PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğuş Otomotiv ve Avek Otomotiv Memnuniyet

baretta
11-02-2016, 16:54
Normalde hep sorun yaşadığımızda yazıyoruz ve TechTurkey artık bu konularda Türkiye'de kayda alınabilecek bir site olduğu için yazmak istedim. Son zamanlarda çok aktif olarak yazmasam da eski üyelerin çoğu tanır beni. Herhangi bir çıkarım ya da menfaatim yok, iyi şeyleri de yazmak gerektiğini düşündüğüm için yazdım. Facebook'da yazdığım direkt kopyala/yapıştır yapıyorum.

"Aslında pek böyle şeyler yazmazdım ama bir şekilde ulaşır sanırım firmaya. 2013'de 0 km olarak aldığım Leon 1.6 TDI DSG aracımda yaşadığım şanzuman sorunundan dolayı mekatronik değişimi yapılması gerekti. Yaklaşık 7.000 TL gibi bir fiyatı vardı.

Doğuş Otomotiv ile görüşmem sonrasında iyi niyet indirimi yapılarak 2.090 TL'ye düşürüldü. Tekrar bir indirim yapılmasını istediğimi belirttim ve kırmadılar, 1.680 TL'ye düşürüldü.

Kabul ettim, aracın onarımı Avek Yetkili Servis'te yapıldı. Sorunsuz bir şekilde aracımı teslim aldım ve ödemesini yaptım. Fakat bu süre içinde (4 gün) ikame araç veremedikleri için araç kiraladığımı yaklaşık 1.000 TL gibi bir ekstra maliyeti olduğunu müşteri hizmetlerine belirtmiştim. Sağolsunlar şimdi tekrar arayıp 1.100 TL daha sonradan indirim yapıldığını ve iade edileceğini söylediler.

Şaşırdım açıkçası, bugüne kadar hiç böyle bir şey duymamıştım. 580 TL'ye 3 yaşında garantisi bitmiş aracımı şanzumanını yenilemiş oldular. Müşteri memnuniyeti kavramını yaşadım valla :) Hep şikayetler dile getiriliyor diye iyi olan bir şeyi de yazmak istedim. Firmaya ulaştırabilecek olan varsa Teşekkürler Doğuş Otomotiv ve Avek Otomotiv ... Bu arada marka ile hiç bir alakam yoktur. Sadece kullanıcıyım."

SerkanYazgan.
11-02-2016, 16:57
Bencede olması gereken bu değil mi? Müşteriyi memnun etmek araç satmaktan daha önemli olmalı. Dsg arızası bu kadar ün yapmışken ücret bile almamaları gerekir diye düşünüyorum. Umarım tüm firmalar en kısa zamanda böyle olur.

onurc
11-02-2016, 16:59
Bizdede General Oto böyle bir güzellik yaptı.Tanıdığımız vardı,artık iyi niyetmi değil mi bilemem.2013 golf 7 dsg garantisi bitik, kavraması değişti bizde 580 tl ödedik.13k de beetle tsi verdiler 5 gün boyunca bizde kaldı.benim sitemim vw nin kendisine.servisdekiler ilgilendiler diyebilirim açıkcası. :)

Dragger
11-02-2016, 17:07
Anıl bence onlar senden çok almışlar, sonra ikame araç geyiğine hatalarını düzeltmişler.

Garantisi bitmiş A3ümün kavrama + mekatroniği 200 tl sembolik bir işçilikle Doğuş Maslak'ta değişti, bir kere söylememle...İstesem onu bile vermezdim.

Ben Doğuştan çok memnunum, herkes nefret ediyor anlam veremiyorum :)

Kadyr
11-02-2016, 17:12
aracın servıs bakımlı ıse o alınan ucret cok.servıs bakımlı degıl ısede bakım yaptır ındırım yapalım demıişlerdi bana 350 ye yaptırmıştım 4 senelik aracınkini.

Nightfish
11-02-2016, 17:13
2011 Passat'ımın garantisi yoktu. Tam da bakım zamanı gelen 75.000 kmde mekatronik bozuldu. Aracın bakımını burada yaptırırsanız mekatroniği garanti kapsamına alalım dediler. Bakıma 500 TL ödedim, mekatronik garantiden tamamen ücretsiz değişti. 2 ay önce oldu bu olay.

baretta
11-02-2016, 17:13
Şanzuman bir kere garantiden değişmişti ücretsiz olarak, şimdi tekrar aynı sorun olunca bu şekilde davrandılar. Ben 300 ünde 500 ünde değilim, sonuçta ödemeyi yapmışım iş bitmiş, arayıp da iade edeceğiz demeleri hoşuma gitti benim. :) O araba şirket arabası olarak kullanılıyor bizde, 100.000 km'de şu an.

onursumer
11-02-2016, 20:35
servisteki çalışanların ilgi alakları ile ilgili diye düşünüyorum ben istedilermi ellerindeki her imkanı kullanabiliyorlarda nedense işini sevmeyen çok insan yüzünden biz uğraşıyoruz :)

Yigit-Y
11-02-2016, 20:40
Tamaş aşırı memnuniyetim var.

Ne zaman gitsem alacağım arabanin seceresini şak diye döküyorlar.

Onun dışında bakım araba alım filan işim olmaz hiçbiri ile :)

johnie
11-02-2016, 20:53
şaşırtıcı oluş gerçekten.
Belki de çok şikayet geldi, müşteri memnuniyetine önem vermeye başladı.
7bin TL de ciddi bir paraymış cidden..
Gerçekten, tam bir müşteri memnuniyeti olmuş sizin ki..
Geçmiş olsun tekrardan.

bilalMW
11-02-2016, 21:29
mekatronik zaten 4500 tl işçiliği de aslen 400 tl falan bide 1,9 lt şanzıman yağı değişiyor oda 150 küsür. nasıl o kadar rakam çıkıyor?

Mutu
11-02-2016, 22:32
Başka firmaların araçlarına 5 sene garanti verdiği ortamda, 3 yaşındaki aracın mekaniğinde sorun çıkıyorsa, binlerce lira maliyet çıkarılıyorsa ve de bu dünya genelinde bilinen sorunsa, bu teknik ayıplarını örtmek için üstüne dahi para vermeleri lazım bence. En nihayetinde bu araç 10 yıllık değil 2013 yılında alınmış. Tam 3 yıllık dahi değil.

Octane
11-02-2016, 22:53
O kadar düdüklemişler ki insanları, olması gereken şeyi yaptıklarında hayret ediliyor. Bu zaten olması gereken şey. 3 yıllık aracın şanzımanı mı bozulur? Ayrıca japonlar ve kore hep 5yıl+ garanti veriyor zaten.

Toyan benim aracım ben vurduğum için onarımdayken bana kendi ikinci el araçlarından 97 model ae101 vermişti. Ben de kasten onarım bittikten bir gün sonra götürmüştüm, çünkü ne biçimdi. Ha, aynı güzelliği yaptıkları adamlardan birine eski yaris vermişler, adam kliması yok bunun yeaaa demiş, arabayı getir geri demişler vermemişler daha. Git kaskondan al demişler. Adam olana güzel muameleyi ben toyotada gördüm, ki en sevdiğim türdür, gerçekten insan olanlarla eşek düdükleyenleri ayırmak lazım.

EREN34
11-02-2016, 22:59
ford da 10 yaşındaki Focus'un otomatik şanzımanı komple ücretsiz değişti iyi niyet garantisinden. Hemde ücretsiz.

İyi niyet olayından ücret alınması bence yakışık bir olay değil.

buda.pest
11-02-2016, 23:52
Amacım konuyu baltalamak değil.Yukarda anlatılan davranış tamamen yerinde,olması gereken bir davranış.Tebrik ederim müşteriyi böyle karşılayan bayiyi.
Ek olarak, başımdan daha 2 hafta önce geçen olayı paylaşmak istiyorum.
2013 model 39k km de Passat aracımızın göstergesi ve ekranı durduk yere çalışmaz oldu.Servise götürdük dedik daha 3 yaşında arabanın göstergesi mi bozulur diye.Önce anlamadık dediler sonra merkezle görüştük iyi niyet garantisi falan derken 580tl gibi bir meblağ bize faturalandırıldı.Yani iyi niyet garantisi gibi bir kavramın içerisinde karşıya bu şekilde fatura çıkarmak bence çok itibar kirletici bir davranış.Üstelik Hem Vw'ye hem de Doğuş'a birer mail atmama rağmen geri dönülmedi.
Buraya konu açmak istedim isim ve bayii adı vererek.Kimsenin ekmeğiyle oynamak bize yakışmaz diye vazgeçtim.Fakat dolaylı da olsa böyle şeyleri insanların duyması gerektiğini düşündüğümden buraya karaladım.

Arda_7
12-02-2016, 05:33
Tamda seat leon 1.6 TDİ Dsg almanın arifesinde olmadı bu konu ;) 2013 model bir araç almayi düşünüyoruz garantisi muhtemelen bitmiştir ben adaci alfiktan sonra garantiyi uzatabiliyormuyum

Durango
12-02-2016, 06:23
Kronik yağ eksiltmesi yapan 5 yaşındaki aracın iyi niyet garantisinden piston vs... Parçalarını değiştirdiler. 3 gün önce bakım vs işler için servise bıraktığım aracımın yerine 0 km a4 tahsis ettiler. Gerek çalışanlar gerrkse firmanın müşteri memnuniyet anlyaşı çok iyi. Audi Avek seni seviyorum :)

Bring Out Gimp
12-02-2016, 06:34
2006 Aralık ayında trafiğe çıkmış ve 2008 Aralık'tan sonra servisin yolunu unutmuş Grande Punto'mun direksiyon sistemini
2013 yılında tek kuruş dahi istemeden değiştiren Fiat da benim yüzümde gülücükler açmama sebep olmuştu.
Müşteri memnuniyeti konularında çok gerilerdeki ülkemizde olan bu olaylar gerçekten insanı extra mutlu ediyor :)

Day Walker
12-02-2016, 07:15
Bizde gittik Kia aldık servisin yolunu unuttuk :D

AliGizda
12-02-2016, 07:17
Gerçekten millet olarak sadece şikayetleri yazar, memnuniyeti yazmayan bir toplumuz. Benim peder Renault' cu olduğu için senelerdir Altunizade Detay Otomotiv' de servise gider araçlarımız. Sıfır araçlarımızı oradan alırız vs. Servis danışmanı, satış danışmanı, ikinci el müdürü olsun çoğuyla tanıştık hoş muhabbet ortamımız oldu. Araç servise girdiğinde kendi aracıyla ilgilenirmişcesine ilgilendiler, söylemeyi unuttuğum şeyleri aracı teslim almaya gittiğimde hatırladığımda abi onuda yaptık dediler :) Ve bir gün bana bu servis danışmanı abim utana sıkıla mail atarmısın yönetime dedi hep şikayetler gidiyo dedi, dedim ne demek 2 dakikamı ya alır ya almaz. Bende isimlerine varana kadar olan bir teşekkür maili attım. Patronları herkesin içinde mailin çıktısını alıp okumuş ve bunların gururu okşanmış tabii, bir dahaki sefer adamın gözlerinin içi gülüyordu abi teşekkürler diye diye bitiremedi.

Bizimde 2009 yılında garantisi bitmiş 2006 model Faz II Megane' ımızın kapı cepleri kırıktı nasıl tamir ettiricez diye düşünürken garantiden hiç sormadan değiştirdiler. Teşekkürler Detay Otomotiv, teşekkürler Renault.

Ers
12-02-2016, 07:29
tanıdıkta passat vardı, 1 de araç kalkarken ciddi silkeliyor diye izmir doğuşa gidiyor, mekatronik beyni değişecek 7500 tl denmiş.

araca 1 de gaza oturduk, dedik aks kafasını kontrol ettir. aks kafası bozukmuş değişti sorun halloldu.

şimdi bu servise ne demeli. bu olay 2015 nisan gibi oldu.

Trance-R
12-02-2016, 07:40
GAS AUTO olaylarından sonra birşeyler değişmiş anlaşılan. :)

RSX
12-02-2016, 08:01
2009 model 1.4 tsi dsg7 jetta aracimin 2013 yilinda sanzumani talaslama yapti isininca vites gecisleri sapitiyordu aykana goturdum adanada, birkac gorusme sonrasinda iyi niyet garantisine soktular 14.000 tl fatura kestiler bana dusen sadece 90bin bakim +iscilik parasi 1000 tl verdim sifir 2014 sanzuman takildi.

Tholl-ga
12-02-2016, 08:12
Bizde gittik Kia aldık servisin yolunu unuttuk :D

arabayı kullanmazsan normal : )

Day Walker
12-02-2016, 08:39
arabayı kullanmazsan normal : )

1 yılda 20.000 KM yapmışım nasıl kullanmıyorum :D

son 2 aydır hafta sonları çok çıkmıyorum kardı falan filandı diye yoksa nisandan sonra yine hafta sonları Tekirdağ akarrr :D

Tholl-ga
12-02-2016, 08:48
1 yılda 20.000 KM yapmışım nasıl kullanmıyorum :D

son 2 aydır hafta sonları çok çıkmıyorum kardı falan filandı diye yoksa nisandan sonra yine hafta sonları Tekirdağ akarrr :D

http://galeri12.uludagsozluk.com/502/a%C5%9F%C4%B1k-oldum-s%C3%B6zl%C3%BCk-anl%C4%B1yor-musun_762729.jpg

Day Walker
12-02-2016, 09:26
http://galeri12.uludagsozluk.com/502/a%C5%9F%C4%B1k-oldum-s%C3%B6zl%C3%BCk-anl%C4%B1yor-musun_762729.jpg

bravo :hehe:

MDeniz
12-02-2016, 09:32
Çok sevindim vallahi :D farklı bir duyguya büründüm Allahtan benim honda da full yetkili servis bakımlı. şükür birşeyi yokta ne olur ne olmaz bende yağını suyunu serviste değişmeyi düşünüyorum.

ahk
12-02-2016, 09:36
Aracınızın garantisi bitmediği için o fiyatları alıyorlar 2 yıl vermek zorunda oldukları bir garanti fakat araçların mesela doğuş grubu araçlarda şanzıman 5-7 sene gibi motor 3-5 sene gibi ekstra garantileri var. 2011'de alınmış aracın şanzıman sorununu geçen ay sadece işçilik ücretini ödeyerek hallettiler.
Bizde buna iyi niyet garantisi diyoruz.
Dsg süper :) tamiri olmayan yok :)

OrcunInce
12-02-2016, 09:38
Merdan usta varken diğer servisler ve markalar benim teferruat :)

Orhan
12-02-2016, 09:50
2003 yılında bi vatandaş şu an kullandığım aracı bayiden satın almış.
Geçen gün park ampülü patladı garantiye sokmadılar lanet olsun bu subaruya :)

Cimmeria
12-02-2016, 09:51
çok güzelmiş sizin adınıza çok sevindim.

Fakat 2013de sıfır alınan arabanın bir kez şanzımanı zaten değişmişken sonra ikinci defa şanzıman sorunu yaşaması çok acayip değil mi ? Alt tarafı 3 senelik araba yahu... dsg hakkaten çok acayip sistem...
araba değiştirirken dsg duyunca tüylerim diken diken oluyor direk uzaklaşıyorum dsgli arabalardan :)

trgy
12-02-2016, 09:56
fuar zamanı avek otodan araba almak için anlaştık araç teslimi fuar sonrası denildi, kaporamıda kendilerine hemen vermiştim. fuar bitti aracı alacağım diye hevesle bekliyorum. pat bir telefon benim istediğim arabayı başkalarına satmış avek, sağ olsunlar böyle ilgili alakalı bir şube.

optimus_prime
12-02-2016, 10:29
bu konudan çıkardığım nokta dsg den uzak dur oldu :D

herkesin kavrama geçmişi var

ibozum
12-02-2016, 11:12
VW kullanıyorum, severim de ancak DSG dendi mi benim de hemen kaçasım geliyor..

onur_S
12-02-2016, 11:28
Anıl bence onlar senden çok almışlar, sonra ikame araç geyiğine hatalarını düzeltmişler.

Garantisi bitmiş A3ümün kavrama + mekatroniği 200 tl sembolik bir işçilikle Doğuş Maslak'ta değişti, bir kere söylememle...İstesem onu bile vermezdim.

Ben Doğuştan çok memnunum, herkes nefret ediyor anlam veremiyorum :)

katılıyorum, zaten parasız da değişim yapıyorlar. Dogusun garanti olayı cok iyi.

onurc
12-02-2016, 11:42
fuar zamanı avek otodan araba almak için anlaştık araç teslimi fuar sonrası denildi, kaporamıda kendilerine hemen vermiştim. fuar bitti aracı alacağım diye hevesle bekliyorum. pat bir telefon benim istediğim arabayı başkalarına satmış avek, sağ olsunlar böyle ilgili alakalı bir şube.

Yok artık .. ali sami?

kelalper
12-02-2016, 13:16
şu dünyada bir neşenin kepek sorununa bi de dsgnin mekatronik sorununu çare bulunamıyor arkadaş. VW grupta inatla hala dsg üretip takıyor. 0 araba alacaksam DSG li aldığım bayiden 5 sene dsg teminat yazısı alırım.

Berent.t
15-02-2016, 08:11
İletişim bilgileriniz mevcut ise sizi zaten müşteri memnuniyeti için arayacaklardır. Orada olumlu düşüncenizi belirtip, puanlayabilirsiniz. Bu şekilde daha iyi olur.

Teşekkürler.

Tunacan
15-02-2016, 08:32
60.000km bakımı için doğuş oto etimesgut'a bırakmıştım aracımı. Rutin bakımı hariç havalandırmadan gelen sesi de bulup, gerekeni yapmalarını rica ettim. Sesin kaynağını bulamadıkları için oraları temizleyip kapatmışlar.
2 gün sonra müşteri hizmetleri aradı. onlara da aktardım sorunu. sesin kesilmediğini, sorunun devam ettiğini belirttim. aradan 3 dakika geçmedi servis danışmanı aradı. hem getirin bakalım, memnuniyetiniz çok önemli bunu bulmamız lazım vs.
Henüz bırakamadım aracımı ancak böyle bir geri dönüş insanı memnun ediyor. Heleki müşteri memnuniyeti olarak VW'den bahsediyorsak.

Bolkar1st
15-02-2016, 09:46
Konusu açılmışken bende soyliyim yaklaşık 2 hafta ince vw scirocco aracımı ufak bir sesten dolayı servise götürdüm 2012 model bu arada hep servis bakımlı. Aracımın bilgisayara bağlandığında sesle alakasız olan egzantirik zinciri uzaması hatası vermiş ve turbodan sıkırti seklinde ses gelmesinden dolayı onada baktılar.
1 gun sonra beni arayıp iki paranında değişmesi gerektiğini egzantirigin 4500 turbonun 5500 lira oldugunu söylediler bunların iyi niyetten yapilicagini banada 550 lira dusucegini söylediler ve onay verdim yapıldı aracım ama ses hala devam ediyor :) oda manuel sanzimandan kavramanın orda bir yaydanmis ara sıra yapıyor zaten debriyaja basıp çekince kesiyor onemli degil takım halinde değişir dediler umursamadim :) 3 gun once arabamı sattım bir arkadasıma onada soyledim gerekenleri gayet memnunum alicaginiza vw servisinden.

Bolkar1st
15-02-2016, 09:48
Bu arada aracım manuel 160ps 73 bin km de

Dou
15-02-2016, 09:52
VW'ci arkadaşlar beni taşlayacak ama, söylemeden edemeyeceğim.

Siz nasıl katlanıyorsunuz abi bu arabalara? Hangi VW sahibine sorsam ya DSG'si arızalanmış, ya motorunda bir şey var, ya aşırı yağ yakıyor, illa bir problem çıkıyor yani.

Bugün herşey güzel, çünkü servis-garanti karşılıyorda, 5-6 sene sonra yanından bile geçilmez bu arıza oranlarıyla.

Kadyr
15-02-2016, 09:56
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/213723-seat-leon-1-6-tdi-dsg-arefesi-2.html#post8051138
doucum işte böyle katlanıyorlar.

Erdem K.
15-02-2016, 10:04
3 yaşında 2 kere şanzuman değişimi gerektirmişse, bence sizden para almaktansa, sizi daha fazla memnun etmek adına, sonraki bakım ücretini vb.dahi almamalıdırlar.

yaşadığınız stres, zaman kaybı da cabası ...

Dou
15-02-2016, 10:04
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/213723-seat-leon-1-6-tdi-dsg-arefesi-2.html#post8051138
doucum işte böyle katlanıyorlar.

Şimdi okudum, valla iyi sabır var millette. Mesela şikayetvar'da aynı şekilde VW şikayetleriyle dolu.

Türkiye'deki satış rakamlarını görünce daha da hayret ediyorum, resmen peynir ekmek gibi gidiyor VAG grubu araçlar. İnsanlar alıyor abi DSG'nin sorunlu olduğunu bile bile, fren balatası değiştirir gibi kavrama değiştiriyorlar sonrasında.

Burada emisyon faciasından ötürü VW'nin imajı baya lekelendi de, Türkiye'de kimse sallamaz emisyon muhabbetini. Fakat bizim halkımız genelde sorunlu arabalara uzak dururdu eskiden, nedense artık pek sallamıyoruz.