PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda Kavga

İzzet Göçmen
07-12-2015, 11:50
Merhaba arkadaslar bu hafta bursaya gidicektim gittim dönüş yolunda Balıkkesire gelmeden basımıza talihsiz olaylar geldi

Yolda bi bmw ile tartıstık sellektör verdi saga gectim hızım 160 civari gidiyorum ilerdede tır var adam yanımda gecmiyor ama önü bos tırla aramda daralıyor yokus assagı iniyoruz zaten yol durumu pek iyi degil sinyal vermeme ragmen kacılmadı mecbur aradan makasa girmek zorunda kaldım olay bundan sonra basladı ben yoluma devam ediyorum sıkıstırmaya basladı seridime girmeler falan ilk ısıkta sagda durdu arabaya saldırdı orda bi atıstık 3 kişiyiz arabada sen nasıl araba sürüosun falan demeye basladı biz hep beraber inince binin gidin dedi olay bundan sonra basladı sineye cektik olayı,ikinci olay yol ayrımında oldu önümde giderken sinyal vermeden yol degişitrdi 100 civari hızım kaza yapıyordum kornaya bastım saga gidicekti gitmedi geldi önümü kesti otobanda arabadan cıktı kapıları kitledim zaten sonrası ***** 3 kişiydik adamın cocugu karısı kızı arabadaydı önümüzü kesiyor gecenin saat 12 si sonuc olarak adamın yüzü fena oldu.karısı cıkınca bıraktık artık gitmiş sikayetci olmus sonuc ne olur merak ediyorum..

Bilen varsa yardımcı olursa cok makbule gecer

fthdrn
07-12-2015, 11:53
Takipsizlik vericekler ne bekliyorsun ki.

Yigit-Y
07-12-2015, 11:55
Durumu aynen izah edin sonuçta siz adamı dovmediniz darp raporu filanda yok sanırım.

Ben bu durumda olsam kendime darp raporu alıp sikayetci olurdum.bu serefsizden:)

Sikayet edeceğine de bin pisman olurdu

maceren
07-12-2015, 11:59
Sanırım Dava açılırsa adam vazgeçse bile kamu davasına dönebilir. Yaralama varsa iyide bir avukatı varsa başın ağrır. Ama adamın çoçuğu varken 3 kişi adama saldırmak üstelik suçlu iken böyle yapmak olmamış yakışmamış.. Ayrıca bunu yaşına veriyorum cahil cesareti bu, neyinize güveniyorsunuz? Kimin ne olduğu ne taşıdığı belli olmaz. şayet benim başıma gelse böyle bir olay hele hele ailemin yanında onları riske atacak bir olay tüm şarjörü boşaltırdım, Allah korusun Allah uzak etsın.. Umarım bu size bir ders olmuştur.

MK8800
07-12-2015, 12:00
Hiç bişey çıkmaz , denk geldikçe bi daha dövün

tylan
07-12-2015, 12:05
şimdi dövdunuzmu dövmediniz mi ona göre yazıcam

hakotech
07-12-2015, 12:05
Keşke o anlarda bismillah diyip yolunuza baksaydınız.. seferi ayı belanın nerden geleceği belli olmuyo,tamam belki hakkısınız belki tehlikeye girdiniz,sabrınızı da çok zorladı.. ancak düşünsenize eşinizin cocugunuzun yanında sızı böyle dövüyorlar.. Allah c.c yaşatmasın.. kendi kaşındı diyebilirsiniz,haklısınız da,ancak keşke gençler olarak siz sukut edip yolunuza bakıp,şeytan bizden uzak dur deseydiniz.. bize geçmiş olsun bidaha inşallah yaşamassınız böylesine tatsız bir olay demek düşüyo sanırım..

bkaraca
07-12-2015, 12:14
Kusura bakma abi deyip geçmek en mantiklisi, hem ailesi yanında imiş hemde siz 3 kişi inince emanet çekip vurmayacagi ne ***** ? Allah korusun, geçmiş olsun.

bkaraca
07-12-2015, 12:15
M a l u m yazdım ora soru işareti çıkmış.

cnzdmr
07-12-2015, 12:19
ne olursa olsun ailesinin yanında hele eşi ve kızının yanında varsa o adam dövülmez.

Hele bide 3 kişisiniz tek adamı ailesinin önünde dövüyorsunuz o adam ayılık öküzlük yapmış olsa bile olmaz.

Amiyane tabir olacak ama bu yaptığınız delikanlılık değil adamlıkta değil.

Sabır deyip geçiceksin adamın yanında ailesini gördüğün zaman. Sen haksız da olsan özür diliceksin ailesinin önünde adam dövmek nedir ya?

Bu durumdan ders çıkar tecrübe edin. Bunları size bi aile büyüğünüzün söylemesi lazım ama bizden nasihat almış ol bu sefer.

Bir dahada böyle bir hareket yapma genç yaşında üzerler adamı kimin ne taşıdığı belli değil artık...

Berkan
07-12-2015, 12:28
valla karısının bilmenesinin yanında dövülmezse karşı tarafta karısının bilmemnesinin yanında 3 kişinin içinde artislik yapmıycak üstüne kırmayacak etmeyecek. kaşıtısı olanı kaşırlar bknz. Ertekin reyis spec "bir miktar"

anasınamı sovmüş bacısınamı saldırmış kullanan arkadas sinyalini vermiş yol istemiş, yol vermezsen böyle agzına kırarak alırlar gecerler, altındaki bmwle bunu yediremiosanda kullanmıcan o arabayı, kamyonun tırın üstüne üstüne sıkıstırmanın ne manası var adam geçmeyip duramayıp tıra patlasa çok mu hoş şeyler olacak.

İzzet Göçmen
07-12-2015, 12:29
şimdi dövdunuzmu dövmediniz mi ona göre yazıcam

Dövdük bizdede darp var ama

ne olursa olsun ailesinin yanında hele eşi ve kızının yanında varsa o adam dövülmez.

Hele bide 3 kişisiniz tek adamı ailesinin önünde dövüyorsunuz o adam ayılık öküzlük yapmış olsa bile olmaz.

Amiyane tabir olacak ama bu yaptığınız delikanlılık değil adamlıkta değil.

Sabır deyip geçiceksin adamın yanında ailesini gördüğün zaman. Sen haksız da olsan özür diliceksin ailesinin önünde adam dövmek nedir ya?

Bu durumdan ders çıkar tecrübe edin. Bunları size bi aile büyüğünüzün söylemesi lazım ama bizden nasihat almış ol bu sefer.

Bir dahada böyle bir hareket yapma genç yaşında üzerler adamı kimin ne taşıdığı belli değil artık...

Araba Hb Bmw idi camlar zifiri karanlık 3 kapı 3.16 olması lazın sanırım ön camları actıgında sadece adamı görüyorduk biz adam beni arabadan dısarı cektiginde ben kavga ederken bisey yoktu sonra biz hepimiz saldırınca karısı cıktı arabadan.Yoksa bizde karısı yanında birini darp etcek degiliz yani.Tessekür ederim yorumlar için

Darp raporu alınmıs sanırım yolda oldugumuzdan aradılar polisler geri dönün dediler dönemeyiz dedik kendi ilimizdeki polis karakoluna gidin mademse dediler cok cok suclu olsaydık alırlardı sanırım ?

Para cezası gbi olay gecmiş cıkarmı aslı astarı

zcy04
07-12-2015, 12:36
Ailesi yanında olsun olmasın bir adamı 3 kişi araya almak doğru bir hareket değil. milletin şeyiyle gerdeğe girilmez. adam plakanı alıp seni tek kıstırıp götünden kan, belinden su alır patates eder.

Cezai kısmında bir şey olacağını düşünmüyorum. Dün adamın 100 Liralık arabasını hiç ettiler savcı serbest bıraktı hepimiz gördük

HaKo
07-12-2015, 12:39
Yav adam dövülmez eyvallah da , adam da karısının kızının yanında 3 tane adama ne diye ısrarla dalıyor ? Al birine vur ötekine , yani 2 tarafta biraz kabahatli ama adam zorla kendini dövdürtmüş senin anlatmana göre.

drago
07-12-2015, 12:39
Kemik kırıldıysa 2 seneden başlar, kemik kırılmadıysa BTM (basit tıbbi müdahale) ile geçebilecek yaralanma yazmışlardır malesef bişey çıkmaz.

Ben de şuan 5 kişiden davacıyım, bir şey çıkmayacağını bile bile. Adam seni arabadan çekmiş olsa dahi diğer 2 kişi olayı ayırabilir, adamı arabasına tıkabilir, ya da adamı tutabilirdi.

Kusura bakma daha yeni sayıca az olan tarafta kaldığım için iyi dileklerimi sunamıyorum Allah ıslah etsin diyorum sadece.

SerkanYazgan.
07-12-2015, 12:42
Siciliniz temizse sıkıntı olmaz. İnfaz felan varsa adamda 1 hafta içinde şikayeti almazsa infazınız patlar.

ACYV
07-12-2015, 12:42
Bir de karşı tarafı dinlemek lazım kim haklı kim haksız diye ancak ne olursa olsun, kaçınılması gereken bir olay, çoğu kavga gibi. Geçmiş olsun.

SerkanYazgan.
07-12-2015, 12:44
Bu arada izzetin ne suçu var? Kendi kırmış arabanın önüne, inip dövmeye çalışmış. Kimden ne çıkacağı elbette belli olmaz fakat bazı durumlarda malesef ya dayak yiyeceksiniz ya da atacaksınız. Zaten adam olsa eşinin çocuğunun yanında böyle bir hareket yapmaz, arar polisi plakasını verir şikayet eder.

ayhan306gti
07-12-2015, 12:45
öncelikle geçmiş olsun anlattığın üzre doğrusunu yapmışsınız elinize sağlık hukiki olarakta bi ... olmaz rahat ol.

c20let
07-12-2015, 12:46
İyi yapmışsınız puşta. Zaten bir kere durdurmuş ses çıkartmamışsınız. İkinciye niye bulaşıyorsun mal oğlu mal. Karısının çocuğunun yanında önce o adam kendini düşünecek. İndiyse o arabadan ne karısına ne kızına bakarım. Bir şey olmaz kardeşim sende takma kafana.

driftboy
07-12-2015, 12:47
Benzer olay izmitte basıma geldi. yola çıktım denyonun teki korna sellektör filan hiç hatam olmadığı halde camdan kusura bakma anlamında el kaldırdım geçti önüme yavaşlıyo filan neyse lanet şeytana dedim geçtim kenara 2 kişiler biz 3 kişiyiz neyse ilerde bunlar durdular ışıkta camı açıp küfrediyo filan sarhoşlar farkettim bakın işinize deyip camı kapattım baktım konuşmaya devam ediyolar dolu su şişesini fırlattım yan camdan şöföre geldi indik tabi o ara bi iki itiştik bindirmeye çalışıyom arabaya binin gidin bela olmayın diye baktım olcak gibi değil hazreti deynek baş rolde biraz film çektik sonra abi niye vuruyonuz filan biz size demedik ayağı.neyse gittik tabi biz adaya döndük baktım telefon çalıyo gece 3. Karakoldan arıyolar. Acil bilmem ne karakoluna gelin hakkınızda şikayet var. Dedim abicim gelemem ben sakaryadayım napcaz diye ben sizi ararım dedi kapattı. 3-4 gün sora aradı ordaki bi karakola gidin ifade verin diye. Tabi adamda darp raporu filan varmış. İfadede dayak yiyen biziz biyere giremedik denk gelirler bidaha kavga çıkar diye dip gaz sakaryaya döndük kaç gün geçti üstünden rapor filanda almadık adama vuramadık bile ne darp etmesi vurduğu sopayı aldık elinden hatta filan deyip sopayı gösterince üstünde adamın ismi yazan polisler başladı gülmeye :D biz darp etmedik inip küfretti camdan vurmaya çalıştı arabayı darp etti bizde karşılık vermeye indik ama bişey yapamadık olay yerinden kaçtık dayak yiyince diye ifade verdik 1 sene oldu ses yok daha :D

İzzet Göçmen
07-12-2015, 12:48
İlk isiklarda kemerim takılıydı arkadaslarım uyuyordu arabadan cıktı kapıyı actı bi tokat asıldı bana zaten kemerim takılıydı bisey yapamadım kenarı cek dedi cektik bizimkiler uyanınca basın gidin dedi.Sonra gene aynı olay basımıza geldi bu sefer patladık bizde sonucta 800 900 km yoldan geliyorum yol yorgunlugum var adli sicilim temiz bisey yok infazim falan yok.1 Arkadasım ayırmaya calısıyordu o ara cocuguda o arkadamıza saldırmıs sanırım ben o anda göremedim orayı..

İzzet Göçmen
07-12-2015, 12:52
Not sonra karısı da indi napıyorunuz durun die arkadasım diyor o araba ablacım kocanı nie durdurmuyorsun sen nie böyle yapıo niye sahip cıkmıyorsun die söylüyor ablanın davasına bıraktık allah korudu ya ne zman ne olcagmız belli degill.

Simdi tek düsüncem araba belli plaka belli adres tespiti olurda evime gelirlermi gelirse cok fena seyler yaparım o adama ondan korkuyorum

Seven7
07-12-2015, 12:54
Çok geçmiş olsun, yaşanmasa daha güzeldi tabi ama bence olması gerekeni yapmışsınız. Bu zihniyette olan şahıslar kime saldırsa 'Bırak belasını başkasından bulsun.' diyoruz, biri de böyle bela olunca üzülmeyeceğiz.

Pardon ama tek başına arabayı üzerine kırıp durup arabadan inip ailesinin yanında başka bir arabanın içindekilere saldıran adam dövülmeyi de göze almıştır bıçaklanmayı da vurulmayı da. İki taraflı düşünmek gerekiyor bu işleri.

ehveniser1903
07-12-2015, 12:55
cam falan açmayın yol kavgası varsa,ya arabadan aynı anda inmeniz lazım yada basıp gidin,o dışarda siz içerde olduğunuzda tehlike büyük oluyor.

drago
07-12-2015, 12:57
evine tebligat gelir, uzlaşma memuru önce telefon ile ulaşır, uzlaşmak ister misiniz diye sorar, ailene söyle o yüzden.

uzlaşma memuruna 2 taraf da evet derse dava mava olmadan olay kapanır.

yine de benden sana tavsiye çalıya dolanacağına çalıyı dolan.

Emre Akçay
07-12-2015, 12:57
Rapor varsa dava açılır, o kadar basit değil bu işler.

Runo
07-12-2015, 12:58
Bazen derler ya dayak cennetten çıkmadır aynı öyle olmuş. Ailen yanındaysa eğer yoluna bakacaksın sana taciz olmadığı sürece. Suçsuz insanın üstüne gitmeyeceksin. He yok ben bunu küçük gördüm ufak gördüm bu daha çocuk bunun üstüne çökeyime gidersen 2 dakikada niğde patatesine çevirirler adamı

imprezaWRC
07-12-2015, 12:58
Şöyle bir cümle vardır; hırs gelir göz kararır, hırs gider yüz kızarır. Hiç elleşmemek en güzeli. Kimde ne var belli değil, sen iki sarsmaya diye inersin herif iki kaşının ortasına delik açar. Şu ara zaten herkes barut gibi, haklıykende haksız duruma düşmemek lazım.

İzzet Göçmen
07-12-2015, 13:01
evine tebligat gelir, uzlaşma memuru önce telefon ile ulaşır, uzlaşmak ister misiniz diye sorar, ailene söyle o yüzden.

Ailemi aradılar ilk zaten arac benim üstümde degil.Ailem ulastı bana

uzlaşma memuruna 2 taraf da evet derse dava mava olmadan olay kapanır.

yine de benden sana tavsiye çalıya dolanacağına çalıyı dolan.

Rapor varsa dava açılır, o kadar basit değil bu işler.

İlk dap edilen benim ama boynumda izler var dizim soyuk bide kalca kemigimde kayma gibi bisey olmus heralde ortapediye gidicem peki bu nasıl olur ?

Bazen derler ya dayak cennetten çıkmadır aynı öyle olmuş. Ailen yanındaysa eğer yoluna bakacaksın sana taciz olmadığı sürece. Suçsuz insanın üstüne gitmeyeceksin. He yok ben bunu küçük gördüm ufak gördüm bu daha çocuk bunun üstüne çökeyime gidersen 2 dakikada niğde patatesine çevirirler adamı

Boyum 1.70 kilom 60 civari karsımdaki adam 1.80 kilosu 80 90 rahat var sanıurım bu yüzden güvendide ters tepti dediginiz gibi.

_Emre_
07-12-2015, 13:08
Haklı olman bir yana, adam silah çekip sıkmadığı için de şanslısın. Devir kötü, kimden ne çıkacağı belli olmuyor.

Berkan
07-12-2015, 13:08
bu dava haberi sana ulastıktan sonra madem böyle sende beklemeden git raporunu al davanı ac ikitanede kapı gibi sahidin var yanında tokatı yedigini gören

mert_can 41
07-12-2015, 13:10
Ne kadar olursa olsun yaptığnız yanlış adam hattalı olsada çokuğuna eşine bir travma yaşatmışınız her ay 3 gün otoban kullanan biri olarak devamlı olan birşey her çıktığımda bir denyo geliyo ama genelde bmw ci olarak kabul ediyorum bir artislik oluyo bmw kullananlarda kiralık araçla çıkıyorum devamlı bir fanesiyle tartışıyoruz ya yldan çekilmez ya önüme atlar yada gereksiz darlayıp el kol yapar :D

drago
07-12-2015, 13:14
İlk dap edilen benim ama boynumda izler var dizim soyuk bide kalca kemigimde kayma gibi bisey olmus heralde ortapediye gidicem peki bu nasıl olur ?

Boyum 1.70 kilom 60 civari karsımdaki adam 1.80 kilosu 80 90 rahat var sanıurım bu yüzden güvendide ters tepti dediginiz gibi.

Dediğim gibi, kırık olmadığı sürece herkese BTM yazıp gönderiyorlar acilden.

Şuanda rapor alabilir misin bilmiyorum, ne kadar süre içerisinde alırsan geçerli falan öğrenmek için bi avukata danışsan iyi olur.

Ama dediğim gibi eve tebligat gelir o yüzden ailene söyle. Çekiniyorsun ama bu durumda sana en çok sahip çıkacak olan ailen. Varsın cezanı ailen kessin ama bu çocuk sahipsiz değil diyip yanında duracak olanlar da onlar. İyi etmişsin diyen abilerinden fikir alma, ailen ve avukatın ne derse onu yap. Dövmekle bitmiyor bu trafiktekiler emin ol. Öncesinde döven taraftım, sonrasında dayak yiyen oldum bu işler belli olmuyor.

İzzet Göçmen
07-12-2015, 13:22
Dediğim gibi, kırık olmadığı sürece herkese BTM yazıp gönderiyorlar acilden.

Şuanda rapor alabilir misin bilmiyorum, ne kadar süre içerisinde alırsan geçerli falan öğrenmek için bi avukata danışsan iyi olur.

Ama dediğim gibi eve tebligat gelir o yüzden ailene söyle. Çekiniyorsun ama bu durumda sana en çok sahip çıkacak olan ailen. Varsın cezanı ailen kessin ama bu çocuk sahipsiz değil diyip yanında duracak olanlar da onlar. İyi etmişsin diyen abilerinden fikir alma, ailen ve avukatın ne derse onu yap. Dövmekle bitmiyor bu trafiktekiler emin ol. Öncesinde döven taraftım, sonrasında dayak yiyen oldum bu işler belli olmuyor.

Ailemin haberi var zatenn kavga ettigime polisler ilk onlara ulasmıslar diger 2 arkadasımın ailesinin haberi yok tek dövmedim yani adamı

Berk007
07-12-2015, 13:27
bombok bir ülke olduk.

aqustic
07-12-2015, 13:27
Yol durumu iyi değil diyorsun, hem de o yolda üstelik yokuş aşagı 160 km hız yapıp yavaşladıgın takdirde de önündeki tıra arkadan girebilecek kadar hayatını riske atıyorsun.
Ondan sonra ne oldugu belirsiz bir adamla muhattap olup başına iş açıyorsun gereksiz yere strese giriyorsun...
Bu dakikadan sonra yapılacak en iyi şey bana göre senın de aynı şekılde rapor alman ve hız sınırlarını aşmaman olacaktır.
Görüldüğü gibi her ne kadar yüksek hızda dikkatli araç bile kullansak,kaza yapmayacagımıza inanmış bile olsak başka birinin hatası,el kol hareketi yüzünden bile hayatımız riske girebiliyor.

hakotech
07-12-2015, 13:31
Ulan o bu dillde şuan yerel bir tv kanalında evlilik programı izliyorum.... ıyyyyyy a.m.k insanlardan tiksindim,bune lan !! Gençlere çağrım stres atmak için gidin bütün sütüdyoyu dövün :D

Neyse canımı çok sıktı paylaşmak istedim ...

Diyadin
07-12-2015, 13:36
Sebebi ne olursa olsun kavga küfür şiddet bir şeye çözüm değil.

Karşı tarafı dinlemeden sadece tek taraflı yorum yapmak bence doğru değil konu ne olursa olsun 2 tarafı dinlemek lazım.

Sebebi ne olursa olsun şiddetle çözüm aranan her konuda mutlaka bir üst şamaya geçilir. Örneğin küfür-kavga-bıçak-silah-kundaklama vs.

Erkek adamız hepimiz. Dayak yiyen taraf siz olsaydınız. Muhtemelen buraya konu açmayacaktınız ya da intikam almak için uğraşıyor olacaktınız.

Biliyorum belki çoğu zaman zor gelecek ama tartışın ama asla arabadan inmeyin. Levye var baston kilit var jop var silah var vs.

En güzeli yola devam etmek. Burada madem darp edilmiş bir adam var. Sizde inkar etmeden kanunun hükümlerini kabul edin.

İzzet Göçmen
07-12-2015, 13:45
Sebebi ne olursa olsun kavga küfür şiddet bir şeye çözüm değil.

Karşı tarafı dinlemeden sadece tek taraflı yorum yapmak bence doğru değil konu ne olursa olsun 2 tarafı dinlemek lazım.

Sebebi ne olursa olsun şiddetle çözüm aranan her konuda mutlaka bir üst şamaya geçilir. Örneğin küfür-kavga-bıçak-silah-kundaklama vs.

Erkek adamız hepimiz. Dayak yiyen taraf siz olsaydınız. Muhtemelen buraya konu açmayacaktınız ya da intikam almak için uğraşıyor olacaktınız.

Biliyorum belki çoğu zaman zor gelecek ama tartışın ama asla arabadan inmeyin. Levye var baston kilit var jop var silah var vs.

En güzeli yola devam etmek. Burada madem darp edilmiş bir adam var. Sizde inkar etmeden kanunun hükümlerini kabul edin.

Haklısınız arayan polis memuru adamın ifadesinin beni yolda durdurup zorla arabama saldırıp beni arabamda darp ettiler diye belirtmiş bende karakolda yer mevki verip mobeselerin incelenmesini istedigimi belirttim nolur bilmiyorum.

c20let
07-12-2015, 13:45
Herkes burada sakin ol diyor, kimse de kötü niyetli değil fakat iş her zaman böyle olmuyor.

Şimdi pek bilinmiyor ama dönel kavşak içinde yol hakkı kavşak içinde bulunan araca aittir. Bende kavşaktan yola çıkarken en az 20-25 metre uzaktan tahminim 40-50km/s hızla gelen adam çılgına döndü. Neden peki? Düz yolunda geliyormuş yol hakkı onunmuş. O kadar delirdi ki kaldırıma çıkacak kadar yoldan çekilip geçmesine izin vermeme rağmen öfkesi geçmedi. Adam 40-45 yaşlarında yanında o yaşlarda eşi benimde yanımda kız arkadaşım var. Yolu kesti bir güzel, ana avrat küfür kıyamet üzerime geldi. Sanki anasına tecavüz ettim. :D Etraflıca bir miktar dövdükten sonra önce onun aracını kapattığı yoldan kaldırdım :D ardından yoluma devam ettim. Yaşça büyük, yanında eşi var ve tahrik edecek tek lafım yoktu muhatap dahi olmadım. İşte bazen dayak cennetten çıkma.

LnchCntrl
07-12-2015, 13:47
herşey iyi hoş kamyonla sıkışıp makasa girene kadar frenleseydin adam geçip gitseydi bu kadar kafan ağrımazdı. benzer olayları çok yaşadım. dükkanın doblosuyla trafikte tartıştı bizim araba hınç sanayici azman dolu :D kapıyı kilitledim. adamdan haklı olmama rağmen özür diledim. bastı gitti. bu kadar basit.

Mivec_4G63
07-12-2015, 13:49
Bir avukat olarak başıma gelen bir olayı yazayım,

Adamın biri yol verme kavgasından, öndeki arabanın önüne kırıp bir güzel adamı paket ediyor. (döven adam karayolları genel müdürü) Kavga esnasında elemanın gözünün alt kısmı arabanın kapısına çarpıyor ve yarılıyor. Elemanı hastaneye götürüyorlar dikiş v.s atıyorlar. Bu aşamadan sonra elemanın yüzünde sabit iz kalıyor. Kasten yaralamaya ilişkin dosyada darp raporu var, sabit iz kaldığına dair hastaneden alınmış rapor var. Kanun ne diyor?

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 87
(1) Kasten yaralama fiili, mağdurun;

a) Duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına,

b) Konuşmasında sürekli zorluğa,

c) Yüzünde sabit ize,

d) Yaşamını tehlikeye sokan bir duruma,

e) Gebe bir kadına karşı işlenip de çocuğunun vaktinden önce doğmasına,

Neden olmuşsa, yukarıdaki maddeye göre belirlenen ceza, bir kat artırılır. Ancak, verilecek ceza, birinci fıkraya giren hallerde üç yıldan, üçüncü fıkraya giren hallerde beş yıldan az olamaz.

Bir anlık öfke nelere mal oluyor değil mi?

Kardeşim senin olayına gelirsek, ortada darp raporu var, eşin tanıklığı var, polis sizi aradığında suçu işlemiş gibi cevap vermişsiniz bu da var. Takipsizlik falan bekleme, buradan sana bir ceza çıkacak elbet. Bence vatandaşın yüzünde sabit iz v.s kalmasın diye dua etmekten başka yapacağın bir şey yok. Yine adamın bir yeri kırıldı ise hapis cezası çıkması muhtemel. Bunun haricinde ortada illaki küfür v.s olduğunu düşünüyorum buradan da bir şeyler çıkabilir. Bir de bu işin maddi manevi tazminat kısmı var. Allah yardımcın olsun, keşke yan yana geldiğinizde frene basarak belayı başından savsaydın. Geçmiş olsun.

LnchCntrl
07-12-2015, 13:50
dövdüyseniz de iyi olmuş mk. takma bişe çıkmaz :D

LnchCntrl
07-12-2015, 13:51
avukat abi yazmış. benim yorumu kaale alma bro :D

NakkaSss
07-12-2015, 13:52
Kimse kusura bakmasın' da kendi ailesini düşünmeyen adamın ailesini elin adamı hiç düşünmez. Herkes adam boş olmayabilirdi diyor da o adam da düşünsün bu arkadaşların yerinde başka dolu birisi olup çıktıkları ailecek son yolculuk da olabilirdi. Yeşil yanınca kornaya bastı diye adam vuran bir milletiz. Öyle arabada aile varken her makas atana inseydik vay halimize. Eğer olay birebir anlattığınız gibiyse elinize sağlık hak etmiş..

Emre Akçay
07-12-2015, 13:52
Ben sana detaylı anlatayım. İşim gereği bu işlerle içli dışlı olduğum için bilgilendireyim. Hastaneden olaya karışan tüm şahıslar için genel adli muayene raporu alınır. Doktor burada ön muayene yapar ve morluk, çizikler vs için BTM ile giderilebilir şekilde yaralanmıştır der. Yani basit tıbbi müdahale ile giderilebilir şekilde. Şimdi sizde de karşı tarafta da bu rapor varsa karşılıklı olarak müşteki şüpheli sıfatıyla basit yaralama suçundan ifadeler alınır. Savcılıktan ifade vermeniz için çağrı kağıdı gelecektir. Akabinde Asliye Ceza Mahkemesi'ne iddianame düzenlenir ve bu sefer mahkemeden mernis adresinize tebligat gelir. Mahkemede sıfatınız müşteki sanık olur. Tabi biz şuan dosyayı ve içeriğindeki evrakları bilmeden konuşuyoruz. Genel anlamda bu işler böyle yürür. Geçmiş olsun tekrardan.

NakkaSss
07-12-2015, 13:54
Kimse kusura bakmasın' da kendi ailesini düşünmeyen adamın ailesini elin adamı hiç düşünmez. Herkes adam boş olmayabilirdi diyor da o adam da düşünsün bu arkadaşların yerinde başka dolu birisi olup çıktıkları ailecek son yolculuk da olabilirdi. Yeşil yanınca kornaya bastı diye adam vuran bir milletiz. Öyle arabada aile varken her makas atana inseydik vay halimize. Eğer olay birebir anlattığınız gibiyse elinize sağlık hak etmiş..

Diğer bir yandan ise buna benzer birşey arkadaşımın başına gelmişti. Hapis cezası çıkmıştı onuda sanırım paraya çevirdiler daha sonra.

İzzet Göçmen
07-12-2015, 13:59
Bir avukat olarak başıma gelen bir olayı yazayım,

Adamın biri yol verme kavgasından, öndeki arabanın önüne kırıp bir güzel adamı paket ediyor. (döven adam karayolları genel müdürü) Kavga esnasında elemanın gözünün alt kısmı arabanın kapısına çarpıyor ve yarılıyor. Elemanı hastaneye götürüyorlar dikiş v.s atıyorlar. Bu aşamadan sonra elemanın yüzünde sabit iz kalıyor. Kasten yaralamaya ilişkin dosyada darp raporu var, sabit iz kaldığına dair hastaneden alınmış rapor var. Kanun ne diyor?

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 87
(1) Kasten yaralama fiili, mağdurun;

a) Duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına,

b) Konuşmasında sürekli zorluğa,

c) Yüzünde sabit ize,

d) Yaşamını tehlikeye sokan bir duruma,

e) Gebe bir kadına karşı işlenip de çocuğunun vaktinden önce doğmasına,

Neden olmuşsa, yukarıdaki maddeye göre belirlenen ceza, bir kat artırılır. Ancak, verilecek ceza, birinci fıkraya giren hallerde üç yıldan, üçüncü fıkraya giren hallerde beş yıldan az olamaz.

Bir anlık öfke nelere mal oluyor değil mi?

Kardeşim senin olayına gelirsek, ortada darp raporu var, eşin tanıklığı var, polis sizi aradığında suçu işlemiş gibi cevap vermişsiniz bu da var. Takipsizlik falan bekleme, buradan sana bir ceza çıkacak elbet. Bence vatandaşın yüzünde sabit iz v.s kalmasın diye dua etmekten başka yapacağın bir şey yok. Yine adamın bir yeri kırıldı ise hapis cezası çıkması muhtemel. Bunun haricinde ortada illaki küfür v.s olduğunu düşünüyorum buradan da bir şeyler çıkabilir. Bir de bu işin maddi manevi tazminat kısmı var. Allah yardımcın olsun, keşke yan yana geldiğinizde frene basarak belayı başından savsaydın. Geçmiş olsun.

Bakın avukat bey diyeyim ısıklarda kemerim takılıdı oldugu halde arabada tokatlanan kenara cek lan diyip azar yiyen benim sonra ilerde önüme kırdıgında frene bastıgımda önüme kırılanda benim sonra arabadan cıkıp geldiginde arabadan tutup dısarı cıkartılanda benim anlamadım gene benmi suclu oluyorum bu durumda ?

Ki adamı tek basıma dövmedim ben adam benim bogazıma sarıldıgında yerde yatarken arkadaslarım saglamca vuruyorlardı zaten

hakotech
07-12-2015, 14:05
Bakın avukat bey diyeyim ısıklarda kemerim takılıdı oldugu halde arabada tokatlanan kenara cek lan diyip azar yiyen benim sonra ilerde önüme kırdıgında frene bastıgımda önüme kırılanda benim sonra arabadan cıkıp geldiginde arabadan tutup dısarı cıkartılanda benim anlamadım gene benmi suclu oluyorum bu durumda ?

Ki adamı tek basıma dövmedim ben adam benim bogazıma sarıldıgında yerde yatarken arkadaslarım saglamca vuruyorlardı zaten

Kardeşim bişey sorucam affına sığınarak,ikidir arkadaşlarım daha çok vurduya getiriyosun,açık açık yazarmısın ne demek istediğini ? Ben darp edilenim ancak arkadaşlarım dövdü cezayı onların alması gerekmı demek ıstıyosun anlamadım da ?

İzzet Göçmen
07-12-2015, 14:13
Kardeşim bişey sorucam affına sığınarak,ikidir arkadaşlarım daha çok vurduya getiriyosun,açık açık yazarmısın ne demek istediğini ? Ben darp edilenim ancak arkadaşlarım dövdü cezayı onların alması gerekmı demek ıstıyosun anlamadım da ?

Söyle anlatayım adam kapıyı acmaya calıstı kilitedim hemen kemerimi cıkarttım 2.cide kapıyı actım adam beni tuttu ben adamı cektik birbimizi sol arkadan arkadasım cıktı adam beni bıraktı arkadasımı kapıya sıkıstırmak istedi onlar orda birbirine girdi zaten yumruklasma falan oldu aralarında adam bana saldırdı biz kenetlendik yere attı adam beni ben yerdeyim adam üstümde adam bana vuruo ben adama vuruyorum arkadsımda adamı üstümden almaya calısıo oda vuruo yani kim kime dum duma oldu herkez vurdu..Tek basıma agzını burnunu kırmadım yani onların alması gerek degil hepimiz yaptık bu olayı kimse kacmıyor zaten neyse anlatırız diyorlar öyle insanlar degiliz sıyırılarım kurtulalım gibisinden

SerkanYazgan.
07-12-2015, 14:17

Bunun altında bişi yok abi dediği adam beni altına aldı, arkadaşlarımda beni kurtarmak için vurdu. Ben birşey çıkacağını sanmıyorum fakat böyle kaşınıp dayak yiyipte şikayetçi olmak kancıklıktır. Hem arabadan in dövmeye kalkış hemde dayak yiyince git şikayetçi ol. Durduk yere insanın başına dert açıyorlar.

hakotech
07-12-2015, 14:17
Söyle anlatayım adam kapıyı acmaya calıstı kilitedim hemen kemerimi cıkarttım 2.cide kapıyı actım adam beni tuttu ben adamı cektik birbimizi sol arkadan arkadasım cıktı adam beni bıraktı arkadasımı kapıya sıkıstırmak istedi onlar orda birbirine girdi zaten yumruklasma falan oldu aralarında adam bana saldırdı biz kenetlendik yere attı adam beni ben yerdeyim adam üstümde adam bana vuruo ben adama vuruyorum arkadsımda adamı üstümden almaya calısıo oda vuruo yani kim kime dum duma oldu herkez vurdu..Tek basıma agzını burnunu kırmadım yani onların alması gerek degil hepimiz yaptık bu olayı kimse kacmıyor zaten neyse anlatırız diyorlar öyle insanlar degiliz sıyırılarım kurtulalım gibisinden

Anladım kardeşim,neyse sana yine geçmiş olsun inan ben bu ay dışarı bile çıkmaya korkar oldum..şu seferi ayı geçsin diye,sanmıyorum yatarlı bir ceza geleceğini,istersen kavga ettiğiniz şahsın bilgilerini alın karakoldan,uzlaşmak istediğinizi söleyin,bi adamla da konusun,şikayetini geri alırsa bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum,ancak kamu davasına dönermi onu bilemiyorum,bilenler daha net yazacaktır.. kamu davasına döndü diyelim,para cezası verılmesı yüzde 90 bana göre.. tekrar geçmiş olsun diyeyim..

hakotech
07-12-2015, 14:22
Bunun altında bişi yok abi dediği adam beni altına aldı, arkadaşlarımda beni kurtarmak için vurdu. Ben birşey çıkacağını sanmıyorum fakat böyle kaşınıp dayak yiyipte şikayetçi olmak kancıklıktır. Hem arabadan in dövmeye kalkış hemde dayak yiyince git şikayetçi ol. Durduk yere insanın başına dert açıyorlar.

Anam sendemi ordaydın !! :) sanada geçmiş olsun,bişey çıkmaz tahminimce,avukat beyın soledıgı unsurlar olusmadıysa.. acı bi tecrübe yapmadım desem yalan olur,bende çok ateşliydim,ama burda sosyal mesaj vermek durumundayım,ki hakaten bu mesajları canı gönülden de veriyorum,keşke imkan olsada hepbirlikte cay yudumlarken anlatabilsem :) sıkmayın canınızı,bu arada 32 yaşında dede gibi hissediyorum,ben evleniym artık :D

KoramiraL
07-12-2015, 14:26
öncelikle geçmiş olsun gazetede çalıştığım dönemde bir servis şoförü ile yol verme sıkıştırma yüzünden kavga ettik servis komple aşağıya indi rapor aldık araca rapor aldık tüm servisten şikayetci olduk sonuç ilk duruşma herkes serbest eyvallah o yüzden pek bir şey çıkacak değil sonuçta sizi tahrik etmiş laf söylemiş ama ailesi üzerinden dava acarsa durumun rengi değişiklik gösterir sırf bu yol kavgası yüzünden 3 kez dosya açıldı kapanda hiçte iyi bir şey olmuyor geçmiş olsun

SerkanYazgan.
07-12-2015, 14:27
Anam sendemi ordaydın !! :) sanada geçmiş olsun,bişey çıkmaz tahminimce,avukat beyın soledıgı unsurlar olusmadıysa.. acı bi tecrübe yapmadım desem yalan olur,bende çok ateşliydim,ama burda sosyal mesaj vermek durumundayım,ki hakaten bu mesajları canı gönülden de veriyorum,keşke imkan olsada hepbirlikte cay yudumlarken anlatabilsem :) sıkmayın canınızı,bu arada 32 yaşında dede gibi hissediyorum,ben evleniym artık :D
hahahah bencede vaktin geldi abi, emsallerin torun seviyor :D
Ben sadece durduk yere başlarını derde sokan adamın şikayetçi olmasına şaşırdım o kadar :)

34btr1907
07-12-2015, 14:32
önceden ertelemen vs yoksa bişey cıkmaz,sulhta mahkeme olur en fazla,hükmün acıklamasını gerı bırakır,denetımlı 5 yıl verır baska suca karısma der.

westalim
her yorumu okumadm ama babam insaatta kavga ayırmaya girdi ameliyatlı burnu kırıldı tekrardan şikayetci olunda gece karakolda bitti ama bi b*k olmadı bu ülkede de olmaz zaten.!

Mivec_4G63

Birden fazla kişiyle saldırdığınızı söylerseniz daha vahim durum. Siz de darp raporu falan var mı? Adam tek erkek, siz 3 kişisiniz ne savcı ne hakim inanır söylediklerinize ki anladığım kadarıyla adamı pert etmişsiniz. Ufak tefek morluk v.s neyse de, adamın ağzını burnunu kırdıysanız vaziyet kötü. İşin bir de adliye boyutu var, adam bilendiyse duruşmadan çıkışta birileri sıkıntı verebilir, çok geliyor başımıza.

Mivec_4G63
07-12-2015, 14:35
Savcılık iddianamesi ve darp raporu ile işin rengi belli olur. Bekleyip görmek lazım.

Kadyr
07-12-2015, 14:42
geçmiş olsun böyle hayvanlar ve karısını vs düşünmeyen çok var. ayrıca ceza olarakta bişi alacağınızı zannetmiyorum küçük bir para cezası vs belki olur.ben forumdan bir işyeri davası vardı adama düzenbaz satıcı dedim diye bana ceza verdiler. ama darp eden bir tanıdığıma ceza vermediler keşke bende dövseymişim dedim kendi kendime. daha ne denirki.

Kadyr
07-12-2015, 14:45

olayda tahrik unsuru var ama kanıt nasıl olacak araç kamerası falan varsa iyi olurdu.

KÖROĞLU
07-12-2015, 14:50
Olay çok karışık, yaşadığım 2 örnek var anlatayım.

1. Olayda eşimi sıkıştıran iyi aile çocukları önüne kırıp duruyorlar (bizimki de onları sıkıştırmış) 3 armut iniyor aşağıya.

Arkadaki bir asker mensubu abi (sağolsun) bakıyor 3 kişi kıza yürüyor, elde sopa iniyor aşağı. Biri buna vuruyor, gidip darp raporu aldı.

Karakola gidip şikayetçi olduk, asker ve biz şahidiz. Aynı anda bize arkadan çarpan bir arkadaş ta olaya şahit.

Neyse olay yaşanıp zaman geçiyor üstünden,

Darp raporu alan asker abiye mahkeme 3 kişi darp ettin diye 2700 TL para cezası kesiyor.

Karşı tarafa da bir miktar ceza veriyor. Şimdi itiraz ettiler bakalım ne olacak.

Kendi yaşadığım bir olayda ise, yaya geçidinde aheste aheste giden bir armuta korna çaldım sol yaptım giderken çamurluğa vurdu,

korna yaptım camı açtım, napiyosun arkadaşım dedim. (asla küfretmedim)

Ne var lan diye karşılık verdi, sağ kapımı açmaya çalıştı açamadı.

Sola geldi kapıyı zorluyor açılmıyor, ben de zorluyorum açamıyorum.

Neyse indim vuruştuk (kavga da yumruk sayılmaz ) salladığı 1 yumruk geldi o da dudağıma ağzım yüzüm kan olmuş.

O da en son yerde yatıyor beni üstünden alıyorlardı.

Bunlar marifet değil *** yemek, o gün üstümde emanet olsa boşaltmıştım o.ç na ya da o bana.

Gerek var mı yok ?

Ben daha önce bir kaç şey yaşadığım için uzayıp gitmenin derdindeyim, bu armut ben dedi şikayetçiyim.

Polis mecbur geleceksin dedi gittik, saatlerce ifade vs.

Ben olayı buraya yazdığım gibi eğri doğru anlattım. Evrak geldi, karar da ben ilgili arkadaşı darp etmişim, hükmün geri bırakılması.

Sen haklı olsan da bazen benim örneklerimde ki gibi kararlar farklı çıkabiliyor.

Bu yüzden en güzeli kaçabildiğin kadar kaçacaksın, ite bulaşmaktansa çiti dolaşmak evladır diyip geçeceksin.

Ama hayat öyle değişken bir olgu ki, ne zaman nerede ne olacağını bilemezsin.

Size geçmiş olsun. Ailesinin yanında bir insanın dayak yemesi güzel bir şey değil, karısının kızının yüzüne bakması, o psikolojisinin düzelmesi aylar alır.

Hele ki kızının gözündeki "aslan babam imajı şuan sıfır" adam zaten çok fazla şey kaybetmiş durumda baktığında.

Verdiği ifade de ne yazdığı, hakimin bunu nasıl yorumlayıp karar vereceği bilinmez. Ama siz de gidin ifadenizi buradaki gibi anlatın.

Nacizane tavsiyem arabaya bindiğiniz gibi kapıları kitleyin, olası bi durumda ki sen yaşamışsın. kemeri söküp inene kadar eskitirler adamı.

Arabadan indi geliyorsa basın gidin muhattap olmayın.

Erdem K.
07-12-2015, 15:11
tolga_kaan nickli arkadaş yazacaklarımı harfiyen yazmış ...

hiçbir zaman dayak yemekten korkmadım, tam aksine birilerine zarar vererek başımın belaya gelmesinden korkuyorum, bu yüzden bu tarz olaylardan mümkün olduğunca uzak durmayı, haklı olsam da alttan almayı kendime tembihliyorum.

davulun sesi uzaktan hoş tabi ki, adam size vurmuş, arabadan zorla dışarı çıkartmış, o anki psikoloji ne gerektiriyorsa onu yapmışsınız ama haklı olsanız da adamı dövdüğünüz için haksız konumdasınız, sinir stres de cabası ...

Bu tarz anormal insanlardan uzak kalabilmek dileğiyle, canıgönülden geçmiş olsun ... gelişmeleri buraya yazarsanız, yaşanmış bir olayın nasıl sonuçlandığını da okumuş oluruz...

Kadyr
07-12-2015, 15:20
Bu tur adamlarin yuzunden haksiz konuma dusunce bu adamlrin yanina kar kaliyor ve bu tur kisiler akillanmiyor yokmu bunun bir cozumu yahu rezalet bir sey bu

makif84
07-12-2015, 15:23
Çok geçmiş olsun.Dayak yiyen taraf ailemin yanında beni tehdit ettiler darp ettiler derse işiniz biraz zorlaşır. Bi kaç mahkeme ve sonrasında bir miktar maddi ceza alabilirsiniz gibi geliyor

kelalper
07-12-2015, 18:36
valla benim çok sağlam bir arkadaşıma aynısını yapmış 2 kişi. karşı arabada da çocuk var. Bizimki çocuk kiminse söylesin onu dövmiicem demiş. Harbiden de çocuğun babasına bi tokat atıp oturtmuş diğerini de temiz temiz dövmüş. Bana da benzeri oldu. beni sıkıştırdılar ana avrat küfür ettim camı açıp. arabalarında da 2 bayan var. Araba önüme geçti ama arabanın içinde kargaşa var. Hop önümü kesip indiler. La havle dedim bende indim. Kadınlar beni görünce ya binin arabaya bu adam sizi öldürür görmüyo musunuz dedi. Adamlarda birbirine baktı arabaya bindi. Valla kavga etseydik temiz sopa yerdim kolumu kaldıracak halim yoktu. 11 saat çinden istanbula uçmuşum sabah 6 da iskenderin dükkanın oraya gelmişim iskenderden akşam 7 de çıkabilmişim bi de yağmurlu istanbulun akşam trafiğinde 2 saatte Kozyatağına gelmişim çok temiz döverlerdi valla.

hakotech
07-12-2015, 18:44
valla benim çok sağlam bir arkadaşıma aynısını yapmış 2 kişi. karşı arabada da çocuk var. Bizimki çocuk kiminse söylesin onu dövmiicem demiş. Harbiden de çocuğun babasına bi tokat atıp oturtmuş diğerini de temiz temiz dövmüş. Bana da benzeri oldu. beni sıkıştırdılar ana avrat küfür ettim camı açıp. arabalarında da 2 bayan var. Araba önüme geçti ama arabanın içinde kargaşa var. Hop önümü kesip indiler. La havle dedim bende indim. Kadınlar beni görünce ya binin arabaya bu adam sizi öldürür görmüyo musunuz dedi. Adamlarda birbirine baktı arabaya bindi. Valla kavga etseydik temiz sopa yerdim kolumu kaldıracak halim yoktu. 11 saat çinden istanbula uçmuşum sabah 6 da iskenderin dükkanın oraya gelmişim iskenderden akşam 7 de çıkabilmişim bi de yağmurlu istanbulun akşam trafiğinde 2 saatte Kozyatağına gelmişim çok temiz döverlerdi valla.

Ulan yazın tarihi bi kenara !!!!!! Forum için büyük bir gün !!! Alper abi ilk defa dayak yerdim dedi... duygulandım,evde bir buhran..derin bir sessizlik..kedimle birbirimize bakıp tüylerimizi tikelttik :D :D

elma
07-12-2015, 18:45
Hemen gidin darp raporu alın sizde şikayetçi olun hiçbişey olmaz

Yiğit G.
07-12-2015, 18:47
kural no 1..

yanında eşin kızın vs varsa delikanlılık yapmıcaksın karşı tarafa ne olursa olsun...

kural no 2..

yanında eşi kızı vs olana delikanlılık yapmıcaksın ne olursa olsun...

hani derlerye adam gibi adam diye benim için o adam gibi adamı yapan 2 önemli kuraldır bu...

Kadyr
07-12-2015, 18:48

o duruma gelince adrenalin saolsun abi herşeyi yapıyorsun :)

mert1612
07-12-2015, 18:55
adam kendi kaşınmış madem yanında karısı kızı var asıl onun boşver diyip gitmesi lazım. denk gelirse tekrar dövün bence elinize sağlık

jeffy
07-12-2015, 19:01
Valla Yanında eşin çocuğun varsa ne salça oluyorsun millete diye sormak lazım dayak yiyen elemana. Olay sizin anlattığınız gibi olduysa tam anlamıyla burda '3 kişi 1 kişiye dalarmı? , yanında eşi çocuğu olan adama vurulurmu' yazanların %90 ı aynı şeyi yapar kendi başına gelse...

Trafikte biri sizi tehlikeye sokacak sonra üstüne küfür edecek yolunuzu kesecek size tekrar kaza yaptırmaya çalışacak sonrada dövdünmü vay efendim niye dövdün..

he bu arada şahsi düşüncem trafik kavgasından bi cacık çıkmaz.. kendi arkadaşlarına anlatıyordur en fazla siz onların suratını gördünüzmü diye...

fthdrn
07-12-2015, 19:13
Hapis falan hikaye en kotu 2 kusur lira ceza keserler onuda 12 taksitle odersiniz ki gecen hafta benim kuzenim buna benzer bir mevzu yasadi. Karşı taraftan bi lavuk bira şişesini kuzenin arkadaşının kulağında patlattı 2 cm aşağı gelse şah damarı kesip götürürdü. 8 tane dikiş atıldı. Nitelikli adam öldürmeden yargilanması gerekirken karima laf attilar diye bi yalan soyledi herifler suan serbest birakildi. Mahkemeye cikarilmayi bekliyorlar. Bu ulkede ne hak var ne hukuk.

oğuz
07-12-2015, 19:19
zorla indirilmişsin yerdesin adam seni dövücek.arkadaşların korktu adama vurdu. bence sen haklısın kaçabildiğin kadar kaçmışsın.yanında eşi çocuğu olan biride böyle bir bencillik yapmamalıydı.iki tarafta sinirlerine hakim olamamış yapcak bişey yok yani sıyrılmaya çalışıcaksın

kelalper
07-12-2015, 19:23
Ulan yazın tarihi bi kenara !!!!!! Forum için büyük bir gün !!! Alper abi ilk defa dayak yerdim dedi... duygulandım,evde bir buhran..derin bir sessizlik..kedimle birbirimize bakıp tüylerimizi tikelttik :D :D

la bizde etten kemikten yapılmış insanız sonuçta. Bi de yaşlandık olm artık pil erken bitio. :D

MertSerhanÖ.
07-12-2015, 19:36
kesinlikle bende kavgadan yana değilim hele ki ailesi yanındaysa.
Ama gel gelelim şöyle de çok sevdiğim bir söz var;

Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

hakotech
07-12-2015, 19:39
la bizde etten kemikten yapılmış insanız sonuçta. Bi de yaşlandık olm artık pil erken bitio. :D

Bakkk bakkk tevazuyu kiesss :D avını böle çekiyosun dimi abi !!! Forum ahalisini uyarıyorum,adam çok pis iri, resmen dövücü başı.. soyu teeey saraya dayanıyo :D abi adamsın seviyore seni :D

fthdrn
07-12-2015, 19:47
Kanun "beni tahrik etti üzerime yürüdü önümü kesti" olayına bakmıyor inanın buna. Yukarıda yazdım daha bi hafta oldu olmadı hemen hemen ayni seyi yasamis kuzen. Herif ifadesinde karima laf attı bende dayanamadım cinnet gecirdim pismanim demis. Tutuklu yargilanmasi gerekirken saliverilmis. Mahkeme tarihini bekliyor. Mahkemeye cikip 2-3 lira ceza yiyip siyrilicak simdi. Ya da o öyle sanıyor o ayrı mevzu tabi.

vtiaras
07-12-2015, 20:02
Sıkıntı büyük kanun eskisi gibi değil maalesef hemde şanslıymışın adam sizi vurmamış daha geçen gün şişli abidei hürriyet caddesinde adam minibüsün önünü kesti bagajdan baltayı çıkardı yalvar yakar elinden bıraktırdık adamı doğrayacaktı hem 3 kişi adama saldırmak olmamış 2 arkadaşın adamı tutabilir sizi ayırabilirdi olan olmuş artık geçmiş olsun uzlaşmayı deneyin birşekilde

Network
07-12-2015, 20:20
ya ben başka bir ülkede yaşıyorum ya da olay tam anlaşılamıyor;
- yolda birileri sizin ve ailenizin hayatını riske atacak,
- sizinle tartışacak ve
- sonunda ailenizin önünde sizi bu dayağa demiyorum bakın bu hakarete maruz bırakacak.

Sizde sesinizi çıkarmayıp zaten bana müstehaktı deyip yürüyeceksiniz...

bu tarifinize göre bu adam ister asarım deyin ister keserim deyin, bu yaptığınızı unutmaz, size de unutturmaz, tam aksine illaki önce sizi sonra arkadaşlarınızı bulacağını, 3 delikanlının yanında hele ki karısı çocuğu olan bir kişiye bu hareketi yapmaması gerektiğini usulüne uygun izah eder diye düşünüyorum...

size de önemli bir tecrübe olmuştur, bir daha yaşanmaması dilekleriyle...

volkan_gs
07-12-2015, 20:36
- sizinle tartışacak ve
- sonunda ailenizin önünde sizi bu dayağa demiyorum bakın bu hakarete maruz bırakacak.

bu tarifinize göre bu adam ister asarım deyin ister keserim deyin, bu yaptığınızı unutmaz, size de unutturmaz, tam aksine illaki önce sizi sonra arkadaşlarınızı bulacağını, 3 delikanlının yanında hele ki karısı çocuğu olan bir kişiye bu hareketi yapmaması gerektiğini usulüne uygun izah eder diye düşünüyorum...

Bencede olay tam anlaşılamıyor ama sizin tarafınızdan sanırım.

Kardeşimiz diyorki, yol istedi verdim beni kamyonun arkasında bıraktı bilerek. Mecburen yeniden sol şeride geçip devam ettim.
Sonra durdurup arabaya saldırdı, biz de inince devam edin dedi.
Sonra tekrar durdurup tekrar camdan müdahale etti, en sonunda arkadaşlarım dahil oldu diyor.
Daha ne yapması lazım öldürmesini mi beklesin yani?

Azıcık empati yapın yahu, herkes ailemin yanında bu duruma düşmek kötü diyor evet utanç verici bencede, e siz aileniz yanınızdayken insanları böyle taciz edip iki kere önünü kesiyor musunuz? Öyleyse yapılmayı hakediyorsunuz zaten.

Çocuklar zaten delikanlılık yapmışlar ilk önlerini kestiğinde paket etmemişler sayılarına güvenip, devam edip bir daha önünü kesip saldırınca ne yapacaklardı gel bizi s... mi diyeceklerdi yani?

Bu arada biz olayı bize anlatıldığı kadarıyla yorumluyoruz karşı tarafı dinleme imkanımız yok elbette, olay bu şekilde olduysa diye yorumluyoruz.

jeffy
07-12-2015, 22:12
- sizinle tartışacak ve

şu mesajı alıntılayıp farklı konularımı okuduk acaba diye kendi anladığımı yazacaktım

Bencede olay tam anlaşılamıyor ama sizin tarafınızdan sanırım.

Kardeşimiz diyorki, yol istedi verdim beni kamyonun arkasında bıraktı bilerek. Mecburen yeniden sol şeride geçip devam ettim.
Sonra durdurup arabaya saldırdı, biz de inince devam edin dedi.
Sonra tekrar durdurup tekrar camdan müdahale etti, en sonunda arkadaşlarım dahil oldu diyor.
Daha ne yapması lazım öldürmesini mi beklesin yani?

Azıcık empati yapın yahu, herkes ailemin yanında bu duruma düşmek kötü diyor evet utanç verici bencede, e siz aileniz yanınızdayken insanları böyle taciz edip iki kere önünü kesiyor musunuz? Öyleyse yapılmayı hakediyorsunuz zaten.

Çocuklar zaten delikanlılık yapmışlar ilk önlerini kestiğinde paket etmemişler sayılarına güvenip, devam edip bir daha önünü kesip saldırınca ne yapacaklardı gel bizi s... mi diyeceklerdi yani?

Bu arada biz olayı bize anlatıldığı kadarıyla yorumluyoruz karşı tarafı dinleme imkanımız yok elbette, olay bu şekilde olduysa diye yorumluyoruz.

sağolsun arkadaş açıklamış durumu :)

Mpower
07-12-2015, 22:24
Forumda herkeste de peygamber sabrı varmış maşallah...Kardeşim sen iyi dayanmışsın ben böyle bir olay yaşadığımda ya karşımdakini fena hırpalarım ya da yoluma devam edersem sağı solu yumruklayıp kendımı hırpalarım.Sen yine iyi bir kere şans vermişsin dava dan da bir b*k çıkmaz en fazla para cezası ödersiniz.Etraf ya... tan geçilmiyor ama yıne de trafikte dıkkatlı olmak lazım.Kimse de burada adamlıktan falan bahsetmesin zaten gereken adamlığı ilk seferde yapmışlar

Akizilkaya
07-12-2015, 22:45
Elinize sağlık Kardeş plakayı aldıysanız bize de verin denk gelirsek bizde dövelim

exca-
07-12-2015, 22:59
Malesef medeni bir ülkede yaşamıyoruz. Bu işler sizin fiziğinize, gücünüze ya da kaç kişi olduğunuza bakmıyor.

Bkz: http://www.hurriyet.com.tr/trafikte-pompali-dehseti-29952477

örnekler çoğalır gider: http://www.google.com/search?q=yol+verme+dehşeti&oq=yol+verme+dehşeti&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Mehmetmert
08-12-2015, 00:38
Kısaca
-Kırık yoksa hiçbirşey olmaz
-Kırık varsa en az 2-3 yıl adam uzatırsa davası sürer,cüzzi bir miktar para cezası ile kapanır

Geçmiş olsun sabır diyip,gerekirse özür dilerim diyip kapatmalı mevzuyu

mert_can 41
08-12-2015, 01:41
Kısaca
-Kırık yoksa hiçbirşey olmaz
-Kırık varsa en az 2-3 yıl adam uzatırsa davası sürer,cüzzi bir miktar para cezası ile kapanır

Geçmiş olsun sabır diyip,gerekirse özür dilerim diyip kapatmalı mevzuyu
Kırık farketmiyo raporun çabukluğu fark ediyo adamları dövüp üstüne rapor alıp mahkemede suçsuz bulunan çok tanıdığım var şu saaten sonra kurtarma olmaz ama konu sahibi açısından sicili temizse en çok para cezasıyla yatar

mert_can 41
08-12-2015, 01:42
Yatar demişim çıkar ah edit ahhh

kesici
08-12-2015, 07:25
Sizin geçtiğiniz yollardan biz vazgeçtik...

Emre Akçay
08-12-2015, 08:17
Kırık olsa ceza artacak sabıka yoksa hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilecek. Çok büyük işler değil bunlar. 5 yıl denetime girersin. Sabıkan varsa ya erteli hapis cezası alacaksın yada adli para cezası. İçeri girme, hapis yatma durumları olmaz.

PiscocuK
08-12-2015, 08:57
geçmiş olsun
eğer adam sizden şikayetçi olurda peşinizden eve yada cebinize hakkınızda bir şikayet var diye arama gelirse bu tamamen senin suçun
madem başlıyorsun onu oraya oturtacak binip gideceksin kendine geldiğinde iş işten geçmiş olacak

benim buna benzer 3 davam var hepside gençken ist trafiğinde oldu.
en son nişan dönemi zaten gerginlik hat safhada hatunun gereksiz kaprisleri vs derken edirnekapıda bir erkeğe denk geldim.bende arabayı yatarak kullanırım *** göbek büyük olunca zaten farklı kullanılmıyor
sinyal verdim yola çıkıcam adam bunu göre göre resmen gaza asıldı araba kafa kaldırdı mesafemiz çok vardı ben girdim buda etrafımdan dolaştı önüme kırdı ve indi bana geliyor..bende indim arabadan çıkınca bunun için kavgamı edi... derken ben 3 tane salladım uzandı.bindim araca gittim peşimden telefon plakamı yanlış almış salak yok dedim o benim ben yaptım
gittik emniyete adam darp raporu almış hastaneden memur soruyor kaç kişiydiniz 1 neyle vurdun elimle.Ulan o adam nasıl o hale geldi dedi ifade mahkeme derken
1 sene sonra hakim karşısında çıktık 3, olayım olduğundan 2 seneye kadar hapis istendi oda 2400 TL para cezasına çevrildi 5 sene içerisinde aynı olay tekrarlanırsa para pul yok direk hapis dendi 5 senedir herkes ağam paşam şunun şurasında 3 ay 9 gün kaldı :)

ben diğer büyükler gibi delikanlılığa yakışmamış 3 e 1 olmamış yanında kadın varmış demicem.olay anlattığın gibi masumane ise az bile yapmışsın..ders olmuştur birdaha yemez aynı boku

clioGT
08-12-2015, 09:02
valla bence artık burada o işler döverim döver, bacaklarını kırarım, kafasını patlatırım olaylarını geçti gitti.
en umulmadık tıfıl biri çıkarır ruhsatlı ya da ruhsatsızı, Allah muhafaza... insanın dünyası hayatı değişir. iki taraf içinde geçerli.

zor işler valla. en güzeli toplu taşıma:)

GKHNGS
08-12-2015, 10:29
Yol verme kavgası dıyınce , otobus soforunun ıntıkamı izleyın :)

https://www.youtube.com/watch?v=c7j01jgsuJE

turci
08-12-2015, 10:46
Türkiye'de trafik kültürünün olmadığını herkes biliyor,oturaracağını da sanmıyorum.
resmen saygıdan uzak,bencil ve orman Kanunları hakim.

diğer yandan özellikle eşim ve Çocuklarım araçtayken dövmek dövülmek önemli olmaksızın diğer vatandaş gibi ne kavga ederim ne yol keserim.
bir anlık sinirle olmaması gereken şeyleri baştan savuşturmak en iyisi.

G.U.Z.
08-12-2015, 10:58
Yaklasik 1 sene sonra asliye cezada davan gorulur, ne olur dersen bilmiyorum, martta musteki oldugum dava var basit tibbi mudahaleli, ondan sonra anlatirim;) sen sana haklisin kocum eline saglik, iyi yapmissin ben de olsam ben de oyle yaparim diyenlere bakma, hapis ciksa kimse senin yerine yatmicak, para cezana kimse ortak olmicak, umarim en az zararla cikarsin bu isten..
Bu tarz durumlarda en iyisi adam onunu kesere aricaksin polis yada jandarmayi arabadan cikmadan, kapi cam acmadan..
Musteki olmak, sanik olmaktan iyidir;)

MDeniz
08-12-2015, 11:05

10 dakikadır gülüyorum :D helal

G.U.Z.
08-12-2015, 11:10
Yaklasik 1 sene sonra asliye cezada davan gorulur, ne olur dersen bilmiyorum, martta musteki oldugum dava var basit tibbi mudahaleli, ondan sonra anlatirim;) sen sana haklisin kocum eline saglik, iyi yapmissin ben de olsam ben de oyle yaparim diyenlere bakma, hapis ciksa kimse senin yerine yatmicak, para cezana kimse ortak olmicak, umarim en az zararla cikarsin bu isten..
Bu tarz durumlarda en iyisi adam onunu kesere aricaksin polis yada jandarmayi arabadan cikmadan, kapi cam acmadan..
Musteki olmak, sanik olmaktan iyidir;)

İzzet Göçmen
08-12-2015, 11:49
Önceden davam yok sadece otoparkımda ailemin yanında hakarete ugradım adamı darp ettim polisler geldi vs subatta o mahkemem var ama inanın bu olayda hiçbir sucum yok 2 tane tokat yedim zaten en son kim olsa aynısını yapardı kendimi korumak zorunda kaldım ki adam cocuguyla indi arabadan zaten sag seritten gidiyorum sıkıstıra sıkıstıra durdurdu saga dogru durmasam ya saga bankete atıcaktı durmasam aracıma vurup belki kaza yaptırıcaktı yani kacabildigim yre kadar kactım sonucta adam kalıbına güvenerek indi büyük ihtimal ama ters tepti kavga etmeye meyillmiş zaten bi kornaya cıldıran adam neler yapmaz..

Olan oldu diyorum istemezdim ailesinin yanında olsun böyle ama sabır bi yere kadar belki adam orda beni komaya sokacaktı olduyla kalcaktı..

Herkeze tessekür ederim.

İzzet Göçmen
08-12-2015, 12:01
Söyle bisey var olaydan sonra bindik arabalara biz cıkıcam adam önüme atlıyor geri aldım soldan yapıstırdım ilerde polis vardı gectik arkadan cıktı siren sellektör kenara cektirdi inin dedi indik üst araması yaptı anlatın dedi haber gitmiş sanırım yoldan gecenler sayeside ehliyet ruhsat verdik dedik böyle böyle ilerde kapıstık en son burda gene kavga ettik yolumuzu kesti polisin dedigi iyi yapmıssınız abim dedi bmw idi sanırım arac dedi aynen dedik tamam abim hayırlı yolculuklar dikkat edin dedi gönderdi.Zaten bizi sikayet ettikleri jandarma komutanlıgımız ilk babamı arıyorlar arac üstüne oldugu için babam yolda oldugumuzu söylüyor geri dönmemizi istiyor komutan babamda dönemeyecegimi tek söför oldugumu yetismem gerektirigi söylüyor o zmaan numaralarını verin diyor babamda veriyor yanımdaki arkadas konusuyr komutanla tc den adımıza herseyimizi istedi telefonda verdik yani kacma gibi antin kuntin bi olayımız yok o zaman en yakın hastane ordan karakola gidip alkol muanesi ve darp raporu alın diyor hepsini yapıyoruz arıyoruz tamam tessekür ederim diyip telefonu kapatıyor..Cok cok suclu olsak sanırım evimizden aldırırlardı bizi.

Ama babamın dedigi su yönde adamın ifadesi yolda önümü kestiler zorla arabadan indirip dövdüler demiş...Bende balıkkesir susurluk ta ilk olayın oldugunu mobeselere bakılmasını istedigimi söyledim..

MTZ
08-12-2015, 13:09
Savcı eğer dava açmaya karar verirse 3 kişi olmanız mahkeme gözünde dezavantaj arkadaşıma çete muamelesi yaptı mahkeme, eğer ifade vermediyseniz ifadenizde birinizin inmediğini yada en azından karışmadığını belirtin, çünkü mahkemeler malesef haklıya haksıza bakmıyor. Eldeki delil (rapor vs.) varsa görgü tanığı gibi şeylerle ilgileniyor. Ve insanlar yemin etmesine rağmen nasıl soğuk kanlılıkla yalan söylüyor bir görseniz şaşırırsınız. Sonuçta hakim olayi bilemez ve eğer dava olursa adam orda mağdurlar mağdurunu oynicak belki çocuğunu bile mahkemeye getirir.... O yüzden bunların hepsine hazırlıklı olun. Burda yaptığınız yanlış vs gibi bi mesaj vermek yanlış olur, tabiki doğru değil ama yuzde 90imiz ayni durumda ayni tepkiyi verirdi. Geçmiş olsun inşallah hak yerini bulur

hndcrx
08-12-2015, 13:52

koptum :D:D:D:D:D

Draniela
08-12-2015, 15:43
Kendine 2 tane tekme attırıp darp raporu alsan sonra şikayet etsen ? çok geç kalmış olur musun ?
Hak etmiş cidden.

Wankel Batu
08-12-2015, 17:34

tam safi rüzgar alip yalvarana kadar dövüceksin.Üstü basi arabasi düzgün olunca kendini terminator sanan cok gavat var bu ulkede umarim bir gun hepsinin basina gelir bu tarz olaylar

turci
08-12-2015, 17:41
Dayağı yedikden sonra adam sakinleşti,üstünden büyük bir Yük kalktı sanki.
mazlumu getirin bana geldi aklıma :)

esmerhan
08-12-2015, 17:51
2 kere başıma geldi .1.de karakola şikayet ettim 2 ay oldu hala ses yok.
Baktım karakolda sonuç yok
Bu yaz ankaradan bartın tarafına gidiyoduk selektör mevzusundan yolda problem yaşadım bana cocacola kutusu firlatti
Bende yaklasip 100 luk parfüm sisesini firlatinca yoldan çıktı ,bastim gaza devamm sıkıntı yok ;)

oğuz
08-12-2015, 17:52
şu atarlanıp dayak yedikten sonra darp edildim diye şikayetçi olmak neyin kafası oluyor

RSBurak
08-12-2015, 17:53
Geçmiş olsun. o kadar çok ruh hastası var ki 5 kişide olsam inmem herhalde. dövsen dert o sana sıksa dert her türlü sıkıntı

Evrenoz
08-12-2015, 19:29
Kavga ya da dövüşü tasvip etmemekle beraber "karısının - çocuğunun yanında adam dövülmez" mantığına da katılmıyorum.

Sen karının çocuğunun yanında arabadan inip sağa sola salça oluyorsan, aynı şekilde cevabı aldığında ağlamayacaksın.. Karısının, çocuğunun yanında itlik köpeklik yapan özellikle dövülmeli..

Kadyr
08-12-2015, 19:38
2 kere başıma geldi .1.de karakola şikayet ettim 2 ay oldu hala ses yok.
Baktım karakolda sonuç yok
Bu yaz ankaradan bartın tarafına gidiyoduk selektör mevzusundan yolda problem yaşadım bana cocacola kutusu firlatti
Bende yaklasip 100 luk parfüm sisesini firlatinca yoldan çıktı ,bastim gaza devamm sıkıntı yok ;)
eskiden bukadar dava olmazdı şimdi artislenip dayak yiyen herkes bilinçlenmiş dava eder olmuş arkadaş :D
banada bu şekilde biri elmamı bişi yiyodu fırlatmıştı. suçluda ben değilim ducato araçla makas atarak temde giderken şıkştırdı beni yanına gelince ne var lan dedi fırlattı bende acayip sinirlendim direksiyon kilidi vardı tam ayarladım farına doğru vurucaktım çıkarttım arabadan aniden frene bastı bende fırlattım kilidi sonra arkası karıştı durdumu naptıysa inşallah başkasına bişi olmamıştırda bunun arabasına gelmiştir diye bastım gittim. genelde bende muhattap olmuyorum çünkü silahı var bilmem neyi var dayak yesen amenna adam kendine güvenemiyor çekiyor silah bıçak. yaptığı şeye arabayla karşılık veriyorum basıp gidiyorum.bide haksız olupta haklıyım ayağına yatıyorlarya allah belalarını versin bu öküzlerin

Yiğit G.
09-12-2015, 12:58

yalnız burda herzaman yapılan çok pis bir olay var... Ayıranlar araba sahibinin 2 kolunuda ayırmak amacı ile tutuyorlar.. tutup çekiyorlar adamı adam ellerini açamıyor... o sırada şöförü kimse tutmuyor ama sag kolu serbest dikkat ederseniz şöför de alabildiğine geçirmiş... ayıranların yaptıgı en büyük hatalardan biri... resmen adama dayak yedirmişler.

c20let
09-12-2015, 13:14
yalnız burda herzaman yapılan çok pis bir olay var... Ayıranlar araba sahibinin 2 kolunuda ayırmak amacı ile tutuyorlar.. tutup çekiyorlar adamı adam ellerini açamıyor... o sırada şöförü kimse tutmuyor ama sag kolu serbest dikkat ederseniz şöför de alabildiğine geçirmiş... ayıranların yaptıgı en büyük hatalardan biri... resmen adama dayak yedirmişler.

Lise de kavga çıktı mı arkadaşımızın karşısındakini tutardık bu şekilde ki rahat dövsün. :D Soran olursa ayırıyorduk. :D

AliGizda
09-12-2015, 13:32
Bende yolda kavga etmeme taraftarıyım ama bi laf var ya el yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanar işte onu göstermek gerekebiliyo. Ben bir gün iki minibüscünün sokak ortasında kavgasını ayırdım, yolda yatıyosun mevzusu falan herneyse bir adama iki kişi daldılar falan bende şirkette telefonla konuşmak için dışarı çıkmıştım adama saydırıyolar yüzü falan patladı herkes izliyo bende koştum daldım aralarına dedim ayıptır ekmek tekneniz varsa bi derdiniz gidin durakta halledin ikinizinde aracında yolcu var falan çektim ikisinide sonra şirkettekiler sen neymişsin abi ya falan :) Gerçekten gerek yok. E5' te adam adamı çekti vurdu, dayak mı yeseydim bu yaşta dedi, kimin ne taşıdığını bilemezsin. Tatlı bi 'özür dilerim' kimseyi tırsak yapmaz. Ve ben kimden özür dilediysem şaşmadı adamda sert çıktım kusura bakma dedi.

Yarbay
09-12-2015, 14:22
arkadaşlar biraz klişe olacak ama ben atmasyon değil gerçekten lisanslı boksörüm, 7 yıl yaptım bu sporu özetle karşımdaki terminatör olmadığı sürece ne atılan yumruktan standart bir vatandaş gibi etkilenirim diye düşünüyorum (kafa kalın :) ) nede attığım yumruk standart seviyede sayılır zaten kanun huzurunda biliyorsunuz bu sporlarda lisanslıysanız yumruğunuz silah yerine geçiyor.

ben bu durumda bile çokta agresif bir karekterim olduğu halde kimseyle sataşmam, devir artık çok değişti herkeste silah var, herkeste artık bıçak var

bunun yanısıra eskiden günüm kötü geçti diyen birinin en fazla bakkalda hürriyet gazetesi bitmiş postayla idare etmek zorunda kalmışken şimdi insanlar anlık evlerini geleceklerini kaybedebiliyor herkes gergin dolayısıyla çok tehlikeli.

lütfen sizlerden rica ediyorum dikkatli olun arkadaşlar, gereksiz sizi en fazla bir 10sn kaybedecek durumlar için polemiklere,kavgalara girmeyin değmez.

biri sizi sıkıştırıyorsa bırak angutu geçsin beyler..

Yiğit G.
09-12-2015, 19:31
Lise de kavga çıktı mı arkadaşımızın karşısındakini tutardık bu şekilde ki rahat dövsün. :D Soran olursa ayırıyorduk. :D

ahhahha iyiymiş bu :D

Cihan9
10-12-2015, 09:22
yaklaşık 3 yıl önce babam dayımı dövdü. Dövdü dediğimde 2 veya 3 yumruk şikayetler ifadeler derken zamanı tam hatırlamıyorum ama 2 veya 3 ay gibi hapis cezası oda paraya çevrildi. daha önceden suçu her hangi bir şeyi olmadığı için 5 yıl erteleme girdi. Şuan ki tek cevabı seneye mayısta tekrar döveceğim' oluyor :D :D

youssef
10-12-2015, 09:25
yaklaşık 3 yıl önce babam dayımı dövdü. Dövdü dediğimde 2 veya 3 yumruk şikayetler ifadeler derken zamanı tam hatırlamıyorum ama 2 veya 3 ay gibi hapis cezası oda paraya çevrildi. daha önceden suçu her hangi bir şeyi olmadığı için 5 yıl erteleme girdi. Şuan ki tek cevabı seneye mayısta tekrar döveceğim' oluyor :D :D

Gülerek anlatmışsınız fakat bence oldukça üzücü ve acı bir durum.

Cihan9
10-12-2015, 11:27
tabiki üzücü bir durum. iki adamın yaşları 40 üzeri. Ama sen evinin önünde kendi işini yapmakla meşgul bir adama yanında anası karısı varken daha önceki bir durum yüzünden gelip ana bacı küfredip olay çıkartırsan 2 yumruğa minnettar olman gerekir.

youssef
10-12-2015, 12:43
tabiki üzücü bir durum. iki adamın yaşları 40 üzeri. Ama sen evinin önünde kendi işini yapmakla meşgul bir adama yanında anası karısı varken daha önceki bir durum yüzünden gelip ana bacı küfredip olay çıkartırsan 2 yumruğa minnettar olman gerekir.

Biraz karışıkmış olay :)) Allah kaza bela vermesin kimseye.

-Murat Özcan-
10-12-2015, 13:13
Işıklarda camera varsa oradan da adamın görüntülerini alabilirsiniz