PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süleyman Kavasçınay-Ahmet Harmankaya Hakkında

MEGFB
26-12-2015, 12:36
s.a Arkadaşlar aracıma downpipe ve yazılım yaptırmayı düşünüyordum

yazın nasip oldu yaptırdık egzozcuda iki gün yattı araba

downpipe ın yapıldığı egzozcu ahmet harmankaya

yazılımda Süleyman Kavasçınay Ecutech

şimdi gelelim şikayetçi olduğum yerlere aracımda downpipe yapıldıktan sonra araç oynatılmadı dosyası okunması için marşa basılmadan kontak açılmıştır
dosya okundu editlendi geldi sonra yüklendi araca
marşa bastık araç çalışıyor motorunda rölantide veya sesinde hiç bir sıkıntı yok
araca baktım göstergelerde bir işaret çıkıyor arıza işareti bir türlü söndüremedik Teknik Vw diye servise çektik aracın başındayım bu sefer kendim
arıza koduna bakılmak için vcds bağlandı arıza kodu alındı
arıza kodu Isı sensörü bozulmuş onun hata kodunu veriyor
tekrar uygun yazılım alındı yine aynı sonuç o ışık beliriyor
akşam oldu iyice 11 12 ye kadar uğraşılıyor
ama nafile ayreten fan çalışıyor 10 dk sonra kapatıyor yağ sıcaklığı 50 de bile değil fan açıyor araç
gelelim konunu özüne Teknik vw deki ustalar sensörün bozulduğunu illa değiştirip öyle binilmesi yoksa kaput kaldırıp akü kutupbaşları söküp tekrar takılmasını dediler 1 hafta bu rezillikle gezdim cafeye gidiyorum kaputu kaldırıyorum staja gidiyorum geç kalıyorum bunu yaparken Allahda İş veren anlayışlıydı arkadaşalar arasında alaya konusu olmasıda cabası

Downpipe ı Süleyman kavasçınay ın tavsiyesi üzerine gittim ve sağlam sıfır arabayı arızalı bir şekilde teslim etti sensör bozulduğunu söylediğimizdede kabul etmedi
belki yazılımdandır dedi ben inanmadım çünkü araç onun garajından çıkmadan önce veriyordu arızayı uzun lafın kısası sağlam sıfır aracı 15 bin km bakımdan yeni çıkmıştı her seyi kontrol edildi arıza lı bir şekilde teslim etti fiyattada söylediğinin üstünü istedi sonrasında hatırlattık kendisine bir şekilde olması gerekn fiyattan yaptık
sonra ben sensör buldum geldim her masrafı kendim üstlendim sensör konusunda süleyman ve ahmet e ikisinede sordum bu sensör nasıl bozuldu dedim cevap sensör bu tak çıkartla bozulmaz sağlam yapılıyor dedi eyvallahda arıza yoktu dedim benim senden aldıktan sonra bu ışık belirdi dedim bana arızalı bir şekilde getirmediğini nerden bileyim dedi o zman oynamasaydın diyince susuyor tlefonda ve yerine gittim aynı muhabbet burada süleyman kavasçınay ın tavsiyesiyle gittim yanımızda konuda ahmet haksız sessiz kalıyor ben bunu konyaya draglara geliyorlar parça değişikliği icab ediyorteknik vw hariç süleyman ve ahmete size tavsiyem ticaret yapmayın bu benim fikrimdir karşı olanlar olabilir konuşmak isterim ecu tech firmasına yazılım konusunda başarılar diyorum emekleri için teşekkürler parasıda aldığımız hizmete sayıyorum

Jackie
26-12-2015, 12:53
Ben virgül olurum, bir kişi de nokta olmayı kabul ederse bu entry'de işe başlamak isterim.

MEGFB
26-12-2015, 13:08
hah hahahhah

XoR
26-12-2015, 13:11
hah hahahhah

Güleceğine yazı yazmayı nokta virgül kullanmayı öğren kardeşim.

MEGFB
26-12-2015, 13:13
mesaj düzenlenemiyor yapacazda olmuyor laf sokuyorsunuz anca

aslanneron
26-12-2015, 13:20
hiç bir yerde soluk alamadan neden okudum acaba diyorum :D sona geldim hiiç bir şey anlamamamda cabası

biri özet geçerse gene okurum

XoR
26-12-2015, 13:23
mesaj düzenlenemiyor yapacazda olmuyor laf sokuyorsunuz anca

Fazla mesaj dolmadan konuda, kopyala düzenle ve tekrar post et kardeşim.

Gerçekten bende okudum ama sona geldiğimde yazılanlardan anladığım sıfır.

Gko
26-12-2015, 13:28
hiç bir yerde soluk alamadan neden okudum acaba diyorum :D sona geldim hiiç bir şey anlamamamda cabası

biri özet geçerse gene okurum

downpipe ve yazılımdan sonra bi sensör arıza vermiş downpipeyi yapan usta da kabul etmiyomuş onun bozduğunu

ES353
26-12-2015, 14:03
Anlamayan varsa ciksin, kasiyor beyler.

MEGFB
26-12-2015, 14:10
downpipe ve yazılımdan sonra bi sensör arıza vermiş downpipeyi yapan usta da kabul etmiyomuş onun bozduğunu

olayın özeti budur. Süleyman kavasçınaydanda ve ahmet harmankayadanda zararımı alamadım.

MEGFB
26-12-2015, 14:41
Arkadaşlar süleyman kavasçınayda aracı olduğu için benim ona sorum oldu.
zararımı nasıl alabilirim ?
nasıl alabiliyorsan al
demesi üzerine ecutechlede bağımızı koparmış olduk.
ecutechten hiç bir kimse yazmasın.

redbull35
26-12-2015, 14:44
Araç nedir?

TaGo
26-12-2015, 14:50
Adamın arabası bozuk beyler

Yigit-Y
26-12-2015, 14:53
Mavi ekran hatasi verdi konuya girince ne olmuş şimdi

MEGFB
26-12-2015, 14:55
Araç nedir?

leon 1.6 tdi

kelalper
26-12-2015, 15:12
yaw şu arkadaşın kriptosu çıktı mı decode etsin biri de anlayalım. Hala anlamıyorum.

fthdrn
26-12-2015, 15:27
yaw şu arkadaşın kriptosu çıktı mı decode etsin biri de anlayalım. Hala anlamıyorum.

Bende güncel patch ı bekliyorum :D

levent
26-12-2015, 15:41
Aracının bakımdan çıkmış olması sensörün bozulmayacağını garanti etmez. Manyetik / elektronik dalga sensör dediğin, bozulabilir. Benim de hata vermezken kam mili sensörü bozuldu mesela.

Veya bakımdan çıktım yetkili servisten, mazot filtresi, hava, polen ve yağ filtresi, yağ değişti. Kesme yapmayan araba kesme yaptı. Olur mu olur yani.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/993812_988171997920045_2080644441219954794_n.jpg?o h=0c6f7e3a68ec7479d696cddfc3ad88bb&oe=57203972

KÖROĞLU
26-12-2015, 15:49
Daha okunur oldu sanırım.

S.a Arkadaşlar aracıma downpipe ve yazılım yaptırmayı düşünüyordum.

Yazın nasip oldu yaptırdık egzozcuda iki gün yattı araba.

Downpipe'ı yapan egzozcu Ahmet Harmankaya.

Yazılımda Süleyman Kavasçınay Ecutech

Şimdi gelelim şikayetçi olduğum yerlere aracımda downpipe yapıldıktan sonra araç oynatılmadı.

Dosyası okunması için marşa basılmadan kontak açılmıştır.

Dosya okundu editlendi geldi sonra yüklendi araca marşa bastık, araç çalışıyor motorunda rölantide veya sesinde hiç bir sıkıntı yok.

Araca baktım göstergelerde bir işaret çıkıyor arıza işareti, bir türlü söndüremedik Teknik Vw'e çektik.

Aracın başındayım bu sefer kendim. Arıza koduna bakılmak için vcds bağlandı arıza kodu alındı.

Arıza kodu ısı sensörü bozulmuş hata kodu veriyor. Tekrar uygun yazılım alındı yine aynı sonuç ve o ışık yanmaya devam ediyor.

Akşam oldu iyice 11 12 ye kadar uğraşılıyor ama nafile ayrıyeten fan çalışıyor 10 dk sonra kapatıyor.

Yağ sıcaklığı 50 derece bile değil araç fan açıyor.

Gelelim konunu özüne teknik vw ustaları sensörün bozulduğunu,

illa değiştirip öyle binilmesi yoksa kaputu kaldırıp akü kutup başlarının sökülüp tekrar takılması gerektiğini belirttiler.

Bir hafta bu rezillikle gezdim, cafeye gidiyorum kaputu kaldırıyorum staja gidiyorum geç kalıyorum.

Bunu yaparken İş verenim anlayış gösterdi. Arkadaşlar arasında alay konusu olmam da cabası.

Downpipe için Süleyman Kavasçınay'ın tavsiyesi ile gittim sıfır ve sağlam arabayı arızalı bir şekilde teslim etti.

Sensör bozulduğunu söylediğimizdede kabul etmedi.

Belki yazılımdandır dedi, ben inanmadım çünkü araç onun garajından çıkmadan önce veriyordu arızayı.

Uzun lafın kısası sağlam sıfır araç ve 15 bin km bakımından yeni çıkmıştı her şeyi kontrol edilmişti.

Arızalı bir şekilde teslim etti ve ücreti de söylediğinin üstünü istedi.

Sonrasında doğru ücreti hatırlattık kendisine bir şekilde olması gereken ücreti ödedik.

Sonra ben sensör buldum geldim her masrafı kendim üstlendim.

Sensör konusunda süleyman ve ahmet'e sordum bu sensör nasıl bozuldu diye.

Cevap sensör bu tak çıkartla bozulmaz sağlam yapılıyor dedi.

Eyvallahta arıza yoktu dedim. Ben senden aldıktan sonra bu ışık belirdi dedi.

Bana arızalı bir şekilde getirmediğini nerden bileyim dedi.

O zman oynamasaydın diyince susuyor telefonda.

Yerine gittim aynı muhabbet burada Süleyman Kavasçınay'ın tavsiyesiyle gittim yanımızda konuda Ahmet haksız sessiz kalıyor.

Konyaya draglara geliyorlar parça değişikliği icab ediyor teknik vw hariç süleyman ve ahmet ile sizlere tavsiyem ticaret yapmayın.

Bu benim fikrimdir, karşı olanlar olabilir konuşmak isterim.

Ecutech firmasına yazılım konusunda başarılar diliyorum.

Emekleri için teşekkürler, ödediğim parayı da aldığım hizmete sayıyorum.

redbull35
26-12-2015, 16:16
Aynı sorun bende de olmuştu. Sensörün soketini söküp taktım düzeldi. Downpipe yaparken turbonun üst tarafında bunlar

chare
26-12-2015, 16:23
Buraya kadar ne konu acacak durum nedir git problemini eksozcunla coz. Kim kirdiysa soketini onunla coz.

Burak K.
26-12-2015, 16:26
Yukarıdaki paragrafın ana konusu nedir?

A) Isı sensörü bozulmuş,usta bozduğunu kabul etmiyor.
B) Isı sensörü bozukmuş,usta öyle diyor.
C)Yazılım yapmayın,ısı sensörünüz bozulur.
D)Downpipe çok ısınmış.
E)Hepsi

2023 Türkçe YGS sorusu.

MEGFB
26-12-2015, 16:28
insanlık hali bozabilir. benden kaynaklıdır belkide. ama kabul etmeme konusunda dediklerini alt ettikten sonra bana karşı susmaları iyi birşeydeğil. uzun lafın kısası ben zararımın karşılığını alamadım. ve ben ilk defa başıma geldi. kaç araba değiştirdik sensörler kolay bozulacak bir şey değil bence. eğer öyle bir şey ise sonuçta bunu ben onun kafasına silah dayaya*ak yaptırmadım .

MEGFB
26-12-2015, 16:31
Buraya kadar ne konu acacak durum nedir git problemini eksozcunla coz. Kim kirdiysa soketini onunla coz.

tamam olur söylerim

SerkanYazgan.
26-12-2015, 16:39
Geçmiş olsun kardeşim, ne kadarmış sensör? Zararını ödeyeceklerini sanmıyorum ama umarım öderler. Bu devirde zararını ödeyen usta bulursak baş tacı yapmak lazım. Malesef bu kadar sahtekarlığın, rantın içinde yaşadığımız sürece artık böyle şeyler milletimize normal gelmeye başladı ve düdüklenmeden yaşamak marifet oldu.

levent
26-12-2015, 16:45
insanlık hali bozabilir. benden kaynaklıdır belkide. ama kabul etmeme konusunda dediklerini alt ettikten sonra bana karşı susmaları iyi birşeydeğil. uzun lafın kısası ben zararımın karşılığını alamadım. ve ben ilk defa başıma geldi. kaç araba değiştirdik sensörler kolay bozulacak bir şey değil bence. eğer öyle bir şey ise sonuçta bunu ben onun kafasına silah dayaya*ak yaptırmadım .

Uzun lafın kısası,

EcuTech in sorunu değil bu iş; egzozcuya Konya bayileri yönlendirmiş olabilir ama yönlendirdi diye onlar mı suçlu oldu? Egzozcu ile senin aranda ki adam da kabullenmemiş durumu, sorun senin sorunun anlayacağın.

Markayı boşa karalama, yazılımsal bir sıkıntın olur da çözmezlerse o zaman marka adını yazarsın buraya.

MEGFB
26-12-2015, 16:49
Geçmiş olsun kardeşim, ne kadarmış sensör? Zararını ödeyeceklerini sanmıyorum ama umarım öderler. Bu devirde zararını ödeyen usta bulursak baş tacı yapmak lazım. Malesef bu kadar sahtekarlığın, rantın içinde yaşadığımız sürece artık böyle şeyler milletimize normal gelmeye başladı ve düdüklenmeden yaşamak marifet oldu.

teşekkür ederim. sensörüaldım . araç sıkıntısız yürüdüğünü biliyorlar. ama şu kadarını söyleyeyim bir yazılım attı araç geri düştü böyle bir şey olur mu sonrasında düzeltildi diyelim . çok bir şey değil arkadaşlar benim zoruma gitti 350 + kargo +montaj

CUPraR_42
26-12-2015, 16:51
melih sen neyin kafasındasın hala anlamış degilim sen degilmisin bana abi x firma bu sorunu 1-2 ayda çözemedi siz bitanesiniz diyen sen degilmisin 140 lık fr larla yürüyen ki hatırlatırım aracında dp ve yazılımdan başka kuruş parça yok.siz degilmisiniz kardeşinle bize ara bayilik verin abi diye 50 defa arayıp diyer firmalar hakkında atıp tutan.melih biz ECUTECH OLARAK dimdik ayaktayız ve senin gibi para harcamadan modife yapıp insanaları geçmeye çalışan insanlara inan ihtiyacımız yok.izledigin politika kendini kötü duruma sokuyor bi düşün kaç yıllık seyisligin var gazlama piyasındaki seni kim dinlesin!!! firmayı arayıp millete bişeyler biliyor gibi kulaktan dolma saçmalıklarla bi yere varamazsın!!! insanlar araç yürütmek için para harcıyor ve emek veriyor. sensör elektronik vs mekanik parça degişitirmekten korkuyorsan alıp efendi efendi binecen arabana menfaati bitenin dostlugu da bitermiş günde defa arayıp bana ,mustafa esere telde siz bitanesiniz dedigin günler uzun olmadı.

MEGFB
26-12-2015, 16:54
Uzun lafın kısası,

EcuTech in sorunu değil bu iş; egzozcuya Konya bayileri yönlendirmiş olabilir ama yönlendirdi diye onlar mı suçlu oldu? Egzozcu ile senin aranda ki adam da kabullenmemiş durumu, sorun senin sorunun anlayacağın.

Markayı boşa karalama, yazılımsal bir sıkıntın olur da çözmezlerse o zaman marka adını yazarsın buraya.

markayı karaladığımfilan yok. süleyman kavasçınay denildiği zaman kimsenin tanımadığını biliyoruz . Ayreten Ben bunu bilinçlenesiniz diye yazdım bu tür kişilerden zorunda değilsin

MEGFB
26-12-2015, 17:01
melih sen neyin kafasındasın hala anlamış degilim sen degilmisin bana abi x firma bu sorunu 1-2 ayda çözemedi siz bitanesiniz diyen sen degilmisin 140 lık fr larla yürüyen ki hatırlatırım aracında dp ve yazılımdan başka kuruş parça yok.siz degilmisiniz kardeşinle bize ara bayilik verin abi diye 50 defa arayıp diyer firmalar hakkında atıp tutan.melih biz ECUTECH OLARAK dimdik ayaktayız ve senin gibi para harcamadan modife yapıp insanaları geçmeye çalışan insanlara inan ihtiyacımız yok.izledigin politika kendini kötü duruma sokuyor bi düşün kaç yıllık seyisligin var gazlama piyasındaki seni kim dinlesin!!! firmayı arayıp millete bişeyler biliyor gibi kulaktan dolma saçmalıklarla bi yere varamazsın!!! insanlar araç yürütmek için para harcıyor ve emek veriyor. sensör elektronik vs mekanik parça degişitirmekten korkuyorsan alıp efendi efendi binecen arabana menfaati bitenin dostlugu da bitermiş günde defa arayıp bana ,mustafa esere telde siz bitanesiniz dedigin günler uzun olmadı.

süleyman abi BENİM FİRMAYLA SORUNUM YOK!!
ayreten ben diğer firmalar hakkında atıp tutuyorsam ne diyorum bir söylesene ses kaydın var mı?
sunu unutma benim hatırladıklarım seni burada yüzsüz yüzsüz adamın sayfasına geliyor dedirtir.
yalan söylüyorsun yalan bana hala parça değiştirmekten korkuyorsan girme bu işlere diyorsun
affedersin ama Emrah Erkan Harici kimse 1.6tdi ile ilgilenmiyor
affedersin ama dp konyada ilk ben yaptım ..
Ahmet benim sayemde patent aldı ..
ve üstelik fazla fiyat istemesine rağmen sensörümüde karşılamadı

CUPraR_42
26-12-2015, 17:04
SEN VEYA SENİN GİBİLERİN tanımasına ihtiyacımız yok zaten melih sen git kumda oyna !!! ne kadar büyük bi olay sensörün bozuldu :D insanlar zaten boşa ugraşıyor,bi seningibiler akılıı zaten senin araban bozulmayanlardan demi :D :D :D boş insansın vs ALLAH çarşına pazar versin .... bide bu arada diger firmalar hakkındada okadar atıp tuttun nere gidecen merak ediyorum..

MEGFB
26-12-2015, 17:10
SEN VEYA SENİN GİBİLERİN tanımasına ihtiyacımız yok zaten melih sen git kumda oyna !!! ne kadar büyük bi olay sensörün bozuldu :D insanlar zaten boşa ugraşıyor,bi seningibiler akılıı zaten senin araban bozulmayanlardan demi :D :D :D boş insansın vs ALLAH çarşına pazar versin .... bide bu arada diger firmalar hakkındada okadar atıp tuttun nere gidecen merak ediyorum..

ben senden kanıt istiyorum kanıt
kimin hakkında ters nahoş bir şey konuştuysam.
lütfen hangi firma hakkında ise.
ben ticaret yapan biri değilim .
sen yapan birisin .
benim mağdurluğumu düzeltecek hiç birşey yapmadın .

Kadyr
26-12-2015, 17:12
Bu ustalar hep boyledir bir seye zarar verirler ama karsilamazlar genelleme yapmiyorum ama genele yakini boyle

mertkaya
26-12-2015, 17:24
İlk post için düzgün Türkçe ile yaz diyenler, aynı sözleri Cupra42'ye söylemek için bekleniyorsunuz.
Birde forum kuralları var kendinizi tanıtma vs gibi.

MEGFB
26-12-2015, 17:27
altı üstü bir sensör. bu benim hakkımdı alamadım. beni tanıyan var merak etme kimsenin arkasından konuşmam
seninde ahmetinde yüzüne söylediğim gibi

CUPraR_42
26-12-2015, 18:10
sen komikmisin ??? ewet bence komiksin :D :D :D kanıtla , boş işler ve insanlarla ugraşacak inan hiç vaktim yok. ben kendimi biliyorum , gerisi senin sorunun !! -sana zorla veya illa buraya yaptır diyen oldumu? hayır ve grupta senden başka en az 7-8 kişi ahmete yaptırdı kopmle olarak,düşünsene niye kimsede sorun yokda sende varki?? sen işi iyi biliyon ilk sen yaptın ya ondan :D :D
her neyse emrah ben mustafa vs vs biz ECUTECH'iz ok anladın??? ki işin ilginç yanı egzoscuda bozulmuş ok biz işimiz olmadıgı halde sana iyilik yapıp , kapattık gidip almadın bile gerek kalmadı çözdük. sen neyin mücadelesini veriyon. whatsup sct grupta kimler arkasından yazdıklarını hepimiz biliyoruz hatta adamla grup kurdunuzda adam sizinle ilgilenmedi bile :D :D :D
neyse melih sana mutluluklar.... küçük işlerle ugraşmaya devam et insanların senin yazacaklarına ihtiyacı var :D :D :D :D :D

onursumer
26-12-2015, 18:21
sensor bu bozulur yani suclu aramak yanlış çok tartışılıcak bir yanı yok bana kalırsa

onursumer
26-12-2015, 18:27
bu arada konu başlığı ecutech yazılmışta onların yaptığı işle alakası yok konunun , onlar yonlendirdi diye sorumluluk almaları da gerekmiyor açıkcası

jeffy
26-12-2015, 18:39
Sensör bu ya her an bozulabilecek birşey. birşeye yada birilerine bağlamanın anlamı yok.

MEGFB
26-12-2015, 18:43
sen komikmisin ??? ewet bence komiksin :D :D :D kanıtla , boş işler ve insanlarla ugraşacak inan hiç vaktim yok. ben kendimi biliyorum , gerisi senin sorunun !! -sana zorla veya illa buraya yaptır diyen oldumu? hayır ve grupta senden başka en az 7-8 kişi ahmete yaptırdı kopmle olarak,düşünsene niye kimsede sorun yokda sende varki?? sen işi iyi biliyon ilk sen yaptın ya ondan :D :D
her neyse emrah ben mustafa vs vs biz ECUTECH'iz ok anladın??? ki işin ilginç yanı egzoscuda bozulmuş ok biz işimiz olmadıgı halde sana iyilik yapıp , kapattık gidip almadın bile gerek kalmadı çözdük. sen neyin mücadelesini veriyon. whatsup sct grupta kimler arkasından yazdıklarını hepimiz biliyoruz hatta adamla grup kurdunuzda adam sizinle ilgilenmedi bile :D :D :D
neyse melih sana mutluluklar.... küçük işlerle ugraşmaya devam et insanların senin yazacaklarına ihtiyacı var :D :D :D :D :D

yav biri yürü git işine komik mişim :) yapılanları biliyoruz altı üstü egzoz kattan sonra düz boru son susturucu hangi egzozcu bunu yapamaz ki

"ki işin ilginç yanı egzoscuda bozulmuş ok biz işimiz olmadıgı halde sana iyilik yapıp , kapattık gidip almadın bile gerek kalmadı çözdük. sen neyin mücadelesini veriyon."

seni konyada herkes biliyor. bende biliyorum tanıdım artık. sct den atılma sebebini dahi biliyorum . faturaları duruyor neyin Kafasını yaşıyon neyi karalama çalışıyon çamur at izi kalsın
sizin işiniz değil. senin tavsiye niteliğinde götürdüğün yapmadan önce çok kez yaptık bir günde biter şu fiyata olur diyip yaptırdıktan sonra Aracımda farklı yerlerini kurcalanmasını iki gün yatmasını fiyatının yüksek söylemesi üstüne üstelik sensörün bozulması patent alması bunları niye konuşmuyorsun ayreten bir hafta arıza lambası yanık bir şekilde dolaştı ve kapatamıyoruz dedin sonraki arıza lambası egr yi kapattınız sen antalyada iken onu bile ilk günden yapamadınız.
şunu bil beni de seni zengin de mutluda etmez .bunu ben konyadakilere bildirdim içim rahat. techturkeydekilere bildiriyorum
ben yine söyleyeceğimi söyledim içim rahat ama hala arkasından yazdığımı söyleyip duruyorsun
yüzüne söyledim yüzüne. ahmette sende anlamazlığa vuruyorsunuz ya bu da ticaretin altın kuralları olsa gerek

Ecutech soft yazılımdan normale (medium) geçtik geri düştü araç
en son harda almıştın yine fr ile aynı değil softta fr la yürüyorduk
bizde birşeyler biliyoruz daha bana peak cont değerlerini söylemiyorsun mg cinsden eenjektör miktarını veremiyorsun slavecisin
hani bizim arabaya 2.0 bar basacaktın ne oldu bi yürü git yazılımcıyım diye geçinme işini çok iyi yapan kişilere de laf etme motor kırdı kendin diyorsun

MEGFB
26-12-2015, 18:47
Sensör bu ya her an bozulabilecek birşey. birşeye yada birilerine bağlamanın anlamı yok.

bozulabilecek bir şeyse dikkat etmesi gerek miyor mu ve araba da arıza lambası yakmıyor yetkili servis (herşeyine Bakıldı)15 bin bakımdan çıktıktan sonra
gitti araç ve aldığım yeni sensöru tesbih gibi sallandı sağa sola çarptı hiç bir şey olmadı

ygtrn
26-12-2015, 19:02
Canım kardeşim, öncelikle ilk okul, orta okul ve lisedeki türkçe öğretmenlerinin evleri yansın. Ocaklarına ateşler salınsın. Bütün uyarılara rağmen halen daha yazı yazmayı beceremiyorsun...

Konuya gelisek. Senin yazdığın türkçeden anladığım kadarıyla cevapliyim. Sen bu işe bikere kalkıştıysan motorunun kırılma riskini dahi göze almışsın demektir, arabaya onu bizzat üreten firma dışında hangi kimse bitarafının bozulmayacağına, bozulsada zararını karşılayacağına dair sana söz verebilir? Varsa öyle biyer söyle arabamı hep oraya götürcem. Sonuçta bu insanlarda senin arabanı özellikle bozmuyorlar, ne biliyim sensörünü söküp bozulsun diye yere etıp çiğnemiyorlar. Denk gelmiş bozulacağı varmış bozulmuş. Ustaların yaptığı hangi hata bu sensörün bozulmasına sebep olabilir bi açıklayabilecekmisin? Usta yanlışlıkla kablosunu koğarmıştır ozaman eyvallah. Ama mükemmel türkçenden anladığım kadarıylada böyle bir sorunla karşılaşılmamış...

Bidahakine konuşma yapacağın zaman dublörünüde yanına almayı unutma...

Saygılarımla....

MEGFB
26-12-2015, 19:09
Canım kardeşim, öncelikle ilk okul, orta okul ve lisedeki türkçe öğretmenlerinin evleri yansın. Ocaklarına ateşler salınsın. Bütün uyarılara rağmen halen daha yazı yazmayı beceremiyorsun...

Konuya gelisek. Senin yazdığın türkçeden anladığım kadarıyla cevapliyim. Sen bu işe bikere kalkıştıysan motorunun kırılma riskini dahi göze almışsın demektir, arabaya onu bizzat üreten firma dışında hangi kimse bitarafının bozulmayacağına, bozulsada zararını karşılayacağına dair sana söz verebilir? Varsa öyle biyer söyle arabamı hep oraya götürcem. Sonuçta bu insanlarda senin arabanı özellikle bozmuyorlar, ne biliyim sensörünü söküp bozulsun diye yere etıp çiğnemiyorlar. Denk gelmiş bozulacağı varmış bozulmuş. Ustaların yaptığı hangi hata bu sensörün bozulmasına sebep olabilir bi açıklayabilecekmisin? Usta yanlışlıkla kablosunu koğarmıştır ozaman eyvallah. Ama mükemmel türkçenden anladığım kadarıylada böyle bir sorunla karşılaşılmamış...

Bidahakine konuşma yapacağın zaman dublörünüde yanına almayı unutma...

Saygılarımla....

ben süleyman kavasçınay aracılığıyla tanıştım

belki işinde iyidir ama bence değil

ve su var Süleyman kavasçınayında arkadan konuştu etti gibi iftiraları

ahmet harmankayanın da bana gelmeden önce sensörün bozuk olmadığını nerden bileyim gibi iftiraları

göstermek istiyorum bende ahmet in sensörü çalmadığını nerden bileyim

3rk4n
26-12-2015, 19:16
Süleyman usta aracimda ecutech yazilim var senin dedigin teypciden teyp aldim gecen hoparlorler yandi, ya bana bi takim hoparlor yolla yada forumda konu acarim :)

MEGFB
26-12-2015, 19:19
Süleyman usta aracimda ecutech yazilim var senin dedigin teypciden teyp aldim gecen hoparlorler yandi, ya bana bi takim hoparlor yolla yada forumda konu acarim :)

yazma gereksiz gereksiz

3rk4n
26-12-2015, 19:22
Yazarsam napican ?

ygtrn
26-12-2015, 19:22
Dostum zararın neyse bana hesap no at paranı yolliyim. Git o parayla türkçe özel dersi al...

CUPraR_42
26-12-2015, 19:27
hahhaahhahaah :D :D melih insanlar seninle dalga geçiyor farkındamısın ? bilmem ama , ben senin bu denli aklını kullanamayan biri oldugunu bilmezdim.harbiden ya bu kadar insanın yazdıları yanlış sen dogrusun ..... haaa bu arada senin atıldın dedigin yerde yöneticiyim ve sen hem facede ki sayfada hemde watsupda yoksun kim atılmış oluyor ??? sen harbiden komiksin :D :D dedimya sen kumda oyna , oyun dışısın .... insanın kendi kendine ettigi misali , sen kendine ettin

tech formu böyle saçma sapan şeylerle meşgul etme 1 çuval kum al ev felan yap :)

erkancım komple bi tesisat yollayım aman abi yazma :D :D :D

CUPraR_42
26-12-2015, 19:29
muhattap olmayın arkadaşlar konu silinebilirmi
tesekkurler TECHTURKEY

MEGFB
26-12-2015, 19:30
Yazarsam napican ?

pppppooooooffffffffffffffffff

Dostum zararın neyse bana hesap no at paranı yolliyim. Git o parayla türkçe özel dersi al...

biri espri yaptı diye aynı seyleri yazmayın yaaa okuyunda oyle yazın kaç yaşında adamlarsınız

ygtrn
26-12-2015, 19:40
Asıl sen kaç yaşında halen daha iki kelimeyi bir araya getirmeyi beceremiyorsun? Anaokulu terkmisin bilader? Arabana modifiye yapıyorsun, bozuluncada o bozdu bu bozdu diyorsun, bu adamlar bozulmayacağına dair garantimi verdi sana? Sensörün bozulmuş değiştirincede anladığım kadarıylada sıkıntın düzelmiş. Neyi uzatıyosun hala anlamış değilim. Yolda giderken lastiğin patlasa lastiğine enson hava basan lastikçiyimi suçlayacaksın? Şuan aynı bu mantıkla hareket ediyorsun. Kaldıki senin bu arabanın daha 20bin km de iken motor yiğip garantiden sandık motor getirileni, 10bin km de şanzıman bozanları var, anlattığın kadar rezillik çekene kadar gidip bi sensör alıp takaydın arabana...

MEGFB
26-12-2015, 19:54
Asıl sen kaç yaşında halen daha iki kelimeyi bir araya getirmeyi beceremiyorsun? Anaokulu terkmisin bilader? Arabana modifiye yapıyorsun, bozuluncada o bozdu bu bozdu diyorsun, bu adamlar bozulmayacağına dair garantimi verdi sana? Sensörün bozulmuş değiştirincede anladığım kadarıylada sıkıntın düzelmiş. Neyi uzatıyosun hala anlamış değilim. Yolda giderken lastiğin patlasa lastiğine enson hava basan lastikçiyimi suçlayacaksın? Şuan aynı bu mantıkla hareket ediyorsun. Kaldıki senin bu arabanın daha 20bin km de iken motor yiğip garantiden sandık motor getirileni, 10bin km de şanzıman bozanları var, anlattığın kadar rezillik çekene kadar gidip bi sensör alıp takaydın arabana...

sensörü aldım zaten .fatura var . kendimiz halletik herşeyiyle. buraya yazma amacımı belirttim. siz konuyu sadece parçasına hasret kalmış biri olarak algılıyorsunuz . bunların yaptığı terbiyesizlik tir .birbirlerine toz kondurmuyorlar. ben kendim hallettim .süleyman kavasaçınay bir şey yapmadı. önceki mesajlarda ben yazdım bunları.

forwett
26-12-2015, 20:03
hahhaahhahaah :D :D melih insanlar seninle dalga geçiyor farkındamısın ? bilmem ama , ben senin bu denli aklını kullanamayan biri oldugunu bilmezdim.harbiden ya bu kadar insanın yazdıları yanlış sen dogrusun ..... haaa bu arada senin atıldın dedigin yerde yöneticiyim ve sen hem facede ki sayfada hemde watsupda yoksun kim atılmış oluyor ??? sen harbiden komiksin :D :D dedimya sen kumda oyna , oyun dışısın .... insanın kendi kendine ettigi misali , sen kendine ettin

tech formu böyle saçma sapan şeylerle meşgul etme 1 çuval kum al ev felan yap :)

erkancım komple bi tesisat yollayım aman abi yazma :D :D :D

haklı da olsan haksız da olsan ticaretle uğraşan adamın bu şekilde seviye düşürmesi yakışmıyor. Kocaman adamlarsınız ne öyle kumda oyna falan. Haklı olsan bile şu yaptığın davranış son derece antipatik. Haklıyken haksız duruma düşme burada seni tanıyanlar için bir problem olmaz ama benim gibi şahsen tanımayanlar bu kadar ciddiyetsiz biri ile alışveriş yapmaz.

Ben senin yerinde olsam bu şahsa parasını verip rezil ederdim kumda oyna falan yazıp kendimi değil. 34 yaşındaki adamın klavyesinden çıkacak şeyler değil.

ghibli06
26-12-2015, 20:06
sensörün nesi bozulmuş? fişini mi kırmışlar? kablosunu mu kopartmışlar? içini mi bozmuşlar? bu sensörü nasıl bir işlem bozabilir?

Kamil Mehmetoğlu, Muhterem İsmailgiller vs, bu isimler çok mu ünlü, tanımamız mı gerekiyor devamlı farklı farklı isim soyad yazıyorsun anlamadım, eninde sonunda sensörün bozulmuş, O2 sensörüne baktın mı belki o da bozuktur ya da 1 ay sonra da o bozulabilir, yeni aldığım wideband sensörüm 1 ayda bozuldu, orijinal AEM'di... diğerini taktım 2 senedir kullanıyorum yine bozuldu, kime bulayım suçu? hepsini kendim taktım araca...

biraz sakin ol bence, eğer egsozcu yanlış bir şeyler yaptıysa o zaman başında duracaksın, yanlış yaptığı yerde 'bak şurada hata yaptın' diyeceksin, hata ondaysa karşılatacaksın... 'senden sonra oldu!' gibi bir söylemle hiç bir yere varamazsın...

levent
26-12-2015, 20:17
kaç yaşında adamlarsınız dalga geçmeye utanmıyorsunuz diyip kendinden 5-10 yaş büyüklerle nasıl konuşman gerektiğini bir düşün saygısızlık yapma öncelikle insanlara.

sensörün bozulması için illa söküp çiğnemek vs gerekmiyor, benim sensörüm durduk yere bozuldu 70k km de iken. sensörün olduğu bölgeden tek parça sökülmedi o güne kadar ki zaten zincirin yanında egzantrik pozisyon sensörü, benim zincir değişmiyor servis bültenine göre bakınca.

anlayacağın sakin ol ve suçsuz adamları boş yere daha fazla suçlayarak kendini rezil etme.

bir de msn de yazar gibi yazma dicem de sen msn dönemine de yetişemedin yaşa bakınca.. 160 karakter sınırlaması yok burda, imla gereçleri kullanarak yaz, yollamadan önce okumaya çalış birader..

meLaNchoLic
26-12-2015, 20:54
ben de bakımdan hemen sonra 61dp+51 düz boru yapıp sonrada tanınmış yerde yazılımımı yaptırdım..yazılım yaptırdığımdan beride arıza ışığım yanıyor sanırsam akışmetrem bozuldu hemen 3 gün sonra da conta yaktım.. kardeş sen yazılım attında arabam bozuldu akışmetrem gitti conta yaktım demedim.. bunları göze alarak yaptığımız için diyemezdimde.. 1 haftada indirdim motoru topladım 300 400 lira para harcadım, kendim yaptığım için ucuza geldi.. sonrasında aynı yazılımcıya gidip kardeş şuna yeniden bi ayar çekelim dedim yeniden düzenledik yazılımı.. şimdide çiçek gibi yürüyo araba.. IC falan yaparsan ekstra bişeyler eklersen araca gel ücretsiz yeniden düzenleyelim demesinide bildi.. markalaşmış yerler çoğu zaman bu şekilde davranıyor zaten..

şahsen ben konuda kötü niyet sezdim.. ben hep 20tl lik alıyom diyenlerden birinin arabası bozulmuş sağa sola itelemeye çalışıyomuş gibi geldi..

By_HaNNibaLL
26-12-2015, 21:33
Çamur atayim da izi kalir belki diye mi yazdin yoksa yaşinin verdiği ergenlikle mi yazdin bilmiyorum konuyla hiç alakam yok sadece ECUTECH bursa bayisiyim.
Şimdi 21 yaşindasin forumda görünen o onun için böyle diyorum hala okula gidiyo olmalisin nasil böyle nokta virgül ünlem vs yazmayi beceremiyorsun.
Süleyman abiye neden gidip akıl aldin , çünki arabasi normalden iyi gidiyor. Sende gideyim benim arabami da yürütsün dedin oda iyilik edip seni eksozcuya gönderdi eksozcu sensörü kırdı kopardi vs herneyse problem eksozcuyla neden buraya yazilim firmasinin ismini yazip karalamaya çalişiyorsun neyin peşindeysen yaz. Yazilimsal bi problemin varsa yaz burda herkez okuyo onlarda görsün yorum yapsin

exclusive
26-12-2015, 21:35
modifiye işlerinde bu tip şeylerin olması çok normal garanti olmaz bilmem ne olmaz yazılımdan blok kıranda var arıza ışığı ömür boyu sönmeyende var gül gibi binip giden de var. Periyodik bakım baskı balata ıvır zıvırda da dahi önceden olmayan bir sorun sanayideyken veya sanayiden çıkınca aniden oluşabilir. Çok takmamak lazım sonuçta aracın orjinalliğini kendi isteğimizle sanayide kese biçe vura kıra deneye yanıla yaptırıyoruz ve illa ki bir takım sonuçlar doğuruyor geçmiş olsun ..

MEGFB
26-12-2015, 22:46
Çamur atayim da izi kalir belki diye mi yazdin yoksa yaşinin verdiği ergenlikle mi yazdin bilmiyorum konuyla hiç alakam yok sadece ECUTECH bursa bayisiyim.
Şimdi 21 yaşindasin forumda görünen o onun için böyle diyorum hala okula gidiyo olmalisin nasil böyle nokta virgül ünlem vs yazmayi beceremiyorsun.
Süleyman abiye neden gidip akıl aldin , çünki arabasi normalden iyi gidiyor. Sende gideyim benim arabami da yürütsün dedin oda iyilik edip seni eksozcuya gönderdi eksozcu sensörü kırdı kopardi vs herneyse problem eksozcuyla neden buraya yazilim firmasinin ismini yazip karalamaya çalişiyorsun neyin peşindeysen yaz. Yazilimsal bi problemin varsa yaz burda herkez okuyo onlarda görsün yorum yapsin

birader imla kuralına sen uyuyor musun ???? noktasına virgülüne soru işaretine onu geçtim kelimeyi doğru yazmıyorsunuz. alayınız hep de bunu diyor. çünkü oradan susturmaya çalışıyorsunuz. ben bu forumda bana yazanların bir çoğundan eskiyim.mesaj sayıma bakarak iş yapmayın . yaşım konusuna gelince saygı göstermek istiyorsan göstereceksin

ben çamur atmam bunu çamur olarak algılayabilmen normal .yazılarımda ecutechle sorunum olmadığını kaç defa yazacam ????

süleyman kavasçınay ın son iki aracınıda biliyorum cupra ve rocco hızlı mı???

siz konyada olmadığınız için duyduğunuza inanıyorsunuz bense gördüğüme.. benim beğendiğim araçlar sizin firmanızdan değil bunu süleyman kavasçınayda biliyor

senin sayende bir konuya daha açıklık getireceğim "aynı speclerde geri kaldığını" geri kaldığını biliyor muydun ???

kimsenin aracında gözüm yok ve bana ne

benim aracım yavaşda gitse hızlıda gitse en iyisi :) herkese kendi aracı güzel

sen süleyman k. yı savunacağın yerde tavsiye ettiği ahmetle bir daha çalışmamasını söyleyebilirsin

herkes ekmek yiyor ama bana gelipte hesap numarası gönder yatıracam diyenler gerçekten herşeyi para olarak görendir

ve onlara sormak istediğim benim harcadığım emekleri ve zamanı geri getirebilecek misin ???

öyle lop diye atlamayın yaşınız büyük yaptığınız hareketler çocukça

Çöllü
26-12-2015, 23:05
Bu konu yürür..

LnchCntrl
26-12-2015, 23:21
adam her süleyman kavasçınay yazdığında yine yanlış yazdı heralde diyorum. kavasçınay da değişik soyisim hee tam sana göre melih :)

ygtrn
26-12-2015, 23:29
birader imla kuralına sen uyuyor musun ???? noktasına virgülüne soru işaretine onu geçtim kelimeyi doğru yazmıyorsunuz. alayınız hep de bunu diyor. çünkü oradan susturmaya çalışıyorsunuz. ben bu forumda bana yazanların bir çoğundan eskiyim.mesaj sayıma bakarak iş yapmayın . yaşım konusuna gelince saygı göstermek istiyorsan göstereceksin

ben çamur atmam bunu çamur olarak algılayabilmen normal .yazılarımda ecutechle sorunum olmadığını kaç defa yazacam ????

süleyman kavasçınay ın son iki aracınıda biliyorum cupra ve rocco hızlı mı???

siz konyada olmadığınız için duyduğunuza inanıyorsunuz bense gördüğüme.. benim beğendiğim araçlar sizin firmanızdan değil bunu süleyman kavasçınayda biliyor

senin sayende bir konuya daha açıklık getireceğim "aynı speclerde geri kaldığını" geri kaldığını biliyor muydun ???

kimsenin aracında gözüm yok ve bana ne

benim aracım yavaşda gitse hızlıda gitse en iyisi :) herkese kendi aracı güzel

sen süleyman k. yı savunacağın yerde tavsiye ettiği ahmetle bir daha çalışmamasını söyleyebilirsin

herkes ekmek yiyor ama bana gelipte hesap numarası gönder yatıracam diyenler gerçekten herşeyi para olarak görendir

ve onlara sormak istediğim benim harcadığım emekleri ve zamanı geri getirebilecek misin ???

öyle lop diye atlamayın yaşınız büyük yaptığınız hareketler çocukça

canım kardeşim, imla kurallarına harfien bende uymuyorum, kimsede uymuyor lakin enazından insan benim yazdığımı birkere okuduğu zaman anlıyor, adamın derdi buymuş diyor, senin yazdıklarını anlamak için dekoder gerekiyor... ya söylemek istediğin şeyleri yazdıktan sonra enter'a basmadan önce bi durup okumuyormusun sen arkadaşım? kendi yazdığını nasıl anlıyorsun merak ediyorum???

ygtrn
26-12-2015, 23:42
bide harcadığın paradan emekten söz etmişsin, canım kardeşim emeğin büğüyü küçüğü ufağı yoktur tabide, allah aşkına ne emeğin var o arabada bi anlat bakalım, sen benim yada bu forumdaki diğer insanların arabalarına neler yatırdığını ne emekler harcadığını biliyormusun? senin yaptırdığın bitane egzos burada milletin yaptığı işlerin yanında toto büzüğü gibi kalır... mesela benim 3bin tl verdiğim bir turbo 500km sonra patladı mesela başıma böyle bi iş geldi, herkezin parası vakti kıymetli ama senin başına böyle bi iş gelse sen herhalde intahar edersin, çük kadar 5 kuruşluk bi sensörün lafını edip buraya konu açtığına göre durum bu, oyüzden kimin ne harcadığını ne işler yaptığını bilmeden buraya emeğimi geri getirebilicekmisin deme, adama modifiye camiasına hoşgeldin derler, çünkü bu işlerin kuralı budur, uğraşırsın uğraşırsın emeğin boşa gider çöp olur vs vs, öyle tozpembe bi dünya değil araba modifiye etmek... ha bu durumdanda şikayetçiysen sana verebileceğim tekbir tavsiye var, arabanı sat, git bitane 1.3 multijet linea al. a noktasından b noktasına gitmek için ideldir. ha yok ben modifiye yapcam etcem uçucam kaçıcam diyosanda, o arabanın sensörü bozulcak, daha araban yeniymiş bi süre sonra turbon bozulcak, şanzımanın çortlıcak, bujilerin kısa sürede biticek, segman kırılcak kol çıkıcak vs vs bu liste uzarda gider... bunları göze alamıyorsan dediğim gibi... BIRAK BU İŞLERİ....

by serçe
26-12-2015, 23:46
Bursada typer alan arkadaş ikincisinide pert etmiş mi ? haberi olan varmı ?

Strich Acht
27-12-2015, 00:07
Ya bende şöyle bir mağdur olup konu açmak istiyorum, dışarıdan çok heyecanlı gözüküyor. Kimi tavsiye edersiniz ?

hddsheriff
27-12-2015, 00:17
Merak ediyorum şu bozulan sensör kaç para ?

MEGFB
27-12-2015, 00:31
bide harcadığın paradan emekten söz etmişsin, canım kardeşim emeğin büğüyü küçüğü ufağı yoktur tabide, allah aşkına ne emeğin var o arabada bi anlat bakalım, sen benim yada bu forumdaki diğer insanların arabalarına neler yatırdığını ne emekler harcadığını biliyormusun? senin yaptırdığın bitane egzos burada milletin yaptığı işlerin yanında toto büzüğü gibi kalır... mesela benim 3bin tl verdiğim bir turbo 500km sonra patladı mesela başıma böyle bi iş geldi, herkezin parası vakti kıymetli ama senin başına böyle bi iş gelse sen herhalde intahar edersin, çük kadar 5 kuruşluk bi sensörün lafını edip buraya konu açtığına göre durum bu, oyüzden kimin ne harcadığını ne işler yaptığını bilmeden buraya emeğimi geri getirebilicekmisin deme, adama modifiye camiasına hoşgeldin derler, çünkü bu işlerin kuralı budur, uğraşırsın uğraşırsın emeğin boşa gider çöp olur vs vs, öyle tozpembe bi dünya değil araba modifiye etmek... ha bu durumdanda şikayetçiysen sana verebileceğim tekbir tavsiye var, arabanı sat, git bitane 1.3 multijet linea al. a noktasından b noktasına gitmek için ideldir. ha yok ben modifiye yapcam etcem uçucam kaçıcam diyosanda, o arabanın sensörü bozulcak, daha araban yeniymiş bi süre sonra turbon bozulcak, şanzımanın çortlıcak, bujilerin kısa sürede biticek, segman kırılcak kol çıkıcak vs vs bu liste uzarda gider... bunları göze alamıyorsan dediğim gibi... BIRAK BU İŞLERİ....

sen beni ne kadar tanıyorsun????
Ahmet in yapacağı downpipe dan tut Süleyman k. nın kaç bar basacağını ben söyledim.. hepsi benim sayemde bir şey öğrendiler...

turboya 3 lira vermek bizimde aklımızda neyi ima ediyorsun ???cimri mi fakir mi ???

sen turbo için belli proje için emek harcarsın

ben senin 5 kuruşluk dediğin parça için harcadım

bulunmayan parçaydı ozaman servisde gelmesi bile 1 ayı buluyordu yeni araç olsa gerek

ve staj zamanı diye yazdım sen staj gördün mü Allah aşkına bi staj yap bide o parçayı bul

tanıdıklar sağolsun onlar buldu bana

herkes günde tek işle uğraşıyor

o zamanlar sen benimle kıyas edemezsin zorluk bakımından

Mehmetmert
27-12-2015, 01:05
Egzoz sıcaklık sensörü meselesini konuşmuştuk.Benimde arabamda DP vardı,sonra malumumuz DPF-EGR falan hepsi takıldı.Araca orjinal yazılım yüklendi ve ben Mersinden Adanaya döndüm.Dönerken yolda zaten arıza ışığım yandı(kızdırma bujisi) ama araba limp mode' geçmedi.Hemen bilgisayarımı çıkartıp baktım egzoz sıcaklık sensörü 3 ve EGR düşük hava akışı arızasını vermişti.İkisinide tek bir sensör okuyor zaten orda.Tam sıkılmamıştır veya başka birşey olmuştur diye arızayı sildim devam ettim.

Yaklaşık 2 ay sonra falan normal giderken gene yaktı aynı hatalar vardı.Sanırım sensörler biraz hassas tak çıkar yaparken bozulabilir yada başka birşey bilmiyorum.Şimdiden geçmiş olsun

MEGFB
27-12-2015, 01:25
Egzoz sıcaklık sensörü meselesini konuşmuştuk.Benimde arabamda DP vardı,sonra malumumuz DPF-EGR falan hepsi takıldı.Araca orjinal yazılım yüklendi ve ben Mersinden Adanaya döndüm.Dönerken yolda zaten arıza ışığım yandı(kızdırma bujisi) ama araba limp mode' geçmedi.Hemen bilgisayarımı çıkartıp baktım egzoz sıcaklık sensörü 3 ve EGR düşük hava akışı arızasını vermişti.İkisinide tek bir sensör okuyor zaten orda.Tam sıkılmamıştır veya başka birşey olmuştur diye arızayı sildim devam ettim.

Yaklaşık 2 ay sonra falan normal giderken gene yaktı aynı hatalar vardı.Sanırım sensörler biraz hassas tak çıkar yaparken bozulabilir yada başka birşey bilmiyorum.Şimdiden geçmiş olsun

teşekkür ederim :)

ygtrn
27-12-2015, 01:25
sen beni ne kadar tanıyorsun????
Ahmet in yapacağı downpipe dan tut Süleyman k. nın kaç bar basacağını ben söyledim.. hepsi benim sayemde bir şey öğrendiler...

turboya 3 lira vermek bizimde aklımızda neyi ima ediyorsun ???cimri mi fakir mi ???

sen turbo için belli proje için emek harcarsın

ben senin 5 kuruşluk dediğin parça için harcadım

bulunmayan parçaydı ozaman servisde gelmesi bile 1 ayı buluyordu yeni araç olsa gerek

ve staj zamanı diye yazdım sen staj gördün mü Allah aşkına bi staj yap bide o parçayı bul

tanıdıklar sağolsun onlar buldu bana

herkes günde tek işle uğraşıyor

o zamanlar sen benimle kıyas edemezsin zorluk bakımından

halen daha ne yazdığın anlaşılmıyor.... bolt yaptığım yeri özeellikle açıkla ne demek istedin çözemedim?

ayrıca bravo kime ne bascanı falan söylemişsin eminim mükemmel şeyler öğrenmmiştir millet senden, biz daha toyuz, hatta staj bile yapmadım 26 yaşıma gelmeme ramen, hatta ne 26'sı bir iki haftaya 27 olacam... sen bi bilyalı turbo dağıtta, turboyu exchange için almanyalara yolla bide geri gelmesini bekle, o süre içinde sikindirik bi turbo için arabı bir ay serviste yatır, araban serviste yattığı yer kapladığı için 150 liralık işçilik sana 300 liraya çıksın ben ozaman seni görürüm, en azından araban yürümüş bi şekilde buna dua et, her sensörü bozulan, lastiği inen, çamura batan buraya konu açsaydı forumun serverları çökerdi.... oyüzden bence daha fazla uzatma canım kardeşim, hele bu forumda şuna ben akıl verdim, falanca benim sayemde şunu yaptı hiç deme, kurduğun cümlelerden bu işlerin acemisi olduğun çok belli oluyor, burada adamı üzerler... sensörünü değiştirdin sorunun halloyduysa güle güle bin arabana, allah başka dert vermesin...

MEGFB
27-12-2015, 01:41
halen daha ne yazdığın anlaşılmıyor.... bolt yaptığım yeri özeellikle açıkla ne demek istedin çözemedim?

ayrıca bravo kime ne bascanı falan söylemişsin eminim mükemmel şeyler öğrenmmiştir millet senden, biz daha toyuz, hatta staj bile yapmadım 26 yaşıma gelmeme ramen, hatta ne 26'sı bir iki haftaya 27 olacam... sen bi bilyalı turbo dağıtta, turboyu exchange için almanyalara yolla bide geri gelmesini bekle, o süre içinde sikindirik bi turbo için arabı bir ay serviste yatır, araban serviste yattığı yer kapladığı için 150 liralık işçilik sana 300 liraya çıksın ben ozaman seni görürüm, en azından araban yürümüş bi şekilde buna dua et, her sensörü bozulan, lastiği inen, çamura batan buraya konu açsaydı forumun serverları çökerdi.... oyüzden bence daha fazla uzatma canım kardeşim, hele bu forumda şuna ben akıl verdim, falanca benim sayemde şunu yaptı hiç deme, kurduğun cümlelerden bu işlerin acemisi olduğun çok belli oluyor, burada adamı üzerler... sensörünü değiştirdin sorunun halloyduysa güle güle bin arabana, allah başka dert vermesin...

bak kardeşim sen iyi birine benziyorsun yazışıyoruz kaç saattir yazmak zorunda değilsin anlayışlı biriyim

ben s.k. nin nasıl biri olduğunu yazdım yaptığı işlerden 10 kişi memnunsa 50 kişi memnun değil

bana işimi öğretme

hadi hayırlı geceler

levent
27-12-2015, 02:10
Ecutech i b*klamıyorum diyorsun ama başlığın en başına yazdığın şey ne?

Eğer hakkaten b*k atmıyorsan bir admine moderatöre mesaj atarsın, sildirirsin.

Ben staj yaptım bu arada üst üste 2 ay Eskişehir Şeker Makina Fabrikasında, hala oralardaysa puantör Erol abime çok selamlar ellerinden öperim onun..

Sözün özü, arabana o arada o işlemi yaptırmaya çalıştığına göre yeterince boş zamana sahipmişsin. Anlıyoruz seni fakat kendini savunmak / haklılığını ispatlamak isterken haklı olduğun konuda da haksız duruma düşüyorsun. (hoş bu kısmı muhtemelen anlamayacaksın)

MEGFB
27-12-2015, 02:15
Ecutech i b*klamıyorum diyorsun ama başlığın en başına yazdığın şey ne?

Eğer hakkaten b*k atmıyorsan bir admine moderatöre mesaj atarsın, sildirirsin.

Ben staj yaptım bu arada üst üste 2 ay Eskişehir Şeker Makina Fabrikasında, hala oralardaysa puantör Erol abime çok selamlar ellerinden öperim onun..

Sözün özü, arabana o arada o işlemi yaptırmaya çalıştığına göre yeterince boş zamana sahipmişsin. Anlıyoruz seni fakat kendini savunmak / haklılığını ispatlamak isterken haklı olduğun konuda da haksız duruma düşüyorsun. (hoş bu kısmı muhtemelen anlamayacaksın)

" staj yaptın mı diye "sorduğumu hatırlamıyorum bizzat sana ??????????? anladın mı ?????????

MEGFB
27-12-2015, 02:19
hepinize düşmanım ne olacak ecutechlilerın hepsine yapana yaptırana nolacak Nolacak
bu benim fikrim ve nedenini de belirttim
okumadan yazıyorsun bir şey demiyorum yeter yeter YETERRRR!!!!
haklıysam daha ne konuşuyorsun

levent
27-12-2015, 02:40
" staj yaptın mı diye "sorduğumu hatırlamıyorum bizzat sana ??????????? anladın mı ?????????

hepinize düşmanım ne olacak ecutechlilerın hepsine yapana yaptırana nolacak Nolacak

Staj yapmayanlar seni anlayamazdı ya hani.. Ne oldu? ulan konuyu benim kadar tam anlamıyla okuyan adam sayılı şurda mesaj yazanlardan hala okumadan diyorsun ya..

Burak K.
27-12-2015, 03:27

Twitterdaki 'Planet Doğa' hesabı sana mı ait? Aynı onun gibi yazıyosun. :D

ArfcnKls
27-12-2015, 03:38

çok küçük bi olaysa karşılayın mevzu kapansın. Adam sizin yönlendirdiğiniz adamın arabasında arızaya yol Açtığını söylüyor millet bilsin işini kötü yapıyo diye.sizdeki bu yukardan bakan tavırlar daha rahatsız edici sankı her gün gırtlak supra yüklüyomus gibi küçümsüyosunuz ?

MEGFB
27-12-2015, 03:51
çok küçük bi olaysa karşılayın mevzu kapansın. Adam sizin yönlendirdiğiniz adamın arabasında arızaya yol Açtığını söylüyor millet bilsin işini kötü yapıyo diye.sizdeki bu yukardan bakan tavırlar daha rahatsız edici sankı her gün gırtlak supra yüklüyomus gibi küçümsüyosunuz ?

hay yasa kardes ben masrafımı kendim karşıladım zaten
ödediğim ücretlerin hiç birini istemiyorum
ama bunu tech ailesi bilsin

MK8800
27-12-2015, 08:04
Kardesim yanlis anlama da , senin asil magduriyetin ilkokulda baslamis . Usenmedim konuda butun mesajlari okudum sana karsi gelene de destek cikana da net bi cevap verememissin . Bir de yok staj - yok 3000 liralik turboyla ne demek istiyorsun tarzinda gereksiz imalarda bulunuyorsun . Once hitap tarzindaki magduriyetini gider sonra buraya yaz cunku her yorumda daha da cok tepki aliyosun-almaya devam da edersin

Maxi
27-12-2015, 08:20
okuyayım dedim, yemin ediyorum yoruldum bıraktım

G.U.Z.
27-12-2015, 08:23
Amac sanki uzum yemek degil, bagciyi dovmek gibi geldi bana, insallah baska bir bagcinin taseronlugu yapilmiyordur

RedELite
27-12-2015, 08:23
Öncelikle Gecmiş olsun kardesim aracla oynamaya Baslıyorsan maalesefki Arabayı Perisan etmeyi Göze almısın demektir. Bi Sensör için Bu kadar yaygara koparmaya deymezdi Kac para bu Sensör Olsun Olsun 1000 TL Olsun. Forumda ne konular var Okudunmu bilmiyorum adamlar 5000 TL 10.000 TL Çarptırıyorlar Araçlarından Oluyorlar Onların yerinde Olsan Napardın Bilmiyorum. Bence Daha fazla bu konuyu uzatma Dalga konusu Oluyorsun kardesim..

Nedense Aklıma bu video geldi :) Bir Flüt pardon Bir sensör ne kadar uleenn :)

https://www.youtube.com/watch?v=SjxghLRXmsk

kelalper
27-12-2015, 09:17
Hep suni gıdalardan oluyor bunlar. Domatesi salatalığı mevsiminde tüketmemekten.
Adam sensörümü bozdular bunlarla çalışmayın diye konu açıyor. İki gün sonra farı bozulsa arabayı da almayın diye konu açar. Ağladığı sensörün fiyatı 300 liraymış. Audi deki egt sensörünün fiyatını duysa kalpten gidecek heralde. bi de 6 silindir diye 2 tane var. Arkadaşın masrafının 10 katı toplamda. Audi fabrikayı ateşe verir bu.
Adam bi de modifiye gurusu kime ne basınç açacağını söylüyor nasıl downpipe alacağını söylüyor. Ama Türkçe yok. Okuluna gitmeden mühendislik yapanlardan. Sensör arızalandımı ama arabadan çok kendisi error veriyor.

onur_S
27-12-2015, 09:40
Öncelikle Gecmiş olsun kardesim aracla oynamaya Baslıyorsan maalesefki Arabayı Perisan etmeyi Göze almısın demektir. Bi Sensör için Bu kadar yaygara koparmaya deymezdi Kac para bu Sensör Olsun Olsun 1000 TL Olsun. Forumda ne konular var Okudunmu bilmiyorum adamlar 5000 TL 10.000 TL Çarptırıyorlar Araçlarından Oluyorlar Onların yerinde Olsan Napardın Bilmiyorum. Bence Daha fazla bu konuyu uzatma Dalga konusu Oluyorsun kardesim..

Nedense Aklıma bu video geldi :) Bir Flüt pardon Bir sensör ne kadar uleenn :)

https://www.youtube.com/watch?v=SjxghLRXmsk
Flut parasi olmayip kafa cekmeye giden ibo seni de unutmadik

yilmazcatalbas
27-12-2015, 10:37
Güzel kardeşim önce sakin ol. Belli sinirlisin, atarlısın ama gerek yok, olan olmuş artık. Kendince ders aldın bırak sende kalsın kimsenin ekmeğiyle oynama, markasını kötüleme, ayıptır. Seni, Ecutechi, sahiplerini falan hiç tanımam hiç işim de düşmedi ama yaptığın hareket yanlış. Gitmeyin, iş yaptımayın demek ne demek? Üstelik kıçı kırık bir sensör yüzünden... Hatta kimin bozduğundan, neden bozulduğundan emin olamadığın bir sensör...

Özet: Bir sensör için efendiliğini bozma, olacağı varmış de kimseyi suçlama, kendinle de alay ettirme

onat
27-12-2015, 10:43
ayreten nedir ?

Yigit-Y
27-12-2015, 10:48
konuyu flude bağlayan eyyyy chip baronlarıııııı bir sensör ne kadarr ödeyin gitsin :D :D

crazydog
27-12-2015, 10:56
üşenmedim okudum anladığım bi sensör mevzusu dönüyor, eğer aracın standartları dışına çıkıyorsan bunlarla her zaman karşılacaksın bugün sensörün bozulur yarın pistonun kaputu deler çıkar sonuçta mekanik.

ygtrn
27-12-2015, 10:56

hepimiz ecutechliyiz...

biz kaç ecutechliyiz...

dr eculu oldunuz, revlo oldunuz, ecufastlı oldunz, ama bi ecutechli olmadınız... yazıklar olsun...

MEGFB
27-12-2015, 10:57
Güzel kardeşim önce sakin ol. Belli sinirlisin, atarlısın ama gerek yok, olan olmuş artık. Kendince ders aldın bırak sende kalsın kimsenin ekmeğiyle oynama, markasını kötüleme, ayıptır. Seni, Ecutechi, sahiplerini falan hiç tanımam hiç işim de düşmedi ama yaptığın hareket yanlış. Gitmeyin, iş yaptımayın demek ne demek? Üstelik kıçı kırık bir sensör yüzünden... Hatta kimin bozduğundan, neden bozulduğundan emin olamadığın bir sensör...

Özet: Bir sensör için efendiliğini bozma, olacağı varmış de kimseyi suçlama, kendinle de alay ettirme

öncellikle teşekkür ederim

maalesef sakin olunmuyor yazanlılardan ötürü

benim modifiye ettiğimde belli masrafım oldu ve ben bu masrafı karşıladım.

masraf çıktıya hemen 180 derece dönmeleri "biz bir şey yapmadık bizlik değil "denilip olayın içinden çıkılması kestirip atılması

tamam masraf çıktı yardımcı ol bari bu parça nerden gelir nerede bulunur yapabilecekleri sınırlama

valla nasıl bir sanayi anlayışı var Türkiye nin modifyede olsa tamir de olsa usta yediği haltı temizlemesini bilmeli çünkü kendi ustamızdan böyle gördük

biri de başka bağcının olmadığı ne ***** gibi bir söylem yapmış

beni tanımadan nasıl bu rahat konuşuyon bir yere mensup olsak söyleriz.

senden mi çekinecem ????

ygtrn
27-12-2015, 11:01
bide okumadan yazıyosun yazmış, valla delircem len :D ulan sen yazamadan yazıyorsun peki onu ne yapacaz :D :D :D

okuyorum okuyorum, anlayaiblmekiçin 3 defa üstünden geçiyorum la okuduğumun, allahtan okadar üşengeç birisi değilim, ilk cümleyi okuduktan sonra direk sayfayı kapatanlar var.... yine zahmet edip derdini anlamaya çalışıyoruz buna dua et.

ygtrn
27-12-2015, 11:05
https://vine.co/v/M3JvHrZ5EDL

ygtrn
27-12-2015, 11:07
akrabalık varmı?

https://www.youtube.com/watch?v=cIsPsA6r_Vk

Maxi
27-12-2015, 11:09
@MEGFB
bu konunun yada şikayetin ecutech firmasıyla bir ilgisi varmı?

ygtrn
27-12-2015, 11:12
şu konuyu oku kardeşim, okuduktan sonra tövbe ediceksin, gidip ecuteclilerin ellerinden öpeceksin....

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/208600-king-spec-hakan-alev-dolandiricidir.html

KÖROĞLU
27-12-2015, 11:46
Şunu anladım, yirmili yaşlar gerçekten sıkıntılı.

Haklıyken derdini düzgün anlatamamak / gereksiz gerici yazılar yazmaktan dolayı haklı da olsan haksız duruma düşebilirmiş insan.

Saygıdan bahsedip 13 yaş büyüğüne giderli konuşmalar yapmakta ayrı bir ironi olsa gerek.

Benim merak ettiğim şu, arabanı yaptırmışsın olmamış belli ki, gidersin yapanla derdini paylaşırsın.

Konuda seni x kişisine yönlendiren adamın ne suçu var adamın ismini zikrediyorsun ?

Bu bana iyi niyetli bir yaklaşım gibi görünmüyor kusura bakma.

Ayrıca aracın bakımının olması vs gibi işlemler herhangi bir parçanın bozulmayacağı anlamına gelmiyor.

Yeri geliyor araç banttan hatalı çıkıyor, son tüketici de bozuluyor.

Bir işlem yaparken art / eksi düşünüp öyle yap. İspat istemişsin, o zaman sen ilgili sensörün karşı taraf tarafından bozulduğunu ispat et.

Kaldı ki ikli diyalog arasında geçen konuşma "ya ileride ne olur bilinmez" diye kayıt altına mı alınmalı ?

Biraz daha yolun var sakin ol ;)

Evrenoz
27-12-2015, 12:04
Elektronik parçaların ne zaman bozulacağı bilinemez.. Sensörden tut televizyona kadar senelerce kullanılabileceği gibi 1 ayda da bozulabilir. Dolayısıyla egsoscu kaynaklı bir sorun olabileceği gibi sensörün bozulacağı vardır ve bozulmuş olabilir.

Sorunun egsoscu kaynaklı olduğu iddia ediliyorsa egsoscunun hangi eylemi ile bozulduğunu belirlemek ve bunu ispatlamak gerekir. Bu yapılamıyorsa "senden önce sorun yoktu, senden sonra oldu" gibi bir yaklaşım çocukluktan öteye gitmez. Sayfalarca egsoscu yerine egsoscuya yönlendiren firma ile muhattap olnak, firmanın adını kullanmak ise tamamen kötü niyettir. Neticede kimse kimseyi başına silah dayayarak bir yere göndermiyor.

Ben staj yapıyordum staj yaparken parça peşinde koşturdum yaklaşımı ise tamamen saçmalıktan ibarettir. Adama derler koşturmayaydın diye.. Modifiye nedir daha bunu bile bilmeden ortalığı ayağa kaldırmak lüzumsuz.. Modifiye sorundur, sorunla uğraşmaktır, risk almaktır. Sorun ve risk istemiyorsan, elleme arabanın sağını solunu.. Herşey bir yana bu kadar haklı olduğunu iddia ediyorsan ülkede hak var hukuk var kanun var. Başvur ilgili kurumlara savun haklılığını..

Ha başvuracaksan da Türkçe yazmayı bilen birinden destek al. Anlatmaya çalıştıklarını anlatamıyorsun.. Saçma sapan yerlerde paragraf yapmak Türkçe yazmak demek değildir.

MEGFB
27-12-2015, 12:29
Elektronik parçaların ne zaman bozulacağı bilinemez.. Sensörden tut televizyona kadar senelerce kullanılabileceği gibi 1 ayda da bozulabilir. Dolayısıyla egsoscu kaynaklı bir sorun olabileceği gibi sensörün bozulacağı vardır ve bozulmuş olabilir.

Sorunun egsoscu kaynaklı olduğu iddia ediliyorsa egsoscunun hangi eylemi ile bozulduğunu belirlemek ve bunu ispatlamak gerekir. Bu yapılamıyorsa "senden önce sorun yoktu, senden sonra oldu" gibi bir yaklaşım çocukluktan öteye gitmez. Sayfalarca egsoscu yerine egsoscuya yönlendiren firma ile muhattap olnak, firmanın adını kullanmak ise tamamen kötü niyettir. Neticede kimse kimseyi başına silah dayayarak bir yere göndermiyor.

Ben staj yapıyordum staj yaparken parça peşinde koşturdum yaklaşımı ise tamamen saçmalıktan ibarettir. Adama derler koşturmayaydın diye.. Modifiye nedir daha bunu bile bilmeden ortalığı ayağa kaldırmak lüzumsuz.. Modifiye sorundur, sorunla uğraşmaktır, risk almaktır. Sorun ve risk istemiyorsan, elleme arabanın sağını solunu.. Herşey bir yana bu kadar haklı olduğunu iddia ediyorsan ülkede hak var hukuk var kanun var. Başvur ilgili kurumlara savun haklılığını..

Ha başvuracaksan da Türkçe yazmayı bilen birinden destek al. Anlatmaya çalıştıklarını anlatamıyorsun.. Saçma sapan yerlerde paragraf yapmak Türkçe yazmak demek değildir.

herneyse bana bu kadar diyorsunuz ya "arabanı elletmeyecen"

kabul etmeyenlere de bir şey denilmiyor

onlarda oynamak zorunda değiller güvenmiyorsa bana OYNAMAYACAK!!

Sonra ELektronik Parçanın Garantisi olması Her dakika bozulsada beni mağdur etmeyeceğinin göstergesi

yazılımda hard açıyoruz diye aracı gerileten bir firma bu kadar açık ve net

Evrenoz
27-12-2015, 12:40
Ne yazdığını anlamadım.. Decode ettiğimde cevap yazarım..

onursumer
27-12-2015, 12:49
herneyse bana bu kadar diyorsunuz ya "arabanı elletmeyecen"

kabul etmeyenlere de bir şey denilmiyor

onlarda oynamak zorunda değiller güvenmiyorsa bana OYNAMAYACAK!!

Sonra ELektronik Parçanın Garantisi olması Her dakika bozulsada beni mağdur etmeyeceğinin göstergesi

yazılımda hard açıyoruz diye aracı gerileten bir firma bu kadar açık ve net

neyi kabul ediceklerki birşey diyelim ?

ayrıca oynamak zorunda değiller derken neden bahsediyorsun , adamın işi bu gidiyorsun bunu yap dıyorsun sana güvenmiyorsa nedemek ? yani ben yan cizerim cirkeflik yaparımmı diyorsun ?

sen bir iş yaparken biri sana gelse once ben bunu yaparım ama olmazsa yan çizermisin diye soruyormusun ?

herşeyin garantisi olsada , garanti kapsamı dışında kalan tonlarcada durum vardır yani burda haklı çıkmak için konuyu uzatmaya gerek yok

ayrıca bir konuda haklı isen bu şekilde aranmaz daha hak aramayı bilmiyorsun

kickbuttowski
27-12-2015, 13:05
Yaptığın modifiyeye garanti istiyorsan gidersin bir VAG specialist'e yazılımını da yaptırırsın, aftermarket parçalarını da taktırırsın iki yıl da garanti alır kafan rahat binersin.
Ha yok ben 3 kuruşa 5 köfte isterim, arabamı sanayide yaptırır herkesle arama tır sokarım diyorsan araba elinde kalınca böyle ağlamayacaksın. Bu işler böyle yürüyor.

hakan
27-12-2015, 13:14
Senelerdir süleyman abiyi ve ahmetide tanırım.bu zamana kadar ikisiylede ticaretim oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım.Mekanik işler bunlar sensörde bozulabilir başka şeylerde olabilir.vide bant sensörü aldım taktım 150-200 km sonra bozuldu yenisini aldım taktım.Yapacak bişey yok.Ya yazılım vs işlerini yaptırmayacan yada bu tür sıkıntıları göze alacaksın.Şimdi yazılım yapıldı ilerde turbonda sıkıntı oldu tekrar gidip süleyman abiden yazılım yaptın turbo parasını ver senden oldumu diyeceksin.Yapacak bişey yok.Mekanik işlerden sıkıntılar olabilir.Konuyu daha fazla büyütmenin manası yok.

MEGFB
27-12-2015, 13:30
ben ahmetin garajinda teslim almadan once yaniyordu
Yazilim atildi sondurelemedi
Neden boyle oldugunu sordugumda ise kabul etmiyorlar
Birbirlerini sucluyorlar sensoru bulmama yardimci olabilirlerdi
Benim sayemde prim yapmayi biliyorlar
Kimse kimseyi kandirmasin
Hard yazilim diye gerileten biri

CUPraR_42
27-12-2015, 13:39
öncelikle herkeze ayrı ayrı teşekkür ederim.
inanın bana ve ECUTECH 'e ne yapmaya çalıştıgı ortada, şöyle ki ;
aracını Dyno ya çıkarrtıp ,156 hp lik dyno verisini facede ,sosyal medyada bangır bangır paylaşıp hem bana hem masterıma (ECUTECH-MUSTAFA ESER) telde ve yüzyüze defalarca teşekkür edip , 150 li' lik fr (İBO) geçen , 140 lık fr (CANAT) ile deneyip kafa kafaya giden AGZI KULAKLARINDA ÇOK İYİ YA DİYEN ve HER fırsatta bana veya diger bayiilerimizi arayıp süreklli bilgi için illahlah ettiren sen !!! ŞİMDİ burda bu insanların veya benim senin bu yalanların ve karalamaların karşısında sana ne demesini bekliyorsun ? ? ?
bu araada sen kimsin ki !!! senin üzerinden prim yapacam sanırsın uçak kullanıyor :D kimse kimseyi suçlamıyor amotör amotör insanları birbirine düşürmeye çalışma !!! yardımcı olmuyorlar demişin sana bosch bayii numarasını verip arayalım diyen benim , ok yalancısın ama saglam söyle be gülüm !!!
tek kelimeyle seni kınıyorum.artık dahada bişey yazmam sana .... ALLAH selamet versin !!!

MEGFB
27-12-2015, 13:52
öncelikle herkeze ayrı ayrı teşekkür ederim.
inanın bana ve ECUTECH 'e ne yapmaya çalıştıgı ortada, şöyle ki ;
aracını Dyno ya çıkarrtıp ,156 hp lik dyno verisini facede ,sosyal medyada bangır bangır paylaşıp hem bana hem masterıma (ECUTECH-MUSTAFA ESER) telde ve yüzyüze defalarca teşekkür edip , 150 li' lik fr (İBO) geçen , 140 lık fr (CANAT) ile deneyip kafa kafaya giden AGZI KULAKLARINDA ÇOK İYİ YA DİYEN ve HER fırsatta bana veya diger bayiilerimizi arayıp süreklli bilgi için illahlah ettiren sen !!! ŞİMDİ burda bu insanların veya benim senin bu yalanların ve karalamaların karşısında sana ne demesini bekliyorsun ? ? ?
bu araada sen kimsin ki !!! senin üzerinden prim yapacam sanırsın uçak kullanıyor :D kimse kimseyi suçlamıyor amotör amotör insanları birbirine düşürmeye çalışma !!! yardımcı olmuyorlar demişin sana bosch bayii numarasını verip arayalım diyen benim , ok yalancısın ama saglam söyle be gülüm !!!
tek kelimeyle seni kınıyorum.artık dahada bişey yazmam sana .... ALLAH selamet versin !!!

1)öncelikle benim aracımdaki specleri bilmeden konuşuyorsun.
2)denediğimiz araçları yanlış biliyorsun ..
3) bana yardım ettiğin konular farklı maf sensörü içindi oda sadece bir parçacının numarası fiyatta senin ismini duyan yüksek söylüyor nedense
4) aracım hakkında "bunda ne var" diye sorulduğunda benden çok sen gülüyordun
5)benim sayemde prim yapıldığını biliyorum kaç kişiye seni önerdim..
6)Mustafa Eserin ismini kullanmadım
7)Yazılımı biraz hızlansın avans açacağız diye birşeyler yaptın araç geriledi geriledi
8) denediğim kişilere sor hepsi benimle aynı cevabı verecek
9)yanına almışsın bir kaç kişi burada gömmeye çalışıyorsun konuyu

ghibli06
27-12-2015, 14:25
1)öncelikle benim aracımdaki specleri bilmeden konuşuyorsun.
2)denediğimiz araçları yanlış biliyorsun ..
3) bana yardım ettiğin konular farklı maf sensörü içindi oda sadece bir parçacının numarası fiyatta senin ismini duyan yüksek söylüyor nedense
4) aracım hakkında "bunda ne var" diye sorulduğunda benden çok sen gülüyordun
5)benim sayemde prim yapıldığını biliyorum kaç kişiye seni önerdim..
6)Mustafa Eserin ismini kullanmadım
7)Yazılımı biraz hızlansın avans açacağız diye birşeyler yaptın araç geriledi geriledi
8) denediğim kişilere sor hepsi benimle aynı cevabı verecek
9)yanına almışsın bir kaç kişi burada gömmeye çalışıyorsun konuyu

şimdi senin önerdiğin arkadaşların da konu açıp 'bana önerdiği kişi aracıma zarar verdi, 5.000 lira borçlusun' derse ne yapacaksın?

MEGFB
27-12-2015, 14:45
şimdi senin önerdiğin arkadaşların da konu açıp 'bana önerdiği kişi aracıma zarar verdi, 5.000 lira borçlusun' derse ne yapacaksın?

abicim beni azcık anlamaya çalışın anlamak istediğiniz yerden anlayamazsınız...

benim önerdiğim kişilere mahcubum .. o konu daha vahim .. Açmayalım

benim hakkımda yazan var mı iyi kötü

ticaretle uğraşmıyorum ama uğraşsamda bu tür üçkağıtçılık dalavereye girmeye gerek var mı

fore
27-12-2015, 16:32
Arabaya yapacağın her türlü işlemde güçlendirmek için zarar görme ihtimalin var mı? Var..

Yazılımda hata olup motor mu kırdn? Yok..
Olabilir miydi? Evet. Olsaydı zararın karşılanmasa haklı mıydın? Evet.

Ne oldu peki sensör bozuldu. . Olabilir gayet normal. Yazılımı denerken lastiğin yarılsa lastik mi isteyecektin?

ygtrn
27-12-2015, 18:14
abicim beni azcık anlamaya çalışın anlamak istediğiniz yerden anlayamazsınız...

benim önerdiğim kişilere mahcubum .. o konu daha vahim .. Açmayalım

benim hakkımda yazan var mı iyi kötü

ticaretle uğraşmıyorum ama uğraşsamda bu tür üçkağıtçılık dalavereye girmeye gerek var mı

Türkçesi...
Abicim beni birazcık anlayın lütfen.
Anlamak istediğiniz yerden anlıyorsunuz
Bende ecutech'i önerdiğim şahıslara mahçup oldum zaten, bu konuya hiç girmeyelim.
Benim hakkımda iyi veya kötü bi yorum yapan, yazı yazan varmı?
Ticaretle uğraşmıyorum ama uğraşanların bu tarz sahtekarlıklar yapmasına gerek varmı?
...........

Octane
27-12-2015, 18:25
Sensör mü bozulmuş noolmuş?

Aero
27-12-2015, 18:57
Konuyu baştan aşağıya okudum. Bende oluşan izlenim şudur;
Babanıza ait aile aracına, ergenliğinde getirdiği ateşle bir şeyler yapmak isterken aracın başına bir iş gelir. Çocukta, nasıl söyleyeceğim, nasıl parasını isteyeceğim babamdan diye panik yapar. O panikle böyle bir konu açılır. Gibi gibi gibi..

Şu yaşımızda araçlar hakkında hiç bir şey bilmiyormuşuz. "Arabacı" tayfasının videolarına yaş sınırı getirilmeli!

kelalper
27-12-2015, 19:09
birisi şunun ağzına kürekle vursun ya. Harbi irite oldum yazdıklarından.

jeffy
27-12-2015, 19:13
bu konu ne için var hala anlamadım...

Yigit-Y
27-12-2015, 19:16
Sensor kampanyasi başlatalım arkadas için.

Sonrada gitsin bu köyden uyarmi millet benden 5 kurus calisir elden alsin eft çok tutar :)

Wankel Batu
27-12-2015, 19:48
Yazdiklarini anlamaya calismaktan basima agri girdi , migrenim tuttu.Kilyosa yürüyüş yapmaya gidicektim , gidemiyorum alicagin olsun.Bi pazar daha pic oldu:D

Greentiger01
27-12-2015, 19:59
iyice cocuk parkina cevirdiniz buralari. hadi birinin yasi kucuk digeri 34 yasinda!

Alper_
27-12-2015, 20:35
birisi şunun ağzına kürekle vursun ya. Harbi irite oldum yazdıklarından.

:hahaha::hahaha::hahaha:

MeRtCaN
27-12-2015, 21:00
Sensörü yazılımdan kapatın sorun gitsin

bu kadar basit :D

Volkann
27-12-2015, 21:06
anlayamayınca yarıda bıraktım biri özet geçebilir mi :) :)

AliDogukan
27-12-2015, 21:21
Kardeş kusura bakma ama yazıların Android telefon klavyesinin üstünde çıkan kelime önerilerine random basmışsın gibi

Yigit-Y
27-12-2015, 21:23
Sensör sizlere ömür.

Arkadas parami verin diyor sonuc budur

wolrath
27-12-2015, 21:29
:beuj:
"abicim beni azcık anlamaya çalışın anlamak istediğiniz yerden anlayamazsınız..."

ygtrn
27-12-2015, 22:03
sabahtan beri düşünüyordum, bu bu çocuğun burada yazdıkları birşeye benziyor, bana birşeyleri anımsatıyor diye.... ahanda sonunda buldum la :D

https://www.youtube.com/watch?v=FbpuhpUTt30

ygtrn
27-12-2015, 22:04
leave the modifiyeci ergen aloneeee aloneeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AhmeTT
27-12-2015, 23:56
Öncelikle merhaba bu konuda baş roldeki kahramanlardan biri benim 😀 bundan asa yukarı 3 ay öncesi bu arkadasın arabasına down pipe yaptım tabi yaparken partikül filitresinin üzerindeki sensörler downpipe borunun üzerine takılması gerekiyo haliyle sensörleri kendim itina ile söktüm tabi bu işi yaparken melihde başımda bekledi bitene kadar sıkıntısız problemlemsiz işini hallettim sensörün kablosuna soketine baş kısmına bi zarar verecek bi durum olmadı bunu kendiside biliyor arabayı çalıştırdıkdan sonra servise gitti sensörün bozuldunu söledi bana benim karşılamam gerektini söledi bende melihe söledim şu melih sen bu işi yaparken başımdaydın sensörüne bozacak arıza verecek bi iş yapmadık sensör nihayetinde bu elektronik parça nezaman bozulacanı bilemessin ama israrla bana sen bozdun diyorsan bana nasıl bozdumu kanıtla ödeyim dedim tamam dedi gitti daha sonrasında melih aklına estikce 3 5 gün arayla beni arıyo sensörüm neolacak bunu sen ödeyecen tamam kardeşim mesele yok ödeyelimde ben bu sensörü nasıl bozmuşum bana açıklaki ödeyim tabi cevap yok sonra konu kapandı aradan 3 ay geçti konu tekrar ortaya çıkıyor şimdi güzel kardeşim bak senin araban yapılırken başımda bekledin sensörüne biz bi zarar bozacak birşey yapmadık sonuç olarak elektronik parça bugün bozulmasa yarın bozulacak bozuldu vakit banami diyeceksin sen downpipe yaptın sensör bozuldu diye nihayetinde modifiye yapıyorsun bu tür olaylara katlanmak zorundasın ama sunuda söleyim örnegin bana sensörümü şu şekilde bozdun başını ezdin kablosunu kopardın vs.. Die kanıtla bende sana ödeyim sen bozdun demeyle ben bozmuş olmuyorum sensörün bozulmasıyla egzoz işçilimin kötülemende çok tuhaf işini yaptıkdan sonra eline saglık istedim gibi gönlümce oldu diyende sensin burda Süleyman abiye gelince okadar araba yaptı ecutech olarak daha bir arabada sıkıntı oldunu duymadımda görmedimde Süleyman abininde sana gereken ilgiyi gösterdini aracını kendi speclerine göre gayet iyi yürüttünü ben biliyorum kimsenin hakkına girmeye kötülemenin gidmeyin demenin anlamı yok. Kardeşim rızkı Allah verir sen degil bunuda unutma.

ygtrn
28-12-2015, 00:07
Çocuğun 7 sayfada anlatamadığını tek bir postta gayet net anlatmışsın. Şuan herkezin dekoderleri olayı net bir şekilde çözdü. Lakin keşke sende biraz nokta vigül kullanaydında birazdaha göze hitab eden bir yazı olsaydı... en azından cümelerin anlaşılır...

CTK_92
28-12-2015, 01:03
sabahtan beri düşünüyordum, bu bu çocuğun burada yazdıkları birşeye benziyor, bana birşeyleri anımsatıyor diye.... ahanda sonunda buldum la :D

https://www.youtube.com/watch?v=FbpuhpUTt30

Bu iyiydi ����

MEGFB
28-12-2015, 02:42
Öncelikle merhaba bu konuda baş roldeki kahramanlardan biri benim �� bundan asa yukarı 3 ay öncesi bu arkadasın arabasına down pipe yaptım tabi yaparken partikül filitresinin üzerindeki sensörler downpipe borunun üzerine takılması gerekiyo haliyle sensörleri kendim itina ile söktüm tabi bu işi yaparken melihde başımda bekledi bitene kadar sıkıntısız problemlemsiz işini hallettim sensörün kablosuna soketine baş kısmına bi zarar verecek bi durum olmadı bunu kendiside biliyor arabayı çalıştırdıkdan sonra servise gitti sensörün bozuldunu söledi bana benim karşılamam gerektini söledi bende melihe söledim şu melih sen bu işi yaparken başımdaydın sensörüne bozacak arıza verecek bi iş yapmadık sensör nihayetinde bu elektronik parça nezaman bozulacanı bilemessin ama israrla bana sen bozdun diyorsan bana nasıl bozdumu kanıtla ödeyim dedim tamam dedi gitti daha sonrasında melih aklına estikce 3 5 gün arayla beni arıyo sensörüm neolacak bunu sen ödeyecen tamam kardeşim mesele yok ödeyelimde ben bu sensörü nasıl bozmuşum bana açıklaki ödeyim tabi cevap yok sonra konu kapandı aradan 3 ay geçti konu tekrar ortaya çıkıyor şimdi güzel kardeşim bak senin araban yapılırken başımda bekledin sensörüne biz bi zarar bozacak birşey yapmadık sonuç olarak elektronik parça bugün bozulmasa yarın bozulacak bozuldu vakit banami diyeceksin sen downpipe yaptın sensör bozuldu diye nihayetinde modifiye yapıyorsun bu tür olaylara katlanmak zorundasın ama sunuda söleyim örnegin bana sensörümü şu şekilde bozdun başını ezdin kablosunu kopardın vs.. Die kanıtla bende sana ödeyim sen bozdun demeyle ben bozmuş olmuyorum sensörün bozulmasıyla egzoz işçilimin kötülemende çok tuhaf işini yaptıkdan sonra eline saglık istedim gibi gönlümce oldu diyende sensin burda Süleyman abiye gelince okadar araba yaptı ecutech olarak daha bir arabada sıkıntı oldunu duymadımda görmedimde Süleyman abininde sana gereken ilgiyi gösterdini aracını kendi speclerine göre gayet iyi yürüttünü ben biliyorum kimsenin hakkına girmeye kötülemenin gidmeyin demenin anlamı yok. Kardeşim rızkı Allah verir sen degil bunuda unutma.

yazmayım yazmayım diyorum adama zorla yazdırıyorsunuz...

aradım sordum doğrudur. sen ne dedin??? onları fabrika çok sağlam üretir, tak çıkartla bozulmaz ,herhangi bir yere değmeyle bozulmaz, dedin .

şimdi tabiri caizse 180 döndün hayırdır ??? sensör bozulabilir oldu .

tutarsızlık yok mu ?? sana ne kadar sorduysam s.k. ile götürdüğümüz servisede sordum ??

onların cevabı ne biliyor musun ??

-fabrika sensörü sağlam yapıyor ama iş yaparken bir şey olmuştur(kol değmiştir vs vs ) sensör bozulmuştur .
-modifiye yapıyorsun aracın orjinal halinden çıkarıyorsun illaki başka bir şeylerde yaşayabilirdin dediler.

şimdi gelelim bozulabilir dediğin parçaya. aldığım yer hem garanti verdi hemde bozulmadı. bu kadar dandikse olayın üstene yaklaşık 10 bin km yaptı. niye tekrar bozulmadı.

sen benim arabayı nerden biliyorsun denediğimde yanımda mıydın??? hiç birinde yoktun.

rızkı ben veririm diye bir şey demedim. senin rızkından bana ne ?? ben kimseye "gidmeyin " diye bir şey de demedim.

kötülememi de gördüğüm muamele ve yaptığın işçilik karşılığı olarak gör.

yaptırmadan önce "bunlardan daha önce yaptık elimde hazırda yok ama yaparız " diyip patentini aldığını kendi ağzınla söyledin, resim istedin , çapını bilmiyordun .

MEGFB
28-12-2015, 02:57
sen bana kanıtla ödeyeyim demedin ki?? külliyen yalan ..

s.k. de sende en ufak sorunun olmayacak ikimizde işlerimizde iyiyiz dediniz ,(para istiyormuş anlamında değildir) beğenmezsen paranı iade ederiz dediniz.. gördük iadeyi de işçiliğide ..

ecutech in sıkıntısı olmamışmış...sen onu külahıma anlat.. attığın çok çok belli... yapılan her araçın sorunsuz olmadığını ben biliyorum.. kimi kandırıyon ...araç sahipleri bana geliyordu..

ygtrn
28-12-2015, 05:02
sen bana kanıtla ödeyeyim demedin ki?? külliyen yalan ..

s.k. de sende en ufak sorunun olmayacak ikimizde işlerimizde iyiyiz dediniz ,(para istiyormuş anlamında değildir) beğenmezsen paranı iade ederiz dediniz.. gördük iadeyi de işçiliğide ..

ecutech in sıkıntısı olmamışmış...sen onu külahıma anlat.. attığın çok çok belli... yapılan her araçın sorunsuz olmadığını ben biliyorum.. kimi kandırıyon ...araç sahipleri bana geliyordu..

la bi sus la.. valla sus...

https://www.youtube.com/watch?v=mC8OyML5GzU

https://www.youtube.com/watch?v=MqfAFRQGp6c

Burak K.
28-12-2015, 08:53
Dayı sen hala yazmayı öğrenmedin mi ya? İşin daha kötüsü,her mesajda daha da kötüleşiyor durum.

Çalışsa yapar zeki çocuk ama çalışmıyor.

PiscocuK
28-12-2015, 10:18
şimdi güzel kardeşim sen 10,000 km yaptım diyorsun yani aydan 2000 yapsan 5 ay eder en en en iyi ihtimal
bu zamana kadar nerdeydin? ayrıca ben ve bu işle uğraşan bir çok kişi mod işine girince herşeyi göze alır bu sadece sensör değil motorun çok yüklenseydide motor kulağın kırılsaydı aks dağılsaydı adamlara gidip çok yüklediniz böylemi oldu diyecektin

bak bende MCS R53 varken aynı dediğin gibi sensörüm bozuldu egzoz sonrası.adam kata mata dokunmadığı halde sadece son susturucular değişti
gittim kosiflere sip verdim bosch falan almadım.adamlar dediki ürün garantili ama burda takılırsa.Sen kendi servisinde taktırır ve bozuk dersen kabul etmeyiz dediler bende bunun üzerine aracı bıraktım kosiflere değiştirdim

yani uzun lafın kısası herkes ile aynı şeyi yazmış olucam belki bu yaşadıkların çok normal ama yazdıkların hatta yazamadıklarından dolayı antipatik oldun

diğer yandan sitedeki abilere de bir çift lafım olacak herkes küçüksün saygı beklemiş haklısınız ama biri adamı ezmeye çalışınca malesef devamı geliyor.Sadece bu konu için söylemiyorum genel olarak bu böyle.Saygı bekleyen büyüklerimiz biraz anlayışlı olmalı

son olarak yazılım yapan firma sahibi yada ortağı yada çalışanı;
dünyada ki son yazılımcı olsan şuraya yazdıklarından sonra değil yazılım yaptırmak işyerinin olduğu sokaktan geçmem.Banane sen kimsin de diyebilirsin doğal olarak ama nihayetinde esnafsın burda onlarca daha büyük sorunlu konular açıldı adam %100 haklı yada haksız bile olsa senin gibi cevap vermedi

sahnnn
28-12-2015, 11:09
Konuyu baştan sona okudum anlamaya çalıştım. Herkesin dediği gibi elektronik parça bozulabilir diyeceğim, derdini de an çok anladım yardımcı olmalarını istedin olmadılar diyosun. Herkes gerekli şeyi söylemiş anlayıp ders almak gerekir bence daha yolun çok başındasın, burdaki herkesin söylediğini kulağına küpe etmen gerekir bence.
Başımdan geçen bi olayı anlatmak istiyorum 2 ay önce aracımı renk değişimi için servise bıraktım, aracım komple istediğim renge boyandı çok memnun kaldım. Teslim alacağım gün kaportacı çırağı aracı geri geri direğe vurdu bagaj, tampon,ek,rüzgarlık ve arka cam hasar gördü.
Gittiğimde çırağın yüzündeki korkuyu görmeliydin, geçmiş olsun dedim ne gerekiyorsa yapın dedim. Bütün kaporta masrafını servis karşıladı düzelip boyanan parça sonuçta.
Kazada arka cam da patlamıştı ve parasını çıraktan alırız gibi bişey söylediler kabul etmedim gittim aldım getirdim senin sensörünün yaklaşık 3 katı fiyattı.
Acaba bende senin yaptığını mı yapsaydım ver ulan parasını mı deseydim.

MEGFB
28-12-2015, 14:15
la bi sus la.. valla sus...

terbiyeni takın lan lunlu konuşma

ygtrn
28-12-2015, 14:27
Len sen önce konuşmasını, yazı yazmasını öğren ondan sonra ben gerektiği şekilde konuşurum zaten rahat ol sen... anaokulu terkmidir nedir....

MEGFB
28-12-2015, 14:53
Len sen önce konuşmasını, yazı yazmasını öğren ondan sonra ben gerektiği şekilde konuşurum zaten rahat ol sen... anaokulu terkmidir nedir....

en son yazdığımı anladığına göre ??? işine gelene cevap vermen normal

konuyu yeterince kirlettiniz

Talih.b16
28-12-2015, 15:06
bak güzel kardeşim,
haklıysanda, haksız duruma düşüyorsun.şu ilk yazını güncelle bi, nokta koy, virgül koy.
bu konuyu ilk ben okumaya çalıştım, dedim acaba yaş geçti okumayımı unuttum? konyalısın bilirsin hemen yanımda tennure ve ateş vardı, açtım 2 sayfa okudum,
dedim ohh sorun yok anlıyorum.
yazdıkların gerçekten anlaşılamıyor. bi sakin ol bi özür dile istersen, buradakiler anlayışlı insanlardır.
bu tarz işlerde böyle şeyler olur, orta yol bulunur, bazı esnaf hata benim der, öder. bazısıda ödemez, böyle olur.
ben tarafsız olarak, yarı yarıya paylaşılsa güzel olurdu diye düşünüyorum. iki tarafında haklı olduğu kısımlar çünkü. geçmiş olsun

kelalper
28-12-2015, 15:08
Hehehehehe yazık ya bi sensör adama neler yaptırıo. Bi de araban iyi yürüyor kendin söylüyorsun diyolar benim arabamı nereden biliosun yürümüyor diyor. Amaç yazılımın da parasını geri almak. Bizim Ecufast teki zekilerinde başına geliyor bu tip olaylar. Kullanıp kullanıp yok beğenmedip diyerek orjinale çevirmek istiyorlar. Bunlar hepsi kendini çakal sanıo.

burak_2885
28-12-2015, 15:21
Şu kabloları sarmak için kullanılan bağlar vardırya hani cırtlı, heh işte konu ona dönmüş.

semprimena
28-12-2015, 15:31
Yanlış anlamada o yaşlarda bu şekilde yazılabiliyor demekki.
http://i.hizliresim.com/D4lo11.png (http://hizliresim.com/D4lo11)

sahnnn
28-12-2015, 16:10
http://i.hizliresim.com/D4lo11.png (http://hizliresim.com/D4lo11)

adamın postta yazdığı herşeyi rahatlıkla okudum.

levent
28-12-2015, 16:21
[url=http://hizliresim.com/D4lo11][img]http://i.hizliresim.com/D4lo11.png]

adamın postta yazdığı herşeyi rahatlıkla okudum.

Aynen ben de rahatça okudum, olay sadece nokta virgül paragraf değil, cümle kurmakta sıkıntı var bu konuyu açan arkadaşta. Yiğit gayet net cümle kurmuş ama nokta virgül kullanmamış pek.

ygtrn
28-12-2015, 17:22
Noktayı vigülü halen daha olması gereken yerde kullandığımı idda etmiyorum. Bu forumdakilerin %90nıda kullanmıyor zaten. Ama anlaşılır cümle kurmak ayrı, nokta virgül apayrı birşey. Bu adam bırakın 2 kelimeyi 2 harfi bile zor biraraya getirip birde ergen ergen, yok ecuteklilere uyuz oluyorum, yok efendim yeteer yeteeer diye yaygara basmalar, anlamak istediğiniz gibi anlayamazsınız(sanki kendisi anlatabiliyorda) gibi saçma sapan cümleler kurarak bizlerin burada sabrını sınıyor.Anlatmak istediği olayda bizim görüşümüze göre zerre kadar hatası olmayan adamları ısrarla kötülemesi ve haklılığını bize zorla kabul ettirmeye çalışması ise cabası... adamın tek sıkıntısı, derdini anlatamama olsa, emin olun ne ben nede başka hiçkimse üstüne buladar gitmez. Lakin zerre kadar bile haklı olmadığı bir olayda birde atarlı giderli konuşup insanları terslemen, bombanın pimini çekip üstüne oturman anlamına gelir.

Konu sahibi arkadaşım. Defol git artık şu forumdan. Seni bir insan evladı dahi haklı bulmadı bulmayacakta. Dahada devam edersen rezilliğin en kralına hazırla kendini. Beni bu forumda bilenler bilir. Bu tarz laf dalaşlarında münakaşa edilcek enson adamlardan biriyim.... şansını daha fazla zorlama...

Quantum
28-12-2015, 17:34
Türkçesini geçtim, derdini dahi anlatamayan, iki kelimeyi yan yana koyamayan birisi ve 8 sayfa süren bir konu.. Canınız sıkılıyor herhalde, can sıkıntısından yazıp çiziyorsunuz.. :)

Madem öyle konuyu açan arkadaşa iki çift kelam da ben edeyim.

Hamama giren terler arkadaşım. Riskleri göz önüne aldın ki böyle bir işlem yaptırdın. Sadece sensörle kurtulmuşsun, hala bık bık konuşuyorsun.. Bu tip müdehalelerde her zaman risk vardır.

İşlem yaptırdığın kişileri suçlamak yerine neden yetkili servise gitmiyorsun?

Git servise de ki "Ben şu şu şu işlemleri yaptırdım arabama, taş gibi dediğiniz sensör bozuldu, hemen garantiden yenisi ile değiştirin!" Git söyle bakalım ne diyecekler sana.. Ama giderken spor ayakkabı olsun ayağında lazım olacak zira..

Yigit-Y
28-12-2015, 17:36
Arşivler arşivler vay anasını sayın seyirciler :D

Ya ne sensörmüş konu türkçe bilmiyor biliyor olayına döndü.

Gündüz kuşağı bu konuya

Gece kuşağı Typer konusuna bakıyorum

Forum sene sonu kafa yarıyor çok şükür :D:D

wolrath
28-12-2015, 17:40
6 sene oncesınden sen de boyleydın denmıs, ıscılıge bak ameka. besmelesız bu siteyı gırenı stsinler bundan sora :D

Yigit-Y
28-12-2015, 17:49
https://i.ytimg.com/vi/EnstZFWRTuE/maxresdefault.jpg

http://media.sondevir.com/haber/2015/09/14/ali-topu-at.jpg

Öğrenmek ayıp değil öğrenmemek ayıp :D:D

G.U.Z.
28-12-2015, 19:24
https://i.ytimg.com/vi/EnstZFWRTuE/maxresdefault.jpg

http://media.sondevir.com/haber/2015/09/14/ali-topu-at.jpg

Öğrenmek ayıp değil öğrenmemek ayıp :D:D

Bunlar bizim donemde kaldi, artik hepsi el yazisi yaziyor(hahahha sensor konusu elyazisina gitti ya)

chiefkadir
28-12-2015, 19:36
Firmayı veya kişileri kötülemek bu kadar kolay mı ?
Ben Ecutech Ankara bayisiyim , 20.000 kişilik Rolling Grubum var,bu tip konuların açılmasına izin vermiyorum . Dr.Ecu veya Revo ,Ekrem veya Kenan hiç bir konuyu tartışmaya açıp kişileri veya firmaları masaya yatırıp zedelenmelerine imkan vermiyorum.
Bu konuda haklı olsan ve gerçekten mağdur olsan emin ol gereken çoktan yapılırdı,bu şekilde konu açarak zarar vereceğini düşündün herhalde amacına ulaşmadığın ortada ,Allah ıslah etsin

By_HaNNibaLL
28-12-2015, 20:21
Bu işten benim infazim ben ilerlerimmm agaaa :D

ArfcnKls
28-12-2015, 23:29
Adam ben mağdur oldum bilin düşünün diye konu açmış bi gidip dövmediğiniz kalmış.Herkes arabasına bişey yaptıracağı zaman girer internetten bi bakar dimi ? Bu arkadaş da yazmış bulunsun diye.Haklıdır haksızdır diye konuşmuyorum.Ama adama ayıp etmişsiniz.Noktalama işareti kullanmadı diye aşağılıyosunuz,karşı taraf nezaket kullanmıyo yazarken.Kendisine "benim böyle böyle derdim var" diye gelen adama ukala ukala cevap veren esnafa,bırak iş yapmayı selam vermem.Çocuğun noktalama işaretlerine kafa yoran arkadaşlar,keşke biraz muhatap kişinin insanlık seviyesine kafa yorsaymış.

kelalper
29-12-2015, 08:32
Adam ben mağdur oldum bilin düşünün diye konu açmış bi gidip dövmediğiniz kalmış.Herkes arabasına bişey yaptıracağı zaman girer internetten bi bakar dimi ? Bu arkadaş da yazmış bulunsun diye.Haklıdır haksızdır diye konuşmuyorum.Ama adama ayıp etmişsiniz.Noktalama işareti kullanmadı diye aşağılıyosunuz,karşı taraf nezaket kullanmıyo yazarken.Kendisine "benim böyle böyle derdim var" diye gelen adama ukala ukala cevap veren esnafa,bırak iş yapmayı selam vermem.Çocuğun noktalama işaretlerine kafa yoran arkadaşlar,keşke biraz muhatap kişinin insanlık seviyesine kafa yorsaymış.

Sen de işyeri sahibi ol ve iş kolun ile alakalı olarak Türkiyenin en büyük forumunda senin hakkında, haksız olduğu halde saçma sapan bir konu yüzünden seni karalayıcı bir konu açsınlar o zaman anlarsın ne demek olduğunu. Ki açan şahsın modifiyeden haberi bile yok ama sorarsan konunun kompetanı. İnsanlara ne basınç açması gerektiğini falan söylüyor. Bi de gelmiş bana özelden telefon numarasını verio.

G.U.Z.
29-12-2015, 09:40
Ecutech yada egzozcu, asilsiz suclamayla ticari itibarım zedeleniyor diye dava acsa, ne olur, birsey cikar mi?

ghibli06
29-12-2015, 09:52
Ecutech yada egzozcu, asilsiz suclamayla ticari itibarım zedeleniyor diye dava acsa, ne olur, birsey cikar mi?

evet çıkar, zamanında kendi sitemde Herko Jant İbrahim hakkında biri bir yazı yazdı, ben kişisel dostluğum sebebi ile İbrahim'le konuşup alınan parayı geri ödetmeyi sağladım, arkadaş kabul etmedi, sitede yazmaya devam etti... İbrahim de site görüntülerini avukatına isteterek dava açtı...

bir konu açılırken sorunun çözümü mü önemli, karşı taraftan sinirinin çıkartılması mı karar verilmeli...

MEGFB
29-12-2015, 12:56
Sen de işyeri sahibi ol ve iş kolun ile alakalı olarak Türkiyenin en büyük forumunda senin hakkında, haksız olduğu halde saçma sapan bir konu yüzünden seni karalayıcı bir konu açsınlar o zaman anlarsın ne demek olduğunu. Ki açan şahsın modifiyeden haberi bile yok ama sorarsan konunun kompetanı. İnsanlara ne basınç açması gerektiğini falan söylüyor. Bi de gelmiş bana özelden telefon numarasını verio.

telefon vermemdeki neden; bana "çakal sanıyor" diye bir ithamda bulundun .

benim amacım mağduriyetimi göstermekti.

hani ben modifiyenin m sini bilmem ya benim gibi olan arkadaşlara yardımcı olabilmek dikkatli olmaları konusunda uyarmak

ben firma ismini yazdım s.k. nin kullandığı yazılımın markası EcuTech değil mi ?

s.k. ecutechi konyada temsil etmiyor mu ? aksini idda etmeyin işin arkasında durmamazlık olur.

ben para talebi istemedim. yazdıklarım da sadece "böyle böyle şeyler yaşadım" dedim.

konuya Ecutechten birileri yazmasın dedim .

çünkü biraz ön yargılı olduğumdan olsa gerek s.k.nasılsa diğerleri de aynı mantığında bakıyorum.

birileri "para almak için " , "nokta koy " , "ergen" ", "karalıyor" "hamama giren terler" "spor ayakkabısı " gibi gibi atıfta bulunuyor, iftira atıyor, laf çarpıyor.

ben bu işlere girmeden öncede "biliyorum mahsuliyet bana ait" dedim.

alay konusu olsun diye çabalayanlar var

bu konunun amacı marketten aldığınız "xxx" firmasının üretimi olan (peynir ceket tonavida vsvs) maldan "hoşnut olmadım, beğenmedim" demek.

ödediğim ve masraf ettiğim her şeyin parasını aldığım hizmete sayıyorum dedim

aksini iddaa eden buyursun yazısınıda yazsın kabul ederim dedim

dava açan varsa buyrun onuda bekliyorum, hazırım.

bana iyi niyetli yaklaşmadığınız için bende ters konuşurum

Quantum
29-12-2015, 13:16
İyi de anlamadığın bir şey var.

Bu tip işlemler sonrası her türlü risk oluşabilir. Bunu neden kabul etmiyorsun?

Sigara içen birisi kanser oldum diye sigara firmasına dava açabilir mi..
Hamile bir kadın başı ağrıyor diye ağrı kesici içse ve düşük yapsa, ilaç firmasına dava açabilir mi..
Havalar soğudu, buz tutan ön camındaki buzlar çözülsün diye sıcak su döksen ve cam çatlasa, otomobil üreticisini dava edebilir misin su döktüm kırıldı, nasıl cam bu diye..

Karlı bir havada aracında kar lastiği olsa ve yine de kaysan, şikayet mi edersin kar lastiği aldık kaydı diye.. Demezler mi sana 100km ile virajı döneceğini kim söyledi diye..

Riskleri neden kabullenmiyorsun? Buraya böyle bir konu açman bile güldürüyor herkesi kendine..

Quantum
29-12-2015, 13:22
Bu arada bilmediğimden soruyorum.

Bu bozulan parça/aparat/sensör her ne ise..

Aracın motorundaki stock parçalardan birisi midir yoksa örnek veriyorum wideband göstergeleri gibi yazılım işi yapıldıktan sonra/önce motora takılması gerek 2nci parti bir parça mıdır?
Stockta varsa böyle bir parça, servise gitsin bakalım arkadaş ne diyecekler.

Stockta yoksa ve farklı bir firmanın bir markası ise, muhatap yazılım yapan kişiler değil, o parçanın üretici üretici firmasıdır..

Diğer merak ettiğim şey;
Yazılım yapılan araç sahibine "motorda oluşacak tüm sorunlardan ben sorumluyum" şeklinde bir sözleşme/kağıt imzalanıyor mu?

Yeni map yazan kişi/firmalar; aracına işlem yapılmasını isteyen kişilere imzalatıyor musunuz bunu..

İmzalatmıyorsanız büyük eksiklik..

Yok imzalatıyorsanız, bu şekilde fütursuzca konular açılmasının insanlara ileri geri konuşulmasının önüne geçilmesi gerek.

KÖROĞLU
29-12-2015, 13:44
Bu arada bilmediğimden soruyorum.

Bu bozulan parça/aparat/sensör her ne ise..

Aracın motorundaki stock parçalardan birisi midir yoksa örnek veriyorum wideband göstergeleri gibi yazılım işi yapıldıktan sonra/önce motora takılması gerek 2nci parti bir parça mıdır?
Stockta varsa böyle bir parça, servise gitsin bakalım arkadaş ne diyecekler.

Stockta yoksa ve farklı bir firmanın bir markası ise, muhatap yazılım yapan kişiler değil, o parçanın üretici üretici firmasıdır..

Diğer merak ettiğim şey;
Yazılım yapılan araç sahibine "motorda oluşacak tüm sorunlardan ben sorumluyum" şeklinde bir sözleşme/kağıt imzalanıyor mu?

Yeni map yazan kişi/firmalar; aracına işlem yapılmasını isteyen kişilere imzalatıyor musunuz bunu..

İmzalatmıyorsanız büyük eksiklik..

Yok imzalatıyorsanız, bu şekilde fütursuzca konular açılmasının insanlara ileri geri konuşulmasının önüne geçilmesi gerek.

Sorular güzel ama koyu yazdığım kısmı yapabilecek bir firma olduğunu sanmıyorum. Ülkemizin genel eksiği aslında.

Her şeyi söz ile yapıyoruz. Aslında sözleşme hukuki olarak iki tarafın irade açıklamasında sözlü olarak bulunduğunda da kurulur.

Ama biz "söz" ile yapılan anlaşmayı istediğimiz gibi çevirdiğimiz için sıkıntı çıkıyor.

Keşke bu işin de yazılı yapılması gibi bir şerh olsa, kimse akabinde konuşamasa.

Ayrıca bu tip bir yazılı evrak ta müşterinin aklına ilk gelecek şey " nasıl olsa kendini garantiye aldı" gereği gibi uğraşmaz algısıdır.

Evrenoz
29-12-2015, 15:39
Allah için saçma sapan yerlerde entera basarak yazma şu yazmaya çalıştıklarını
Kaldıracam konuyu o olacak en sonunda..

Edit: bir de; mahsuliyet nedir?

kadioglu
29-12-2015, 15:44
Allah için saçma sapan yerlerde entera basarak yazma şu yazmaya çalıştıklarını
Kaldıracam konuyu o olacak en sonunda..

Edit: bir de; mahsuliyet nedir?
Mesuliyet. Forumda bir çok kişi yapıyor böyle hataları ama bu arkadaş en tepede.

Yigit-Y
29-12-2015, 18:44
Esnaf şuna dava açsın belki türkçesi düzelir.

Arabani fabrikasyon dışına çıkar riskleri hiçe say sonrada gel ağla burada.

Gır gır bir yanada baydı bu sensör muhabbeti.