PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Matlab Hk. Yardım

ckrc
19-03-2016, 23:16
Arkadaşlar,

Matlabde sample run'u bildiğimiz bir kod sonucu satırının commandlarını görebilmemiz mümkün mü?

Yani; tersine bir matlab işlemi yapabiliyormuyuz?

beakmenek
19-03-2016, 23:40
Arkadaşlar,

Matlabde sample run'u bildiğimiz bir kod sonucu satırının commandlarını görebilmemiz mümkün mü?

Yani; tersine bir matlab işlemi yapabiliyormuyuz?

Tam anlamadım ama örnek bir kodun nasıl çalıştığını mı bulmaya çalışıyorsunuz? Zaten Matlab içinde açınca görünmüyor mu? Söz vermeyim ama biraz açarsanız belki yardımcı olabilirim :)

ckrc
19-03-2016, 23:44
Tam anlamadım ama örnek bir kodun nasıl çalıştığını mı bulmaya çalışıyorsunuz? Zaten Matlab içinde açınca görünmüyor mu? Söz vermeyim ama biraz açarsanız belki yardımcı olabilirim :)

Aslında durum şu, bende sadece sample run'ın olduğu bir world dosyası mevcut bu sample run'a bakarak kodu ve algoritmayı yazmam bekleniyor.
O yüzden o sample runı matlabe aktararak "run" commandından önce ki halini görebilirmiyiz?

Mesela;

V0value= input('enter the v0value:');
thetavalue=input('enter the thetavalue:');
timestepvalue=input('enter the timestepvalue:')
g = 9.80665
VX=V0value*cos(thetavalue)
VY=V0value*sin(thetavalue)
h=VY*timestepvalue-1/2*g*t*t

ben bunu tanımladım, sample run'da h sonucunu 5 ayrı şekilde vermiş, onu sağlayamıyorum nereyi eksik yapabildiğimi görebilmem lazım.

beakmenek
20-03-2016, 00:14
Aslında durum şu, bende sadece sample run'ın olduğu bir world dosyası mevcut bu sample run'a bakarak kodu ve algoritmayı yazmam bekleniyor.
O yüzden o sample runı matlabe aktararak "run" commandından önce ki halini görebilirmiyiz?

Mesela;

V0value= input('enter the v0value:');
thetavalue=input('enter the thetavalue:');
timestepvalue=input('enter the timestepvalue:')
g = 9.80665
VX=V0value*cos(thetavalue)
VY=V0value*sin(thetavalue)
h=VY*timestepvalue-1/2*g*t*t

ben bunu tanımladım, sample run'da h sonucunu 5 ayrı şekilde vermiş, onu sağlayamıyorum nereyi eksik yapabildiğimi görebilmem lazım.

Bunları command window mı deniyorsunuz yoksa editor de yeni sayfa açıp mı? Buraya koyduğunuz kodun tamamı değil sanırım çünkü h denklemindeki t tanımlanmamış. Eğer h 5 farklı şekilde dönmesi gerekiyorsa ama birini görüyorsanız, yani sonuncusunu o zaman h yi her hesapladığında eskisinin üstüne yazıyor demektir. Array içine atarak tüm değerleri görebilirsiniz.