PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taksiciler Kooperatifi’nden Motorlu Araç Tescil Dosyası nedir ? (plaka değişikliği)

Yiğit G.
29-02-2016, 03:34
Araçda plaka değişikliği yapıcam bu nedir arkadaşlar

Taksiciler Kooperatifi’nden Motorlu Araç Tescil Dosyası :o

Kadıköy'deyim kadıköy ilçe emniyet müdürlüğüne gidicem sanırım.. Salı günü için randevu alıyordum diğer belgeler tamam

Tescile ilişkin geçici belge (Satış Sözleşmesi), ==) TAMAM
Trafik belgesi (Noter tarafından alınmamış ise) ==) NOTER ALDI BUNU HERALDE
Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin aslı ve fotokopisi ==) YAPTIRDIM TAMAM
Plakalar ==) SÖKCEZ TAMAM
Taksiciler Kooperatifi’nden Motorlu Araç Tescil Dosyası ==) BU NEDİR YAHU :Deli:

şöyle bir baktım internete taksiciler koparatifi Şişlideymiş ... oraya kadar mı gidicez... 1-2 forumda emniyet müdürlüklerinin önünde satılıyor falan demişler bu belge/dosya için.. dosya gibi birşeymiş bu pembe bi dosya sanırsam öyle demişler... Şimdi randevu alıp gidip de orda bulamamak randevunun yanması var.. Daha önce yapan biri akıl verebilir mi ???

edit: Bide plakaları sökücez kaç gün sürecek bu olay hemen o gün halledip yeni plakaları alabiliyormuyuz yoksa birkaç gün yatıcak mı araç ?

halili
29-02-2016, 06:56
kadıköy trafiğin karsısında şoförler odasından alabilirsiniz.beşiktaştada kamyoncular odasından veriyolar.yani aynı malzeme :)

AliGizda
29-02-2016, 08:34
Ben Üsküdar ilçe Emniyet' te değiştirmiştim orada satıyorlardı, Plakayı aynı gün veriyorlar ama dolaşma araçla demişlerdi ilk arabamda, ikinci arabamda direk plaka basım kağıdını verdi plakaları bastırırken arabamı çektiler plaka yok diye :)

sinisa
29-02-2016, 09:25
şoförler odasına katkı baabında evrağı ordan alıyorsun hatta daktiloyla dolacak biz dolduralım diye de bi 5-10TL alıyorlar, ankara da emniyetin içinde bölmeleri var ordan halledebiliyorsunuz, plaka da sabah veriyorsanız öğlen çıkıyor ama istanbul nasıl bilmiyorum.

Yiğit G.
29-02-2016, 11:30
Yani ben direk kadıköy emniyete gitsem orda bulurum bu belgeyi ??

B16
29-02-2016, 11:34
Yani ben direk kadıköy emniyete gitsem orda bulurum bu belgeyi ??

Taksiciler odasına gitmen gerekiyor. Ayrıca bir belge vericekler ve o belgeyi de el ile dolduramıyorsun. İş bilen, sigortacı veya muameleci doldurması gerekiyor.

Ayrıca, Trafik tescil dosyası pembe renkli onu alırken içinden ana avrat sövüyorsun çünki dosyanın üzerinde 0.50 krş. yazıyor ve ona 10 TL ödüyorsun. Sonra belge doldurmak için sigortacı veya muameleciye gidip evrakı doldurtuyorsun. Ona da bi 10 TL verirken ulan ne güzel iş yazıcı kağıt yazdır 10 lira para al diyerek sövüyorsunuz. İşlem bu kadar

B16
29-02-2016, 11:36
Edit yok; EK1 belgesi almanız gerekiyor. Ayrıca, emniyet ile trafik plakasının basılıcağı yer farklı ise emniyetten aldınız kağıt ile aracı kullanabilirsiniz. Plaka işlemleri bitip emniyetten ruhsatı aldıktan sonra da sigortacınıza "zehil, zahil, zelil" telafuzu karışık olan işlem yaptırıp yeni plakanız üzerine sigorta yaptırıyorsunuz.

Yiğit G.
29-02-2016, 21:50
valla hiçbirşey anlamadım .... ek1 belgesi ile ilgili hiçbirşey yazmıyor eminiyette (istenilen belgelerde)... Benim elimde birtek noter satış sözleşmesi ve sigortam var.. (bide plakalar..) Ben yarın bunları alıp kadıköy emniyete gidecem... Yıl 2016 bana karşıya geç taksiciler odasına git şunu al ek1 al falan derlerse yırtar atarım orda o dosyaları... s... böyle işi.. böyle saçmalık mı olur...

Yiğit G.
01-03-2016, 13:00
Hallettim arkadaşlar teşekkürler bilmeyenler için anlatayım kısaca hiç öyle zavazingosu yok işin...

noter satış belgesini al
plakanı sök
kimlik fotokopisi

bu kadar.. yaptırdıgın trafik sigortasını orda bilgisayardan görüyorlar zaten... şu taksiciler koparatifi dosyasıda 5 liralık bir klasör emniyetin yanındaki kırtasiyeden aldım.. gittim 2 dakikada verdim dosyaları , plaka için kagıt verdiler plakamı bastırdım orda , yarın 14:00 de ruhsatın çıkar gel al dediler bu kadar... ha bide eski ruhsatın içindeki muayene sayfasını istediler ama noter vermedi onu bize vermesi lazımmış herlade onu kayıp olarak işledi yeni sayfa vericek sanırım...

not: Yalnız başta dikkat etmedin yeni plakam 34 TS ... ben ki koyu fenerli olarak bozuldum biraz... neyse satarken bi karadenizliye 3-5 lira fazlaya satarım en azından ;)

cookies
18-05-2017, 15:27
Arkadaşlar bir şey merak ediyorum: Sigorta poliçesi eski plaka üzerine mi yapılıyor plaka değişikliğinde satış yaparken? Öyleyse yeni plaka nasıl işleniyor ki poliçeye? Taksiciler kooperatifinin de taaaaaaa.... arkadaş sene 2017 hala skmtronic sarı dosyalar fln bilmem neler ek1 ler..

Neyse şimdi ben aracı 59 plaka aldım notere plaka değişimi dedim geçiçi bi belge verdi, birde ruhsatın bir sayfası (muayene nin işlendiği yaprak kısmı). Plakalarıda sökeceğim tamam..

Şimdi randevu alıp emniyet trafik tescile giderim ekstra bir şey istemezler umarım Yiğit'in söylediklerinden ekstra..

AliGizda
18-05-2017, 15:53
Arkadaşlar bir şey merak ediyorum: Sigorta poliçesi eski plaka üzerine mi yapılıyor plaka değişikliğinde satış yaparken? Öyleyse yeni plaka nasıl işleniyor ki poliçeye? Taksiciler kooperatifinin de taaaaaaa.... arkadaş sene 2017 hala skmtronic sarı dosyalar fln bilmem neler ek1 ler..

Neyse şimdi ben aracı 59 plaka aldım notere plaka değişimi dedim geçiçi bi belge verdi, birde ruhsatın bir sayfası (muayene nin işlendiği yaprak kısmı). Plakalarıda sökeceğim tamam..

Şimdi randevu alıp emniyet trafik tescile giderim ekstra bir şey istemezler umarım Yiğit'in söylediklerinden ekstra..

Sigortayı yaptırıyosun abi, sonra çıkan ruhsatı sigortacına gönderiyosun tekrar sigortacı işlemi yapıyor. Ek-1 formunu orada muameleciler yapıyor zaten. Dosya' da orada satıyolar. Ekstra bişeye gerek yok yani.

cookies
18-05-2017, 16:04
Tamam kardeşim çok teşekkür ederim..