PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valide hanima araba alinacak yardim !!?

FurkanTgl
17-12-2015, 00:28
Arkadaslar anneme sifir arac almayi dusunuyorum butce arabasina gore 60bin tl'ye kadar cikabilir.Aralik ayindayiz bir cok marka da kampanyalar var firsat buldukca bunlara da goz atiyorum ama atladiiklarim olabilir.Sizden ricam bildiginiz duydugunuz firsat gordugunuz seyleri paylasmaniz ve degerleri fikirlerinizi bildirmeniz.Gelelim isin komik kismina Annemin araba alirken iki kriteri var Direksiyonunun guzel olmasi ve tam otomatik olmasi :) Baska da kriteri yok.Arac Istanbul da kullanilacak ve muhtemelen yilda 5bin km dahi yapmayacak.
Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

westalim
17-12-2015, 00:41
yeni ibiza 1.0t dsg alternatf olarak yeni jazz yaris diye gider ama ibizaya bi bak aklıma suan bunlar geldi az kullanılacaksa vergiyi göz önünde bulundursan yeterli olur diye düşünüyorum.

CNR
17-12-2015, 00:42
Anneniz muhtemelen yokuşta geri kaçırma olayından dolayı tam otomatik istiyor.Aynı olayı ablamda yaşadım bende, halk arasında almış yürümüş yarı otomatik geri kaçırır diye ha kaçırmasına kaçırıyorda yokuş kalkış desteği yada autohold benzeri bir sistem yoksa.

Bence sıfır leon 1.2 tsi dsg çok mantıklı seçim olur, donanım olarak gayet tatminkar.60.500 gibi bırakıyorlar diyorlardı fiyat mevzusunu tam bilmiyorum ama kesinlikle bir araştırın bakın.

Eworen
17-12-2015, 06:59
Vw polo 1.2 tsi dsg lounge
10-15 gundur kullaniyorum hic baska arabaya bakmazdim bile
En garanti cozum herseyiyle harika.

by.gkn
17-12-2015, 07:02
işyerimdeki yöneticiminde hanımına araba bakıyoruz. vw polo 1.2 tsi lounge paketinde 57 bin tl fiyat aldık nette ikinci elleri bile daha pahalı aklınızda olsun.

Erdem K.
17-12-2015, 07:36
yeni çorsa 1,4 benzinli tam otomatik 50.500 TL idi sanırım

incelemenizi öneririm ...

onn_dear
17-12-2015, 07:42
Anneniz muhtemelen yokuşta geri kaçırma olayından dolayı tam otomatik istiyor.Aynı olayı ablamda yaşadım bende, halk arasında almış yürümüş yarı otomatik geri kaçırır diye ha kaçırmasına kaçırıyorda yokuş kalkış desteği yada autohold benzeri bir sistem yoksa.

Bence sıfır leon 1.2 tsi dsg çok mantıklı seçim olur, donanım olarak gayet tatminkar.60.500 gibi bırakıyorlar diyorlardı fiyat mevzusunu tam bilmiyorum ama kesinlikle bir araştırın bakın.

+1 leon 1.2 tsi DSG alınır

huseyinturk
17-12-2015, 07:46
Micra aldık biz annem için yılın başında, şuan satsak aldığımız rakamdan daha çok ediyor. Önceki arabasıda ilk arabası olan 2004 micraydı. Taş gibi arabalar tavsiye ederim. Sürekli kısa mesafede kullanılmasına rağmen yakıt ortalaması 6 litre dolaylarında, manevrası görüş alanı çok iyi.

wiesmann
17-12-2015, 07:48
leon veya polo bakardım ben olsam

individual
17-12-2015, 08:03
Leon 1.2 TSI DSG
Ibiza 1.0 TSI DSG

Berkan
17-12-2015, 08:13
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2015-tam-otomatik-sifir-km-cam-tavan-hyundai-i-20-style-plus-250279641/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-alakurt-otomotiv-2015-0km-i20-1.4-cvvt-elite-otomatik-247031335/detay)

Eworen
17-12-2015, 08:35
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2015-tam-otomatik-sifir-km-cam-tavan-hyundai-i-20-style-plus-250279641/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-alakurt-otomotiv-2015-0km-i20-1.4-cvvt-elite-otomatik-247031335/detay)
Bu arabanin bu motor ve sanzimanla hic sansi yok
Almak icin en ufak nedenide yok
Sene 2016 oluyor atmosferik ve 4 ileri otm ne ya :)

huseyinturk
17-12-2015, 08:38

Micrayı alırken bakmıştım i20'yede kaza testleri 4 yıldızdı yanlış hatırlamıyorsam

Yogi
17-12-2015, 08:39

Berkan Hyundai ile olan kar payı anlaşman ne zaman bitecek?

Tunacan
17-12-2015, 08:45
Yeni İ20 nin motoru ve şanzumanı için yorum yapamayacağım ama iç ve dış tasarımı hoşuma gitti. Yol testi yapmadım. Konforunu bilemiyorum. Sedece görüntü için yorum yapabiliyorum.

Dün Doğuş Çankaya ile görüştüm. Polo 1.2TSİ DSG Beyaz Renk Comfortline + Sürüş konfor paketini telefonla 56.500TL ye bıraktı. VW sahibi olduğum için de ayrıca bir iskonto daha yapabileceklerini söylediler..

individual
17-12-2015, 08:49

1.4 90HP eski otomatik motor ile o paraya işi çok zor.

Vergiside senelik 945TL

Seat ibiza
Motor 3 silindir, 999cc, turbocharged, benzin; Güç 109hp at 5000rpm; Tork:148Nm 2000rpm Şanzıman 7-ileri DSG; Boş Ağırlık 1140kg; 0-100km: 9.3sn; Maksimum Hız: 196km/h;
Senelik vergisi 591TL

54.500TL

Berkan
17-12-2015, 08:51

göz önündeki kritlere göre gayet mantıklı secenek.

sen ben almaya bilir, ama senede 5bin yapacak muhtemelen ısınmadan kontagı geri kapanacak ordan oraya gidicek kabaca market arabası için ne turboya ne de dsg ye gerek var. Şuan çok güzel kampanyaları var, ilanları oraya koydum ama ondan ucuza bayiden rahatca alınabiliyor şuanda en dolu şeklide alsanda 3-4 bin ucuza gelecektir polodan

300 400 lira arasında değişin bakım maliyetleri, parça fiyatları ve 5 sene garantisinide bunun yanına ayrıca ekliyorum :)

onursumer
17-12-2015, 08:51
leon 1.2 tsi
ibiza 1.0 ecotsi
polo 1.2 tsi

bunlar iyi alternatifler bence gidip bakmalı

i20 çok güzel hatta tasarım vs en beğendiğim de çift kavrama ve tgdi gelmediği sürece günümüz şartlarında çok mantıklı değil

Berkan
17-12-2015, 08:55
Berkan Hyundai ile olan kar payı anlaşman ne zaman bitecek?

Mantıklı oldugu sürece çok beklersin Ardacım :D ben bayılmyorum onu oraya koyarken ve o mal motorla + 4 ileri vitesine . yerinde durucak araba için nolcak kimse ucup kacmıycak o arabayla.

Runo
17-12-2015, 09:01
1.4 tsi jetta 150 hp nasıldır ? Ve önerebileceğiniz adam gibi bir vw bayiisi var mı istanbul içinde? Hazır arayış konusu diye araya kaynadım bir dost için :D

onursumer
17-12-2015, 09:05
1.4 tsi jetta 150 hp nasıldır ? Ve önerebileceğiniz adam gibi bir vw bayiisi var mı istanbul içinde? Hazır arayış konusu diye araya kaynadım bir dost için :D

vw de bence şu saatten sonra benzinli alınıcaksa 1.4 tsi act alınmalı aynı motoru 9500km dir poloda kullanıyorum gunluk performans yakıt tuketimi vs çok çok iyi jetta biraz ağır olduğundan biraz farklar illaki olucaktır

avrupa yakasında ben florya mez den almıştım aracımı , ayrıca hipodrom yolundaki tamaş ta iyi

Runo
17-12-2015, 09:12
vw de bence şu saatten sonra benzinli alınıcaksa 1.4 tsi act alınmalı aynı motoru 9500km dir poloda kullanıyorum gunluk performans yakıt tuketimi vs çok çok iyi jetta biraz ağır olduğundan biraz farklar illaki olucaktır

avrupa yakasında ben florya mez den almıştım aracımı , ayrıca hipodrom yolundaki tamaş ta iyi

Abi yanlış anlamadıysam act dediğin şey benim bahsettiğim 1.4 tsi 150 Hp dsg di mi ? Dün ilk tamaşa gittik sonra mez'e gittik tamaş ilgisiz olduğu için. Mez satış danışmanı ender bey yardımcı oldu sağ olsun ama kafamıza bir sorun takıldı...

Araç krediyle alınacak ve adına kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek için kapora yatırmak gerekiyormuş 1.000 TL kadar, sorun farzedelim kredi çıkmadıysa kaporayı almakta sıkıntı olur mu ? Çünkü dünden beri kafama takıldı bir sürü kaporasını alamayan kişi varmış. Alsa da uzun sürüyormuş. Çünkü 2.5k tl fark için 125 hp almaya gerek yok. Bu arada highline (sunroof-mercekli araç yok hiç) aracı indirimlerle son 80.500 bıraktılar

individual
17-12-2015, 09:16
Jetta'da

1.4 TSI 150 HP ACT yok benim bildiğim sitesinede baktım.

BMT BlueMotion motor ile geliyor.

Golf ve Leon'da ACT motorlar var.

Runo
17-12-2015, 09:23
Evet yazmayı unuttum araç BMT yazıyordu, teşekkürler

onursumer
17-12-2015, 09:29
Abi yanlış anlamadıysam act dediğin şey benim bahsettiğim 1.4 tsi 150 Hp dsg di mi ? Dün ilk tamaşa gittik sonra mez'e gittik tamaş ilgisiz olduğu için. Mez satış danışmanı ender bey yardımcı oldu sağ olsun ama kafamıza bir sorun takıldı...

Araç krediyle alınacak ve adına kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek için kapora yatırmak gerekiyormuş 1.000 TL kadar, sorun farzedelim kredi çıkmadıysa kaporayı almakta sıkıntı olur mu ? Çünkü dünden beri kafama takıldı bir sürü kaporasını alamayan kişi varmış. Alsa da uzun sürüyormuş. Çünkü 2.5k tl fark için 125 hp almaya gerek yok. Bu arada highline (sunroof-mercekli araç yok hiç) aracı indirimlerle son 80.500 bıraktılar

150hp diyince act diye düşündüm ama getirmiyorlarmış :)

kaporanı anca almadığınız araç satıldığına geri alırsınız diye düşünüyorum başka turlu vermezler :)

B16
17-12-2015, 09:30

Sene 2016 5 bin km de DSG patlaması ne ya :)

Runo
17-12-2015, 09:32
150hp diyince act diye düşündüm ama getirmiyorlarmış :)

kaporanı anca almadığınız araç satıldığına geri alırsınız diye düşünüyorum başka turlu vermezler :)

Teşekkürler abi bilgilendirdiğin için

baretta
17-12-2015, 09:38
Geçen hafta Peugeot 308 aldım, kesinlikle tavsiye ederim. Dizel Otomatik aldım ben fiyatı biraz daha yukarıda ama Polo'nun 67000 olduğu dünyada 308'in fiyatı da gayet normal.

KÖROĞLU
17-12-2015, 09:40

Kredi veren kuruluş kim ? Ya da şöyle sorayım, bir kişinin kredibilitesi ile verilecek kapora arasında nasıl bir bağlantı var ?

Geçen pazar günü Citroen Özdağ dan sıfır c4 cactus için fiyat altık, danışman kredi için ön onay alalım dedi, yaptı başvuruyu.

Babamın yaşından dolayı onay verilmedi. Yani bizden kapora yatırın krediye öyle bakalım gibi bir talepleri olmadı.

Findeks üzerinden kredibilitenize baktınız mı ayrıca ?

Runo
17-12-2015, 09:58
Kredi veren kuruluş kim ? Ya da şöyle sorayım, bir kişinin kredibilitesi ile verilecek kapora arasında nasıl bir bağlantı var ?

Geçen pazar günü Citroen Özdağ dan sıfır c4 cactus için fiyat altık, danışman kredi için ön onay alalım dedi, yaptı başvuruyu.

Babamın yaşından dolayı onay verilmedi. Yani bizden kapora yatırın krediye öyle bakalım gibi bir talepleri olmadı.

Findeks üzerinden kredibilitenize baktınız mı ayrıca ?

Abi bana çok saçma geldi bu yüzden aklıma takıldı zaten. Alt tarafı tc kimlik numarası girip onay verecek mi vermeyecek mi ona bakılıcak neyin kaporası bu ben onu da anlamadım çok saçma o yüzden. Bu arada kendi finansları olan VDF için konuşuldu bu konu

poseidon
17-12-2015, 10:23
Hyundai yeni i20 düşünülebilir.
1,4 dizel 55,000 - 60,000 TL fiyat aralığında

Eworen
17-12-2015, 10:28
göz önündeki kritlere göre gayet mantıklı secenek.

sen ben almaya bilir, ama senede 5bin yapacak muhtemelen ısınmadan kontagı geri kapanacak ordan oraya gidicek kabaca market arabası için ne turboya ne de dsg ye gerek var. Şuan çok güzel kampanyaları var, ilanları oraya koydum ama ondan ucuza bayiden rahatca alınabiliyor şuanda en dolu şeklide alsanda 3-4 bin ucuza gelecektir polodan

300 400 lira arasında değişin bakım maliyetleri, parça fiyatları ve 5 sene garantisinide bunun yanına ayrıca ekliyorum :)
Ya ben seni anladım öneri amacınıda anladımda
Yaktığı yakıta insan acır verimsizlik abidesi ne kadar az km olsada insanı rahatsız eder hele hele kısa mesafeli kullanımlarda kamera şakası yapar bunlar.
Öte yandan uzun vadede polo nun Tr avantajı gözardı edilemez o yüzden en garantisi dedim
Yoksa ben birçok kez yazmışımdır dsg şanzımanı std araçlarda hiç sevmiyorum tam otm şanzımanlara göre şehir içinde acayip konforsuz hart hurt kalkıyo bazen silkeliyor falan ama tam otm şanzımanda olacaksa psa nın kullandığı eat6 gibi olsun e bide şöyle daha teknolojik bi motorla olsun
4 ileri klasik şanzıman varsın konforlu olsun ama uzak olsun :)

individual
17-12-2015, 10:32
Hyundai i20 Şehir içi 8,1LT Demiş
Seat ibiza Şehir içi 5,3LT Demiş

poseidon
17-12-2015, 10:57
Hyundai i20 Şehir içi 8,1LT Demiş
Seat ibiza Şehir içi 5,3LT Demiş

Dizel üzerinden konuşursak
sitelerinde ikisinin de 1.4 dizel yakıt harcamaları neredeyse aynı
ortalama 3,9 / 3,7 litre

Benzinde (hacimleri yakın olanları konuşalım.) (5,2 lt veren seat 1,0 cc olan)

1,2 cc seat ortalamada 4,9 verirken
i20 1,4 cc 6,2

Seat'ı kötülemiyorum o da alınabilir bir araç ama bu klasmanda alman yerine problemsizlik açısından uzakdoğuyu tercih ederim.

Eworen
17-12-2015, 11:05
Zaten meziyet hem güzel bi otm şanzıman yapıp hemde manuel versiyonla aynı verileri tutturabilmekte
Manuel kolay olanı..

Enes-x
17-12-2015, 11:36
İkinci el düşürseniz halamın dizel otomatik polosu var , sıfırdan farkı yok gerçi :)

Halamda annemde teyzemde yıllarca tdi dsg polo kullandı, bi bayan için bence en mantıklı araba.satarkende değer kaybetmemesi cabası.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-1.6-tdi-dsg-hatasiz-boyasiz-250311718/detay)

İbrahim33
17-12-2015, 13:01
auris varsa auriste alınır o paralara. benzinlide kullandığı otm. şanzımanı beğendim ben. ya da focusta düşünülebilir. 60 bin lira para verdikten sonra c segmenti araba ister insan yahu :)

KÖROĞLU
17-12-2015, 16:02
Abi bana çok saçma geldi bu yüzden aklıma takıldı zaten. Alt tarafı tc kimlik numarası girip onay verecek mi vermeyecek mi ona bakılıcak neyin kaporası bu ben onu da anlamadım çok saçma o yüzden. Bu arada kendi finansları olan VDF için konuşuldu bu konu

Kesinlikle saçmalık, kapora ile kredi ne alaka. Sorsaydın keşke, Kredi çıkmadı kaporamı hemen iade edecek misin diye ?

Değişik bir sistemmiş ama ben bulaşmam.

Senin için kriter olur mu bilmiyorum ama dün 60 Bin'e 15.000 Km de C4 cactus aldık. Shine paketi, dün akşam kullandım biraz güzel gerçekten.

Digital ekran kullanımı ergonomik olsa iyiymiş. Görüş açısı falan baya hoşuma gitti. Aynı aracın cam tavanlısı için de sıfırına 72.5 Fiyat aldık.

Ben sıfırına o parayı vermem ama ikinci el uygun aldığımı düşünüyorum. Almasanız bile inceleyebilirsiniz.

Şehir içi verisi 3.9 LT ama 4.5 tan aşağı yakmaz sanırım. Şanzımanda da milletin abarttığı gibi bir sarsıntı kesinlikle yok. Değişik bir araba.

sparcoo
17-12-2015, 16:09

ortalama yakıt ne durumda hocam ?

anilis_gs
17-12-2015, 16:11

Dünyada en çok şikayet alan şanzumana sahip. Avrupada 7 abd için 10 yıl garanti ile satılıyor bu dsg ne kadar harıka olabilir ki

Eworen
17-12-2015, 16:31
ortalama yakıt ne durumda hocam ?
3-5 Gün önce çekmiştim tamamen şehir içi
http://i.imgur.com/3VATmMF.jpg?1

CNR
17-12-2015, 16:33
Dünyada en çok şikayet alan şanzumana sahip. Avrupada 7 abd için 10 yıl garanti ile satılıyor bu dsg ne kadar harıka olabilir ki

Dsg kadar hızlı,keyifli olupta son kullanıcının bu kadar kolay ulaşabildiği kaç tane şanzuman var? Siz robotize devam edin :)

Tekrardan leon 1.2 tsi dsg diyorum b sınıfı almayın c sınıfı almak varken çok daha donanımlıyken

MBuğra
17-12-2015, 16:47
Dsg kadar hızlı,keyifli olupta son kullanıcının bu kadar kolay ulaşabildiği kaç tane şanzuman var? Siz robotize devam edin :)

Tekrardan leon 1.2 tsi dsg diyorum b sınıfı almayın c sınıfı almak varken çok daha donanımlıyken

Markete, pazara, firina giderken o cok hizli vites atan, keyif veren sanziman ne ise yariyor merak ediyorum? Sabah sicak ekmege mi yetistiriyor?

Fanboylugu hobi olarak gene yapin bisey demiyorum ama az mantikli konusun. Golf R ya da S3 degil bahsedilen arac, bakkala, markete, pazara kullanmalik arac soruluyor.

Bayanlarin araba algisi daha farklidir, erkekler gibi dusunmeyin. Ister DSG, ister S-tronic olsun, bir arac bir bayani yolda birakiyorsa o arac dunyanin en kotu aracidir onlar icin. Sorunsuzluk=memnuniyettir bayanlarda.

Eger Hyundai i20, Polo tipi araclar buyuk geliyorsa Hyundai i10 oneririm. 2 hafta once 1.2 Elite Otomatik aldirdim kiz kardesime, cok memnun.

CNR
17-12-2015, 16:49
Markete, pazara, firina giderken o cok hizli vites atan, keyif veren sanziman ne ise yariyor merak ediyorum? Sabah sicak ekmege mi yetistiriyor?

Fanboylugu hobi olarak gene yapin bisey demiyorum ama az mantikli konusun. Golf R ya da S3 degil bahsedilen arac, bakkala, markete, pazara kullanmalik arac soruluyor.

Bayanlarin araba algisi daha farklidir, erkekler gibi dusunmeyin. Ister DSG, ister S-tronic olsun, bir arac bir bayani yolda birakiyorsa o arac dunyanin en kotu aracidir onlar icin. Sorunsuzluk=memnuniyettir bayanlarda.

Eger Hyundai i20, Polo tipi araclar buyuk geliyorsa Hyundai i10 oneririm. 2 hafta once 1.2 Elite Otomatik aldirdim kiz kardesime, cok memnun.

Ekmek almaya giderken yarı otomatik,yada illalah dedirten 10 saniyede vites atan arabalarınızla size mutluluklar :) 1den 2ye geçirirken tekme yemeyin arkadan :)

sparcoo
17-12-2015, 16:55
3-5 Gün önce çekmiştim tamamen şehir içi
http://i.imgur.com/3VATmMF.jpg?1

hocam sanırım resim açılmıyor. ben göremedim.

MBuğra
17-12-2015, 17:01
Ekmek almaya giderken yarı otomatik,yada illalah dedirten 10 saniyede vites atan arabalarınızla size mutluluklar :) 1den 2ye geçirirken tekme yemeyin arkadan :)

11 yildir 4 ileri tork kontertorlu honda cr-v ve yeni hyundai i10 ile sukur sorunumuz yok. Gorevlerini hakkiyla yerine getiriyorlar, A noktasindan B noktasina sorunsuz sekilde ulastiriyorlar.

O yuzden garantisi bitince satmayi dusundugunuz bozulunca Dogus servislerde sinir krizi gecirdiginiz , saatli bomba spec araclarinizla size mutluluklar. :)

Eworen
17-12-2015, 17:01
hocam sanırım resim açılmıyor. ben göremedim.
Bende baktım PC de görülüyor ama telefonda gözükmüyor :)
Imgur: The most awesome images on the Internet (http://imgur.com/Z2HfR5I)
http://i.imgur.com/Z2HfR5I.jpg

FurkanTgl
17-12-2015, 17:04
Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.Bugun Ford ve Renault'a gittim Clio'lar uçmuş gitmis Fiesta'nın Titanyum olanına 55.500 fiyat aldım.Opel Corsa gösterdim beğenmedi.Şahsen dsg şanzumandan hoşlanmıyorum.Birkaç yakınımın başından geçen olaylar münasebetiyle,yoksa sizler kadar bu işin teknik kısmını bilmem.Yani durum şu VAG grubu uzak duruyorum.Fiyatlarını da anormal buluyorum.Birde yılda 3-5 bin km yapacak araba da Turbo yada mükemmel şanzuman çokta önemli değil bence.Bayi sahibi bir yakınım yeni i20'nin en full olanını en boşunun fiyatına verecek neredeyse yarın gidip bir bakıcam.Şimdilik durum bundan ibaret.

CNR
17-12-2015, 17:09
11 yildir 4 ileri tork kontertorlu honda cr-v ve yeni hyundai i10 ile sukur sorunumuz yok. Gorevlerini hakkiyla yerine getiriyorlar, A noktasindan B noktasina sorunsuz sekilde ulastiriyorlar.

O yuzden garantisi bitince satmayi dusundugunuz bozulunca Dogus servislerde sinir krizi gecirdiginiz , saatli bomba spec araclarinizla size mutluluklar. :)

Dsg 4 sene uzatılmış garantiyle gayet güzel :) En olmadı kavrama değişimi dışarıda gayet uygun, ablamın 1.2 suzuki otomatiğine (4 ileri binince hayattan soğuyorum) ki ablam bile aynı durumdan fazlasıyla şikayetçi, sorunsuzluk her zaman bayan için bi kriter olmuyor ne yazık ki, suzukiyi sırf o rezalet 4 ilerisinden dolayı satmayı düşünüyoruz :)

Yada benzer şekilde 1.6 dizel otomatik bi 308 yada c4 e falan binerseniz demek istediklerimi gayet iyi kavrarsınız, 10 yaşında çocuk oturtun direksiyona o 1den2'ye daha güzel atar :)

Siz A noktasından B noktasına ulaşıma devam edin 4 ilerilerle sorunsuzca, dsgler bize kalsın sıkıntı yok :) Ayrıca sıfır sıkıntı denilen klasik otomatik a3le alakalı sıkıntıda yaşamışlığım var şans işte :)

Eworen
17-12-2015, 17:10
Bende baktım PC de görülüyor ama telefonda gözükmüyor :)
Imgur: The most awesome images on the Internet (http://imgur.com/Z2HfR5I)
http://i.imgur.com/Z2HfR5I.jpg
Baktim yine olmamis yahu hirs yaptim :)
http://i1370.photobucket.com/albums/ag274/evrevren/IMAG2750_zpski2dfr1n.jpg (http://s1370.photobucket.com/user/evrevren/media/IMAG2750_zpski2dfr1n.jpg.html)

gökberk
17-12-2015, 17:13
DSG geri kaçırmıyor mu ?

MBuğra
17-12-2015, 17:13
Dsg 4 sene uzatılmış garantiyle gayet güzel :) En olmadı kavrama değişimi dışarıda gayet uygun, ablamın 1.2 suzuki otomatiğine (4 ileri binince hayattan soğuyorum) ki ablam bile aynı durumdan fazlasıyla şikayetçi, sorunsuzluk her zaman bayan için bi kriter olmuyor ne yazık ki, suzukiyi sırf o rezalet 4 ilerisinden dolayı satmayı düşünüyoruz :)

Yada benzer şekilde 1.6 dizel otomatik bi 308 yada c4 e falan binerseniz demek istediklerimi gayet iyi kavrarsınız, 10 yaşında çocuk oturtun direksiyona o 1den2'ye daha güzel atar :)

Siz A noktasından B noktasına ulaşıma devam edin 4 ilerilerle sorunsuzca, dsgler bize kalsın sıkıntı yok :) Ayrıca sıfır sıkıntı denilen klasik otomatik a3le alakalı sıkıntıda yaşamışlığım var şans işte :)

Siz bi de garanti uzatmaya cuvalla para da veriyonuz dimi ahahhahah, 5 yil garanti cok guzel sen de gelsene diyecegim de, neyse bosver, bazilari cekici uzerinde daha guzel.

CNR
17-12-2015, 17:15
Siz bi de garanti uzatmaya cuvalla para da veriyonuz dimi ahahhahah, 5 yil garanti cok guzel sen de gelsene diyecegim de, neyse bosver, bazilari cekici uzerinde daha guzel.

Çekici üstünde çok çekici geliyor napalım,tüplü atmosferik devam siz :)

MBuğra
17-12-2015, 17:39
Çekici üstünde çok çekici geliyor napalım,tüplü atmosferik devam siz :)

Ok kardesim. Sensin.

Mehmetmert
17-12-2015, 20:11
-Yahu arkadaşım var aurisi var,adam manuele almazsa üniversiteden çıkıştaki rampada otomatik araba stop ediyor o derece vites atamıyor.Neyse hadi bu ilkel bunu geçtik

-Hadi hyundaiden gidelim,mesela i30'u alalım elimize.Daha önceden çift kavramaları bir şanzumanı yoktu.Yakıt tüketimi ve performansı ne durumdaydı? Madem çift kavrama bu kadar sorunlu neden bu adam buna geçti? Yani mükemmel olduğunuda kimse söyleyemez.Baknz otopark testinde hemen ısındı şanzuman...Keyiflimi keyifli,DSG olsa oda ısınırdı belki lafım yok.

-Tork konvektörlü şanzuman evet güzel ama i10'daki mi güzel :D Tork konvektörü misal bmwlerdeki ZF'dir.Her ne kadar DSG kadar hızlı vites atmasada Tork konvektörlü odur.Ama bakın i10'dakinden bahsetmiyorum...

-Gelelim şu DSG patlar çatlar muhabbetine.Arkadaşlar çift kavrama şanzuman araçtaki kavrama bitmeye muhtaçtır.Nasıl manuel aracınızın baskı balatası bitiyorsa(Benimki 30.000de bitti kullanıma bağlı+yazılım yüksek tork...vs) buda malesef azaldığında titreme yapmak zorunda kaçış yok bundan.Bunda kullanım çok etkili,sıfırdan kalkma,sürekli frenden çekip yarım kavratma...vs çok etken sayabilirim.Bu etken manuel şanzumanlar içinde gerekli.Benim baskı balatam bittiğinde servise gidip,kardeş bu biraz kaçırıyor hatta titretiyor değiştirin bunu garantiden diyemiyorum;ama DSG'de aracınız servis garantiliyse iyi niyet adı aldınta bu değişiyor.2009 model neredeyse 7 yaşındaki aracınkini değiştirdik daha geçen en yakın abimin ücretsiz şekilde.Keşke benim manuelide garantiden değiştirseler iyi niyet adı altında...

-Bir diğer nokta bu vitesi çok hızlı değiştirmesini siz çok yanlış anlamışınız,kimse fırına giderken uçuyum kaçıyım hıphıslı vites atsın diye çift kavrama almıyor.Hadi onu geçtim GolfR-S3 kullanıcılarının bile bu aracı tercih etmesindeki nedenleri günlük kullanımada uygun olmaları.Emin olun onlarda sabah markete giderken herzamab çatır çutur vites atmıyordur(tabiki diğer kullanıcılara göre daha fazla basarlar orası ayrı).Hızlı vites atmasının performansın yanı sıra vites geçişlerini hissettirmemesi harika birşey.Konfor arkadaşım konfor :) Ama yok çekiciyle yolda kalıyordu haklısınız...

-Kısacası hyundai neden üst segmentlerinde çift kavramaya geçiyor,o zaman i10daki şanzumanı kullansınlar bir mail atın bence

-C sınıfı ve b sınıfı arasında kalındığında kesinlikle C sınıfı öneriyiorum ben.

-1.2 TSi DSG leon çok mantıklı bir seçenek fiyat olarak

-İ10 sürmedim,ama i20'yi merak edip test sürüşüne çıkmıştım.Direksiyon falan gerçekten güzel donanımlarda bol ama arabanın üstündeki direksiyon sanırım sınıfında ders olarak okutulucak bir direksiyon.Yıllardır renolara laf ederler ama gerçekten bu direksiyonu alıp nasıl bu kadar hissiz ve kötü direksiyon yapılır diye vermeleri gerekiyor.Gerçi bu arabayı alanın böyle bir kaidesi olmaması lazım ama gerçekten çok kötüydü.İ10 sürmedim bilmiyorum ama hemen hemen aynılardır diye düşünüyorum

-final olarak İnsanlar maymundan geliyorsa şimdiki insanlar neden maymun olmuyor? eski nesil tork konvektörlü hyundai çift kavramadan iyiyse neden şimdiki araçlar tork konvektörlü olmuyor?

DSG'yi biraz daha iyi anlayabilmeniz için oktay ustanında şu videosunu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim :)
P.S:Vag fanı diyebilirsiniz aracımdan dolayı,arabam manuel ama onuda söyleyeyim :)
https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

Berkan
17-12-2015, 22:35
Yeni gelen her modelde kendi uretimi olam çift kavramaya geçiyor zaten. örnek olarak i30 la baslado arkasindan tuscon geldi blue geldi muhtemelen i20icinde yeni motoriyola 1.0 ve 1.2 t-gdi motorla birlikte gelecektir.

http://www.hyundai-blog.com/hyundai-12l-gdi-turbo-engine-announced/

KÖROĞLU
18-12-2015, 07:05
Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.Bugun Ford ve Renault'a gittim Clio'lar uçmuş gitmis Fiesta'nın Titanyum olanına 55.500 fiyat aldım.Opel Corsa gösterdim beğenmedi.Şahsen dsg şanzumandan hoşlanmıyorum.Birkaç yakınımın başından geçen olaylar münasebetiyle,yoksa sizler kadar bu işin teknik kısmını bilmem.Yani durum şu VAG grubu uzak duruyorum.Fiyatlarını da anormal buluyorum.Birde yılda 3-5 bin km yapacak araba da Turbo yada mükemmel şanzuman çokta önemli değil bence.Bayi sahibi bir yakınım yeni i20'nin en full olanını en boşunun fiyatına verecek neredeyse yarın gidip bir bakıcam.Şimdilik durum bundan ibaret.

Hangi aracı alırsan al öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz inşallah.

Eşimin eski aracı 2013 fiesta titanium x powershift, hatta forumda satılık konusu vardı, buradan ankarada bir arkadaşa sattık.

Araba cidden güzel, tepkileri, vites geçişleri, donanımı vs. Ama sadece benzin ile binilecek ise çok ekonomik değil.

6.7 LT den aşağı düşüremedik. Ş.içi 7 civarında dolaşıyor tüketimi. Basarsan 10 lu rakamları görürsün çok rahat.

Biz evdekileri lpg ye ikna edemedik, yoksa satılacak bir araba değildi.

Titanium ile X arasındaki farkı net bilmiyorum açıkçası ama bayan için çok ideal olduğunu söyleyebillirim.

Fiyatlar uçmuş 45 e 2013 te sıfır almıştık, 40.000 Km de 42 ye sattık.

optimus_prime
18-12-2015, 07:13
leon 1.2 tsi dsg tam 60bin şu anda

en mantıklı sizin için o olur kırmızı var stoklarda

G.U.Z.
18-12-2015, 07:49
Piyasa fiyatinin altinda ne alabiliyorsaniz onu alin bence, yilda 5bin km hic birsey degil, bahsedilen markalarin hic biri berbat degil, bir de hyundai onerene kar payi anlasmasi deniyor da, vw onerene neden denmiyor?? Tamam alman gercekten tok araba uretiyor, 9 yasindaki pert a3um bile helal olsun dedirtiyor ama, yag yakma sikayetleri alan tsi, kime ne sorun cikartacagi belli olmayan dsg de vazgecilmez degil, sirf yurtdisindaki garantiyi turkiyede sunmadiklari icin inadina almam ben dsg vw, ama alinmaz da demem.