PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Van - Transporter Tarzı Araç Kiralamak Hakkında Yardım

Cliosportve
16-03-2016, 13:08
Merhabalar arkadaşlar ;

Nisan ayında nişanım söz konusu

Bu sebeple ,

Ailemle beraber yolculuk yapabilmek için , 8+1 veya 9+1 minibüs tarzı bir araç kiralamak istiyorum

O kadar çok kiralama şirketi var ki hangisi güvenilir hangisi iyidir bilemedim.

Kiralama şirketi üzerinden bu tarz araçları B sınıfı ehliyetimle kullanabiliyormuşum. (SRC belgesine lüzum olmadan)

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz ?

Aramızda bu işi yapan arkadaşlar var mıdır ?

Şimdiden teşekkür ediyorum

ckrc
16-03-2016, 15:57
Abi bie de lazım karadeniz turu yapacağız arkadaşlarla, kendi arabalarımızla değil tek araba hep beraber gitmek istiyoruz.
B Sınıfı ehliyetle kullanabileceğimiz 1 hafta kiralık vito-transporter-carravelle vb. araç varmıdır?

driftboy
16-03-2016, 16:26
Bende kiralamacıyım, o bu şu çok önemli değil nerden alırsanız alın kesinlikle okuyarak sözleşme yapın, imzaları atın. Hem sizin hemde karşı tarafın yararına olan bişey. yaa boş senede imza atıyoz filan diye düşünmeyin. normalde 2 adet senet yapılır, biri trafik sözleşmesi , trafik cezaları için kiralama sözleşmesine birleşik olan, ikincisi boş senet herhangi kaza çalınma durumunda araç için olan. aracı teslim edince boş senedi alın.

ayrıca artık emniyet kiralamalara el koydu. kendi sistemlerini kullandırıyo kabis diye. kabis kullanmasına dikkat edin araç alan yerin. kabis kullanan aracı kabis e kayıtlı olan şirket sıkıntısız şirkettir.

ckrc
16-03-2016, 17:45
Bende kiralamacıyım, o bu şu çok önemli değil nerden alırsanız alın kesinlikle okuyarak sözleşme yapın, imzaları atın. Hem sizin hemde karşı tarafın yararına olan bişey. yaa boş senede imza atıyoz filan diye düşünmeyin. normalde 2 adet senet yapılır, biri trafik sözleşmesi , trafik cezaları için kiralama sözleşmesine birleşik olan, ikincisi boş senet herhangi kaza çalınma durumunda araç için olan. aracı teslim edince boş senedi alın.

ayrıca artık emniyet kiralamalara el koydu. kendi sistemlerini kullandırıyo kabis diye. kabis kullanmasına dikkat edin araç alan yerin. kabis kullanan aracı kabis e kayıtlı olan şirket sıkıntısız şirkettir.

@driftboy 23 Mayıs-1 Haziran teslimli için kiralık B sınıfı ehliyetle kullanilabilecek araç teklifi yapabilirmisin bana elinde var ise? Aracı 1 kişi kullanacak, Bursa-Sakarya farketmez iki ildende aracı alabiliriz. Parayı peşin verebiliriz, hatta şu an bile gönderebiliriz.

Teşekkürler.

Cliosportve
16-03-2016, 22:16
Bu dediklerinizi hiç bilmiyordum
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum
Birşeyler öğrenmiş oldum :)
Araç konusunda yardımcı olabilecek İstanbuldan bir arkadaş var mıdır ?

XoR
17-03-2016, 07:17
Bu dediklerinizi hiç bilmiyordum
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum
Birşeyler öğrenmiş oldum :)
Araç konusunda yardımcı olabilecek İstanbuldan bir arkadaş var mıdır ?

Biz Bodruma giderken kiralamıştık forumdan arkadaşlarla. Circular Rent a Car'dan Renaul Traffic 1.9 Dci

Oldukça rahat ve ekonomik gittik geldik sanırım 590-600 gibibir şey ödedik 3 güne

İsmini hatırlamıyorum Bodrum minibüs olarak kayıt etmişim :) Atatürk havalimanından teslim aldık ve geri bıraktık.
0212 375 52 97
0507 074 50 38

2-3 hafta önceden mutlaka aracı rezerve etmelisiniz. Bu tip araçlar kirada çok az sayıda olduğu için her zaman müsaitlik bulunmuyor. SRC belgesi vs gerekmiyor hususi araç olarak geçiyor ruhsatta.

ckrc
17-03-2016, 09:05
Biz Bodruma giderken kiralamıştık forumdan arkadaşlarla. Circular Rent a Car'dan Renaul Traffic 1.9 Dci

Oldukça rahat ve ekonomik gittik geldik sanırım 590-600 gibibir şey ödedik 3 güne

İsmini hatırlamıyorum Bodrum minibüs olarak kayıt etmişim :) Atatürk havalimanından teslim aldık ve geri bıraktık.
0212 375 52 97
0507 074 50 38

2-3 hafta önceden mutlaka aracı rezerve etmelisiniz. Bu tip araçlar kirada çok az sayıda olduğu için her zaman müsaitlik bulunmuyor. SRC belgesi vs gerekmiyor hususi araç olarak geçiyor ruhsatta.

Yas konusunda bir sikinti cikar mi abi?

dirk
17-03-2016, 09:08
sığarmısınız bilmem ne kadar rahat olur 7 kişilik bmw 218 ler şuan kurumsal firmalarda kiralanıyor hiç sorunsuz alabilirsiniz.

XoR
17-03-2016, 09:17
Yas konusunda bir sikinti cikar mi abi?

Verdiğim telefonlardan bir arayıp sormak lazım. Biz mature olduğumuz için sorun olmadı :D :D