PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversitede çalışacak yeni mezun veya 1-2 yıl tecrübeli MÜHENDİS Arıyoruz.

ckrc
21-12-2015, 14:12
Arkadaşlar,

İstanbul'da bir vakif üniversitesinin HSE Departmanında çalışacak, mevzuat-iş güvenliği-güvenliği yaşam ve çevre noktalarında kariyerini ilerletmek isteyen.(Tecrübe şart değil)

Yol+Yemek+Özel Sağlık Sigortası+ 4 Yıllık lisans eğitiminin ve mühendisliğin yetkinliğine değecek bir maaş.(1750-1500 gibi rakamlar değil)

Gereken şartlar;
(Tercih sırasına göre)

Çevre-Makine-İnşaat-Elektrik-Endüstri mühendisliği bölümünden mezun.

Sular seller gibi İngilizce bilen, rüyalarını bile ingilizce görecek seviyede.

Koç-Sabancı-Bahçeşehir-Bilgi-Bilkent-YTÜ-İTÜ vb. mühendis yetiştiren üniversitelerden mezun.

ERKEK OLMASI ŞART.

Varsa yanınızda, yörenizde böyle bir arkadaşınız,kardeşiniz bana forum üzerinden ulaşabilirsiniz.

jnrjames
21-12-2015, 14:20
Bahsettiğiniz üniversiler haricinde bir üniversiteden mezunum(Doğu Akdeniz Üni./KIBRIS), İngilizcem iyidir ancak sertifikalı ya da diplomalı bir eğitim kanıtım yok. Askerliğimde 2017 temmuza kadar tecilli. Bu süreç içinde bedelli çıkarsa bedelli yapmak niyetim. 27 Yaşındayım. Sizler için uygunsa başvurmak isterim.

fatihcakin
21-12-2015, 14:22
Sular seller gibi İngilizce bilen, rüyalarını bile ingilizce görecek seviyede.

İmza yazısı olacak bir söz:)

Strich Acht
21-12-2015, 14:27
merakımdan soruyorum, yurtiçi ve bir Türk kurumunda HSE/SEÇ pozisyonu için neden bu derece ingilizce gerekli ?

levent
21-12-2015, 14:34
ingilizce öğrenildiği süreçte rüyalar da ingilizce oluyor yanlış olmasın :)

valla mezun olmuş olabilsem başvururdum heralde, umarım işi alan arkadaş hakkıyla çalışır memnun kalır :)

aykutsafakyaman
21-12-2015, 14:36
Ktünün bi kez daha teknik uni yerine konmadigi tasdiklenmis oldu :)

ckrc
21-12-2015, 14:36
merakımdan soruyorum, yurtiçi ve bir Türk kurumunda HSE/SEÇ pozisyonu için neden bu derece ingilizce gerekli ?

Yurtiçinde ancak paydaşlarının %30-35 i yabancı.

KÖROĞLU
21-12-2015, 14:42
Arkadaşı ilandan dolayı tebrik ederim, bir kardeşimize iş sağlayacak olması çok güzel

amma ve lakin iş hayatına atılacak ve yeni mezun olanların işinin ne kadar zor olduğunu da gözler önüne seren bir ilan.

Ayrıca demek ki neymiş üniversitelerin niceliğini (sayısını) artırıp her köşe başında avm üniversitesi kurdurmak yerine

niteliğini artırıp kaliteli eğitim veren ve yetkin insan yetiştiren kurumların olması gerekliliğini de anlatmış. Al sana gerçek Türkiye özeti.

Murat Hüdavendigar Üniversitesi öğrenci sayısı 56 şaka gibi.

johnie
21-12-2015, 14:45
Arkadaşı ilandan dolayı tebrik ederim, bir kardeşimize iş sağlayacak olması çok güzel

amma ve lakin iş hayatına atılacak ve yeni mezun olanların işinin ne kadar zor olduğunu da gözler önüne seren bir ilan.

Ayrıca demek ki neymiş üniversitelerin niceliğini (sayısını) artırıp her köşe başında avm üniversitesi kurdurmak yerine

niteliğini artırıp kaliteli eğitim veren ve yetkin insan yetiştiren kurumların olması gerekliliğini de anlatmış. Al sana gerçek Türkiye özeti.

Murat Hüdavendigar Üniversitesi öğrenci sayısı 56 şaka gibi.

her önüne gelen eski binaları ( bildiğiniz binaları - belediyeleri ) üniversite yaparlar ise olacakları bunlar.
adım başı avm gibi, üniversite oldu her yer.. Bir çoğu da sanırım gereksiz .

forwett
21-12-2015, 14:47
ankara olaydı iyyiydi yaw ankaraya taşısanız olmazmı işi ��

Strich Acht
21-12-2015, 15:14
Yurtiçinde ancak paydaşlarının %30-35 i yabancı.

ben yine de bir HSE personelinin sunum, duyuru, rapor dışında yabancı paydaşlarla ilişkisini çözemedim. onlar için de belli seviye yeterlidir.
vardır bir bildiğiniz diyerek konuyu uzatmayacağım.

sorma nedenim, Türkiye'de bir çok işveren anlam veremediğim pozisyonlara mükemmel ingilizce istiyor, özel bir neden mi var merak ediyorum.

onursumer
21-12-2015, 16:02
iyi ingilizce artık nerdeyse birçok sektorde şart , türkiye sınırları içerisinde olsanız bile muhattap olduğunuz türkçe bilmeyen çok fazla insanla karşılaşıyorsunuz ek olarak yurt dışı irtibat halinde olunması gereken çok durum var

ulasoztas1
21-12-2015, 16:03
İngilizcem az seviyede ama hiç yok da diyemem :)
Erkeğim :D
İstanbulda yaşıyorum
Çevre Mühendisiyim inşaat sektöründe 1 yıllık tecrübem var, 1 aydır işsizim. Eğer ilgilenirsen iletişime geçersin

ckrc
21-12-2015, 16:04
ben yine de bir HSE personelinin sunum, duyuru, rapor dışında yabancı paydaşlarla ilişkisini çözemedim. onlar için de belli seviye yeterlidir.
vardır bir bildiğiniz diyerek konuyu uzatmayacağım.

sorma nedenim, Türkiye'de bir çok işveren anlam veremediğim pozisyonlara mükemmel ingilizce istiyor, özel bir neden mi var merak ediyorum.

Hayır, aslında olay şu rapor,duyuru,sunum dışında sahada ve solution center denilen track-it sistemine düşen şikayetlerin %100 kurum içi yazışmalar ingilizce oluyor. (Akademisyenler,öğrenciler, idari çalışanların %20 si yabancı) İngilizceyi bilmeyen birisinin bu sorunu anlayıp,çözüm üretim, çözüme ilişkin ingilizce rapor yazması bekleniyor.

Yani ingilizce bilmemek değil, türkçe bilmek bu kurumda ekstra bir yetkinlik :)

Strich Acht
21-12-2015, 19:38
iyi ingilizce artık nerdeyse birçok sektorde şart , türkiye sınırları içerisinde olsanız bile muhattap olduğunuz türkçe bilmeyen çok fazla insanla karşılaşıyorsunuz ek olarak yurt dışı irtibat halinde olunması gereken çok durum var

Hayır, aslında olay şu rapor,duyuru,sunum dışında sahada ve solution center denilen track-it sistemine düşen şikayetlerin %100 kurum içi yazışmalar ingilizce oluyor. (Akademisyenler,öğrenciler, idari çalışanların %20 si yabancı) İngilizceyi bilmeyen birisinin bu sorunu anlayıp,çözüm üretim, çözüme ilişkin ingilizce rapor yazması bekleniyor.

Yani ingilizce bilmemek değil, türkçe bilmek bu kurumda ekstra bir yetkinlik :)

kesinlikle ingilizce gerekliliğine katılıyorum ancak, iş ilanlarındaki ifadeler bence çok uçuk, sizin de bahsettiğiniz işler dahil çoğu iş için orta seviye yeterli atla deve değil yani.

ben 4 ay öncesine kadar 4 yıldır y.dışı oil&gas şantiyelerinde kontrat-project control olarak çalışıyordum, yine de sorsanız sular seller gibi biliyorum diyemem.

ama sebebi, öğrendikçe daha ne kadar bilmediğimi de öğrendiğim için. :)
bana 0 km üni mezunuyken de sorsalar ingilizcen nasıl diye, iyi derdim. yine iyi diyorum... ama bu arada kendimi 5'e katlamışımdır mesela :)

memlekette doğru düzgün ingilizce eğitimi veren kurum yok ki yeni mezun olup çatır çatır dil bilsin... :) bence gençlere biraz opsiyon, şans tanınmalı. iş işte öğrenilir. :o

Mpower
21-12-2015, 20:05
Şu konuyu okudum ve okulu bıraktığıma memnunıyet duydum :)

ckrc
21-12-2015, 20:28
kesinlikle ingilizce gerekliliğine katılıyorum ancak, iş ilanlarındaki ifadeler bence çok uçuk, sizin de bahsettiğiniz işler dahil çoğu iş için orta seviye yeterli atla deve değil yani.

ben 4 ay öncesine kadar 4 yıldır y.dışı oil&gas şantiyelerinde kontrat-project control olarak çalışıyordum, yine de sorsanız sular seller gibi biliyorum diyemem.

ama sebebi, öğrendikçe daha ne kadar bilmediğimi de öğrendiğim için. :)
bana 0 km üni mezunuyken de sorsalar ingilizcen nasıl diye, iyi derdim. yine iyi diyorum... ama bu arada kendimi 5'e katlamışımdır mesela :)

memlekette doğru düzgün ingilizce eğitimi veren kurum yok ki yeni mezun olup çatır çatır dil bilsin... :) bence gençlere biraz opsiyon, şans tanınmalı. iş işte öğrenilir. :o

Aslinda cok haklisiniz, ogrendikce ne kadar bilmedigimizi anladigimiz icin hic tecrubesi olmayan kisilerin onumuze dusen CV'lerde ingilizce "tabiii var upper level" seviyesinde oldugundan maalesef boyle bir ayrintiyi sunmamiz gerekiyor.

Santiye tecrubelerimde bende size katiliyorum cunku karsinizda derdinizi anlatmaya calistiginiz beyaz baret, oda isin icinde ki terimleri anliyor burada ise biraz simarik, biraz dunyanin etrafinda dondugunu dusununen ve en onemlisi fikir ve bilgi aahibi olmadan zikir sahibi olan insanlara dert anlatiyorsunuz.

onursumer
21-12-2015, 20:39
benim cv ye kalırsa ingilizce anadilim gibi konuşmam lazım ama surunuyorum, ingilizce bilgisyar mühendisliği sonuçta ama oyle olmuyor işte surunuyoruz en buyuk pişmanlığımdır :D

Draniela
21-12-2015, 20:54
Ben bozok mezunuyum, gidiyorum :D

gökan
21-12-2015, 21:10
Uluslararası ilişkiler mezunu kardeşim 3 dil biliyor ileri seviye

ckrc
21-12-2015, 21:21
Uluslararası ilişkiler mezunu kardeşim 3 dil biliyor ileri seviye

2017-2018 gibi santiye ayagi olacak ve ISG uzmanligi alinmasi gerekecek.

ckrc
22-12-2015, 10:05
Guncelliyorum, 2 cv geldi onlari isleme aldik, sonuclarini bildirecegiz en kisa surede.

Thracian
22-12-2015, 17:23
Erkek şart konusu değişirse. Sakarya üniversitesi, çevre mühendisi mezunu. İş güvenliği sertifasını mevcut bi bayan arkadasım var. Çatalca istikamet ama istanbul içi heryer olabilir

Ers
22-12-2015, 17:38
10 senelik bir mühendis olarak merak ettimde , 1500 - 1750 tl maaşı neye göre belirlediniz?

forwett
22-12-2015, 17:58
10 senelik bir mühendis olarak merak ettimde , 1500 - 1750 tl maaşı neye göre belirlediniz?

(1750-1500 gibi rakamlar değil)

yazmış arkadaş.

Ers
22-12-2015, 21:31
İş yorgunu yalnış anlamışım :)

forwett
22-12-2015, 21:53
İş yorgunu yalnış anlamışım :)

yermek amaçlı yazmadım bu arada yanlış anlaşıldıysam

Mutu
22-12-2015, 22:18
benim cv ye kalırsa ingilizce anadilim gibi konuşmam lazım ama surunuyorum, ingilizce bilgisyar mühendisliği sonuçta ama oyle olmuyor işte surunuyoruz en buyuk pişmanlığımdır :D

Aynı şekilde ben de almanca mütercim tercümanlık mezunuyum. Hazırlık dışında neredeyse almanca pratik dersim mevcut değildi(Bölüm sonradan hak ettiği gibi çeviribilime çevrildi) Sanırım kendi çabam ve erasmusta 1 sene almanca turizm derslerim olmasa 5 sene içinde onu da çok rahat unuturdum. =) Ama bizim insanımıza göre ya hiç bilmiyorsundur ya da tam biliyorsundur, ortası yok. Ama nasıl oluyorsa 3 farklı yabancı dilde iyi ya da kötü insanlarla irtibat kurabilen insanım, hala Türk insanının oo ingilizce ve almanca tam değil mi sende sorusuyla ne demek istediklerini algılayamıyorum. Anadilim Türkçe olmasına rağmen =)

Bu arada ilanı baltalamak gibi olmasın yazmadan edemedim. =)

Thracian
23-12-2015, 17:13
Erkek şartı hala devam ediyormu?

ckrc
23-12-2015, 18:31
Erkek şartı hala devam ediyormu?

evet, halen devam ediyor.

Ozan.E
24-12-2015, 09:31
Mesaj attım ancak dönüş alamadım, şehir Alemdağ gözüktüğü için bahsedilen üniversite Özyeğin olmalı -yanılıyor da olabilirim- Eğer gerekli bilgileri özel mesaj ya da konu aracılığıyla daha açık bir şekilde paylaşırsanız konu amacına daha çok uymuş olur.