PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzımandan gelen ses ?

MuzaffeR
11-12-2015, 19:08
Araç civic si

Birkaç gün önce, 1'den 2'ye vitesi sert attığımda aks yerinden çıktı.

Sanayide sorunu hallettik, aks yerinden oynayınca şanzıman yağı akmış biraz, şanzımana yağ eklendi. Ustam sorunsuz gidebilirsin dedi, ok dedik çıktık..

Sorunum rolantideyken ve düşük viteslerdeyken (1-2-3) düşük devirde şanzımandan bir uğultu geliyor. Hafif gaza basınca ses kayboluyor.

Aks yerinden çıkmadan önce böyle bir sorun yoktu. Bir de derdimi ustama anlatamıyorum çünkü sesi her zaman yapmıyor. Ara sıra yapıyor, vitesi boşa alıp az gaz veriyorum geçiyor. Bazen hiç gaz vermeden kendi kendine geçiyor.

Yardım lütfen :confused::confused:

HONDA
15-12-2015, 09:01
aks yerinden çıkarken darbeye bağlı olarak şanzıman kulağına zarar vermiş olabilir mi ? kulakları kontrol ettirdinizmi ?

MuzaffeR
17-12-2015, 15:23
aks yerinden çıkarken darbeye bağlı olarak şanzıman kulağına zarar vermiş olabilir mi ? kulakları kontrol ettirdinizmi ?

Cumartesi tekrar götüreceğim servise, kontrol ettiler mi emin değilim..

sinanbaysal
17-12-2015, 15:31
edit yağsız calıstı ıse bır sure yanmış olabılır sanzıman ıcındekı parçalar. bı arkadaşımın basına gelmıstı tam olarak hatırlamıyorum fakat yandığını soylemıstı ne yandığını bende tam olarak bılmıyorum

gokcell13
17-12-2015, 15:34
Prüz direk bilyasından ses geliyor buyuk ihtimalle. 1 ve 2 viteste ses gelir sonra kesilir.

MuzaffeR
18-12-2015, 10:36
Prüz direk bilyasından ses geliyor buyuk ihtimalle. 1 ve 2 viteste ses gelir sonra kesilir.

Aynen öyle 1. ve 2. viteste geliyor ses, o parçayı ilk kez duyuyorum, inş fazla masrafı yoktur.. Yarın göstereceğim ustama. Böyle kullansam bir zararı olur mu acaba ?

noelbaba
19-12-2015, 07:55
prizdirek pahali degil onu degistirmek icin iscilik pahali. Birde benim bildigim o parca tikir tikir ses yapar debriyaja basincada ses keser

Can's
19-12-2015, 09:11
prizdirek pahali degil onu degistirmek icin iscilik pahali. Birde benim bildigim o parca tikir tikir ses yapar debriyaja basincada ses keser
o debriyaj bilyasından olur

MuzaffeR
19-12-2015, 19:39

Valla hocam sizi tebrik ederim. Sesi duymadan nokta atışı tahmin yaptınız. Sorun dediğiniz gibi prüz bilyasından çıktı. Fiyatı çok pahalı değil fakat işçilik pahalı, şanzımanın inmesi gerekiyor. Bu şekilde binebilirsin dedi ustam, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..