PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : APP plaka kullananlar dikkat

mbulur
19-12-2015, 16:32
Denetimler başlıyor, plakada mühür olması birşey değiştirmeyecek. ***** yılsonu geldi.

http://i.hizliresim.com/P6yXv7.jpg (http://hizliresim.com/P6yXv7)

kelalper
19-12-2015, 16:41
hadeee. Lan APP olunca çin alfabesi mi oluyor. Okuyamıyorlar mı? Anlayamıyorum bu montofolluğu.

Mpower
19-12-2015, 16:42
hadeee. Lan APP olunca çin alfabesi mi oluyor. Okuyamıyorlar mı? Anlayamıyorum bu montofolluğu.

Geçirmeye bahane olsun

İbrahim33
19-12-2015, 17:12
Bizim emniyettekilerin kafasını anlamıyorum ben. halbuki app plaka onların daha çok işine yarar , daha okunaklı fosforlu vs. bizim burada sıkıntı olmaz ama aralardan kaçarız.

SiMaO
19-12-2015, 17:20
Vay allahım 4 yıldır araç var bi app yapalım dedik olaya bak :D :D

ertantamer
19-12-2015, 17:24
Çift taraflı bant + silikonla yapıştırdım cezaya razıyım ama o plakayı öldürseler çıkarmam ☺

ckrc
19-12-2015, 17:25

Abi, devlette tek düzelik esastır. Yaratıcılık her zaman bu memlekette yasaklanmıştır. Diğer noktalarda kızsam da plaka konusunda kızamıyorum abi, APP Bu kadar yaygınlaşırsa herkes her köşede bir plaka bastırır gezer. Bunu salt trafik cezasından kaçmak için düşünme, terör olayları, saldırılar için bile düşünebilirsin.
Benim baba üst düzey bürokrat, normalde çakar-koruma aracı vs vs. kullanmaktan nefret eder, sivil plakalı araçla gezer, şöförüne çakar kullandırmaz, emniyet şeridine falan girilmesine asla izin vermez ancak son 3,4 aydır gelen talimat neticesinde güvenlik gerekçesiyle emniyet şeridinden çıkmıyorlarmış.
Artık terör örgütü dağdan şehre indi. Askerle değil polisle çatışıyorlar, trafikteler ayaklarında mekap, ellerinde AK47'ler yok sen ben gibi trafikte gidiyorlar, bagajı dolu araçlarıyla bombalı saldırı yapıyorlar, saldırıya giden polislere pusu kuruyorlar.

Cam filmi ve APP Üzerine bu kadar yoğunlaşılmasının sebebi budur bence ve emniyet sonuna kadar haklı bu noktada.

Mesela, nike-adidas vs vs. forma tasarımları yapıyor ancak TFF forma numarası ve yazı fontunu belirlemiş dışına çıkamıyor tasarımcılar adamların emekleri, forma bütünlüklerini, geçişleri sağladıkları yazı font ve boyutu salak bi kural yüzünden çöpe gidiyor bu kural ne kadar saçmaysa, APP plaka ve Cam filmine bu kadar önemsenmesi o kadar doğru.

mbulur
19-12-2015, 17:40
APP Bu kadar yaygınlaşırsa herkes her köşede bir plaka bastırır gezer. Bunu salt trafik cezasından kaçmak için düşünme, terör olayları, saldırılar için bile düşünebilirsin.

Her köşede APP basılıyor da standart plaka basılmıyor mu? O da basılıyor, isteyen istediği plakayı standart fontlarla bastırır. Mühürün de sahtesini basıyorlar. Amaç terör vs değil anlıyacağın, yıl sonu geldi, plakaymış, cam filmiymiş, far ayarıymış vs saçma sapan detaylardan ceza kesip, ödemeler dengesini iyileştirmek.

onurars
19-12-2015, 17:51
Istanbulda suan 2,3 sube kendisi app plaka basıyor

Birkan61
19-12-2015, 17:53
Her köşede APP basılıyor da standart plaka basılmıyor mu? O da basılıyor, isteyen istediği plakayı standart fontlarla bastırır. Mühürün de sahtesini basıyorlar. Amaç terör vs değil anlıyacağın, yıl sonu geldi, plakaymış, cam filmiymiş, far ayarıymış vs saçma sapan detaylardan ceza kesip, ödemeler dengesini iyileştirmek.

Akşam aksarayda polise yol sordum abi, hmm camlarda filmliymiş diye geçirdi cezayı

yoluda tarif etmedi ibiine

Mpower
19-12-2015, 17:55
Akşam aksarayda polise yol sordum abi, hmm camlarda filmliymiş diye geçirdi cezayı

Bir şey sormaya gelmiyor zaten hemen evrakları ver bakayım diyolar :D

Sert@ç
19-12-2015, 17:58
Bence iyi yapılıyor appnin mantığı nedir ?
Avrupa ve amerikada bunun gibi saçma sapan herkesin kafasına göre istediği karakterde plakaya hangi ülkede izin var ?
Sonuçta plaka dediğimiz şeyi egzoz veya cam filmine bağlamak çok saçma ne alaka. Plaka resmi evrak niteliğindedir XX OMR XX playa O'nun üstüne 2 nokta koyup Ö yaparsanız evrakta sahteciliğe girer. Sadece ceza değil kamu davası açılır.

onursumer
19-12-2015, 18:06
bizim semti komple alıcaklar demekki atakoy-florya-yeşilköy :D

ÜSTÜNERC
19-12-2015, 18:09
Ulan 2016 ya gireceğiz hala aptal aptal işlerle uğraşıyorlar.Millet plaka takmıyor arabaya biz app plaka var diye cezamı yicez :) gerçekten anlam veremıyorum bu olaylara.Şu pleksi şeklinde plaka yazısı yapıyorlar tuhaf tuhaf baskı şekilleriyle,onlara ceza yazılsa bişe demem onlarda haklılar.Ama düz baskı app ye ceza yazıyorlarsa tamamen keyfi bi uygulama.

Sezgin
19-12-2015, 18:13
Beylikduzu suan NR plakali sifir araclarin hepsini app basti o ne olacak :D hemde biz bisi istememize ragmen

_driver_
19-12-2015, 18:23
Giresun'da cemiyet app plaka basıyor İstanbul'a gelsem ceza mı yazıcaklar yani��

ertantamer
19-12-2015, 18:27
Bence iyi yapılıyor appnin mantığı nedir ?
Avrupa ve amerikada bunun gibi saçma sapan herkesin kafasına göre istediği karakterde plakaya hangi ülkede izin var ?
Sonuçta plaka dediğimiz şeyi egzoz veya cam filmine bağlamak çok saçma ne alaka. Plaka resmi evrak niteliğindedir XX OMR XX playa O'nun üstüne 2 nokta koyup Ö yaparsanız evrakta sahteciliğe girer. Sadece ceza değil kamu davası açılır.
App plakalar normal plakalardan daha okunaklı ve şık duruyor.

::ZaFeR::
19-12-2015, 18:30
O zaman tüm Türkiye'de bi standarta bağlasınlar plaka basım olayını.Her ilin kendine özgü plaka karakteri var.

Sert@ç
19-12-2015, 18:37
App plakalar normal plakalardan daha okunaklı ve şık duruyor.

Kime göre ?
Altı üstü plaka okunuyo işte düşünmek çok saçma çünkü bu plakalar üretilirken harfler arası mesafe rakamlar vs herşeyi belli
Otomatik plaka tanımlama sistemleride buna uygun şekilde çalışır. Eğer arabanız çalınır mobeseden bulamazsanız başlıca sebebi plakayı okuyamamasıdır
Şimdi ceza nasıl yazıyo diyenler çıkar o sistem tamamen farklı eğer plaka okunmuyor ve hız limiti aşıldıysa ayrı bi dosyaya gönderip kanlı canlı memur tanımlayıp cezayı yolluyor

emrekuzdere
19-12-2015, 18:37
Beşiktaş baskıların çok problem yaşayacağını düşünmüyorum. Asıl dert ettikleri kesikli fransız tipler falandır heralde.

ertantamer
19-12-2015, 19:06
Kime göre ?
Altı üstü plaka okunuyo işte düşünmek çok saçma çünkü bu plakalar üretilirken harfler arası mesafe rakamlar vs herşeyi belli
Otomatik plaka tanımlama sistemleride buna uygun şekilde çalışır. Eğer arabanız çalınır mobeseden bulamazsanız başlıca sebebi plakayı okuyamamasıdır
Şimdi ceza nasıl yazıyo diyenler çıkar o sistem tamamen farklı eğer plaka okunmuyor ve hız limiti aşıldıysa ayrı bi dosyaya gönderip kanlı canlı memur tanımlayıp cezayı yolluyor
Kesikli veya başka model kullanmıyorum. Beşiktaş baskı eğer bunada laf ediceklerse bunun altında güvenlik değil başka nedenler ararım.

zcy04
19-12-2015, 19:08
Yeni bir şey değil ki eskiden de cezası vardı

dqn
19-12-2015, 19:14
Elazığ'da da değişik fransız tip app basıyor emniyet mühürlü bir şekilde ilginç bir durum.Bakalım nasıl sonuçlanacak.

KOSEREN
19-12-2015, 19:20
Bayburt tan akrabalar geldi arabaların hepsi Fransız app plaka.Aynı şekilde sakarya arabalarının hepsi Beşiktaş baskı.Eee onlar nolcak şimdi?

blumenberg
19-12-2015, 19:29
bu plakaları mühürleyenler kimler?

bu aynı şeye benzedi, supersport araçları tr'ye sokuyorlar, izin veriyorlar, sonra egzosları cok sesli diye ceza yazıyorlar :D o zaman tüv'den geçirme kardeşim

marikan
19-12-2015, 19:34
Benim plaka böyle. Bizzat cemiyette bastırdım. Bizim burda bu şekilde basıyor cemiyet. Fontu ne bunun?

http://i.hizliresim.com/RBVqzj.jpg

_AS_
19-12-2015, 19:40
App nin insan gibi olanina ceza bencede sacma, asil onu bosverinde su harf ustune bir parmak kalinliginda harf mi ne yapistiriyorlar onu harbiden yasaklasinlar boyle goruntu kirliligi yok ya. Nesini begeniyorlar anlamiyorum.

onn_dear
19-12-2015, 19:41
Memleket hırsız, arsız kayniyor, bunlarin işi app bilmem ne, son 2 haftada 3 arkadasimin evi soyuldu, gördünüz mü 1 tane hırsız yakalandığını?

Mehmetmert
19-12-2015, 19:53
-Ya tek mantıklı açıklama terör boyutu,onuda şöyle söyleyeyim bize ceza keserek bunun önüne geçemezler.İsterse tüm araçlara ceza kessinler eğer ben teröristsem çok kolay bir şekilde gene sahte plaka bastırırım.Yani bize ceza kestiklerinde teröristlerin sahte plaka ile gezmeleri engellencekse buyursunlar kessinler.

-Ha illa bunu engellemek istiyorlarsa bunu kullananlara değil,üretenlere ve satanlara kessinler büyük cezalar ki komple kapansın bu iş ama ben şu anda artniyetten başka birşey görmüyorum.

-Gerçi bir yandanda güzel,bence Beşiktaş baskıya laf etmezler ama bazıları artık öyle bir plaka bastırıyorki valla ben bile okuyamıyorum.Fransız baskı,ne biliyim komple pleksi harfli plakaları kullananlara yazsınlar geçsinle

MCN21
19-12-2015, 19:55
İyide herkes normal app kullanmıyor ki. Abuk subuk karakter olan bir dünya plaka var. Hepsine ceza yazılmalı. Bazılarını trafikte biz bile anlayamıyoruz (ne yazdıgını)

onursumer
19-12-2015, 20:02
kalın karakterli artık cemiyetin bastıklarına birşey diyiceklerini sanmıyorum , daha yazın bi arabamın plakasını değiştim bakırkoyden direk beşiktaş baskı verdiler :D

ghibli06
19-12-2015, 20:07
ön tampona plaka yakışmıyor, polis ceza yazıyor, çok saçma kahrolsun polis...
plakanın karakterleri bozuk o nedenle APP yaptırıyorum, ceza çok saçma adam gibi plaka bassınlar, kahrolsun devlet...
pleksiden harflerle iyice belirgin hale getiriyorum plakayı, kolay ceza yazsınlar diye, başka amacım yok, kahrolsun emniyet...

bir kendinize gelin, hayat modifiyeden ibaret değil, APP takıp da farklı olduğunu hatta modifiye yaptığını zanneden kesimin keyfine göre yapılmıyor bu düzenlemeler, sonra arabanız çalınınca 'ulen bir de sahte plaka takmış ş.refsiz' demeyi biliyoruz, sahte ne yaa?? adam sizin APP bastırdığınız yerde bastırıyor o plakayı, daha ötesi mi var? plakanı söyle plaka yapalım, ne güzel, ruhsatın nerde arkadaşım? diyen var mı? neye itiraz ediyor neye ağlıyorsunuz mantıklı açıklamalar yapalım lütfen...

SErhat.
19-12-2015, 20:08
Şu abuk sabuk Fransız karakterli appler açısından iyi. Kendi aracımda da Bjk baskı kare var, aracı çok çıkarmam o olur. Bjk baskılara pek takılacaklarını sanmıyorum; zira şube kendisi basıyor zaten. Onun haricinde aynı karakterli plakaları Adapazarı da basıyor kendisi.

Bunun haricinde ciddi anlamda her ilde-ilçede aynı fonda plaka kullanımı olmalı. Aslında yönetmelik değiştiğinde tüm karakterler ince tip olacak denildi ama her ilin baskısı kendi başına buyruk nerdeyse.

İstanbul'da basılan köşeli ince tip baskıyı göndersinler tüm cemiyetlere; bu sorun da ortadan kalksın.

MeRtCaN
19-12-2015, 20:11
http://image5.sahibinden.com/photos/75/24/75/2507524754lc.jpg

bu nedır yahu neredeyse Ankara da cogu arabanın plakası boyle bunlara kessınler cezayı

onn_dear
19-12-2015, 20:26

bu nedır yahu neredeyse Ankara da cogu arabanın plakası boyle bunlara kessınler cezayı

Gitsinler suriye plakalara ceza yazsinlar yiyorsa, mersinin yarısı suriyeli arapca yazili plaka ,benim 70 kmh ile radar yedigim yolda herifler 150 kmh gidiyor!

individual
19-12-2015, 20:36

Aynen bu nedir.

Ankarada arabaların %50si böyle birde etrafında krom cerceve var.

Herhalde ankara style :)

volkan_gs
19-12-2015, 21:55
Ya Allah aşkına siz teröristlerin, hırsızların bizim app yaptırdığımız insanlarla çalıştığını ya da onlar olmasa sahte plaka basamayacaklarına mı inanıyorsunuz?

Bence konuda karşı çıkan kişiler içinde, tek mantıklı sebep sunan mobeselerin otomatik tespit yapamadığını iddia eden arkadaştı :)

Emniyetten direk beşiktaş baskı olarak alındığını yazmış bir sürü kişi ama görmezden gelinmiş nedense :)

Yigit-Y
19-12-2015, 22:00
istikrar bu mikmek için delik arıyorlar :D

Mehmetmert
19-12-2015, 22:09
ön tampona plaka yakışmıyor, polis ceza yazıyor, çok saçma kahrolsun polis...
plakanın karakterleri bozuk o nedenle APP yaptırıyorum, ceza çok saçma adam gibi plaka bassınlar, kahrolsun devlet...
pleksiden harflerle iyice belirgin hale getiriyorum plakayı, kolay ceza yazsınlar diye, başka amacım yok, kahrolsun emniyet...

bir kendinize gelin, hayat modifiyeden ibaret değil, APP takıp da farklı olduğunu hatta modifiye yaptığını zanneden kesimin keyfine göre yapılmıyor bu düzenlemeler, sonra arabanız çalınınca 'ulen bir de sahte plaka takmış ş.refsiz' demeyi biliyoruz, sahte ne yaa?? adam sizin APP bastırdığınız yerde bastırıyor o plakayı, daha ötesi mi var? plakanı söyle plaka yapalım, ne güzel, ruhsatın nerde arkadaşım? diyen var mı? neye itiraz ediyor neye ağlıyorsunuz mantıklı açıklamalar yapalım lütfen...

Abi herşeye katılıyorum yazdığın ama koyu yere katılamıyorum.Yani bize ceza keserek teröristin plaka bastırmasınımı engelleyebilir?
Yoksa APP basan yerleri kaldırıp,yasaklayıp gerekirse onlara ceza kesipmi önleyebilir?
Yukarıda yazdığım gibi salak salak plakalara yazsınlar tabiki...

_Emre_
19-12-2015, 22:15
Bir de tüm araçlar tek tip olsun diye kare plaka vermeyi bırakmışlar, sadece traktör ve motorlara vereceklermiş kare plakayı. Var mı bu işin doğruluğu hakkında bilgisi olan?

KOSEREN
19-12-2015, 22:27
Plakalık kısmı sadece kare plakaya müsait araçlar var onlar napıcak?Sıçtılar sıvıyorlar iyice

fdoganb
19-12-2015, 23:10
eski seri ankara plakaları, bursa plakaları, eskişehir plakaları hep kalın büyük puntolu. Bunlara mobese, trafik kamerası işliyor da beşiktaş baskı app olunca mı çalışmıyor o kameralar?

ugur///
19-12-2015, 23:12
Vay arkadaş bugün öğlen bahçelievlerden şirinevler e5 e bağlanırken polis çevirdi bırak önde app yi plaka yoktu ön cam dahil zindan polis durdurdu niye plaka yok felan dedi araç yeni plakalık bekliyorum dedim hep bir bahaneniz var bu gençlerin hali ne olucak plakasız araba güzel duruyor sanıyorsunuz iş olsun diye nelerle uğraşıyorsunuz hadi devam et dedi.arada sırada böyleleride denk geliyor :)

LnchCntrl
19-12-2015, 23:22
dükkanda bende satıyorum. çokta seviyorum kendi arabalarımda da hep oldu kafadan arkadan çok değiştiğini düşünüyorum. sevdiğimiz ne varsa yasak zaten. buna da eyvallah napalım

turbo16
19-12-2015, 23:22
bilmeden boş beleş yazmak kolaydır yok plakayı okuyomuyor lar yok app olunca font ları anlıyamıyor elinizin altında internet var teknoloji var biraz öğrenin
o plakayı havaya cevirerek hızlıca atın saniyeye 8 de 1 kadar görsün okuyor

tuner faruk
19-12-2015, 23:43
Besiktas baskinin adinin besiktas baski olmasi zaten Besiktad subenin basmasindan dolayiydi bence besiktas baski plakalara dokunacaklarini sanmiyorum bazi ilceler bunu yasal olarak zaten basiyor.

Eski aracimin plakasini degistirmistim 06 dan 34 e cevirdim plaka bastirmaya gittim soforler cemiyetine bastiklari plakada bildigin harfin yarisini basmamislar aksamina gidip besiktas baski app yaptirdim simdi bu subenin bastigi harfin yarisinin okunmadigi plakayi mobese okuyup benim besiktas baski plakamk okumuyorsa cokta tin..

burakk.
20-12-2015, 00:34
Yasaklar çiğnenmek içindir durmak yok yola beşiktaş baskı ile devam

Jr.EseR
20-12-2015, 02:16
biride demiyorki aga bu nedir?
http://i65.tinypic.com/25sl6vo.jpg

DOA
20-12-2015, 02:27
besiktas baski diye gecen app karakteri orjinal karakter degil mi? bazi subelerden de cikan? buna nasil ceza yazicaklar anlamadim. bu fransiz tipi kesik vs. tamam anlarimda kendi verdikleri plakayada mi ceza yaziyolar?

Kubilay
20-12-2015, 03:20
1 ay önce memlekete kırşehire gittim. Tüm şehir fransız saçma bi baskıyla geziyodu. Arkadaşıma dedim oğlum bu plakaları kim basıyo çok kötü söylesen istanbuldan düzgün bastırırdık. Emniyet veriyo bunları ne bastırması dedi :) sakarya baskısı da farklı beşiktaşa yakın kocaelide daha farklı 1lerin altı çizgili yukarıda 50 koymuşlar onlar daha bi farklı standart yok polis olsam valla app var mı yok mu ayırt edemem :)

Bi de o beşiktaş baskısı da bitmiş valla bi plaka bastırdık beşiktaştan istanbulun en kötü baskısıydı heralde tüm karakterler yamuk yumuk

Purmol35
20-12-2015, 04:22
Terör olayları diyenler yok mobese okuyamıyor diyenler yok araba çalınınca görürüm sizi diyenler var kimse de çıkıp demiyor ki illa plaka bastırmaları şart mı ? Sokak ta aynı araçtan bir sürü var araba çalan adam plaka çalmayı mı akıl edemeyecek ? İstedikleri kadar app basan yerleri kapatsınlar . Hırsızlık yapan adam,terörist yada vs. plaka çalar yoluna devam eder illa olay bundan ibaret ise , adam sahte ruhsat bile yapıyor plaka dediğiniz nedir ki onlar için ? Komik olmayın okunamayacak karakterler için eyvallah fakat normal karakterli düzgün okunan plakalar var . Tamamen cukka ya para atma meselesi başka hiç birşey değil .

ghibli06
20-12-2015, 05:32
Terör olayları diyenler yok mobese okuyamıyor diyenler yok araba çalınınca görürüm sizi diyenler var kimse de çıkıp demiyor ki illa plaka bastırmaları şart mı ? Sokak ta aynı araçtan bir sürü var araba çalan adam plaka çalmayı mı akıl edemeyecek ? İstedikleri kadar app basan yerleri kapatsınlar . Hırsızlık yapan adam,terörist yada vs. plaka çalar yoluna devam eder illa olay bundan ibaret ise , adam sahte ruhsat bile yapıyor plaka dediğiniz nedir ki onlar için ? Komik olmayın okunamayacak karakterler için eyvallah fakat normal karakterli düzgün okunan plakalar var . Tamamen cukka ya para atma meselesi başka hiç birşey değil .

kimlik kartlarını da kendimiz bastıralım o zaman, rengi güzel bir mor olsun mesela, TC kimlik numarası aynı olduktan sonra ne fark eder? devletin değerli evrakının dışarıda basılıp da bunun savunulduğu tek ülkeyiz, evimizden para çalsalar bu kadar itiraz etmeyiz...

ghibli06
20-12-2015, 06:02
Abi herşeye katılıyorum yazdığın ama koyu yere katılamıyorum.Yani bize ceza keserek teröristin plaka bastırmasınımı engelleyebilir?
Yoksa APP basan yerleri kaldırıp,yasaklayıp gerekirse onlara ceza kesipmi önleyebilir?
Yukarıda yazdığım gibi salak salak plakalara yazsınlar tabiki...

düzenleme şart değil mi? devletin evrakını basmak için en azından ruhsat istenemez mi? yok Amerika'da böyle yok Danimarka'daki kuzenim dedi ki yok Alman şöyle yapıyor... oralarda kanunları bir çiğneyin bakalım neler oluyor...

ckrc
20-12-2015, 06:34
kimlik kartlarını da kendimiz bastıralım o zaman, rengi güzel bir mor olsun mesela, TC kimlik numarası aynı olduktan sonra ne fark eder? devletin değerli evrakının dışarıda basılıp da bunun savunulduğu tek ülkeyiz, evimizden para çalsalar bu kadar itiraz etmeyiz...

App plakaya dair en guzel yorum buydu. Ben anlamiyorum, App plaka takan insanlar pasaport fotografinda daha guzel gozuktugu icin alinlarini kapatiyorlar mi ?
Ben bayagi cirkin gozukuyorum mesela, degistirsem mi fotografi sonucta gercek bana daha cok benziyor?
APP plaka evrakta sahteciliktir, daha guzel, daha cirkin herhangi bir aciklamasi yok.

ckrc
20-12-2015, 06:38
besiktas baski diye gecen app karakteri orjinal karakter degil mi? bazi subelerden de cikan? buna nasil ceza yazicaklar anlamadim. bu fransiz tipi kesik vs. tamam anlarimda kendi verdikleri plakayada mi ceza yaziyolar?

Yazi tipinden cok, cerceve ve plaka font kalinligi- font boslugu daha dogrusu ilgili mevzuatin "plaka" taniminda yazan tanima uymayan her sey App plaka ve evrakta sahtecilige giriyor.
App plakanin, BJKsi, Fransizi, Corumu,Kirsehiri olmaz mevzuatta ki tanima uygun olan ve devletin yetkilendirdigi kurumun bastigi her plaka yasaldir.
FONT-CERCEVE-YAZI TIPI-MUHUR mevzuatta ki tanima uysada sokak arasindan aldiginiz her plaka yasadisidir, evrakta sahteciliktir.

hakan308
20-12-2015, 07:53
Arabayi sifir olarak Sakaryadan aldik yeminle plakayi gorunce cok sevinmistim APP olsa bu kadar olmaz diye simdi bunadami ceza yazicaklar sıkıysa ;) http://i.hizliresim.com/O9WVYZ.jpg

G.U.Z.
20-12-2015, 08:02
Resmi olarak oyle basilmissa mahkemeden iptal ettirirsinuz cezayi, hersey mevzuqtla duzenlenmistir, ben "boylesi daha iyi okunuyor" diye arabayi komple plakayla kaplasam, devletin mevzuatina aykiri ama daha rahat okunuyor diye ceza yazilmicak mi saniyorsunuz.

DEJ
20-12-2015, 08:13
Terör olayları vs ile ne alakası var. Evrakta sahtecilikten bile keserler Besiktas baskıya da kessinler bence. artık bayiiler bile sıfır araç alırken pleksi yapıp veriyorlar. Besiktas baskı olsa ne olmasa ne. Yeni basılan karakterlerBesiktas APPyi arattıracak kadar cok da kotu degil bence

tylan
20-12-2015, 08:32
Afedersniz ama s.ksdler bizim ckale şöförler odasının bastıgı plakayı takmam

kelalper
20-12-2015, 08:45
tamam devlet nezdinde herşey tektip olsun o zaman. İstanbulda Beşiktaşta devletin bastırdığı plaka ile Erzurumda bastırdığı plaka fontları aynı olsun.
Bir polisin ceza kesmediği bir şeye başka polislerde ceza kesmesin. Bütün mahkemelerde hakimlerin aynı suçlara verdikleri cezalar eşit olsun hakim keyfine göre indirim veremesin.
Lan hiç bişeyimiz düzgün değil ki. Plakaları düzeltince mi düzelecek mevzuat. Aradan sokak geçio diye belediye değişio bütün bina yapma mevzuatları değişio. Sokağın bi tarafı farklı bi tarafı farklı binalar.
Sen ilk önce tepeden başla düzeltmeye de biz aşağısını hallederiz kafanı yorma.

mody
20-12-2015, 11:11
her kuşu diktik bir leylek kaldı

Bolkar1st
20-12-2015, 17:54
Tahminimce muhurlu olup uzerine pleksi kestirenlere felan yazılır cunku akşamları onlar görünmüyor diye biliyorum. Ve Asılsız mühürde yapabiliyorlar bozuk paradan yapan bile duydum :)

mbulur
20-12-2015, 22:16
İlk mesajdaki resimden anlaşılacağı üzere belirli bir süre için trafik ekiplerinin öncelikli görevi standart dışı plakaları denetimi olacak. Özel denetim formu bastırıldığına göre yakaladıklarını affedeceklerini sanmıyorum.

levent_s
20-12-2015, 23:49
Kimse gidipte kimliğini mor yaptırmaz arkadaşlar plaka neden app yapılıyor çünkü yaptıran herkes aracında görselliğe önem veriyor çirkin şekilde basılmış bir plaka fontu araç nekedar güzel olursa olsun ***** yere kelebek konmuş gibi duruyor aracında estetiğe önem veren insanda gidip app yaptırıyor tabi bununda suyunu çıkarıp pleksi vs gibi garip şekilde yaptıranlarda var olay basit bir düzenlemeyle çözülebilir app yaptırdıktan sonra gidip trafikte veya şöf. odasında plaka denetime sokulur görüşe engel teşkil etmiyorsa onaylanıp mühürlenir yoksa git düzgün yaptır gel denilir. Plakada mühür olmayan her araçta trafikten men edilirse konu çözülür bukadar basit. App plakayla araç muayeneden geçiyor ama polis ceza yazıyor bu ne garip çelişki anlam vermek güç...

Sert@ç
20-12-2015, 23:59
Kimse gidipte kimliğini mor yaptırmaz arkadaşlar plaka neden app yapılıyor çünkü yaptıran herkes aracında görselliğe önem veriyor çirkin şekilde basılmış bir plaka fontu araç nekedar güzel olursa olsun ***** yere kelebek konmuş gibi duruyor aracında estetiğe önem veren insanda gidip app yaptırıyor tabi bununda suyunu çıkarıp pleksi vs gibi garip şekilde yaptıranlarda var olay basit bir düzenlemeyle çözülebilir app yaptırdıktan sonra gidip trafikte veya şöf. odasında plaka denetime sokulur görüşe engel teşkil etmiyorsa onaylanıp mühürlenir yoksa git düzgün yaptır gel denilir. Plakada mühür olmayan her araçta trafikten men edilirse konu çözülür bukadar basit. App plakayla araç muayeneden geçiyor ama polis ceza yazıyor bu ne garip çelişki anlam vermek güç...

Kalın yaptığım yerler için;
Standart font iyidir kötüdür kişisel zevk ancak resmi evrak olmasınıda geçtim her yazı stilinin bi kuralı vardır. Hiç çalıştığınız yerde comic sans ile mail atıyor veya yazışma yapıyormusunuz ? Ki bence app ile arabam daha güzel duruyor diyorsanız...
Trafik ve şoförler odasından denetime sokulur diyorsunuzda önceden 2 mühür var diye olaylar çıktı tek mühre düştü. Siz inanıyomusunuz gidip orda onaylatcaklar veya o onayın sahtesi çıkmayacak.
App plakayla araba muayneden geçiyor aynı şekilde cam filmide geçiyor ama ceza yazılıyor

Mehmetmert
21-12-2015, 00:15
düzenleme şart değil mi? devletin evrakını basmak için en azından ruhsat istenemez mi? yok Amerika'da böyle yok Danimarka'daki kuzenim dedi ki yok Alman şöyle yapıyor... oralarda kanunları bir çiğneyin bakalım neler oluyor...

Abim bak ben demiyorum güzel gözüküyor diye app kullanalım,devlet çok kötü basıyorda demiyorum.Nevşehirin baskı şeklini daha önceki sayfalarda bir abimiz koymuş çokta güzel.;lakin benim demek istediğim madem önüne geçmek istiyorlar buraları kapatsınlar bunlara ceza yazsınlar.Önüne geçiceksen kökünü kurut,benim demek istediğim bu.Şu yaptıkları ceza kesip,para kazanmaktan başka birşey olarak gelmiyor,samimi gelmiyor daha doğrusu.Herkesin app plaka kullanmasını engellemekten çok ceza yazma amaçlı olarak görüyorum

Sert@ç
21-12-2015, 00:28
Nevşehirden bi kaç ilan buldum hepsi standart fontunda
Özellikle 2015 arabalara baktım güncel plaka nasıl diye
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-4-binde-otomatik-bluemotion-248201841/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-siparis-wolswagen-passat-2015-confortline-diesel-1.6-dsg-248068662/detay
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ogretmenden-2015-toyota-sifir-ayarinda-7500-km-fiyat-dustu-238766383/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-227306660/detay)

levent_s
21-12-2015, 00:37
Standart font iyidir kötüdür kişisel zevk ancak resmi evrak olmasınıda geçtim her yazı stilinin bi kuralı vardır. Hiç çalıştığınız yerde comic sans ile mail atıyor veya yazışma yapıyormusunuz ? Ki bence app ile arabam daha güzel duruyor diyorsanız...
Trafik ve şoförler odasından denetime sokulur diyorsunuzda önceden 2 mühür var diye olaylar çıktı tek mühre düştü. Siz inanıyomusunuz gidip orda onaylatcaklar veya o onayın sahtesi çıkmayacak.
App plakayla araba muayneden geçiyor aynı şekilde cam filmide geçiyor ama ceza yazılıyor

Tabi yapmıyoruz çünkü mail gönderirken estetik görünsün derdimiz yok kimsenin olmaz.
Benim inanıp inanmamam önemli değil gerçekten yaptırımı olursa (sahte kimlik, ruhsat v.s) deki gibi mecburen tabiki onaylatır herkes.
Bende diyorumki bu çelişkilerin olmaması gerekiyor oldukça insanlar bunlardan dolayı cesaret bulup yapıyor. Malesef bu tip çelişkiler çok ülkemizde 'deveye sormuşlar boynun niye eğri nerem düzki demiş' misali.

Bolkar1st
21-12-2015, 00:59
Sahsi görüşüm aracın plakası ve ruhsatındaki plaka tutuyorsa kimin nasıl karakter bastırdığının bir önemi olmamalı. Kimse baskasının plakasını bastırıp gezmiyodur app basımı bu kadar basit diye. Sahte plaka Dediğimiz sey bence muhursuz yada farklı karakter olmamali. Baskalarının plakasını takip gezenlere denmeli

Mehmetmert
21-12-2015, 01:22
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-4-binde-otomatik-bluemotion-248201841/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-siparis-wolswagen-passat-2015-confortline-diesel-1.6-dsg-248068662/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ogretmenden-2015-toyota-sifir-ayarinda-7500-km-fiyat-dustu-238766383/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-227306660/detay)

Öncelikle alıntı aşşağıda

Benim plaka böyle. Bizzat cemiyette bastırdım. Bizim burda bu şekilde basıyor cemiyet. Fontu ne bunun?

http://i.hizliresim.com/RBVqzj.jpg

Gelelim;Sene 2012'deki aracımın plakası bizza kendi ellerimle trafikten çıkarttım
http://i.imgur.com/VPYarZz.jpg

Altında ne aramaya çalışıyorsunuz bilmiyorum,genellikle tüm plakalar bu şekilde basılıyor.Özel istek ben eskisinde olsun istiyorum diyorsanız linkdekilerden basılıyor
Neyse illa ilan atılcak
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2015-model-sifir-ayarinda-volkswagen-passat-1.6-tdi-120-hp-244275467/detay)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yeni-polo-2014-model-otomatik-full-plus-cam-tavan-253790327/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-1.6-tdi-passat-bluemotion-247227295/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2014-model-cc-full-plus-full-224692452/detay

Neyse hadi bunu geçtim hatay/antakya arkadaşım bizzat cemiyetten beşiktaş baskı app bastırdı,orda trafik şubede app basıyorlar;
İlanlara bakabilirsiniz Cemiyet kendi basıyor bu şekilde
http://www.sahibinden.com/otomobil/hatay-antakya?sorting=a5_desc

Mehmetmert
21-12-2015, 01:27
İmgurdan dolayı resim .çıkmamış,Bizzat kendi elimle trafitken aldığım plaka
http://i.hizliresim.com/nLPN8a.jpg (http://hizliresim.com/nLPN8a)

Kubilay
21-12-2015, 01:33
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-4-binde-otomatik-bluemotion-248201841/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-siparis-wolswagen-passat-2015-confortline-diesel-1.6-dsg-248068662/detay)

Bu arabalar başka illerdeki bayilerden alınmış olabilir. Mesela kayseri bayiden alınmıştır kayseri emniyet bunu basmıştır. Çünkü ben de dikkat ettim 50 plakalar hep kalın fontlu arkadaşların koyduğu gibi.

ckrc
21-12-2015, 05:12
http://www.milliyet.com.tr/ikiz-plakali-arac-kullanildi-gundem-2163136/

App plaka basanlar cezalandırılsın neden biz cezalandırılıyoruz diyenler vardı.
Bu baskı işi yapanlar evrakta sahtecilikle, terör örgütüne yardım ve yataklıkla yargılanabiliyorlar.

Emrecan-R
21-12-2015, 05:42

Bu yine iyimis gecen kadikoy iskelede saat sordum karakola getirceklerdi

Birkan61
21-12-2015, 07:09
Bu yine iyimis gecen kadikoy iskelede saat sordum karakola getirceklerdi

Saatli bomba sanmislardir seni :D

Berkan
21-12-2015, 07:47
Alttaki bayiden çıkarken üstünde takılan ilk plakam, tabi ben onu yanaşırken ufak süs ciceklerine saksılara biri geldi bana tıkladı falan plaka çarsamba pazarına döndü gördügnüz üzere. sinir edici bu halinden kurtulmak için birton yer gezicegime evrak vs. uğrasmamak için gittim bastırdım vall App yi. Merak etmeyin her türlü çokta güzel okuyorlar(hatta plaka ampülümün teki patlamıs olmasına ragmen) eds radar cezalar patır patır geliyor :)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/12308759_1104744716232802_8511065382881601224_n.jp g?oh=afa4106963617ba710ffbcd8362902b6&oe=56D8A58C&__gda__=1461242547_08c382c1adf3e5ae25b778580c45cd7 d

XoR
21-12-2015, 07:53
Bana Güngören trafik şube bu plakayı bastı verdi ben ekstra bir talepte bulunmadan. Şimdi kendi verdikleri bu plaka yasaya aykırı mı ? Mühürlü ıvırlı kıvırlı tüm belgeleri de duruyor.

http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/Gyeon/IMAG0055_zpssnbeli8x.jpg

XoR
21-12-2015, 07:55
http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/20131124_193642_zpsbd862540.jpg

KA®ANLIK
21-12-2015, 08:21
her şehrin fontu puntosu farklı zaten.

APP falan diye kimse tribe girmesin.

Eskişehir orjinal plakaları da farklı karakterde arkadaşlar atmış yukarda farklı şehirlerden örnek.
Artık istanbulda 2-3 şube zaten direk APP basıyor plakayı.
yani bu konuda DEVLETİN KENDİSİNDE BİR TEKDÜZELİK YOK zaten.

Bence bir deli bir kuyuya taş attı, burda bin techturkey li çıkaramıyoruz :)

ben böyle bir olayın gerçekliğine inanmıyorum.
fransız kesik küsük veya kabartmalı plakalar hedef alınmıştır en fazla, beşiktaş baskı standart APP lere birşey yapacaklarını sanmıyorum, koçanları yetmez zaten :)

rahat olun (:

drago
21-12-2015, 08:25
Önce plakasız gezen adamları toplasınlar, sonra APP lilere sarsınlar. Özellikle uzun yolda sürekli plakasız araçlar görüyorum, 70lik sabit radarın altında adam arkamdan selektör atıyor.

XoR
21-12-2015, 08:29
Yontma taş devri fontlu plakalar oldukça fazla trafikde. Hedefin bunlar olması gerekiyor.

http://www.temizisplaka.com/resim/app-plakalar-cesitleri-129232649079886.jpeg

http://www.caddeplaka.net/wp-content/uploads/2014/03/fransiz-app-plaka.jpeg

http://www.ozelappplaka.com/wp-content/uploads/sites/9/2014/01/kesikli-%C3%A7er%C3%A7eveli-frans%C4%B1z-app.jpeg

Draniela
21-12-2015, 09:11
Yakın zamanda araba alıp plakasını 16 ya çevirdim. Resmen app gibi duruyor plaka tabi diğer arabayla yan yana koyduğumda biraz farklı duruyor. Çok merak ediyorum benim şu an orjinal plakaya ceza keserler mi? :)

Draniela
21-12-2015, 09:12
Hatta plakacıya gittim 3 tane örnek vermişler bir gördüm şok oldum babam dedi bak senin applerden yapıyor adamlar diye :D dedim bi vernik geçeriz bir ara olur biter :D

Purmol35
21-12-2015, 09:24

Siz mor u seviyorsanız kendiniz e bastırın evde arada bakarsınız :) Körü körüne devletçilik yapmaya gerek yok . Araba topluyorsunuz ruhsatta 110 kw ama siz motorunu yüklüyorsunuz motor oluyor 160kw motor aynı motor , sadece gücü yükselmiş , ozaman o da sizin dediğinizle aynı kapıya çıkar, hiç birşey ellenmeyecek ozaman . Mantıklı açıklama yapılınca zorunuza gitmesin bukadar. İnsanlar şube kendi app veriyor diyor , siz hala terör olayları hırsızlık diyorsunuz , açıklama yapıyoruz beğenmiyorsunuz yok o illa böyle olacak diye diretiyorsunuz .Siz öyle yapın kurallar a uyun , aracınıza da 1 çivi çakmayın uymak istiyorsanız. Bu ülkede devlet katil ve halkını bu denli sömürüyorsa kimse kusura bakmasın da yasaya uymak gibi zorunluluğum yok.

ghibli06
21-12-2015, 09:31
Siz mor u seviyorsanız kendiniz e bastırın evde arada bakarsınız :) Körü körüne devletçilik yapmaya gerek yok . Araba topluyorsunuz ruhsatta 110 kw ama siz motorunu yüklüyorsunuz motor oluyor 160kw motor aynı motor , sadece gücü yükselmiş , ozaman o da sizin dediğinizle aynı kapıya çıkar, hiç birşey ellenmeyecek ozaman . Mantıklı açıklama yapılınca zorunuza gitmesin bukadar. İnsanlar şube kendi app veriyor diyor , siz hala terör olayları hırsızlık diyorsunuz , açıklama yapıyoruz beğenmiyorsunuz yok o illa böyle olacak diye diretiyorsunuz .Siz öyle yapın kurallar a uyun , aracınıza da 1 çivi çakmayın uymak istiyorsanız. Bu ülkede devlet katil ve halkını bu denli sömürüyorsa kimse kusura bakmasın da yasaya uymak gibi zorunluluğum yok.

yok bence sen kendin evde printerdan bas kartona tak arabana gez nasıl olsa ruhsattaki ile aynı... sen daha resmi evrakta sahteciliğin ne olduğunu anlamamışsıni bir gün gelir başına anlarsın, devlet APP falan basmıyor zaten uygulama 'emniyet haricinde basılanları' kapsıyor, bunu anlamayıp da 'emniyet te basıyor' demenin bir esprisi yok.. arabaya modifiye yapmakla sahte plaka basmanın farkını idrak edemiyorsan, plaka modifiyenle mutlu mesut olursun...

Purmol35
21-12-2015, 09:36
yok bence sen kendin evde printerdan bas kartona tak arabana gez nasıl olsa ruhsattaki ile aynı... sen daha resmi evrakta sahteciliğin ne olduğunu anlamamışsıni bir gün gelir başına anlarsın, devlet APP falan basmıyor zaten uygulama 'emniyet haricinde basılanları' kapsıyor, bunu anlamayıp da 'emniyet te basıyor' demenin bir esprisi yok.. arabaya modifiye yapmakla sahte plaka basmanın farkını idrak edemiyorsan, plaka modifiyenle mutlu mesut olursun...

Mor renk ben sevmiyorum , siz sevmeseniz önermezdiniz . App bastırsaydım , plaka modifiyemle tabiki mutlu olurdum abi merak etme :) Olay ı saçma sapan mevzular a çevirmeye gerek yok , madem bu olay var siz de gidip aracın gücünü yazdıracaksınız ruhsat a 2 si de aynı olay , plaka görünüyor ama motor gücü gözükmüyor bu mu mantık yani ? Fahri trafik memur u olun ozaman ceza yazın . Diyecek birşey yok.

ghibli06
21-12-2015, 09:46
Mor renk ben sevmiyorum , siz sevmeseniz önermezdiniz . App bastırsaydım , plaka modifiyemle tabiki mutlu olurdum abi merak etme :) Olay ı saçma sapan mevzular a çevirmeye gerek yok , madem bu olay var siz de gidip aracın gücünü yazdıracaksınız ruhsat a 2 si de aynı olay , plaka görünüyor ama motor gücü gözükmüyor bu mu mantık yani ? Fahri trafik memur u olun ozaman ceza yazın . Diyecek birşey yok.

aracın motor gücü, aracın teşhis edilebilmesine etki mi ediyor? sen sakal bırakınca kimlikteki fotoğraf aynı değil diye içeri mi alınıyorsun? sakalını kes ge öyle teşhis edelim mi diyorlar? olayın saçma sapan kısmı işte senin yazdıkların, devlet sevsen de sevmesen de kendi verdiği plakanın takılmasını istiyor, bunu bir çok sebebi var, en önemlisi ise mobese lerin bazı plakaları okuyamaması... devlet bununla ilgili düzenlemesini yapar, sen uyarsın uymazsın seni bağlar ama uygulama yanlış demek apayrı bir şey...

ghibli06
21-12-2015, 10:00
bu arada merak edenler şu şartnameyi bir okusunlar:

http://plakatanimasistemleri.com/otoyol-plaka-tanima-sistemi-sartnamesi/

burada plaka tanıma sisteminin nasıl olması gerektiği açıkça yazıyor, bu işi yaptığınızı düşünün, ihaleye giriyorsunuz devletin şartlarını yerine getiriyorsunuz ama devlet bu plakaların bazılarını okuyamadığı için kayıt edemiyor... araç çalındığında mobese ye nasıl bakıldığını zannediyorsunuz? memurun birini monitörün karşısına verip 'aha şimdi geçti' diye bağırmasını mı? yoksa plakayı sisteme girip hangi mobeseden saat kaçta geçtiğinin bulunmasını mı?

hayata sadece 'aracıma yakıştı yakışmadı' gözüyle bakmayın...

onursumer
21-12-2015, 10:53
bence burdaki asıl sorun , birçok trafik şubesinin standartta app plaka vermesi bu yaz i30 u aldığımda plaka değişikli talep ettim , işlemleride babam yaptı eve bi geldi bakırkoyden beşiktaş baskı app vermişler gorunce şaşırıp sordum nerden aldın diye plaka kağıdı verip gidip şurdan al demişler :)

şimdi babamı çevirip bu plaka yasalara aykırımı dicekler ciddi sıkıntı yaşarlar

korayın verdiği orneklerdeki gibi plakalar + uzerlerine plastik vs yapıştırıyorlarya onlara yazıcaklardır diye düşünüyorum

mbulur
21-12-2015, 11:23
Nevşehir öyle basıyor, İstanbul'daki şu şube böyle basıyor olayını bir kenara bırakmak gerek. Kimin plakasını trafik bastı, kim dışarıda bastırdı trafik polisi baktığında gayet iyi biliyor. O nedenle kimse haksız yere ceza yemez kolay kolay. Benim de aracımda APP plaka var, yakalar ceza keserlerse, söker şubeden yeni plaka bastırır takarım.
Ben kabullenmiyorum diyen de cezasını öder aracına trafikten men işlenir süre verilir. Kararında ısrar ederse de bir sonraki çevirmede aracın üzerinde men için verilen süre aşılmışsa aracı bağlanır. Gider nizami plaka bastırır, aracını parktan alır yada APP siz araca binemem der arabasını parka terk eder.

kelalper
21-12-2015, 11:25

Ankarda basmıyor olabilir ancak İstanbulda bildiğin APP basıyor bjk de oradan çıkma zaten. Beşiktaş şube. Bunun dışında yukarıda dünya kadar örneği var trafik şubelerden basılanların biri birini tutmuyor. Ona ne diyeceksin.

Y.Emre
21-12-2015, 11:25
O bu değilde bu sabah önümdeki passatı plakası yüzünden çevirdi polis. şu kabartmalı plakalar dışında hiçbir şey yoktu arabada. Zaten çevirdikten sonrada direk arka plakasına elini attı.

ckrc
21-12-2015, 11:31
Yahu devletin APP plaka tanimi, yetkilendirdigi ve belge ile basilan plaka imalathaneleri disinda basilan her plakadir.
Fontu degil, muhuru ve belgelerinin tek duzeligi gerekmektedir. Tekduzelik derken, mevzuata uygunluktur orada cerceve capi-plaka yazi capi vs belirtilmistir.
Siz gidip direk subede cikan plakanin ayni fontunu, boyutunu yani goruntu olarak aynisini alsanizda oda APP plakadir. Bunu basmakda suctur, 2 sayfa geride attigim linki okuyabilirsiniz.

ghibli06
21-12-2015, 11:41
Yahu devletin APP plaka tanimi, yetkilendirdigi ve belge ile basilan plaka imalathaneleri disinda basilan her plakadir.
Fontu degil, muhuru ve belgelerinin tek duzeligi gerekmektedir. Tekduzelik derken, mevzuata uygunluktur orada cerceve capi-plaka yazi capi vs belirtilmistir.
Siz gidip direk subede cikan plakanin ayni fontunu, boyutunu yani goruntu olarak aynisini alsanizda oda APP plakadir. Bunu basmakda suctur, 2 sayfa geride attigim linki okuyabilirsiniz.

şükür anlayanlar da var :) ben devlet APP basmaz derken demek istediğim de bu, devletten aldığınız plakalar fontları benzese de ceza yazılacak tip değildir rahat olun, amaç belli burada...

onursumer
21-12-2015, 11:51
Aynen abi abuk subuk karakterlere vs yazicaklardir ki haklilar dolu var piyasada

ulasoztas1
21-12-2015, 12:07
dışarda APP plaka bastırıp takmak suçtur zaten bu itiraz etmenin anlamı yok , Ancak hiçkimse bana bu denetimlerin amacının tekdüzeliği sağlamak olduğunu söylemesin kendinide kandırmasın :)

AliDogukan
21-12-2015, 12:21
Yıllardır Kadirli içinde filmli araba kullanıyordu polisler de usturuplu kullanınca filme müsade ediyordu.Uygulamalar dahil sıkıntı olmuyordu.Dün bir arkadaşıma önceki gün diğer arkdaşıma filmden ceza yazmışlar.Şu noktaya da dikkat çekmek istiyorum cezayı yazan polisler daha önce uygulamalarda filmi sorun etmeyen polisleri, ***** Kadirli küçük yer herkes birbirini tanıyor.Yukardan dürtüklüyorlar belli ki..

AliDogukan
21-12-2015, 12:22
Edit niye yok yahu mobilden yazıyorum otomatik düzeltici yazıyı mahvetmiş

BoOoM
21-12-2015, 19:16
Ben boyle işin kardeşim plaka çıkartırken trafiğin verdiği makbuzla gittim kendi plaka basim yerlerine ordan bana bunu verdiler nasil oluyor bu iş?

huseyinturk
21-12-2015, 20:10
Beşiktaş baskıya bişey diyeceklerini sanmıyorum bir çok polis anlamaz bile normal plaka ile arasındaki farkı.

Eds cezalarından yırtmak için flaşta, ışıkta parlayıp okunamayan plakalar var, saçma sapan fontla yazılmış plakalar var onları hedef alırlar diye umuyorum

mbulur
21-12-2015, 21:39
Yıl sonu geldi, bütçeyi iyileştirmek için, emniyet kemeri, telefonla konuşma, plaka, eksoz, cam filmi ve hız cezalarında patlama yaşanır.

AliDogukan
21-12-2015, 22:30
http://i63.tinypic.com/35cqzc7.png

Fotoğrafı 10 dakika kadar önce çektim iki ekip 7 8 memur uçanı kaçanı durduruyorlardı bende app ve film var son anda farkederek kaçtım.Cam filmine kesin yazıyorlar app yi bilemiyorum.Arkadaşlarla oturup 2-3 bira içtiğimiz şehiriçinden uzak mekanlara da hep polis gelmiş bugüne kadar hiç bir gece içinde bu kadar çok sivil görmemiştim.Büyükşehirlerde yaşayanlara normal gelebilir ancak bizim hiç alışık olmadığımız bir şey

sanctuary35
21-12-2015, 22:36
birde piyasada harf yada rakamı silik gezenler var.

MeRtCaN
21-12-2015, 22:48
Kımse kusura bakmasında
Pıyasada bır suru swap araba var
farklı motorlu farklı kasa da

ve artık herkes bu ısı ulu orta yapıyor swap arabam dıye konu acıyor

App nasıl patladı facebook ınstagram da mılyonlarca App plaka yapan kısıler cıktı ortaya
sadece bızmı goruyoruz bunlar tabıkıde degıl emnıyet mensuplarıda goruyor
muhursuz plaka basmak suc oldugu ıcın buna el attılar

Yukarıda yazdıgım gıbı yakında motor sase tesbıtı de yapılacak durum bunu gosterıyor.

OrcunInce
21-12-2015, 22:52
Benim arabam muğla plakalı, app beşiktaş baskı dediklerinden.

Mobese de bulabiliyor, siteye girerken kapıdaki kamera da okuyabiliyor, çalıştığım şirketteki garaj kamerası da okuyabiliyor.
Yani beşiktaş baskıyı zaten okuyabiliyor sistem.

ErkanCanS
22-12-2015, 02:17
Memurlar devletin kendi verdigi app plakayla sonradan yapilmis app plakayi ayirt edebiliyorsa , insanlari orjinal plakaya ceza yazarak magdur etmiyorlarsa sikinti yok bence. Genellemeyeyim ama bir suru memur goruyoruz ortada bi sebep yokken ceza kesen hatta keserken yapicak bisey yok itiraz et hakliysan iptal ederler zaten diyen. Bence kafayi app ye takarlarsa bir suru kisiyi haksiz yere magdur edecekler. Yil sonlarina dogru tipik kamu ekonomisi refleksleri bunlar.Ayrica kimliginin tipatip aynisini basip kullanan kisi evrakta sahtecilik yapmis olmuyor mu? Bu plakalarda arabalarin tc kimlik nosu gibi bisey.

PiscocuK
22-12-2015, 08:27
bu işin kaynağı ne?

konuyu açan arkadaşı tenzi ederek yazıyorum delinin biri kuyuya taş atmış bizde forum olarak çıkarmaya çalışıyoruz
şimdi ben trafikteki beyaz arabalı topluyorlar diye exelden bir dosya yapsam haydaaa diyip onumu tartışıcaz

olay teröre kaçakçılığa kadar gitmiş memlekette onca olan onca aptalca şey varken APP yemi gelmiş olay
bukadar düşmüşlerse bukadar açlarsa buyursunlar neyse parası verelim kessinler cezayı

gece gündüz ön arka sis yakan , 86K xenon takıp geçiçi körlük yaratan sol şeritte 60 la giden neyse liste bitmez hiç uzatmim en iyisi kessinler cezamızı APP büyük olay :)

Ome_RS
22-12-2015, 08:38
Yaw ayrıca bu devlet bu kadar saf mı?
APP diye eds o plakayı okumamasına imkan yok. Eğer gercekten okumasaydı piyasada 1 tane appli araç olmazdı. En buyük gelir kaynaklarından birisi olan trafik cezası yazmayı engelleyecek en ufak olumsuzluğa asla göz yummazlar.
En basit otopark girişlerindeki giriş çıkış ücretlerini hesaplayan plaka okuma sistemleri bile app yi okurken devletin o kadar gelişmiş kamera sistemleri her türlü o plakayı okur. Bu haber yapmak için yapılmış bir haber bence.
yada gözünün üstünde kaşın var bahanesi.

individual
22-12-2015, 08:40
Beşiktaş APP mühürlüsü ile bence bir sıkıntı olmayacak.Bazı trafik şubeleri kendisi öyle veriyor.

Ama abuk subuk fontla yazılmış plaka ve rakamların üstüne yapıştırılmış pleksi onlara ceza yazarlar bence.

Ogedov
22-12-2015, 08:45
Öncelikle kendi iş verdikleri cemiyetleri, APP üzerine basılan mühürü üretenleri denetlesinler. Oradaki açıkları düzeltsinler.
Kendi yönlendirdikleri cemiyet bana örnek göstererek teklif etti abi ekstra para ver yapalım diye. APP nin ne olduğundan haberi olmayan adamda gidip ekstra parasını verip almış olabilir.
Bu iş yasaksa bütün app basanların elindeki mallara ve aletlere el koyduktan sonra desinlerki 1 ay içinde plakasını düzelttirmeyenin aracını bağlar düzeltene kadar bekletiriz desinler.
Sadece bu konuda bahsedildiği gibi bir uygulama bütçe açığı kapatmaktır. Yada uygulamayı yapan polisin cebini doldurmasıdır.

Anıl E.
22-12-2015, 08:52
''Her kuşu öptük leylek kaldı ''

Harika bir ülkeyiz :).

Quantum
22-12-2015, 11:59
Neden böyle bir uygulama hortladı?
Bence 2 ana sebebi var.

Major sebepler,

Trafikteki farklı fontlu plakaları ayıklayarak ceza üzerinden gelir etmek,
EDS vs radar kameralarının yazılımları sebepli okuyamadığı plakaları düzelterek ceza sisteminin kolay uygulanabilirliğini sağlamak,

Minör sebep;

Plakaların standartlaştırılmasını sağlamak.

Polisin yaptığı uygulama hakkında ise;
Bizim tanımladığımız APP plaka ile trafik polislerinin tanımladığı APP nin farklı şeyler olduğunu düşünüyorum ben.

Fransız font dediğimiz font var, bir de bunun kesiklisi var, düzü var,
Beşiktaş baskının kalını var incesi var,
Köşeli bir fontla yapılan plakalar var.
Onu da geçtim, pleksiden harf ve rakam kesip plakalarının üzerine yapıştıranlar bile var. Fontları kabartma olan plakaları var adamların baya..

Bir de dikkatimi çeken şu var.
Otomobil üreticisi klasik uzun plaka takılması için tasarım yapmış tamponda, ona göre ışıklandırmasını vs yapmış, bizim insanımız gidip oraya kare motosiklet plakası takar, ona da eciş bücüş bir fontla yazdırır 10hp aldığını sanır.

B.ku çıkmış durumda anlayacağınız..

Hal böyle olunca (biraz da kendime hayret ederek) bu uygulamayı destekliyorum.
Klasik beşiktaş baskı dediğimiz fontlarla yazılan plakanın bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Tabi bu sadece benim öngörüm.

Mikrop_Ali
22-12-2015, 12:20
App plaka kontrolü Ankara'da başladı delinin kuyuya taş atması diye bir durum yok. İstanbul besiktas baskıda sorun olacagını sanmıyorum.
Ankara plakalı araba besiktas baskı yaptırana sorun olacaktır.
Font bu degil diye cevirmede sıkıntı yaşayanlar var şimdiden duymaya basladık

C!N
22-12-2015, 12:27
App plaka kontrolü Ankara'da başladı delinin kuyuya taş atması diye bir durum yok. İstanbul besiktas baskıda sorun olacagını sanmıyorum.
Ankara plakalı araba besiktas baskı yaptırana sorun olacaktır.
Font bu degil diye cevirmede sıkıntı yaşayanlar var şimdiden duymaya basladık

Tamam da adam aracını sıfır İstanbul'dan almıştır örneğin kendisi Ankara'da yaşıyordur. Bayii onun adına bütün alım satım işlerini halleder, plakanın bu durumda İstanbul'da basılmasından doğal ne var ki?

osmanaydo
22-12-2015, 12:31
Bu bir rüzgar, eser geçer.
Bazı zamanlar bazı şeylerin üstünde fazlaca duruyorlar sonra normale dönüyor.
İnşallah rüzgara kapılmadan sezonu kapatırız. Benim plakalar da app hemde ön kare.

meLaNchoLic
22-12-2015, 12:31
yakalayabilirse yazsın cezayı nokta.

ssdriver
22-12-2015, 14:03
Kime göre ?

trafik adam gibi plaka bassa belki de kimse app ile uğraşmazdı. app hem daha düzgün duruyor, hemnde daha dayanıklı. trafiğin bastığı çoğu plaka 5 sene içinde dökülüyor. app'lerde boya atması vs. görmedim hiç.

birbirine yakın aralarında boşluk olmayan, farklı karakterli plakalarda haklı olabilirler fakat ben yaptırırken özellikle standarda çok yakın hafif daha kalın font ile yaptırdım. 4 senedir hiçbir sıkıntı yaşamadım.

RedSun
22-12-2015, 18:25
adamlar herşeyde olduğu gibi plaka işinde de çok iyiler.

bu plakayla legal olarak geziyorlar..

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/2/4360/2761/23398880312_large.jpg

Mikrop_Ali
22-12-2015, 19:35
Tamam da adam aracını sıfır İstanbul'dan almıştır örneğin kendisi Ankara'da yaşıyordur. Bayii onun adına bütün alım satım işlerini halleder, plakanın bu durumda İstanbul'da basılmasından doğal ne var ki?

Böyle bir durumda Orjinal mühürle sahtesinide ayırt ederler sanırım memur arkadaslar :)
Benim aracım istanbul plakalı Ankara'da yaşıyorum ilk alıp geldiğim gün karakol önünde çevirdiler egzozdan ceza yazdırmadım bi sekilde o arada Karakol amri geldi plaka app oldugu için biraz inceledi müjürüne baktı orjinal istanbulda basılmış bu dedi gönderdi.

Bahsettiginiz gibi bir durumla karşılaştıgınızda izah ederseniz yazılmayabilir ceza.

mbulur
23-12-2015, 16:29
Ankara'daki pleksi harf yapıştıtılmış plakaları temizlesinler yeter.

Mikrop_Ali
28-12-2015, 00:02
Bugün trafikte karşılaştım bunu men etmeleri lazım

http://i.hizliresim.com/L125Bb.jpg

drago
28-12-2015, 08:22
Bugün trafikte karşılaştım bunu men etmeleri lazım

Bu resimle şikayette bulunursanız ederler bence

Yigit-Y
28-12-2015, 08:30
Led tabela yaptiracaklar yakinda :)

Ewren
28-12-2015, 09:00
kötü haber. bizim araçların da tüm plakalar sonradan basılma app. istanbulda bir arkadaşım bastırıyor. üzerinde mühürde mevcut. Bursa'da basılan plaka rakam ve harfleri ince.

peki bu tespiti neye göre yapacaklar ve neye göre ve nasıl ceza yazacaklar acaba? Tüv muayenesinde falan mı yapılacak acaba bu cezai işlem.?

ozaslanf
28-12-2015, 09:17
Bende geçen akşam ceza yedim. Allah'tan iyi niyetliydi aracın içinde oturan arkadaş makbuza "orjinal plakalar taktırılmıştır" yazıp plakalarımı ellemedi. 88 TL ceza yedik. Her çevirmede ceza yersek yandık valla

Ewren
28-12-2015, 09:21
Bende geçen akşam ceza yedim. Allah'tan iyi niyetliydi aracın içinde oturan arkadaş makbuza "orjinal plakalar taktırılmıştır" yazıp plakalarımı ellemedi. 88 TL ceza yedik. Her çevirmede ceza yersek yandık valla

plakadan dolayı mı ceza yazdılar?

arda35
20-03-2016, 12:20
Bugün ben de app plakadan yedim maalesef. Gerçi mühürsüzdü üzerindeki plakalar.
Aynı yerde söküp orijinallerini takmamı istediler. Sonra araca zarar vermemek için orada sökülemeyeceğini görüp müsaade ettiler.

Yalnız ceza kodu 23 görünüyor ve yukarıdakine benzer bir not falan yazılmadı makbuzda. Bilgisayarda men mi görünür araç trafikten?

ertantamer
20-03-2016, 12:29
Bugün ben de app plakadan yedim maalesef. Gerçi mühürsüzdü üzerindeki plakalar.
Aynı yerde söküp orijinallerini takmamı istediler. Sonra araca zarar vermemek için orada sökülemeyeceğini görüp müsaade ettiler.

Yalnız ceza kodu 23 görünüyor ve yukarıdakine benzer bir not falan yazılmadı makbuzda. Bilgisayarda men mi görünür araç trafikten?

Ortalık karışık bu ara çok takılmış durumdalar plakalara

ronay
20-03-2016, 12:33
geçen hafta mühürlü app den dolayı aracım bağlandı

levent_s
20-03-2016, 15:29
App nin son olaylardan sonra iyice sıkıntı olacagını düşünüp stresli gezmektense orjinal plakaya dönüş yaptım bir hafta önce.

Galip
20-03-2016, 15:33

Geçmiş olsun ne dediler nasıl bağladılar bi diyalog geçseniz

onursumer
20-03-2016, 15:49

plakanın resminı paylaşabilirmisiniz?

msk_bmw
20-03-2016, 16:54
Eski tip app bastırdım 3 haftadır evde yatıyor, anlaşılan hiç takamayacağım bu gidişle...

huseyinturk
20-03-2016, 17:00
App plakaya ceza yazıcaklarına her önüne gelenin plaka basmasını engellemeleri lazım, beşiktaş baskı appyemi yazdılar cezayı?

arda35
20-03-2016, 17:37
Çeşitlerini bilmiyorum, fakat kargacık burgacık değil üzerindeki harfler. Normal fontun biraz kalını işte.
İlk fırsatta orijinal plakaları takıp cam filmlerini sökeceğim. Uğraşmak istemiyorum.

AliGizda
21-03-2016, 08:05
Şu yazılanlardan sonra göz göre göre ceza yememek için bende sökeyim plakalarımı. Benim orjinal arka plakam APP gibi baskısı kıllık çıkarmasınlar?

ÜSTÜNERC
21-03-2016, 16:57
İyide çoğu yerde emniyet kendisi app basıp veriyor araç trafiğe çıkmadan :) çevirmede onlarada ceza yazacaklarmı.

ümitech
21-03-2016, 23:51
bugün saat 2 sularında banada ceza yazdılar istanbul baskı app lerden

Eyüp
22-03-2016, 00:12
Son 1 haftada Ankarada 4-5kere aracım arandı , app plaka var , bagajdada 1 adet kare var henüz takamadığım polis sadece arkadaki karenin araca olup olmadığına bakıp devam et diyor..

ckrc
22-03-2016, 02:17

Her APP Tartışmasına yazıyorum, hala; Fatih Trafik bana BJK APP verdi, Niğde'den araba aldım plakalar APP Gibi. Daha devletin kurumları arasında tek düzelik yok diyip APP plakayı savunanlar çıkıyor.

Polis sizin plakanın fontuna bakmıyor, plakanın çıktığı yere bakıyor, belgelerinin tam olup olmadığına bakıyor.

APP Plakayı savunan forum üyelerine bir sorum var;

Kimliğimde ki yazı fontu Arial, bunu beğenmiyorum Kimlik bilgilerimi Comic Sans fontu ile değiştirerek çıktı alan kırtasiyeden kimlik alıp kullanabilirmiyim?
Gideceğim kirtasiye de Nüfüs Müdürlüğü ile aynı tip printeri kullanıyor.
Hem daha illerin nüfüs müdürlükleri arasında yazı tipi farkı var kim kontrol edicek ki ?(Ankara-İstanbul arasında gerçekten var) diye konu açsam bana forum olarak "gerizekalı herhalde" dersiniz adminler "salak salak konu açmayınız" diye konuyu kapatılacak.
APP plaka bastırmakla bunun farkı ney?

Evo34
22-03-2016, 07:58
X bir Nüfüs Müdürlüğü kimliği Comic Sans fontu ile basıp veriyorsa ne yapacağız?

burcinkarabacak
22-03-2016, 15:16
Bende App'den ceza yememek için harf yapıştırdım ama hiç hoşuma gitmiyor. Ankara'da ortalık karışıkken app'ye hiç bulaşmayım en iyisi :(

Saygılar

LnchCntrl
22-03-2016, 15:16
burçin bırak appyı kalın fontlu postan bile ceza yiyebilirsin

ckrc
22-03-2016, 15:29
X bir Nüfüs Müdürlüğü kimliği Comic Sans fontu ile basıp veriyorsa ne yapacağız?

X nufus mudurlugunden alirsan yasal, kirtasiyede bastirirsan evrakta sahtecilik.
Ankara kimligi ile Istanbul kimliginde font farki var mesela.

BARR
22-03-2016, 15:32
Ben plaka kullanmıyorum kafam rahat.

fsunnetci
23-03-2016, 09:29
herşeyi bitirdik bi APP miz kaldı hee....Ne mutlu Türküm diyene :heyoo:

AliGizda
23-03-2016, 09:37
herşeyi bitirdik bi APP miz kaldı hee....Ne mutlu Türküm diyene :heyoo:

Vallahi neye sarıcaklarını şaşırdılar ya. Sökmedim hala APP' leri ceza yemeyiz umarım.

Seven7
23-03-2016, 16:18
Boğaz köprüsü girişinde durduruldum ben de, polis sadece plakaya baktı başka plakamın olup olmadığını sordu. Cemiyetin verdiği plaka olduğunu söyledim devam ettim. Aracımda gerçekten cemiyetin verdiği plaka vardı app gibi duranlardan.

Yiğit G.
23-03-2016, 17:07
Şu devlet biraz kafasını çalıştırsada normal klasik plaka yanında 50-100 tl ye app plaka bassa şöyle güzel harfli falan mühürlü... İsteyen klasik plaka alsın isteyen parasını verip App alsın... Peynir ekmek gibi satar valla hem bizim kafamız rahatlar hemde polislerin... hemde devlet kazanır bundan...

ÜSTÜNERC
23-03-2016, 17:10
Şu devlet biraz kafasını çalıştırsada normal klasik plaka yanında 50-100 tl ye app plaka bassa şöyle güzel harfli falan mühürlü... İsteyen klasik plaka alsın isteyen parasını verip App alsın... Peynir ekmek gibi satar valla hem bizim kafamız rahatlar hemde polislerin... hemde devlet kazanır bundan...

Trabzonda yıllardır o şekilde işliyor.Araba trafiğe çıkmadan soruyorlar app mi olsun normal plaka mı diye.Biraz daha fazla ödeyerek app basıyorlar.

Mümin
23-03-2016, 17:17
Geçen hafta sonu çarşıda bir ekip arabasının (connect) arkasının ikiye kıvrılmış app plaka ile dolu olduğunu gördüklerini anlattı arkadaşlarım . Ve app plaka için men yiyip muayene yenileyenler oldu. Artık bu app plaka sevdasından vazgeçmeyi düşünüyorum :)

B.Koçer
23-03-2016, 17:19
Trabzonda yıllardır o şekilde işliyor.Araba trafiğe çıkmadan soruyorlar app mi olsun normal plaka mı diye.Biraz daha fazla ödeyerek app basıyorlar.

Trabzon herşeyi ile bizden önde :D

Onurkk06
23-03-2016, 17:21
Benim arabada da app var hergün 100 tane polisin arasından geçiyorum şu ana kadar sıkıntı olmadı :) inşallah olmaz bide sciroccolara bu ara takıklar ankara saldırısından dolayı

ertantamer
23-03-2016, 19:20
Gölbaşında biri tornavidayı almış app sökmeye çalışıyordu ankara karışık appye çok dikkat ediyorlar. Ben eski plakalarımı şöförler odasına verdim. App bastırıp mühürletip taktım. Bunada birşey demezler sanırım

RSX
23-03-2016, 19:26
Gölbaşında biri tornavidayı almış app sökmeye çalışıyordu ankara karışık appye çok dikkat ediyorlar. Ben eski plakalarımı şöförler odasına verdim. App bastırıp mühürletip taktım. Bunada birşey demezler sanırım
Titiz birine denk gelirsen uğraştırır

Ome_RS
24-03-2016, 10:45
Hafta sonu karşıya geçme niyetim vardı bagajdaki eski plakaları çift taraflı ile app üzerine tutturayım. ne olur ne olmaz satma arefesi birde cezadır mendir uğraşmayalım.

onursumer
24-03-2016, 10:54
bizim burda app yi sok deseler, gidip emniyete plaka istiyorum desem gene aynısını vericekler :D plakada bir standart bile yakalayamıyoruz çok garip ülkeyiz gerçekten

Boost Up
24-03-2016, 11:18
bizim hiç bi arabanın normal plakası durmuyoki:)))

tüm arabalarda app var yıllardır, hepsinde ön cam dahil filmde var şükür bi sıkıntı olmadı