PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarışmak hiç bukadar kolay olmamıştı !!!

ef186
07-01-2016, 17:42
http://intercitypark.com/assets/intercitypark.com/img/tek-marka/cup-clio.jpg

Intercity İstanbul Park bir ilke daha imza atıyor.
Tam dört dev organizasyonu aynı anda hayata geçiriyor. 3 tek marka
kupası ve bir de üniversite kupası.

Motorsporları severlere bir çok çeşitli yarış imkanı sunarken aynı
zamanda trafik terörüne karşı bilinçlendiriyor.

Intercity İstanbul Park tek marka kupaları

Intercity Kupası

Genel Kapsam
Bütçe € 3.500 +kdv

Yarış adedi 7

İlk yarış Mart 2016

Sigorta Tam kapsamlı, 1.000 TL muafiyetli

Servis ve bakım Tamamı dahil

Lastik Dahil

Yakıt Dahil

Yemek, içecek ve kahve Dahil

Pilota ait sponsor alanı (araç/tulum) Belirlenmiş alanlar

Yarış kıyafeti ve ekipman € 1.000 + kdv

Sigorta Detayı

Kaza başına pilotun sorumluluk tutarı 1.000 TL

Kaza başına sigorta sorumluluk tutarı 1.000 TL dışında tamamı

Diğer mekanik, bakım, yorulma, kaza vb. Sigorta kapsamındadır

Yarış Detayı
Resmi antrenman 30 dk
Sıralama formatı 30 dk
Yarış formatı 8 Tur

Yarış pisti
Intercity İstanbul Park

Sormak istediğiniz tüm soruları yanıtlayabilirim arkadaşlar.
İlk günden ciddi talep gören bu muhteşem yarış serisinde yeriniz almakta geç kalmayın .
Malumunuz otomobil sayımız sınırlı ;)

Kayıt olmak için benimle iletişime geçebilirsiniz :

K.Buğra YILDIRIM
bugrayildirim@intercitypark.com
Intercity İstanbul Park : 0216 645 7330

erh
07-01-2016, 17:50
Cok iyi yaw.. Kaçırmamak lazım :)

997TT
07-01-2016, 17:51
Ben varim,burdan da yazayim :)
Buarada 7 yaris tam pist mi yoksa kisa pist mi?
Odeme mart'a kadar tamamlaniyor?
Yaris takvimini de aciklarsan cok iyi olur mike...
reklam herkesi alabiliyormuyuz? Alanlarimiz neresi?

ef186
07-01-2016, 17:52
Bu ülkede otomobil sporlarına yapılan en büyük yatırım karşınızda .
Nerde yarışırız ?
Nasıl yarışçı oluruz ?
Bu ülkede yarışacak uygun bütçeli ne var ?
Hepsinin yanıtı burada ...

ef186
07-01-2016, 17:54
Yer kalırsa inşallah diyelim :)
kısa pist yeni kombinasyonda
Ödeme Peşin kayıt esnasında yapılıyor
Mart ayı içinde başlayarak her ay 1 adet diyebiliriz takvimi gerikalan evrakları doldururken görebilirsin .
Mutabık kalmak kaydı ile tulumda ve araç üzerinde belirlenmiş (sözleşmede belirlenen alanlar mevcut) alanlara sponsor alabiliyorsun.

canozgur106
07-01-2016, 17:55
İmkanı olanlar için süper olmuş şimdiden başarılar..:)

coder
07-01-2016, 18:05
Yer kalırsa inşallah diyelim :)
kısa pist yeni kombinasyonda
Ödeme Peşin kayıt esnasında yapılıyor
Mart ayı içinde başlayarak her ay 1 adet diyebiliriz takvimi gerikalan evrakları doldururken görebilirsin .
Mutabık kalmak kaydı ile tulumda ve araç üzerinde belirlenmiş (sözleşmede belirlenen alanlar mevcut) alanlara sponsor alabiliyorsun.

Buğra abi totalde kaç TL vermemiz gerekiyor?

ef186
07-01-2016, 18:08
Buğra abi totalde kaç TL vermemiz gerekiyor?

1 sezon ( 7 Yarış ) Clio İle Intercity kupasında yarışmak için toplam maliyet 3500 Euro +Kdv
Intercity kupasında kullanmak üzere size ait olacak OMP yarış ekipmanları( satın alınması mecburi) 1000 Euro+ Kdv
Kaza bela yapmadığın sürece bukadar.

ckrc
07-01-2016, 18:37
1 sezon ( 7 Yarış ) Clio İle Intercity kupasında yarışmak için toplam maliyet 3500 Euro +Kdv
Intercity kupasında kullanmak üzere size ait olacak OMP yarış ekipmanları( satın alınması mecburi) 1000 Euro+ Kdv
Kaza bela yapmadığın sürece bukadar.

Kaza durumunda pist masraflarını sigorta karşılıyor mu?
Çarptığımız karşı araçta herhangi birine fiziken zarar verirsek veya yaptığımız kaza bir başkasının sağlına sebep olursa hukuki bir yaptırımı var mı? Yoksa poligonlarda yaşanabilecek kötü durumlar gibi iki tarafta yarıştan önce muvakkat name imzalıyor mu?
Her yarış ekipmanı 1 kişi için mi? 4,5 kişi kayıt olup her yarış bir farklımız kullanabilir mi?
Fatura kesebiliyor musunuz ?eğitim gideri vb.

Teşekkürler.

ckrc
07-01-2016, 18:39
Çarptığımız karşı araçta herhangi birine fiziken zarar verirsek veya yaptığımız kaza bir başkasının sağlına sebep olursa hukuki bir yaptırımı var mı? Yoksa poligonlarda yaşanabilecek kötü durumlar gibi iki tarafta yarıştan önce muvakkat name imzalıyor mu?
Her yarış ekipmanı 1 kişi için mi? 4,5 kişi kayıt olup her yarış bir farklımız kullanabilir mi?

Teşekkürler.

2. sorunun cevabının evet olduğuna istinaden "intercity ve/veya temsilcileri hukuki olarak sorumlu tutulamaz" şeklinde mi? yoksa "yarış pistine giren her yarışmacı bu riskleri göze almış sayılmaktadır her hangi bir kaza durumunda hukuki olarak sorumlu tutulamaz" şeklinde mi?

pirasa
07-01-2016, 19:10
araçların specleri nedir ?

onursumer
07-01-2016, 19:47
vakit ayrılabilse harika bir organizasyon olmuş aslında

fatura kesilebiliyormu ? birde ne olarak faturalıyorsunuz ? sponsor bulduğumuzda tamamı için gider gosterebilirlermi veya kendi şirketimizde

sigortada sanırım 1000tl ye kadar her durumda biz gerisi sigorta şirketi tarafında karşılanıyor , kaza anında çevreye verdiğimiz zararların kapsamıda dahilmidir ?

mehmet6r
07-01-2016, 21:19
Güzel organizasyon katılanlara şimdiden başarılar.

Smt_Krblt
07-01-2016, 21:28
Yazmaya başlamadan belirtmek istiyorum ''yanlış anlamayında''

Bahsettiğiniz miktar 11 milyar gibi türk parası yapıyor. Üstüne birde kdv'si var. Üstüne 3.200 tl kıyafet ücreti var.

-Ödül nedir ?

onursumer
07-01-2016, 21:44
ödül yarışma tecrubesi :) he bide kupa verirler :)

ACTPK
07-01-2016, 21:59

Bahsettiğiniz miktar 11 milyar gibi türk parası yapıyor. Üstüne birde kdv'si var. Üstüne 3.200 tl kıyafet ücreti var.

-Ödül nedir ?

2011 Tükiye Pist şampiyonası 1600 grup şampiyonluğum var. Sene içinde topladığım kupalar haricinde İnce uzun camdan bir kupa verdiler kardeşim :D Talip olurum dersen seni yarış pilotu sendikasına başkan yapalım. Her ayın 15'inde yatan maaşlarımız oldukça az. Araçlarımızın benzinine yetmiyor.

Buğra Abi bu arada fiyat gerçekten iyiymiş. Caterham'larda fiyat bellimi peki? Birde basın reklam vs ancak TPŞ kadarmı olacak yoksa Seat cup gibimi? ekstra birşeyler yapılacakmı? Sponsor ararsak elimizde sunabileceğimiz bir program tanıtım dosyası tarzı birşey olacakmı?

ACTPK
07-01-2016, 22:03
Birde mesela ekipman olarak Hans, Kask, Eldiven, Ayakkabı, Nomex içlik v.s. herşey var. Tulumun herkesle aynı olması gerektiğinden satın alma zorunluluğu dışında bunları almaya gerek yok sanırım doğrumuyum?

G.U.Z.
07-01-2016, 22:04
Ama ama bana turkiyede ralliciler paraya para demiyor demislerdii..
(Turkiye gercekleri iste, kac arkadasim vardi ralliye hazir araci oldugu halde butcesizlikten yarisamayan)
Katilan herkese basarilar, umarim git gide yarisma imkanlati artar, sponsorluklarin artisiyla yarismak daha da ucuzlasir..

ACTPK
07-01-2016, 22:06
Ama ama bana turkiyede ralliciler paraya para demiyor demislerdii..
(Turkiye gercekleri iste, kac arkadasim vardi ralliye hazir araci oldugu halde butcesizlikten yarisamayan)
Katilan herkese basarilar, umarim git gide yarisma imkanlati artar, sponsorluklarin artisiyla yarismak daha da ucuzlasir..

3 yarış için 7500TL para almıştım 2012'de sponsordan. Sadece ERC'de çıkan masraf için 7500TL harcamıştım :D

MatraX_07
07-01-2016, 22:09
İmkanı olanlar ve güzel bir anı için güzel fırsat

Smt_Krblt
07-01-2016, 22:23
Samimi konuşmak istiyorum. Yarış sonuçta bunun adı tabiki belli bir miktar olması normal ve hatta bunun yüksek bir miktar olması da normal. Çanakkale'de gokart

açılmış. İlk turnuva, yaş 13 ''nfs'' serisinden gerekli tecrübe mevcut. Ailemden aldığım harçlık 20 tl. (haftalık bazda) Turnuva 60 tl (gün bazında) O cumartesi

turnuvaya gelen insanları ikna edip kendime birden fazla sponsor bularak yarışa katıldım, kupamı hala saklarım. O gün bu gündür de pistte olmayı hayal ettim.

Hikaye buraya kadar güzel Show tv'de 2 bölüm oynar sonra fox tv'de şansını dener belki ama 20 bin lira'ya yakın para veriyorum belki çok yetenekliyim belki

benden çok daha yetenekli insanlar var, neden otomobil sporlarından da ''sıkıntı yok kardeş sileriz'' diyebilicek Dünya' ya adını duyurabilecek birini çıkartamıyoruz ?

Olay sadece hobi olarak kalabiliyor, ki pahalı bir hobi. Hadi isim duyurmayı yarışçı olmayı da geçtim, Türkiye'de ciddi anlamda hızlı araba ciddi anlamda hızlı sürücü

var. Ne olurdu sanki bir hafta sonu ''vti cup'' diğer hafta sonu ''gti cup'' düzenlenseydi ? ne olurdu pist ücretleri bu denli pahalı olmasaydı ? insanlar sokaklarda

ölmeseydi.

20 bin çok abi sponsor yoksa ben gelemem.

Sürçi-lisan ettiysem affola konuyuda kirletmiş olmadım umarım. Katılan yarışmacılara başarılar

ACTPK
07-01-2016, 22:49
O iş biraz tanıdık ile yürüyor. Çok aşırı yetenekli değilsen sponsorun seni fark etmesi zor. Yiğit diye bir arkadaşımız var. Forumdan bir çok kişi tanır. Maşallahı var çocuğun. 2012'de aynı klasmanda yarışıyorduk. Grup N Palio ile Sınıf 9'da. O kadar iyi gidiyorduki bir sonraki sene aynı etaplarda evo 10 sektiriyordu :) TR'nin McRae'i bence adam. Doğal yetenek.

Birde işin para çokomel ilişkisi var. Etapta aman araba kırılmasın bütçe kısıtlı diye ayak çektiğimi çok bilirim. Sponsor olayında ise en basiti benim zamanımda yarışan x kişisi sponsorundan 200bin lira para alıp (resmen dolandırıp) 50bin lira bütçe ile yarışabileceği 1 sezon yarıştı. Kalan parayla 996 kasa Porsche aldı. Herkesi kışkırtıp itiraz verdiriyordu. Arkasından konuşmadığı ara bozmadığı adam kalmadı. Şimdi bu spor böyle tiplerle nasıl yürüsün? Beni tanıyanlar kimden bahsettiğimi anlamıştır zaten. Adam yüklü arabayla beni geçiyor. Ertesi yarış bu işe para yatırdık geçmen lazım diye sponsor teşviki ile bana 106 aldırıyorlar. beni yüklü arabasıyla geçen vatandaşın aracını yaptırdığı kankalarının hazırladığı aracı alıyorum. Araçtaki homologe olmayan kendi taktıkları benim haberim olmayan parçalar yüzünden beni diskalifiye ettirdiler. Üstelik aracı satın aldıktan sonra ilk defa yarış anında koltuğuna oturdum desem yalan olmaz. Bu ortamda kim yarışır?

Allahtan bu şekilde Cup yarışlar oluyor. Araçlar tek garajda hazırlandığı için eşit, dolayısıyla pilotaj öne çıkıyor. Maliyet düşük. Başlamak için iyi fırsat. Düşünen kaçırmasın.

snrk
07-01-2016, 22:59
Sıralama + antrenman + yarış tek günde bitiyor mu, yoksa cumartesi ve pazar şeklinde ikiye mi bölünüyor? Teşekkürler.

B.Koçer
07-01-2016, 23:01
Samet kardeşim Maalsef sen ben veya yaşıtlarımız diğer arkadaşlar bu tip organizasyonlari sadece tribünden izleyebiliriz

Sonuçta araçların da belli bir bütçesi var
E imkanlar dahilinde bu bütçeden kar da edilmek zorunda ki isler yürüsün
Sen ben o veya daha da iyileri
Arkada destek olmadığı surece dediğim yere devam
İnan sen kadar bende çıkmak isterim piste
İnsallah ilerde

Can abi ye de su husus ta katılıyorum
Yalan söyleyen dürüst olmayan
Comolokko tipler yüzünden ülkemizde motorsporlaru adına düzenli bir seyler yapılamıyor

mrbars
07-01-2016, 23:13
Birazdan konu açacağım:
"Sponsor olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı !!!"

:)

Zero
08-01-2016, 08:26
2011 Tükiye Pist şampiyonası 1600 grup şampiyonluğum var. Sene içinde topladığım kupalar haricinde İnce uzun camdan bir kupa verdiler kardeşim :D Talip olurum dersen seni yarış pilotu sendikasına başkan yapalım. Her ayın 15'inde yatan maaşlarımız oldukça az. Araçlarımızın benzinine yetmiyor.

Buğra Abi bu arada fiyat gerçekten iyiymiş. Caterham'larda fiyat bellimi peki? Birde basın reklam vs ancak TPŞ kadarmı olacak yoksa Seat cup gibimi? ekstra birşeyler yapılacakmı? Sponsor ararsak elimizde sunabileceğimiz bir program tanıtım dosyası tarzı birşey olacakmı?

Bu lazım olacak Buğra.

kelalper
08-01-2016, 09:18
Bazı arkadaşlar kazanacakları ödülü sormuş sesli güldüm. Ortalama 13000 lira gibi bir ücret karşılığında uluslararası bir pistte 7 yarış yarışacaksınız. Ne arabaya ne de garaja para vereceksiniz ve de kazanırsam ne alıcam diye düşünüyorsunuz. Hayatınızda hiç profesyonel olarak bu sporla ilgilendiniz mi? Normalde Avrupada bu tip organizasyonlara katılmak için ciddi paralar ödüyorsunuz bunları da ya sponsorlar bir kısmını karşılıyor eğer geleceğiniz varsa ki bunu daha önce katıldığınız yarışlara göre değerlendiriyorlar ya da kendi cebinizden karşılıyorsunuz ve genelde katılanlar çok zengin olduğu için kendi şirketinin reklamını yapıyor araba üzerinde. Bu büyük ihtimalle bir başlangıç ve her sene bundan sonra devam edip hem isim yapabileceğiniz hem de genç yarışmacıların fark edilmesini sağlayacak bir oluşum. Profesyonel yarış değil tamamen scouting türü bir yarış. Zamanında çok yakın arkadaşım Türkiyenin en hızlı pist arabalarında F3 lerde şampiyon oldu 2 sene. Kazanabildiği para 0 harcadığı paralar astronomik ki sponsoru olduğu halde harcadı. Şu anda THY da pilotluk yapıyor. F3 te yarışana kadar katılmadığı gokart yarışı vs kalmadı. Ama o zaman şu andaki gibi bir motorsporları bilinci olmadığı için başarısı ülke dışına çıkamadı. En hızlı pistler körfez ve izmir pistiydi.

Jason elinde her türlü imkanı kullanıp çok iyi yerlere geldi. Sorsan ne harcadın ne kazandın diye o da güler. Motorsporlarında yarış kazanarak para kazanamazsın. İlk önce para harcayarak yarışlara katılıp isim yapacaksın. Daha sonraki yarışlara katılabilmek için sponsor arayacaksın. Yarış kazandıkça daha üst yarışlara çıkacaksın uluslararası yarışlarda yer alacaksın işte o zaman zaten para kazanmaya başlarsın kalıcı olursan.

HaKo
08-01-2016, 09:39
araçlar nedir tam olarak reno clio mu ?

ef186
08-01-2016, 09:55

Teşekkürler.

Kısaca özetliyeyim kaza durumunu .
Araçlar sigortalı , Allah korusun kaza yaptınız her kaza başına ödeyeceğiniz max. 1000 TL. Geri kalanı sigortanın sorumluluğu.
TOSFED Ulusal pist lisansı ile yarıştığınız için Lisanslı sporcuların sorumlulukları ne ise odur. Neticede bu bir spor ve katılanlarda katıldıkları an itibariyle Ulusal Sporculardır. ( sağlık bedenen zarar vb. konusu ile ilgili )
Tabiki bizim sözleşme sürecimiz var ve bu sözleşmenin birçok maddesi var . Kayıt için geldiğinizde inceleyebilirsiniz .
1 araca 1 pilot kaydolabilir. Ekipmanları sadece 1 pilot kullanabilir ve başka biryerde kullanamaz yada emanet veremez kullanılması amacı ile .
Bahettiğimiz bir tek marka kupası ve ciddi bir sportif aktivitedir kuralları şartları net ve açıktır. Dediğim gibi kayıt öncesi zöleşme ve regülasyonu işnceleyebilirsiniz .

2. sorunun cevabının evet olduğuna istinaden "intercity ve/veya temsilcileri hukuki olarak sorumlu tutulamaz" şeklinde mi? yoksa "yarış pistine giren her yarışmacı bu riskleri göze almış sayılmaktadır her hangi bir kaza durumunda hukuki olarak sorumlu tutulamaz" şeklinde mi?
Lisans / sporcu konseptinde sorumluluk ne ise sizin sorumluluğunuzda budur. Bizde bir motorsporları klübü ve tesis olarak kısıtlı sorumluluğa sahibiz ki buda gerekli güvenlik önlemlerini sağlamaktan ibaret .

araçların specleri nedir ?

araçlar nedir tam olarak reno clio mu ?

1.500 Dci CLio
90HP @4000d/d
220Nm @1750d/d,
5 ileri manuel vites kutusu
Hava kanallı disk ön frenler
205/50-16 Bridgestone lastikler
45 lt yakıt deposu
OMP güvenlik ekipmanı
FIA homologe roll-cage, 6 nokta yarış kemeri, yarış
koltuğu, otomatik yangın söndürücü.

vakit ayrılabilse harika bir organizasyon olmuş aslında

fatura kesilebiliyormu ? birde ne olarak faturalıyorsunuz ? sponsor bulduğumuzda tamamı için gider gosterebilirlermi veya kendi şirketimizde

sigortada sanırım 1000tl ye kadar her durumda biz gerisi sigorta şirketi tarafında karşılanıyor , kaza anında çevreye verdiğimiz zararların kapsamıda dahilmidir ?

Fatura kesmeden 1 tl lik ticaret dönmez bizim çatımız altında . Tabiki fatura kesilmekte. Tamamı gider gösterilebilir .
Çevreye verilen zararlarda sigorta kapsamında.

-Ödül nedir ?

Şu şekilde sorayım nedemek istediğimi anlamış olun sizde ;
Türkiyede güzel futbol oynayan kaç kişi var ve futboldan para kazanan kaç kişi var .
Bunun cevabı ile sorduğunuz sorunun cevabı aynı.Diğer yazına yanıt vermiyim ama bir ara bir ortamda yanyana olursak saatlerce anlatabilirim usanmadan. Dünyanın her yerinde bu iş böle hatta bundan çok daha pahalı. En basiti Türkiyede Profesyonel olarak kartingde yarışmanın bir sezonu 10 bin euro civarında ....

Birde mesela ekipman olarak Hans, Kask, Eldiven, Ayakkabı, Nomex içlik v.s. herşey var. Tulumun herkesle aynı olması gerektiğinden satın alma zorunluluğu dışında bunları almaya gerek yok sanırım doğrumuyum?

Tam takım satın alınması gerekmekte Cancım . 1000Euro+kdv ye tam takım Omp fiyat olarakta başarılı.

Sıralama + antrenman + yarış tek günde bitiyor mu, yoksa cumartesi ve pazar şeklinde ikiye mi bölünüyor? Teşekkürler.

Hepsi aynı gün oluyor. Cumartesi yada pazar günlerinden birtanesinde .

Samet kardeşim Maalsef sen ben veya yaşıtlarımız diğer arkadaşlar bu tip organizasyonlari sadece tribünden izleyebiliriz

Sonuçta araçların da belli bir bütçesi var
E imkanlar dahilinde bu bütçeden kar da edilmek zorunda ki isler yürüsün
Sen ben o veya daha da iyileri
Arkada destek olmadığı surece dediğim yere devam
İnan sen kadar bende çıkmak isterim piste
İnsallah ilerde

Can abi ye de su husus ta katılıyorum
Yalan söyleyen dürüst olmayan
Comolokko tipler yüzünden ülkemizde motorsporlaru adına düzenli bir seyler yapılamıyor

Bi nontada düzelmeye ihtiyaç var. Intercity Kupası Çok net şekilde sosyal sorumluluk projesidir.
Belirlenen ücret verilen hizmetin neredeyse 3 te biridir.

Birazdan konu açacağım:
"Sponsor olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı !!!"

:)

Hadi bakalım hayırlı olsun :D

Bu lazım olacak Buğra.

Olacak olacak :D Başvuranlara yollamaya başladık zeki bana bi mail at yollıyım sanada hemen ;)

HUSNU
08-01-2016, 12:23
Güzel bir proje . Emeği geçenlerin ellerine sağlık . Katılma imkanı yakalayabilecek arkadaşlara şimdiden başarılar. Sponsor arayışlarına başlayalım. Belli mi olur :)

crazydog
08-01-2016, 12:44
Valla çok isterim ama bu sene maddi olarak çok zorlar ama seneye neden olmasın :)

Zero
08-01-2016, 13:37
Buğra detaylı bir mail sende yazdıklarım için haber bekliyorum senden ;)

kelalper
08-01-2016, 14:33
Buğra detaylı bir mail sende yazdıklarım için haber bekliyorum senden ;)

ziko arabalar dsg diil uyandıriim. :D

Zero
08-01-2016, 14:45
ziko arabalar dsg diil uyandıriim. :D

En soldaki pedal gaz mıydı :D bizimde sol ayak basacak yer arıyor az pas atarız :)

ef186
08-01-2016, 15:27
En soldaki pedal gaz mıydı :D bizimde sol ayak basacak yer arıyor az pas atarız :)

En çok ben eğleneceğim :D ahhahahahha

onursumer
08-01-2016, 15:57
abi valla çok avantajlı ciddi düşünüyorum ama ayak uydurabilirmiyim kestiremiyorum , dokuman için mail bende alabilirmiyim? onur@onursumer.net

teşekkurler

ef186
08-01-2016, 16:10
abi valla çok avantajlı ciddi düşünüyorum ama ayak uydurabilirmiyim kestiremiyorum , dokuman için mail bende alabilirmiyim? onur@onursumer.net

teşekkurler

Böle fırsat birdaha zor gelir Özellikle amatörler ve bu işe yeni başlayanlar için Intercity Kupası mükemmel bir fırsat yaratıyor.

Caterham R300 Cup ve Porsche Trophy Turkey ile birlikte muhteşem bir organizasyon başlıyor Mart itibariyle ...

kelalper
08-01-2016, 16:39

ayıp ediosun gel paspasın olayım beni çiğne. :D

KÖROĞLU
08-01-2016, 16:47
Cidden imkanı ve zamanı olan insan için güzel fırsat. Hepsini geçtim ülkedeki motor sporları için bile güzel bir adım.

Seyirci gelir, pist daha çok bilinir, olaya ilgi artar, farklı organizasyonlar gelir bu vesileyle. Emeklemeden koşulmaz.

Rakama çok diyen arkadaşlar bisikletle doğa gezisine çıkmıyorsunuz hatırlatırım :)

Birde 90 hp yi beğenmiyorlar mübarekler, herkes içindeki alonso'yu bir zahmet bir kenara koyup özüne dönsün :)

Katılmayı isterdim cidden, pistte olmasa da tribünde oluruz belki :) ef186 yı tebrik ediyorum.

snrk
08-01-2016, 18:27
Peki bir sorum daha olacak. Yarış takvimi ile pist günleri takvimi çakışacak mı? (yani biri cmts, diğeri pazar), yoksa farklı haftalara denk gelecek şekilde ayarlıcak mısınız?

neothenew
08-01-2016, 19:38
Çok iyi organizasyon olmuş, kısa format pist olacaksa cliolarla eğlenceli olabilir. Ciddi düşünüyorum, yalnız yarışma takvimi ne zaman belli olur, kontenjan için ön başvuru mu yapıyoruz, ödeme detayları vb sorularım için yarın telefon edeyim en iyisi:)

jnrjames
08-01-2016, 23:31
çok güzel bir işe imza atmışsınız, öncelikle gönülden teşekkür ve tebrik ediyorum. Sponsor soracağım ama yuzde 99 ihtimalle bulamayıp katılamayacağım ama olsun. Yıllardır hayal edilen bir fırsat.
Umarım bende bir şans yakalarım. Benim ekstra sormak istediklerim şunlardır.

-Süspansiyon sistemleri standartmı? pilotun kişiselleştirebileceği araç ayarları nelerdir?
-Elektronik sistemlere bir müdahale yapılacakmı? çünkü bu araçların standart hali ile limiz zorlamalarında araç tarafından felaket bir müdahale var. Tabi ki amatör pilotlar için en doğrusu ve imkanlar dahilinde en avantajlısını siz bilirsiniz ben sadece merak ettim.

Dayanamayacağım gerçekten tekrardan tebrik ederim ve çok teşekkür ederim. Türkiye de bu işler adına çok emek harcıyorsunuz.

Zero
09-01-2016, 01:44
çok güzel bir işe imza atmışsınız, öncelikle gönülden teşekkür ve tebrik ediyorum. Sponsor soracağım ama yuzde 99 ihtimalle bulamayıp katılamayacağım ama olsun. Yıllardır hayal edilen bir fırsat.
Umarım bende bir şans yakalarım. Benim ekstra sormak istediklerim şunlardır.

-Süspansiyon sistemleri standartmı? pilotun kişiselleştirebileceği araç ayarları nelerdir?
-Elektronik sistemlere bir müdahale yapılacakmı? çünkü bu araçların standart hali ile limiz zorlamalarında araç tarafından felaket bir müdahale var. Tabi ki amatör pilotlar için en doğrusu ve imkanlar dahilinde en avantajlısını siz bilirsiniz ben sadece merak ettim.

Dayanamayacağım gerçekten tekrardan tebrik ederim ve çok teşekkür ederim. Türkiye de bu işler adına çok emek harcıyorsunuz.

Konunun başından beri en mantıklı soruyu sorduğun için bende sana teşekkür ederim. Gerçekten araçta kişiselleştirmeler önemli ben cupra harici günlük olarak düzenli clio ya biniyorum ve hiç bir eğlenceye izin vermiyor araç :) Bu sistemlerle alakalı ne gibi değişimler olduğu önemli. Ayrıca Buğra bu işleri Türkiye de yayan ve halka indiren adamdır bu konuda da doğru bir noktaya değinmişsin. Yıllardır yaptığı organizasyonlara amatör olarak katılırım daha bir kere bu neden böyle keşke böyle olsaydı diye sorgulamıştığım yoktur adaleti hakkında hiç şüphem olmadı. Jason ın süresini ilk geçtiğimde gelip beni bizzat tebrik edip bana moral verdi herhangi adalet dışı birşeye asla itimatı yok turumu bitirdiğimde çoktan izleyip gelmişti yanıma :) Asla torpil katmayı ayrıcalık tanımayı sevmez insanların sosyal konumları önemli değil onun için, bu yüzden bu organizasyon gerçek bir fırsat bana göre amatörler adına.

mrbars
09-01-2016, 02:20
90 beygir arabada en mühim kişiselleştirme bence kilo verme olacak. Yemicem artık birşey. Şimdi McDonalds düşünsün.

ProdriveSTI
09-01-2016, 02:38
90 beygir arabada en mühim kişiselleştirme bence kilo verme olacak. Yemicem artık birşey. Şimdi McDonalds düşünsün.

62 kiloyum şansım var mı abi :hehe:

997TT
09-01-2016, 06:28
Kisisellestirme olabilicek bir ekipman yokki araclarda...

jnrjames
09-01-2016, 16:36
Kisisellestirme olabilicek bir ekipman yokki araclarda...

Lastik basinci , rot ayari vs onemli farklar yaratabilir cuplarda suruse gore. En azindan oyle dusunuyorum, yanilmis olabilirim tabi..

Juggernaut
09-01-2016, 20:23
Ödeme planı ve üniversite kupası ve hakkında ayrıntılı bilgi var mı?

initial-D
03-02-2016, 13:09
aynısını motosiklet için düşünüyormusunuz?

500-700cc motosikletlerle.hemde otomobildeki en düşük seriden daha ucuza gelecektir hem organizatör hemde katılımcı için