PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar Cezası

RSBurak
23-12-2015, 13:26
Bölünmüş yolda 110 km hız sınırı olan bir bölgede 122 km hızla radara girmişim.Fotoğraflı bir şekilde göndermişler fotoğrafın üstünde el ile 122 km yazıyor.Ama olayı hatırlıyorum bi viraj dönüşü sonrası ağaçların arkasına saklanmış bir megane vardı.Bende 120 ile geliyordum virajı dönerken yavaşladım karşıdan selektör yakıyorlardı frene bastım 100 km hıza kadar düştüm ve radarı o an gördüm.Yani benim o cezayı yemem için 140 la virajı dönüp yavaşlarken ceza yemem lazım o da biraz imkansız.Cezaya itiraz etmek istiyorum kafamda bir kaç şey var
1-Radar uyarı tabelası yoktu gizli radardı buradan bir sonuç çıkarmı
2-Radar ölçüm cihazları yüzde 3 hata payı ile okuyormuş ama bu memur bana yüzde 1 lik hata ile ceza kesmiş
3-Daha önceden yediğim cezada elektronik baskıda yazıyordu girdiğim hız 130 la yemiştim bir kere onda haksızdım bu adam elle yazmış bunu kafasına göre yazabilirmi ? itiraz etsem sonuç alabilirmiyim Teşekkür ederim.

cnzdmr
23-12-2015, 13:43
Bölünmüş yolda 110 km hız sınırı olan bir bölgede 122 km hızla radara girmişim.Fotoğraflı bir şekilde göndermişler fotoğrafın üstünde el ile 122 km yazıyor.Ama olayı hatırlıyorum bi viraj dönüşü sonrası ağaçların arkasına saklanmış bir megane vardı.Bende 120 ile geliyordum virajı dönerken yavaşladım karşıdan selektör yakıyorlardı frene bastım 100 km hıza kadar düştüm ve radarı o an gördüm.Yani benim o cezayı yemem için 140 la virajı dönüp yavaşlarken ceza yemem lazım o da biraz imkansız.Cezaya itiraz etmek istiyorum kafamda bir kaç şey var
2-Radar ölçüm cihazları yüzde 3 hata payı ile okuyormuş ama bu memur bana yüzde 1 lik hata ile ceza kesmiş
3-Daha önceden yediğim cezada elektronik baskıda yazıyordu girdiğim hız 130 la yemiştim bir kere onda haksızdım bu adam elle yazmış bunu kafasına göre yazabilirmi ? itiraz etsem sonuç alabilirmiyim Teşekkür ederim.

Hocam girmişşsin radara işte net bir şekilde.
Bu radar makinaları sen zaten önünden geçmeden çok önce hızını algılayıp sisteme giriyor.

Önünden geçtiğin anda istersen 50km ye düş 100 metre öteden seni ilk okuduğu hız 120 ise geçmiş olsun...

CRX
23-12-2015, 14:00
radarı görmeniz bişeyi değiştirmiyor, çok daha önceden tespit etmiştir zaten, 121 olduğu an yazıyorlar. Kadrana cok güvenilmiyor bu arada, gps e göre aynı gösteren de var, 10 km oynayanı da var.

RSBurak
23-12-2015, 20:41
http://i.hizliresim.com/qP96v5.jpg

Bakın ilk fotonun olduğu yer viraj çıkışı 120 ile o viraja girilirmi :D Neyse itiraz dilekçesini vereceğim artık sonuç bekleyeceğim.Ben bu araba bağlanınca içişleri özel kalemine kadar heryere şikayet etmiştim trafik şubeyi. sanırım plaka görüldüğü ilk kusurlu harekette ceza yesin diye emir almış 122 ile ceza yazmanın mantıklı bi açıklaması yok çünkü :)

jeffy
23-12-2015, 20:53
valla işin açıkçası radar ceza kağıdında koordinatların olduğu gibi tespit edilmiş hızında aynı şekilde yazıyor olması gerekiyor bildiğim kadarıyla sana gönderilen ceza biraz karadüzen olmuş :) yalnız şunuda unutmamak lazım kameraya girdiğin an polis 122 yi görmüş fakat fotoğrafı çekememiş olabilir itiraz ettiğinde mahkemede falan o 1 saniyelik 122 bildirimini sunarlarsa hiçbir işe yaramaz senin itiraz..

RSBurak
23-12-2015, 21:08
bende o el yazısını anlamadım ? Bir kere böyle yemiştim onda resmin altında tam hızım yazıyordu.Ben itirraz edeyim yine haklı çıkarsam yine bi düzine şikayet maili atıcam üst kurumlara.Muayeneden geçen arabayı bağlayıp tekrar muayeneye yollayan bi trafik şube burası

Mivec_4G63
23-12-2015, 21:14
Hocam 2. fotoda H122 falan yazıyor. Teknik olarak hesaplamış olmasın?

RSBurak
23-12-2015, 21:17
evet şimdi farkettim ilkindede 98 yazıyor o zaman benim ibre bozuk herhalde

veliazak
23-12-2015, 21:20

Fotoğraftan önceki iki mesajı yazan arkadaşlar her şeyi anlatmış ama insanoğlu işte hatamızı kabullenemiyoruz...

Şu anki radar sistemleri; belirli bir mesafeden hız tespiti yapabiliyor, senin o viraj dediğin yerden çok önce veya sonra o hızda tespitin yapılmıştır.

Yüzde 10 olarak tolerans verilir, 110+11= 121 sizin hız 1 fazla ile radara girmiş oluyor, paylaşmış olduğun fotoğrafta "radar kamera kaydı mevcuttur" kaşesi var, bu demek oluyor ki; itiraz edersen bu kamera kaydı sana ve mahkemeye izletilir, mahkeme masrafları da sana bonus olarak kalır...

Geçmiş olsun.

RSBurak
23-12-2015, 21:28
Anladım ancak masrafı göze alıp açacağım davayı.

huseyinturk
23-12-2015, 21:40
Bölünmüş şehirler arası ana yolda yeşil ışıktan 68 ile geçtim diye ceza geldi 391 TL. Geçtiğim ışığın 2 öncesinde EDS tabelası vardı geeçtiğimde yoktu. Bubi tuzağı gibi tuzak kurmuşlar resmen. Paşa paşa dedim hak aramak bizim neyimize...

bayramoglu
23-12-2015, 21:45
Tolerans yuzde ondur hata payini icinde barindirir ama siz aslinda ihlali 1 km ile degil 12 km ile yapmissiniz keza gostergenin kalibrasyonu bozulmus olabilir yaniltabiliyor insani birde radar aracinin koltugunda oturdunuzmu bilmem ama hicbir radar ekibi keyfi ceza yazmaya ihtiyac duymaz kamera kaydi surekli aktiftir ve 1 yillik arsiv seklinde depolanir o yuzden cezayi hazirlayan memur 1 tane makbuzu doldurmak icin mesleki hayatini riske atmaz diye dusunuyorum. Gecmis olsun gizli radarlar cagimizin vebasi parada kolay kazanilmiyor ama ceza sabit gibi gozukuyor. :)

bayramoglu
23-12-2015, 21:50
Ki radar cihazi öttüğü an 1kilometre bile olsa ceza yazilmak zorunda cunku donem donem o goruntuler de teftiste inceleniyor herkes tuttugunu hesabi garip bir hiyerarsi var :)

_driver_
23-12-2015, 21:55
80 km hız sınırı olan yerde banada 86 ile radar cezası göndermişler mecbur ödenecek kimi kime şikayet edeceğiz durumu var işin içinde yani

RSBurak
23-12-2015, 22:07
http://www.sabimer.com/?Syf=26&Syz=354855

tamam ben hızlı sürüyordum diyelim.şöyle bi emsal karar var buradan bir şey çıkmazmı ? Fotoğrafa bakarsanız megane polis aracı bildiğiniz pusuya yatmış bir şekilde bekliyor gördüğü gibi yazmış cezayı ben :) Ben haksızlığa gelemem. Keşke daha hızlı gitseymişimde yediğim ceza değseymiş diyorum.

oknist
24-12-2015, 11:08
Radar kamera kaydı mevcutmuş + orda gps ile 122 ölçüldüyse muhtemelen senin hızın daha yüksektir :)
bende albüm var artık bunlardan çok tarz çıkanlarıda oluyor :) H122K yazan kısımda 122 yazıyor illerde yakalamış seni büyük ihtimal görünce yavaşladın plakanın resimde hızın 98 km/h de çekilmiş.
Geçmiş olsun dostum.

RSBurak
24-12-2015, 16:36
teşekkür ederim biraz daha dikkatli olmakta fayda var demekki. 1km ile ceza yememede şaşırmadım olmadık şeyler beni bulduğundan alıştım :D

Bolkar1st
24-12-2015, 22:01
kardeşim merhaba bende aynı sekılde iptal eden biri olarak sana yardımcı olıyım. ilk once mahkeme masrafın 10 20 lıra arasında cıkıcak kaybedince ödiceksin onu başta söyliyim.. elinde resim ve videoda olsa sen haklı oldugun surece iptal olucak o ceza. yenı yasaya gore radar aracları sivil olmaz ve yönergede radar olduguna dair insanların bilgilendirmesi gerekli ( uygulanıcak saat dakika tarih belirlenmesi zorunda) ve uyarı tabelası olmak zorunda aksi halde 150 ile girsende iptal olucak. başka sorun olursa pm ile ulasabılırsın bana.

RSBurak
24-12-2015, 23:49
çok teşekkür ederim kısa ve öz açıklama olmuş. itiraz dilekçesini yazıyorum gelişmeleri yazarım buraya 10-20 lira için riske değer

golgeoyunu03
25-12-2015, 00:55
kardeşim merhaba bende aynı sekılde iptal eden biri olarak sana yardımcı olıyım. ilk once mahkeme masrafın 10 20 lıra arasında cıkıcak kaybedince ödiceksin onu başta söyliyim.. elinde resim ve videoda olsa sen haklı oldugun surece iptal olucak o ceza. yenı yasaya gore radar aracları sivil olmaz ve yönergede radar olduguna dair insanların bilgilendirmesi gerekli ( uygulanıcak saat dakika tarih belirlenmesi zorunda) ve uyarı tabelası olmak zorunda aksi halde 150 ile girsende iptal olucak. başka sorun olursa pm ile ulasabılırsın bana.

Güzel açıklama olmuş.
Ben hiç radarın uygulanacağı saat aralığının belirtildiğini görmedim. O nasıl olcak

B!Rtan
25-12-2015, 07:18
valla 300 küsür liraya çok güzel bi gc8 fotosu olmuş:)
çok geçmiş olsun.

Berkan
25-12-2015, 07:43

yeni ödenmişe uygulayabiliyomuyuz :). yemiş olsamda ceza makbuzunda kaydı mevcuttur diyo ne foto ne bişey var itiraz etsem bunu görme etme vs sansı varmı

XoR
25-12-2015, 07:50
yeni ödenmişe uygulayabiliyomuyuz :). yemiş olsamda ceza makbuzunda kaydı mevcuttur diyo ne foto ne bişey var itiraz etsem bunu görme etme vs sansı varmı

Hayır o kadar cezayı kitliyorsun bare fotoğraf gönder dimi :D fotoğraf göndermiyorsan 300+ niye kitliyorsun :hehe:

Berkan
25-12-2015, 07:56
Hayır o kadar cezayı kitliyorsun bare fotoğraf gönder dimi :D fotoğraf göndermiyorsan 300+ niye kitliyorsun :hehe:

Pavyon spec ettiler bizi abi 2 fotoya 580 lira mi yazılır ki fotoda gelmedi :hehe: Neyseki insafa gelip %25 indirim oluyo başta odeyince :D

XoR
25-12-2015, 08:02
Pavyon spec ettiler bizi abi 2 fotoya 580 lira mi yazılır ki fotoda gelmedi :hehe: Neyseki insafa gelip %25 indirim oluyo başta odeyince :D

:D:D

https://www.youtube.com/watch?v=eq073BGn6JA

Bolkar1st
27-12-2015, 19:22
Ödedikten sonrada iptal işlemi olursa eger geri ödemesini yapıyorlar maliye orayada ödedigin makbuzu mahkeme kagıtylarının fotokopisi ve bir dilekce verıyorsun 1 hafta ıcınde banka hesap numarana yatırıyorlar.. ama ceza geldikten yani tebligat suresınden 15 gunu geçmemenız lazım