PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomax dergisi kapandı

atilatilgan
10-11-2008, 21:53
8 yıldır yayın hayatını sürdüren Otomax Dergisi kapandı.

Derginin Yayın Yönetmeni Süreyya İzgi'nin gönderdiği e-mail şöyle:

"Merhaba,

Yaşamakta olduğumuz ekonomik kriz, ne yazık ki Otomax dergimizi de vurdu. Borusan Holding'in aldığı bir kararla, 8 yılı aşkın süredir yayınlanmakta olan ve benim de 1.5 yıldır yayın yönetmenliğini yapmakta olduğum Otomax dergimizin yayın hayatı, 10 Kasım 2008'de piyasaya sunduğumuz sayıyla sona ermiş bulunuyor.

Bir medya kuruluşuna ait olmadığı halde; reklamsız, duyurusuz, gayet mütevazı gücüyle istikrarlı grafik çizen, hatta zaman zaman satış adediyle haftalık otomobil dergilerine kafa tutan dergimize yayın hayatı boyunca verdiğiniz destek için teşekkürler.

Dergimizin yayın hayatı sona ererken web sitemiz www.otomax.com yenilenip geliştirilerek yoluna devam edecek. İçerik oluşumunda sağlayacağınız destekten hiç
bir şüphem yok."

SONE-R
10-11-2008, 22:08
internet varken kim dergi alırki... belliydi sonunun böyle olacağı....

ibrahim
10-11-2008, 22:12
allah kahretsin bu ekonomik kırizi yazık olmuş ya otomotiv sektöründe baya iyi bir dergiydi yazıkolmuş üzüldüm

se®k@n
10-11-2008, 23:09
Yazık olmus.. :(

ST
10-11-2008, 23:11
Yazık hakikaten..

pug35
10-11-2008, 23:14
bazıları kabullenmesede kriz çığ gibi büyüyor:(allah sonumuzu hayıretsin

McS_R53
10-11-2008, 23:45
gerçktn yazk bunca yıllık emeğe:(

ALPER-VNS
10-11-2008, 23:57
bence krizden çok internetin yaygınlaşması vurmuştur dergiyi.. yine de üzüldüm lise hayatım otomaxla geçmişti :o

Hamster
11-11-2008, 00:19
Bu üzücü bir haber,umrm bu krizi en az hasarla atlatır ülkemiz ve insanımız daha da zor durumda kalmaz.

Buğra A.
11-11-2008, 00:36
Üzüldüm.Bence hak etmiyordu kapanmayı.Kaliteli bir dergiydi.

egeturbo
11-11-2008, 07:40
Eskiden sanayiye saatte 10 araç giriyorsa.Bunların 9 u arabasına tamir ,parça v.s yaptırıyorsa şimdi 5 Araç giriyor zaten 4 ü icra araçları ve alacaklılar.Sanayide herkes tavla başında işsizlikten oturuyor.Kriz gerçektende baya büyüdü ve büyümeye devam edecek.

STeaM
11-11-2008, 08:01
krizin ve diğer rekabet unsurlarının bir sonucu olarak dergi kapandı.

söz konusu olay krizin doğrudan etkilemesi ile olmadığı kesin. kriz daha henüz TÜRKİYE'yi vurmadı, uğramadı. kriz tam anlamı ile geldiğinde ne olacak? sanayi ve üreticiler biraz likit sorunu yaşayacaklar, bankalar kredi sağlayamayacak bu nedenle piyasada biraz daralma olacak. bu halka ne şekilde yansıyacak? halk -1 de -1den daha büyük bişey olmadığı için aman aman çok etkilenmeyecek. tek sorun sermayedarların ve üreticilerin.

IMF olmadan bu işten "rahatca" çıkamayacağımız kesin. bu adamlara yine borçlanmakta çok mantıklı değil, neticede alınan kredi ile hane halkının alım gücü artmayacak, talep olmadığı sürece iç piyasa istedği kadar arz oluşsun. ayrıca vergilerin yumuşatılması da sanayi kesiminin sabit giderlerini düşürecek ve daha ucuz mamul/yarı mamul üretecektir.ayrıca hükümetin finans kuruluşlarının kredilerine kamu güvencesi vermesi en elzem konudur. piyasa şuan kilit durumda dönen bir para akışı yok, kredi sağlayamayan bir iç piyasa var. devlet güvencesi olmadığı içinde banka ve finans kuruluşları bu akışı durdurdu.

umarım biran önce teklif edilen önlemler yürürlüğe girerdwe krizden en az hasarla çıkarız.

önerilen çözüm yolları:

* Merkez Bankası rezervlerinden bir fon oluşturulmalı
* İşsizlik Sigortası fonunun bir bölümü, kitlesel seferberlik için kullanılmalı
* IMF ile ciddi ve ayrıntılı bir anlaşma bir an önce imzalanmalı
* Körfez sermayesinin çekilmesine yönelik tedbirler alınmalı
* Bankacılık sektörü sermaye yapısı güçlendirilmeli
* Şirketler yeniden sermayelendirilmeli, sermaye yapıları güçlendirilmeli
* Sermaye yapısının güçlenmesi için gerekli kefalet sistemi oluşturulmalı
* Kefalet sistemi yetkin bir izleme sistemi ile desteklenmeli

Ome_RS
11-11-2008, 12:38
arada bir alıodum 2. fiyatlar güncel bilgiler vs içn.
üzüldüm kapanmasına.