PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : HAKSIZLIK! HGS Geçiþ Ýhlalleri Ýptal Edilsin, binlerce insan maðdur!

MertDuman
29-12-2015, 14:11
Bir hafta boyunca uðrastýðým ve maalesef binlerce HGS kullanýcýsýnýn baþýna gelen büyük bir sorun ile karþý karþýya kaldým. Benim gibi diðer mahdurlara da desteðinize ihtiyacýmýz var.

Bir yýldan daha önce sattýðým aracýma 5800 tl borc geldi. Üstelik satarken herhangi bir borç görünmemesine raðmen. Ayný borc satmýþ olduðum babamada geldi, bana gelen geciþ tarihleri ile ayný geçiþlerde üstelik. Toplam borcumuz 10 bin tl'yi aþtý.

Tabi hemen eþimle nasýl çözebiliriz diye koþuþturmaya baþladýk. Önce köprüde bulunan Karayollarý müdürlüðünde aldýk soluðu bir baktýk ki bizim gibi cezalý görünen çok fazla insan var ve herkes en az bizim kadar telaþeli. Karayollarý müdürlüðü ya hgs mail adresine yada callcentera yönlendiriyor ve hiç bir þekilde çözüm üretmiyorlar. Tabi bu arada hgs mail adresine mail attým, call center deli gibi aradým ancak hiçbir muhattap bulamadým.

Bu sebeple sizlerin desteðinize ihtiyaç duyuyorum. lütfen aracýmýz kadar ceza ödememe izin vermeyin. Destek olun.

https://www.change.org/p/haksizlik-hgs-ge%C3%A7i%C5%9F-ihlalleri-iptal-edilsin-binlerce-insan-ma%C4%9Fdur?recruiter=195380771&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-lg-no_src-custom_msg&fb_ref=Default

OrcunInce
29-12-2015, 14:23
Resmen soygun yapýlýyor, ayýptýr.

Ýmzaladým.

burak_2885
29-12-2015, 14:23
Ýmza atýlmýþtýr. Allahtan HGS kullanmýyorum, çevremdekilerin birçoðunda var bu ceza

gemsazr9
29-12-2015, 14:24
arkadaþlar size gelen borçlar eþ zamanlý hgs borç sorgulamadada gözüküyor mu ?

OrcunInce
29-12-2015, 14:30
Bende hgs yok, ogs var ama borç geldi. Ayrýca sistemde de görünmüyor o da bir enteresan.

Bana millet ne öderse kardýr der gibi borç çýkarmýþlar gibi geliyor ama hayýrlýsý.

AliGizda
29-12-2015, 14:42
Ýmza atýldý. Bana da taa eski arabamdan gelmiþ. Kime geçirsek kardýr mantýðýndalarmý nedir anlamadým.

brs852
29-12-2015, 14:46
Bende geçenlerde aracýmý sattým hgs borç sorgulamasý yaptým ama borç gözükmüyor. Sonrasýnda sattýðým arkadaþ PTT gidip sorgulama yaptýðýn Ali diye birinin borcunun olduðunu söylemiþ ama eski sahibi heralde bende tanýmýyorum. Ben araç sahibinin vekaletinin olduðu birinden almýþtým aracý ismini de hatýrlamýyorum. Bu durumda umarým benim baðlayan bir durum olmaz.

BurakCengizhanoðlu
29-12-2015, 14:47
Ýmzaladým.Kaç ay önceki ceza faiziyle gelmiþ.Ayýptýr ya

brs852
29-12-2015, 14:47
Bu arada söylemeyi unuttum imzaladým.

ERK_RS
29-12-2015, 15:01
ayný durum bana da oldu, bende imzaladým.

Evrenoz
29-12-2015, 15:37
Madem haklý olduðunu düþünüyorsun ve kendinden eminsin, imza toplamak yerine dava açsan?
Satýþtan önce bir ihlalin varsa ( satýþ anýnda borç görünmese dahi ) cezayý ödersin, satýþ sonrasý bir ihlal varsa muhtemelen ceza iptal edilir.

ENGean
29-12-2015, 15:50
Þuan binlerce kiþi veya daha fazlasý bu sorunla uðraþýyor.
Suan devlette göz göre göre hata oldgunu bildiði halde ceza yolluyor.cok ilginç.
Resmi soygun vol.74647273672

golgeoyunu03
29-12-2015, 15:53
Bende geçenlerde ogs kapatýldýðý için hgs den geçtim, arayorum sürekli bir türlü düþmüyor. Ýmzalýyorum

ECD
29-12-2015, 16:00
Ogs kullanýyorum baþýma böyle birþey hiç gelmedi ama imzaladým hgs insanlarý gerçekten madur ediyor..

Evo34
29-12-2015, 16:12
Bir hafta boyunca uðrastýðým ve maalesef binlerce HGS kullanýcýsýnýn baþýna gelen büyük bir sorun ile karþý karþýya kaldým. Benim gibi diðer mahdurlara da desteðinize ihtiyacýmýz var.

Bir yýldan daha önce sattýðým aracýma 5800 tl borc geldi. Üstelik satarken herhangi bir borç görünmemesine raðmen. Ayný borc satmýþ olduðum babamada geldi, bana gelen geciþ tarihleri ile ayný geçiþlerde üstelik. Toplam borcumuz 10 bin tl'yi aþtý.

Tabi hemen eþimle nasýl çözebiliriz diye koþuþturmaya baþladýk. Önce köprüde bulunan Karayollarý müdürlüðünde aldýk soluðu bir baktýk ki bizim gibi cezalý görünen çok fazla insan var ve herkes en az bizim kadar telaþeli. Karayollarý müdürlüðü ya hgs mail adresine yada callcentera yönlendiriyor ve hiç bir þekilde çözüm üretmiyorlar. Tabi bu arada hgs mail adresine mail attým, call center deli gibi aradým ancak hiçbir muhattap bulamadým.

Bu sebeple sizlerin desteðinize ihtiyaç duyuyorum. lütfen aracýmýz kadar ceza ödememe izin vermeyin. Destek olun.

https://www.change.org/p/haksizlik-hgs-ge%C3%A7i%C5%9F-ihlalleri-iptal-edilsin-binlerce-insan-ma%C4%9Fdur?recruiter=195380771&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-lg-no_src-custom_msg&fb_ref=Default
Mert,
Aracýnýn satýþýný yaptýktan sonra, aracýnýn plakasýna tanýmlý HGS etiketi varsa onu iptal etmiþmiydin?
Eðer etmediysen, sattýðýn kiþi bu zamana kadar OGS kullanmýþ fakat plakaya HGS tanýmlý olduðu için oraya da her seferinde ceza yazmýþ olabilir mi?

DOHC
29-12-2015, 16:17
Mert,
Aracýnýn satýþýný yaptýktan sonra, aracýnýn plakasýna tanýmlý HGS etiketi varsa onu iptal etmiþmiydin?
Eðer etmediysen, sattýðýn kiþi bu zamana kadar OGS kullanmýþ fakat plakaya HGS tanýmlý olduðu için oraya da her seferinde ceza yazmýþ olabilir mi?

Arkadaþ babasýna satmýþ galiba. "Bir yýldan daha önce sattýðým aracýma 5800 tl borc geldi. Üstelik satarken herhangi bir borç görünmemesine raðmen. Ayný borc satmýþ olduðum babamada geldi, bana gelen geciþ tarihleri ile ayný geçiþlerde üstelik. Toplam borcumuz 10 bin tl'yi aþtý."
Babasýna sattýysa HGS iptali yapmamýþ olabilir.
Satýþ tarihine göre borç kime ait ise öder böylece yarý yarýya iner borç olmasý gerektiði gibi.
Bu arada HGS borcu neden gelir? Kaçak geçiþ olsa plakadan düþmüyor mu? Yoksa bakiye kalmamýþ, otomatik yükleme yapýlmamýþ mý?

Evo34
29-12-2015, 16:20
Bunu þundan sordum,
Geçtiðimiz 10 gün içinde HGS ve OGS'de ki bana göre açýk olan bir konuyu ilgililerine aktardým...

Durum þu;
Eðer plakaya HGS tanýmlý ise, o plakaya herhangi bir yeni etiket veya OGS tanýmlamadýysanýz, tanýmlamadan kullandýðýnýz OGS(geçerken okuyor ve düþüyor) diðer tarafta plakaya tanýmlý HGS'ye de ceza olarak yansýyordu...

Evo34
29-12-2015, 16:24
Ve bu astronomik cezalarýn nedeni bu bana göre.
Bunu ilgililere aktarýrken lütfen bu detayý kullanýn.

Size þunu söyleyeceklerdir;
15 günün sonunda otomatik eþleþiyor vb.
Tamam eþleþiyor ama eðer yeni cihazý(ogs veya hgs) plakana tanýmlarsan.
Tanýmlamadan geçtiðin taktirde, tanýmlamadýðýn cihazdan bakiye eksiliyor fakat bir yandan da plakaya tanýmlý eski HGS sahibine ceza yazýlýyor gördüðüm kadarýyla.

Evo34
29-12-2015, 16:28
Edit olmadýðý için son eklemem;
Yeni araç alan Arakdaþlarýmýn bana göre ilk yapmasý gereken, Plakalarýna tanýmlý herhangi bir HGS veya OGS var mý yokmu sorgusudur.
Bunu HGS geçiþ sorgulamadan yapabileceðiniz gibi, Çaðrý merkezi aracýlýðý ile de yapabilirsiniz.
Eðer Plakanýza tanýmlý eski sahibinin HGS'si varsa, mutlaka kendisini bilgilendirip PTT'ye giderek aracýný sattýðýný ve bu eþleþmeyi iptal ettirmesini isteyin.

BARR
29-12-2015, 16:42
Evine ceza gelenler borç sorgulamasý yaptýklarýnda borç çýkýyormuydu?

Aliburakb
29-12-2015, 16:45
bende imzaladým. bana henüz gelmedi bakalým gelecek mi

kelalper
29-12-2015, 16:48
2014 yýlýnda kestiði cezayý tam 1.5 sene sonra istiyor bana bildirmiyor ve yasal faizi ile alýyor. Bi de arabada OGS var ve kayýtlý ve hesaba da deðil kredi kartýndan çekiyor. Ama gel gelelim ispat edemiyorum çünkü arabayý sattým 1 sene önce ve OGS yi de yeni arabaya geçirdim doðal olarak. Bildiðin yasal hýrsýzlýk.

kelalper
29-12-2015, 16:50
Ben imzalamadým çünkü bu tip siteler senin bilgilerini para karþýlýðý satýyorlar. O yüzden mail adresinize sürekli büyütücü krem reklamlarý düþüyor.

jeffy
29-12-2015, 17:17
http://www.hurriyet.com.tr/hgs-ve-ogs-kullananlari-isyan-ettiren-cezalar-40033507 hürriyete haber olmuþ mevzuu

ozan gülle
29-12-2015, 17:17
Ogs banada 350 lira borç çýkarmýþ itiraz edin düþüyorlar ben düþürttüm

veliazak
29-12-2015, 17:28
Yüzde kýrk dokuz bir yerlerden belli olmalý di mi? O kadar suriyeli var, o kadar hain var, o kadar çalan çýrpan var, o kadar harami var, o kadar menfaatçi var... Caným ülkemde var oðlu var... :mad:

Kolay gelsin.

Sezgin
29-12-2015, 17:42
Madem haklý olduðunu düþünüyorsun ve kendinden eminsin, imza toplamak yerine dava açsan?
Satýþtan önce bir ihlalin varsa ( satýþ anýnda borç görünmese dahi ) cezayý ödersin, satýþ sonrasý bir ihlal varsa muhtemelen ceza iptal edilir.
Mesele kendinden emin olmak degil. Herkes icinde bakiyesi olmadigindan ceza yemenis, mesela ben 22 sinde 100 tl yukleme yaptigim HGS'den 24 unde ceza yemisim. Sebep yetersiz bakiye degil, giris gisem yokmus hgs okunamamis. E hani okunmasada icinde varsa dusuyordu ? Dusmemos ve ceza gelmis bana. Her sistem hatasina dava acilacaksa yandik. Mail atin dediler mukemmel acik bir sekilde mail attim, tum gruntulerle birlikte. Sonuc ? Tabikide donus yapan yok

Evrenoz
29-12-2015, 17:50
Mesele kendinden emin olmak degil. Herkes icinde bakiyesi olmadigindan ceza yemenis, mesela ben 22 sinde 100 tl yukleme yaptigim HGS'den 24 unde ceza yemisim. Sebep yetersiz bakiye degil, giris gisem yokmus hgs okunamamis. E hani okunmasada icinde varsa dusuyordu ? Dusmemos ve ceza gelmis bana. Her sistem hatasina dava acilacaksa yandik. Mail atin dediler mukemmel acik bir sekilde mail attim, tum gruntulerle birlikte. Sonuc ? Tabikide donus yapan yok

Bu ülkede maalesef böyle.. Ya ceza ödenir ya da gerekirse her sistem hatasýna dava açýlýr..
Kurumlarýn hatasýný fark etmesi, haksýz da olsa para gelen yeri kapatmasý, hakký olaný alýp hakký olmayaný almamasý, vatandaþý düþünmesi gibi davranýþlar ülkemizin fýtratýna ters..

Maxi
29-12-2015, 17:51
imzalayýn arkadaþlar
muhattab bulamamak ne demek?
kimki bunlar? sanki bedava geçiyoruz köprülerden yollardan?
böyle rezilliklere itiraz etmedikçe sizinde baþýnýza gelir sonra

hak_on
29-12-2015, 17:53
Bu mevzu banada bir yerlerden çarpýcak gibime geliyor. Motorumda var hgs her seferinde kaçak geçiyordum. Kafasýna göre kah düþüyor kah düþmüyordu. Kaçak geçiþte göstermiordu. 3 ayrý motorumdada satýþ sonrasý geçiþ yaptýrdým. Eger bu konudan bana böyle yüklü bir ceza gelirse direk mahkemeye veririm . Üzerime hgs kayýtlýysa düþmüyorsa. Bu benim deðil sistemin problemi sonucta. Türk insaný ugrasmýyor aslýnda ugrassa bu cezalarýn cogu ödenmmeden iptal olur. Kapatcan plakayý geçicen aslýnda en temizi :) :)

BurakCengizhanoðlu
29-12-2015, 17:53
ya 4 farklý ceza çýkmýþ e devletten baktým hepsinin de gecikme zamlarý var.geçen yýl sattýðým aracýn bile var. toplamda 1000+ tutuyor bu nedir ya...

hak_on
29-12-2015, 17:56
E-devlette nerden gözüküyor bu borç

BurakCengizhanoðlu
29-12-2015, 17:59
E-devlette nerden gözüküyor bu borç

vergi borcu sorgulama kýsmýnda

Yiðit G.
29-12-2015, 18:31
Ben yarýn aracýmý satýcam hgs var .. sokup alacam ordan hgs yi baska bir iþlem yapmak gerekiyormu ?? nasýl satýlan araca borç geliyor anlamadým ama týsrtým þimdi ?

AþkýnS.
29-12-2015, 18:37
Bi müþterimize geldi ayni sekilde hemde araci boyadayken:) sonra da ustalara sordu bu arabayla ankaraya mi gittiniz diye.. Gelde cik isin içinden

Yigit-Y
29-12-2015, 18:49
Beyler neden sikayet ediyorsunuz ki.

Istikrar iktidar bunu gerektirir.

Herkes þikayet ediyor.

Banada ceza gelmiþ ödeme yapacaðým ama bunlari baþýmýza getiren yardim eden herkeþlerede sovecegim.

Allah belanizi versin.

TheAce
29-12-2015, 18:53
2014 aralik 25 te samandira giselerden gecmis aracin 13.5 tl borcunu 135 olarak yollamislar isin komedi tarafi aracin hgs si hicbir sekilde bos kalmiyor ***** sirket araci. Borcun tahsilatini bir sonraki yuklemeden yapmaktansa adam 1 sene sonra sana tebligat gonderiyor. Yok boyle bir duzen cidden devletin kucagina fusecegine lagim cukuruna dus daha iyi

TheAce
29-12-2015, 18:56
Ogs banada 350 lira borç çýkarmýþ itiraz edin düþüyorlar ben düþürttüm

Itirazinizi nereye yapiyorsunuz , bana gelen tebligatta ilgili mahkemeye itiraz edin diyor.

arabasýzadam
29-12-2015, 19:04
Ýmzalandý umarým bi iþe yarar.

huse_inn
29-12-2015, 19:40
imzamý attým umarým iþe yarar. bari siz ödemeyin ben 1500 tl odedým. sýrf plaka tanýmlamayý unuttum 1 ay kullandým arabayý.

by.gkn
29-12-2015, 20:01
Ya henüz birþey gelmedi ama korkuyorum bu kadar insana geldiyse banada denk gelir diye. Gerçi giþeleri az kullanýyorum ama insan güvenemiyor iþte.

EREN34
29-12-2015, 21:29
HGS kapalý garajda yatan arabaya 2k ya yakýn kaçak geçiþ ceza vs çýkaracak kadar teknolojik bir sistem.

Defalarca aradým, mail attým. Baðýrdým,çaðýrdým ama çözemedim. Bir gün hasbel-kader nette dolanýrken bir mail adresi bulmuþtum.

Karayollarý Genel Md. Lüðü þikayet mail adresi. Kibarca, açýk ve anlaþýlýr bir mail yazdým. Format resmi dilekçe formatýydý. C. Tesi yazdým. Ýlk iþ günü olan pazartesi günü Ankara sabit hattan arandým. Kibar bir bayan konuyu dinledi. Düzeltileceðimi iletti. Düzeltildikten sonrada tekrar haber verdi.

Eðer orasý da olmasaydý Ulaþtýrma Bakanlýðý na þikayet edecektim.

Özet: Karayollarý Genel Md. Lüðüne þikayet edin.

bugra_0101
29-12-2015, 22:05
imzaladým , hgs den geçmediðim halde plakaya tanýmlý OGS var ama banada gelmiþ

barakuda26
29-12-2015, 22:43
Bu cezayý e-devlet, internet vergi dairesi yada hgs müþteri hizmetleri dýþýnda sorgulayabileceðimiz ceza varmý yokmu öðrenebileceðimiz neresi var ?

ozan gülle
29-12-2015, 22:46
Itirazinizi nereye yapiyorsunuz , bana gelen tebligatta ilgili mahkemeye itiraz edin diyor.

Ýtirazi ogs yi aradim mail adresi verdiler oraya itiraz dilekcemi yazip ruhsat fotokopisi falan attim 2 aya donduler borclariniz dusmustur diye

Durango
29-12-2015, 22:59
Bu sabah gözümü 300 tl sana kitledik makbuzu ile açtým. Hiç hgs sahibi olmadým. Ogs mi araçlarýmý aldýðým ayný gün geçirdim. Bunada þükür diyorum xxxx li rakamlarý okuduktan sonra...

Firat.M3
30-12-2015, 00:43
bana da 2 adet geldi. birisi 2014 yýlýndan 600 küsür, diðeri de 2015'e ait yine 600 küsür. Hürriyetteki yorumlara baktýðýmda maðdurluk boyutu en üst seviyede. Yine yorumlarda gördüðüm kadarýyla, yýlýn son gününe kadar teblið edilmesi gerekirmiþ cezalarýn. Bu sebepten 2014'e ait olanlarý ödemeyecekmiþiz. Bakanlýk bu þekilde açýklama yapmýþ. Bunla ilgili bilgisi olan var mýdýr ? Yorumlarda okudugumu aktardým bu arada.

AdemAr
30-12-2015, 00:47
2014 2. ay cezasý geldi 148 lira. arabayý satalý 1 bucuk sene oluyor. Ayrýyetten bu cezayý ben ödedim diye haýrlýyorum ama makbuzu bulamadým. Resmen soygun

Firat.M3
30-12-2015, 01:00
Aþaðýda bakanlýðýn yaptýðý yazýlý açýklama yer alýyor. Benim 2 cezam da ayný þekilde 2014'müþ þimdi tekrar kontrol ettim. O yýlýn sonuna kadar teblið edilmezse otomatik düþermiþ. Tebligatýnda ceza tarihi 2014 olanlar ödemesinler.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/12/29/bakanliktan-hgs-aciklamasi#

TEBLÝGATLARIN 2 YIL BEKLETÝLMESÝ DÝYE BÝR UYGULAMA YOK

HGS'den kaçak geçiþlerden kaynaklanan cezalarýn tebligatlarýn yapýlmasý yasal bir zorunluluk olmasý sebebiyle; Karayollarý Genel Müdürlüðü Teþkilat ve Görevleri Hakkýnda Kanunda belirtilen ve idari para cezasýný gerektiren fiilin iþlendiði tarihi takip eden takvim yýlýnýn son günü bitimine kadar idari para cezasý verilerek teblið edilmediði takdirde idari yaptýrým kararý verilemez, verilmiþ olanlar düþer.' hükmüne uygun olarak yapýlmaktadýr. Ýhlalli geçiþ yapan araç sahiplerine yapýlan tebligatlarýn 2 yýla kadar bekletilmesi gibi bir uygulama söz konusu deðildir.

Zero
30-12-2015, 02:17
Bende hgs yok, ogs var ama borç geldi. Ayrýca sistemde de görünmüyor o da bir enteresan.

Bana millet ne öderse kardýr der gibi borç çýkarmýþlar gibi geliyor ama hayýrlýsý.

Beceriksiz herif ben ne güzel ogs yi tutuyordum atladýn pampa ben tutayým sen önüne bak diye 50yle geçtik biplemedi banada ordan takarlarsa ödersin hepsini :D

Jeandan-R
30-12-2015, 02:29
Beceriksiz herif ben ne güzel ogs yi tutuyordum atladýn pampa ben tutayým sen önüne bak diye 50yle geçtik biplemedi banada ordan takarlarsa ödersin hepsini :D

Sever o tutmalarý :D

golgeoyunu03
30-12-2015, 06:33
25dk hatta bekledim, santral bekleme müziði arkadan ara ara verdiler durdular..
baþta 6dk 17sn bekleme süresi dedi, eyv dedik bekledik, 3dk 17sn dedi hadi tamam görüþücem dedim. 3dk 17sn üstüne 20dk daha bekledim arkadaki fon müziði ile, sonuç ? sövüp kapadým.

hak_on
30-12-2015, 07:18
Evine ceza gelenler borç sorgulamasý yaptýklarýnda borç çýkýyormuydu?

Bu soruyu bende mrk ediorum?

Ozan Özer
30-12-2015, 07:50
Aþaðýda bakanlýðýn yaptýðý yazýlý açýklama yer alýyor. Benim 2 cezam da ayný þekilde 2014'müþ þimdi tekrar kontrol ettim. O yýlýn sonuna kadar teblið edilmezse otomatik düþermiþ. Tebligatýnda ceza tarihi 2014 olanlar ödemesinler.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/12/29/bakanliktan-hgs-aciklamasi#

Ödemeyelim de,bir yolunu bulup faiz filan geçirmesinler.. 2014 5. ve 6.ay benim cezalar.

clioGT
30-12-2015, 07:59

Bakanl (http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/12/29/bakanliktan-hgs-aciklamasi#)

5 ceza hepsi 2014 tutar 750 tl

beklemekle de olmaz ki herhalde bi merciye baþvurmak lazým ama?

Maxi
30-12-2015, 08:01
bende imzaladým.

usta, adamlar uçmuþ
saçma sapan herkese giydirmiþler, konu haberlerde vardý bu sabah
20 senedir yerinden kýmýldamamýþ hurda traktöre bile hgs cezasý gelmiþ.

atýyorum kastamonundan hiç çýkmamýþ bir araca adana da kaçak geçiþ yazýlmýþ
ben size söyleyeyim bunun altýnda kesin gene O.çocuklarý kaynaklý bir dolandýrýcý þebeke var.

aphelion
30-12-2015, 08:21
Bende imzaladým maðdurum 500 lira gibi biþey gelmiþ izmirde olmama raðmen

Evo34
30-12-2015, 08:30
Ben yarýn aracýmý satýcam hgs var .. sokup alacam ordan hgs yi baska bir iþlem yapmak gerekiyormu ?? nasýl satýlan araca borç geliyor anlamadým ama týsrtým þimdi ?
PTT'ye gidip, Plaka ile HGS'nizin iliþkisini kesmeniz lazým. Ben bu aracý sattým bu plaka ile irtibatýmý kesin demeniz lazým.

+soner
30-12-2015, 08:39
OGSde sorun yoktu ne diye böyle bi salaklýk yaptýlar. Yine rant iþleri döndü heralde.

Burdurda 15 yýldýr kullanýlmayan traktör bile geçiþ yapmýþ hemde izmir-çeþme otobanýndan :D

DOHC
30-12-2015, 09:31
OGSde sorun yoktu ne diye böyle bi salaklýk yaptýlar. Yine rant iþleri döndü heralde.

Burdurda 15 yýldýr kullanýlmayan traktör bile geçiþ yapmýþ hemde izmir-çeþme otobanýndan :D

Bu tür olaylarda, plaka kopyalanmýþ olmasýn?

34tb9544
30-12-2015, 10:04
Bu gun bir ceza geldi hgs ihlali diye isim soy isim dogru fakat omru hayatimda oyle plakali bir aracim olmadi arac mercedes hic mercedesim olmadi ve araba 2015 model gelen ceza 2014 ten plaka benim ustumede degil ??? Ne yapicaz simdi

drago
30-12-2015, 10:24
Ben þu linkten sorgulama yapýyorum siz nereden bakýyorsunuz?

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

Ceza yiyenler buradan kontrol edebilir mi, yani sitenin verdiði bilgi güvenilir mi merak ediyorum.

Maxi
30-12-2015, 10:45
az önce bende kontrol edeyim diye turkiye.gov.tr ye girdim (þifrem falan var tabi)
HGS cezam yokmuþ ama elim boþ dönmeyeyim diye 2015 ocak ayýnda ceza yemiþim onu bildirdiler 391 tl
(aþýrý hýz, E5, maltepe)

Ozan Özer
30-12-2015, 10:50
Bana HGS'nin sitesinde çýkan 2 adet ceza gönderilmiþ.
2014 yýlýnýn cezalarý..

TheAce
30-12-2015, 10:51

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx)

Ceza yiyenler buradan kontrol edebilir mi, yani sitenin verdiði bilgi güvenilir mi merak ediyorum.

2015 Aðustos tescilli aracýmýn 2014 yýlýnda kaçak geçiþi gözüküyor mersinde :D

Sezgin
30-12-2015, 11:13

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx)

Bu link islevsiz. Sakin buraya guvenip cezam yok demeyin. Benim 2 cezam da bu linkte gorunmuyor. Hgs resmi sitesinde bakilinca cikiyor yada e-devletten.

doush
30-12-2015, 11:36
2013 te sattýðým aracýn hgs sini iptal etmemiþim, 2014 te cezasý var. Ben gidip iptal ettirsem o cezayý ödemek zorunda mýyým?

drago
30-12-2015, 12:22
@sezgin teþekkürler aradýðýmý cevap buydu

@doush Malesef evet. Önceki aracýmýn hgs sini iptal etmemiþtim, ceza ödedim.

Hgs nin sorgulama sitesine bakacaðým, yine de link verebilen olursa iyi olur. Çünkü bu seneki aracý kendi üstüme almadým.

ERK_RS
30-12-2015, 12:41
HGS web sayfasý kaç gün daha açýlmayacak acaba?

drago
30-12-2015, 13:04
HGS web sayfasý kaç gün daha açýlmayacak acaba?

açýlmaya baþladý, internet explorerdan denedim.

ama oraya da güvenmiyorum, ceza gelen bir þirket aracýnýn plakasý yazdým, ceza yoktur dedi.

997TT
30-12-2015, 15:09
Banada geldý,3 eský aracýma.Hesapta para olmasýna ragmen gecýrmýsler!Pesss!!
Legal soygunuda gectý!
Esýmýn aracýna 1480 tl gelmýstý,mahkemeden ýptal ettýrmýstým.

AdemAr
30-12-2015, 16:28
2014 2. ay cezasý geldi 148 lira. arabayý satalý 1 bucuk sene oluyor. Ayrýyetten bu cezayý ben ödedim diye haýrlýyorum ama makbuzu bulamadým. Resmen soygun

makbuzu vergi dairesinden tekrardan çýkarttým ödediðime dair iptal ettirebileceðimi söylediler

Firat.M3
30-12-2015, 17:30
5 ceza hepsi 2014 tutar 750 tl

beklemekle de olmaz ki herhalde bi merciye baþvurmak lazým ama?

Ödemeyelim de,bir yolunu bulup faiz filan geçirmesinler.. 2014 5. ve 6.ay benim cezalar.

Valla benimkiler de 2014'den gelmiþ toplamda 1300 TL kadar. Bakanlýðýn yaptýðý açýklama ortada. Düþer demiþ adam. Bu memleketinin bakanýnýn yaptýðý açýklamaya bile güvenemiyorum ne yazýkki. ne hallere geldi ülke. Eðer dedikleri gibiyse 2015'de görünen cezalarýnda yýlbaþýndan itibaren düþmesi gerekir. Çünkü 2015'e ait bir tebligat da almadýk. Bakalým ne olacak.

997TT
30-12-2015, 17:52
SAKÝN ODEMEYÝN! Sanirim ust postlari kimse okumadan yorum yapiyor ve yanlis yonlendiriyorsunuz insanlari.
Esime geldi,itiraz ettim mahkemeye hemen kazandik. Sirketime 27.000 kisir geldi onlarca araca kazandik...
Odemeyin!
Bugun 3 eski aracima geldi,ayni yolu izliyecegim... Odemeyin.

ozan gülle
30-12-2015, 18:23
SAKÝN ODEMEYÝN! Sanirim ust postlari kimse okumadan yorum yapiyor ve yanlis yonlendiriyorsunuz insanlari.
Esime geldi,itiraz ettim mahkemeye hemen kazandik. Sirketime 27.000 kisir geldi onlarca araca kazandik...
Odemeyin!

Bende yazdým abi ödenmemesi lazým itiraz etsinler ödemedim itiraz ettim hemde benimki daha karýþýk bi durumdu umutsuzca itiraz ettim sonuçta sadece geçiþ ücretlerini ödedim ve cezalar düþtü

Dragger
30-12-2015, 18:29
Dava açýn bence geç kalmadan, imza kampanyasý falan hikaye.

asscutter
30-12-2015, 18:32
Odemeyin!
tam olarak izlenecek prosedür nedir?4 bin tlde bizim þirkete gelmiþ

Yigit-Y
30-12-2015, 18:44
Asgari ucreti buradan sponsor yapacaklarmis

Sizin a......e........ O........ Ç............

Yaaa varyaaaa nasýl sovuyorum

Bu hýrsýzlarý hala nasýl tutuyorlar anlamýyorum....

Allah belanizi versin....

997TT
30-12-2015, 20:21
Anadolu mahkemesýne gýdýp ýtýraz dýlekcesý verýceksýnýz.
O donemde hesabýnýzda para oldugunu gosteren ekstre yeterlý.
Istersenýz yarýn sýze dýlek ornegýný yarýn post ederým...

Eyüp
30-12-2015, 20:33
Banada gelmiþ bir kaç tane , hepside 2014 yýlýnda FSM'den..

Dilekçe örneði gelirse çok iyi olur..

caglarcb
30-12-2015, 23:57
https://www.youtube.com/watch?v=jHtxQCjCXCI:heyoo:

blumenberg
31-12-2015, 16:43
Benim kardeþim de eskiþehir istanbul yapmýþ, bugun ptt'ye gittim, özeti aldým, 3 tane görünüyor, normalde 2 gidiþ 2 dönüþ olmasý gerekiyor diye biliyorum,
https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf sitesinden plaka ile sorgulama yaptým, herhangi bir borç görünmüyor. Sonradan bize ceza gelmez inþ

evolution_9
31-12-2015, 21:07
Devlet gözünü vatandaþýn cebine dikmiþ nerden geçireceðini þaþýrmýþ. Banada198 lira geldi burda okuduðum cezalarý görünce halime þükrettim

cagalazade
02-01-2016, 01:39
benim mevcut plakamda 3400tl ceza gözüküyor hgs nin sorgulama sayfasýnda ama en yakýn tarih mayýs 2015... ben aracý kasým 2015 de aldým... eve geçen gün ceza kaðýdýnýzý muhtardan alýn diye tebligat geldi gidip almadým, bu mudur acaba?

buysa sanýrým satýþ evraký ile itiraz edince ceza düþecektir. bu arada muhtara teslim edilmesi kiþinin teslim almasý anlamýna mý geliyor? yani ben þimdi o ceza her ne ise kabul etmiþ mi oluyorum?

Sezgin
02-01-2016, 08:04
Dilekce ornegi alalim ama o donemde bakiye olduguna dair bi ekstre yok elimde benim ? Zaten benim ceza yeme sebebim giris gisesi olmamasi. Yani hgs etiketi okunmadigi icin kacak gecis uyarisi vermesi. Ben nasil bir dilekce doldurmaliyim?

veliazak
02-01-2016, 10:27
HGS hiç kullanmadým ama bi sorgulama yapayým dedim, benden önceki sahibi tarafýndan FSM den kaçak geçiþ görünüyor...

srkn.ylc
02-01-2016, 20:32
Ölen adama bile HGS cezasý gelmiþ mk !
http://www.sabah.com.tr/yasam/2016/01/02/olen-adama-hgs-cezasi

buraek4
02-01-2016, 22:06
Benim anlamadýðým ceza 5800 lere gelene kadar hiç mi mesaj gelmedi telefonunuza.þirketin 2 aracýnýnda hgs si benim üstümeydi araçlar her giþe geçiþinde bakiyesi bittiyse telefonuma mesaj geliyordu. Bu arada bende imza býraktým

veliazak
03-01-2016, 18:47
Sözde kaçak geçiþ cezasý olmasýn diye bu sistemi getirdiler, þimdi daha berbat olmuþ anlaþýlan. O kadar ceza birikene kadar nasýl haber edilmez veya iþin içinde baþka þeyler var.

golgeoyunu03
03-01-2016, 21:54
Hgs müþteri hizmetlerine ulaþabilen var mý?

bugra_0101
04-01-2016, 08:58
Hgs müþteri hizmetlerine ulaþabilen var mý?

öyle bir yok :D

EREN34
04-01-2016, 09:31
HGS için aranan call center vs çözüm olmuyor. Karayollarýna mail atýn anýnda çözüyorlar.

'hgs@kgm.gov.tr'

ErkanCanS
06-01-2016, 01:03
http://m.hurriyet.com.tr/bakanliktan-hgs-icin-vida-aciklamasi-40036074

Ýnsanlarin zekalariyla dalga geciyorlar. Yakinda " pardon kuzenim yazmis " diyecekler heralde ..

300E
06-01-2016, 01:08
Ben aracý 2015 Temmuzda aldým, Ekim 2014 ve Þubat 2015 de 2 tane cezalý geçiþ var, bunlarýn borcu benim üzerime mi þimdi? Geçiþ ihlalinin yapýldýðý tarihte araç benim deðildi..

DOHC
06-01-2016, 08:28
Bakanlıktan HGS için vida açıklaması - Hürriyet Ekonomi (http://m.hurriyet.com.tr/bakanliktan-hgs-icin-vida-aciklamasi-40036074)

Ýnsanlarin zekalariyla dalga geciyorlar. Yakinda " pardon kuzenim yazmis " diyecekler heralde ..

Burada þikayet eden arkadaþlarýn hepsinin plakasýnda 0 (sýfýr) var mý?

aslan
06-01-2016, 08:35
Bu HGS þaçmalýðýna hitaben Barýþ Mançonun dizeleriyle ifade etmek istiyorum

Acýhda baða vir biraz da oða vir
Çevir kazý yanmasýn aman kýz uyanmasýn

Caný kaymak isteyen cebinde manda taþýr
Caný kaymak isteyen cebinde manda taþýr
Bulguru yaðý bulan çorbasýn kaynatýr
Ya bulamayan gariban omzunu oynatýr

Ayaðýnda yok postal baþýna giyer püskül
Ayaðýnda yok postal baþýna giyer püskül
Sonradan görmesi meðersem ne müþkül
Ya hiç bir þey bilmemek pilav üstüne keþkül

Ayrana daldýr yoðurduna saldýr
Selam veðdi gödün mü
Selamý aðmadýn mý a...a
Türkünün sonu geldi gari
Haydaaa

Balcýnýn baltasý var oduncunun baltasý var
Öyle de olur böyle de olur
Avcý vurur turnayý biz çalarýz zurnayý
Öyle de olur böyle de olur

ice
06-01-2016, 08:40
Ýster komplo teorisi deyin istersen kuruyorsun :) memura sýradan ceza gönder deniyor oda kafasýna göre harf rakam sýrasýna göre yazýyor ceza. Bakanlýktan açýklama geldi bu sabah. 0 takýmýnýn içine vida olduðundan bazý plakalarda ondan yanlýþlýk oluyormuþ þaka gibi.

ice
06-01-2016, 08:41
Ýster komplo teorisi deyin istersen kuruyorsun :) memura sýradan ceza gönder deniyor oda kafasýna göre harf rakam sýrasýna göre yazýyor ceza. Bakanlýktan açýklama geldi bu sabah. 0 takýmýnýn içine vida olduðundan bazý plakalarda ondan yanlýþlýk oluyormuþ þaka gibi.

0 rakamýnýn

individual
06-01-2016, 09:44
Bakanlýk'tan HGS için 'vida' uyarýsý
Ulaþtýrma , Denizcilik ve Haberleþme Bakaný Binali Yýldýrým, son dönemde otoyollarda Hýzlý Geçiþ Sistemi (HGS) kullanan araç sahiplerine kesilen çok sayýda tartýþmalý cezaya, düzenleyeceði basýn toplantýsýyla açýklýk getirecek.

http://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2016/01/06/bakanlik-tan-hgs-icin-vida-uyarisi-6477027.Jpeg

Bakanlýk'tan HGS için 'vida' uyarýsý
Yýldýrým, HGS kameralarýnca çekilen fotoðraflarla tartýþmalara yanýt verecek. Yýldýrým’ýn göstereceði fotoðraflar arasýnda, plaka ortadan vidalandýðýnda “0” rakamýnýn kamerada nasýl “9” gibi göründüðüne iliþkin örneklerin de yer alacaðý öðrenildi.

Yýldýrým, çoðu plakanýn ortasýndan vidalandýðýna dikkat çekerek vida nedeniyle rakamlarýn farklý görüntülendiðine iþaret edecek.

Çok sayýda vatandaþ, haksýz yere kesildiðini iddia ettiði HGS cezalarý nedeniyle isyan ederken, kamuoyuna ilginç örnekler yansýdý.

Edirne Keþan’da üzerine kayýtlý aracý bulunmayan bir vatandaþa, ücret ödemeden otobandan geçtiði iddiasýyla 160 TL ceza kesildi.

Niðde’de de yine baþka bir vatandaþa arabasý olmadýðý halde 300 TL’yi aþkýn para cezasý teblið edildi.

Karaman’da yaþayan traktör sahibi bir vatandaþa da Mersin otoyolunda HGS ihlali yaptýðý gerekçesiyle 434 TL’lik ceza uygulandý. Ceza ile þoke olan vatandaþ, karaman’ýn dýþýna hiç çýkmadýðýný söyledi.

Kütahya’da, 2009’da vefat eden kiþi adýna, 2014’te Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde HGS’yi ihlal ettiði gerekçesiyle 112 lira para cezasý gönderildi.

Kaynak: Habertürk

DOHC
06-01-2016, 09:49
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ogsler-tarih-oluyor-1031564/

DOHC
11-01-2016, 13:22
http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/hgs-cezalari-secime-takilmis-1038020/

birtanakbala
12-01-2016, 15:19
Kampanyaya destek oldum fakat ne kadar faydasý olur bilemiyorum, ceza ile vergiden daha kolay para toplanýyor :)