PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiesta 1.4tdci hakkında fikir

yalcn
22-02-2016, 22:20
Arkadaşlar merhaba arabamı sattıktan sonra dolaşırken sokak arasında bir fiesta gördüm sahibiyle görüştüm eksper raporlarını da gördüm 4 parça değişen 5bin tl de hasar kaydı var. Araba 180k civari 4kapı fiyat olarak 16 ya kadar düştük(düşmek için baya çaba sarfettik). Eksper kayıtları oldugu için yarın sadece motorunu sürekli işlerimi yapan ustaya gösterip satın almak istiyorum. Piyasası ortalama 22 26 arası değişiyor kararsız kaldım satarken zorlanırmıyım ilerde diye fikir almak istiyorum, almazsan biz alalım diyenlerde oldu çünkü onlarıda madur etmek istemiyorum.

LnchCntrl
22-02-2016, 22:24
Kaç model, parasına göre araba anladığım kadarıyla, turbo enjektör motor kontrol ettirip alınabilir.

fthdrn
22-02-2016, 22:32
16 ya anlastik diyorsunuz, piyasasi 22-26 arasi diyorsunuz güle oynaya zararsız satarsınız.

kickbuttowski
22-02-2016, 23:00
16 bin liraya dizel fiesta bulsam taklali bile olsa alırım.
4 sene kullanıp 110 binde satın aldığımız dükkanın borcuyla beraber verdik.
Hor kullanmaya gelmeyen bir araba. Yakıtı çok iyidir. Gitmese de gidiyor hissi verir. Yürüyen aksam bilye rot başı vs. gibi küçük parçaları çabuk yipranir.
Enjektörler belli bi kilometreden sonra ses yapar. Direksiyon kutusu kroniktir saçbaş yoldurmaz ama uğraştırabilir. Cd çaları iyi kontrol edin.
Eğer direklerde poryalarda eğik bükük yoksa hiç durmayın.

yalcn
22-02-2016, 23:19
Teşekkür ederim yorumlar içimi rahatlattı kafam bütün gün bununla meşgul oldu işlerimi aksatmaya başladım düşünmekten. 2006 model bu arada abs,elektrikli aynalar,klima,ön camlar otomatik

ckrc
22-02-2016, 23:22
Teşekkür ederim yorumlar içimi rahatlattı kafam bütün gün bununla meşgul oldu işlerimi aksatmaya başladım düşünmekten. 2006 model bu arada abs,elektrikli aynalar,klima,ön camlar otomatik

Fiesta van ise o fiyatlarda değil mi zaten? (15-16 Bin TL) Hususi ruhsatlı ise, düşünmeyin alın.
Van ruhsatlı ise(kamyonet) 15-16 binicisine gelir.

yalcn
22-02-2016, 23:23
Fiesta van ise o fiyatlarda değil mi zaten? (15-16 Bin TL) Hususi ruhsatlı ise, düşünmeyin alın.
Van ruhsatlı ise(kamyonet) 15-16 binicisine gelir.

Van değil 5 kapı hususi. Van modeli geçen hafta 17.500 e satıldı pazarda şaştım kaldım.

EfeTopcu
23-02-2016, 00:01
1.4 tdci, citroen ve peugeot nun kullandigi 1.4 hdi motorla ayni motordur. Son 3 aracimda da bu motor vardi ve hepsinde de hararet problemi yasadim. Zaten bildigim kadariyla hararet yapma ve blok catlatma olayi kronik bu motorlarda, bakimsizliga dayanmaz, bakimini duzenli yaptirip yormassaniz o da sizi yormaz. Suan peugeot 307 1.4 hdi ve 2006 fiesta van 1.4 tdci araclarim var. Peugeot nun motoru gecen sene bu zamanlar istanbul yolunda blok catlatti ve rektefiye yerine sifir sandik motor aldim, suan problemsiz biniyorum (gecenlerde erciyese cikarken yine ufak bi hararet problemi yasadik ama suan cok sukur sorun yok). Fiesta da suan 350 bine yakin, oncesinde motor yapildi mi bilmiyorum fakat gerek agirlik farkindan dolayi, gerek şanzuman oranlarindan dolayi 307 den cok daha atik ve cok daha keyifli. 307 yazilimli, fiesta stock olmasina ramen 307 den cok daha önde performans olarak. Yaklasik 130 liraya depo doldurursun, mutlu eder :D 16 bin tl hususiye gore cok cok iyi bi rakam, dusunmeden alın derim.

kickbuttowski
23-02-2016, 00:08
Araç modelini yazsaniz iyi olurdu benim yazdıklarım mk7 fiesta içindi.

yalcn
23-02-2016, 22:43
Satın aldım:)

LnchCntrl
24-02-2016, 00:06
hayırlı uğurlu olsun ,

sefayzJ11
24-02-2016, 03:12
hayırlı olsun bendede 2006 vardı dizel 155k kmde boyasız 3 ay önce 24 e satmıştım. iyi fiyata almışsınız. enjektörlerini iyi kontrol ettirin tek sıkıntım o olmustu zamanında .

asmisinsan
24-02-2016, 10:05
3 ay once 2006 fiestayi 21 sattim 180 bin km de idi takiti mukemmel tam bi sehir arabasi gerci memlekete de 1030 km hic yormadi yakittan havalara ucurdu sattigima pismanim

Yarbay
24-02-2016, 10:35
kardeşim selam, sana tavsiyem emme manifoldunu, egsoz manifoldunu, egr valfini ve katalitiğini söktür el işçiliği ile temizlik yaptır yani bir nebze manuel bir carbon clean kimyeviler kullanmadan.

usta söz ettiğim parçaları söksün içine bolca fren temizleyicisi sıksın sonra bir kova içersinde bol bol deterjan dök bu parçaları bir geceliğine koy sabahta yine fren temizleyici sprey, fırça ve hava ile bir güzelce içindeki birikmiş kurumu çözün temizleyin.

emin olun motorun sağlığı açısından,yakıt ve performans açısından ciddi bir fark oluşturacaktır kesinlikle tavsiye ederim. parçaları geri takarken usta eski contaları kullanmasın yeni contalar al onları taksın yoksa yağ kaçırma vs sorunu olabilir.

i-vtec07
24-02-2016, 10:38
Hayırlı olsun araç makyajlı kasa dimi makyajliysa fiyat baya güzel .

foreverkings
24-02-2016, 10:48
1.4 tdci, citroen ve peugeot nun kullandigi 1.4 hdi motorla ayni motordur. Son 3 aracimda da bu motor vardi ve hepsinde de hararet problemi yasadim. Zaten bildigim kadariyla hararet yapma ve blok catlatma olayi kronik bu motorlarda, bakimsizliga dayanmaz, bakimini duzenli yaptirip yormassaniz o da sizi yormaz. Suan peugeot 307 1.4 hdi ve 2006 fiesta van 1.4 tdci araclarim var. Peugeot nun motoru gecen sene bu zamanlar istanbul yolunda blok catlatti ve rektefiye yerine sifir sandik motor aldim, suan problemsiz biniyorum (gecenlerde erciyese cikarken yine ufak bi hararet problemi yasadik ama suan cok sukur sorun yok). Fiesta da suan 350 bine yakin, oncesinde motor yapildi mi bilmiyorum fakat gerek agirlik farkindan dolayi, gerek şanzuman oranlarindan dolayi 307 den cok daha atik ve cok daha keyifli. 307 yazilimli, fiesta stock olmasina ramen 307 den cok daha önde performans olarak. Yaklasik 130 liraya depo doldurursun, mutlu eder :D 16 bin tl hususiye gore cok cok iyi bi rakam, dusunmeden alın derim.

Bence tamamen ford markasına yönelik bir yorum yapıyorsunuz, fanboy'sunuz sanırım biraz.
Birincisi bu fiesta denilen 1.4 hdi motor o kadar bela bir motorki gittik arkadaşıma aldık bir turbo almadıgımız kaldı şuan hep bir sıkıntısı var.
İkincisi ayrıyetten bu fiesta'yı kiralamıştım o gün turbo patlatmıştı.
Peugeot'daki motorlarla aynı ama pejo ve citröen'in motoru fordunkinden daha kaliteli nedense.

emir91
24-02-2016, 10:58
Hayırlı olsun bakımlıysa sorunsuz arabadır 1.5 sene tabiri caizse canını okuyarak kullandım her gün sadece enjektörler ile ilgili bir sıkıntı yaşamıştım periyodik bakımlara ek olarak masraf açan

Yarbay
24-02-2016, 10:59
Bence tamamen ford markasına yönelik bir yorum yapıyorsunuz, fanboy'sunuz sanırım biraz.
Birincisi bu fiesta denilen 1.4 hdi motor o kadar bela bir motorki gittik arkadaşıma aldık bir turbo almadıgımız kaldı şuan hep bir sıkıntısı var.
Peugeot'daki motorlarla aynı ama pejo ve citröen'in motoru fordunkinden daha kaliteli nedense.

fordaki peugeotdan kalitelimi onu pek bilmiyorum ama bence kullanıcı etkisi daha sert daha ciddi bir etkendir.

Peugeot ve Citroen daha şahsi hususi bir araçken vede genellikle az yakıt mantalitesindeki kullanıcılar kullanırken zorlanmıyordur.

öbür yandan fordu genellikle şirket aracı, van olarak, yük taşımak için mazot bedava mantığıyla sert şekilde kullanıldığından daha hor kullanılıyor daha çabuk yıpranıyordur.

hani amacım muhalefet etmek değil ama ben kısaca böyle düşündüm ama doğru ama yanlış :) .

EfeTopcu
25-02-2016, 19:47

Fanboy falan degilim kardesim, iki arac da kendi aracim, gunluk kullandigim araclar. Ben iki aracin da kendi gozumdeki durumlarini acikladim. Ford firmasinin sahibi degilim, surekli ford alip satan biri de degilim, ayrica bu fiesta da aldigim ilk ford aracim. İlk degil isterse 20. fordum olsun yine de hicbir aracin fanboy lugunu yapacak halim yok, oyle bi ihtiyacim da yok. Benim yazdigim yorum seni neden bu kadar rahatsiz etti onu da anlamis degilim????

yalcn
25-02-2016, 20:18
Bedava gezmek için harika bir araçmış. Triger,yağ,yağ filtresi,hava filtresi değiştirttim hala aldıgım 80 liralık mazotun aynı çizgisinde geziyorum.