PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo için neler yapılabilir ?

burcinkarabacak
17-03-2016, 09:34
Herkese selam,

Soru biraz garip oldu çünkü bir araca yapilabileceklerin sınırı yoktur. Lakin ben yapacaklarımı anlatayım ek olarak ne yapılabilir fikir almak isterim.

Öncelikle;

- 17" Orjinal Tjet Jantı ve Benzinli Eibach 5cm yaylar takılacak.
- Üst model araçlarda olan sağ ayna indirme modülü takılacak. Geri vitese takınca aşağı gösterecek.
- Normal de kapı kilitleninle kapanmayan sunroof için röle takacağız kumanda ile kapanması için.
- DOHA da cam filmi çektireceğim.
- Araçta blue&me altyapısı var lakin aparatına servis 1000+ istediği için kendim bir aparat yaptım oraya ve enerji kablosu çekilecek.
- Kaput için amortisör takılacak
- Kamera için gizli enerji kablosu çektireceğim.
- Arkada oturanlar için USB sokat bağlantısı yapılacak iki koltuk arasına.
- ön cam su püskürtücüleri insignia water jet ile değişecek.

Yapmak istediklerim bunlar. Aracım 2011 Punto Evo. Konusu ;

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/207769-06-ec.html

Motoruna da yaza doğru yazılım yaptırmak istiyorum 95HP leri görür deniliyor. Birde DPF konusunda kararsızım kimisi iptal ettir kimisi kalsın diyor. Son olarakta mercekli bixenon yaptırmak istiyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim

Saygılarımla

sweap07
17-03-2016, 09:51
tjet jantları görünüm olarak güzel fakat kg olarak ağırdı sanırım forumda konusu vardı sanırım

LnchCntrl
17-03-2016, 09:55
Dpf, Dizel partikül filtresidir. Zamanla tıkanır ve araçta çekiş kaybına yol açar.

Yenisinin servis fiyatlarının afaki oluşu ve temizlikten sonra tekrarlaması sebebi ile direk iptal etmek mantıklıdır.

Yazılım ile iptal edilip egzozcuda mekanik olarak hallettiğinde sorun çözülüür :) Hiç iptal etme diyenlere kulak asmayın hocam. DPF OFF :)

Ha bir de yalnız dpf iptali için gitmeyin, yazılım ile beraber dpf ye pazarlık edin. ayrı ayrı maliyetli olabilir, 2 in 1 olsun yani

Saygılar

Shadow_Dancer
17-03-2016, 09:58
tjet jantları güzel jantlar ama gülle gibi. Alternatif oem modellere yönelebilirsiniz, nfs ya da multiair modellerinde olan jantlar olabilir. 5 cm eibachlar yerine h&r tercih edin amacınız basıklıksa. Blue&me sistemini ben çok begenmiştim, yerinizde olsam yaptırırdım tabi imkanlar dahilinde.

burcinkarabacak
17-03-2016, 09:58
tjet jantları görünüm olarak güzel fakat kg olarak ağırdı sanırım forumda konusu vardı sanırım

hocam hem orjinal olması hemde çok uygun fiyata gelmesi nedeni ile tercih ettim TJET leri

Saygılar

burcinkarabacak
17-03-2016, 10:08
Dpf, Dizel partikül filtresidir. Zamanla tıkanır ve araçta çekiş kaybına yol açar.

Yenisinin servis fiyatlarının afaki oluşu ve temizlikten sonra tekrarlaması sebebi ile direk iptal etmek mantıklıdır.

Yazılım ile iptal edilip egzozcuda mekanik olarak hallettiğinde sorun çözülüür :) Hiç iptal etme diyenlere kulak asmayın hocam. DPF OFF :)

Ha bir de yalnız dpf iptali için gitmeyin, yazılım ile beraber dpf ye pazarlık edin. ayrı ayrı maliyetli olabilir, 2 in 1 olsun yani

Saygılar

yaza doğru bir iki firma ile görüşeceğim bakalım yazılım için 500 e fiyat aldım ama dpf e ne derler bilmiyorum... Teşekkür ederim tavsiye için

tjet jantları güzel jantlar ama gülle gibi. Alternatif oem modellere yönelebilirsiniz, nfs ya da multiair modellerinde olan jantlar olabilir. 5 cm eibachlar yerine h&r tercih edin amacınız basıklıksa. Blue&me sistemini ben çok begenmiştim, yerinizde olsam yaptırırdım tabi imkanlar dahilinde.

Hocam hr sert diyorlar o nedenle eibach tercih ettim. birde novitec buldum 4 cm o da olabilir. nfs jantı buldum ama begenmedim. multiair de çıkma var çok para istedi arkadaş o nedenle tjet e kaldım gibi