PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karter ısıtma hk

suk3b3
31-12-2015, 14:24
Google a bu sayıları aratarak ürünü görebilirsiniz .resimlerde ne demek istediğimn resmi var

271712520381

12cm x15cm ebatlarında silikon yapılı bakır rezistansli elektrikli ısıtıcı kendisi. Sanayi tipi olanlar da var borulara varillere sarılarak ısıtma yapılıyor.
Bundan kartere 2 adet yapıştırsak. Elektriği versek ısıtıyor ama bana kurmalı yada uzaktan kumandalı bi sistem lazım. Araştırma yaptm ama çıkamadım içinden. Ne yapmam lazim ki 7:30 dan 8e kadar çalışsın. Tüm fikirlere açığım git kendin aç haricinde

Seven7
31-12-2015, 14:37
Yarım saat bunu çalıştırırsanız sıcacık motor karteriniz, bitik de akünüz olur.

DOHC
31-12-2015, 14:47
Ne işe yarayacak?
USA olduğu için 110 V diyor. Sana şehir şebeke elektriği lazım. Akü ile olmaz bu iş örneğin.

mimit
31-12-2015, 14:58
harici olarak satılan merkezi kilit beyin ve kumandaları tetikleme için kullanılabilir,bir zamanla rölesi ile de çalışma süresi belirlenir(bunun için aracın kumandanın çekim mesafesi içinde olması gerekir,kapalı garajlarda falan işe yaramaz)hevesli bir elektronikçi arkadaş bulmak lazım. ancak bağlantı konusunda can-bus lu araçlar ne kadar izin verir bilemiyorum,direk aküden güç alıp da denenebilir.

perte çıkan aracımda, kullandığım sistemde bagaj açma düğmesi var ancak araçta böyle bir özellik yoktu onun için o tetiklemeyi refakat aydınlatması için düzenledik.düğmeye bastıktan sonraki 30 saniye kısa farlar açık.Elektronik müh. kuzenim tasarladı,montajda sanayide bir elektrik ustasına yaptırdık,kuzen ustaya tarif etti o da montajı tamamladı.

yavuz364
31-12-2015, 16:15
Bu ve benzeri sistem kuzey ülkelerinde neredeyse bütün arabalarda olmazsa olmaz :)

Direk şebeke elektriği için fiş bağlanıyor. kapalı garajda araba kullanıma hazır olsun die şebeke elektriği ile ısıtılıyor.. Türkiyede de kullanmak mümkün tabii ki ama türkiye için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum..

doush
31-12-2015, 16:46
Amerika'nın sert kış geçiren eyaletlerinde çoğu arabadan şöyle sarkan bir kablo kaçınılmaz :D
http://www.marcburba.com/img/car35.jpg