PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : exper anlaşmazlığı

blow07
06-01-2016, 17:22
Beyler ağabeyler yardımınıza ihtiyacım var.

08.12.2015 tarihinde motorsiklet ile bi trafik kazası geçirdim ve raporlarda kusur oranım 0 olarak işlendi. Fakat ben hasarlı parçaların değişimi talep etsem de exper bütün parçaları torna ve boya olarak servise söylemiş.Değişmesi gereken parçaları da kısacası onarım yazmış. Fakat servis ile konuştuğumda exper’in bu parça boyaya bu parça tornaya gideceğini söylemiş. Kısacası ortada bi işlem var ama bu işlemi iki tarafta birbirine paslıyor. Ve 2015 , 2500 km’ deki motorsikletim resmin boyalı hasarlı olarak işlendi. Bir diğer yandan boyanan parça ile orjinali arasında bir ton farkı oluştu ve ben bunu bu şekilde kabul edemeyeceğimi söyledim. Servis muhtemelen değişir , exper tekrar boyaya girecek diyor. Kısaca birbirlerinin dediği birbirini tutmuyor. Ve ben bu olaydan 1 ay süre boyunca çok sıkıldım. Yarın savcılığa gidip şikayet etmeyi düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilen, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kısacası exper sonucundan memnun değilim.

Kendi experimizi seçme durumumuz varmış , prosedürü bilen var mı ? yoksa direk savcılığa mı gitmeliyim?

Sert@ç
06-01-2016, 18:24
Bence sigorta firmasıyla görüşün eksperin hatasından bahsedin uzlaşmak için parçaların değişimini yoksa dava açacağınızı belirtin
Benzeri başıma geldi sigorta kaskoya işli parçaları vermeyip şasiden çıkanları vermek istedi avukata verince sigorta özür dileyerek gerekli parçaları verelim dedi ancak artık çok geçti :)

blow07
06-01-2016, 18:33
Bence sigorta firmasıyla görüşün eksperin hatasından bahsedin uzlaşmak için parçaların değişimini yoksa dava açacağınızı belirtin
Benzeri başıma geldi sigorta kaskoya işli parçaları vermeyip şasiden çıkanları vermek istedi avukata verince sigorta özür dileyerek gerekli parçaları verelim dedi ancak artık çok geçti :)

Motorsikletimi alalı 1 gün olduğu için kasko yapmaya fırsatım olmadı ki sigortayı yaptırdıktan yarım saat sonra kazayı yaptım :) . Kaskom yok fakat exper beni çok oyaladı ve servis ile experin dedikleri sürekli birbirlerine pas atmaları ki ben bu durumdan çok rahatsız oldum. Hukuki süreci başlatabilirsem bir saniye durmayacağım. Ne gibi belgeler ıvır zıvırlar gerekli onları öğrendim mi tamamdır bu iş :)

Mpower
06-01-2016, 19:29
Bizim araca çarpmışlardı arkadan park sensörleri bozulmuş exper beni ilgilendirmez siz önceden bozmussunuz dedi tamircide yapmamış defalarca uyardık bir sey çıkmadı bizde vermedik paralarını onlarda arayıp sormadı aylar geçti.Geçmiş olsun bu arada

blow07
06-01-2016, 19:42
Bizim araca çarpmışlardı arkadan park sensörleri bozulmuş exper beni ilgilendirmez siz önceden bozmussunuz dedi tamircide yapmamış defalarca uyardık bir sey çıkmadı bizde vermedik paralarını onlarda arayıp sormadı aylar geçti.Geçmiş olsun bu arada

motorsiklet zaten bayi çıkışlı 2015 model 2500 km'de .öyle birşey diyeceğini sanmıyorum. :) Geçmiş olsun size de :) Motorun bu kadar üzerine gitme sebebim de sonuçta 15.250 TL para sayıp ertesi gün bir hiç uğruna gitmesi motorun.