PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio II 1.4 Rna Egzoz

SedatAdanurr
08-02-2016, 01:43
Selamlar, Clio II 1.4 8v aracım var egzoz sisteminde ne tür bi değişiklik yaparsak ses alabiliriz?İstediğim ses kafa ütüleyecek aşırı bir ses değil hafif cızırtı yapsa yeterli benim için.Oem egzoz sistemi kat-orta-son şeklinde.Kat ve ortayı söksem sadece son kalsa bu tarz ses alabilir miyim?

CemBerk
08-02-2016, 01:51
bence kat ve orta iptali güzel olacaktır sadece orta iptali ile de ufak bir ses alabilirsin ama tatmin etmez diye düşünüyorum

mikelazi
08-02-2016, 10:22
kendi soruna kendin cvp vermişsin zaten.

kat.dan kurtulmak araç içinde faydalı olur.

Emre911
09-02-2016, 08:58
Şahsi fikrim dp yeterli orta iptaliyle altların zayıflar gibi bizim memlekette düz yol az hemşo bayırlarda sıkıntı

s1nanozk
09-02-2016, 22:12
Sadece kat iptali yapmanız yeterli olacaktır. Motor atmosferik olduğu için orta iptalinde çekiş özellikle rampalarda düşecektir, ha şöyle olur kat iptal edilir, ortaya spor susturucu takılır, son oem kalır.

sadun94
10-02-2016, 02:00
Renault 1 vardi bende bi ara 94 model, onun egzozunun ortasinda bi flans vardi, ordan egzozu ayirdik, tellede astik bi yerlere yere surtmesin diye, hayatimda oyle ses gormedim daha :D yok cat cut, pat kut. Yani size tavsiyem, zaten araba cok hizli degil, bence on koltuk hizzasinda bi yere 150-200 liraya elektrikli vana, dunyanin en eglenceli arabasi olur :D

yyk
12-02-2016, 19:04
clio 2 rxt aracım vardı aynı motor 8v tek egzantrk orta ve kat iptal vardı son susturucu yerındeydı tatmın etmesede zırıltı sesını kompresöre bırakınmca alabılyordum onun dısında gazlarken yine aynı zırıltı falan yok sana önerim ortayı katı iptal en son'a da düğmeli egzoz koyman sesi alırsın bi clio kullanıcısı olarak söylüyorum aynı motor olaraktn.

Satanael
13-02-2016, 05:02
Renault 1 vardi bende bi ara 94 model, onun egzozunun ortasinda bi flans vardi, ordan egzozu ayirdik, tellede astik bi yerlere yere surtmesin diye, hayatimda oyle ses gormedim daha :D yok cat cut, pat kut. Yani size tavsiyem, zaten araba cok hizli degil, bence on koltuk hizzasinda bi yere 150-200 liraya elektrikli vana, dunyanin en eglenceli arabasi olur :D

Bende aynı fikirdeyim.1.4 hacimli 8v olan bi motordan en güzel bu şekilde ses alınır. kat iptal edersen arac rahatlar bi nebzede.

SedatAdanurr
16-02-2016, 19:00
Cevaplar için teşekkürler bugün kat'ı söktürdüm hem istediğim cızırtı sesini aldım hem de araç rahatladı. :)

Emre911
22-02-2016, 10:44
Cevaplar için teşekkürler bugün kat'ı söktürdüm hem istediğim cızırtı sesini aldım hem de araç rahatladı. :)

kat kesilip yerine düz boru mu çekildi dp mi yapıldı ?

hondafit
22-02-2016, 12:05
spor egsozla çok güzel hırıltı alıyorum orta susturucuya falan gerke yok

SedatAdanurr
27-02-2016, 23:03
kat kesilip yerine düz boru mu çekildi dp mi yapıldı ?
Düz boru çekildi, downpipe Trabzon'da yapan yok malesef.

Emre911
29-02-2016, 20:59
Düz boru çekildi, downpipe Trabzon'da yapan yok malesef.

yaylacık sanayi ne girmeden yol üstünde bilen egzoz var kilim mobilyanın karşısına düşüyor. baya yetenekli bi abimiz kendisi tavsiye ederim fiyatları çok uygun ve böyle işlere heveslidir. eğer yeni yaptırdığın kaynak çatlama yaparsa yerine bundan kaynattır. bu bildiğin kendi başına zırıltıya yol açıyor :)

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1657478420/10-INCH-Stainless-steel-font-b-exhaust-b-font-font-b-flex-b-font-pipe.jpg

SedatAdanurr
14-03-2016, 22:25
Arkadaşlar kat'ı söktürmüştüm bildiğiniz gibi, egzozcu son susturucunun çürük olduğunu söylemişti pek aldırış etmemiştim.Geçen lifte kaldırdım cidden çürümüş ve sanırım kaçırıyor her yeri delik deşik.Sıfır son sustucuya 190 TL fiyat çektiler.Ben de madem değişecek az daha fazla verip replika warex alayım diyorum.Polisten çok sıkıntı yaşar mıyım?Böyle fazla gazlayan birisi değilim çoğunlukla egzoz kapalı sürerim zaten alırsam.Kapalıyken aracı çok sıkıştırır mı sizce?Bir de nerden almalıyım internette Adana'da var sadece.Bu arada çift çıkış alacağım.

Grimlord
14-03-2016, 22:29
replika varex yerine orjinal son susturucu almani tavsiye ederim,onlarin motorlari siklikla bozuluyor,bazen hic kapanmiyor bazen hic acilmiyor.
Kaliteli bisey alman lazim.Cevirmeye giripte kapatamadigini dusun :)
Ben clio sportta duz boru ve son susturucu orjinal kullanmistim,hem azcik ses vardi hem eskisinden iyiydi performans.Gittim sonra cakma bi son susturucu taktirdim,arac epey dustu cekisten (borazan gibi ses ve cevreye rahatsizlikta cabasi)

SedatAdanurr
14-03-2016, 22:46
replika varex yerine orjinal son susturucu almani tavsiye ederim,onlarin motorlari siklikla bozuluyor,bazen hic kapanmiyor bazen hic acilmiyor.
Kaliteli bisey alman lazim.Cevirmeye giripte kapatamadigini dusun :)
Ben clio sportta duz boru ve son susturucu orjinal kullanmistim,hem azcik ses vardi hem eskisinden iyiydi performans.Gittim sonra cakma bi son susturucu taktirdim,arac epey dustu cekisten (borazan gibi ses ve cevreye rahatsizlikta cabasi)
Valla memnun olan da var olmayan da açıkçası arada kaldım :D

Grimlord
14-03-2016, 22:49
Valla memnun olan da var olmayan da açıkçası arada kaldım :D

aynen biraz da sans isi. Sansini dene istersen ama bence 0 bile olsa 200 liradan fazla verme.Ayrica cikma son susturucu alabilirsin,egzozculara sorabilirsin,ben benimki curuyunce 80 liraya almistim 1 sene once

mikelazi
15-03-2016, 14:28
son oem en iyisi sonuçta 75hp boş beleş sesin pek anlamı yok bence.

filtre tak daha anlamlı işte görür.

SedatAdanurr
15-03-2016, 15:38
aynen biraz da sans isi. Sansini dene istersen ama bence 0 bile olsa 200 liradan fazla verme.Ayrica cikma son susturucu alabilirsin,egzozculara sorabilirsin,ben benimki curuyunce 80 liraya almistim 1 sene once
Bakalım içimdeki hevesi bastırabilirsem oem alırım ama zor görünüyor şuan :)

son oem en iyisi sonuçta 75hp boş beleş sesin pek anlamı yok bence.

filtre tak daha anlamlı işte görür.
Aslında filtre yüzünden niyetlendim egzoz işine filtre var ve egzoz sesini bastırıyor.Egzozun sesi duyulmuyor hiç.Boş yere gazlayacak birisi değilim dediğim gibi 200 TL oem susturucuya para vermek yerine warex daha mantıklı geldi açıkçası.

Oznsrl
15-03-2016, 18:45
arkadaşta vardı aynısından önce katla ortayı söktürdüm güzel oldu sonra steel sport die bi egzoz vardı dedim takalım şunu bi taktık çok güzel oldu biraz fazla ses çıktı tabi ama denemelisin kardeşim bence :)

SedatAdanurr
15-03-2016, 19:21
arkadaşta vardı aynısından önce katla ortayı söktürdüm güzel oldu sonra steel sport die bi egzoz vardı dedim takalım şunu bi taktık çok güzel oldu biraz fazla ses çıktı tabi ama denemelisin kardeşim bence :)
Aynen Ozan Abi alacam zaten bu gidişle, en kötü ihtimal beğenmezsem satarım :)