PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sürücü kursu açmak ve arabayı devretmek

onur_si
26-12-2015, 11:27
arkadaşlar merhaba bilen kişilerin yardımına ihtiyacım var. kayın validem sürücü kursunda müdür kendisinin baya bilgisi var şimdi kendi sürücü kursunu açmak istiyor ve benden istediği benim aracı kursa kayıtlı gösterecek (açılış için belli araç sayısı gerekiyormuş) aracı ben kullanmaya devam edeceğim yani kursta durmayacak sadece ruhsatta benim üzerime olmamış olacak
**bu durumun her iki tarafa da bir sakıncası varmı?
**trafikte sıkıntı olurmu ( teknik değişiklik falan olmayacak ama bir nevi başkasının aracını kullanmış muamelesi göreceğim)
**herhangi bir kaza vs durumunda sıkıntı yaşar mıyım
kafam biraz karışık sonuçta kendi aracımı başkasının aracını sürermiş gibi durum ortaya çıkıyor
böyle birşeye karar verirsemde kurs açılınca tekrar satışı kendi üzerime almayı düşünüyorum

bu arada aracım 2.4 accord :)

TolgaUs
26-12-2015, 11:35
eğitim aracı olarak gösterecekse çift taraflı pedal zorunlu olması gerekiyor diye biliyorum.

tylan
26-12-2015, 11:52
Sizin kayınvalideniz açıcakmış güvenilirdir ama aynı şekilde benim eski kiracım surucu kursu açmıştı 2 akrabasının aracını eğitim aracı olarak göstermiş hatta benim de aracımı da kur saracı göstermek istedi ama ben kabul etmemiştim. neyse bu kursun adına buyuk krediler çekmiş. ödeyememiş tabi hacızler gelince kaçtı gitti. Bizede 3 ay kira taktı arkadaşlarının aracına da haciz geldi en son onu arıyorlardı sonunda ne oldu bilmiyorum. Bence kayınvalideniz olsa bile dıkkat edin

onur_si
26-12-2015, 11:52
teknik değişikliğe razı gelmem zaten belki şirket arabası gibi gösterecekse olabilir, birde netten biraz araştırdım yaş sınırı varsa benim araba 2016 da 12 yaşında oluyor

onur_si
26-12-2015, 13:10
varmı başka yorumu olan arkadaşlar valide ile konuyu konusmadan bilmem gereken birşey varsa ona göre konuşacağım bu konularda çok cahilim

Er34
26-12-2015, 13:14
Kayın valideniz ilr ilişkinizi bilmem ama aracınızı bir şirket üzerine yapacaksınız. Şirkette işler kötü giderse araçta gider. İş bu iyi de gider kötü de.

onur_si
26-12-2015, 13:34
bu konuda bende istekli degilim zaten sirt donmek te olmaz sadece acilis icin yapip daha sonra tekrar uzerime almak en mantiklisi gibi geliyor

By CrAzY
26-12-2015, 14:41
Sakın öyle şeyler yapma abi kim olursa olsun esnaflık ticaret vs batak da olur çıtak da öyle çok olay geldi başımıza gerek yok çünki işlerin ne olacağı bilinmez.