PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac ici Ledlerim Yanip Sönüyor

F4R
19-01-2016, 20:14
arkadaşlar aracimin iç tavan aydinlatmasinda beyaz led ampuller var. sonradan takılmış. çok güzel duruyor ancak ledlerden bir tanesi yandıktan kısa bir sure sonra yanıp dönüyor. gordugum kadarıyla led de problem yok, problem olsa ilk yandığı andan itibaren aynı şeyi yapar diye tahmin ediyorum. internette biraz araştırdım, sonradan yapılan ledlerde bu sorun olabiliyormus. ancak net olarak bir çözüm bulamadım. başına gelen, çözebilen yada aynı sorunu yaşamayan var mıdır?

Gökhan Bilgin
19-01-2016, 20:57
Orjinale çevir abi tekrar söylüyorum :) ama bir yerde okumuştum arabanın içinde sarı ışık varsa mesela torpidodaki sarıysa eğer voltaj farkından dolayı yapıyor demişti birisi ne derece doğru bilmiyorum ama bu sonradan takılan ledlerin hepsinde bu sorun var yoksa ben yapmazmıydım sence lütfen :D

Le10ur
19-01-2016, 20:57
arkadaşlar aracimin iç tavan aydinlatmasinda beyaz led ampuller var. sonradan takılmış. çok güzel duruyor ancak ledlerden bir tanesi yandıktan kısa bir sure sonra yanıp dönüyor. gordugum kadarıyla led de problem yok, problem olsa ilk yandığı andan itibaren aynı şeyi yapar diye tahmin ediyorum. internette biraz araştırdım, sonradan yapılan ledlerde bu sorun olabiliyormus. ancak net olarak bir çözüm bulamadım. başına gelen, çözebilen yada aynı sorunu yaşamayan var mıdır?

araya dırenc bagla duzelır veya paralel bı dıpsız ampul cek gorunmeyecek yere duzelır.

Yigit-Y
19-01-2016, 21:04
elektrikçiye baktırın kesin çözüm

F4R
19-01-2016, 22:07
Orjinale çevir abi tekrar söylüyorum :) ama bir yerde okumuştum arabanın içinde sarı ışık varsa mesela torpidodaki sarıysa eğer voltaj farkından dolayı yapıyor demişti birisi ne derece doğru bilmiyorum ama bu sonradan takılan ledlerin hepsinde bu sorun var yoksa ben yapmazmıydım sence lütfen :D

tek DAYANAĞIM sensin zaten hacı :) yavv cok da güzel duruyor içerde beyaz ledler. bi deniyim bakalım, çözüm yolu arayalım. olmadı donerim orjinale.

araya dırenc bagla duzelır veya paralel bı dıpsız ampul cek gorunmeyecek yere duzelır.

hocam ne kadarlik bir direnc mesela? kaç ohm luk?

elektrikçiye baktırın kesin çözüm

elktrikciye baktiricam hocam ama öncesinde buraya yazayım dedim. belki kesin çözümü bilen vardirm

mimit
19-01-2016, 23:58
Ledler çin malı ama ***** hepsi kalite kalite, ledler ısındığı zamanda bu tarz yanıp sönmeler olabiliyor, veya can-bus destekli değilse, devredeki akım dengesizliğinden dolayı da bu tarz bir sorun oluşuyor olabilir.yeni led almak isterseniz, soğutma sistemi olan bir şey alın,sofit ampullerin arkalarında genelde bunun için metal levhalar olur, t10 ledlerde ise seramik taban yada metal çerçeve olanları tercih edin,photon markasının mavi camlı ürünleride led kadar olmasada beyaz ışık verir.

CNR
20-01-2016, 00:15
Led canbuslı olmadığı için yapıyordur muhtemelen, kendi aracımdada aynı problemi yaşamıştım.Kaliteli photon falan canbuslı bi led takarsanız yapmaz muhtemelen.

F4R
20-01-2016, 20:49
Ledler çin malı ama ***** hepsi kalite kalite, ledler ısındığı zamanda bu tarz yanıp sönmeler olabiliyor, veya can-bus destekli değilse, devredeki akım dengesizliğinden dolayı da bu tarz bir sorun oluşuyor olabilir.yeni led almak isterseniz, soğutma sistemi olan bir şey alın,sofit ampullerin arkalarında genelde bunun için metal levhalar olur, t10 ledlerde ise seramik taban yada metal çerçeve olanları tercih edin,photon markasının mavi camlı ürünleride led kadar olmasada beyaz ışık verir.

Led canbuslı olmadığı için yapıyordur muhtemelen, kendi aracımdada aynı problemi yaşamıştım.Kaliteli photon falan canbuslı bi led takarsanız yapmaz muhtemelen.

Çok teşekkürler arkadaşlar photon lari araştırıyoruz, şimdi. ilk fırsatta alıp edemeyeceğim. sonucu yazarım yine burdan.

individual
20-01-2016, 21:52
Abi sonradan aracabın içine takılan ledlerin performansı çok kötü.Başka bir arabada akü bitiriyordu.yeni akü aldılar devam etti ledleri söktü düzeldi.en güzeli arabanın içinde sarı ampül.beyaz led bence gece çok rahatsız edici oluyor.

Maxi
21-01-2016, 05:25
Led can bus ozelligi denen sey basit 2 adet direnc demek oluyor.
Sadece hattan biraz daha fazla akim cekilmesini saglamak
Boylece orada ampul oldugu anlasiliyor ve arac ampul hatasi vermiyor.

Led ler normal ampullerden kat ve kat daha az akim cekiyor.
Led takti aku bitti gibi seylere inanmayin baska sorunlar vardir.

Led var led var, hepsi ayni kalite degil.

Led, kirpismaya basladiysa bozuldu demektir.
Bunun birkac nedeni var
Kalitesiz led veya dandik tasarim ilk akla gelen.
Ucuz bir direnc kullanilirsa ledin omru kisalir.

Son olarak ledleri sadece beyaz renk olarak dusunmeyin
Gidip 7500k beyaz tavan ledi alirsaniz rahatsiz olursunuz.
Halbuki bakarsaniz warm led adi altinda satilan daha sariya yakin ledler oldugunu goreceksiniz.

F4R
06-02-2016, 18:30
soylediginiz Photon marka ledlerden aldım. 1 haftadır kullanıyorum, şuan sorun yok. herhangi bir yanıp sönme yapmadı. inş olmaz. yardım edenlere teşekürler.

http://4gp.tw/ba3s/1454779241313.jpg