PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toshiba Teknik Servis Yardım

exca-
16-12-2015, 14:14
Geçen hafta toshiba bilgisayarımı teknik servise gönderdim, bugün geri geldi ama ekran bağlantı noktalarından birisi kırık şekilde ve şikayetim giderilmemiş şekilde geldi. Teknik servisi aradım kargo firmasına ulaşın tutanak tutun dediler. Kargoya ulaştım geldiler kutuyu incelediler, kutuda herhangi bir hasar ezik olmadığı için tutanak tutamayacaklarını durumun servis kaynaklı olduğunu söyleyip gittiler. Tekrar aradım bu sefer dünyanın en ukala müşteri temsilcisine denk geldim. Detaylı yazmak istemiyorum, "en yetkili de benim burda" falan noktasına getirdi olayı sağolsun. Bu durumu nasıl çözerim, bu adamları nereye şikayet edebilirim?

onursumer
16-12-2015, 14:43
tnb bilgisayarmı ?

tolgaaydın
16-12-2015, 14:53
tnb bilgisayarmı ?

%90 TNB

Kargo şirketiyle hiçbir sonuca varamazsınız. Derdinizi yetkili servise anlatmanız gerekecek, ama dediğiniz gibi müşteri hizmetleri olsun teknik servis elemanları dahil çok lakayit personelleri var.
Yöneticileriyle irtibata geçmeye çalışın. 1.5 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum. Susarak veya bişeyleri rica ederek anlatmaya çalışırsanız hiçbirşey elde edemezsiniz, çirkef olun biraz :)
Not: Bursa'daki serviside aynı şekilde. Garanti dahilindeki cihaza bile fan-macun temizliği için bile para isteyen bi firma.

johnie
16-12-2015, 14:57
hatta geçebiliyorsanız, direk toshiba ile iletişime geçin.
buradakilerden daha iyi yardımcı olacakları kesin, en azından oradan gelen mail/isim üzerinden giderseniz daha iyi olacaktır.

Benzeri bir durumda arkadaşın başına geldi hafta sonu ;
Cumartesi, günü gidiyo 2k ya Lenovo alıyor - akşam 20:00 sularında - gece 01:00 gibi sistem çöküyor bilgisayarın
Çocukta sabah değiştirmeye gidiyor, aldığı cevap ; Beyefendi, pazartesi bunu yetkili servise göndereceğiz kontrol edilip size bilgi verilecek gibi sözler söylemiş satış danışmanı.. Müdürle konuşuyor, müdür onaylıyor değiştirin diye, personel diyo ki değiştirelim mi ? Gerçekten, müşteri temsilcisi/danışmanı çok önemli.
TTnette müşteri temsilciliği + teknik destek yaptım, zor gerçekten.
umarım mağduriyetinizi karşılarlar, geçmiş olsun..

onursumer
16-12-2015, 15:01
hatta geçebiliyorsanız, direk toshiba ile iletişime geçin.
buradakilerden daha iyi yardımcı olacakları kesin, en azından oradan gelen mail/isim üzerinden giderseniz daha iyi olacaktır.

Benzeri bir durumda arkadaşın başına geldi hafta sonu ;
Cumartesi, günü gidiyo 2k ya Lenovo alıyor - akşam 20:00 sularında - gece 01:00 gibi sistem çöküyor bilgisayarın
Çocukta sabah değiştirmeye gidiyor, aldığı cevap ; Beyefendi, pazartesi bunu yetkili servise göndereceğiz kontrol edilip size bilgi verilecek gibi sözler söylemiş satış danışmanı.. Müdürle konuşuyor, müdür onaylıyor değiştirin diye, personel diyo ki değiştirelim mi ? Gerçekten, müşteri temsilcisi/danışmanı çok önemli.
TTnette müşteri temsilciliği + teknik destek yaptım, zor gerçekten.
umarım mağduriyetinizi karşılarlar, geçmiş olsun..

bu prosedur doğru , müdür kendi insiyatifi ile değiştirebilir o ayrı ama, yetkili servise gitmeden o cihazın rma yaporu alıp alamyacağını bilemezsin , bizim insanımız aldığı gun su dokup bu çalışmıyor diye geri getirdiği surece bu prosedur daha da sertleşmeye devam edicek turkiyede şikayet etmek yersiz olur :)

exca-
16-12-2015, 18:11
Kossh teknik servis bu durumun sebebi, tnb ile iletişime de geçtim. Her bir birim ayrı bir dünya, müşteri ilişkileri için görüşebileceğim bir birim olmadığını sadece mail atabileceğimi söylediler. Mail yazdım durumla ilgili. Bunun dışında direk Japonya'ya mail yazdım durumu anlatır. Tüketici hakem heyetine de dilekçe doldurdum yarın gidip bırakacağım.
Servis veren firmanın yöneticilerine ulaşmak mantıklı, nereden ulaşabilirim?

FK.Sub
21-12-2015, 15:22
Kossh ile ben de şuan sorun yaşıyorum. 1 senede 2 defa kullandığım harici diskim çalışmıyor. üzerine anahtar düşürmüştüm 2 tane iz var diye garanti dışı oldu cihaz. bad sector ve çalışmama gibi bir durumu yok sadece bilgisayarım görmüyor. ayrıca evrak da eksik. faturamı geri kutusuna koymamışlar. şimdi ne yapalım arkadaşlar ? müşteri temsilcileriyle konuşmak pek birşeyi çözmeyecek gibi daha yetkili kimse onu bağlayın diyorum en yetkili benim diyor bende sen kimsin dediğimde hemen yumuşamalar başlıyor. daha sonra tekrar aradım ancak bu sefer teknik servisle görüştüm. cihazın tam şekilde kontrol edilmesini ve sonucun tarafıma rapor edilmesini istedim, onlar da ürünü yeniden gönderin, gönderdikten 2 gün sonra arayıp bu isteğinizi belirtin dediler.

Normal şartlar altında teknik servise gönderilen ürünün arızası kullanıcı hatası ise geri arayıp maliyeti şu kadar tamirini ister misiniz diye sorarlar bunlar hiç bir kontrol yapmadan geri gönderiyorlar üstelik sevk irsaliyesine de onarımı gerçekleşmiş ürün yazıyorlar. arayınca biraz laf edince de isterseniz tüketici haklarına başvurun diyorlar. valla ben anlamadım bu işten birşey en sonunda fırlatıcam kafalarına bu hardisk i.

onursumer
21-12-2015, 15:24
Kossh ile ben de şuan sorun yaşıyorum. 1 senede 2 defa kullandığım harici diskim çalışmıyor. üzerine anahtar düşürmüştüm 2 tane iz var diye garanti dışı oldu cihaz. bad sector ve çalışmama gibi bir durumu yok sadece bilgisayarım görmüyor. ayrıca evrak da eksik. faturamı geri kutusuna koymamışlar. şimdi ne yapalım arkadaşlar ? müşteri temsilcileriyle konuşmak pek birşeyi çözmeyecek gibi daha yetkili kimse onu bağlayın diyorum en yetkili benim diyor bende sen kimsin dediğimde hemen yumuşamalar başlıyor. daha sonra tekrar aradım ancak bu sefer teknik servisle görüştüm. cihazın tam şekilde kontrol edilmesini ve sonucun tarafıma rapor edilmesini istedim, onlar da ürünü yeniden gönderin, gönderdikten 2 gün sonra arayıp bu isteğinizi belirtin dediler.

Normal şartlar altında teknik servise gönderilen ürünün arızası kullanıcı hatası ise geri arayıp maliyeti şu kadar tamirini ister misiniz diye sorarlar bunlar hiç bir kontrol yapmadan geri gönderiyorlar üstelik sevk irsaliyesine de onarımı gerçekleşmiş ürün yazıyorlar. arayınca biraz laf edince de isterseniz tüketici haklarına başvurun diyorlar. valla ben anlamadım bu işten birşey en sonunda fırlatıcam kafalarına bu hardisk i.

tüketici mahkemesine ver %99 kazanıcaksın zaten

FK.Sub
21-12-2015, 15:36
tüketici mahkemesine ver %99 kazanıcaksın zaten

http://i63.tinypic.com/347u046.jpg
http://i64.tinypic.com/2aaahk4.jpg

Ezikler bunlar cihaz çalışmıyorken düştü anahtar ve bundan sonrada cihazım çalışıyordu şimdi hardiskten çalışma sesi geliyor ışıkları herşeyi yanıyor ama pc görmüyor hardisk sentinelden baktığımdada bad sector mevcut değil cihaz durumu %100 gözüküyor.yarında tüketici haklarına gidicem.

sinanbaysal
21-12-2015, 18:48
Toshıba mı aman aman.... benımde zamanında leptobum 2 kere servıse gıttı. cok magdur olmustum. (magdurıyetımın ne oldugunu tam hatırlayamadıgım ıcın yanlıs bısı de yazmak ıstemıyorum hak gecmemesı acısından). Sonuc o kı bırdaha tosbıbanın bır urununu almam servısı 5 para etmez...

exca-
21-12-2015, 19:15
Bir daha toshiba ben de almam Türkiye'de. Servise sağlam giden cihaz kırık geldi, üstüne suçu bana yıkmaya çalışıyor servis elemanı. Tüketici mahkemesine vericem bu hafta uğraşıcam..