PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan/Bansko Araba İle Gitmek

-Murat Özcan-
07-01-2016, 17:33
Önümüzdeki günlerde 25 ocak gibi kış tatili için Bulgaristan Banskoya gitmek istiyoruz biraderle.Geçen sene otobüsle gittik fakat biraz zor oldu uzun yol olduğu için. Bu yıl arabayla giderek daha mı rahat ederiz yoksa daha çok zorluk mu çekeriz ona emin olamadık. Aramızdan gidenler varmıdır bu taraflara otobüse göre ne gibi kolaylık yada zorluklarla karşılaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

ckrc
07-01-2016, 17:45
Bulgaristan tehlikeli biraz, istanbulda en trafikli zamanlarda bile araba kullanan birisi olarak(otobus-metro binmeyi tercih etmiyorum genelde, klostrofobim var.) ben bile bu sene otobusle gitmeyi planliyorum"

aybarsdnr
07-01-2016, 18:18
Önümüzdeki günlerde 25 ocak gibi kış tatili için Bulgaristan Banskoya gitmek istiyoruz biraderle.Geçen sene otobüsle gittik fakat biraz zor oldu uzun yol olduğu için. Bu yıl arabayla giderek daha mı rahat ederiz yoksa daha çok zorluk mu çekeriz ona emin olamadık. Aramızdan gidenler varmıdır bu taraflara otobüse göre ne gibi kolaylık yada zorluklarla karşılaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

Bulgaristan tehlikeli biraz, istanbulda en trafikli zamanlarda bile araba kullanan birisi olarak(otobus-metro binmeyi tercih etmiyorum genelde, klostrofobim var.) ben bile bu sene otobusle gitmeyi planliyorum"

Ne tehlikesi var ki?

Eskidendi öyle şeyler arkadaşlar.

Araçla gitmek gayet keyifli olur. Arabanın yeşil sigortasını gitmeden burada sigortacınıza yaptırın, bazen kıllık olsun diye uluslararası ehliyet sorarlar, almazsanız bir şekilde kıvırın. Kapıyı geçtikten sonra ilk benzinlikten vinyet denen kartı alıp arabanın camına koyun. Hiçbir problem olmaz. Biz Türk plakalı arabayla tüm Bulgaristanı gezdik. Gayet keyifliydi. Mutlaka kışlık hatta kar lastiği ile gidin ama.

clioGT
08-01-2016, 08:12
Ne tehlikesi var ki?

Araçla gitmek gayet keyifli olur. Arabanın yeşil sigortasını gitmeden burada sigortacınıza yaptırın, bazen kıllık olsun diye uluslararası ehliyet sorarlar, almazsanız bir şekilde kıvırın. Kapıyı geçtikten sonra ilk benzinlikten vinyet denen kartı alıp arabanın camına koyun. Hiçbir problem olmaz. Biz Türk plakalı arabayla tüm Bulgaristanı gezdik. Gayet keyifliydi. Mutlaka kışlık hatta kar lastiği ile gidin ama.

aybars sınırdan plovdiv e kadar yol ne kadar?
bir de haftasonu gitmeye değer mi?

burak_2885
08-01-2016, 08:33
Babam 3 ay önce Kapıkuleden girip sırbistan çıkışına kadar gitmiş hiçbir sorun yaşamamış, sıkıntı olacağını sanmam senin içinde.

Sana farklı bişey sormak istiyorum, ben 17sinde uludağa gideceğim. Bi tanıdık Bansko'ya gidicekmiş bizde keşke oraya gitseydik dedik arkadaşlarla. Nasıl biyer, ücretlendirmeleri falan nasıldır kısa bi bilgi verebilir misin bana :)

_AS_
08-01-2016, 08:39
Nesi tehlikeliymiş ya çok eskidendi onlar:)
Bizim anne baba hemen her sene gidiyor araçla banskoya hiç sıkıntı çektiklerini duymadım. O taraflara plovdive kadar gitmişliğim var araç ile, korkmayın Bulgaristandan bu kadar:)

EmrE-35
08-01-2016, 08:57
Tehlikeli falan diyenlere aldırma bundan 3 sene önce INFINITI FX30DS ile kız arkadaşım vs gitmiştim BANSKO ya hiç bir sorun yaşamadım ve çok güzeldi...Ne sormak istiyorsan yardımcı olabilirim.

ckrc
08-01-2016, 09:26
Babam 3 ay önce Kapıkuleden girip sırbistan çıkışına kadar gitmiş hiçbir sorun yaşamamış, sıkıntı olacağını sanmam senin içinde.

Sana farklı bişey sormak istiyorum, ben 17sinde uludağa gideceğim. Bi tanıdık Bansko'ya gidicekmiş bizde keşke oraya gitseydik dedik arkadaşlarla. Nasıl biyer, ücretlendirmeleri falan nasıldır kısa bi bilgi verebilir misin bana :)

dun uludagdaydim, kar yok pistlerde bildiginiz toprak gozukuyor mgmnin sitesine aldanmayin.
Tehlike olmadigini ogrenmem iyi oldu peder bizi yiyormus :)
Siz ne zaman gidiyorsunuz, bende 22 sinde gidecegim.

aybarsdnr
08-01-2016, 09:27

Abi normal sartlarda 2-2.5 saat arasi surer edirneden. Bana sorarsan deger. İstanbulda gecirecegin bir haftasonundan cok cok daha iyi olacaktir:)

burak_2885
08-01-2016, 12:25
dun uludagdaydim, kar yok pistlerde bildiginiz toprak gozukuyor mgmnin sitesine aldanmayin.

Şaka yapıyorsun ? :D Uludağ milli parkta mıydın başka yer olmasın başka yerdir bak iyi düşün :D

ckrc
08-01-2016, 12:39
Şaka yapıyorsun ? :D Uludağ milli parkta mıydın başka yer olmasın başka yerdir bak iyi düşün :D

Dun sabah dondum gercekten. Kar yok bir sey yok zincir bile takmadim yazlik lastige

ERK_RS
08-01-2016, 12:39
konuyu takipteyim, bende gitmek istiyorum.
Ancak aracım alçak olduğu için çekiniyorum. Kış lastiğim var ama.

Bansko için 4 çekere ihtiyacımız var mı ? Lazım ise amcamın aracı ile gideceğim.

-Murat Özcan-
08-01-2016, 12:48

Ne tehlikesi var ki?

Benimde düşüncem arabayla gitmek fakat radar cezası yersin ve yolları çok bozuk dediler tabi birde navigasyon olayı var yolları çok bilmiyoruz. Kar lastiği alıcaz hocam yoksa oralara gidemeyiz

Kesinlikle uludağ tarzı yerleri yıllardır gezdiğim gördüğüm için tavsiye etmiyorum.Neden diye soracak olursan aşırı pahalı insanı s..yorlar öyle böyle değil.Bansko ise özellikle kayak pistlerinini büyüklüğünden dolayı tüm avrupadan turist çekiyor ama türkiyede çok kişinin orasını bilmediğini düşünüyorum.Biz geçen sene gittik banskoya iki kişi 700 800 gibi paralara 4 gece 5 gün kaldık otelde.Kahvaltı ve Akşam yemeği dahildi.Vize pasaport kayak kiralama ve skipass ücretin dışında sonradan hesapladık toplam 1.400 liraya herşey içinde denk geldi bize.Şiddetle gitmeni tavsiye ederim uludağda 10 dakikada zirveden aşağı kayıyorsun burada 30 dakika sürüyor.. :)

Nesi tehlikeliymiş ya çok eskidendi onlar:)
Bizim anne baba hemen her sene gidiyor araçla banskoya hiç sıkıntı çektiklerini duymadım. O taraflara plovdive kadar gitmişliğim var araç ile, korkmayın Bulgaristandan bu kadar:)

Kısmetse bizde gideceğiz bakalım.Navigasyon olarak ne kullanıyorsunuz hocam ?

Tehlikeli falan diyenlere aldırma bundan 3 sene önce INFINITI FX30DS ile kız arkadaşım vs gitmiştim BANSKO ya hiç bir sorun yaşamadım ve çok güzeldi...Ne sormak istiyorsan yardımcı olabilirim.

Telefondan konuşalım hocam olmassa

25-26 sı gibi oradayım hocam 30-31 gibi çıkış yapıcam haberleşelim..

Abi normal sartlarda 2-2.5 saat arasi surer edirneden. Bana sorarsan deger. İstanbulda gecirecegin bir haftasonundan cok cok daha iyi olacaktir:)

Bizde öyle düşünüyoruz bakalım artık

:)

-Murat Özcan-
08-01-2016, 12:50
konuyu takipteyim, bende gitmek istiyorum.
Ancak aracım alçak olduğu için çekiniyorum. Kış lastiğim var ama.

Bansko için 4 çekere ihtiyacımız var mı ? Lazım ise amcamın aracı ile gideceğim.

4 çekere ihtiyaç yok hocam kar lastiğiniz olsun yeterli öyle çok dik yollar yok uludağ gibi,böyle kasabalardan geçiyorsunuz sürekli eski eski yerler nostajli köyler falan keyifli bir yolculuk edersiniz kar lastiğiniz varsa sıkıntı yok.Benim aracımda alçak fakat coilover mevcut giderken kaldıracağım 3 4 diş yeterli olacaktır..

hak_on
08-01-2016, 12:51
Ehliyet değişikliğini yapıp öyle gidin bence. Bulgaristanda sistem nasıl oluyor bilmiyorum ama uluslar arası ehliyet almak zorunda kalmıcaksınız.

-Murat Özcan-
08-01-2016, 12:52
Ehliyet değişikliğini yapıp öyle gidin bence. Bulgaristanda sistem nasıl oluyor bilmiyorum ama uluslar arası ehliyet almak zorunda kalmıcaksınız.

En son arkadaşım gitti giriş çıkışta problem yaşamamış.Uluslararası ehliyet istemediği için bulgaristanın son çıkan sistemi hemen uygulayacağını düşünmüyorum açıkçası hocam..

aybarsdnr
08-01-2016, 18:34
Gümrükte bazen takılıyorlar uluslararası ehliyete. Sorarlarsa eğer, "konsolosluk kısa süreli seyahat olacağı için gerek olmadığını söyledi" dersiniz. Köy içerisinden geçen yollar bazen kötü olabiliyor ama zaten o yollarda hız sınırı olduğu için (uyarı veriyor hız sınırı diye ve mutlaka o bölgede hız ölçen kamera sistemleri oluyor) ister istemez yavaşlıyorsun.

Dediğim gibi, sınırı geçtikten sonra haftalık vinyet al ilk benzinciden. Polis çevirme yaptığında evraklarını sorar bir de vinyet sorar. Sıkıntı yapacak hiçbir şey yok. Şimdiden iyi eğlenceler

PiscocuK
09-01-2016, 05:59
Bende dusunuyordum bi haftasonu istanbul icinde takilana kadar degisiklik olsun gider gelirim bir gecede kalirim diye
İlla kendi aracimlami gitmek zorundayim acaba farkli birinin yada sirketin uzerine olan aracla gidemem mi?

kunteper
09-01-2016, 09:02
Gunduz kaydik, aksamlari neler yapilabiliniyor, aktiviteler nasil ?

vtec41
09-01-2016, 09:41
bende düşünüyorum aslında gitmeyi ama gidenler tecrübelerini anlatırsa süper olur, hangi turla gidilir kaç gün gidilir rehber vs ihtiyaç varmı malzemelerimizi yanımızda götürebiliyomuyuz yoksa orda kiralamamamız mı gerekiyor gibi şeyleri paylaşırsanız bilgi sabihi olalım

aybarsdnr
09-01-2016, 10:21
Bende dusunuyordum bi haftasonu istanbul icinde takilana kadar degisiklik olsun gider gelirim bir gecede kalirim diye
İlla kendi aracimlami gitmek zorundayim acaba farkli birinin yada sirketin uzerine olan aracla gidemem mi?

Ruhsatı farklı bir isme veya şirket üzerine kayıtlı araç ile çıkış yapmak için noterde tasdiklenmiş bir vekalet almak gerekiyor.

Year One
09-01-2016, 13:54
araç ruhsatı üzerinize değilse noter tasdikli vekalet yaptırıp bulgarcaya çevirtin...

bende çift vatandaşlık oldugu için yunanistan üzerinden gidiyorum genelde. kapıkule daha uzun kalıyor. ve yolun çoğu yunan da geçiyor. bulgar tarafında da yollar güzel kötü değil.

tehlikeli denmiş.. 1992 yılında deseydiniz tamam derdim (hırsızlardan dolayı inanın İstanbul daha tehlikelidir) :)

vinetka 120 küsür leva oldu standart. eskisi gibi günlük aylık vs kalmadı. araç sigortası da 250 tl alıyorlar.

aybarsdnr
10-01-2016, 14:58
araç ruhsatı üzerinize değilse noter tasdikli vekalet yaptırıp bulgarcaya çevirtin...

bende çift vatandaşlık oldugu için yunanistan üzerinden gidiyorum genelde. kapıkule daha uzun kalıyor. ve yolun çoğu yunan da geçiyor. bulgar tarafında da yollar güzel kötü değil.

tehlikeli denmiş.. 1992 yılında deseydiniz tamam derdim (hırsızlardan dolayı inanın İstanbul daha tehlikelidir) :)

vinetka 120 küsür leva oldu standart. eskisi gibi günlük aylık vs kalmadı. araç sigortası da 250 tl alıyorlar.

ne zamandan beri standart oldu vinyet ? ben ağustosta gittim en son günlük, haftalık, aylık vardı

canozgur106
10-01-2016, 15:16
1400 tl gibi bir rakam çok uygun açıkcası şaşırdım bu rakama Uludağda 1400 pekde bişey yapılamaz diye düşünüyorum..

kelalper
10-01-2016, 17:32
arkadaşlar şöyle söyliim orada kaydığınız pistler izmir aydın otobanı Türkiyede kayabileceğin en iyi pist Mahmutbey Başakşehir otobanı gibi düşünün. Türkiyede en iyi pist sarıkamış ama o bile bunların yanında kum havuzu. Bansko pamporovo Romanya Sinai ve brasov bizim pistlerden kat kat üstün ve tesisler güzeldir. Geçirmasyon değildir. Avusturya alpler bile geçirmasyon değil.