PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa GSİ Şanzıman+AKS Yardım

AliGizda
14-12-2015, 14:57
Arkadaşlar merhaba,

Dün akşam Büyükçekmece' den dönerken aracımla yolda kaldım. İkinci vitesle virajı dönüyordum debriyajdan ayağımı çektiğim sırada tık diye ince bi ses geldi ve araç boşa düştü ben vitesten attı sandım araç fakat tekrar 2' ye aldığımda yine aynı araçta hiç bir hareket olmadı. Bire attım yine aynı hiç bir hareket yok. Baskıyı bitirdiğimi düşündüm stop edip 1'e alıp tekrar çalıştırdım fakat yine araç boştaydı. Sonra kayıınpeder geldi balatayı sıyırmışsın dedi aracı müsait bi yere çektik ve sabahı kayınpeder sanayiye çekmiş arabayı kendi arabasıyla. İlk baskı balatayı sıyırmışsın dediler baskı balatasını bulduk aldık falan sonra sol aksı dağıtmışım akstan kopan parça şanzımana girmiş ve şanzımana zarar vermiş. Şanzımanda hiç yağ kalmadığı için baskı balatayı yakmışım dediler. Aracı aldığımda çocuğun servise götürdüğü yerde gösterdim bakım dahil yaptırma daha yeni 3000 TL para harcadı çocuk dedi vs her neyse herşeyde bir hayır vardır dedik. Benim aklıma takılan şey aks' taki parça şanzımana zarar verirmi? Teşekkürler.

ulas
14-12-2015, 15:06
benzer bi olayı vts varken yasamıstım otobanda aks kestim oda sanzımanı deldi. Dediğin gibi yağ vs boşaldı.

AliGizda
14-12-2015, 15:12
benzer bi olayı vts varken yasamıstım otobanda aks kestim oda sanzımanı deldi. Dediğin gibi yağ vs boşaldı.

Geçmiş olsun. Vallahi bende daha Cumartesi günü rot ayarı yaptırdım arabaya, ön takımına falan baktırdım sıkıntı yok dediler. Benim delmemiş ama bir iki dişliyi kırmış diyolar. Ben böyle bişey olabilirmi diye merak etmiştim demek ki oluyomuş. Teşekkürler.

metin_1989
14-12-2015, 15:20
sen getir su arabayı bize bi bakalım :D gecmiş olsun hocam bu arada

AliGizda
14-12-2015, 15:35
sen getir su arabayı bize bi bakalım :D gecmiş olsun hocam bu arada

Ya hacı sorma yaa, yürür hale getireyimde bi şunu getiricem direk yanına. İlk çalıştırdığımda siyah duman atıyo onu neden yapar?