PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba için portatif radyo/mp3 çalar tavsiyesi

Durango
04-03-2016, 12:37
Taşınabilir radyo/mp3 ve olursa cd çalar kullanan varmı? Önemli olan çakmaklık girişi ile çalışmalı. Araç klasik olduğu için normal bir teyp koyma şansımız yok, orjinalliği bozmamak adına. Berrak ses veren orta sınıf tavsiyelerinizi bekliyorum :)

blumenberg
04-03-2016, 17:44
bende çakmaklıktan aux veya usb ile çalışan sistemlerin ne kadar sağlıklı olduğunu merak ediyorum? yok mudur çok kaliteli birşey ?

burakgunay
04-03-2016, 17:58
takipteyim çok lazım

rebelh
05-07-2019, 13:02
güncel olsun
aracın orjinalini bozmak istemiyorum
aracı da seviyorum ama uzun yollar müzik konusunda çekilmez oluyor bazen
kaliteli ses alabileceğim çakmaklık girişli bir usb adaptör var mı kullandığınız?

kado
05-07-2019, 14:06
güncel olsun
kaliteli ses alabileceğim çakmaklık girişli bir usb adaptör var mı kullandığınız?

Bazı klasiklerde orjinal sistem dururken, torpido içine yeni ünite koyuyorlar. Belki böyle bir çözüm yapılabilir.

CloudGrey
05-07-2019, 14:39
güncel olsun

öyle birşey daha icat olmadı :)
çakmaklık girişli dediğin şey fm transmitter.
aletin mantığı ; çakmaktan güç alıyor bluetooth ile tele bağlanıyor ve boş bir fm frekansından telde çalan muziği yayınlıyor.
sen radyondan o fm bandına gelince müziği dinliyorsun.
bağlantı facia, ses kalitesi 0.
çukura girince çekmez çızırtı vs hak getire.

birde çakmaklık girişli bluetooth adaptör var oda teyibe auxdan bağlanıyor , teybinde aux olmadığını varsayarak bu şıkkı komple eliyorum.

araç marka model nedir ona göre bir çözün sunmaya çalışayım.

Ahmetfikri
05-07-2019, 15:01
bir arkadaş slink marka almış renault modusta orjinal teyp hoparlör ile kullanıyor ses kalitesi şaşırttı

HaKo
05-07-2019, 16:01
https://www.amazon.com/gp/product/B079H9CBDP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

ben bu cihazı kullanıyorum , sesi auxdan aktarıyor , çakmaklık ile şarj oluyor , ses kalitesi fena değil bir de 3d tuşu var sesi ekolu yapıyor.

ara sıra kesmeler yapıyor ama onun dışında bir problemi yok.

kunteper
05-07-2019, 16:04
Ben de cakmakliktan fm transmitter dusunuyordum da bu kadar kotuyse direk eleyeyim...
E46 icin tavsiyelere acigim :)

R.I.P
05-07-2019, 21:32
Çan çin çon bluetooth hoparlör çok mu imece usulü olur? :)

2jz
05-07-2019, 22:42
Orijinale hiç dokunmadan torpidoya yeni ünite koymak en mantıklısı.

beratyuksel
06-07-2019, 09:28
İstanbulda boş frekans bulmak neredeyse imkansız olduğu için fm transmitterlerin ses kalitesi vasat oluyor sürekli cızırtı oluyor. Yani aslında bunun cihaz kalitesi ile pek ilgisi yok, radyo frekansları ile ilgili. Tam boş bir frekans bulanlar veya şehirler arası yolculuklarda kullananlar aldıkları verimden ve ses kalitsisnden genellikle son derece memnun.
Eğer fm transmitter alacaksanız en beğenilen model xiaomi s3 roidmi 3s. Applikayonu var telefon için her ayarını kontrol edebiliyorsunuz istediğiniz gibi, bluetooth ile çalışıyor.

Ancak kasetin içine aux girişi çok güzelmiş, eğer İstanbulda yaşıyorsanız ve başka orjinalliği bozmayacak bir çözüm bulamadıysanız bence en son fm transmitter seçeneğine yönelin.

kunteper
06-07-2019, 13:43
Xiaomi s3 roidmi cok guzel duruyor. Tavsiye icin tesekkurler alacagim galiba, tasarimi guzel cakma durmuyor, hem de usb cikisi var sarj icin. Yasadigim yerde pek radyo cekmiyor zaten, problem olmaz tahminimce.

Bu arada 2002 9. Aydan sonraki e46larda aux kablosu destegi var. Bi aux kablosuyla is cozuluyor. Benimki CDli oldugundan kaset cozumu uymuyor bana.

beratyuksel
07-07-2019, 10:31
Xiaominin tasarım ve fonksiyonelliği gayet güzel.
Radyo çekmiyorsa eminim çok memnun kalırsınız. Diğer 20-30tl lik fm transmitterler gibi değil kaliteli bir cihaz.

Rica ederim güle güle kullanın

rebelh
08-07-2019, 08:00
öyle birşey daha icat olmadı :)
çakmaklık girişli dediğin şey fm transmitter.
aletin mantığı ; çakmaktan güç alıyor bluetooth ile tele bağlanıyor ve boş bir fm frekansından telde çalan muziği yayınlıyor.
sen radyondan o fm bandına gelince müziği dinliyorsun.
bağlantı facia, ses kalitesi 0.
çukura girince çekmez çızırtı vs hak getire.

birde çakmaklık girişli bluetooth adaptör var oda teyibe auxdan bağlanıyor , teybinde aux olmadığını varsayarak bu şıkkı komple eliyorum.

araç marka model nedir ona göre bir çözün sunmaya çalışayım.

Arabanın markası nedir ? Birde kasetcalar mı mevcut ?

araç 2001 s60 kaset çalar mevcut

CloudGrey
08-07-2019, 08:11
araç 2001 s60 kaset çalar mevcut

kaset varsa hiç uğraşmıyorsun , direk şundan alıyorsun ;

Kablolu Kaset Adaptoru Polaxtor - n11.com (https://urun.n11.com/cd-ve-dvd-sarf-malzemeleri/kablolu-kaset-adaptoru-polaxtor-P316258223?gclid=EAIaIQobChMIw-65ztSk4wIVQeh3Ch3QsQHUEAQYAiABEgJ4LfD_BwE&gclsrc=aw.ds)

daha kaliteli birşeyde bulabilirsin.
jack'ı teline bağlıyorsun , bakıyorsun keyfine...

rebelh
08-07-2019, 08:16
kaset varsa hiç uğraşmıyorsun , direk şundan alıyorsun ;

Kablolu Kaset Adaptoru Polaxtor - n11.com (https://urun.n11.com/cd-ve-dvd-sarf-malzemeleri/kablolu-kaset-adaptoru-polaxtor-P316258223?gclid=EAIaIQobChMIw-65ztSk4wIVQeh3Ch3QsQHUEAQYAiABEgJ4LfD_BwE&gclsrc=aw.ds)

daha kaliteli birşeyde bulabilirsin.
jack'ı teline bağlıyorsun , bakıyorsun keyfine...

xiaomiyi de alıyım bunu da alıyım
bunun ses kalitesi nasıl?

CloudGrey
08-07-2019, 08:28
xiaomiyi de alıyım bunu da alıyım
bunun ses kalitesi nasıl?

canım benim adam bak ne yazmış ;

İstanbulda boş frekans bulmak neredeyse imkansız olduğu için fm transmitterlerin ses kalitesi vasat oluyor sürekli cızırtı oluyor. Yani aslında bunun cihaz kalitesi ile pek ilgisi yok, radyo frekansları ile ilgili. Tam boş bir frekans bulanlar veya şehirler arası yolculuklarda kullananlar aldıkları verimden ve ses kalitsisnden genellikle son derece memnun.
Eğer fm transmitter alacaksanız en beğenilen model xiaomi s3 roidmi 3s. Applikayonu var telefon için her ayarını kontrol edebiliyorsunuz istediğiniz gibi, bluetooth ile çalışıyor.

Ancak kasetin içine aux girişi çok güzelmiş, eğer İstanbulda yaşıyorsanız ve başka orjinalliği bozmayacak bir çözüm bulamadıysanız bence en son fm transmitter seçeneğine yönelin.

hala fm transmitterda alim diyosun :D
konu büyük şehirlerin tamamında aynı , frekans işi sıkıntı...

o yüzden boşa para harcama,bu kaset auxların youtubede videolar var bakarsın.
ses kaliteside standart ;)

rebelh
08-07-2019, 08:29
canım benim adam bak ne yazmış ;

hala fm transmitterda alim diyosun :D
konu büyük şehirlerin tamamında aynı , frekans işi sıkıntı...

o yüzden boşa para harcama,bu kaset auxların youtubede videolar var bakarsın.
ses kaliteside standart ;)

ben boş frekans bulabiliyorum onda sıkıntı yok ses kalitelerini beğenmiyorum belki dedim daha iyi bir cihazla daha iyi kalite alırım

CloudGrey
08-07-2019, 08:35
ben boş frekans bulabiliyorum onda sıkıntı yok ses kalitelerini beğenmiyorum belki dedim daha iyi bir cihazla daha iyi kalite alırım

bir dene o zaman , bende zamanında s2000in teybi için uğraştım bu aletle her aldığım çöp oldu.
en sonunda aliexprestten aux bulmuştum...

senin teybin içinde aux olabilir , araştır

rebelh
08-07-2019, 08:47
bir dene o zaman , bende zamanında s2000in teybi için uğraştım bu aletle her aldığım çöp oldu.
en sonunda aliexprestten aux bulmuştum...

senin teybin içinde aux olabilir , araştır

dışarıda görünürde yok ama başka bir yerlerde olabilir mi?

CloudGrey
08-07-2019, 09:10
dışarıda görünürde yok ama başka bir yerlerde olabilir mi?

görünürde olmaz , ama bu videoki gibi gizli , ama takılabilir olabilir. ;
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=b7Ccw0C_OdE)

bir çok teyipte aslında özellik mevcut fakat donanım için koymamışlar.
teybin marka modelini bularak google amcada birşeyler bulabilirsin , şayet varsa

rebelh
08-07-2019, 09:16
görünürde olmaz , ama bu videoki gibi gizli , ama takılabilir olabilir. ;
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=b7Ccw0C_OdE)

bir çok teyipte aslında özellik mevcut fakat donanım için koymamışlar.
teybin marka modelini bularak google amcada birşeyler bulabilirsin , şayet varsa

eyw hocam ben bi volvocuların forumlarına bakıp kurcaliim sağolasın

rebelh
08-07-2019, 10:36
1999-2009 Model Volvo S60 Teybine Usb Sd Aux Adaptoru En Uygun Fiyatlarla | Kalite Yeri (https://www.kaliteyeri.com/1999-2009-model-volvo-s60-teybine-usb-sd-aux-adaptoru)
şöyle bir şey iş görür mü?

beratyuksel
08-07-2019, 19:42
1999-2009 Model Volvo S60 Teybine Usb Sd Aux Adaptoru En Uygun Fiyatlarla | Kalite Yeri (https://www.kaliteyeri.com/1999-2009-model-volvo-s60-teybine-usb-sd-aux-adaptoru)

ürünün açıklamasında teyibin arkasındaki cd changer ile bağlantı yapılacağından vs bahsediyor tam emin olmadan almayın aracınızla uyumlu olup olmadığına

CloudGrey
08-07-2019, 22:15

orjinal teybin arkasında cd changer plugları var ona takıyorsun teyip changer olarak görüyor fakat sen kart falan takıp aux kablosu bağlayabiliyorsun..
genede olmaz ise geri verebileceğin bi yerden almak mantıklı sonra boşa 400 tl vermiş olma.

ama tahminim %99 çalışacaktır.

Strich Acht
08-07-2019, 22:20
roidmi cihazı 1 yıldan fazladır kullanıyorum çok memnunum, şarj özelliği de çok iyi hızlı. Alırken dikkat edin yalnız, her modeli her araca uymuyor, kontrol edip alın.

Strich Acht
08-07-2019, 22:22

buna benzer bişey de e39'da kullanıyordum bence roidmi daha güzel, pratik.

Drive Fast
08-07-2019, 22:27
bende bu konuyu çok araştırdım ama en sonunda bende teyp i söküp arkasında changer yeri varsa aparatla yoksa iyi bir ustada içini açtırıp cd yi iptal edip aux bağlatacağım

rebelh
09-07-2019, 08:07
kaliteli bir kaset aux ile roidmi alayım telefonda ztn xiaomi

TLH
09-07-2019, 09:16

Bunu ben kendi aracımda denedim, audi a3. Auxla bağlandığı için mi bilmiyorum ama arkadaki hoparlörlerden ve kabinden ses gelmiyodu. Montaj işi çok basit aslında cd changer girişine giriyor o kadar. Öğrenene kadar canım çıktı orası ayrı.
İş görmek adına çok mantıklı fakat ben memnum olmadığım için teyp değiştirdim bluetooth ile bağlanıyorum arkadaki hoparlörler ve aracın orjinal kabini de çalışıyor.

rebelh
09-07-2019, 09:24
Bunu ben kendi aracımda denedim, audi a3. Auxla bağlandığı için mi bilmiyorum ama arkadaki hoparlörlerden ve kabinden ses gelmiyodu. Montaj işi çok basit aslında cd changer girişine giriyor o kadar. Öğrenene kadar canım çıktı orası ayrı.
İş görmek adına çok mantıklı fakat ben memnum olmadığım için teyp değiştirdim bluetooth ile bağlanıyorum arkadaki hoparlörler ve aracın orjinal kabini de çalışıyor.

bende cd player var ama cd changer diye bir yer yok tek cd sanırım benim araç o yüzden yine bana olmayabilir
alırsam ztn n11den alıcam aynı firmadan koşulsuz iade imkanı var

TLH
09-07-2019, 09:31
bende cd player var ama cd changer diye bir yer yok tek cd sanırım benim araç o yüzden yine bana olmayabilir
alırsam ztn n11den alıcam aynı firmadan koşulsuz iade imkanı var

Teypin modeli hu-603 ise cd changer yok abi

rebelh
09-07-2019, 09:34
Teypin modeli hu-603 ise cd changer yok abi

hu 603
o zaman bu bana olmuyor ben diper uygun seçeneklere yöneleyim

kunteper
09-07-2019, 11:44
Xiamio roidmi yi aldim ben dun geldi. Arabaya takip denedim biraz, ilk izlenim gayet guzel, kaliteli bir urun.

88.7 gibi sonu tek hane olan frekanslarda biraz parazit yapiyo gibi geldi. Sonrasinda 88.0a ayarladim. Hem de daha bos bir frekansti. Bunlari yapinca Auxdan baglamis gibi gayet kaliteli bir sesi oldu.

rebelh
09-07-2019, 15:52
Etiketlediğim sekildede yapabilirsin biz yaptık orjinal bir goruntu oldu yada CloudGrey'in kasetcalar aux aparatınıda kullanabilirsin mantık aynı

2sini de alıcam hem aux kaset hem de roidmi
roidminin ses kalitesinden iyi frekans bulununca çok memnunlar kasetin de kalitelisi olmalı minton öneriyorlar ama piyasada yok
ses kalitesi önemli yoksa müzik dinlemek çekilmez hal alıyor

coyote
09-07-2019, 20:58
2sini de alıcam hem aux kaset hem de roidmi
roidminin ses kalitesinden iyi frekans bulununca çok memnunlar kasetin de kalitelisi olmalı minton öneriyorlar ama piyasada yok
ses kalitesi önemli yoksa müzik dinlemek çekilmez hal alıyor

Bende hiç kullanmadığım bir kaset aparatı var, onu ücretsiz verebilirim.

rebelh
10-07-2019, 08:00
Bende hiç kullanmadığım bir kaset aparatı var, onu ücretsiz verebilirim.

teşekkür ederim olabilir özelden adres atayım karşı ödemeli gönderebilirsiniz

coyote
10-07-2019, 10:55
teşekkür ederim olabilir özelden adres atayım karşı ödemeli gönderebilirsiniz

Bendeki aparatın fotoğrafını gönderiyorum. Aradığınız bu ise, birazdan kargoya vereceğim.

https://i.postimg.cc/yN6LSpLz/IMG-20190710-114948.jpg

rebelh
10-07-2019, 11:09
Bendeki aparatın fotoğrafını gönderiyorum. Aradığınız bu ise, birazdan kargoya vereceğim.

https://i.postimg.cc/yN6LSpLz/IMG-20190710-114948.jpg

evet bundan sipariş edecektim bende teşekkür ederim :)

coyote
10-07-2019, 11:10
Tamamdır, birazdan kargoda.

arda35
21-07-2019, 19:34
Burada görüp roidmi 3s aldım. Ama uygun frekans bulamadım İzmir'de. İade edicem sanırım.

rebelh
22-07-2019, 08:42
Tamamdır, birazdan kargoda.

kaset elime ulaştı se kalitesi gayet güzel şimdilik roidmiyi sonraya bıraktım tatile giderken yolda bol bol kullanacağız bakalım
teşekkür ederim hocam tekrardan :icon_tup:

coyote
22-07-2019, 10:41
kaset elime ulaştı se kalitesi gayet güzel şimdilik roidmiyi sonraya bıraktım tatile giderken yolda bol bol kullanacağız bakalım
teşekkür ederim hocam tekrardan :icon_tup:

Rica ederim, güle güle kullanın.

Yiğit G.
24-07-2019, 00:06
buna benzer bişey de e39'da kullanıyordum bence roidmi daha güzel, pratik.

olay sesin kalitesi ise o cd girişinden bağlanan cihaz çok daha kaliteli olacaktır. Sd karttan mp3 dinlese 320 kbps olarak dinler ama radyo sinyali maximum 96 kbps dır. Yani 3 kat daha kötü ses kalitesi.