PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayraktar Oto - İnfiniti (Tanıdık)

BARR
21-01-2016, 17:03
Beyler İstinye Bayraktar Otomotiv / İnfinitide tanıdık fiyatta anlaşma sağlayabilecek birileri varmıdır aramızda? Araç Q50.

BARR
22-01-2016, 12:40
+ olarak bu aracın geçmişini ve seceresini bilen var mıdır?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-infiniti-g37-sedan-ozel-uretim-bayi-cikisli-tr-de-tek-235496150/detay

speed_emre
22-01-2016, 14:13
izmirde arkadaşım var servis danışmanı...

levent
22-01-2016, 16:18
İzmir'de yardımı dokunursa foruma da üye Onur Gezgin var Baran, Subaru'da sanırım ama en azından aracı olabilir

BARR
22-01-2016, 16:22
Bana Q50 Test arabası lazım satılık yardımcı olabilecekse İzmir-İstanbul fark etmez zaten İzmire gelcek araba.

EmrE-35
22-01-2016, 19:04
2 seneye yakın infiniti fx 30ds sahibi oldum. Kesinlikle yaramaz bir araba&marka. Süslü nissan, almadıysanız kesinlikle premium bir marka zannedip almayın...

Ufuk
22-01-2016, 19:22
Forumdaki nicki ekin olmamakla birlikte escobar nickli üyeye ulaşın. Mert Uzunoğlu. Yanlış hatırlamıyorsam sosyal medyada Infiniti ile alakali paylasimlarini görmüştüm.

imprezaWRC
22-01-2016, 19:22
Bana Q50 Test arabası lazım satılık yardımcı olabilecekse İzmir-İstanbul fark etmez zaten İzmire gelcek araba.

Sen önce Q50'yi kullan, aklına yatarsa yani kesin alacaksan o zaman bakarız.

BARR
22-01-2016, 21:32
Beyler ben aracı aileye alıyoruz kendime almıcam o yüzden beklenti ve tercihler farklı.

Ayrıca Q50 Yürüyen, motor, şanzıman olarak E250 CGI. Renault/Nissan - Mercedes ortaklığının meyvesi olarak yani aslında spor E250CGI alıyorsunuz.

----

Hakan abi sağolsun konuştuk gerekli yerlere ulaşılıp geri dönüş yapılacak. Escobar nikli üyemizde yardımcı olabilirse bize uyar tabi :)

Octane
22-01-2016, 22:38
Reno nissan mercedes komple birleşti mi artık? Renoyla nissan evlendi biliyorum. Megane 2 motorlu A'lar CLA'lar, latitude motorulu E serileri falan derken şimdi burada Q50 ile E250nin aynı olduğunu öğrendim. Bir yerde de mercedes pikap yapmış, ama yeni model bir navara altyapısı ile nissan fabrikalarında üretilecek yazıyordu.

BARR
22-01-2016, 23:59
Hayır anlaşmaları çok basit;

Mercedes Reno/Nissandan onların başarılı olduğu küçük platform ve küçük hacim dizel motor alıyor,

Reno/Nissan ise Mercedesten Premium sınıf markası İnfiniti vb araçlar için teknolojik motor-platform alıyor.

İkiside eksik yönlerini argesiz düşük maliyetle kapatıyor.

johnie
23-01-2016, 00:06
Mert var, Escobardı sanırım nick i - mini vardı / sl amg var şimdi
kendisi orada, iletişime geçersen eğer yardımcı olacağını düşünüyorum.

BARR
23-01-2016, 00:07
Ek olarak İnfiniti mesela normalde Avrupada satamıyor çünkü Amerikan ve Asya odaklı olduğundan hep yüksek hacim atmosferik V6-V8 motorlar Avrupada vergi engeline ve emisyona takılıyor, Nissan Mercedesten 2.0T 211hp motoru alıp takıp yolluyor Avrupaya oh mis.

kesici
23-01-2016, 00:23
2 seneye yakın infiniti fx 30ds sahibi oldum. Kesinlikle yaramaz bir araba&marka. Süslü nissan, almadıysanız kesinlikle premium bir marka zannedip almayın...

Kardeş İNFİNİTİ premium segment bir araçtır

EmrE-35
23-01-2016, 21:09
Kardeş İNFİNİTİ premium segment bir araçtır

Afedersin biyerimin premiumu, emniyet kemer tokasını çevir arkasına bak bakalım ne yazıyor? Ayrıca ingilizcede büyük i yoktur daha markanın adını bile doğru düzgün yazamıyorsun...

kesici
27-01-2016, 00:32
Afedersin biyerimin premiumu, emniyet kemer tokasını çevir arkasına bak bakalım ne yazıyor? Ayrıca ingilizcede büyük i yoktur daha markanın adını bile doğru düzgün yazamıyorsun...

Konuyu nereye çekiyorsun bilemiyorum ama Türkçe'de de özel isimlerin ilk harfi büyük yazılır. Doğru dürüst cevap vereceğine atarlı giderli cümleler kurmuşsun. Gavurun diline dikkat edeceğine kendi anadilini doğru dürüst kullan bence tabi gavur değilsen.

ceyhun737
27-01-2016, 00:50

2012 de babama sıfır aldık Infiniti Fx30Ds şuan 23.000 km de tüm donanımlar da var araçta neredeyse , ne gibi yaranaz bir araç? Bir çok ödül alarak mı? Sizi memnun etmeyen , premium segment değilse fluence gibi bir araç heralde değil mi sizin söyleminize göre?

kesici
27-01-2016, 01:44
2012 de babama sıfır aldık Infiniti Fx30Ds şuan 23.000 km de tüm donanımlar da var araçta neredeyse , ne gibi yaranaz bir araç? Bir çok ödül alarak mı? Sizi memnun etmeyen , premium segment değilse fluence gibi bir araç heralde değil mi sizin söyleminize göre?

Kemer tokasının arkasında ne yazıyorsa merak ettim sabah bakıcam. 150K Tl'ye dcı motorlu Cla'ya binince premium olunuyor galiba ya da 1 Milyon Tl'ye Autobiography Range'e binmemiz gerek :)

96 model Infiniti'ye biniyorum adamlar elektrikli-ısıtmalı koltuk, dönüşler için far vs.vs. koymuşlar 20 sene evvel ürettikleri araca, ''ama kemer tokası bir yerimin-uzvumun tokası'' diyip aracı beğenmiyorlar :)

kesici
27-01-2016, 01:46
Bu arada indim baktım meraktan Press yazıyor toka da başka bir yazı yok :)

izo
27-01-2016, 03:38
Kemer tokasindan segment belirleyen Techturkey ailesi. G37, Q50 cok guzel, kaliteli araclardir. Sorun cikarmaz

EmrE-35
27-01-2016, 06:32
Konuyu nereye çekiyorsun bilemiyorum ama Türkçe'de de özel isimlerin ilk harfi büyük yazılır. Doğru dürüst cevap vereceğine atarlı giderli cümleler kurmuşsun. Gavurun diline dikkat edeceğine kendi anadilini doğru dürüst kullan bence tabi gavur değilsen.

Bence sen gavur çocuğu veya başka bir çocuksun ki gavurun markasını bu kadar savunuyorsun.

TarikS
27-01-2016, 06:47
Aynen Mert İstinye Subaru'da çalışıyordu, yardımcı olabilir belki ona bir PM at istersen.

Ayrıca Infinity güzel arabadir Q60 kullanmıştım burada, kalite kokuyor hakkaten çok başarılı marka, TR'de olsa da binsek diye hayal kurduğum 2 markadan biridir. (Diğeri de Lexus)

ÖmerF.Bayar
27-01-2016, 07:03
Aynen Mert İstinye Subaru'da çalışıyordu, yardımcı olabilir belki ona bir PM at istersen.

Ayrıca Infinity güzel arabadir Q60 kullanmıştım burada, kalite kokuyor hakkaten çok başarılı marka, TR'de olsa da binsek diye hayal kurduğum 2 markadan biridir. (Diğeri de Lexus)

Cok dogru dersin, ikisinede sahip oldum cok sukur ama ozellikle Lexus muhtesem.

EmrE-35
27-01-2016, 09:26
Kalite kokuyor :)

Motor kapağını kaldır reno (fx30d için konuşuyorum) emniyet tokasına bak nissan (hepsi için konuşuyorum) diğer parçalara bak ordan burdan toplama, servis yedek parça BMW,Mercedes in yanında resmen ağlıyor. ABD pazarı için üretilmiş süslü makyajlı nissan başka birşey değil... Ben bir dünya para vericem aracın radyo-navi nissan, gösterge-kadran nissan, direksiyon juke vs vs...Nissanı kötülediğim için değil nissan istesem nissan alırdım zaten insanlar neden infiniti-mercedes-bmw vs daha fazla para veriyor özel hissetmek için Infiniti' de bu kesinlikle yok toplama bir araç...

Sıfır aldım, 2 sene bindim diyorum TR şartları için yorumlarımı yazıyorum yok amca oğlumda var, yok bir kez bindim çok fena diye yorumlar var birşey demiyorum... Lexus' a binmedim sahipte olmadım yorum yapamıyorum...

BARR
27-01-2016, 09:33
http://forum.donanimhaber.com/m_54843123/tm.htm

Bu sen değilmisin? Yorumların baya pozitifte.

EmrE-35
27-01-2016, 09:59
Son yorumlarımı da oku bence... Satana kadar k.çmın çatladığını, amortisörün patladığını, servis-parça konusunda yaşadığım sıkıntıları vs.. Sen bence aklına infiniti almayı koymuşsun ne diyim hayırlısı olsun :) Ben sadece dostça uyardım....

BARR
27-01-2016, 10:08
Yaşadığın sorunları paylaşman forum ortamına ve bizlere tabiki katkı sağlayan bir bilgilendirme teşekkürler.

Aracın premium olup olmaması vs bizim için önemli değil aracı premium yapan kullanıcısıdır. Infinitinin kalitesi, tasarımı, motoru, bizim için yeterli bakalım alınır ise izlenimleri paylaşırım.

honour35
27-01-2016, 10:13
merhabalar;
izmirde satış yok servis var. istanbulda isinye bayraktarda Hakan var satış danışmanı. yardımcı olacaktır.
kesinlikle yaramaz vs diyenler kesinlikle katılmıyorum. ya başka markadan bahsediyorsunuz yada beklentileriniz farklı yönde. parçası reno nissan vs umurumda değil açıkçası bu araçlar güzel. ha türkiyede piyasası çok olan araçlar değil ama alınıp uzun süre kullanılması gereken araçlar kesinlikle.
parça sıkıntısı vs yok en kötü ihtimalle yurtdışından geliyor en fazla 15 gün beklersiniz.
araçlarda arıza yok! servise yağ su filtre değiştirip gönderiyoruz, imkanım olsa 1 dakika düşünmem alırım. bakım maliyetleride muadillerine göre oldukça ucuz. izmir tarafında servis ile ilgili her türlü yardımcı olurum.

Erden
27-01-2016, 10:31
Rusyada baya tutulan bir marka ozellikle FX leri bir problem ve sikayet Duymadim. Aksine hep ovduler...
Bir arkadasimda olan FX50 yi kullandim. Gayet iyiydi.

TarikS
27-01-2016, 19:41
Kalite kokuyor :)

Motor kapağını kaldır reno (fx30d için konuşuyorum) emniyet tokasına bak nissan (hepsi için konuşuyorum) diğer parçalara bak ordan burdan toplama, servis yedek parça BMW,Mercedes in yanında resmen ağlıyor. ABD pazarı için üretilmiş süslü makyajlı nissan başka birşey değil... Ben bir dünya para vericem aracın radyo-navi nissan, gösterge-kadran nissan, direksiyon juke vs vs...Nissanı kötülediğim için değil nissan istesem nissan alırdım zaten insanlar neden infiniti-mercedes-bmw vs daha fazla para veriyor özel hissetmek için Infiniti' de bu kesinlikle yok toplama bir araç...

Sıfır aldım, 2 sene bindim diyorum TR şartları için yorumlarımı yazıyorum yok amca oğlumda var, yok bir kez bindim çok fena diye yorumlar var birşey demiyorum... Lexus' a binmedim sahipte olmadım yorum yapamıyorum...

Dünyada ortak parça kullanılmayan araba mı kaldı Allah aşkına? Mercedes ordan buradan motor alıyor platform alıyor vs. MB için A - B (Amerika'da zaten yoklar) C ve CLA resmen ÇÖP. BMW için 1 ve 3'ün boşları ÇÖP. 5'te bile donanım seviyesine göre gelişiyor araba, boşu yine ÇÖP. Audi A1'de de A3'te de bozmadı kendini, Almanlarda bir tek o koruyor kendini. Infiniti'nin hangi modeline binersen bin hissedeceğin şeyler belli.

Sizin negatif yorumunuz servisten vs. dolayı olmuş. Yoksa araç tanıtım konusunda ağzınızın suyu akacakmış neredeyse yanılıyor muyum? Bizde burada ondan bahsediyoruz zaten; siz ilk aldığınızda da Nissan'ın lüks versiyonuydu o araba, şimdi değişen birşey yok. :)

Önce bir kendi yorumlarınızı okuyup sonra başkalarının yorumlarını böyle eleştirin. Söylediğimiz şeyler tamamen aynı aslında.

Infiniti den çok ama çoookk memnunum hiç bir konuda yüzümü kara çıkarmadı, Performans,Prestij,Dayanıklılık,Yakıt, Trafikte Az ve özel olup ilgi çekmesi,Konfor, full donanımları herşeyi on numara. Ama kafamda başka bir proje var onu gerçekleştirmek için ''keyfe keder'' :) satışa çıkardım, kısmet belkide forumdan birine nasip olur...

Yanlış yorum yapmayayım diye tüm konunuza baktım; 20bin km'yi geçtiğinizde bile gözleriniz parlıyormuş nedense. Sonra bir amortisör patlayınca tü-kaka olmuş araba. Yapmayın lütfen. :)

ACYV
27-01-2016, 20:20
Rusyada baya tutulan bir marka ozellikle FX leri bir problem ve sikayet Duymadim. Aksine hep ovduler...
Bir arkadasimda olan FX50 yi kullandim. Gayet iyiydi.

2013 den beri fx37s kullanıyoruz Ukrayna da ve daha hiç sorun yaşamadik. Türkiyede 150bin euro vermem ama. 72500 dolara aldık hala benzer fiyat var sifirinda.

BARR
23-02-2016, 08:49
2015 6800km'de Q50 aldık, cuma işlemleri tamamladım pazarteside sabah satışı alıp İzmire getirdim aracı. Motor, şanzıman, konfor ve tüketim bizi çok tatmin etti. F/P oranı çok yüksek aracın. 120-140 Yalova-Balıkesir arası, Balıkesir sonrası 160-200 geldim bursada 240+ gazladım ortalaması 8.4lt idi izmire girdiğimde.

Çok rahatta 240+ yapıyor ibrede. Normalde sportta olan full led (uzun, kısa, sis) farların opsiyon olarak araca konmuş olması bizim için süper bir artı oldu , ayrıca aracı siyah sanıyorduk ama Çiftkurtlardan çıkarınca güneşte marble black olduğunu gördük bi ayrıca sevindik. (Güneşte simler vişne çürüğü parlıyor)

Sonuçta şuanda iyiki almışız dedirtti. Yardımcı olan herkese teşekkürler.