PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 307 derece yanlışlıgı

Mehmet Opc
08-01-2016, 16:40
Geçen gün aracım kapıdaydım sabah bi kalktım aynasi komple kırılmış bende gittim Yan sanayi bire bir sağ ayna aldım.Araçım peugoet 307.Fakat aynayı taktıktan sonra derece 3 derece falan fazla gösteriyor bu ayna yan sanayi diye mi öyle gösteriyor.Ve yanlış gösteriyorsa bu aynanın içindeki termometreyi değiştirebilirmiyim.Değiştirebilirsem nerden bulabilirim

-ER-
08-01-2016, 16:46
şasenin son 8 hanesini veirseniz yardımcı olmaya çalışırım

Mehmet Opc
08-01-2016, 16:58
şasenin son 8 hanesini veirseniz yardımcı olmaya çalışırım

83625035 şimdiden teşekkür ederim

-ER-
08-01-2016, 18:19
YAnlış gösterip göstermedğini bilemiyorum ama farklı olduğunu düşünüyorsanız illaki ısıölçerdendir.
Tek başına değiştirebilirsiniz sadece sensörü onunda fiyatnı ve aynanın fiyatını resimin içerisine yazdım.
Aklınıza takılan birşey olursa sormaktan çekinmeyin.

http://i.hizliresim.com/5MVOyM.png

Mehmet Opc
08-01-2016, 18:23
YAnlış gösterip göstermedğini bilemiyorum ama farklı olduğunu düşünüyorsanız illaki ısıölçerdendir.
Tek başına değiştirebilirsiniz sadece sensörü onunda fiyatnı ve aynanın fiyatını resimin içerisine yazdım.
Aklınıza takılan birşey olursa sormaktan çekinmeyin.

http://i.hizliresim.com/5MVOyM.png

70 lirada çok fazla ısı ölçer için ben aynayi 100 liraya aldım zaten :) keşke eski aynayi atmasaydimda onun ısı ölçeriyle değiştirirdim

-ER-
08-01-2016, 18:41
Söylediğim fiyat OEM ürün fiyatları keşke atmasaydın ucuz etin yahnisi 3 dereceden bişey olmaz artık 100lık ayna sonuçta resistans çalışıyor mu peki ?

Mehmet Opc
09-01-2016, 13:00
Söylediğim fiyat OEM ürün fiyatları keşke atmasaydın ucuz etin yahnisi 3 dereceden bişey olmaz artık 100lık ayna sonuçta resistans çalışıyor mu peki ?

Resistansı çalışıyor elektroniğide sorunsuz çalışıyor ve ustam dediki bire bir peugoet ürünüdür dedi yani en iyi peugoet yan sanayisi yapan markaymış o taktığı ayna zaten markasi kısa bişeydi 4-5 harfliydi

B.Koçer
09-01-2016, 13:28
Saçma gelebilir ama

akü kutup basını sokup 10 dk bekleyip

arac bilgi ekranından derece ayarlarını tekrar C yapıp okeyleyip denermisiniz ?

Mehmet Opc
09-01-2016, 15:13
Saçma gelebilir ama

akü kutup basını sokup 10 dk bekleyip

arac bilgi ekranından derece ayarlarını tekrar C yapıp okeyleyip denermisiniz ?

olur denerimde düzeliceğini sanmiyorum böyle

DOHC
09-01-2016, 15:25
olur denerimde düzeliceğini sanmiyorum böyle

Kutup başını sökün birde far veya teybi açın. Sistemde bazen enerji kalabiliyor, komple sıfırlayın.

2jz
09-01-2016, 21:11
Mesela hondanın kitapçığında böyle bi ayrıntı var. Manuel kalibrasyona müsade ediyor.

D›fl S›cakl›k Göstergesi
Bu gösterge d›fl s›cakl›¤› santigrat derece cinsinden görüntüler.
S›cakl›k sensörü ön tamponda bulunur. Dolay›s›yla, s›cakl›k de¤eri yol yüzeyin- den ›s› geçifli, motor ›s›s› ve çevre trafi¤inden gelen egzoz gaz› s›cakl›¤›n- dan etkilenebilir. Bu durum araç 30 km/s (19 mil/s) alt›nda bir h›zla seyrederken yanl›fl bir s›cakl›k de¤erinin gösterimine yol açabilir

D›fl s›cakl›k yanl›fl görüntüleniyorsa, 3°C’ye kadar daha s›cak veya daha so¤uk olarak ayarlayabilirsiniz (sayfa 113’e bak›n›z).

NOT: Bu ifllemin yap›lmas›ndan önce s›cakl›k sabitlenmelidir.