PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından uçakla dönerken bavulda amortisör getirme ?

Cem.B
20-12-2015, 09:35
Almanyadan tatilden dönerken bavulda amortisör getirebilirmiyiz ? uçağa almalaları gibi bir durum olurmu

kimisi birşey olmaz diyor kimisi belki almazlar diyor,yılları önce bir arkadaşım amerikadan gelirken uçağa almamışlar kargolattırmışlar öyle birşey başımıza gelirse fena darbe olur :)

Bilgisi olanlar yazabilirse çok sevinirim

Teşekkürler

ghibli06
20-12-2015, 09:40
kutuyu paket haline getirip yanına al, sıkıntı olmaz çok arkadaşım getirdi, önemli olan Tr ye indiğinde gümrükten geçme ;)

Cem.B
20-12-2015, 09:41
kutuyu paket haline getirip yanına al, sıkıntı olmaz çok arkadaşım getirdi, önemli olan Tr ye indiğinde gümrükten geçme ;)

abi aracın ruhsatını vs yanıma alırım zaten kendime aldığımı beyan için türkiyeye gelelimde bir şekil hallederiz diye düşünüyorum :)

ghibli06
20-12-2015, 09:44
abi aracın ruhsatını vs yanıma alırım zaten kendime aldığımı beyan için türkiyeye gelelimde bir şekil hallederiz diye düşünüyorum :)

kesici delici yaralayıcı bir malzeme değil, sıvı analizi ne olduğu belirsiz de değil, faturanı da al yanına çıkışta hiç bir sorunun olmaz, kimse alınan malı 'nereye götürüyorsun?' demez :)

yucelebeci
20-12-2015, 10:15
Ben koskoca zıpkın bile götürüyorum bavulda, amortisöre kimsenin birşey diyeceğini sanmam

Cem.B
20-12-2015, 10:43
Ben koskoca zıpkın bile götürüyorum bavulda, amortisöre kimsenin birşey diyeceğini sanmam

basınçlı kaplar ile ilgili bir yönerge varmış hani kıllık yaparlarmı diye düşündüm bu yönergelerin önü arkası açık oluyor ya biraz anlatabilirsen anlat sonra

Falmor
20-12-2015, 10:52
Kayıtlı bagaj olarak uçak altına verin.

Cem.B
20-12-2015, 10:58
Kayıtlı bagaj olarak uçak altına verin.

nasıl yani ? zaten uçak içine almayacağız bavulu vericez check-in de

Akizilkaya
20-12-2015, 11:14
Matkap vs. Şeyler çok götürdük sorun olmaz yine de yanına fatura ruhsat vs al Sorun olursa gösterirsin

Falmor
20-12-2015, 11:19
nasıl yani ? zaten uçak içine almayacağız bavulu vericez check-in de

Sıkıntı olmaz o zaman.Orjinal kutusu ve faturası olursa daha iyi olur.Kargoya versenizde uçakla gelecek zaten.

Mehmetmert
20-12-2015, 11:28
Bagajda sorun olmaz abi,sadece ilk gecisinde bu ne diye sorabilirler sende aciklarsin o kadar.Eger yanina alirsan sorun cikartabilirler,sey diyorlarlar bunu cikartip birine vurarak icerdeki birini yaralayabilirsin.Almanyada birsey olmaz ama Trye indiginde gumrukten geciyorsun.Gunduz erken saatlerde gidiyorsan kalabaliktan sorgulamiyorlar ama gece sessiz ve sakin oluyor herkesi sokuyorlar xraye.Otomotiv parcalarinida acimadan aliyorlar

EREN34
20-12-2015, 12:25
ben bavula
kadran+pompa samandira+bardaklık koydum getirdim. bi sıkıntı olmamıştı

Tahir
20-12-2015, 13:17
Ben Amerika'dan ön arka disk getirmiştim sadece yük fazlasını ödemedim girerkende kimse bu nedir diye sormadı :))

individual
20-12-2015, 13:23
Güzel bir paket yapıp ucagın kargosuna verirseniz sorun olmaz.

ottoman32
20-12-2015, 14:35
ben gelırken getırdım 4 coıl dırek valızın ıcıne koydum kutuda geçti kimse birşey demedi..

ChuckBartowsKi
20-12-2015, 14:47
Bavuldan almazlar ağır metalleri yanınızda taşıtmıyorlar ben Hong Kong'dan sinema makinesi getirdim projektör falan söyledim THY ye zaten sadece onun için gittiğimi ve antika olduğunu görünce direk aldı. Amatisör de problem yapmazlar fatura + valize koymanız yeterli.

ozoozo
20-12-2015, 15:31
Eylül ayında amerikadan dönerken precision 600hp kocaman intercooler'ı bavuluma koyup getirmiştim, yanında da ıvır zıvır bir kaç parça daha vardı. Hiç bir şekilde fatura vs de koymadım ayrıca cooler'da direk kabak gibi koymuştum tshirtlerin arasına yani herhangi orjinal kutu vs yoktu. Sadece amerikadan çıkarken valizi açmışlar kontrol etmişler geride kapatmışlar zaten valiz açıldığında içine de kağıt atıyorlar açtık baktık diye , büyük ihtimalle aynı durum olur.

coolvtec
20-12-2015, 20:58
ne turbolar ne manifoltlar ne coiloverlar getirdik, bir sorun olmadı. güvenlik tehlikesi var mı, kilo limitler içinde mi önemli olan o. gerisine kimse bakmaz.

Kekuti*
20-12-2015, 21:50
Bavul kontrolü yok almanyada.
Hangi şehirden gelicek önemli olan o. Alandan alana değişiyor.

Düsseldorf da mesela valiz dışında bir kutu vs vereceksen onu başka bir taraftan alıyorlar.
Amortisor değil ama ufak parça getirilebiliyor. O kısımda kontrol ediyorlar. Kontrole giriyor kutu.
Fatura vs isterler mi emin değilim.

Tr ye girdiğinde kontrol ediyorlar bazen. Kafalarına eserse, o kısımda dikkat edilmesi gerekebilir. Sonuçta günrüğe girmesi gereken bir ürün. Ama bildiğim kadarıyla o kısımda da Adet önemli. (Atıyorum 5 set iphone u yakalar ise gümrük ödetir ama amortisör zaten 4 parça :) falan filan.

Cem.B
20-12-2015, 22:11
Yuksek ihtimal berlin olur sanirim

Bu arada 2 kisiyiz 2 ser tane koyar getiririz :)

baskan
21-12-2015, 09:08
Ben de ocak 14'te Düsseldorf'tan sabihaya inicem, kaput rüzgarlığı, cam rüzgarlığı, pedal seti, paspas felan getiricem inşallah bavulda sorun olmaz.

Yarbay
21-12-2015, 09:27
konuyu okuyunca şoka girdim desem yeridir.

açıkçası üzüldümde halimize türkiye olarak adam götü boklu birkaç milyon nüfüsü olan ülkelerde 70lerin parçasını sıfır buluyor, türkiyede parçası 12bin tl olan takımı orijinal elden geçirmiz revizyonlu garantili 150 euroya buluyor.

biz bavulda turbo,amortisör getiriyoruz :)

hemen hemen her ay 2 yurtdışı çıkışım var genelde İsrail,Almanya,Belçika ,İsveç ve Norveç olurda zorda kalan olursa öyle yada böyle karşılığında 1 kuruş talep etmeden yurdum insanıma, forumdaşlarıma seve seve yardımcı olurum yeterki bir şekilde gittiğim güzergaha yakın olsun çok plan dışı uzak mesafe olmasın yeter

clioGT
21-12-2015, 09:35
tam tutarı hatırlamamakla birlikte, kişi başı kişisel kullanım 460 euro civarı bi rakam var idi. bundna fazlaysa, sen istanbula inince de dümdüz çıkarken, gümrüğe tabi mal var yok kısmında, yoktan çıkarken orda bekleyen memur çevirip seni xraydan geçirirken de yakalrsa tabi değeri 460 eurodan fazla ise o ürünün, x2 vergi+ceza neyse işte ödüyorsun.

1 ay evvel başımıza geldi:)

almanyadan çıkarken sorun olmaz. neden olsun.

orhansah
21-12-2015, 09:50
beyler Cemin sormak istediği ürünün amortisör olduğu için "basınçlı kaplar yönetmeliği" yüzünden uçağa alınıp alınmıyor olması. Mesela biz amsterdamdan bisiklet getirirken bisikleti kutusundan çıkarttırıp lastik havalarını indirttiler bize. O tip bir sorun çıkar mı diye merak ediyor yoksa tabi ki herkes birşeyler getiriyo valizinde :))

Cem.B
21-12-2015, 09:53
tam tutarı hatırlamamakla birlikte, kişi başı kişisel kullanım 460 euro civarı bi rakam var idi. bundna fazlaysa, sen istanbula inince de dümdüz çıkarken, gümrüğe tabi mal var yok kısmında, yoktan çıkarken orda bekleyen memur çevirip seni xraydan geçirirken de yakalrsa tabi değeri 460 eurodan fazla ise o ürünün, x2 vergi+ceza neyse işte ödüyorsun.

1 ay evvel başımıza geldi:)

almanyadan çıkarken sorun olmaz. neden olsun.

sormamın nedeni ilk mesajda yazdığım gibi arkadaşıma amerika dönüşü amortisörler basınçlı malzeme diye en yakın çöp şurada uçağa binmek istersen oraya atmalısın demişler onun şansına havaalanında kargo şirketi varmış oda kargolamış bu yüzden sordum başımız gelmesin diye

ONUR1000RR
21-12-2015, 09:56
Cemcim ben geçen sene romadan gelirken aynı sorunla karşılaştım hostese rica etmiştim ama hosteste uçağın kabinine alamayacağını sadece kaptan kabinine izin olduğunu söylediler kaptanda saolsun yardımcı oldu çıkışta kendisinden aldım istersen sende aynı taktiği uygulayabilirsin...Hatta ve hatta kaptanda aynı malın ikinci eli varmış söyleseydin ben sana daha ucuza verirdim dedi kaçırdık kısmet değilmiş... :):):):)

Schumi
21-12-2015, 21:07
Kanka sana daha önce söylemiştim. Kapağı kapalı basınçlı gaz içeren kaplar ile alakalı farklı ülke havayollarının ve kargo şirketlerinin farklı prosedürleri var. Onları uygulayıp uygulamamak yada amortisörün basınçlı gaz içerip içermediğini tespit etmesi tamamen şans. En kötü ihtimalle yakalanırsan içinde gaz olmayıp yağ olduğunu söylersin. Ki yalan yok içinde yağda var ama karşılığındaki gazda var. Onu bulamayabilir belki.