazsınız inşallah :)

bir çok iphone serisi ve apple kullandım ama ne bileyim emin olamadım.iphone alacağım.tesekkurler.

teşekkürler iphone alacağım.

:)

Stabilitesi ile ünlü bir cihaz da bu dedikleriniz çok garip, cihazinizda bir arıza olabilir mi ? Kullanan herkes çok memnun stabiliteden.

yo cihazda herhangi bir sorun yok, oğlum oyun oynarken(Ninja go) alırken telefon dondu kaldı. diğer türlü stabilitesi fena değil ama bir note5 kesinlikle değil. Note5'in yanından dahi geçemez benim için. Tek artısı batarya süresinin uzun olması, o kadar.

Black_Eagle
08-12-2015, 19:34
Note 5 zaten su an piyasanin en iyi telefonu. Ekran olsun kamera olsun islemci ram fonksiyonellik spen falan cok iyi

Orcun_Simsek
08-12-2015, 20:10
Bence tercihiniz note edge olmamalı.
S6 Edge+ şiddetle tavsiye ederim. plus çok büyük derseniz S6 edge.

Karşılaştırmaları incelerseniz 6'yı boşverin 6s'in bile sadece grafik işlemcisinin bu telefondan daha iyi olduğunu diğer her konuda geri kaldığını söylüyorlar.

Note5 / S6 Edge / S6 / S6 Edge+ aslında bu cihazların tamamı aynı özelliklere sahip aralarında sadecce çok ufak farklılıklar var. Örneğin note5'de kalem varken edge ekranı kavisli gibi.

İphone nedense bana hep uzak bir ihtimal geliyor. Telefonu inceliyorum hoşuma gidiyor fakat iş alma kısmına geldiğinde iphone her zaman 2.planda kalıyor benim için.

Android çok sık güncellenen bir sistem. Hataları çözme konusunda daha hızlı olduklarını düşünüyorum. Stabilite konusunda haklılar. İphone diğer markalara göre daha stabil gözüküyor. Android telefonlarda bir süre sonra kasmalar-donmalar başlayabiliyor. Elbette çözümsüz değil bunlar.

MBuğra
08-12-2015, 20:31
Kisaca soru su olmali, telefonla ugrasirmisin, yoksa ugrasamam diyenlerden misin?

Hic ugrasamam diyorsan iphone al.

Ancak ugrasirim dersen samsung.

Ha ugrasmakta o kadar karisik ve uzun suren islem degil, 1 kere yapinca ogreniyorsun :)

Evet android ileriki zamanlarda donabiliyor, iphone kadar stabil degil. Zamanla sismeler oluyor.

Kendim Note 2 kullaniyorum, hala cok memnunum. Bundan once HTC One X vardi bende, ondan cok cok memnundum, sarj ve hafiza karti takilmamadi haricinde. Samsung gibi herkesin elinde gormemekte cabasi. Hala iddia ederim, HTC bence Android piyasasininda malzeme kalitesi ve arayuz olarak en guzel telefonlari yapiyor. Sadece guncellemeler konusunda Samsung kadar hizli degildir. Gerisi hersey de HTC ondedir.

Samsung'ta da alinacak tek seri telefon da, Note serisidir, bence baska telefonu da yoktur. Simdiki S3ler neyse, 3 sene sonra da S6lar o kivama gelecek oyle dusun. :)

Ali Özdoğan
08-12-2015, 21:38
Geçen hafta note edge i sattım 6s aldım.Bir daha asla samsung veya android almayacağım

burakk.
08-12-2015, 21:56
Biraz honda muhabbetine dönecek olay ama iphone'dan şaşmayın bence. Hem alırken,hem satarken güldürür. Android uzun vadede çöp.

bkaraca
08-12-2015, 22:33
Aynen ibre tamamen iphone a döndü.yorum yazan herkese çok tessekkur ederim . :)

İzzet Göçmen
09-12-2015, 13:18
G2 den ıphone 6 ya gectim ki telefon elimden düsmüyor mesela 4 te sarjdan alıyorum telefonu sürekli cebimde 3G acık 2 3 dakkada bi bakıp msj yazıyorum face vs aksam saat 10 civarlarında sarjım 25 30 kalmıs oluyor saat 12 ye yakın 10 kalıyor zaten aracta sarj aletim var takıyorum.Tek sevmedigim özelligi sarjı g2 ile 2 gün gecirirdim bunda 6 7 saat zor ama eder yani.

burakk.
11-12-2015, 00:59
G2 den ıphone 6 ya gectim ki telefon elimden düsmüyor mesela 4 te sarjdan alıyorum telefonu sürekli cebimde 3G acık 2 3 dakkada bi bakıp msj yazıyorum face vs aksam saat 10 civarlarında sarjım 25 30 kalmıs oluyor saat 12 ye yakın 10 kalıyor zaten aracta sarj aletim var takıyorum.Tek sevmedigim özelligi sarjı g2 ile 2 gün gecirirdim bunda 6 7 saat zor ama eder yani.

Şarj olayı sıkıntı ise plus'a geçiş yapmanı öneririm izzet kardeşim. 1 günü rahatlıkla deviriyorum 3.plusum bu hepsi aynı performansta

İzzet Göçmen
11-12-2015, 09:52
Şarj olayı sıkıntı ise plus'a geçiş yapmanı öneririm izzet kardeşim. 1 günü rahatlıkla deviriyorum 3.plusum bu hepsi aynı performansta

Asırı sıkıntı telefonu araca bıraktıgım oluyor sarj olsun die arada veya oynamadıgımda düsük moda cekiyorum plus cok büyük geliyor bana kullanamadım

canozgur106
11-12-2015, 11:26
Kesinlikle iphone samsung fanatiği elektronik ürün ithalatçısından kulaklarımla duydum bu yorumu..

bkaraca
11-12-2015, 12:21
Bugün alacağım kismetse yalnız fiyatlar çok uçuk 6s öncesi 6 serisini sıfır 2000liraya almadığıma yanıyorum. Sıfır nerden almak avantajlı ?

burakk.
11-12-2015, 17:00
Bugün alacağım kismetse yalnız fiyatlar çok uçuk 6s öncesi 6 serisini sıfır 2000liraya almadığıma yanıyorum. Sıfır nerden almak avantajlı ?

Facebookda ikinci el alim satim gruplarinda cok fazlaca var kapali kutu satanalar fiyatlari 2200-2350 arasindadir. Veya ayni gruplara ip6 alip nakite cevirmek isteyen var mi diye yazin illa ki satan olur hatta yeni alinmis telefon olursa faturasini adiniza bile keserler. Turkcellden alinanlara yurumenizi oneririm genpa garanti konusunda cok ilgili davraniyor. Zorlu ve akasya dan randevu almak ölüm oldugu icin tercih sebebi olur.

SEÇKİN172
11-12-2015, 17:01
tabikide iphone 6 :)

burakk.
11-12-2015, 17:01
Asırı sıkıntı telefonu araca bıraktıgım oluyor sarj olsun die arada veya oynamadıgımda düsük moda cekiyorum plus cok büyük geliyor bana kullanamadım

O zaman izzetcim yapacak bir sey yok yapilacak en basit yol powerbank tasimak.

ZX-636R
12-12-2015, 00:22
Samsung S6 edge+ gümüş renk bence şuanda en yakışıklı telefon
5.7" ekran ile iphone 6+ ile ayni ölçulerde
Batarya 3050 mAh olması lazım iphone 2750 mAh
Antutu genel puan ort., işlemci hizi, batarya ve Stress testlerde M8 e gore farki hissedebilecegin kadar onde olacaktir.
Note3 kullanicisi olarak bir daha samsung alsam Note degil galaksi S serisini seçerim.

GKHNGS
12-12-2015, 08:16
Android hıc bır cıhazın yanından geçmem...

İos candır...

Black_Eagle
12-12-2015, 10:12
Açıkçası bende ios gibi kapali bir sistemin onunden gecmem android ve özgürlük candir

Kahn23
12-12-2015, 10:35
Kisaca soru su olmali, telefonla ugrasirmisin, yoksa ugrasamam diyenlerden misin?

Hic ugrasamam diyorsan iphone al.

Ancak ugrasirim dersen samsung.

Ha ugrasmakta o kadar karisik ve uzun suren islem degil, 1 kere yapinca ogreniyorsun :)

Evet android ileriki zamanlarda donabiliyor, iphone kadar stabil degil. Zamanla sismeler oluyor.

Kendim Note 2 kullaniyorum, hala cok memnunum. Bundan once HTC One X vardi bende, ondan cok cok memnundum, sarj ve hafiza karti takilmamadi haricinde. Samsung gibi herkesin elinde gormemekte cabasi. Hala iddia ederim, HTC bence Android piyasasininda malzeme kalitesi ve arayuz olarak en guzel telefonlari yapiyor. Sadece guncellemeler konusunda Samsung kadar hizli degildir. Gerisi hersey de HTC ondedir.

Samsung'ta da alinacak tek seri telefon da, Note serisidir, bence baska telefonu da yoktur. Simdiki S3ler neyse, 3 sene sonra da S6lar o kivama gelecek oyle dusun. :)

En güzel cvp bu olmuş bana göre.
2 ve 3 satırlar aynen dediğin gibi.

Mesela ben and-ios kullandım. Belli başlı app'ler dışında ne kurcaladım ne bişey yaptım. Telefon neyse o.
Şu an and. var, neyini kurcalayım diye de merak etmiyorum açıkçası..

Mpower
12-12-2015, 10:51
Samsung u bedava verseler kullanmam daha önce kullandık ailede kullanan herkesi pişman etti.Apple açık ara öndedir benim için diğer cihazlar arasında
ama ben çok zengin olmadığım sürece bir telefona 3.000 lira para vermem o yüzden yine android kullanıyorum.Android kullanacak kişilere tavsiyem LG ve HTC kullanmları

fore
12-12-2015, 10:59
Samsung u bedava verseler kullanmam daha önce kullandık ailede kullanan herkesi pişman etti.Apple açık ara öndedir benim için diğer cihazlar arasında
ama ben çok zengin olmadığım sürece bir telefona 3.000 lira para vermem o yüzden yine android kullanıyorum.Android kullanacak kişilere tavsiyem LG ve HTC kullanmları

En son ip6 ile annemdeki note5'i değiştirdim. Samsung da S4, Note2-3, Note5 denedim ama bir türlü beğenemedim hiçbirini. İlle iphone'a geri döndüm.
Note5'i sattım, idareten kullanayım diye arkadaşımdaki LG G3'ü aldım, inanın Samsung'da çok daha iyi bir telefon genel kullanım olarak. Şimdi durum böyle olunca, HTC ve Sony'i merak etmeye başladım acaba nasıldır diye.. Bildiğim tek şey, Android alacak olsam dahi Samsung olmayacağı..

Mehmetmert
12-12-2015, 11:02
Yillarca android kullanmis biri olarak hep ilk ciktiklarinda gidip aldim,s2-s4 falan...vs Simdiki aklim olsa androidin yanindan bile gecmem.Bluetooth ile dosya gondermek,birkac word dosyasini yollama,normal kullanicinin neredeyse yapmayacagi incik,cincik isleride yapmayim cokta gerekli degil.Aylar sonra donmaya,kitlenmeye basladiktan sonra ben napiyim acik sistemi.Yazik guzelim islemciler telefonlar yok olup gidiyor android ile

speed_emre
12-12-2015, 11:21
ben yaklaşık 20 gündür z5 kullanıyorum. çok iyi bir telefon gerçektende. İyiki almışım kasma fln söz konusu değil. Garantisi bitince root atmayı düşünüyorum. Çok daha iyi sonuçlar çıkaracak sonra 2.500 e tavsiye ederim. Nakit alan olursa 2300 e kadar bulabilir.

İzzet Göçmen
12-12-2015, 11:57
O zaman izzetcim yapacak bir sey yok yapilacak en basit yol powerbank tasimak.

Öyle olucak gibi tek korkum bataryanın ömrünün gitmesi hızlı sarj eden powerbank varmı ki ?

ACYV
12-12-2015, 23:26
ben yaklaşık 20 gündür z5 kullanıyorum. çok iyi bir telefon gerçektende. İyiki almışım kasma fln söz konusu değil. Garantisi bitince root atmayı düşünüyorum. Çok daha iyi sonuçlar çıkaracak sonra 2.500 e tavsiye ederim. Nakit alan olursa 2300 e kadar bulabilir.

hiçbir şekilde kasılmayan, takılmayan, son derece stabil android telefon xperia serisi(3den sonra). ekranım kırılmasaydı z3+'ı halen kullanıyor olurdum. Z5premium bulursam alacağım.

sweap07
13-12-2015, 00:03
uzun zamandır androıd kullancısı note 2 den ıphone 5s e gecme dusuncesındeyım daha once ıos tecrubem yok

Orçun Dikayak
13-12-2015, 00:08
Android ve ios çok göreceli bi kavram bence.
Android de kaynak kodu çok açık çok fazla arka planda çalışan uygulama var bu yüzden zamanla kasılmaları olacaktır ister note 5 olsun ister z5 launcherı şuan en stabil android bence HTC'dir Samsung her halükarda kasılacak kapat aç toparlar tabi oda bi ton uygulama yüklü değilse.
Ios da ise kasılma sıfır diyebilirim binde bir bugları hariç ios kulanan adam androide döndüğünde resmen pişmanlık yaşar yani ben kurcalarım onu kurarım bu dosyayı taşırım yarı bilgisayar gibi kullanırım dersen android ama ben telefon olarak kullanıcam resim çeker müzik dinlerim sosyal medyayı takip ederim mail okurum v.s diyorsan her türlü iphone derim hiç düşünmeden.

Eworen
13-12-2015, 00:30
Ios stabil olabilir ama sadece yenisi gelene kadar
Yeni guncellemelerle apple kasitli olarak telefonlari kullanilmaz hale getiriyor
Guncellemeyi yapmama sansida birakmiyor cunku uygulamalar acilmiyor
Kisacasi yeni telefon almaniz icin mevcut telefonunuzu calismaz hale getiriyor sonra iphone nun yenisi ne zaman gelir haberleri pur dikkat..
Yani uzun vadede bakinca ios acik ara en calismayan sistem haline geliyor bir cok iphonum oldu ilk ciktigi gunden beri
Su an HTC var hemde m7 stabil calisma konusunda hic bir rakibi oldugunu dusunmuyorum

burakk.
13-12-2015, 00:33

20 günde problem çıkaracaksa zaten at ustam o telefonu çöpe şimdiden,bahsettiğimiz kasılma donma olayları yaklaşık olarak 1 yıl sonra baş gösterir.Şu an 2500 e aldıgınız telefon 1 yıl sonra en fazla ederi 800-900 lira

bkaraca
13-12-2015, 16:50
İphone 6 alalım dedim fiyatlar 2500 civarı bu kadar çıkmışken 6s almak daha mantıklı gibi. Yıl başına doğru fiyatlar değişir mi ? Yoksa beklemek gereksiz mi ?

Yiğit G.
13-12-2015, 17:00
ben note 4 kullanıyorum en yakın arkadaşım note edge kullanıyor... ekran hariç bütün özellikleri aynı telefonun ama önermem , ekrandan çok sorun yaşadı eleman... dokunmatiği sorun yaptı falan servise gitti parça değişti geri geldi falan ama memnun değil keşke note 4 alsaydım diyor... Ha birde note 4 le aşagı yukarı aynı zamanda çıktılar (edge 3 ay sonra falan çıktı sanırsam) Note 4 çıktıgında 2.250 idi fiyatı note edge çıktıgında 2600 e mi ne ladı... Şu anda sıfır fiyatları aynı hatta 100 lira mı ne daha ucuzdu vatanda edge... Yani inanılmaz deger kaybetti.. O yüzden alınacak bir telefon değil önermem... Note 5 de önermem note 4 daha kullanışlı... Yani ya iphone 6 al ya Note 4... Ben note4 tercih ederdim.

onursumer
13-12-2015, 18:14
ben note 4 kullanıyorum en yakın arkadaşım note edge kullanıyor... ekran hariç bütün özellikleri aynı telefonun ama önermem , ekrandan çok sorun yaşadı eleman... dokunmatiği sorun yaptı falan servise gitti parça değişti geri geldi falan ama memnun değil keşke note 4 alsaydım diyor... Ha birde note 4 le aşagı yukarı aynı zamanda çıktılar (edge 3 ay sonra falan çıktı sanırsam) Note 4 çıktıgında 2.250 idi fiyatı note edge çıktıgında 2600 e mi ne ladı... Şu anda sıfır fiyatları aynı hatta 100 lira mı ne daha ucuzdu vatanda edge... Yani inanılmaz deger kaybetti.. O yüzden alınacak bir telefon değil önermem... Note 5 de önermem note 4 daha kullanışlı... Yani ya iphone 6 al ya Note 4... Ben note4 tercih ederdim.

note4 un işlemcisi daha iyi heryonden edge den daha iyi cihaz :)

bkaraca
25-12-2015, 10:37
Arkadaşlar sizlerden gelen yorumlar ışığında tercihimi iPhone 6S 64 GB alarak yaptım. İlk izlenimler süper, siri ve 3d touch baya hoş. Olmazsa olmaz kesin yükle dediğiniz uygulamalar var mi ios özel ?

Ewren
28-12-2015, 21:28
Note 5 derim :)

bkaraca
28-12-2015, 23:14
Note 5 derim :)

Abi, iphone 6s aldım :) yinede teşekkür ederim.

_driver_
28-12-2015, 23:28
6s iyidir 5sten sonra iyi ki 6 almamışım diyenlerdenim