PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : work and travel firması tavsiye (ankara)

06UZ
05-12-2015, 14:07
geçmişte amerikaya bu iş için giden arkadaşlar varmı?
varsa tavsiye edebilecekleri firmalar ve tecrübeler nelerdir?
maliyetinin az olması en önemli etken bu arada...

fore
05-12-2015, 14:55
En yakın arkadaşım yapıyor, Emre'den aldım numarayı dersiniz. İbrahim Bey, 0532 614 13 78

turbo&quattro
05-12-2015, 16:45
Vize ( j1 ) islerini yurutecek sponsor firma cok onemli, ucuz is yapcagim diye dolandirilmada. Ben asagidaki firma ile halletmistim tum vize, insurance islerimi. Tr deki araci firmam dolandirici potansiyelli olmasina ragmen Usa daki bu firma sayesinde tum islerim sorunsuz hallolmustu, ne sorsam yardimci olmuslardi.

https://www.panatlanticsmsgroup.com/j-1_visa_program/

ibozum
05-12-2015, 17:41
Eski bir Work&Travel'ci olarak kesinlikle yapmalı, gitmeli ve görmelisin.. Sana çok fazla şey katacak, hayatının en güzel yazı olacaktır.. :)

Firmaların çoğu umut taciri misali çok fazla güzel şeyler söylerler, toz pembe hayal kurdururlar ancak tamamen inanma araştırma yap.. Firmadan daha önce gitmiş öğrencileri bulup onlarla görüşmen iyi olur..

Ankara'da Advis'in Şb.si vardı Olgunlar'da hala orda mı bilmiyorumama fena değildi.. Ayrıca firmalardan olabildiğince pazarlık et.. :)

Spesifik sorun olursa onları cevaplamaya çalışırım..

06UZ
05-12-2015, 20:32
şimdilik yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim araştırmaya devam edicem

doush
05-12-2015, 20:37
Merhabalar, numaramı özelden atıyorum yardımcı olayım.

RedCan
05-12-2015, 20:47
Bende gitmeyi düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak özel değil.

1.Son sınıfı öğrencisiyim. Allah kısmet ederse okulum haziran da bitiyor. Temmuz gibi gitmeyi düşünüyorum. Fakat okulum bittiği için vize konusunda sorun olur mu ?
2.Ortalama maliyeti nedir ?
3.Eğer gidersem mesleğimle ilgili bazı şirketlere iş başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. O şekilde kalma şansım nedir ?

_Emre_
05-12-2015, 20:53
PM attım size, ben de gitmiştim iyi bir şirket var Ankara'da bir abimin, reklam olmasın diye buraya yazmadım. İhtiyacı olan başka arkadaş varsa yardımcı olmaya çalışırım.

_Emre_
05-12-2015, 20:58

1.Son sınıfı öğrencisiyim. Allah kısmet ederse okulum haziran da bitiyor. Temmuz gibi gitmeyi düşünüyorum. Fakat okulum bittiği için vize konusunda sorun olur mu ?
3.Eğer gidersem mesleğimle ilgili bazı şirketlere iş başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. O şekilde kalma şansım nedir ?

1- Elinde transkriptin olacak, J1 vizesine okulla ilişiğin kesilmeden Hazirandan önce başvuracağın için bir problem olmaz, olmuyor. Son senemde de gittim.
2- Maliyeti etkileyen çok şey var. Ucuz fiyat verenler de sigorta vs gibi şeyleri atlayarak düşük fiyat sunabiliyor bazen. O yüzden şirketlerle görüşüp o fiyatlarla neleri vaad ediyor, görüşmek lazım.
3- Bilgim yok.

TigeR
05-12-2015, 21:12
Benim de son senem ama bir sene uzadı okul.İşin kötü yanı ortalamam düşük 2nin biraz altında ama bu dönem yükselecek vize alma şansım nedir?

RedCan
05-12-2015, 21:14
Hocam Ankara'daki firma için bende bir pm rica edeyim. Maddi durumumu ayarlarsam, Finallerden sonra gidip görüşeceğim bir kaç şirketle.

doush
05-12-2015, 21:32
Ben direk yazayım numaramı arkadaş aramadı zaten :) ben sadece gittim 2 kere maddi bir çıkarım falan yok. Arayabilirsiniz direk. Foruma yazacak fırsatım yok telefondan girdiğim için.

0besyuz4526dort7347

doush
05-12-2015, 21:34
Cekinmeden arayabilirsiniz, Adana'daki arkadaş için menderesteyim yuzyüze Görüşmek isterse.

TigeR
05-12-2015, 21:36
Cekinmeden arayabilirsiniz, Adana'daki arkadaş için menderesteyim yuzyüze Görüşmek isterse.

Kardeşim şuan Menderes'teysen ve musaitsen görüşmek isterim hem tanışmış oluruz hem de direk giden birisiyle muhattap olmuş olurum

_Emre_
05-12-2015, 21:59
Benim de son senem ama bir sene uzadı okul.İşin kötü yanı ortalamam düşük 2nin biraz altında ama bu dönem yükselecek vize alma şansım nedir?
Ortalama 2den düşük diye vize alamam diye bir şey yok, o biraz görüşmede sizin bıraktığınız izlenimle de ilgili. Mesela ev arkadaşım 1.6 küsür ile almıştı vizeyi. Daha düşükleri de duyduk ama efsane olabilir, bir şey diyemem.

Bu arada doush ile de USA'de tanıştık, dünya gerçekten küçük :D

06UZ
05-12-2015, 22:00

ben bugun baya nette araştırdım sana diyebileceklerim şunlar;

Temmuzda gideceksen iş konusunu gitmeden önce garantile,(firmalardan detaylı ve kesin bilgiler alarak) haziranda dahi gidipte güzel işleri sırplara kaptıranlar olmuş anladığım kadarıyla. onların okul daha erken bitiyormuş.
Arkadaşın dediği gibi mezun olduğun senede gidebiliyorsun sıkıntı yok
benim araştırmalarıma göre cep harçlığı ucak bileti vize sigorta danışmanlık hizmeti 2800 dolardan başlıyo 4000 dolara kadar çıkabiliyor. firmadan firmaya fiyatlar değişiyor. ama paraya göre hizmet unsuru var anladığım kadarıyla. pahalı olan firma ile ucuz olan firmanın ilgisi alakası amerikadayken bir değil

doush
05-12-2015, 22:01
Dostum ara yerimi tarif edeyim direk sana.

Aynen Emre'yle orada tanıştık özledim kardeşim seni. Ilk gördüğüm anda sonunda otomobil konuşacak biri diye çenemiz durmadı managerdan laf yedik hahaha

TigeR
05-12-2015, 22:02
Ortalama 2den düşük diye vize alamam diye bir şey yok, o biraz görüşmede sizin bıraktığınız izlenimle de ilgili. Mesela ev arkadaşım 1.6 küsür ile almıştı vizeyi. Daha düşükleri de duyduk ama efsane olabilir, bir şey diyemem.

Bu arada doush ile de USA'de tanıştık, dünya gerçekten küçük :D

Benimki yatay gecisten dolayi altust oldu 1.87suan ama vizeler iyi geldi buyuk ihtimalle bu dönem ikiye veya yakin bir duruma yukselir. Kararsizim suan ortalamanin dusuk ve son sınıf olmam nedeniyle tam bi kacak potansiyeli diye dusunebilirler diye düşünüyorum :D

06UZ
05-12-2015, 22:03
Hocam Ankara'daki firma için bende bir pm rica edeyim. Maddi durumumu ayarlarsam, Finallerden sonra gidip görüşeceğim bir kaç şirketle.

ankarada ucuz ve güvenilir firma bulursan paslaşalım özelden

RedCan
05-12-2015, 22:08
Ben direk yazayım numaramı arkadaş aramadı zaten :) ben sadece gittim 2 kere maddi bir çıkarım falan yok. Arayabilirsiniz direk. Foruma yazacak fırsatım yok telefondan girdiğim için.

0besyuz4526dort7347

Hocam kayıt ettim numaranızı. Ankara'ya gittiğimde firmayla görüşmeden önce arayacağım.

_Emre_
05-12-2015, 23:35

Aynen Emre'yle orada tanıştık özledim kardeşim seni. Ilk gördüğüm anda sonunda otomobil konuşacak biri diye çenemiz durmadı managerdan laf yedik hahaha
Bizim peşimizden göndermişler onu da zaten :D Ben de özledim valla Doğuş, güzel zamanlardı :)

huseyinturk
05-12-2015, 23:39
İstanbulda United Towersta yönetici olarak görev alan bir yakınım var istanbuldan düşünen olursa yardımcı olabilirim

TigeR
06-12-2015, 01:49

Kardeşim tekrar cok teşekkür ederim. Detaylıca anlatıp zaman ayırdın herşey için sağol takıldığım veya danışmak istediğim bir yer olursa yazarım tekrar :)

Nucleus
06-12-2015, 02:18
Armada Grandee..

Çalışacağım işleri bana sunma şeklini sevmediğim bir danışmana denk gelsem de söylenene göre %97 başarı oranına sahip bir firma. Üniversitenin son senesinde gittik geldik işte. Elini çabuk tut güzel işler dolmaya başlamıştır belki de dolmuştur. Tavsiyem güvenilir firmalardan job offer 'ları iste hangisi en iyi işi sunarsa onun ile yolunu çiz.

İş seçme mi ? apayrı bir konu.. Orda kalmak mı ? bambaşka konu..

Kolay glesin

yavuz364
07-12-2015, 07:17
ben yıllar önce OZMAN ile gitmiştim.. Kesinlikle gidilmesi lazım ve OZMAN çok çok iyiydi . her yönden memnun kaldım..

Ancak şuanda fiyatlar inanılmaz yükselmiş.. ben gittiğimde ozmana 850 dolar gibi birşey vermıştım yanlış hatırlamıyorsam.. Şuanda hem dolar arttı hem de dolar olarak fiyatlar yükselmiş. O yüzden eski cazibesi yok sanırım..

FET
07-12-2015, 07:58
http://www.ye-ro.com/

Kuzenimin firması ismi Anilya, beni söylersen yardımcı olur. Ferhat Timur

cagataayk
07-12-2015, 15:04
Ortalama maliyetler ne civarda oluyor acaba.Hazır konusu açılmışken bu work and travel konusunda genel bi bilgi verebilecek olan varmı?

XSi
07-12-2015, 15:31
ben yıllar önce OZMAN ile gitmiştim.. Kesinlikle gidilmesi lazım ve OZMAN çok çok iyiydi . her yönden memnun kaldım..

Ancak şuanda fiyatlar inanılmaz yükselmiş.. ben gittiğimde ozmana 850 dolar gibi birşey vermıştım yanlış hatırlamıyorsam.. Şuanda hem dolar arttı hem de dolar olarak fiyatlar yükselmiş. O yüzden eski cazibesi yok sanırım..

sene 2003 , OZMAN ve bizim firma ile (ismini hatırlamadım) orlandaya giden 40 türk vatandaş (yani biz :)), oradaki firmanın beceriksiz temsilcisi yüzünden baya baya sıkıntı çektik, yarımıza iş bulamadılar, bir miktar para verip geri gönderdiler, ben şanslı iş bulanlardandım, önceden iş ayarlama yok yani, kapı kapı gezdik işyerlerini otelleri fln :) bir kısım arkadaş kendi imkanları ile alaskaya göçetti, 1 ay günde 20 saat çalışıp kafayı yedi geri geldi :)

hatta organizatör arkadaş, kalacak yerimizi de şehrin 2 saat dışında tuttuğundan vicdan yaptı sanırım, bir minibüs kiraladı işe girenlere servis hizmeti için, bizden 2 arkadaşıda dönüşümlü şöför yaptı, bir arkadaşı kaldığımız üniversite yurdunda temizlik görevlisi olarak aldırdı fln.. :)

baya ciddi rezillik çıktı yani :)

yavuz364
07-12-2015, 16:30
sene 2003 , OZMAN ve bizim firma ile (ismini hatırlamadım) orlandaya giden 40 türk vatandaş (yani biz :)), oradaki firmanın beceriksiz temsilcisi yüzünden baya baya sıkıntı çektik, yarımıza iş bulamadılar, bir miktar para verip geri gönderdiler, ben şanslı iş bulanlardandım, önceden iş ayarlama yok yani, kapı kapı gezdik işyerlerini otelleri fln :) bir kısım arkadaş kendi imkanları ile alaskaya göçetti, 1 ay günde 20 saat çalışıp kafayı yedi geri geldi :)

hatta organizatör arkadaş, kalacak yerimizi de şehrin 2 saat dışında tuttuğundan vicdan yaptı sanırım, bir minibüs kiraladı işe girenlere servis hizmeti için, bizden 2 arkadaşıda dönüşümlü şöför yaptı, bir arkadaşı kaldığımız üniversite yurdunda temizlik görevlisi olarak aldırdı fln.. :)

baya ciddi rezillik çıktı yani :)

o zaman ya sizin firmada yada firmadaki yetkililer çok önemli.. Çünkü biz mesela beşiktaş şubesi ile gittik. herkesin 3-4 ay önceden işleri belliydi. işverenlerle konuştuk gitmeden önce. orada da ilgilendiler. döndükten sonra ozmandaki yetkili ile hala görüştük. halen de görüşürüz :)
hiç bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmezdim yani.. İş olarak da amerikanın en iyi işleri vardı resmen ozman da o yüzden zaten ozman tercih etmiştik. Demekki yetkili kişi çok önemli şirketteki :)

RedCan
24-01-2016, 14:36
Salı günü bir firma ile görüşmeye gideceğim. İş için mülakat yapıyorlarmış. İngilizcem orta derecede işte. Bu sorun olur mu, kötü iş veya vize sorunu vs.

blumenberg
24-01-2016, 15:50
ben gitmişitm daha önce florida istemiştik ama alabama'da iş bulmuşlardı, sözlerini tutmamışlardı. istisna da olsam en çok ben memnun kaldım, işler hep rast gitti.

bir de uçak bileti ayarlıcaz deyip size bileti öncesinde aldırmayıp son günler yaklaştığı sırada yüksek fiyat çekmişlerdi, halbuki onlar önceden biletleri uygun fiyatlara alıyorlar.

benim size tavsiyem yine de bu işle ugraşan en büyük şirketlere yönelmeniz, globalvizyon iyidi olabilir. size ne kadar fiyat çıkardılar bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla biz şirkete 1200 dolar civarı para ödemiştik, ayarlamaları vs için.

hatta başka bi tavsiyem daha olacak size, bununla ilgili fuarları takip edin ankarada,onlara katılıp biraz daha indirimli gidersiniz.

Eriador
25-01-2016, 07:06
Ankarada Candelas diye bir firma var. Yillardir Disney ile calisiyor.Sahibi Akin bey son derece duzgun bir adamdir. Adimi soyle Kaan Orlando'dan de yardimci olur.

Niyicin Akin ?

Disneyle calistigi icin Work And Travel ucreti almiyor ! Tum ucretini disney veriyor.
Arti buraya gelince kalicak yer ( dunyanin her tarafindan gelen ogrencileerle karisik ! ) ve kaldigin yerden ise otobus kalkiyor.

Normal WAT ile gelirsen kalicak yer , ulasim ve katilim ucreti lazim bu dedigim programda gelirsen Florida da hayatin keyfini surersin :)

Eriador
25-01-2016, 07:09
sadece TR de ingilizce is gorusmesi var onu gecicek kadar ing olsun yeter . hic bir ucret odemeden sadece ucak biletini alip Walt Disney World de ise baslarsin.