PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam su alıyor

phoenixs
05-01-2016, 22:36
İyi günler arkadaşlar

Kardeşimde 98 Model Astra Cd HB var.Bugün bi baktım gaza bastığım yer hatta ayakkabı hatta çorabım ıslanmış araba oradan bi yerden su alıyor ama nerde alıyor bilmiyorum.Hafta sonuna kadar sanayiye gidemem ama yağmur yağdıkça tahminim alıyor yada bu su nerden gelebilir.Gaz pedalının orası hep bi avuç su daha önce başına gelen yada tahminde bulunacak kimse var mı ?

Zorbey
05-01-2016, 22:39
Bi ihtimal konsoldaki kalorifer peteğide sızdırıyor olabilir

Kadyr
05-01-2016, 22:43
aracın ön tarafındaki giderler tıkanıp içeri vermiş olabilir. arkadaşın clio da başımıza gelmişti.

SGTI
05-01-2016, 22:43
Sunroof varsa mutlaka baktırın ben yaşadım.Sunroof tıkanabiliyor tahliye kanalları tıkanınca içeri veriyor suyu sıcak ilaçlu su dökerlerse oradan sıkıntı kalmaz.2011 model arabada oldu bu 98de çok çok olası..
Bunun dışında tahliye kanalları var araçta fitillerin oralardada oralarda tıkanmış olabilir veya ön taraftaki kanallar tıkalı olabilir.
Taban halısının altında elyaf olur, eğer bir kaç cm yükseklikte su birikintisi olduysa mutlaka elyafa geçmiştir elektrik tesisatına zarar verebilir bu vermesse bile kötü koku yapar elyafı ya değiştirin yada çok iyi şekilde kurutturun.Sanayiye gidene kadar yağmura maruz bırakmayın bence aracınızı.

Octane
05-01-2016, 22:51
Petek sızdırıyor olmasın. Soğutma sıvısını bir kontrol edin.

mert_can 41
05-01-2016, 23:38
Bizim 307 dide de olmuştu petek sızdırıyodu soğutma sıvısını haraleti çıkarıyodu araba çalıştığı zaman yapıyodu

phoenixs
05-01-2016, 23:43
Hafta sonu ilk olarak peteği kontrol ettireceğiz.Teşekkür ediyorum en azından fikir sahibi oldum.

Victiz
06-01-2016, 00:12
sileceklerin alt kısmından bakıldığında gözüken giderler oluyor genelde. onlar tıkanmış olabilir.

hellchaosdead
06-01-2016, 02:06
kalorıfer petegı patlamıs...sunroof gıderlero koselerden sızdıyor genelde...

camsemih
06-01-2016, 10:38
2001 corsa c aracımdada pedalların ordan debriajla fren arasından bi yerden genelde aracı yıkadıktan sonra hareket ettirdiğimde çeşme gibi su akıyordu. kaputla camın arasında sol taraftaki giderlerden en az 1.5 2 kilo toprak çıkardım yinede istediğim gibi temizlenmedi aracı ilk sahibinden almıştım uzun süre yatan bi araçtı sanırım yattıkça toz toprak birikmiş ve giderlerini tıkamıştı giderden cıkamayan suda aracın içine doluyordu sizdede aynı sorun olabilir opellerin çoğunda var bu sorun malesef

krscan
06-01-2016, 10:41
yakın zamanda tüp baglandıysa kabloları gecirmek için delik acıyorlar ancak tam kapatmıyorlar oradan da alabilir.

AhmetKadir
06-01-2016, 10:46
corsa c aracımda lpg montajından sonra olmaya baslamıstı aynı sekılde su alma. bi usttekı mesaja +1 diyerekten lpg varsa montajında acılan delıklere de bı bakın ıstersenız

PiscocuK
06-01-2016, 11:00
saçma gelebilir ama eğer bot tarzı bir ayakkabı giyiyorsanız kar yağmur vs gibi bir etken varsa ve plastik paspas kullanıyorsanız aracınıza bindiğinizde ayakkabılardaki kar yağmur vs suyu plastik paspasın üzerine süzülüyor baya hatrı sayılırda bi süzülme oluyor ve gün boyu paspasın üzerinde kalabiliyor

en azından benim başıma bu son yağan karda geldi sadece fikir amaçlı yazıyorum bunların dışında en büyük etkeni yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten

ER_GT
06-01-2016, 11:24
saçma gelebilir ama eğer bot tarzı bir ayakkabı giyiyorsanız kar yağmur vs gibi bir etken varsa ve plastik paspas kullanıyorsanız aracınıza bindiğinizde ayakkabılardaki kar yağmur vs suyu plastik paspasın üzerine süzülüyor baya hatrı sayılırda bi süzülme oluyor ve gün boyu paspasın üzerinde kalabiliyor

en azından benim başıma bu son yağan karda geldi sadece fikir amaçlı yazıyorum bunların dışında en büyük etkeni yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten

aynısı başıma geldi :D tüm arabalarımda çift paspas kullanırım. (altta aracın orjinali üstte lastik paspas) yıkamada gittiğimde su arabanın taban halısına kadar işlemişti. buda bir alternatif

snan1910
06-01-2016, 13:47
Kalorifer peteğinden olsa o kadar suya soğutma suyu kalmaz. 2 gündür çok yağmur yağdı bence kaput içinde sileceklerin önündeki giderleri kontrol edip temizleyin

beast
06-01-2016, 14:07
+1 Bende de aynı sorun var. Paspası kaldırıp döküyorum :)

majesty
06-01-2016, 15:38
TT wwarken bende iş seyahati dolayısı ile uzun süre yurtdışında kalmıştım, o sırada istanbul kar çamur yağmur. araba dışarıdaydı geldiğimde sürücü tarafı balık besleme çiftliği kadaar su altındaydı kalörifer çalışmıyordu.doğuşa gittim komple ön gögüsü söktüler hawalandırma kanallarında toprak yaprak parçaları ve küçük kzalaklar çıktı. Az kaldı elektrik aksamını cortlatıyormuşuz. baya bi uğraştılar sonrada geçirdiler wesselam.

hatırladım şimdi sayende, doğuş otoya güzel sözcüklerimi iletiyorum tekrar. Kapısından girmem.

neyse geçmiş olsun

metehancihangir
06-01-2016, 20:09
Sileceklerin olduğu havuzda 2 adet su gideri var onlar tıkanmış olabilir
Pedalların ordan motor bölümüne giden kabloların olduğu yerdeki kauçuklar oynamış olabilir
Sunroof gideri tıkanmış olabilir

Söylediğim 3 şey başımıza geldi kendimiz hallettik basit şeylerdi, kalorifer benim için listede son sırada

UNAL
06-01-2016, 21:52
Söylenenlere ek olarak,
Ön cam orjinal mi? değilse fitilleri kontrol etmekte fayda var.
Bir de tavan veya siperlikte nem var mıydı? Benzerini bu kış bir yakınım yaşadı, ön direklerin bakalitlerinin altından bi yerden bulmuşlardı kaçağı

phoenixs
08-01-2016, 20:19
merhabalar sileceklerim çalışıyordu ama su gelmiyordu havayı bastık ön arka komple açtık arabanı içine artık su gelmiyor.

zOnstyLe
08-01-2016, 20:24
Benim eski Polomdada surucu tarafindan sizdiriyordu, sileceklerin alt kismindaki giderler tikanmis temizledik bidaha su almadi. Bi kontrol et derim.