PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNET saçmalığı yardım

dasemert
06-03-2016, 14:27
Ocak ayında Kağıthane ilçesinde adres değişikliği yaptık yeni yapılan bir apartmana taşındık.Gayrettepe Türk Telekom'a gidip başvuru yaptık bize apartmanda port yok Aralık ayında başkalarıda başvurdu 1 ay beklersiniz dediler.Şubat ayında tekrar gittik bu sefer apartmanda port var internet bağlantısı kullananlar var denildi.1 hafta içerisinde bağlanır dediler bizde dondurduğumuz hesabımızı açtırdık mecburen ve fatura işliyor.Geçen güne kadar sık sık aradık çağrı merkezini en son tekrardan port yok denildi dalga geçer gibi.Tekrardan dondurun boşuna fatura gelmesin diyoruz,olmaz bu sefer işlemlerinizi yapamayız diyorlar.Taahhütümüz olduğu için kapatamıyoruz da.Çok saçma bir hal aldı ne yapabiliriz bu durumda?

Thracian
06-03-2016, 14:51
Ocak ayında Kağıthane ilçesinde adres değişikliği yaptık yeni yapılan bir apartmana taşındık.Gayrettepe Türk Telekom'a gidip başvuru yaptık bize apartmanda port yok Aralık ayında başkalarıda başvurdu 1 ay beklersiniz dediler.Şubat ayında tekrar gittik bu sefer apartmanda port var internet bağlantısı kullananlar var denildi.1 hafta içerisinde bağlanır dediler bizde dondurduğumuz hesabımızı açtırdık mecburen ve fatura işliyor.Geçen güne kadar sık sık aradık çağrı merkezini en son tekrardan port yok denildi dalga geçer gibi.Tekrardan dondurun boşuna fatura gelmesin diyoruz,olmaz bu sefer işlemlerinizi yapamayız diyorlar.Taahhütümüz olduğu için kapatamıyoruz da.Çok saçma bir hal aldı ne yapabiliriz bu durumda?

Allah belalarını versin
Amin

iztuzu
06-03-2016, 15:01
Geçmiş olsun, sizin durumunuz çetrefilli fakat https://twitter.com/TTDestek adresine şikayetinizi iletirseniz, hemen ilgileniyorlar. Yaşadığım bağlantı problemi için genel merkezi aradım sonuç alamadım, Twitter üzerinden şikayetimi dile getirince hemen döndüler ve teknik ekip yolladılar. Umarım sizin de sıkıntınız hemen giderilir.

fthdrn
06-03-2016, 15:14
Allah belalarını versin x2 amin
Dün sırf internet bağlantisinin yavasligindan dolayi steamı sildim. Meğerse steam ile hic bir ilgisi yokmuş. Hem bi dünya para oduyoruz hemde rezillik cekiyoruz. Tahahüt(!) bitsin baska yerden alacağım interneti. Kendi hatalarını benim faturama yansıtmak istemeleri de cabası.

bskone
06-03-2016, 15:18
aynı sorun bizde'de var bende kağıthanede oturuyorum bizim oturdugumuz mahallede boş port yok biz yaklasık 1 senedir bekliyoruz komşulardan daha fazla zamandır bekliyen kişiler var. defalarca gittik merkezlerine telefon açtık nafile bi çacık yaptıkları yok anca reklamlarda bizde şöyle internet bizde böyle internet faso fiso

msk_bmw
06-03-2016, 15:28
Son kez arayıp sorunum hemen çözülmezse BTK'ya şikayette bulunacağınızı bildirin, hemen ilgilenmezlerse gerçekten şikayette bulunun, onlar ilgilensin. Korkuyorlar BTK'ya bildirilmekten.

G.U.Z.
06-03-2016, 15:38
Ttnete alternatif olarak nereyi tavsiye edersiniz, hem hiz yavas hem de taahhute bile fahis fiyat cekiyorlar

Thracian
06-03-2016, 16:44
Ben digiturk kullanıyorum. Üst katım TT. Teknik ekip yanlışlıkla kablolarını bize bağladı. 21 mbits aldım. Ertesigün düzeltmeye geldiler. Bana 12 verdiler. Üstü bilmiyorum. Hemen orada söyledim. Siz SO sınız dedi. Şikayet ederim dedim. Gayet rahat et dediler. Sanki bu konuda şikayet etsem prim alacak pzvnk. Sonra alttan sohbet nescafe yaptım. 21 mbit e çıkartttışar. Üstelik şimdi tam 16mbit kullanıyorum.

Altyapı sağlayıcısından al arkadaşım

onursumer
06-03-2016, 16:58
hız konusunda hiç şikayetim yok evde net 35mbit alıyorum ttnet ve sorunsuz , fakat bu saçma olayları bitmek bilmiyor sonuçta ses kayıtları vardır şuan port yok diyorlarsa direk şikayetçi olunduğunda düzeltme yapmak zorundalar

Wankel Batu
06-03-2016, 17:07
valla en güzel en agir küfürleri hakeden iki sirket var benim gozumde 1ci Digiturk 2ci TTnet
Digiturkle aram acildi eskisi kadar kavga etmiyorum , ama yaklasik 3 4 senedir düzenli olarak TTnet ile bogusma halindeyim.
Yaklasik 3 ay önce iptal ettirdim üyeligi kestiler baglantiyi ama hala fatura geliyor.Fax yollayin onu bunu yollayin hep ayni olay bende rütine bagladim acip bir guzel sövüyorum stress atiyorum rahatliyorum
Valla senelerdir küfür ediyorum hepsinde kayitta tantanasini yaptilar birsey olmadi

dasemert
06-03-2016, 19:37
Valla sürekli arıyoruz iki günde bir kesin minimum 30 dk konuşuyoruz.Hiçbirşey çözmüyorlar en son yetkili bağlanana kadar kapatmıyorum dedim o zaman nasılsınız diyorlar dalga geçer gibi.Etkili oluyorsa yarın BTK ya başvuralım bir.Gayrettepe de binaları dikmişler her yerde reklamlar vs şu sorunumuza bir çözüm bulamıyor hiçbir çalışanlar,o zaman ne işe yarıyorsunuz diyorum gülümsüyorlar..Lanet olsun sadece az daha uğraşıcaz olmuyorsa da mahkeme vs oluru varsa gerekeni yapıcam.Sinir hastası olcaz yoksa.14-15 şikayet kaydımız olmuştur herhalde..

Bu arada twitter destek ile görüştük hep aynı şeyler her seferinde.

shkodra
06-03-2016, 21:41
Bostancı'da oturduğum 20 sene içinde KabloTv ve Kablonet kullandım. Hiç bir şikayetim veya sorunum olmadı.

Ataşehire taşındım. KabloTv ve Kablonet akltyapısı yok. Mecburen araştırma yaptım ve 2 sene DSmart kullandım memnun olmadım. Diğitürk ile hiç anlaşamıyorum. Tahmin ediyorum yeni anlaşmayı Tivibu ile yapacağım.

Bildiğim kadarı ile DSmart internet için ADSL hizmetini TürkTelekom alt yapısından sağlıyor.

jRMix
06-03-2016, 21:41
Bende tam aksine TTNET'den aşırı memnunum. Nakil işlemini bende yaptım hatta şehirler arası sadece çağrı merkezini aradım nakil talebinde bulundum 3 gün sonra internetim yeni evimde açılmıştı. TTNET Prime üyesiyim belki bundandan hızım yüksek ama taahüt bozup SuperOnline'ye geçmek istiyorum. SuperOnline 2 aydır oyalıyor galiba dertsiz başıma dert açmaya gerek yok SuperOnlineyi iptal edip TTNET'te kalacağım gibi.

Kadyr
06-03-2016, 21:53
bunların hepsi aynı galiba. bendede s online var. wifi kopup duruyor modem değişti gene aynı pc dede sorun yok anlamadım gitti. ayrıca 2 hafta önce nakil istedim nakil tamamlandı dediler mesaj geldi ama henüz taşınmadık hala eski evden internete giriyorum tabi bu işime geldi ama sebebini anlamadım tabi : )
koçnet vodafone olmadan önce çok memnundum. vodafone oldu taahütüm bitti ne arayan oldu ne soran bende so ya geçmiştim. ama vodafone iyiydi

dasemert
07-03-2016, 00:33
Normalde bende memnundum bu olaylar yaşanana kadar ama nakil işleminde 2 buçuk aydır çok güzel süründürüyorlar üstüne para veriyoruz :mad:

Berkan
07-03-2016, 08:14
vodafone'un internetine bir bakın fiyatları usturplu gayet ve akk ları gayet fazla. internet işi çok acaip ayni sitenin farklı apartmanında oturan iki arkadasımda superonline kullanıyor biri illah etti aylardır digerinde zerre sorun yok, şirkette ttnet var illallah ettirdi beni başka kullanıcı çok memnın

Day Walker
07-03-2016, 08:19
Kayın pederi Super online a geçirdim hemde cayma bedelini superonline ödedi hemen bırakın ttneti bi işe yaramaz onlar.

huseyinturk
07-03-2016, 08:23
Bizimde şantiye bitmek üzere, taşınanlar var internet yok. Telekom kutu koymalıymış, 6 aydır araştırıyorum en son toplu olarak tek tek bütün dairelerin imzalı dilekçesi olmalı dediler. Dalga geçiyorlar resmen.
Ayrıca yan sokakta yerden giden başıboş durumda telefon hattı var, arayıp bildiriyorum ikitelliye gidip dilekçe vermeni lazım diyorlar... Millet interneten çocuk doğurmaya başladı bunlar hala mö. kafasında

ghibli06
07-03-2016, 08:24
Allah belalarını versin!!! bu birleşme ayağına iyice sapıttılar, evde tivibu ve internet cumartesiden beri yok, az önce şikayetiniz incelemeye alınmış diye mesaj geldi, artık haftasonları da çalışmıyorlar demek ki, çağrı merkezleri ayrı bir komedi, hanımın annesinin kızlık soyadını sisteme yanlış girmişler, online işlem yapamıyoruz düzeltemiyorlar da ! papağan gibi 3 cümle ezberletmişler onu sayıklayıp duruyorlar!

Day Walker
07-03-2016, 08:26
Benim ev 12. katta ttnet varken fiberi gelin kurun dedim.

Adamlar o kadar yüksek kata çıkmıyoruz dediler. Süperonlinı aradık durumu anlattık adamlar 2 saatte kurulum yapıp gittiler :)

Bi daha telekom melekom evden içeri giremez. Ev telefonu bile kullanmıyoruz.

dasemert
07-03-2016, 14:16
Benim ev 12. katta ttnet varken fiberi gelin kurun dedim.

Adamlar o kadar yüksek kata çıkmıyoruz dediler. Süperonlinı aradık durumu anlattık adamlar 2 saatte kurulum yapıp gittiler :)

Bi daha telekom melekom evden içeri giremez. Ev telefonu bile kullanmıyoruz.

Benim aklımda da superonline var abi bir görüşeyim,cayma bedeli vs dediğiniz gibi yapıyorlarsa eğer görüşmekte fayda var.Yoksa muhtemelen 6 ay sonra da halen sorunumu çözemiyorlar diye buraya yazıyor olurum :)

Day Walker
07-03-2016, 14:29
Benim aklımda da superonline var abi bir görüşeyim,cayma bedeli vs dediğiniz gibi yapıyorlarsa eğer görüşmekte fayda var.Yoksa muhtemelen 6 ay sonra da halen sorunumu çözemiyorlar diye buraya yazıyor olurum :)

kayınpederin 438 tl cayma bedeli vardı biz ödedik onlarda bizim faturalardan düşüyolar cayma bedelini

ayrıca kesilme vs yavaşlama durumunda adamlar uzak bağlantı ile modeme bağlanıp resetliyo yada güncelleme yapıyolar.

geçen yavaşladı diye aradım modemi güncellemesi falan filan 10 dk yine eski haline getirdiler. Hizmetten memnunum walla ama 75 gb yetmiyo daha da yükseltebilirm.

Dragger
07-03-2016, 21:47
Superonline geçin arkadaşlar, boşuna eziyet çekmeyin.

Cayma bedeli ve modem parasını kdv hariç ödüyor superonline.

Ben Ataköyden Halkalıya taşınırken Halkalıda fiber hizmeti yok diye kapattırdım TTneti. Cayma bedeli ve modem ücreti 400 küsür tl birşey ödedim.

Superonline'a o makbuzları ibraz ettim ve 300 küsür tl, 6 ay Superonline fatura ödemeden kullandım.

dasemert
07-03-2016, 22:47
Bu olaylardan sonra Superonline en mantıklısı gibi başka çare yok.İyi kötü en azından internet bağlanmış olur.

dasemert
05-09-2016, 18:26
Ocak ayında başvuru yapmıştım,
Şubat ayında merkeze gidip görüşmüştüm port var port yok demişlerdi
Mart ayında konuyu açmıştım
Eylül ayında internet bağlandı :mad: 9 ay sürdü tamı tamına boşa ödenen faturalar sövmekten bize işlenen günahlar vs. neyse artık şükür ettik bağlandı hiç yoktan. :D