PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Range Rover Sport 2.7 TDV6 yazılım ?

dulger007
18-01-2016, 08:43
Selamun aleyküm
Range Rover Sport 2.7 TDV6 için yazılım yapan yada yaptıran varmıdır ? Peformans-Yakıt konusunda nasıl gelişmeler oldu bilgi alabilirmiyim ? Yada tahmin yapabilecek varmıdır

LnchCntrl
18-01-2016, 08:51
3 kadar Range ' e yaptım. Biri yanılmıyorsam atmosferik 4.4 v8 diğerleri de 2.7 TD idi. Hepsi çok memnun kaldılar. Kolaylıkla 40 hp kadar aldık diye hatırlıyorum. 1 sene kadar önce yaptığım için bilgileri tam hatırlayamadım. Düzgün bi yerde yaptırırsanız normal kullanımda 1 lt ye kadar tasarruf elde edebilirsiniz.

EmrahERKAN
18-01-2016, 08:53
7 8 Tane Range e yaptık. Müşteriler gayet memnun yakıt konusunda %8 düşüş sağlanıyor. Güç artışı sizin tatmin edecektir diye düşünüyorum. %20 artış oluyor

dulger007
18-01-2016, 09:23
3 kadar Range ' e yaptım. Biri yanılmıyorsam atmosferik 4.4 v8 diğerleri de 2.7 TD idi. Hepsi çok memnun kaldılar. Kolaylıkla 40 hp kadar aldık diye hatırlıyorum. 1 sene kadar önce yaptığım için bilgileri tam hatırlayamadım. Düzgün bi yerde yaptırırsanız normal kullanımda 1 lt ye kadar tasarruf elde edebilirsiniz.

7 8 Tane Range e yaptık. Müşteriler gayet memnun yakıt konusunda %8 düşüş sağlanıyor. Güç artışı sizin tatmin edecektir diye düşünüyorum. %20 artış oluyor

Cevaplar için sağolun , tasarruftan çok peformans önemli benim için. 0-100 , 100-200 değerleri ne durumda oluyor ? Orjinal hali çok hantal , tonajına göre iyi ama ortalamaya göre düşük bir seviyede bunu iyileştirmek istiyorum

LnchCntrl
18-01-2016, 09:26
Yakıt performans sorunca o şekilde cevapladık aslında :)

Elimde cihaz ile ölçülmüş bi süre yok ama hantallık konusunda ki şikayetlerin tümü ortadan kalkacaktır.

dulger007
18-01-2016, 09:36
Yakıt performans sorunca o şekilde cevapladık aslında :)

Elimde cihaz ile ölçülmüş bi süre yok ama hantallık konusunda ki şikayetlerin tümü ortadan kalkacaktır.

Evet ben yanlış telaffuz etmişim kusura bakmayın :) Performans artımından sonra ne kadar yakıt artıyor şeklinde sormam gerekiyordu . Beyin açılıyormu sizin yazılımınızda ve fiyat öğrenebilirmiyim ?

Yigit-Y
18-01-2016, 09:37
Kac model araciniz kac km de ?

LnchCntrl
18-01-2016, 09:44
Bilgi amaçlı pm attım, antalyada ki arkadaşlar yardımcı olacaklardır. firma konusunda karar sizin.

VteC_MaNiaC
18-01-2016, 09:44
Aracın konidyonu çok önemli..

bakımlı 2.7TD ler motor kırabilirken bakımsız ve ilgisiz kalmış olanlar yazılımla beraber çok daha hassas olabilir..

Ama yazılım ve K&N kutu içi hava filtresiyle gaz tepkisi ve son sürat belirgin bir şekilde değişiyor.

dulger007
18-01-2016, 09:53
Aracın konidyonu çok önemli..

bakımlı 2.7TD ler motor kırabilirken bakımsız ve ilgisiz kalmış olanlar yazılımla beraber çok daha hassas olabilir..

Ama yazılım ve K&N kutu içi hava filtresiyle gaz tepkisi ve son sürat belirgin bir şekilde değişiyor.

Bakımlısıda motor kırarsa ne yapabiliriz kırmaması için yada performans arttırımı için ? Muhakkak fark olacaktır ama beklentim biraz fazla sanırım karşılayacakmı çok merak ediyorum

dulger007
18-01-2016, 09:57
Bilgi amaçlı pm attım, antalyada ki arkadaşlar yardımcı olacaklardır. firma konusunda karar sizin.

Bilgi ve ilgi için sağolun

dulger007
18-01-2016, 10:15
Kac model araciniz kac km de ?

2007 model , 130.xxx km

Yigit-Y
18-01-2016, 10:19
2007 model , 130.xxx km

Hassas bir motor ben senin yerinde olsam riske girmezdim

BoraRS
18-01-2016, 10:27
Bakımlısıda motor kırarsa ne yapabiliriz kırmaması için yada performans arttırımı için ? Muhakkak fark olacaktır ama beklentim biraz fazla sanırım karşılayacakmı çok merak ediyorum

Bakımlısı da kırıyor demek yanlış olur. Bu araçları çok araştırdım ve sonunda Range Rover 3.0 TD6 aldım. Bakımlıdan ziyade bakımlı sandığımız desek daha doğru olur. Malesef Türkiye'de birkaç ustayı tenzih ederim ama işçilik berbat. Ustalara güvenim neredeyse sıfır. Adama liste veriyorum bunları yap diye listenin yarısı yok. Neyse uzatmıyım serviste enjektörlerin işemesine baktır. Turboya baktır. Yağ pompasına baktırma direk değiştir. Bunların adam gibi yaptırırsan ve de normal spor araba gibi kullanmazsan mis gibi tertemiz binersin aracına.

Benim araçta da örneğin klasik şanzuman sorunu var derler hep. Bu arabalar çok ağır araçlar. Şanzumanı ısıtmadan yüklenirsen eline alırsın. Her ışıkta keyfine sıfırdan gaza oturursan şanzumanı eline alırsın. Sürekli top speede kasarsan, her fırsatta dip gaz yapıp gaz açarsan turboyu eline alırsın. Bu arabalara gerçekten sakin geniş ve arabanın klasına uygun binmek gerekiyor. O zaman gerçekten tadından yenmez.

Ben kat iptali yaptırdım. Barborosa da Maslakta Stage1+ yazılım yaptırdım. Çok memnunum. Hiç beklemedim. Sağolsun yarım saatte bitirdi işi. İnsanlığı muhabbeti bilgisi de çok çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Yaklaşık 50hp güç ve 90 NM civarı tork aldık. Bariz farketti. Eski yakıt tüketimini hatırlamıyorum ama şehir içinde 300 liraya depom doluyor ve bir depo ile 635km yol gittim ışık yaktı. Şehir dışında bu 800+ oluyor sakin kullanımda.

Haa bu arada spor tipi hava filtrelerini de sevmiyormuş duyduğuma göre bu araçlar. Yerinde olsam bulaşmam.

dulger007
18-01-2016, 10:28
Hassas bir motor ben senin yerinde olsam riske girmezdim

Bende tam tersini tahmin ediyordum , benimde korkum şanzımandı demek motordanda korkmam gerekiyormuş. Araca satış yolu göründü gibi o zaman

dulger007
18-01-2016, 10:36
Bakımlısı da kırıyor demek yanlış olur. Bu araçları çok araştırdım ve sonunda Range Rover 3.0 TD6 aldım. Bakımlıdan ziyade bakımlı sandığımız desek daha doğru olur. Malesef Türkiye'de birkaç ustayı tenzih ederim ama işçilik berbat. Ustalara güvenim neredeyse sıfır. Adama liste veriyorum bunları yap diye listenin yarısı yok. Neyse uzatmıyım serviste enjektörlerin işemesine baktır. Turboya baktır. Yağ pompasına baktırma direk değiştir. Bunların adam gibi yaptırırsan ve de normal spor araba gibi kullanmazsan mis gibi tertemiz binersin aracına.

Benim araçta da örneğin klasik şanzuman sorunu var derler hep. Bu arabalar çok ağır araçlar. Şanzumanı ısıtmadan yüklenirsen eline alırsın. Her ışıkta keyfine sıfırdan gaza oturursan şanzumanı eline alırsın. Sürekli top speede kasarsan, her fırsatta dip gaz yapıp gaz açarsan turboyu eline alırsın. Bu arabalara gerçekten sakin geniş ve arabanın klasına uygun binmek gerekiyor. O zaman gerçekten tadından yenmez.

Ben kat iptali yaptırdım. Barborosa da Maslakta Stage1+ yazılım yaptırdım. Çok memnunum. Hiç beklemedim. Sağolsun yarım saatte bitirdi işi. İnsanlığı muhabbeti bilgisi de çok çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Yaklaşık 50hp güç ve 90 NM civarı tork aldık. Bariz farketti. Eski yakıt tüketimini hatırlamıyorum ama şehir içinde 300 liraya depom doluyor ve bir depo ile 635km yol gittim ışık yaktı. Şehir dışında bu 800+ oluyor sakin kullanımda.

Haa bu arada spor tipi hava filtrelerini de sevmiyormuş duyduğuma göre bu araçlar. Yerinde olsam bulaşmam.

Bilgiler için sağolun güzel açıklama yapmışsınız , bundan daha öncede aynı araçtan vardı sattıktan sonraki sahibi şanzıman yaptırmış bizdeyken sıkıntı yoktu sonra bir araştırdım genelde sizin söylediğiniz gibi araç ağır olduğu için ısınmadan ısınsa bile 2.7 ton olduğu için kalkışlarda sürekli ve aşırı yüklenmeden sorun oluşturabiliyor. Bu durum motorada zararlı zaten.

Sizin araç kaç model sanırım 2010 üstü , çünkü bildiğim kadarıyla bizim kasanın 3.0 tdv8 olanı var tdv6 olanı yok . Açık hava filitresi benimde mantığıma pek yatmıyor bu araçta bulaşmıyacam zaten. Sizin aracınız yaptığınız işlemlerden sonra baya tatminkar olmuştur az çok tahmin edebiliyorum. Kullanımı çok zevkli bir araç ama hantal oluşu bazen can sıkıyor.

BoraRS
18-01-2016, 10:41
Benimki 2003 model TD6. Yani 177hp. Hantallığı sen bana sor :D Ama yazılım sonrası baya iyileşti araba diyebilirim. TDV8 alacaktım ama yıllık vergisi 7 bin TL. Çok para. 7 bin TL olmasa yarın alırım. O motor efsane. 272HP 600NM Tork. Yazılımla 320hp leri görüyor. Tam bir şaka makinası. Şanzumanı da sorunsuz. Ama dediğim gibi yıllık vergisi 2007 modellerin bile 7 bin TL.

dulger007
18-01-2016, 10:47
Benimki 2003 model TD6. Yani 177hp. Hantallığı sen bana sor :D Ama yazılım sonrası baya iyileşti araba diyebilirim. TDV8 alacaktım ama yıllık vergisi 7 bin TL. Çok para. 7 bin TL olmasa yarın alırım. O motor efsane. 272HP 600NM Tork. Yazılımla 320hp leri görüyor. Tam bir şaka makinası. Şanzumanı da sorunsuz. Ama dediğim gibi yıllık vergisi 2007 modellerin bile 7 bin TL.

Bizimkine şükür o zaman :) Sizin araç sport değil anladığım akdarıyla . TDV8 gerçekten söylediğiniz gibi çok iyi fakat Türkiyede bayiden çıkışlı TDV8 yok diye biliyorum hepsi yurt dışı girişli ve dediğiniz gibi vergisi yüksek

darkmoon
18-01-2016, 11:01
jaguar motoruna elleşme.. 3.0 bmw motorudur onda chipde falan sıkıntı olmazda 2.7 jaguar motorlularında bir elin motorda olucak devamlı.motor çok güzel bir motorda türkiye halkının kullanım tarzına uygun bir motor değil. nazik bir motor.

ACYV
18-01-2016, 11:03
bende tdv8 var, 272hp olan model ancak ara 300,000kmde olduğundan yazılımdan çekiniyorum.

dulger007
18-01-2016, 11:14
jaguar motoruna elleşme.. 3.0 bmw motorudur onda chipde falan sıkıntı olmazda 2.7 jaguar motorlularında bir elin motorda olucak devamlı.motor çok güzel bir motorda türkiye halkının kullanım tarzına uygun bir motor değil. nazik bir motor.

Bilgi için sağolun , peki range rover vogue 3.0 TVD6 da kullanılan motorda Bmw motorumudur ?

dulger007
18-01-2016, 11:16
bende tdv8 var, 272hp olan model ancak ara 300,000kmde olduğundan yazılımdan çekiniyorum.

TDV8 harika makina ama sizinkinin km si yüksekmiş gerçekten. Bir ağır bakım ve motor revizyonundan sonra düşünülebilir

ef186
18-01-2016, 11:25
Bu ülke sınırları içinde ben Dr.Ecu Özgünden başkasına yazılımın Y sini yaptırmam .
Başın ağrımasın istiyorsan sanada tavsiye ederim .
Yazılım yaptığı range sportu 3 yıl kullandım hem performans aldım hemde tasarruf ettim .

darkmoon
18-01-2016, 11:26
3.0 dizeller ve 2006 ya kadar üretilen 4.4 benzinli motor bmw grubuna ait.. 2006 sonrası 4.4 ler jaguar..

rangede bence iki iyi dizel motor var biri 3.0 dizel biride P38 kasalardaki 2.5tdi motor.. o motorda bmw motorudur..

darkmoon
18-01-2016, 11:27
Bu ülke sınırları içinde ben Dr.Ecu Özgünden başkasına yazılımın Y sini yaptırmam .
Yazılım yaptığı range sportu 3 yıl kullandım hem performans aldım hemde tasarruf ettim .

Aynen bende yazılım işi isteyen herkesi özgünü yüzen tanımasamda onlara yönlendiriyorum.. sakın başka yere gitmeyin diyorum.

dulger007
18-01-2016, 11:35
3.0 dizeller ve 2006 ya kadar üretilen 4.4 benzinli motor bmw grubuna ait.. 2006 sonrası 4.4 ler jaguar..

rangede bence iki iyi dizel motor var biri 3.0 dizel biride P38 kasalardaki 2.5tdi motor.. o motorda bmw motorudur..

Peki bu 2013 modellerindeki 3.0 TDV6 ve 3.0 SDV6 arasındaki farklarını biliyormusunuz ve hangisini tercih etmeli ?

dulger007
18-01-2016, 11:38

Bilgi için sağolun , yazılımadan sonraki aşamayı tam netleştirirsem yani bu işe girmelimiyim girersem işler tersine giderse ne sonuçlar doğacak bu riske değermi diye netleştikten sonra firma arayışına girecem zaten ama aklımda bir kaç marka var zaten

ef186
18-01-2016, 11:43
Bilgi için sağolun , yazılımadan sonraki aşamayı tam netleştirirsem yani bu işe girmelimiyim girersem işler tersine giderse ne sonuçlar doğacak bu riske değermi diye netleştikten sonra firma arayışına girecem zaten ama aklımda bir kaç marka var zaten

Burda sizi zaten firma doğru yönlendirecektir .
Uygun görmezlerse yazılımı yapmaz geri gönderir ... Risk varsa risklerini size belirtmeden el sürmez Dr.Ecu .

MK8800
18-01-2016, 11:47
Yazilim yapilacaksa once frenlere de el atilmali orjinalinde bile basarisizken yazilimdan sonra daha dengesiz olabilir . 100-200 icinde pek fark olmaz zannediyorum

BoraRS
18-01-2016, 11:53

Sorması ayıptır vergisi gerçekten 7 bin TL mi? Ben baya araştırdım ama hep öyle çıkıyor.

dulger007
18-01-2016, 12:40
Yazilim yapilacaksa once frenlere de el atilmali orjinalinde bile basarisizken yazilimdan sonra daha dengesiz olabilir . 100-200 icinde pek fark olmaz zannediyorum

Evet frenler ciddi anlamda kötü , o ağırlığa sürat eklenince dahada kötü oluyor

BoraRS
18-01-2016, 13:01
Nedense ben fren sisteminden çok memnunum aracımın. Bende bundan önce yaklaşık 3 sene kadar bindiğim P38 kasası vardı. O kasadan sonra bu kasa bana sanki limuzin gibi geldi. Birçok sorunu iyileştirmişler. Eski kasanın fren sisteminden sonra bu baya iyi geldi.